Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

НОВИНИ

  
Шановні освітяни!
Вітаю Вас з Новим роком!

Бажаю, щоб наступний рік приніс нам стільки радості, скільки днів у році, і щоб кожен день дарував нам усмішку і частинку добра. Нехай все, що ми планували, обов’язково збудеться. Все, що хотіли почати, — почнеться! Бажаю, щоб щастя та удача стали для Вас вірними супутниками! Нехай здоров'я буде міцним, і весь рік Вас супроводжують тільки радісні події, позитивні емоції і успіх у всіх починаннях! Нехай близькі радують, і збуваються найзаповітніші мрії!

З повагою,
Голова Адміністрації Індустріального району ХМР
Ольга Іванівна Вельможна

  
Шановні освітяни!
Вітаю Вас з Новим роком!

Бажаю міцного здоров’я, щастя, натхнення в роботі та успіхів у всіх добрих починаннях, та надії на краще майбутнє. Хай Новий рік принесе добробут та благополуччя в вашій сім’ї, мир та затишок у ваш дім, достаток та радість у ваші родини!

З повагою,
Заступник Адміністрації Індустріального району ХМР
Олена Геннадіївна Веліканова

  
Шановні колеги, дорогі діти та батьки!
Легкою, морозною ходою наближається до нас Новий 2020 рік. Прийдешній рік - високосний, так нехай же в ньому буде не тільки більше днів, але і більше удач, успіхів, позитивних емоцій, приємних сюрпризів, довгооочікуваних подарунків, дивовижних відкриттів, більше свят, веселих пригод, щирих почуттів і щасливих миттєвостей! Нехай збудуться найзаповітніші бажання і у всіх справах вас супроводжує удача! Залиште всі негаразди позаду і в цю новорічну ніч повірте в диво, воно обов'язково збудеться!

