Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

НОВИНИ

  
Шановні колеги, дорогі діти та батьки!
Щиро вітаю Вас зі світлими та радісними зимовими святами!
Нехай наступний рік принесе добробут і успіх, дасть нові сили для досягнення самих зухвалих цілей, виправдає надії, а наполегливість і цілеспрямованість допоможуть здійснити мрії. Зичу вам міцного здоров'я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Бажаю гарного настрою і любові, нехай у вашому житті панують гармонія та вдача!

З повагою,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

02.01.2019 Новорічна вистава «Аладін»
   30.12.2018 680 учнів 1-4-х класів закладів загальної середньої освіти Індустріального району відвідали новорічну виставу «Аладін» у Харківському Палаці спорту, яка відбулась під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса. Дітей привітала заступник голови Адміністрації з соціальних та гуманітарних питань Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г. Учні отримали в подарунок розмальовки «Подорож по Харкову».
02.01.2019 Новорічна вистава «Аладін» для учнів пільгових категорій
   29.12.2018 420 учнів пільгових категорій закладів загальної середньої освіти Індустріального району відвідали новорічну виставу «Аладін» у Харківському Палаці спорту, яка відбулась під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса. Діти отримали солодкі подарунки та розмальовки «Подорож по Харкову».
26.12.2018 Свято для дітей з багатодітних родин
   22.12.2018 під патронатом голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної О.І., за підтримки народного депутата України Мисика В.Ю. на базі комунального закладу «Палац дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» відбулося свято для дітей з багатодітних родин. Діти взяли участь у розважально-ігровій програмі, а також подивилися казку театру-студії «Дитячий квартал» - «Попелюшка. Сучасний час.» Наприкінці свята діти отримали подарунки від депутатів Харківської міської ради.
21.12.2018 Свято для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
   19.12.2018 під патронатом адміністрації Індустріального району Харківської міської ради на базі комунального закладу «Палац дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» відбулося свято для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти взяли участь у розважально-ігровій програмі, а також подивилися спектакль театру-студії «Дитячий квартал» - «День неслухняних». Наприкінці свята діти отримали подарунки від депутатів Харківської міської ради, а також від шкільних офіцерів поліції.
ФОТОЗВІТ
18.12.2018 І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України
   У листопаді-грудні 2018 року в районі відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, який пройшов у три тури: заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт, оцінювання навчальних досягнень учасників із базових дисциплін та захист науково-дослідницьких робіт. Захист проходив на базі ЗЗСО №№ 75 та 104. У конкурсі-захисті взяли участь 85 учнів з усіх шкіл району. Учні змагалися у 37 секціях 12 наукових відділень конкурсу. Переможцями стали 56 учнів.
Завантажити протоколи
14.12.2018 Cвято для дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС
   Напередодні Дня вшанування героїв-ліквідаторів аварії на ЧАЕС в Індустріальному районі на базі ПДЮТ ''ІСТОК'' відбулося свято для дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Учасників свята привітала заступник голови адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г. Керівники гуртків Палацу провели для дітей майстер-класи з таеквон-до, петриківського розпису, брейк-дансу, виготовлення сувенірів. Наймолодші учасники свята грали в розвиваючи ігри, а найстарші відвідали психологічний тренінг ''Воркшоп''. Для всіх гостей свята виступали вихованці Палацу.
ФОТОЗВІТ...
13.12.2018 Посібник «Нова українська школа: порадник для вчителя» - методичні рекомендації для вчителів початкової школи
   Міністерство освіти і науки України планує забезпечити заклади освіти примірниками «Нова українська школа: порадник для вчителя», що містять методичні рекомендацій для початкової школи.
Ця книга містить матеріали та практичні завдання, які допоможуть учителям створювати освітнє середовище, забезпечувати різні форми інтегрованого навчання, залучати до педагогічної взаємодії родини дітей, інших партнерів, оцінювати власну практику в контексті освітніх новацій, здійснювати моніторинг розвитку учнів.
Завантажити електронну версію посібника можна за посиланням.
13.12.2018 Урочисте нагородження переможців акції «16 днів проти насильства» та конкурсу «Молодь проти наркоманії і СНІДу за здоровий спосіб життя»
   З 25 листопада по 10 грудня 2018 року в Індустріальному районі відбувся районний конкурс творчих робіт до щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства!» відповідно до Плану заходів з проведення Національної кампанії «Стоп насильству!». 10.12.2018 відбулося свято-нагородження переможців.