З повагою,
Начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

28.12.2019 Свято для учнів пільгових категорій
   27.12.2019 300 учнів пільгових категорій закладів загальної середньої освіти Індустріального району відвідали святковий мюзикл «Спляча красуня» у Харківському Палаці спорту, яка відбулась під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса. Діти отримали солодкі подарунки.
26.12.2019 Деякі питання проведення державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту
   Міністерством освіти визначений перелік предметів, з яких у 2019/20 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти. Відповідний наказ від 23.10.2019 №1332 підписаний міністром освіти Ганною Новосад та зареєстрований у Міністерстві юстиції 17.12.2019 за №1247/34218.
Учні, які завершують здобуття початкової освіти та базової середньої освіти складатимуть державну підсумкову атестацію у школах. Іспити проводитимуться у письмові формі.
Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти (профільної середньої освіти) традиційно складатимуть ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
26.12.2019 Новорічні ранки для дітей пільгових категорій
   24.12.2019 за ініціативи та підтримки голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної О.І. у КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбулися Новорічні ранки для дітей пільгових категорій. Майже півтисячі юних глядачів поринули у світ казкових пригод разом з Незнайкою та його друзями . Та завдяки кмітливості, вмінню дружити та підтримувати тих, хто поруч, допомогли Діду Морозу запалити чарівні вогники на ялиночці. Після веселих ігор та розваг всі учасники свята отримали солодкі подарунки від депутатів Харківської обласної та міської ради.
28.12.2019 Новорічна вистава «Спляча красуня»
   23.12.2019 1200 учнів 1-4-х класів закладів загальної середньої освіти Індустріального району відвідали новорічну виставу «Спляча красуня» у Харківському Палаці спорту, яка відбулась під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса. Дітей привітала голова Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможна О.І.
21.12.2019 Pайонний етап конкурсу новорічних поробок ''Зимова композиція'' («Замість ялинки – новорічний букет»)
   З метою екологічного виховання, формування бережливого ставлення учнів до природи, розвитку творчої ініціативи та пізнавальної діяльності учнівської молоді, формування практичних умінь та навичок з виготовлення новорічних композицій, подарунків, ялинкових прикрас в ЗЗСО району проведено районний етап конкурсу новорічних поробок ''Зимова композиція'' («Замість ялинки – новорічний букет»).
Під час оцінювання робіт журі звертало увагу на кількість елементів, виготовлених саме власноруч та вміння їх поєднувати в єдине ціле. За підсумками визначено роботи-переможці, які представлятимуть район на обласному етапі:
І місце – «Новорічна феєрія» (колективна робота 8-В класу ХЗОШ №70);
ІІ місце – «Лісова красуня» (Синьов Ярослав, 3-Б клас, ХЗОШ №71);
ІІІ місце – «Веселий сніговик» (Назаренко Максим, 6-Г клас, ХГ №163),
«Будиночок Діда Мороза» (Щербина Софія, 3-А клас, ХЗОШ №168).
21.12.2019 Перший відбірковий етап І районного фестивалю-конкурсу хореографічних шоу-флешмобів ''УКРАЇНА-DANCE ІНДУСТРІАЛЬНИЙ''
   20.12.2019 на базі Харківської гімназії №163 відбувся перший відбірковий етап І районного фестивалю-конкурсу хореографічних шоу-флешмобів ''УКРАЇНА-DANCE ІНДУСТРІАЛЬНИЙ''.
Свої виступи за темою ''У чудову світлу днину Різдво іде в Україну'' представило 6 команд (по три заклади освіти району у кожній команді). Учасники конкурсу продемонстрували високий рівень хореографічної майстерності, емоційну насиченість виступу.
За підсумками до півфіналу проходять команди:
• ЗЗСО №№ 26,71,15;
• ЗЗСО №№157,40,118;
• ЗЗСО №№163,75,121.
Бажаємо учасникам подальших успіхів та яскравих виступів!
ДОКЛАДНІШЕ...
21.12.2019 Акція «Привітай захисника»
   Напередодні новорічних та Різдвяних свят лідери учнівського самоврядування ДЮГО «Сузір’я» Індустріального району провели акцію «Привітай захисника», у якій взяли всі заклади загальної середньої освіти району.
ДОКЛАДНІШЕ...
21.12.2019 Cвяткові новорічні заходи
   Новий рік – час подарунків, сюрпризів, загальних веселощів, коли довкола панує добра магія і казка.
Традиційно з 19.12.2019 для вихованців та учнів закладів освіти Індустріального району проводяться святкові новорічні заходи, під час яких вже декілька років поспіль малюкам закладів дошкільної освіти та учням 1-4-х класів вручають подарунки від Харківського міського голови Г.А.Кернеса.
Дивовижно прикрашені ялинки, власноруч зроблені новорічні прикраси, новорічні казки та подорожі створюють святковий настрій для дітей та дорослих. Діти із захопленням декламують вірші, весело танцюють та беруть участь в іграх. Цікаво продумані сценарії створюють святкову атмосферу, забезпечують гарний настрій та залишають чудові враження дітям, батькам і присутнім гостям.
21.12.2019 Традиційна акція «Замість ялинки – новорічний букет»
   В усіх закладах освіти Індустріального району щороку у грудні проводиться традиційна акція «Замість ялинки – новорічний букет». Не став винятком і 2019-й рік.
Акція спрямована на формування громадської думки щодо відмови від передноворічного винищення хвойних дерев та показати, що новорічну ялинку з хвої можна замінити альтернативною, яку легко створити своїми руками. Діти з підручних матеріалів демонструють як без школи для довкілля можна виготовити новорічну красуню та оригінальні букети, створюючи святкову атмосферу. Такі композиції стають дедалі популярнішими
ДОКЛАДНІШЕ...
20.12.2019 Свято для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
   19.12.2019 під патронатом адміністрації Індустріального району Харківської міської ради на базі комунального закладу «Палац дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» відбулося свято для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Учасників свята привітала заступник голови адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г. Керівники гуртків Палацу провели для дітей майстер-класи з таеквон-до, петриківського розпису, брейк-дансу, виготовлення сувенірів. Наймолодші учасники свята грали в розвиваючи ігри, а найстарші відвідали психологічний тренінг ''Воркшоп''. Для всіх гостей свята виступали вихованці Палацу. Наприкінці свята діти отримали подарунки від депутатів Харківської міської ради.
ФОТОЗВІТ
20.12.2019 Школa розвитку «Юний інспектор з безпеки»
   18.12.2019 на базі Харківського національного університету міського господарства ім.О.М.Бекетова учні ЗЗСО району взяли участь у занятті Школи розвитку «Юний інспектор з безпеки». Заняття проводить доцент кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності ХНУМГ ім.О.М.Бекетова.
ДОКЛАДНІШЕ...
16.12.2019 Звітно-виборча конференція ХМОУС
   12.12.2019 на базі ХСШ №162 учні ЗЗСО відбулася звітно-виборча конференція ХМОУС «Захищаємо права! Виконуємо обов’язки!», учасниками якої стали лідери учнівського самоврядування ЗЗСО району.
ДОКЛАДНІШЕ...
16.12.2019 Pайонне свято для дітей ліквідаторів наслідків чорнобильської катастрофи
   12.12.2019 у КЗ ''ПДЮТ ''ІСТОК'' в рамках Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС відбулося районне свято для дітей ліквідаторів наслідків чорнобильської катастрофи. Для всіх учасників заходу творчі виступи подарували вихованці ПДЮТ «ІСТОК». Глядачі із неймовірним запалом взяли участь у ігровій програмі «Всім весело», а також подивилися спектакль театру–студії «Дитячий квартал» - «Все найкраще дітям».
Побажання здоров’я, гарного настрою та щасливого дитинства від імені голови адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної О.І. учасникам заходу передала директор Палацу Жуганець Е.А. По завершенню свята на дітей чекали солодкі подарунки від депутатів Харківської обласної та міської ради та районної дитячої юнацької організації «Сузір’я».
12.12.2019 Засідання творчої групи
   12.12.2019 в КЗ «ХСШ №15» з метою підвищення професійної компетентності вчителів початкових класів з питань організації навчання, виховання та розвитку учнів в умовах Нової української школи було проведено засідання творчої групи «Інноваційна діяльність та компетентнісний підхід як чинник підвищення якості освіти у рамках реалізації концепції НУШ шляхом упровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України».
Учителі початкових класів району були ознайомлені з новими підходами до організації, впровадження та реалізації науково-педагогічного проекту «Інтелект України» в рамках реалізації Концепції Нової української школи. Було надано інформацію про основні вимоги щодо створення системи супроводження навчання, виховання та розвитку учнів за науково-педагогічним проектом «Інтелект України» в умовах НУШ; проведено теоретичні та практичні заняття з метою отримання корисного досвіду.
12.12.2019 Нагородження переможців міського конкурсу на кращий дистанційний курс
   11.12.2019 в НМПЦ відбулося нагородження переможців міського конкурсу на кращий дистанційний курс. Учителі закладів освіти нашого району стали переможцям у всіх номінаціях конкурсу:
Номінація «Біологія» – Василець О.О. – ХСШ № 85 – І місце;
Номінація «Українська література» – Сітало В.Є. – ХСШ № 75 – ІІ місце;
Номінація «Історія» - Борисова С.В. – ХЗОШ № 113 – ІІІ місце.
Вітаємо переможців!
У 2020 році конкурс пройде в номінаціях «Математика», «Хімія», «Англійська мова».
11.12.2019 ''Пробне ЗНО-2020 – необхідно спробувати''
   На сторінці нашого сайту ''Зовнішнє незалежне оцінювання'' оприлюднено прес-реліз ХРЦОЯО від 09.12.2019 ''ПРОБНЕ ЗНО-2020 – НЕОБХІДНО СПРОБУВАТИ'', у якому представлена інформація щодо особливостей проведення, вартості та реєстрації на пробне ЗНО.
11.12.2019 Cемінар “Психологічне забезпечення емоційного розвитку дітей із використанням легоконструювання”
   10.12.2019 на базі КЗ «ДНЗ №150» у вигляді майстер – класу відбувся семінар “Психологічне забезпечення емоційного розвитку дітей із використанням легоконструювання” для практичних психологів закладів дошкільної освіти району. Учасники заходу отримали можливість вдосконалити знання про різноманітні методи роботи з усіма учасниками освітнього процесу щодо розвитку емоційного інтелекту дітей дошкільного віку. Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ №150» за створення умов для проведення заходу.
ФОТОЗВІТ
11.12.2019 Цикл тренінгів районного Дебатного клубу
   09.12.2019 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» розпочався цикл тренінгів районного Дебатного клубу. Дебати розвивають критичне мислення учасників, формують навички риторики, виховують вміння працювати в команді. Тренінгові заняття сприяють накопиченню та систематизації нових знань з історії, права, культури, філософії та інших сфер суспільного життя; опрацюванню технології пошуку інформації, виробленню системного та об’ємного бачення проблеми; вмінню аналізувати, виробляти оптимальне рішення з урахуванням наявних ресурсів, давати оцінку фактам та поєднувати їх у тенденцію, оцінювати наслідки та результати дій з точки зору їх ефективності.
Запрошуємо усіх бажаючих!
09.12.2019 Робоча зустріч творчого тимчасового колективу вчителів закладів загальної середньої освіти, вихователів закладів дошкільної освіти
   06.12.2019 на базі ХСШ №75 відбулася робоча зустріч творчого тимчасового колективу (у формі науково-практичного семінару) вчителів закладів загальної середньої освіти, вихователів закладів дошкільної освіти за темою «Навчання і виховання здобувачів освіти через природо відповідну (ноосферну) освіту й екологічну безпеку». Тема зустрічі: «Становлення і розвиток системи виховання етичної культури учнів в контексті формування загальнолюдських цінностей». Метою засідання було підвищення професійної компетентності педагогічних працівників з питань становлення і розвитку системи виховання етичної культури здобувачів освіти. Управління освіти дякує адміністрації ХСШ №75 та учасникам семінару за творчий підхід, змістовну, цілеспрямовану роботу, високий науково-методичний рівень організації та проведення семінару.
ФОТОЗВІТ
09.12.2019 Захід, присвячений Дню прав людини
   06.12.2019 учні ХЗОШ №157 на базі Харківського регіонального центру ООН стали учасниками заходу, присвяченому Дню прав людини.
Представники ХЗОШ №157 продемонстрували відеоролик ''Право на допомогу. Твоя надійна підтримка'', знятого в рамках участі у міжнародному проєкті «WORLDWIDE CHILDREN», та поділилися досвідом роботи щодо діяльності шкільного омбудсмена. Юні правозахисники вразили присутніх своїм проєктом «Кейс омбудсмена», продемонструвавши різні види правових ігор та звіти заходів правової тематики, проведених у закладі світи.
Також під час зустрічі учні розширили свої знання про права людини та взяли участь у грі ''Bingo'', у якій розглядалися правові питання. Найактивніші учасники отримали призи.
Учні ХЗОШ №157 ще раз довели, що галузь правового виховання в районі знаходиться на високому рівні і посідає одне з перших місць у місті!
ФОТОЗВІТ
09.12.2019 Конференція, присвяченій локальному конфлікту у В’єтнамі
   05.12.2019 напередодні Дня збройних сил України юні миротворці району (учні ЗЗСО №№113, 163) взяли участь у конференції, присвяченій локальному конфлікту у В’єтнамі. Захід було проведено на базі ХНУ ім.В.Каразіна за участі УБД в Афганістані, у В’єтнамі, на Кубі, учасників миротворчих місій ООН, вихованців десантно-спортивного клубу « Маргеловець», курсантів Національної академії Національної гвардії тощо. Захід виявився насиченим та цікавим. Юні миротворці збагатили свої знання щодо сторінок історії ХХ сторіччя.
09.12.2019 Засідання Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування
   05.12.2019 голова ДЮГО «Сузір’я» Комишан Р. (ХГ №1263) та голова Центру Планування та розвитку ХМОУС Дибок С. (ХСШ №119) взяли участь у засіданні Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування, яке відбулося на базі НМПЦ.
Під час заходу було підведено підсумки діяльності ХМОУС, зокрема роботи кращих дитячо-юнацьких громадських організацій, конкурсу «Марафон унікальних справ ХМОУС-2019», участі у проєкті «Школа миру», конкурсу спецвипусків газет тощо, а також окреслено шляхи роботи на наступний рік. Переможців буде нагороджено під час звітно-виборчої конференції, яка відбудеться 12.12.2019.
09.12.2019 Заняття клуба для батьків «Батьківське коло»
   04.12.2019 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбулося чергове заняття клуба для батьків «Батьківське коло» в рамках школи для батьків «Планета 7-я». На зустріч було запрошено батьків – представників закладів дошкільної освіти району. Новий формат проведення батьківських зборів «батьківське коло», побудований на принципах ненасильницької комунікації, дозволяє під час зустрічей відверто обговорювати актуальні питання.
05.12.2019 Районна акція «Дякуємо захисникам», присвячена Дню Збройних сил України
   З метою вшанування мужності, героїзму захисників України, військових традицій і звичаїв Українського народу в закладах освіти Індустріального району проведено традиційну районну акцію «Дякуємо захисникам», присвячену Дню Збройних сил України.
04.12.2019 напередодні Дня Збройних сил України лідери районної дитячо-юнацької громадської організації «Сузір’я» зустрілися з Соколовим Олександром Васильовичем, головою громадської організації «Ветерани АТО Індустріального району міста Харкова» та його побратимами. Учні урочисто привітали захисників зі святом та передали подарунки від усіх закладів освіти району.
Також напередодні свята в усіх ЗЗСО було організовано зустрічі учнів із захисниками України, проведено тематичні заходи, уроки мужності, змагання, квести тощо. Школярі разом із патріотичними сувенірами урочисто дарували захисникам листівки з найкращими побажаннями та солодощі.
05.12.2019 Pайонне свято «Ми разом» для дітей з обмеженими можливостями
   03.12.2019 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулося районне свято «Ми разом» для дітей з обмеженими можливостями в рамках заходів до Дня інваліда. Учасників свята – вихованців ЗДО та учнів ЗЗСО (близько 100 чоловік) привітала заступник голови адміністрації Індустріального району Веліканова О.Г. Вона зазначила, що діти, які знаходять у залі сильні духом і характером, а також побажала їм міцного здоров’я та впевненості у своїх силах.
Учасники свята взяли участь у ігровій програмі, а також подивились виступи творчих колективів Індустріального району. По завершенню заходу діти отримали солодкі подарунки від депутатів Харківської обласної та міської рад, а також м’які іграшки від активу дитячо-юнацької організації «Сузір’я».
03.12.2019 Нагородження учасників літературно-художнього конкурсу «Мрії про Україну»
   29.11.2019 у театрально-концертній залі ХНАТОБу відбулося нагородження учасників літературно-художнього конкурсу «Мрії про Україну».
39 учнів закладів освіти Індустріального району відзначено подяками Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО». Всі учасники конкурсу отримали книжки «Мрії про Україну», де надруковано їх роботи.
Переможців конкурсу привітали Зразковий хореографічний ансамбль ''Радість'' та Народний театр естрадної пісні ''Експресія''. Колектив КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» нагороджено подякою ХОГО «Спілка ветеранів АТО».
ФОТОЗВІТ
03.12.2019 Pайонний конкурс плакатів до Всесвітнього дня боротьби зі ВІЛ/СНІДом
   28.11.2019 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» серед лідерів учнівського самоврядування відбувся районний конкурс плакатів до Всесвітнього дня боротьби зі ВІЛ/СНІДом.
Конкурс проходив у молодшій та старшій вікових категоріях за наступними тематиками: ''Молодь проти ВІЛ/СНІД'', ''СНІД – не вирок'', ''Захисти себе від ВІЛ/СНІД''.
ДОКЛАДНІШЕ...
03.12.2019 І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України
   З 20.11.2019 по 28.11.2019 в районі був проведений І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, який проходив у три тури: заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт, оцінювання навчальних досягнень учасників із базових дисциплін та захист науково-дослідницьких робіт. У конкурсі-захисті взяли участь 76 учнів з усіх шкіл району. Переможцями стали 57 учнів.
Підсумковий протокол (завантажити)
28.11.2019 1/4 фіналу Чемпіонату шкільних команд гумору
   26.11.2019 на базі НТУ «ХПІ» відбулася 1/4 фіналу Чемпіонату шкільних команд гумору.
У грі взяли участь 18 шкільних команд, серед яких 4 команди закладів освіти Індустріального району (ЗЗСО №№70, 71, 104, 119). Учасники зіграли конкурс «Музична візитна картка». До 1/2 фіналу вийшли 14 найкращих команд, які змагатимуться у лютому наступного року.
Вітаємо команди «Міс Кеті» ХЗОШ №70 та «КОГ» ХСШ №119 з виходом до напівфіналу та бажаємо їм успіхів у наступних етапах Чемпіонату.
ФОТОЗВІТ...
28.11.2019 Заняття районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів
   27.11.2019 відбулося чергове заняття районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів «Сучасний урок – основа ефективної та якісної освіти». Методист МЦ Управління освіти Михайлова О.Ю. ознайомила присутніх з новими вимогами до проведення сучасного уроку у Новій українській школі, чинниками, які впливають на ефективність уроку, поділилась творчими знахідками з власного досвіду роботи.
Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
27.11.2019 Засідання Батьківського клубу Індустріального району
   25.11.2019 на базі КЗ ''ПДЮТ ''ІСТОК'' відбулося чергове засідання Батьківського клубу Індустріального району. Захід проведено в рамках школи для батьків ''Планета 7-Я''.
На зустріч були запрошені батьки – представники закладів загальної середньої освіти району. Новий формат проведення батьківських зборів – «батьківське коло», який презентувала Районна батьківська рада, побудований на принципах ненасильницької комунікації. Такий вид спілкування дозволяє під час зустрічей відкрито обговорювати актуальні для батьків питання.
ФОТОЗВІТ...
26.11.2019 «Розірви коло насильства»
   25.11.2019 в рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» за ініціативи Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, за технічної підтримки Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, за сприяння адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, Управління освіти школярі та мешканці Індустріального району взяли участь у загальноміському флешмобі «Розірви коло насильства», який проходить цього року вперше у 9 районах міста та 27 обласних районах. Всього у трьох етапах флешмобу взяли участь близько 180 дітей та дорослих. Із закликом актуалізації гострих проблем домашнього насильства учасники створили символічне коло негативного аспекту, голосно промовляючи «Не мовчи! Розірви коло насильства!». Кульмінацією флешмобу стало підняття догори символічних долонь і розірвання кола.
25.11.2019 Cемінар-практикум для лідерів учнівського самоврядування «Учнівське самоврядування у форматі НУШ»
   21.11.2019 на базі ХГ №152 представники Індустріального району стали учасниками семінару-практикуму для лідерів учнівського самоврядування «Учнівське самоврядування у форматі НУШ». Мета семінару – поглиблення знань учнів про толерантність, формування навичок розв’язувати важливі життєві ситуації, захищати свої права, аналізувати гарантії прав і свобод. В рамках заходу районна команда складі учнів ХСШ №85 взяла участь у правовому квесті «Філософія серця».
ФОТОЗВІТ...
25.11.2019 Aкція «#Право_на»
   У листопаді 2019 року в закладах загальної середньої освіти району проведено акцію «#Право_на», присвячену 30-річчю Конвенції ООН про права дитини. В рамках акції учні та вчителі розмістили у соціальних мережах під фештегом «#Право_на» фото учнів, які тримають аркуш з однойменним надписом. Сюжет фотокарток дозволяє зрозуміти, яке саме право ілюстровано.
Наразі акція набула статус загальноміської. Терміни її проведення подовжено до кінця грудня. Відзначимо, що до акції приєдналися заклади освіти всіх районів міста.
Підсумком проведення акції стало створення презентації «#Право_на».
ДОКЛАДНІШЕ...
25.11.2019 Районна акція під фештегом #Гідністьтасвобода»
   21.11.2019 у закладах освіти району четвертий рік поспіль проведено районну акцію під фештегом #Гідністьтасвобода», присвячену Дню Гідності та Свободи, в рамках якої учні закладів освіти виклали в соціальні мережі фотографії патріотичного змісту під єдиною назвою «Гідність та Свобода». Підсумком проведення акції стало створення презентації.
ДОКЛАДНІШЕ...
25.11.2019 Відеоролик ''Свобода''
   Учні та вчителі ХЗОШ №26 зняли відеоролик ''Свобода''. Талановиті актори та режисери присвятили фільм Дню Гідності та Свободи. Відеоролик розміщено у соціальній мережі Facebook. Наразі він користується популярністю і набрав чимало переглядів та коментарів.
25.11.2019 Відеоролики, присвячені 30-річчю Конвенції ООН про права дитини
   В рамках реалізації міжнародного проєкту «WORLDWIDE CHILDREN», започаткованого французькими школярами з міста Лілль, учні Харкова, серед яких ЗЗСО №№119 та 157 зняли та надіслали до Франції відеоролики, присвячені 30-річчю Конвенції ООН про права дитини: «Право на індивідуальність. Будь собою!» (ХСШ №119) та «Право на допомогу. Твоя надійна підтримка» (ХЗОШ №157).
ПЕРЕГЛЯНУТИ...
25.11.2019 Pайонні змагання з гандболу серед хлопців
   21.11.2019 на базі ХCШ № 85 відбулися фінальні районні змагання з гандболу серед хлопців. Переможцями стали команди ЗЗСО:
І місце – ХСШ № 75;
ІІ місце – ХЗОШ № 26;
ІІІ місце – ХЗОШ № 70.
Вітаємо переможців!
22.11.2019 Підсумки конкурсу на кращий дистанційний курс у 2019 році
   Наказом Департаменту освіти Харківської міської ради від 19.11.2019 №315 ''Про підсумки конкурсу на кращий дистанційний курс у 2019 році'' визначено переможців міського етапу конкурсу. Управління освіти вітає вчителів шкіл, які посіли призові місця:
- у номінації ''Біологія'': Василець Ольгу Олександрівну, учителя біології Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 85 Харківської міської ради Харківської області, яка посіла І місце;
- у номінації ''Українська література'': Сітало Вікторію Євгенівну, учителя української мови та літератури Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 75 Харківської міської ради Харківської області, яка посіла ІІ місце;
- у номінації ''Історія'': Борисову Світлану Василівну, учителя історії Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 113 Харківської міської ради Харківської області, яка посіла ІІІ місце.
22.11.2019 Iнтерактивно-рефлексійний семінар для практичних психологів
   21.11.2019 відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар для практичних психологів закладів загальної середньої освіти «Психологічне забезпечення формування мотивації до здорового способу життя підлітків». Учасники заходу ознайомилися з технологіями соціального навчання в умовах Нової української школи. Практичний психолог ХСШ №155 Карих Р.М. майстерно провела інтерактивне заняття з учнями 7 класу «Синергія стосунків». Учасники отримали можливість вдосконалити практичні навички з проведення профілактично-розвивальної роботи серед підлітків щодо формування мотивації до здорового способу життя.
Щиро дякуємо адміністрації ХСШ №155 за якісну підготовку та створення сприятливих умов для проведення заходу.
22.11.2019 Cемінар-практикум шкільних бібліотекарів
   20.11.2019 на базі ХЗОШ №40 відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів за темою «Роль шкільної бібліотеки у вихованні в учнів інформаційної культури та любові до книги». Метою семінару-практикуму було підвищення рівня професійної майстерності шкільних бібліотекарів закладів освіти району, розповсюдження набутого досвіду з виховання в учнів інформаційної культури та любові до книги.
Управління освіти дякує адміністрації ХЗОШ №40 та учасникам семінару за творчий підхід, змістовну, цілеспрямовану роботу, високий науково-методичний рівень організації та проведення семінару.
22.11.2019 Засідання «круглого столу» для заступників директорів з навчально-виховної роботи, які опікуються виховним процесом
   В рамках Тижня профілактики правопорушень та відзначення 30-ї річниці Конвенції ООН про права дитини 19.11.2019 ХЗОШ №157 відбулося засідання «круглого столу» для заступників директорів з навчально-виховної роботи, які опікуються виховним процесом, та соціальних педагогів на тему «Формування системи соціальних цінностей неповнолітніх – важлива складова профілактики правопорушень».
ДОКЛАДНІШЕ...
22.11.2019 «Естафетa пам’яті»
   19.11.2019 з метою вшанування 75-ї річниці визволення України від нацизму, 75-ї річниці перемоги у Другій світовій війні, посилення роботи з героїко-патріотичного виховання молодих нащадків солдат Перемоги, учні закладів загальної середньої освіти Індустріального району урочисто приєдналися до загальноміської «Естафети пам’яті», що проходить за ініціативи Харківської міської організації ветеранів України, а у нашому районі - за підтримки адміністрації Індустріального району Харківської міської ради.
ДОКЛАДНІШЕ...
19.11.2019 Фінальні змагання з гандболу серед дівчат
   18.11.2019 на базі ХCШ № 85 відбулися фінальні районні змагання з гандболу серед дівчат. Переможцями стали команди ЗЗСО:
І місце – ХЗОШ № 113;
ІІ місце – ХСШ № 75;
ІІ місце – ХЗОШ № 26.
Вітаємо переможців!
19.11.2019 Фінальні змагання з футзалу серед дівчат
   15.11.2019 на базі ХЗОШ №113 відбулися фінальні змагання з футзалу серед дівчат. Переможцями стали команди ЗЗСО:
І місце – ХЗОШ № 113;
ІІ місце – ХГ № 163;
ІІ місце – ХСШ № 75.
Вітаємо переможців!
18.11.2019 Відкриття спортивного стадіону у ЗДО №307
   Чудова подія у закладі дошкільної освіти № 307 Індустріального району! 14.11.2019 відбулося урочисте відкриття спортивного стадіону. Новий стадіон обладнаний професійним покриттям для гри у футбол, волейбол, баскетбол і бадмінтон, тренажерами і ігровими елементами, а також куточком для навчання правилам дорожнього руху. Наявність сучасного спортивного стадіону ефективно доповнить роботу педагогічного колективу з оздоровлення та формування здорового способу життя вихованців, розвитку у них інтересу до масових видів спорту. Також на стадіоні можна проводити ігри, розраховані і на швидкість, і на кмітливість, і на логічне мислення, квест-гри.
ДОКЛАДНІШЕ...
14.11.2019 Cемінар «Використання арт-методів в роботі практичного психолога закладу дошкільної освіти»
   12.11.2019 грудня в рамках роботи Психологічної майстерні проведено семінар «Використання арт-методів в роботі практичного психолога закладу дошкільної освіти». Психолог КЗ «ДНЗ № 322» Світлична Н.В. ознайомила з можливостями арт-методів у роботі з дітьми, батьками та педагогами. Учасники з зацікавленістю та задоволенням виконували вправи, ділилися почуттями, які стануть ресурсом для подальшої роботи практичного психолога в закладі дошкільної освіти.
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 322» за створення сприятливих умов для проведення заходу.
13.11.2019 Kорисна інформація для учасника ЗНО-2020
   На сторінці нашого сайту ''Зовнішнє незалежне оцінювання'' розміщено прес-реліз ХРЦОЯО ''Kорисна інформація для учасника ЗНО-2020''.
13.11.2019 Pайонний семінар-тренінг для вчителів предмета «Захист Вітчизни» та фізичної культури
   12.11.2019 у Харківській гімназії №163 відбувся районний семінар-тренінг для вчителів предмета «Захист Вітчизни» та фізичної культури за темою: «Формування патріотичного світогляду на уроках фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни», на якому вчителі мали змогу визначити актуальні проблеми формування патріотичного світогляду на сучасному етапі та обмінятися досвідом роботи закладів освіти щодо формування патріотичного світогляду на уроках фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни».
На семінарі виступив доктор педагогічних наук, професор, президент федерації легкої атлетики Харківської області, член виконкому Національного Олімпійського комітету України у Харківській області, член Ради Федерації легкої атлетики України, член виконкому «Спортивної студентської спілки України», майстер спорту з легкої атлетики, координатор з питань національно-патріотичного виховання ХНПУ імені Г.С. Сковороди Губа Анатолій Васильович.
13.11.2019 Pайонний конкурс вокально-хореографічної театралізації пісні про мир «Мелодія Миру»
   11.11.2019 на базі ХЗОШ №71 відбувся традиційний районний конкурс вокально-хореографічної театралізації пісні про мир «Мелодія Миру», у якому взяли участь 18 творчих колективів ЗЗСО району.
ДОКЛАДНІШЕ
13.11.2019 Заняття Школи молодого класного керівника
   08.11.2019 на базі ХЗОШ №40 відбулося заняття Школи молодого класного керівника на тему «Профілактика правопорушень та формування толерантності особистості у виховній системі закладу освіти».
ФОТОЗВІТ
13.11.2019 Подорож країнами Східної Європи юних миротворців
   Юні миротворці, учні ХСШ №119, на осінніх канікулах в рамках проєкту «Travel ''With peace in the heart'' здійснили подорож країнами Східної Європи.
Юні творці миру відвідали Чехію, Австрію та Польщу. Під час миротворчої подорожі здійснили екскурсію до Праги; побували у штаб-квартирі ООН у Відні, презентували свою діяльність перед австрійськими миротворцями; налагодили співпрацю із ХХХ Краківським ліцеєм, де взяли участь неформальному спілкуванні з однолітками, впоралися із квестом за підсумками екскурсії містом, подарували польським школярам ''Серце миру'' та стали активними учасниками хореографічного майстер-класу.
Надалі у планах ще багато цікавого. ''З миром у серці'' – не тільки назва проєкту, це – девіз життя!
ФОТОЗВІТ
12.11.2019 Відкрите засідання міського Клубу юних миротворців
   07.11.2019 учні та педагоги ЗЗСО Індустріального району взяли участь у відкритому засіданні міського Клубу юних миротворців, присвяченому відзначенню 30-ї річниці Конвенції ООН про права дитини. Захід проведено на базі ХЗОШ №28.
ДОКЛАДНІШЕ...
12.11.2019 Перша діалогова зустріч батьківського клубу Індустріального району ''Батьківське коло''
   06.11.2019 на базі ХСШ №119 відбулася перша діалогова зустріч батьківського клубу Індустріального району ''Батьківське коло'' в рамках школи для батьків ''Планета'' 7-я ''.
Результатом роботи стало складання рейтингу питань, які учасники визначили після обговорення в парах. Найбільшу кількість балів набрало питання ''Як добитися поваги між дітьми, батьками, вчителями?''. Під час загальної дискусії учасники кола самостійно знайшли відповідь: «Для встановлення взаємоповаги між учнями, батьками, вчителями потрібно приділяти більше часу своїм дітям».
Під час заходу кожен учасник мав можливість висловитися, прислухатися до думок інших, а також дізнатися правило ''19 хвилин''.
07.11.2019 Заняття районної Школи молодого психолога та соціального педагога-початківця
   05.11.2019 відбулося чергове заняття районної Школи молодого психолога та соціального педагога-початківця. Учасники заходу розширили уявлення про роль працівників психологічної служби у створенні безпечного середовища в закладі освіти та вдома, докладно ознайомилися з законодавчими актами, в яких висвітлено питання запобігання та протидії насильству в сім’ї, булінгу в школі тощо, дізналися про алгоритм дій практичного психолога та соціального педагога у випадку насильства стосовно дитини.
07.11.2019 І (зональний етап) конкурсу «Учитель року – 2020»
   Завершився І (зональний етап) конкурсу «Учитель року – 2020». Вітаємо переможців, які будуть представляти наш район на міському та регіональному етапі конкурсу:
Номінація «Хімія» – Втехіна І.М. – ХЗОШ № 26;
Номінація «Зарубіжна література» – Боранцова А.І. – ХГ № 163;
Номінація «Історія» – Ашортіа Є.Д. – ХСШ № 80;
Номінація «Початкові класи» – Борисенко А.О. – ХСШ № 155;
Номінація «Образотворче мистецтво» – Воронкевич В.О. – ХЗОШ № 88.
Результати І (зонального) етапу «Учитель року – 2019» (завантажити)
06.11.2019 Характеристики сертифікаційних робіт ЗНО-2020
   Наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 31.10.2019 № 154 затверджено Загальні характеристики сертифікаційних робіт з предметів ЗНО-2020.
06.11.2019 Фінальний етап ХV Всеукраїнського турніру юних економістів
   З 28.10.2019 по 01.11.2019 Харків приймав фінальний етап ХV Всеукраїнського турніру юних економістів. У змаганнях брали участь дві команди учнів ЗЗСО району.
Дипломом ІІІ ступеня нагороджена збірна команда учнів «DI VITA» (учні ХЗОШ № 157 Вороніна Юлія, Резнікова Владислава, Корольова Єлизавета та учень ХСШ № 75 Арзуманов Геракл; керівники команди Коваленко Тетяна Федорівна і Сороколіт Ірина Василівна).
Диплом учасника турніру отримала команда учнів ХГ № 163 (Вісковатих Карина, Скубак Катерина, Дубовик Катерина, Комишан Руслан, Крючка Олег, керівник команди Кравченко Анна Олексіївна).
Щиро вітаємо переможців, учасників та керівників команд!
06.11.2019 Фінальний етап ХV Всеукраїнського турніру юних географів
   З 28.10.2019 по 01.11.2019 у місті Вінниця проходив фінальний етап ХV Всеукраїнського турніру юних географів, у якому взяла участь команда учнів ХСШ № 80 «БРИЗ» (Янченко Дмитро, Андрющенко Яна, Лапко Вячеслав, Макєєнко Влас, Кобилка Віктор, керівник команди Колосова Наталія Станіславівна).
Команда учнів нагороджена Дипломом ІІІ ступеня за участь у турнірі.
Вітаємо юних географів району, керівника команди та батьків! Бажаємо подальших успіхів та перемог!
06.11.2019 Фінальний етап ХVІІ Всеукраїнського турніру юних правознавців
   З 27.10.2019 по 31.10.2019 у місті Рівне проходив фінальний етап ХVІІ Всеукраїнського турніру юних правознавців. В турнірі взяли участь дві учениці ЗЗСО району у складі збірних команд міста Харкова. Федишина Уляна (ХГ № 163) у складі команди «Слобожани» та Мариненко Ніна (ХСШ № 85) у складі команди «ЮНІСЕФ» нагороджені Дипломами ІІ ступеня.
Вітаємо переможців!
31.10.2019 Міський семінар-практикум «Інноваційна та проєктна діяльність як чинник підвищення якості освіти в межах реалізації концепції «Нова українська школа»
   30.10.2019 педагоги та учні ЗЗСО району стали учасниками міського семінару-практикуму «Інноваційна та проєктна діяльність як чинник підвищення якості освіти в межах реалізації концепції «Нова українська школа» для завідувачів та методистів, що відповідають за початкову освіту. Захід відбувся на базі НМПЦ ДО ХМР.
Практичний блок семінару був представлений майстер-класами вчителів ЗЗСО Індустріального району щодо організації проєктної діяльності у початковій школі.
Цікавий та змістовний проєкт «Сучасний портфель маленького харків’янина» презентували учні 4-В класу Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 85, а їх вчитель Прилуцька Л.М. поділилася з присутніми досвідом роботи над задумом.
Кінцеві продукти власних проєктів – відеоролики «Наша хата», «Стоп булінг! Добро починається з тебе», «Живи на повну!» та «Право на допомогу» присутнім продемонстрували учні Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 157 та вчитель початкових класів Кучеровець С. І., яка розповіла про роботу над кожним етапом проєкту.
Управління освіти висловлює подяку педагогам, учням й адміністрації ХСШ №85, ХЗОШ №157 за якісну презентацію проєктної діяльності.