ДОКЛАДНІШЕ...
11.12.2018 Методичні рекомендації щодо заповнення Класного журналу 1 класів НУШ
   Міністерство освіти і науки видало нові Методичні рекомендації щодо заповнення Класного журналу перших класів НУШ (наказ МОН України від 07.12.2018 №1362).
10.12.2018 Показове тренування щодо розміщення евакуйованого населення в пунктах тимчасового розміщення при виникненні надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру
   06.12.2018 на базі ХЗОШ №168 пройшло показове тренування щодо розміщення евакуйованого населення в пунктах тимчасового розміщення при виникненні надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру. На даному заході були присутні заступник голови адміністрації району Веліканова О.Г., головний спеціаліст сектору захисту міських районів відділу з питань ЦЗ Мельников Ю.С., представники Управління патрульної поліції м. Харкова, заступники начальників пунктів тимчасового розміщення населення Індустріального району.
Управління освіти дякує адміністрації ХЗОШ №168 за високий рівень організації та проведення заходу.
03.12.2018 Cвято для дітей з обмеженими можливостями
   30.11.2018 у рамках Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулося свято для дітей з обмеженими можливостями – вихованців ЗДО та учнів молодшої школи ЗЗСО району.
Діти взяли участь у розважально-ігровій програмі, а також подивилися спектакль театру-студії «Дитячий квартал» - «День неслухняних».
Наприкінці свята маленькі глядачі отримали солодкі подарунки від депутатів Харківської міської та обласної рад, а також м’які іграшки, зібрані активом ДЮГО «Сузір’я» у рамках благодійної акції «Діти-діти».
03.12.2018 Cемінар-практикум для шкільних бібліотекарів
   29.11.2018 на базі ХСШ №85 відбувся семінар-практикум для шкільних бібліотекарів на тему «Літературний театр як інноваційна форма масової роботи шкільної бібліотеки». Учасники семінару ознайомилися з пріоритетними формами й методами масової роботи шкільної бібліотеки. Завідувач бібліотеки ХСШ №85 Бойко Ю.О. разом з учнями 10-го класу представили виставу за повістю І.С.Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». Управління освіти дякує адміністрації школи та учасникам семінару за змістовну роботу, творчий підхід, високий науково-методичний рівень організації та проведення семінару.
03.12.2018 «Молодь проти наркоманії і СНІДу, за здоровий спосіб життя»
   Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний конкурс соціальної реклами «Молодь проти наркоманії і СНІДу за здоровий спосіб життя».
У конкурсі взяли участь учні всіх закладів загальної середньої освіти району. За результатами конкурсу призові місця посіли:
І місце – ХЗОШ №70 (Шмикова А.), ХЗОШ №70 (Свінцова Д.);
ІІ місце – ХЗОШ №26, ХСШ №119 (Єсіна Д.);
ІІІ місце – КЗ «ХСШ №15» (колективна робота учнів 3-Б класу).
ФОТОЗВІТ
03.12.2018 Cемінар для педагогів-організаторів та керівників шкільних методичних об’єднань класних керівників
   28.11.2018 на базі ХЗОШ №26 відбувся семінар для педагогів-організаторів та керівників шкільних методичних об’єднань класних керівників на тему «Впровадження у закладі освіти нових форм та методів національно-патріотичного виховання як спосіб формування в учнівської молоді ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості».
Учасники семінару ознайомилися із особливостями організації національно-патріотичного виховання в закладі освіти, впровадженням нових форм національно-патріотичного виховання, засобами етнопедагогіки як елементу сучасної системи виховання, особливостями військово-патріотичного виховання; взяли участь у майстер-класі з виготовлення вареників; відвідали шкільний медіацентр та спробували свої сили у створенні радіоефірів.
ФОТОЗВІТ
27.11.2018 Проект Положення про сертифікацію педагогічних працівників
   На виконання вимог Закону України «Про освіту» МОН розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про сертифікацію педагогічних працівників», що має врегулювати процедуру оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду його роботи.
Сертифікація згідно з проектом має здійснюватися на добровільних засадах з метою підвищення престижності педагогічної праці та заохочення вчителя до особистісного і професійного зростання.