29.10.2019 Cемінар для вчителів англійської мови
   28.10.2019 на базі Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 80 Харківської міської ради Харківської області відбувся семінар для вчителів англійської мови за програмою ''Blended learning'', на якому вчителі мали змогу ознайомитися із новими технологіями роботи з комп'ютером.
29.10.2019 Mіський турнір юних фізиків
  
26.10.2019 на базі ХФМЛ № 27 відбувся міський турнір юних фізиків, у якому взяла участь збірна учнів ЗЗСО району у складі:
- Ольшанська Анастасія, учениця ХСШ № 80 (учитель Болобан Н.В.),
- Пиріг Наталія, учениця ХЗОШ № 71 (учитель Новикова О.І.),
- Жук Марія, учениця ХСШ № 155 (учитель Лимаренко О.М.),
- Русакова Катерина, учениця ХЗОШ № 168 (учитель Шаповалова В.В.),
- Кірчу Артем, учень ХЗОШ № 157 (учитель Морозова О.М.).
Команда учнів отримала Диплом учасника турніру.
29.10.2019 Фінальний етап ХХІІ Всеукраїнського турніру юних математиків
   З 19.10.2019 по 24.10.2019 у м. Чернівці відбувся фінальний етап ХХІІ Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М.Й. Ядренка. У турнірі взяла участь збірна команда учнів ЗЗСО району у складі: Барков Руслан і Рябцев Денис – учні ХСШ № 119, Яковенко Владислав – ХСШ №80, Пелецький Владислав – ХЗОШ № 113, Горкун Олександр – ХЗОШ № 104. Керівники команди вчителі математики Соколик Н.Г. – ХСШ № 119 і Голубченко І.А. – ХЗОШ № 113.
Команда учнів отримала Диплом учасника турніру. Дипломами за перемогу у математичній олімпіаді турніру нагороджені: Барков Руслан – Дипломом І ступеня, Горкун Олександр, Пелецький Владислав та Яковенко Владислав, Рябцев Денис – Дипломами ІІІ ступеня. Вітаємо переможців!
25.10.2019 Засідання інтервізійної групи практичних психологів закладів дошкільної освіти району
   24.10.2019 відбулося засідання інтервізійної групи практичних психологів закладів дошкільної освіти району. Учасники ділилися проблемами та знаходили нові підходи у наданні психологічної допомоги дітям, які потребують підвищеної психолого-педагогічної уваги та їх батькам. Питання залучення психолога до медіаторської діяльності з метою конструктивного вирішення конфліктів «вихователь-помічник вихователя», «вихователь-вихователь», «вихователь-батьки» також було розглянуто під час роботи групи. Всі учасниці отримали досвід психотерапевтичної підтримки.
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ №193» за створення благоприємних умов для проведення заходу.
25.10.2019 Нагородження переможців 6-го районного фестивалю-конкурсу «Слобожанська муза 2019»
   23.10.2019 на базі ХЗОШ №113 відбулося нагородження переможців 6-го районного фестивалю-конкурсу «Слобожанська муза 2019».
ДОКЛАДНІШЕ
25.10.2019 Майстер-клас
   23.10.2019 на базі ХСШ №75 з метою підвищення професійної майстерності вчителів історії та правознавства щодо формування практичних навичок застосування інформаційно-комунікаційних технологій на уроках історії, правознавства та в позаурочній діяльності відбувся майстер-клас вчителя вищої кваліфікаційної категорії Зеленової А.І. «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках суспільствознавчого циклу».
ДОКЛАДНІШЕ...
24.10.2019 Cемінар для педагогів-організаторів та керівників м/о класних керівників
   23.10.2019 на базі КЗ «ХСШ №15» з метою підвищення професійної компетентності педагогів щодо формування в учнів морально-етичних, громадянських та загальнолюдських цінностей шляхом створення наскрізної системи виховного впливу в освітньому процесі відбувся семінар для педагогів-організаторів та керівників м/о класних керівників на тему «Формування громадянських та соціальних компетентностей особистості у виховній системі закладу освіти».
ДОКЛАДНІШЕ...
24.10.2019 Cемінар для соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти
   22.10.2019 на базі ХСШ №119 відбувся семінар для соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти «Здоров’язберігаючі технології в роботі з підлітками та їх батьками». Соціальний педагог ХСШ №119 Овчіннікова М.М. провела заняття з елементами тренінгу з учнями 7 класу за матеріалами комплексної програми з профілактики наркотичних та алкогольних проблем «Сімейна розмова», яку слід використовувати в роботі не тільки з учнями 1-11 класів, а також і їх батьками.
В рамках роботи семінару проведено круглий стіл «Правові аспекти взаємодії з батьками, опікунами тощо» за участю Івахнової А.М., начальника Служби у справах дітей по Індустріальному району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради та Середи Т.Г., провідного спеціаліста ССД.
Учасники семінару отримали методичні рекомендації щодо впровадження здоров’язберігаючих технологій, ознайомилися з новітніми підходами в роботі з учнями та їх батьками. Щиро дякуємо адміністрації ХСШ №119 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
21.10.2019 Mіський турнір юних винахідників і раціоналізаторів
   19.10.2019 на базі ХНУМГ імені О.М. Бекетова відбувся міський турнір юних винахідників і раціоналізаторів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗЗСО району у складі:
- Плахотник Іван, учень ХГ № 163 (учитель Ходєєва О.О.),
- Даниленко Максим, учень ХЗОШ № 168 (учитель Шаповалова В.В.),
- Домбровський Олександр, учень ХЗОШ № 168 (учитель Шаповалова В.В.),
- Чернов Григорій, учень ХЗОШ № 157 (учитель Морозова О.М.),
- Решетов Михайло, учень ХСШ № 80 (учитель Болобан Н.В.).
Команда отримала Диплом учасника турніру. Учень ХСШ № 80 Решетов Михайло нагороджений Дипломом ІІІ ступеня в особистій першості. Вітаємо!
21.10.2019 Затвердження уніфікованої форми акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду
   Наказами МОН України затверджено уніфікованої форми акта, що складаються за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері дошкільної освіта та загальної середньої освіти:
- наказ МОН від 05.08.2019 № 1070 ''Про затвердження уніфікованої форми акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері загальної середньої освіти'';
- наказ МОН від 05.08.2019 № 1071 ''Про затвердження уніфікованої форми акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері дошкільної освіти''.
21.10.2019 Проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році
   Українським центром оцінювання якості освіти затверджений план підготовки і проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році. Відповідний наказ від 10.10.2019 №139 підписаний в.о. директора УЦОЯО Валерієм Бойко.
Згідно з документом, реєстрація для участі у пробному ЗНО в 2020 році триватиме з 3 до 24 січня.
Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 21 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 28 березня.
У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.
Участь у пробному тестуванні є платною і надає можливість майбутньому учаснику ЗНО ознайомитись з процедурою проведення зовнішнього оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.
21.10.2019 МОН змінило типові програми для 1-4 класів НУШ
   Міністерство освіти і науки внесло зміни в типові освітні програми для 1-2-х та 3-4-х класів Нової української школи. Зміни затверджені наказами №1272 та №1273 від 8 жовтня, які опубліковані на сайті МОН.
13.10.2019 Привітання захисників, які взяли участь у Революції Гідності та воїнів АТО
   11.10.2019 напередодні Дня захисника України учні ЗЗСО району привітали захисників, які взяли участь у Революції Гідності та воїнів АТО. Особливу увагу діти приділили тим захисникам, стан здоров’я яких значно погіршився і не дозволив бути присутнім на святкових урочистостях. Учні завітали до них додому та приготували найщиріші привітання, сувеніри та солодкі подарунки.
ФОТОЗВІТ
13.10.2019 Районний турнір юних фізиків
   10.10.2019 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних фізиків.
ПРОТОКОЛ проведення турніру юних фізиків
13.10.2019 Військово-професійна орієнтація молоді
   10.10.2019 на базі ХЗОШ № 71 відбулася зустріч учнів 11-х класів з представниками Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», присвячена Дню захисника України, та проведена з метою військово-професійної орієнтації молоді.
11.10.2019 Районна акція «З відданістю Україні в серці»
   З метою вшанування мужності, героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звичаїв Українського народу в закладах освіти Індустріального району проведено традиційну районну акцію «З відданістю Україні в серці», присвячену Дню захисника України. Слід відзначити, що ця акція проводиться у районі п’ятий рік поспіль.
ДОКЛАДНІШЕ
11.10.2019 І (районний) етап фестивалю ораторського мистецтва, присвячений 125-річчю від дня народження О.Довженка
   09.10.2019 на базі ХСШ №119 відбувся І (районний) етап фестивалю ораторського мистецтва, присвячений 125-річчю від дня народження О.Довженка, за темою «Людина завжди повинна пам’ятати, звідки вона пішла в життя (О.Довженко)», у якому взяли участь учні 10-11-х класів закладів загальної середньої освіти району.
Вітаємо переможців фестивалю:
І місце – Комарова Дар`я (учениця 10-А класу КЗ «ХСШ №15»),
ІІ місце – Тука Олександра (учениця 10-Б класу ХЗОШ №70), Пономарьов Богдан (учень 10 класу ХЗОШ №26),
ІІІ місце – Хлівняк Денис (учень 10 класу ХСШ №75), Рибалко Діана (учениця 10-А класу ХЗОШ №88), Кулепетова Орина (учениця 11-А класу ХСШ №119).
ФОТОЗВІТ
11.10.2019 Pайонні змагання з легкоатлетичного чотириборства
   08.10.2019-09.10.2019 на базі ХЗОШ № 118 відбулися районні змагання серед учнів закладів загальної середньої освіти з легкоатлетичного чотириборства.
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда ХГ № 163;
ІІ місце - ІІІ місце - команди ХЗОШ № 70 та ХСШ № 85.
Вітаємо команди з перемогою!
Вітання з Днем працівника освіти
  
Шановні працівники освіти!

Прийміть найтепліші та щирі вітання з професійним святом - Днем вчителя! Учитель у всі часи залишається опорою суспільства і держави. Саме в його руках майбутнє країни, майбутнє нових поколінь. Якими виростуть наші діти, яке суспільство вони будуватимуть, які моральні цінності будуть сповідувати, багато в чому залежить від таланту і особистості вчителя.
Дорогі друзі! Бажаю вам у цей святковий день гарного настрою! Нехай теплі слова і добрі почуття ваших учнів зігрівають ваші серця. Нехай кожен день ваш буде посмішками наповнений, квітами, правильними відповідями і відмінними оцінками учнів, вашими творчими ідеями і яскравими талантами, мудрістю і натхненням, радістю і любов’ю, душевним спокоєм і простим щастям! Міцного вам здоров'я, щастя, благополуччя і радості нових успіхів!

З повагою,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

04.10.2019 Свято до Дня працівника освіти
   03.10.2019 в Індустріальному районі міста Харкова привітали працівників освіти з професійним святом. На святі були присутні почесні гості: голова Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможна О.І., депутати Харківської міської ради Нехорошков Р.Б та Кочеров О.М. Гості свята виступили з привітаннями та вручили нагороди і подарунки кращим працівникам освіти району.
Для всіх педагогів району кращим вітанням від депутатів та профспілки був виступ морських акторів від Харківського дельфінарію «Немо».
ФОТОЗВІТ
03.10.2019 Районний турнір юних винахідників і раціоналізаторів
   01.10.2019 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних винахідників і раціоналізаторів.
ПРОТОКОЛ проведення турніру юних винахідників і раціоналізаторів
03.10.2019 Фінальні районні змагання з легкоатлетичної естафети
   02.10.2019 на базі ХЗОШ № 157 відбулися фінальні районні змагання серед учнів закладів загальної середньої освіти з легкоатлетичної естафети.
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда ХЗОШ № 118;
ІІ місце – команда ХСШ № 119;
ІІІ місце - команда ХЗОШ № 70.
Вітаємо юних спортсменів з перемогою!
03.10.2019 Реалізація проекту «Свідомий пішохід»
   У вересні 2019 року учнями ЗЗСО району продовжено реалізацію проекту «Свідомий пішохід».
Проект проводився в рамках Всеукраїнської акції «Відповідальний пішохід» за підтримки Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції та Управління освіти.

ДОКЛАДНІШЕ...
01.10.2019 Показове тренування щодо розміщення евакуйованого населення в пунктах тимчасового розміщення при виникненні надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру
   30.09.2019 на базі ХЗОШ №26 пройшло показове тренування щодо розміщення евакуйованого населення в пунктах тимчасового розміщення при виникненні надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру.
Управління освіти дякує адміністрації ХЗОШ №26 за високий рівень організації та проведення заходу.
30.09.2019 Pайонний захід «Безпека на дорозі – безпека у житті»
   27.09.2019 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» було проведено районний захід «Безпека на дорозі – безпека у житті».
Захід проведено під патронатом Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції, за підтримки Управління освіти. Під час заходу було підведено підсумки районного конкурсу коміксів «Безпека на дорозі – безпека у житті!». Всі комікси переведено в електронний вигляд та презентовано учням під час ігрової програми на закріплення правил дорожнього руху.
ДОКЛАДНІШЕ...
30.09.2019 Районний турнір юних географів
   26.09.2019 на базі ХСШ № 80 відбувся районний турнір юних географів.
ПРОТОКОЛ проведення турніру юних географів
26.09.2019 Районний турнір юних біологів
   25.09.2019 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних біологів.
ПРОТОКОЛ проведення турніру юних біологів
25.09.2019 Оприлюднений новий порядок підвищення кваліфікації освітян
   Кабінетом Міністрів оприлюднений новий Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (Постанова КМУ від 21.08.2019 №800).
Документ визначає процедуру, види, форми, обсяг, періодичність та умови підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти і установ усіх форм власності та сфер управління.
24.09.2019 Районний урочистий захід «Один мир – одна мрія»
   21.09.2019 у ПКіВ ''Зелений гай'' за ініціативою Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, за підтримки КП ''Об’єднання парків культури та відпочинку м. Харкова'' з метою виховання в молоді громадянськості, миротворчості, патріотизму та любові до України проведено районний урочистий захід «Один мир – одна мрія», присвячений Міжнародному дню миру, який проходив під девізом ''Один мир – одна мрія''.