(за матеріалами сайту mon.gov.ua)
27.11.2018 Iнтерактивно-рефлексійний семінар соціальних педагогів та практичних психологів закладів загальної середньої освіти
   20.11.2018 на базі ХСШ №80 відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар соціальних педагогів та практичних психологів закладів загальної середньої освіти району «Соціально-психологічний супровід учнів групи ризику. Формування навичок здорового способу життя». Практичний психолог Щербина І.В. та соціальний педагог Левченко О.В. представили авторську модель здійснення соціально-психологічного супроводу учнів групи ризику у школі, продемонстрували професіоналізм під час проведення профілактичного заняття з підлітками «Кроки до порозуміння». Учасники заходу творчо попрацювали над пошуком шляхів вирішення проблем у роботі з учнями групи ризику на засадах педагогіки партнерства.
Щиро дякуємо адміністрації ХСШ №80 за створення благоприємних умов для проведення заходу.
ФОТОЗВІТ...
27.11.2018 Тижень пам’яті жертв Голодомору
   Відповідно до Указу Президента України від 26.11.2016 № 523 «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні – геноциду Українського народу» в рамках Тижня пам’яті жертв Голодомору в закладах освіти району було організовано проведення циклу заходів.
ДОКЛАДНІШЕ...
26.11.2018 Заняття Школи молодого класного керівника
   22.11.2018 на базі ХЗОШ №121 відбулося заняття Школи молодого класного керівника на тему «Тренінг як форма групової роботи з учнями в позаурочний час».
Методист методичного центру Управління освіти Моісєєва Н.М. ознайомила молодих класних керівників з системою організації роботи класного керівника. Директор ХЗОШ №121 Горова В.В. ознайомила з алгоритмом проведення тренінгу, практичний психолог Московиченко В.В. провела коучингове заняття «Я – успішний вчитель».
Також під час зустрічі слухачі Школи отримали практичні поради щодо попередження можливих конфліктів «батьки – дитина» після батьківських зборів.; переглянули елементи тренінгів з учнями «Вивчаємо права дитини», «Толерантність – це мир та дружба» , «Світ юридичних професій», взяли участь у рольовій грі «Як поділити апельсин».
Усі слухачі Школи молодого класного керівника отримали позитивні емоції та цінний досвід щодо організації виховної роботи.
ДОКЛАДНІШЕ...
23.11.2018 Підсумки конкурсу на кращий дистанційний курс у 2018 році
   Наказом Департаменту освіти Харківської міської ради від 20.11.2018 №216 визнані переможці конкурсу на кращий дистанційний курс у 2018 році. Вітаємо Ходєєву Олену Олександрівну, учителя Харківської гімназії № 163 Харківської міської ради Харківської області, яка посіла І місце у номінації ''Фізика'' та Колісник Віру Олексіївну, учителя Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 75 Харківської міської ради Харківської області за перемогу у номінації ''За формування самооцінки та саморефлексії навчальної діяльності учнів''!
22.11.2018 «Україна – територія Гідності та Свободи»
   На виконання Указу Президента України від 24.10.2018 №339/2018 «Про відзначення у 2018 році Дня Гідності та Свободи», у зв'язку з п'ятою річницею початку масових акцій громадського протесту, що відбулися під час Революції Гідності у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, в закладах освіти Індустріального району було організовано проведення тематичних уроків, виховних годин «Україна – територія Гідності та Свободи», конкурсів малюнків та стіннівок, вікторин, конференцій, тематичних виставок літератури в шкільних бібліотеках, віртуальних подорожей, читацьких конференцій, шкільних флешмобів, засідань «круглих столів», роботу патріотичних майстерень, фотовиставок, презентації проектів і багато іншого. Традиційно, третій рік поспіль, було проведено районний флешмоб під хештегом «#гідністьтасвобода», в рамках якого учні закладів освіти виклали в соціальні мережі фотографії патріотичного змісту під єдиною назвою «Гідність та Свобода». Підсумком проведення акції стало створення презентації.
20.11.2018 Проект наказу «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах»
   Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах»
Проект наказу розроблено з метою встановлення єдиних підходів до врегулювання порядку здобуття загальної середньої освіти за індивідуальною формою відповідно до Закону України «Про освіту».
Разом із цим, проект передбачає:
- визначення особливостей здобуття освіти за екстернатною (екстернат), сімейною (домашньою) формами та педагогічним патронажем, які є різновидами індивідуальної форми здобуття освіти, згідно Закону України «Про освіту».