ДОКЛАДНІШЕ...
24.09.2019 Міський турнір юних математиків
   21.09.2019 збірна команда учнів ЗЗСО району взяла участь у міському турнірі юних математиків, який відбувся на базі ХФМЛ № 27.
Команда учнів у складі:
- Барков Руслан, учень 11 класу ХСШ № 119 (учитель Соколик Н.Г.),
- Рябцев Денис, учень 11 класу ХСШ № 119 (учитель Соколик Н.Г.),
- Яковенко Владислав, учень 11 класу ХСШ № 80 (учитель Ліхньовська Т.В.), - Пелецький Владислав, учень 11 класу ХЗОШ № 113 (учитель Голубченко І.А.),
- Горкун Олександр, учень 10 класу ХЗОШ № 104 (учитель Бортнікова О.М.),
керівник команда учитель математики ХЗОШ № 157 Щедріна Н.О., нагороджена Дипломом ІІІ ступеня! Вітаємо переможців!
24.09.2019 Районний турнір юних хіміків
   18.09.2019 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних хіміків.
ПРОТОКОЛ проведення турніру юних хіміків
20.09.2019 Aкція «Бережи кожну мить», присвячену Міжнародному дню мира
   З 16.09.2019 по 20.09.2019 в закладах освіти було проведено традиційну акцію «Бережи кожну мить», присвячену Міжнародному дню мира. Акція спрямована показати важливість кожної мирної миті та необхідність збереження миру на всій Землі та проводилася з метою виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу, поваги до людей різних національностей.
Аркуші різнокольорового паперу, стилізовані під «кадри» фотоплівки, за допомогою прищіпок та біндерів було розміщено на мотузці. На аркушах учні описали найяскравіші миті свого мирного життя: ті, які їм найбільше запам’яталися; ті, якими б вони хотіли поділитися з оточуючими; ті, які б вони хотіли, щоб пережили й інші люди. Всі записи виконано від руки у вільній формі. Такі важливі миті були описані не тільки у прозі, а намальовані олівцями та перекладені у віршовану форму.
Також в закладах освіти проведено й інші заходи, присвячені Міжнародному дню миру, зокрема уроки миру, лекції, інтерактивні бесіди, покази та обговорення фільмів, спрямованих на поглиблення розуміння питань миру; створення учнями масових формацій (флешмобів); написання листів привітання та підтримки вимушено переселеним дітям та їх родинам; виставки малюнків, тощо.
18.09.2019 Спортивна естафета «Спортивна родина – здорова нація»
   В рамках заходів до Дня фізичної культури і спорту в Індустріальному районі 11 та 12 вересня 2019 року комунальним закладом «Палац дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» сумісно з педагогами закладів загальної середньої освіти району були проведені традиційні спортивні свята - «Спортивна родина – здорова нація». Спортивні змагання проходили за ініціативи адміністрації Індустріального району Харківської міської ради та її голови О.І. Вельможної, за підтримки депутатів Харківської міської ради.

ДОКЛАДНІШЕ...
18.09.2019 Pайонний етап міського конкурсу творчих робіт вільного жанру «Присвята рідному місту»
   У вересні відбувся районний етап міського конкурсу творчих робіт вільного жанру «Присвята рідному місту» для учнів 5-11 класів, у якому взяли участь учні з 16 закладів освіти району (ЗЗСО №№ 15, 26, 40, 70, 71, 75, 80, 85, 88, 113, 118, 119, 155, 157, 163, 168).
Конкурс проводився з метою реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, підвищення інтересу учнівської молоді до стратегічного розвитку міста, вивчення духовних і культурологічних цінностей Харкова, виховання в учнів активної громадянської позиції, виявлення та підтримки лінгвістично обдарованої молоді.
ДОКЛАДНІШЕ...
18.09.2019 Що треба знати учаснику ЗНО-2020
   На сторінці нашого сайту ''Зовнішнє незалежне оцінювання'' розміщено прес-реліз ХРЦОЯО ''Що треба знати учаснику ЗНО-2020''.
18.09.2019 Cпортивний ярмарок «Харків - спортивна столиця»
   14.09.2019 учні Індустріального району відвідали спортивний ярмарок «Харків - спортивна столиця», який проходив у Центральному парку культури і відпочинку ім. М. Горького. У ярмарку взяли участь 110 спортивних організацій міста, які представляли різні види спорту. Учні мали можливість побачити показові виступи з баскетболу, пляжного волейболу, гандболу, волейболу, настільного тенісу, міні-футболу тощо, взяти участь в інтерактивних квестах. Для всіх учасників свята телеведучий і лідер спортивного руху «JuniorZ» Олександр Педан провів на сцені зарядку.
18.09.2019 Районний турнір юних математиків
   12.09.2019 на базі ХЗОШ № 70 відбувся районний турнір юних математиків.
ПРОТОКОЛ проведення турніру юних математиків
18.09.2019 Районний турнір юних правознавців
   12.09.2019 на базі ХЗОШ №26 відбувся районний турнір юних правознавців.
ПРОТОКОЛ проведення турніру юних правознавців
12.09.2019 У МОН визначили, як відбудеться ЗНО в 2021 році
   Міністерством освіти визначені деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році. Відповідний наказ відомства (від 09.07.2019 №945) набрав чинності на початку вересня цього року.
Документом визначений перелік навчальних предметів, із яких у 2021 році проведуть зовнішнє незалежне оцінювання, кількість тестів, які зможе скласти кожен учасник, а також особливості зарахування результатів державної підсумкової атестації, проведеної у формі зовнішнього оцінювання.
Також установлено строки проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році. Окрім цього, документом визначено підходи щодо встановлення результатів державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.
12.09.2019 Районний турнір юних економістів
   10.09.2019 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних економістів.
ПРОТОКОЛ проведення турніру юних економістів
06.09.2019 Соціальна екскурсія
   06.09.2019 для дітей пільгових категорій Індустріального району проведена соціальна екскурсія «Світ рослин. Осіння прогулянка в Дендрологічний парк» до с. Докучаєвське, навчального містечка ХНАУ.
Учасниками програми стали 40 учнів ЗЗСО №№ 104, 155, 168 – діти, які знаходяться під опікою, діти з багатодітних, малозабезпечених та неповних сімей та сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, діти з інвалідністю, діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
Під час екскурсії діти відвідали музей природи, познайомились з дендропарком як рукотворним пам'ятником природи. Захід був спрямований на виховання допитливості, дбайливого ставлення до природи, патріотичного ставлення до рідного краю.
06.09.2019 Відкриття групи у ЗДО №272
   05.09.2019 заклад дошкільної освіти № 272 поповнився ще однією групою, тепер їх 11. Завдяки створенню нової групи 30 дітей молодшого дошкільного віку мають можливість відвідувати дитячий садок. Для того, аби діти могли відвідувати дитячий садок було зроблено чимало. Проведено капітальний ремонт приміщення, встановлено енергозберігаючі вікна, облаштовані групова і спальна кімнати, закуплені нові сучасні меблі.
Докладніше
02.09.2019 Вітання зі святом Першого дзвоника
  
Дорогі школярі, шановні вчителі, батьки, бабусі і дідусі!
Щиро вітаю всіх вас із традиційним вересневим святом першого дзвоника – Днем знань. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Бажаю усім школярам підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Особливим і, безперечно, визначальним у житті він стане для милих першачків, які, тримаючись за батьківські руки, вперше ступлять на незвіданий шлях. Не менш важливим він буде для одинадцятикласників, яким доведеться обирати професійну стезю. Переконана, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті, а сприятимуть цьому – стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожної дитини.
Найщиріші слова подяки – вчителям, які щедро діляться з вами своїми знаннями. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя.
Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну школу, кожну родину! Зі святом, дорогі друзі!

З повагою,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

29.08.2019 Aвторський семінар методиста Міжнародного освітньо-методичного центру «Dinternal Education»
   29.08.2019 на базі ХСШ № 80 відбувся авторський семінар методиста Міжнародного освітньо-методичного центру «Dinternal Education» Геннадія Білоуса на тему ''Орієнтація на учня. Цікаві та продуктивні уроки за принципами компетентнісного підходу'', на якому вчителі англійської мови мали змогу ознайомитися з новітніми методикам викладання англійської мови у школі.
29.08.2019 Проєкт рекомендацій серпневої конференції педагогічних працівників Індустріального району міста Харкова
   Пропонуємо ознайомитись з проєктом рекомендацій серпневої конференції педагогічних працівників Індустріального району міста Харкова (завантажити).
29.08.2019 Серпнева конференція педагогічних працівників району
   29.08.2019 у великій залі Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради відбулась серпнева конференція педагогічних працівників району, у якій взяли участь: заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г., педагоги-ветерани, керівники, представники районної батьківської ради та педагогічні працівники закладів освіти.
Веліканова О.Г. привітала педагогів з початком нового навчального року, подякувала за роботу у минулому навчальному році, побажала оптимізму і надії, родинного затишку та віри у щасливе майбутнє, подальших успіхів у роботі в Новій українській школі та вручила Подяки ветеранам педагогічної праці.
З доповіддю про підсумки діяльності навчальних закладів та Управління освіти у 2018/2019 навчальному році та завданнями на 2019/2020 навчальний рік виступила начальник Управління освіти Збицька О.Л. та нагородила Почесними грамотами Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради найкращих педагогів та педагогічні колективи району.
ФОТОЗВІТ
29.08.2019 МОН визначило, як оцінювати другокласників НУШ
   Міністерство освіти і науки затвердило методичні рекомендації щодо оцінювання учнів 2-го класу Нової української школи ( Наказ МОН України від 23.08.2019 №1154). “Навчальні досягнення учнів других класів підлягають формувальному і підсумковому (тематичному та завершальному) оцінюванню. Оцінювання результатів навчання учнів других класів здійснюється вербально“, – зазначено в рекомендаціях.
(за матеріалами сайту https://nus.org.ua)
29.08.2019 МОН запропонувало теми для перших уроків
   Міністерство освіти і науки України запропонувало вчителям теми для перших уроків цього навчального року. Про це йдеться в листі від 23.08.2019 №1/9-531, опублікованому на сайті Інституту модернізації змісту освіти.
29.08.2019 Щодо організації форм здобуття освіти
   Міністерство освіти і науки України надало роз'яснення та рекомендації закладам загальної середньої освіти щодо організації різних форм здобуття освіти (лист від 20.08.2019 №1/9-525).
21.08.2019 Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році
   Міністерством освіти розроблені рекомендації про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році (лист МОН України від 16.09.2019 №1/9-523), які мають використовуватись працівниками освіти при плануванні виховної роботи з учнівськими колективами.
Документ також містить посилання на нормативну базу та методичні матеріали, що мають стати у пригоді педагогічним працівникам при роботі у напрямку національно-патріотичного виховання школярів.
21.08.2019 Концепція національно-патріотичного виховання в системі освіти України
   Наказом МОН України від 29.07.2019 № 1038 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641» викладено у новій редакції Концепцію національно-патріотичного виховання в системі освіти України, що і як Стратегія національно-патріотичного виховання, затверджена Указом Президента, поширюється на всі вікові групи, та Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України.
21.08.2019 Проведення веб-конференцій для вчителів з навчальних предметів
   Міністерство освіти і науки України повідомляє (лист МОН від 15.08.2019 №1/9-515), що з 27 по 29 серпня 2019 року Національна академія педагогічних наук України проводитиме веб-конференції в онлайн режимі для вчителів з усіх навчальних предметів.
Під час цих заходів на підставі методичних рекомендацій, підготовлених НАПН спільно з МОН України, буде:
- висловлено поради вчених академій щодо реалізації концепції «Нова українська школа», нових освітніх і навчальних програм;
- подано коментарі до змісту нових підручників для 2, 6 та 11 класів, що запроваджуються цього навчального року;
- ознайомлено освітян 13 новітніми результатами науково-педагогічних досліджень.
21.08.2019 Щодо мультфільмів для учнів 1-4 класів, які можуть бути використані при проведенні Першого уроку
   Міністерство освіти і науки України інформує (лист МОН від 13.08.2019 №1/9-512), що анімаційним, розважально-пізнавальним телеканалом для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку ПЛЮСПЛЮС розроблено мультфільми для учнів 1-4 класів, які можуть бути використані при проведенні Першого уроку або під час навчання в закладах загальної середньої освіти (розміщено у вільному доступі в інтернеті: https://plus-plus.tv/files.
21.08.2019 Рекомендації до побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти
   Державна служба якості освіти розробила посібник “Внутрішня система забезпечення якості освіти: Абетка для директора”. Це методичні рекомендації для побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти. “Рекомендації ґрунтуються на запропонованих для інституційного аудиту вимогах та критеріях для оцінювання якості освітньої діяльності, управлінських процесів у закладі та охоплюють освітнє середовище, управлінські процеси, якість педагогічної діяльності, систему оцінювання навчальних досягнень учнів”, – йдеться в передмові.
(за матеріалами сайту https://nus.org.ua)
21.08.2019 Набуло чинності Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти
   Набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 10.07.2019 року № 955 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2016 року № 8». Актом затверджено у новій редакції Положення про індивідуальну форму здобуття освіти, що визначає порядок організації здобуття загальної середньої освіти за індивідуальною формою, що здійснюється закладами загальної середньої освіти та іншими закладами освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні освіти, або батьками, іншими законними представниками здобувачів освіти.
21.08.2019 Районний захід біля військового поховання у сквері імені Петра Кандаурова
   20.08.2019 біля військового поховання у сквері імені Петра Кандаурова відбувся районний захід, присвячений 76-й річниці визволення Харкова від нацистських загарбників та Дню міста. На заході були присутні голова Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможна О. І., депутати Харківської міської та обласної рад, начальник Управління освіти Збицька О.Л., керівники закладів освіти, представники підприємств міста, мешканці району, ветерани Другої світової війни, учні й вихованці закладів освіти. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих у Другій світовій війні та урочисто поклали квіти до військових поховань..
21.08.2019 Районний захід біля військового поховання на вул. Луї Пастера біля пам’ятника воїнам, загиблим при визволенні м. Харкова
   20.08.2019 біля військового поховання на вул. Луї Пастера біля пам’ятника воїнам, загиблим при визволенні м. Харкова, відбувся районний захід, присвячений 76-й річниці визволення Харкова від нацистських загарбників та Дню міста. На заході були присутні заступники голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г., Максименко Н.В., депутати Харківської міської та обласної рад, начальник Управління освіти Збицька О.Л., керівники закладів освіти, представники підприємств міста, мешканці району, ветерани Другої світової війни, учні й вихованці закладів освіти.
21.08.2019 «Харків у серпневих барвах»
   19.08.2019, напередодні 76-ї річниці визволення Харкова від нацизму у Другій світовій війні, у сквері ім. П.Кандаурова відбувся районний захід «Харків у серпневих барвах», в якому взяли участь учні й вихованці закладів освіти району. Діти за допомогою крейди відображали на асфальті світлини рідного міста.
Захід пройшов під патронатом Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, за підтримки депутата Харківської міської ради Нехорошкова Р.Б, за ініціативи ДЮГО «Сузір’я», в межах районного проекту «Харків у серпневих барвах».
За рішенням журі переможцями стали творчі колективи закладів освіти:
І місце – ХЗОШ №70,
ІІ місце - ХЗОШ №71, ХСШ №80,
ІІІ місце – ХЗОШ №104, ХСШ №119.
У номінації відзначено ЗЗСО №№ 15, 26, 113.
Всі учасники заходу отримали солодкі подарунки – морозиво.
ФОТОЗВІТ
19.08.2019 Урочистий захід та покладання квітів, присвячені 76-річниці визволення м. Харкова від нацистських окупантів
   19.08.2019 на території Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту на місці єврейського гетто періоду окупації Харкова 1941-1943 років» проведено урочистий захід та покладання квітів, присвячені 76-річниці визволення м. Харкова від нацистських окупантів.
На заході були присутні заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О. Г., начальник Управління освіти Збицька О.Л., голова Харківського обласного комітету «Дробицький Яр» Леонідов Л.П., ветерани та мешканці району, представники громадських організацій, учні ЗЗСО району. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Голокосту та всіх загиблих у Другій світовій війні, урочисто поклали квіти до Стіни скорботи.
12.08.2019 Учнівські олімпіади у 2019/2020 навчальному році
   Міністерство освіти і науки визначило час, місце та перелік всеукраїнських учнівських олімпіад, які проводитимуть наступного навчального року. Про це йдеться в наказі №1077 від 6 серпня 2019 року , опублікованому на сайті МОН.
Змагання проводитимуть у три етапи:
І етап – у жовтні 2019 року;
II етап – у листопаді-грудні 2019 року;
III етап – у січні-лютому 2020 року.
( за матерілами сайту https://nus.org.ua)
12.08.2019 Методичні рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти
   Міністерства освіти і науки України підготувало методичні рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти в 2019/2020 навчальному році для використання в роботі (лист МОН від 05.08.2019 №1/9-498).
05.08.2019 МОН розробило програму ЗНО з математики на 2021 рік
   Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення проект програми ЗНО з математики на 2021 рік, розроблений відповідно до наказу МОН від 05.07.2019 № 936 з метою оцінити ступінь відповідності результатів навчання математики, здобутих на основі повної загальної середньої освіти рівня стандарту чи профільного рівня, відповідним державним вимогам та ступеню підготовленості учасників тестування з математики, щоб здійснити конкурсний відбір для навчання в закладах вищої освіти.
( за матерілами сайту МОН України)
29.07.2019 Стратегія розвитку інклюзивної освіти
   Міністерством освіти і науки України розроблена Національна стратегія розвитку інклюзивної освіти на 2020-2030 роки. Документ оприлюднений для громадського обговорення.
Метою документа є формування інклюзивного освітнього середовища та створення умов, в яких кожна особа матиме доступ до якісної освіти з урахуванням її потреб.
Громадське обговорення проекту документа триватиме до 15 серпня 2019 року. Зауваження і пропозиції можна надсилати на електронну адресу nabochenko@mon.gov.ua.
29.07.2019 Пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти
   Міністерство освіти і науки України направило для використання в роботі закладів освіти аналітичні матеріали про діяльність психологічної служби (лист МОН від 18.07.2019 №1/9-462 ''Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на 2019/2020 н. р.'').
Документ містить рекомендації щодо пріоритетних напрямів психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу учасників освітнього процесу.
Зокрема, матеріали містять пріоритети діагностичної, профілактичної, корекційної роботи, консультування, просвітницької та організаційно-методичної роботи, а також рекомендації працівникам психологічної служби з освітньої діяльності.
24.07.2019 Щодо окремих питань переведення учнів шкіл до наступного класу
   МОН України надіслало лист від 22.07.2019 №1/9-471 ''Щодо окремих питань переведення учнів закладу загальної середньої освіти до наступного класу''.
17.07.2019 Методичні рекомендації з питань організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти
   МОН України підготувало методичні рекомендації з питань організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти у 2019/2020 навчальному році (лист МОН України від 10.07.2019 №1/9-436).
15.07.2019 Методичні рекомендації щодо організації інклюзивного навчання в закладах освіти
   МОН України підготувало методичні рекомендації щодо організації інклюзивного навчання в закладах освіти у 2019/2020 навчальному році (лист МОН України від 26.06.2019 №1/9-409) .
У 2019/2020 навчальному році інклюзивні або спеціальні класи утворюються на підставі заяви батьків дитини з особливими освітніми потребами, до якої обов’язково додається висновок інклюзивно-ресурсного центру та, за потреби, інших документів, визначених Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 року за № 564/32016.
15.07.2019 Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти
   МОН України підготувало інструктивно-методичні рекомендації «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році» (лист МОН України від 02.07.2019 №1/9-419) .
12.07.2019 Затверджені дати проведення ЗНО-2020
   Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року № 947 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.
Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 3 лютого до 24 березня 2020 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 17 березня 2020 року.
До 30 квітня 2020 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 15 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 26 травня, з фізики — 28 травня, з іспанської, німецької, французької мов — 1 червня, з англійської мови — 2 червня, з історії України — 4 червня, з біології — 9 червня, з географії — 11 червня.
( за матеріалами сайту http://testportal.gov.ua )
12.07.2019 Про створення безпечного освітнього середовища та формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок у 2019/2020 навчальному році
   Міністерство оcвіти і науки України підготувало інформаційні матеріали щодо створення безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок у 2019/2020 н.р. (лист МОН від 27.06.2019 №» 1/9-414).
12.07.2019 Методичні рекомендації з викладання предметів на 2019/2020 навчальний рік
   Міністерство освіти і науки України надало методичні рекомендації з викладання предметів на 2019/2020 навчальний рік. МОН звертає особливу увагу вчителів на те, що у змісті навчальних програм послідовно впроваджено компетентнісний підхід.
Ознайомитись із листом Міністерства освіти і науки України від 01.07.2019 № 1/11-5966 “Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019-2020 навчальному році” можна за посиланням .
11.07.2019 200-бальні результати ЗНО 2019
   За результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року з 14-ти випускників 10-ти закладів освіти м. Харкова, які отримали найвищі результати ЗНО, 200 балів, є 2 учні - випускники закладів освіти Індустріального району:
- комунального закладу «Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 15 з поглибленим вивченням окремих предметів Харківської міської ради Харківської області» - з біології;
- Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 155 Харківської міської ради Харківської області - з хімії.
Висловлюємо слова вдячності вчителям за кропітку і високопрофесійну роботу, батькам - за піклування, підтримку та турботу.
Випускникам бажаємо впевнено йти до омріяних вершин, реалізуватися як справжні професіонали своєї справи, не зупинятися на досягнутому.
02.07.2019 Розпочалась реєстрація електронних кабінетів вступників
   01.07.2019 розпочалась реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів, які вступатимуть на навчання до вишів на основі повної загальної середньої освіти.
У 2019 році системою подання заяв в електронній формі можуть скористатись вступники, які мають свідоцтво про здобуття повної загальної освіти або атестат про повну загальну середню освіту, виготовлений з використанням фотополімерних технологій, та сертифікати ЗНО 2017, 2018 і 2019 років (окрім сертифікату ЗНО 2017 з англійської, французької, німецької та іспанської мов) і бажають вступити на денну або заочну форми навчання за освітніми ступенями бакалавр, молодший бакалавр, (магістр медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань), а також на денну форму навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст.
Під час реєстрації електронного кабінету вступник має зазначити адресу електронної пошти, пароль для входу до кабінету, номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, серію та номер документа про повну загальну середню освіту, а також середній бал атестата.
Після створення особистого електронного кабінету вступника через нього буде відкрита можливість подання заяв у заклади вищої освіти.
Подання заяв до закладів вищої освіти України через електронні кабінети триватиме з 10 до 22 липня 2019 року.
( за матеріалами сайту osvita.ua )
02.07.2019 Деякі питання проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання
   Наказом МОН України від 11.05.2019 №635 ''Деякі питання проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти'', зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 червня 2019 р. за № 578/33549, затверджено Перелік навчальних предметів, із яких у 2020 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 21 травня до 17 липня.
02.07.2019 Порядок переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу
   Наказом МОН України від 08.05.2019 №621 ''Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 14 липня 2015 року № 762'', зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 травня 2019 р. за № 555/3352, внесено зміни до Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14 липня 2015 року № 762.
25.06.2019 Випускні вечори в закладах загальної середньої освіти
   23.06.2019 в школах Індустріального району м.Харкова проведено випускні вечори. Свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти цього року отримали майже 600 випускників. Особливі досягнення 24 одинадцятикласників відзначено медалями: 14 – золотими та 10 – срібними.
ФОТОЗВІТ
25.06.2019 Порядок організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти
   Постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 №530 затверджено Порядок організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти. Документом визначаються організаційні засади діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти незалежно від підпорядкування та форми власності. Виключення становлять заклади дошкільної освіти (яселі-садки) компенсуючого типу, будинки дитини, заклади дошкільної освіти (дитячі будинки) інтернатного типу.
19.06.2019 Міністерство освіти і науки України опублікувало переліки навчальної літератури для використання у 2019/2020 навчальному році
   Міністерство освіти і науки України оприлюднило список навчальної літератури, рекомендованої для використання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році ( лист МОН від 10.06.2019 № 1/9-365 “Про переліки навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році”).
У Міністерстві освіти звертається увага на те, що вказані переліки постійно доповнюватимуться новими назвами навчально-методичних посібників за результатами розгляду відповідних предметних комісій Науково-методичної ради з питань освіти МОНУ.
19.06.2019 Щодо окремих питань формування системи забезпечення якості освіти
   У Листі ДСЯО від 25.05.2019 № 01/01-22/1333 ''Щодо окремих питань формування системи забезпечення якості освіти'' представлено особливості розбудови системи забезпечення якості освіти.
З детальною інформацією щодо розбудови та функціонування системи забезпечення якості освіти можливо ознайомитися на сайті Державної служби якості освіти України у розділі «Інституційний аудит».
19.06.2019 Літнє оздоровлення
   З 27.05.2019 по 13.06.2019 працювали дитячі табори з денним перебуванням на базі усіх 18 закладів загальної середньої освіти, які охопили відпочинком 3180 дітей. 705 учнів змістовно та весело провели час у мовних групах на базі ДТВ. Нестандартні завдання, спрямовані на розвиток мислення та мовних навичок, захоплювали дітей не гірше, ніж прогулянки парками міста. Усі відпочиваючі мали можливість відвідувати басейни, подорожувати, спілкуватися з волонтерами.
Переглянути презентації шкіл можна за посиланням .
14.06.2019 Pайонний захід «Намалюй життя»
   12.06.2019 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» проведено районний захід «Намалюй життя», присвячений Міжнародному дню боротьби зі зловживанням наркотиками та їхнім незаконним обігом.
Захід проведено під патронатом Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, за сприяння Управління освіти, а також за участі громадської організації ''Mіжнародна антинаркотична спортивна асоціація'' (ГО ''МАСА''), Управління патрульної поліції в Харківській області.
Під час заходу було підведено підсумки акції з однойменною назвою, яка проводилася в ЗЗСО району з 04.06.2019 по 10.06.2019. Акція «Намалюй життя» спрямована на боротьбу з поширенням наркотиків у місті.
ДОКЛАДНІШЕ
10.06.2019 Гра-квест «Безпека мого життя «Придбай! Поділись! Примнож!»
   07.06.2019 на базі ХСШ №155 співробітниками АК «Харківобленерго», товариства Червоного Хреста України, Індустріального РВ ГУ ДСНС України в Харківській області та Управління патрульної поліції в Харківській області проведено гру-квест «Безпека мого життя «Придбай! Поділись! Примнож!».
У грі-квесті було залучено близько 100 учнів різного віку, які відвідують дитячий табір відпочинку з денним перебуванням «Веселка». Діти досліджували територію квесту, де спеціалісти змоделювали для них ситуації, пов'язані з небезпекою ураження електричним струмом у побуті та поблизу енергетичних об'єктів, проїжджої частини дороги, нагадали про правила поводження з вогнем, з вибухонебезпечними предметами та з незнайомцями.
ФОТОЗВІТ
10.06.2019 ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
   06.06.2019 команда учнів ХЗОШ № 157 взяла участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), який відбувся на базі Комунального закладу «Харківський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Патріот» Харківської обласної ради».
Учасники гри змагались у конкурсах: «Впоряд», «Туристська смуга перешкод», «Стрільба», «Відун», «Рятівник», «Військово-спортивна смуга перешкод», «Добре діло».
Рій «Граніт» ХЗОШ № 157 нагороджено дипломами за ІІ місце у конкурсі «Впоряд», за ІІІ місце – у конкурсі «Стрільба».
Переможцем в індивідуальному заліку у конкурсі «Стрільба» серед дівчат стала учениця ХЗОШ № 157 Резнікова Владислава.
10.06.2019 Всеукраїнські фінальні змагання з футболу «Шкіряний м’яч – Кубок Coca-Cola»
   З 05.06.2019 по 07.06.2019 у м. Вишневому Київської області відбулися Всеукраїнські фінальні змагання з футболу «Шкіряний м’яч – Кубок Coca-Cola» серед учнів 2006 року народження, в яких команда КЗ «ХСШ № 15» посіла І місце та була нагороджена Кубком, медалями, дипломами. Найращим гравцем фінального турніру визнано Кайдалова Данила.
Юні спортсмени отримали пам’ятні подарунки від ААФУ, футбольні м’ячі.
Вітаємо команду з перемогою, бажаємо наступних перемог!
03.06.2019 Гра-квест «Безпека мого життя «Придбай! Поділись! Примнож!»
   31.05.2019 на базі ХСШ №119 співробітниками АК «Харківобленерго», товариства Червоного Хреста України, Індустріального РВ ГУ ДСНС України в Харківській області та Управління патрульної поліції в Харківській області проведено гру-квест «Безпека мого життя «Придбай! Поділись! Примнож!».
У грі-квесті було залучено близько 80 учнів різного віку, які відвідують дитячий табір відпочинку з денним перебуванням «Сонечко». Діти досліджували територію квесту, де спеціалісти змоделювали для них ситуації, пов'язані з небезпекою ураження електричним струмом у побуті, поблизу енергетичних об'єктів та проїжджої частини дороги.
За рішучість, правильне виконання завдань, пов'язаних з безпекою життєдіяльності, усі діти-учасники квесту отримали від АК «Харківобленерго» подарунки.
ФОТОЗВІТ
30.05.2019 Рада підтримала законопроект про середню освіту
   Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроект про “Повну загальну середню освіту”. За відповідне рішення проголосували 229 нардепів.
“Кожна новела цього закону розгортає механізми впровадження, яким чином забезпечити те, що закладено в законі “Про освіту”. Наприклад, для дітей стане дуже важливою можливість побудови індивідуальної траєкторії навчання”, – зазначила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.
(за матеріалами сайту http://nus.org.ua)
30.05.2019 Pайонне свято «Тріумф освіти – 2019»
   29.05.2019 на шкільному подвір’ї ХЗОШ № 157 відбулося традиційне районне свято «Тріумф освіти – 2019», на якому відбулося вшанування кращих педагогів та учнів району – учасників і переможців районних, міських, обласних та Всеукраїнських конкурсів, олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких учнівських робіт Малої академії наук України. Слова привітання лунали від голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної О.І. та депутатів Харківської міської ради Нехорошкова Р.Б., Кочерова О.М., Долини Б.М., Дудуки С.В.
Переможці та лауреати конкурсів нагороджені Подяками та Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради та Почесними грамотами Народного депутата України Мисика В.Ю., отримали подарунки та грошові премії від Мисика В.Ю. Подарунком для всіх учасників та гостей свята стали виступи творчих колективів району.
У цей святковий день висловлюємо слова подяки всім педагогам за відданість професії, готовність вкласти душу у виховання кожної дитини, а учням - переможцям конкурсів, олімпіад і турнірів бажаємо подальших успіхів і перемог!
ФОТОЗВІТ
28.05.2019 Оприлюднено новий правопис
   Інститут мовознавства імені Олександра Потебні опублікував нову редакцію правопису.
Окрім того, інститут опублікував конспект змін. Наприклад, тепер правильно писати “проЄкт” та “проЄкція“, а не “проект” та “проекція”.
Також разом слід писати “мінісукня”, “віцепрезидент”, “ексміністр” та “вебсайт”. Тобто разом пишуться слова з першим іншомовним компонентом, що визначає кількісний (вищий від звичайного, дуже високий або слабкий, швидкий тощо) вияв чого-небудь: архі-, архи-, бліц-, гіпер-, екстра-, макро-, максі-, міді-, мікро-, міні-, мульти-, нано-, полі-, преміум-, супер-, топ-, ультра-, флеш-; та слова з першим іншомовним компонентом анти-, контр-, віце-, екс-, лейб-, обер-, штабс-, унтер-.
Відтепер “пів” пишеться окремо: пів Києва, пів яблука, пів автобуса. Окрім того, “и” замість “і” можна писати у таких словах, як радості (радости), любові (любови) чи ірій (ирій).
28.05.2019 Всеукраїнські зональні змагання з футболу «Шкіряний м’яч – Кубок Coca-Cola»
   З 26.05.2019 по 27.05.2019 у смт Велика Багачка Полтавської області відбулися Всеукраїнські зональні змагання з футболу «Шкіряний м’яч – Кубок Coca-Cola» серед учнів 2006 року народження, в яких команда КЗ «ХСШ № 15» посіла І місце.
Вітаємо юних спортсменів з перемогою!
28.05.2019 Відкриття дитячих таборів відпочинку з денним перебуванням
   27.05.2019 на базі 18 закладів загальної середньої освіти розпочали свою роботу дитячі табори відпочинку з денним перебуванням. Цього року вони гостинно розчинили двері для 3180 вихованців. На базі 11 таборів відпочинку відкрито мовні групи, у яких будуть покращувати навички спілкування іноземними мовами 705 вихованців.
24.05.2019 Свято Останнього дзвоника
   24.05.2019 для школярів закладів загальної середньої освіти Індустріального району м.Харкова пролунав останній дзвоник.
ФОТОЗВІТ
24.05.2019 Вітання зі святом Останнього дзвоника
  
Шановні педагоги, випускники, школярі, батьки!
Від щирого серця вітаю вас зі святом останнього дзвоника!

Це свято – завжди урочисте, радісне і водночас хвилююче. Особливо для випускників, для яких шкільний дзвінок лунає дійсно востаннє. Звісно, ви чутимете його мелодію ще багато-багато разів, приводячи до школи своїх дітей, а пізніше й онуків, але особисто для вас він пролунає сьогодні востаннє. Минуть роки, але ви пам'ятайте і цей дзвінок, і рідну школу, і ваших вчителів, по-батьківськи вимогливих і по-материнськи турботливих.
По-особливому урочистий цей день і для ваших батьків, дідусів і бабусь. Разом із вами вони пройшли роки вашого шкільного життя, раділи вашим успіхам, переймалися невдачами. Цінуйте їхню любов і підтримку, пам’ятайте, що й вони потребують того ж від вас. Вірте в себе, будьте небайдужими, добрими та чесними людьми! Щастя вам і удачі!
Для школярів сьогоднішній дзвінок – це старт літніх канікул. Тож бажаю учням добре і змістовно відпочити, набратися незабутніх вражень та сил перед початком нового етапу навчання.
Шановні вчителі, дякую вам за вашу самовіддану працю, невтомний творчий пошук, за турботу і знання, які ви віддавали своїм вихованцям. Бажаю нових успіхів, життєвих сил і натхнення!
Тож вітаю усіх із святом останнього дзвоника, з успішним закінченням ще одного шкільного року, який кожному подарував нові знання, нові враження, нові думки і почуття!

З повагою,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

22.05.2019 Фінальні змагання військово-спортивної гри «Патріот» серед учнів закладів загальної середньої освіти м. Харкова
   18 та 19 травня 2019 року на стадіоні «Зірка» Харківського Національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба та лісосмузі району Залютино Департаментом освіти Харківської міської ради спільно з Всеукраїнською федерацією військово-спортивних багатоборств пройшли фінальні змагання військово-спортивної гри «Патріот» серед учнів закладів загальної середньої освіти м. Харкова.
У змаганнях брала участь збірна команда Індустріального району, до складу якої увійшли такі учні: Бойко Максим (ХСШ № 75), Калина Олексій (ХСШ № 75), Барилко Максим (ХСШ № 85), Гончаров Євген (ХСШ № 85), Дождьов Денис (ХСШ № 85), Мотлюк Ростислав (ХСШ № 85), Ус Максим (ХСШ № 85), Щерба Микита (ХСШ № 85), Кашуба Артем (ХЗОШ № 157), Місюк Олексій (ХЗОШ № 157), Якутенко Владислав (ХЗОШ № 157).
Управління освіти висловлює подяку учителям предмета «Захист Вітчизни» Багацькому В.В. (ХСШ №75), Міцаю В.А. (ХСШ №80), Полуковському С.Є. (ХСШ №85), Скобочкіну О.О. (ХСШ №155), Капустіну В.М. (ХГ №163) за підготовку команди до гри.
ФОТОЗВІТ
20.05.2019 V Всеукраїнський турнір юних філософів і релігієзнавців
  
З 13 по 16 травня 2019 року у м. Тернопіль відбувся V Всеукраїнський турнір юних філософів і релігієзнавців, у якому взяла участь команда учнів ХСШ №80: учениця 11 класу Павлівська Владислава, учні 9 класу Дмитренко Данило, Літвінов Олександр, Сімочкіна Юлія, учениця 8 класу Носаченко Євгенія, учениця 7 класу Євсєєва Діана. Керівник команди учнів – учитель історії ХСШ № 80 Ашортіа Євген Демурович.
Команда нагороджена Дипломом ІІ ступеня!!! Вітаємо переможців!!!
17.05.2019 Cоціальна екскурсія «Світ рослин. Весняна прогулянка в Дендрологічний парк»
   17.05.2019 для дітей пільгових категорій Індустріального району проведена соціальна екскурсія «Світ рослин. Весняна прогулянка в Дендрологічний парк» до с. Докучаєвське, навчального містечка ХНАУ.
Учасниками програми стали 40 учнів закладів загальної середньої освіти №№15, 26, 75, 118, 121 – діти, які знаходяться під опікою, діти з багатодітних, малозабезпечених та неповних сімей та сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, діти з інвалідністю, діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
Під час екскурсії діти відвідали музей природи, познайомились з дендропарком як рукотворним пам'ятником природи. Захід був спрямований на виховання допитливості, дбайливого ставлення до природи, патріотичного ставлення до рідного краю.
17.05.2019 Pайонний навчально-практичний семінар для вчителів географії
   16.05.2019 на базі ХЗОШ № 113 відбувся районний навчально-практичний семінар для вчителів географії ЗЗСО району «Модернізація географічної освіти в контексті реформування освіти в Україні». У семінарі взяли участь старший викладач кафедри соціально-гуманітарної освіти Грінченко О.І. та методист центру методичної та аналітичної роботи Саввіч О.М. Учасники семінару визначили основні принципи організації роботи з учнями на уроках географії в умовах реформування української школи, проаналізували сучасні форми професійного розвитку педагогів та розглянули особливості створення оптимального освітнього середовища для неперервної географічної освіти.
17.05.2019 Pайонний флешмоб «Веселкою сплелися кольори», присвячений Дню вишиванки
   16.05.2019 на майданчику біля КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся традиційний районний флешмоб «Веселкою сплелися кольори», присвячений Дню вишиванки, який відзначається у третій четвер травня. У ньому взяли участь школярі з усіх закладів загальної середньої освіти району та вихованці КЗ «ПДЮТ «ІСТОК», які були одягнені у вишиванки або одяг з елементами українського орнаменту, зображенням національної символіки.
На заході були присутні начальник Управління освіти Збицька О.Л., директори закладів загальної середньої освіти, учні, батьки, вчителі, мешканці району.
Захід спрямований на збереження українських цінностей та їх популяризацію серед молоді, виховання поваги до національних символів України, культурної спадщини українського народу. Флешмоб за допомогою танцю і вокалу символізує культуру, цілісність і єдність української молоді.
Свято виявилося надзвичайно яскравим та подарувало усім учасникам і глядачам різнобарвні враження і чудовий настрій.
ФОТОЗВІТ
16.05.2019 Виїзний навчально-практичний семінар для для заступників директорів, які опікуються освітнім процесом у закладах загальної середньої освіти
   15.05.2019 було проведено виїзний навчально-практичний семінар для для заступників директорів, які опікуються освітнім процесом у закладах загальної середньої освіти «Нова українська школа – нові підходи до навчання й викладання». Метою семінару було визначення нових цілей діяльності заступників директорів закладу освіти задля підвищення професійного рівня вчителів та ознайомлення з новими формами і методами навчання в НУШ.
ФОТОЗВІТ
16.05.2019 4-й районний конкурс вокального мистецтва «Євробачення-2019»
   14.05.2019 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» за ініціативи Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, Управління освіти відбувся щорічний 4-й районний конкурс вокального мистецтва «Євробачення-2019», присвячений Дню Європи. Захід спрямований на популяризацію серед учнів європейських демократичних цінностей, європейської інтеграції, загального європейського культурного надбання тощо.
ФОТОЗВІТ
14.05.2019 Районний захід «Квітни, моя родино»
   10.05.2019 напередодні Міжнародного дня сім’ї та Дня матері учні ЗЗСО району взяли участь у районному заході «Квітни, моя родино», який за ініціативи Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради було проведено на базі Дитячої музичної школи №8 ім. П.Д. Гайдамаки.
На святі виступили вокальні ансамблі «Первоцвіт» та «Яворина», а також фольклорний гурт «Барви» Харківської державної академії культури, який виконав традиційні пісні для слобожанського весілля XIX-ХХ ст. Учасники театрального гуртка «Джерело» показали вистави на тему заміжжя «Прикрашання кілочки» та «Одягання хустини молодій». Учні також взяли участь у вікторині про властивості вишиванки. Найактивніші учасники отримали призи.
У кінці заходу школярі передали естафету «Щаслива родина - міцна Україна!» наступному молодому поколінню.
10.05.2019 Відзначення 8-9 травня у закладах освіти району
   З метою вшанування подвигу Українського народу у боротьбі за свободу, увічнення пам'яті загиблих у Другій світовій війні у закладах освіти було організовано проведення уроків Мужності, лінійок Пам’яті, виховних годин «Пам’ятаємо. Перемагаємо», бесід, круглих столів «Мужність і відвага крізь покоління», конкурсів читців віршів «І в пам’яті, і в серці», малюнків, стіннівок, плакатів, малюнків «Ми проти війни», «Війна очима дітей», «Солдатській Славі вклоніться» тощо, тематичних виставок літератури в шкільних бібліотеках, екскурсії до історичного музею, меморіальних комплексів Харківщини; проведено урочисті зустрічі з ветеранами війни, учасниками бойових дій на Сході України та волонтерами «Історії героїв війни»; взято участь у міському конкурсі спецвипусків тематичних газет «Ми пам’ятаємо!»; організовано здійснення меморіальних заходів із вшанування пам’яті загиблих у війні – покладання квітів на могили, до пам’ятників і пам’ятних місць і загальних місць захоронення тощо.
ФОТОЗВІТ
08.05.2019 Районний мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів біля військових поховань на вулиці Луї Пастера
   07.05.2019 відбувся районний мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів біля військових поховань на вулиці Луї Пастера, присвячені Дню пам’яті та примирення і 74-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На мітингу були присутні голова Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможна О.І., заступники голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О. Г., Максименко Н.В., начальник Управління освіти Збицька О. Л., депутати Харківської міської та обласної рад, ветерани Другої світової війни, представники Спілки ветеранів АТО, підприємств, керівники, учні, вихованці та працівники закладів освіти, мешканці району.
ДОКЛАДНІШЕ
08.05.2019 Районний мітинг-реквієм у сквері імені Петра Кандаурова
   07.05.2019 біля військового поховання у сквері імені Петра Кандаурова відбувся районний мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів, присвячені Дню пам’яті та примирення і 74-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На мітингу були присутні заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Максименко Н.В., начальник Управління освіти Збицька О. Л., депутати Харківської обласної та міської рад, ветерани Другої світової війни, представники підприємств, громадських організацій, керівники, учні, вихованці та працівники закладів освіти, мешканці району.
08.05.2019 Майстер-клас для малодосвідчених вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти
   07.05.2019 У Харківській гімназії №163 відбувся майстер - клас учителя початкових класів Харківської гімназії №163 Кічікової Тетяни Володимирівни за темою «Індивідуалізація навчально - пізнавальної діяльності молодших школярів в умовах Нової української школи» для малодосвідчених вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти.
08.05.2019 Pайонні мітинги-реквієми та урочисте покладання квітів
   03.05.2019 відбулися районні мітинги-реквієми та урочисте покладання квітів на території Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту на місці єврейського гетто періоду окупації Харкова 1941-1943 років», біля стели тракторобудівникам, які загинули в роки війни, яка розташована поряд з ПАО «ХТЗ», біля братської могили на території минулого військового містечка льотчиків по вул.Тархова,біля військових поховань у п.Затишшя.
У заходах взяли участь заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О. Г., начальник Управління освіти Збицька О.Л., голова Харківського обласного комітету «Дробицький Яр» Леонідов Л.П., Депутати Харківської міської ради, ветерани та мешканці району, представники громадських організацій, учні та вихованці закладів освіти району.
03.05.2019 Районна акція ''Я – свідомий!''
   26.04.2019 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» під патронатом Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції та Управління освіти відбувся районний захід «Я – свідомий!». Під час заходу підведено підсумки проведення районної акції «Я – свідомий!», яка була спрямована на попередження дорожньо-транспортного дитячого травматизму, формування правосвідомої поведінки в учнів ЗЗСО, активізацію роботи шкільних загонів юних інспекторів руху. За рішення журі визначено переможців конкурсу відеороликів «Я – свідомий»: І місце – ХЗОШ №26, ІІ місце – ХЗОШ №157, ІІІ місце – ХСШ №80.
ДОКЛАДНІШЕ
02.05.2019 Показовий семінар - практикум з проведення «Тижня безпеки дитини», об’єктове та протипожежне тренування
   26.04.2019 на базі КЗ «ДНЗ №322» відбувся показовий семінар - практикум з проведення «Тижня безпеки дитини», об’єктове та протипожежне тренування. На даному заході були присутні начальник Управління освіти Збицька О.Л., головний спеціаліст Індустріального РВ ГУ ДСНС у Харківській області Рудень Є.В., головний спеціаліст сектору захисту міських районів відділу з питань цивільного захисту Мельников Ю.С., методист обласних та м.Харкова курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ Костюк Ю.Г., голова Індустріальної районної організації Товариства Червоного Хреста України Яковенко В.В. та волонтери організації, вихователі-методисти закладів дошкільної освіти.
Управління освіти дякує адміністрації КЗ «ДНЗ №322» за організацію та проведення заходу, а також адміністрації ХЗОШ №71 за безпосередню участь та допомогу у проведенні даного заходу.
ДОКЛАДНІШЕ
02.05.2019 Районний захід «Запам’ятайте нас допоки ми є»
   24.04.2019 на базі ХЗОШ №113 відбувся районний захід «Запам’ятайте нас допоки ми є», присвяченій Дню пам’яті та примирення та 74-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
На заході були присутні заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г., начальник Управління освіти Збицька О.Л., ветерани Другої світової війни, працівники тилу, діти військових років, представники громадських організацій, учні та вихованці закладів освіти, мешканці району.
Під час заходу були нагороджені переможці районного конкурсу поробок довільної техніки «Полум’я маків не згасає» та районного конкурсу газет «Подвигу немає забуття».
ДОКЛАДНІШЕ
02.05.2019 XXV міський конкурс дружин юних пожежних
   23.04.2019 на базі ХПДЮТ відбувся XXV міський конкурс дружин юних пожежних (ДЮП) серед ЗЗСО Харкова. За результатами проведення конкурсу команда «Рятівник» ХСШ №75 посіла ІІ місце.
У конкурсі «Знавці пожежної справи» учасники продемонстрували свої знання з питань пожежної безпеки, навичок правильних дій при пожежі, вміння швидко оцінювати небезпечну ситуацію, приймати оптимальне рішення щодо її подолання; у конкурсі «Візитка» - ознайомили зі своєю діяльністю протягом року щодо навчання однолітків правилам поводження під час виникнення надзвичайних ситуацій та запобігання їм; у агітаційному музичному виступі «Людина у надзвичайній ситуації» порушили актуальні питання забезпечення пожежної та техногенної безпеки населення.
Команду відзначено дипломами та подарунками Департаменту освіти Харківської міської ради, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області та обласної організації Добровільного пожежного товариства.
23.04.2019 Mіський турнір з основ інформатики серед учнів 5-7-х класів
   20.04.2019 на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова відбувся міський турнір з основ інформатики серед учнів 5-7-х класів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗЗСО району у складі:
- Єфімець Дмитро, учень 6 класу ХГ № 163 (учитель Харківець В.В.);
- Кузнєцов Микита, учень 7 класу ХЗОШ № 40 (учитель Калошина А.С.);
- Василець Дмитро, учень 7 класу ХСШ № 85 (учитель Тіунова І.В.);
- Заходяченко Ігор, учень 6 класу ХЗОШ № 71 (учитель Осетинський І.О.);
- Толмачов Кирило, учень 6 класу ХСШ № 80 (учитель Сасик Л.Г.), керівник команди учнів учитель інформатики ХЗОШ № 168 Дорохова Л.В.
Команда учнів району нагороджена Дипломом ІІ ступеня та Дипломом у номінації «Команда кращих знавців інформатики»!!! Учні Кузнєцов Микита та Єфімець Дмитро нагороджені Дипломами «Кращий знавець інформатики», Василець Дмитро – Дипломом «Кращий шифрувальник». Вітаємо переможців!!!
Управління освіти висловлює подяку всім учителям інформатики, а також - Пістоляці О.О. (ХЗОШ № 88 ім. О.Г. Зубарева) та Щербаку О.В. (ХСШ № 119) за допомогу у підготовці команди учнів до турніру!
19.04.2019 Mіські змагання з футболу «Шкіряний м’яч» серед учнів 2006 року народження
  
16.04.2019 та 18.04.2019 на базі ДЮСШ № 9 відбулися міські змагання з футболу «Шкіряний м’яч» серед учнів 2006 року народження, в яких команда КЗ «ХСШ № 15» посіла І місце.
Вітаємо юних спортсменів з перемогою!
19.04.2019 Mіські змагання з футболу «Шкіряний м’яч» серед учнів 2008 року народження
  
16.04.2019 та 18.04.2019 на базі ДЮСШ № 9 відбулися міські змагання з футболу «Шкіряний м’яч» серед учнів 2008 року народження, в яких команда ХЗОШ № 157 посіла ІІІ місце.
Вітаємо юних спортсменів з перемогою!
19.04.2019 Районний конкурс поробок «Полум’я маків не згасає» та конкурс стіннівок «Подвигу немає забуття»
   17.04.2019 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» пройшов районний конкурс поробок «Полум’я маків не згасає» та конкурс стіннівок «Подвигу немає забуття» в рамках заходів, присвячених святкуванню 74-ї річниці Дня Перемоги у Другій Світовій війні. У конкурсі взяли участь 18 ЗЗСО.
За рішенням журі призові місця у конкурсі поробок «Полум’я маків не згасає» посіли:
I місце – Кушнарьова Софія, 3-Б клас, ХЗОШ №26;
II місце – Лихольот Олександр, 5-Г клас, ХГ №163;
III місце – колективна робота учнів 2-Б класу ХЗОШ №40.
У конкурсі стіннівок «Подвигу немає забуття» призові місця розподілено наступним чином:
I місце – колективна робота учнів 2-Б класу ХЗОШ №157;
I місце - колективна робота учнів 10-А класу ХЗОШ №40;
I місце – Герасименко Анастасія, 10 клас, ХЗОШ №26;
II місце – Мамон Катерина, 10 клас, ХСШ №75;
II місце - колективна робота учнів 3-А класу ХСШ №119;
III місце – Куслицька Вероніка, 11-А клас, ХЗОШ №121;
III місце – Сещенко Ангеліна, Захарова Анастасія, Сухова Анастасія, ХЗОШ №70.
19.04.2019 Традиційний конкурс літературно-музичної композиції «Нам заповідана мужність»
   17.04.2019 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» пройшов традиційний конкурс літературно-музичної композиції «Нам заповідана мужність» в рамках заходів, присвячених святкуванню 74-ї річниці Дня Перемоги у Другій Світовій війні. У конкурсі взяли участь 17 ЗЗСО.
За рішенням журі призові місця посіли:
«Гран-прі» - ХЗОШ №168;
I місце – ХЗОШ №104, ХСШ №119;
II місце – ХСШ №15, 80, ХЗОШ №26, 88, 157;
III місце – ХГ №163, ХСШ №85, ХЗОШ №71, 118, 70.
Крім того, переможцями номінацій визнано:
Номінація «Використання вокальних та хореографічних засобів у постановці»: ХСШ №155, ХЗОШ №113, 118.
Номінація «Артистизм та емоційність виступу»: ХЗОШ №40.
Номінація «Яскравість втілення теми»: ХЗОШ №121.
ФОТОЗВІТ
18.04.2019 Cемінар – тренінг «Особливості надання екстреної психологічної допомоги постраждалим в осередку надзвичайних ситуацій»
   16.04.2019 на базі Національного університету цивільного захисту України відбувся семінар – тренінг «Особливості надання екстреної психологічної допомоги постраждалим в осередку надзвичайних ситуацій» для практичних психологів закладів загальної середньої освіти Індустріального району. Працівники науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології провели заняття у Центрі впровадження психотренінгових технологій. Учасники отримали можливість зануритися у стан надзвичайної ситуації в «Кімнаті катастроф», відчути підтримку у «Кімнаті проведення тренінгів» та ресурсне відновлення у «Кімнаті релаксації». Найбільш важливим стало набуття знань від психологів-практиків про особливості надання екстреної психологічної допомоги дітям, які постраждали в осередку надзвичайних ситуацій. Щиро дякуємо Лєбєдєвій Світлані Юріївні, начальнику науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗУ за проведення змістовного тренінгу.
17.04.2019 Pайонний захід, присвячений Всесвітньому дню Землі
   16.04.2019 року на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний захід, присвячений Всесвітньому дню Землі. На святі були присутні заступник голови адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г. , начальник Управління освіти Збицька О.Л., голова організації «Союз-Чорнобиль Україна» Колосовський Д.Г. Захід проходив в рамках екологічного двомісячника «Зелена весна». Крім того, в рамках двомісячника серед дітей закладів освіти були проведені: огляд - конкурс екологічних бригад серед учнів молодших класів шкіл, районний етап обласної виставки - акції «SOS-вернісаж», районний конкурс учнівських творчих робіт «Чорнобиль: події, долі, пам'ять », присвячений Чорнобильській трагедії, конкурс творчих робіт «Україна в Барвах весни» серед вихованців закладів дошкільної освіти.
Під час свята відбулося нагородження вищезазначених конкурсів та виступ кращих агітбригад ЗЗСО– учасників районного конкурсу екобригад «Прокинувся вранці – прибери планету сам», а також вихованців ЗДО з кращими номерами за темою «Україна в Барвах весни».
ФОТОЗВІТ
17.04.2019 МОН затвердило пoрядок інституційного аудиту в школах
   Набув чинності наказ МОН від 09.01.2019 №17 ''Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти'', яким визначено роботу якісно нового механізму перевірки шкіл – інституційного аудиту. На відміну від атестації, що мала наглядово-контрольні функції, він стане інструментом підтримки закладів.
Передбачається, що за результатами аудиту школам будуть надаватись рекомендації щодо підвищення якості освітньої діяльності та приведення освітнього і управлінського процесів у відповідність до вимог законодавства.
Оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти та внутрішньої системи забезпечення якості освіти здійснюється за такими напрямами: освітнє середовище закладу освіти, система оцінювання здобувачів освіти, педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти та управлінські процеси закладу освіти.
Інституційний аудит закладів освіти у плановому порядку здійснюватиметься не частіше одного разу на 10 років.
17.04.2019 Mіський етап змагань з волейболу «Шкільна волейбольна ліга» серед юнаків
  
13.04.2019 та 14.04.2019 на базі ХГ № 46 відбувся міський етап змагань з волейболу «Шкільна волейбольна ліга» серед юнаків, в яких команда ХСШ № 119 посіла І місце.
Вітаємо команду з перемогою!
16.04.2019 Pайонний етап змагань з міні-футболу «Шкільна футбольна ліга»
   З 11.04.2019 по 12.04.2019 відбувся районний етап змагань з міні-футболу «Шкільна футбольна ліга» серед учнів 5-6-х класів закладів загальної середньої освіти.
За підсумками змагань визначено переможців:
- серед юнаків:
І місце – команда ХГ № 163;
ІІ місце – команда КЗ «ХСШ № 15»;
ІІІ місце – команда ХСШ № 119;
- серед дівчат:
І місце – команда ХЗОШ № 113;
ІІ місце – команда ХСШ № 119;
ІІІ місце – команда ХСШ № 155.
Команди були нагороджені Кубками, дипломами та медалями! Вітаємо команди з перемогою!
10.04.2019 Pоз'ясненння щодо прийому дітей до перших класів в 2019 році
   Міністерством освіти і науки України надані роз'ясненння щодо прийому дітей до перших класів в 2019 році (лист від 05.04.2019 №1/9-227).
''Торік відповідно до вимог нового Закону «Про освіту» ми змінили порядок зарахування дітей у перші класи. Тепер кожна дитина може піти в школу, найближчу до її місця проживання, закріплену за цією територією – без жодних тестів, співбесід чи інших випробувань. Для першочергового зарахування треба тільки підтвердити місце проживання одним з документів. Їх перелік закріплено в Постанові КМУ № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів», – повідомив перший заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей.
(за матеріалами сайту mon.gov.ua)
10.04.2019 Інструктивно-методичне заняття
   09.04.2019 на базі ХЗОШ №26 фахівцями Департаменту по взаємодії з правоохоронними органами та цивільного захисту Харківської міської ради проведено інструктивно-методичне заняття з відповідальними за організацію та ведення військового обліку та бронювання в закладах освіти Індустріального району.
10.04.2019 Участь у ХVІІ міській олімпіаді випускників школи І ступеня «Путівка в науку»
   06.04.2019 команда учнів 4-х класів взяла участь у ХVІІ міській олімпіаді випускників школи І ступеня «Путівка в науку», яка проходила на базі ХСШ №17. За результатами олімпіади переможцями стали Мирошник Віра, учениця КЗ «ХСШ №15» (вчитель Левицька Н. М.), – Диплом ІІ ступеня з навчального предмета «Математика» та Белевець Кіра, учениця ХГ №163 (вчитель Ангелюк Л.М.), – Диплом ІІІ ступеня з навчального предмета «Природознавство».
08.04.2019 Початок приймання заяв про зарахування дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти
   Відповідно до наказу Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради від 14.02.2019 №27 ''Про визначення дати початку приймання заяв про зарахування дітей до закладів загальної середньої освіти в Індустріальному районі м.Харкова на 2019/2020 навчальний рік'' з 08 квітня 2019 року розпочинається приймання заяв для зарахування до закладів загальної середньої освіти. Заяви та документи на зарахування прийматимуть до 31 травня.
08.04.2019 Міський етап змагань з волейболу «Шкільна волейбольна ліга» серед дівчат
   06.04.2019 та 07.04.2019 на базі ХГ № 46 відбувся міський етап змагань з волейболу «Шкільна волейбольна ліга» серед дівчат, в яких команда ХСШ № 119 посіла ІІ місце.
Вітаємо команду з перемогою!
08.04.2019 Показовий «День цивільного захисту», об’єктове та протипожежне тренування
   05.04.2019 на базі ХЗОШ №70 відбувся показовий «День цивільного захисту», об’єктове та протипожежне тренування.
Управління освіти дякує адміністрації ХЗОШ №70 та КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» за високий рівень організації та проведення заходу.
ДОКЛАДНІШЕ
08.04.2019 Участь у Міжнародному освітянському форумі «New Edu: Tech in Focus»
  
04 та 05 квітня 2019 року педагоги закладів освіти району брали участь у Міжнародному освітянському форумі «New Edu: Tech in Focus». Метою форуму було формування простору нового мислення і нових сенсів для підвищення зацікавленості у розбудові нової української школи. Спікерами форуму були відомі освяти з Фінляндії, Естонії, Польщі, Литви, Нідерландів та ін.
08.04.2019 Нагородження призерів та переможців районного етапу змагань з волейболу «Шкільна волейбольна ліга»
  
04.04.2019 на базі ХСШ № 119 відбулося нагородження призерів та переможців районного етапу змагань з волейболу «Шкільна волейбольна ліга».
03.04.2019 МОН розробило план протидії цькуванню в школі
   Міністерство освіти і науки України винесло на громадське обговорення план протидії булінгу в школі. Проект документу розмістили на сайті МОН.
Передбачається, що до початку навчального року директори шкіл складатимуть план заходів, спрямованих на запобігання та протидію цькуванню.
25.03.2019 День відкритих дверей на базі Національної академії Національної гвардії України
   22.03.2019 учні ЗЗСО взяли участь у Дні відкритих дверей, який проходив на базі Національної академії Національної гвардії України. Старшокласники відвідали виставку сучасної військової техніки та зразків озброєння, ознайомились із навчальними тренажерами БТР-4Е, КРАЗ, ПТРК «Фагот», оглянули військовий одяг та спеціальне спорядження.
ФОТОЗВІТ
25.03.2019 Районна учнівська конференція
   21.03.2019 на базі ХЗОШ № 113 відбулась районна учнівська конференція для учнів 6-8 класів закладів загальної середньої освіти. Понад 30-ти учнів ЗЗСО представили свої дослідницькі роботи у номінаціях «Біологія», «Фізика», «Хімія», «Комп’ютерні науки», «Математика», «Науки про Землю», «Екологія». Учнівська наукова конференція стала заключним етапом щорічного конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів ЗЗСО району.
Підсумкові протоколи засідання журі конкурсу (завантажити)
21.03.2019 Pайонний турнір з основ інформатики
   20.03.2019 на базі ХЗОШ № 71 відбувся районний турнір з основ інформатики серед учнів 5-7 класів закладів загальної середньої освіти.
Протокол районного турніру з основ інформатики
21.03.2019 Науково-практична конференція працівників психологічної служби
   19.03.2019 на базі ХЗОШ №104 відбулася науково-практична конференція працівників психологічної служби району «Реалізація Концепції Нової української школи в діяльності працівників психологічної служби».
Учасники ознайомилися з досвідом роботи соціальних педагогів Лозової К.С. (ХЗОШ № 70) та Левченко О.В. (ХСШ № 80)щодо соціалізації учнів на засадах педагогіки партнерства. Із задоволенням відвідали майстер-класи практичних психологів КЗ «ДНЗ № 93» Цьови Л.М. «Методика проведення “ранкових зустрічей” у роботі практичного психолога закладу дошкільної освіти», ХЗОШ № 157 Колешко Ю.М. «Психологічний супровід учасників освітнього процесу в умовах впровадження Нової української школи» , ХСШ № 75 Химиченко О.В. «Дива на піску». У нагоді для використання в роботі працівників психологічної служби ЗЗСО стали представлені практичним психологом ХСШ № 80 творчі наробки з питань формування культури толерантних відносин, розвитку соціальної компетентності здобувачів освіти.
Дякуємо адміністрації ХЗОШ № 104 за створення благоприємних умов для проведення заходу.
ФОТОЗВІТ
18.03.2019 Міський турнір юних істориків
   17.03.2019 на базі ХЗОШ № 94 відбувся міський турнір юних істориків, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗЗСО району у складі:
- Осіна Дар’я – ХСШ № 119 (учитель Ніколаєва Т.В..),
- Тарасова Єлизавета – ХСШ № 75 (учитель Зеленова А.І.),
- Лапко Вячеслав – ХСШ № 80 (учитель Іщук Л.А.),
- Крисенко Ярослав – ХЗОШ № 88 ім. О.Г. Зубарева (учитель Міцай А.В.),
- Корольова Єлизавета – ХЗОШ № 157 (учитель Возна Л.В.).
Команда учнів отримала Диплом учасника турніру.
18.03.2019 Міський турнір юних журналістів
   17.03.2019 учні ЗЗСО взяли участь у міському турнірі юних журналістів, який відбувся на базі ХГ № 12. До складу команди увійшли учні ХСШ № 80 Рострипа Даніїл, Шрамко Анна, Дмитренко Данило, Гаспарян Гаяне та учениця ХСШ № 119 Кравченко Єлизавета. Керівник команди – учитель російської мови та зарубіжної літератури ХСШ №80 Духнік С.І. Команда учнів стала призером турніру і нагороджена Дипломом ІІІ ступеня! Вітаємо переможців!!!
18.03.2019 Cемінар-практикум шкільних бібліотекарів
   15.03.2019 на базі КЗ «ХСШ№15» відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів за темою «Віртуальні вікторини та віртуальні виставки в роботі шкільної бібліотеки». На семінарі були присутні завідувач сектору обслуговування відділу «Україніка» ХДНБ ім. В. Г. Короленка Овчиннікова С.І. та завідувач відділу літератури іноземними мовами ХДНБ ім. В. Г. Короленка Довбня В.А. Метою семінару-практикуму було підвищення рівня професійної майстерності шкільних бібліотекарів закладів освіти району, розповсюдження набутого досвіду із запровадження та використання віртуальних виставок та вікторин в роботі шкільної бібліотеки.
Управління освіти дякує адміністрації КЗ «ХСШ №15» та учасникам семінару за творчий підхід, змістовну, цілеспрямовану роботу, високий науково-методичний рівень організації та проведення семінару.
18.03.2019 Ярмарок професій
   15.03.2019 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» в межах районного Тижня профорієнтації відбувся Ярмарок професій за участю Харківського міського центру зайнятості. 22 заклади вищої освіти ІІ, ІІІ та IV ступенів акредитації міста Харкова, які були представлені на Ярмарку професій, інформували учнів старших класів шкіл району про світ професій, проводили консультації щодо усвідомленого вибору майбутньої професії, представляли, рекламували свої заклади освіти та запрошували учнів на навчання. Ярмарок професій відвідали понад 550 учнів 9-11 класів ЗЗСО району.
ФОТОЗВІТ
18.03.2019 Pайонний конкурс «Розмаїття талантів»
   14.03.2019 в межах районного Тижня профорієнтації на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний конкурс «Розмаїття талантів» за темою «Барвами грає рідна Земля». Конкурс декоративно-прикладної творчості учнів, у якому взяли участь понад 80 учнів 7-8 класів ЗЗСО, проводився за напрямками: бісер, малюнок, писанкарство, аплікація, квілінг.
ДОКЛАДНІШЕ
14.03.2019 Районний етап міського конкурсу дружин юних пожежних
   12.03.2019 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний етап міського конкурсу дружин юних пожежних (ДЮП-2019).
Конкурс проводився у декілька етапів: «Знавці пожежної справи» (теоретична вікторина); «Плакат соціальної реклами»; виступ агітбригади.
Журі у складі Глазунова Я.Ю., спеціаліста 8-ої пожежно-рятівної частини, лейтенанта служби громадянського захисту; Дворник О.М, головного спеціаліста Управління освіти; Моісєєвої Н.М., методиста методичного центру Управління освіти; Бер Л.В., Давиденка Д.Ю., культорганізаторів КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» визначило переможців у загальному заліку:
• І місце – команда «Рятівник» ХСШ №75;
• ІІ місце – команди «Іскорка» ХЗОШ №88, «Варта» ХЗОШ №157;
• ІІІ місце – команди «Дюпеля» ХЗОШ 118, «#Звогником_у_серці» ХЗОШ №104, «Запальні дівчата» ХСШ №85 (7 клас).
Переможці у номінаціях:
• команда «Кубок вогню» ХЗОШ №121 – «Креативність втілення задуму»;
• команда «Пожежна частина №007532168» ХЗОШ №168 – «Артистизм»;
• команда «Полум’я» ХЗОШ №40 – «Інформативність соціального плакату».
Команда «Рятівник» ХСШ №75 буде представляти район на міському етапі конкурсу.
ФОТОЗВІТ
  
Шановні жінки, любі дівчата!

Найніжніший, світлий і прекрасний день у році — 8 березня! Початок весни, початок життя у природі, перше тепло. Дорогі жінки, нехай це тепло оселиться у ваших будинках і душах. Нехай краса природи надихає, а початок весни символізує початок чогось дуже бажаного і прекрасного у вашому житті! Нехай життя наповнюється новими фарбами, а душа — весняним теплом! У серці хай завжди звучить музика любові, а в очах горить вогонь щастя і радості! Зі святом!

З повагою,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

06.03.2019 Оприлюднено характеристики тестування вчителів
   Незалежне тестування вчителів під час сертифікації складатиметься зі 100 завдань. Про це повідомили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Усі завдання матимуть чотири варіанти відповідей, з яких правильним буде лише один. На проходження тестування педагоги матимуть 180 хвилин.
Завдання склали відповідно до програми незалежного тестування. Так, 14% завдань – це запитання про планування та організацію навчання, 73% – про забезпечення і підтримку навчання, виховання і розвиток учнів, а також 13% – про створення освітнього середовища.
06.03.2019 Школa молодого психолога та соціального педагога-початківця
  
05.03.2019 в рамках роботи районної Школи молодого психолога та соціального педагога-початківця відбулося чергове заняття «Актуальні напрями діяльності працівників психологічної служби закладів загальної середньої освіти». Учасники отримали нові знання щодо проведення роботи з запобігання та протидії булінгу з усіма учасниками освітнього процесу; здійснення корекційної роботи з учнями, схильними до девіантної поведінки; вдосконалили навички ведення документації тощо.
06.03.2019 Районний турнір юних журналістів
   Понад 90 учнів ЗЗСО району взяли участь у районному турнірі юних журналістів, який відбувся 04.03.2019 на базі ХЗОШ № 104.
Протокол районного турніру юних журналістів (завантажити)
04.03.2019 ІV міський науково-практичний конкурс «Основи безпеки життєдіяльності»
   02.03.2019 на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетові учні ХСШ №85 взяли участь ІV міському науково-практичному конкурсі для учнів 10-11-х класів закладів загальної середньої освіти «Основи безпеки життєдіяльності». Команда отримала сертифікати учасників даного конкурсу, а також Стецюк Лілія нагороджена дипломом ІІ ступеня за особисту першість.
Управління освіти дякує ХСШ №85 за підготовку дітей до конкурсу.
04.03.2019 І (районний) етап конкурсу виразного читання «А я ж до жалю не мастак: Я сліз і кохання боюся»
   28.02.2019 на базі ХСШ №119 відбувся І (районний) етап конкурсу виразного читання «А я ж до жалю не мастак: Я сліз і кохання боюся» (українська гумористична поезія: до 250-річчя Івана Котляревського)», у якому взяли участь учні 10-11-х класів закладів загальної середньої освіти району. Вітаємо переможців конкурсу:
І місце – Сіненко Олександр (ХСШ №119),
ІІ місце – Комарова Дар`я (ХСШ №15), Мошинська Дар`я (ХЗОШ №104),
ІІІ місце – Хлівняк Денис (ХСШ №75), Вяткіна Вероніка (ХСШ №80), Черкіс Владислав (ХГ №163).
ФОТОЗВІТ
04.03.2019 Школa молодого психолога закладу дошкільної освіти
   28.02.2019 в рамках роботи районної Школи молодого психолога закладу дошкільної освіти проведено навчально-методичний семінар для молодих та малодосвідчених практичних психологів ЗДО та їх наставників за темою: «Оптимізація діяльності практичного психолога закладу дошкільної освіти». Учасники актуалізували знання про вимоги законодавчих документів, які регламентують діяльність працівників психологічної служби системи освіти; обговорили проблемні питання оформлення та ведення документації; переглянули зразки протоколів, обмінялися досвідом тощо. Дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 376» за створення якісних умов для проведення заходу.
04.03.2019 Районнi змагання з бадмінтону
   28.02.2019 на базі Школи вищої спортивної майстерності відбулися районні змагання з бадмінтону в рамках Шкільної бадмінтонної ліги серед учнів закладів загальної середньої освіти.
За підсумками змагань:
І місце - команда ХГ № 163;
ІІ місце - команда ХСШ № 80;
ІІІ місце - команда ХСШ № 85.
28.02.2019 Районний турнір юних істориків
   26.02.2019 на базі ХСШ № 119 відбувся районний турнір юних істориків.
Протокол районного турніру юних істориків (завантажити)
25.02.2019 Міжрегіональний турнір з футболу «Кубок Довіри»
   24.02.2019 команда КЗ «ХСШ № 15» посіла ІІІ місце у Міжрегіональному турнірі з футболу «Кубок Довіри», який проходив під керівництвом Благодійного фонду «Розвиток футболу України» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спільно з Федерацією футболу України, Національною поліцією України, Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України на базі ХГ № 13.
25.02.2019 Pайонні змагання з черліденгу
   23.02.2019 на базі Спортивного комплексу «Зірка» Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбулися районні змагання з черліденгу «Шкільна ліга з черліденгу та груп підтримки».
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце – команда ХЗОШ № 26;
ІІ місце – команда ХСШ № 85;
ІІІ місце – команда ХЗОШ № 157.
Вітаємо команди з перемогою!
22.02.2019 Pайонні змагання з волейболу
  
19.02.2019 на базі ХСШ № 155 відбулися районні змагання з волейболу серед юнаків «Шкільна волейбольна ліга».
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце – команда ХСШ № 119;
ІІ місце – команда ХСШ № 155;
ІІІ місце – команда ХСШ № 75.
Вітаємо команди з перемогою!
21.02.2019 До уваги керівників закладів дошкільної освіти
   Міністерство освіти і науки України підготувало інструктивно-методичні рекомендації «Організація роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти» (лист від 14.02.2019 № 1/1491).
20.02.2019 Пам’ятний вечір-реквієм, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні
   19.02.2019 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся пам’ятний вечір-реквієм, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні, на якому були присутні голова асоціації ветеранів АТО і патріотів України м. Харкова Семенюк Д.В.; представники районної громадської організації «Ветерани АТО Індустріального району м. Харкова», голова організації Соколов О.В.
Головною ідеєю заходу став заклик згадати усіх Героїв, які поклали свої голови за майбутнє. Активістам Майдану, героям АТО, які померли за світле майбутнє України. Мирним жителям, які полягли в неоголошеній війні на Сході України була присвячена хвилина мовчання.
Як данину пам’яті і скорботи по Героях, що виборювали свободу і гідність нашої держави під час зимових подій на майдані, учні шкіл району, які були присутні на заході, присвятили акцію «А сотню вже зустріли небеса…», випустивши у небо 100 повітряних кульок з іменами загиблих активістів.
ДОКЛАДНІШЕ
18.02.2019 Tренінг для шкільних команд з освіти для демократичного громадянства і прав людини
   10.02.-13.02.2019 у місті Полтава відбувся тренінг для шкільних команд з освіти для демократичного громадянства і прав людини. Учасниками тренінгу була команда ХСШ № 80 у складі директора школи Черномаз І.І., заступника директора з НВР Дмитрикової О.В., представника батьківської громади Саввіної Ірини та завідувача МЦ Управління освіти Куртової О.Я.
Тренінг відбувся у рамках Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», спрямованих на підтримку системних демократичних реформ шкільної освіти в Україні. Програму реалізує Європейський центр ім.Вергеланда за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії та у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Радою Європи, Центром освітніх ініціатив та ІСАР «Єднання».
14.02.2019 Семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи та соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти
   12.02.2019 на базі Центру гендерної культури відбувся семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи та соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти району «Гендерночутливий освітній простір». Учасники із задоволенням відвідали креативний Музей жіночої та гендерної історії де отримали інформацію щодо гендерних перетворень у світі. Під час роботи ознайомилися з українським законодавством та міжнародними зобов’язаннями України в царині забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а також із гендерною термінологією; взяли участь у дискусіях та інтерактивних вправах; ознайомилися з новими підходами щодо проведення виховної роботи з профілактики насильства, забезпечення рівних прав і можливостей для дівчат і хлопців у закладі освіти.
14.02.2019 Районні змагання з волейболу
   11.02.2019 на базі ХСШ № 155 відбулися районні змагання з волейболу серед дівчат «Шкільна волейбольна ліга».
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце – команда ХСШ № 119;
ІІ місце – команда ХЗОШ № 26;
ІІІ місце – команда ХСШ № 155.
Вітаємо команди з перемогою!
06.02.2019 Внесено зміни у наказ про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації
   Під час вибору третього предмета на ДПА в 9-му класі педрада школи обов’язково має враховувати побажання учнів. Це, зокрема, передбачають зміни до наказу МОН від 25.01.2019 №59 «Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».
Так, цього року випускники 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію з 3-х предметів. Перший – українська мова, другий – математика, а третій – на вибір педради закладу освіти. Ухвалюючи відповідне рішення, педрада повинна орієнтуватися на побажання учнів. Цю зміну МОН передбачило у зв’язку з численними звернення до Міністерства учнів шкіл та їхніх батьків.
(за матеріалами сайту https://mon.gov.ua/)
05.02.2019 Рекомендації щодо проведення Міжнародного дня рідної мови
   21 лютого у світі відзначатиметься Міжнародний день рідної мови. Інститут модернізації змісту освіти в листі від 31.01.2019 «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови» звернувся до шкіл з рекомендацією організувати та провести в закладах освіти фестивалі, конференції, семінари, презентації, круглі столи, відкриті уроки, книжково-ілюстративні виставки, конкурси, ігри, вікторини, диспути, захисти проектів, диктанти з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови.
05.02.2019 Стартувала реєстрація на ЗНО 2019 року
   5 лютого розпочалась реєстрація участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Особи, які здобувають повну загальну середню освіту у цьому навчальному році та складають ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання, матимуть можливість зареєструватись на тестування до 18 березня. Випускники минулих років можуть зареєструватися на ЗНО до 25 березня 2019 року.
Випускникам 11-х класів буде необхідно скласти шкільні іспити у формі ЗНО з трьох навчальних предметів:
українська мова і література (українська мова);
математика або історія України (період XX - початок XXI століття) (за вибором учня);
один із навчальних предметів, зазначених в переліку предметів ЗНО (за вибором учня).
Ознайомитись із процедурою реєстрації можна на сайті УЦОЯО за посиланням.
Ознайомитись із мережею пунктів реєстрації можна на сайті Харківського РЦОЯО за посиланням.
01.02.2019 Семінар-тренінг практичних психологів закладів дошкільної освіти
   29.01.2018 на базі КЗ «ДНЗ № 438» відбувся семінар-тренінг практичних психологів закладів дошкільної освіти району «Психологічний тимбілдинг як засіб створення комфортного освітнього середовища». Для учасників заходу отриманий досвід, практичні навички та мотивація стали натхненням щодо подальшої роботи з педагогами та помічниками вихователів зі створення згуртованої команди однодумців, благоприємного клімату в педагогічному колективі, що є необхідною умовою збереження здоров’я та розвитку дітей.
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 438» за створення сприятливих умов для проведення семінару!
01.02.2019 Mіський семінар-практикум «Педагогічні інновації та дитячі громадські ініціативи – найважливіший ресурс розвитку Нової української школи»
   25.01.2019 на базі ХСШ №119 проведено міський семінар-практикум «Педагогічні інновації та дитячі громадські ініціативи – найважливіший ресурс розвитку Нової української школи».
Під час семінару представники ХСШ №№75, 85, 119 презентували кращі педагогічні ідеї щодо створення сучасного освітнього середовища за участю дітей, поділилися продуктивними стратегіями підвищення ефективності виховної роботи в сучасній школі.
ДОКЛАДНІШЕ...
01.02.2019 Затверджені нові зразки документів про середню освіту
   Міністерством освіти і науки України затверджені нові зразки документів про загальну середню освіту. Відповідний наказ від 16.10.2018 №1109 ''Про деякі питання документів про загальну середню освіту'' зареєстрований у Міністерстві юстиції, а його норми застосовуватимуться з 01 січня 2019 року.
У Міносвіти зазначають, що метою наказу є своєчасне виготовлення документів про загальну середню освіту у 2019 році та наступних роках.
Загалом відомством затверджені 13 зразків документів про загальну середню освіту, які видаватимуться учням по закінченні початкової, базової та повної загальної середньої освіти, а також додатків до них.
Окрім цього, наказом освітнього відомства затверджені зміни до Технічних описів документів про освіту, що виготовляються на основі фотокомп’ютерних технологій або поліграфічним способом.
29.01.2019 ДПА з іноземної мови в 9-му класі включатиме аудіювання
   Щоб учні шкіл могли заздалегідь підготуватися до аудіювання під час ЗНО з іноземної мови в 11-му класі, з цього року впроваджується аудіювання як частина ДПА з іноземної мови в 9-му класі. Про це йдеться в методичних рекомендаціях до проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у закладах загальної середньої освіти в 2018/2019 н. р. (лист МОН від 23.01.2019 №1/9-41) .
(за матеріалами сайту https://mon.gov.ua/)
29.01.2019 МОН визначило перелік шкільних іспитів в 2019 році
   Міністерством освіти і науки України визначені переліки навчальних предметів, із яких у 2018/19 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття освіти в 4-х, 9-х та 11-х класах. Відповідний наказ відомства від 25.01.2019 №59 підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
У цьому навчальному році проведення державної підсумкової атестації у школах відбуватиметься виключно y письмовій формі.
28.01.2019 Урочистий прийом стипендіатів Харківського міського голови «Обдарованість» та Харківської міської ради «Кращий учень закладу освіти»
   25.01.2019 відбувся урочистий прийом голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної О.І. стипендіатів Харківського міського голови «Обдарованість» та Харківської міської ради «Кращий учень закладу освіти» 2018/2019 навчального року.
Кращі учні шкіл району, переможці інтелектуальних, творчих та спортивних змагань отримали Сертифікати стипендіата та подарунки від депутатів Харківської міської ради.
Всіх учасників урочистого прийому привітали вихованці КЗ «ПДЮТ «ІСТОК», які є стипендіатами Харківського міського голови «Обдарованість» та Харківської міської ради «Кращий учень закладу освіти».
ДОКЛАДНІШЕ...
28.01.2019 Затверджено новий порядок проведення ДПА
   Міністерством освіти затверджений новий Порядок проведення державної підсумкової атестації. Відповідний наказ від 07.12.2018 №1369 набув чинності 25 січня 2019 року.
Документ визначає механізм і форми проведення ДПА осіб, які здобувають освіту в закладах загальної середньої освіти I - III ступенів та інших закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти та осіб, які здобувають середню освіту за сімейною формою навчання.
25.01.2019 Урочистий прийом Харківського міського голови Г.А. Кернеcа переможців міського конкурсу творчих робіт «Мандрівка центром Харкова»
   24.01.2019 у великій залі засідань Харківської міської ради пройшов урочистий прийом Харківського міського голови Г.А. Кернеcа переможців міського конкурсу творчих робіт «Мандрівка центром Харкова», який проводився серед учнів 5-11-х класів шкіл міста за ініціативою Харківського міського голови з метою підвищення інтересу молоді до стратегічного розвитку міста та підтримки молодих авторів.
ДОКЛАДНІШЕ...
23.01.2019 Урочистий захід «Україна – це я, Україна – це ти»
   22.01.2019 за підтримки Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради та депутатів Харківської обласної та міської рад на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний урочистий захід «Україна – це я, Україна – це ти», присвячений Дню Соборності України.
Під час заходу відбулося урочисте нагородження переможців щорічного районного конкурсу колективних творчих учнівських робіт «Україна – це я, Україна – це ти!», присвяченого Дню Соборності України
ДОКЛАДНІШЕ...
18.01.2019 Затверджена програма ЗНО для вчителів початкової школи
   Міністерство освіти затвердило програму незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи. Відповідний наказ від 14.01.2019 №33 підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
Програма призначена для оцінювання фахових знань та умінь учителів початкової школи шляхом проведення ЗНО, яке відбуватиметься у межах сертифікації педагогічних працівників.
Незалежне тестування вчителів початкових класів стане одним з трьох інструментів сертифікації вчителів початкових класів.
Планується, що ЗНО застосовуватиметься для перевірки фахових знань та умінь як складових професійних компетентностей вчителя початкової школи відповідно до його трудових функцій.
Програму структуровано відповідно до трудових функцій учителя: планування та організація освітнього процесу; забезпечення і підтримка навчання, виховання і розвитку учнів; створення освітнього середовища.
17.01.2019 На обговорення винесли методику експертного оцінювання вчителів
   Державна служба якості освіти винесла на громадське обговорення методику оцінювання вчителів під час проходження сертифікації. Відповідний документ розмістили на сайті служби.
Методика враховує такі критерії оцінювання:
1. Здатність планувати і здійснювати освітній процес на основі особистісно-орієнтованого і компетентнісного підходів.
2. Здатність створювати безпечне та психологічно комфортне освітнє середовище, спрямоване на розвиток дітей та мотивацію їх до навчання.
3. Здатність налагоджувати і підтримувати партнерські стосунки з родинами учнів задля розвитку здібностей і можливостей кожної дитини.
4. Здатність до постійного професійного розвитку, самооцінювання та рефлексії.
5. Здатність моделювати поведінку, в основі якої повага до прав людини, демократичні та інші загальнолюдські цінності.
(за матеріалами сайту http://nus.org.ua/)
16.01.2019 Тренування з евакуації та дій учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвичайної ситуації
   14.01.2019 з метою збереження життя та здоров’я дітей у закладах загальної середньої освіти проведено тренування з евакуації та дій учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвичайної ситуації, роз’яснювальні бесіди з учнями щодо дотримання правил пожежної безпеки, дорожнього руху, поведінки у побуті, поводження на водних об’єктах в зимовий період.
15.01.2019 Розпочалася реєстрація на сертифікацію вчителів
   15 січня о 15:00 розпочалася реєстрація на пілотну сертифікацію вчителів. Реєстрація триватиме до 1 лютого включно, повідомили на сайті МОН.
“Участь у сертифікації є виключно добровільною – це одна з її головних засад. Цього року ми проводимо апробацію механізмів сертифікації, тож у пілотному проекті зможуть взяти участь до 1 000 вчителів початкових класів. Щоб долучитися до пілоту могли педагоги з усіх регіонів, ми попередньо визначили максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей. Він розрахований на пропорційних засадах – залежно від кількості вчителів початкових класів”, – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Детальну інструкцію, як пройти реєстрацію, дивіться за цим посиланням.
15.01.2019 Учні 9-х класів не здаватимуть державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО - роз'яснення МОН
   2019 року державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО здаватимуть лише учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої (коледжі та технікуми) та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти. Учні 9-х класів, як і в попередні роки, здаватимуть ДПА у письмовій формі (НЕ в формі ЗНО).
Відповідне роз'яснення надало МОН 10 січня 2019 року у зв'язку численними зверненнями учнів та їхніх батьків щодо проходження державної підсумкової атестації в формі ЗНО у 9-му класі.
10.01.2019 МОН визначило 10 пріоритетних напрямків розвитку освіти і науки України на 2019 рік
   У Міністерстві освіти і науки України під час підсумкової прес-конференції «Робота МОН: підсумки 2018-го/візія 2019-го», були окреслені 10 основних здобутків МОН 2018 року та визначено 10 пріоритетних напрямків розвитку освіти і науки України на 2019 рік.
2019-й має стати роком розвитку та зростання для усіх сфер від школи та закладів профосвіти до вишів і наукових установ.
08.01.2019 Pеєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2019 року
   8 січня розпочинається реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2019 року. Реєстрація на пробне ЗНО триватиме до 31 січня на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Участь у пробному тестуванні є платною. Цього року вартість складання одного пробного тесту коливатиметься від 132 до 139 грн в залежності від регіону проживання учасника.
Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО буде створено інформаційні сторінки, на яких до 25 лютого буде розміщено інформацію про час і місце проведення пробного ЗНО, а згодом - результати тестування.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)