- створення умов для впровадження нових форм здобуття загальної середньої освіти – сімейної (домашньої) та педагогічного патронажу.
(за матеріалами сайту mon.gov.ua)
15.11.2018 Організація діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти
   Міністерством освіти і науки України розроблені інструктивно-методичні рекомендації щодо організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти (лист МОН № 1/9-691 від 13.11.2018).
09.11.2018 Загальні характеристики сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року
   Наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 02.11.2018 № 160 «Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року» затверджено загальні характеристики сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року, що визначають структуру, час виконання сертифікаційних робіт, кількість і форми завдань, схеми нарахування балів за їх виконання.
09.11.2018 Результати II етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів
   На сторінці нашого сайту ''Учнівські конкурси та олімпіади з навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році'' розміщено pезультати II етапу Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, трудового навчання.
02.11.2018 МОН повторно винесло на обговорення порядок інституційного аудиту шкіл
   Міністерство освіти та науки України пропонує для громадського обговорення Проект наказу ''Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти''. Про це повідомили на сайті МОН.
Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою протягом місяця за адресами:
Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135;
e-mail: storchak@mon.gov.ua.
02.11.2018 МОН не змінюватиме Порядок поділу класів на групи
   Міністерство освіти і науки відмовилось від ідеї зміни Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів. Про це йдеться у листі відомства, що надісланий у відповідь на запит Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».
Зокрема, у Міносвіти повідомляють, що причиною відмови від затвердження нового Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів стало врахування результатів громадського обговорення проекту документа, що тривало у вересні-жовтні цього року, та у ході якого відомство отримало понад 200 повідомлень з пропозиціями та зауваженнями.
02.11.2018 Фінальні районні змагання шкільної ліги з шахів «Біла тура»
   01.11.2018 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбулися фінальні районні змагання шкільної ліги з шахів «Біла тура» серед учнів закладів загальної середньої освіти.
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда ХЗОШ № 40;
ІІ місце - команда ХЗОШ № 157;
ІІІ місце - команда ХСШ № 119.
30.10.2018 Фінальний етап ХVІ Всеукраїнського турніру юних правознавців
   З 24 по 28 жовтня 2018 року у місті Вінниця проходив фінальний етап ХVІ Всеукраїнського турніру юних правознавців. В турнірі взяли участь 3 учні ЗЗСО району у складі збірних команд міста Харкова:
- учениці ХСШ № 85 Кутнякова Анастасія і ХСШ № 119 Осіна Дар’я у складі команди «ЮНІСЕФ» нагороджені Дипломом ІІІ ступеня,
- учениця ХГ № 163 Федишина Уляна у складі команди «Слобожани» нагороджена Дипломом ІІ ступеня.
Вітаємо переможців!!!
30.10.2018 Mіський турнір юних фізиків
   27.10.2018 на базі ХФМЛ № 27 відбувся міський турнір юних фізиків. У турніру взяла участь збірна команда учнів ЗЗСО району, до складу якої увійшли:
- Лемехова Альона, учениця ХСШ № 80 (учитель Болобан Н.В.),
- Пиріг Наталія, учениця ХЗОШ № 71 (учитель Новикова О.І.),
- Аксьонов Володимир, учень КЗ «ХСШ № 15» (учитель Пілавова П.М.),
- Осинкін Нікіта, учень ХЗОШ № 168 (учитель Шаповалова В.В.),
- Жук Марія, учениця ХСШ № 155 (учитель Лимаренко О.М.).
Команда учнів нагороджена Дипломом ІІІ ступеня! Учениця ХСШ № 80 Лемехова Альона нагороджена Дипломом ІІІ ступеня в особистій першості! Вітаємо переможців!!!
30.10.2018 Урочисті заходи, присвячені 74-й річниці визволення України від нацизму
   26.10.2018 відбулися урочисті заходи, присвячені 74-й річниці визволення України від нацизму. У ході заходів учні та вихованці закладів освіти району вшанували пам’ять загиблих у роки Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятників визволителям України, розташованих в Індустріальному районі.
ФОТОЗВІТ
30.10.2018 ПРОБНЕ ЗНО - 2019
   Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 12.10.2018 № 154 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2019 році» з 08 січня до 31 січня 2019 року триватиме реєстрація на пробне ЗНО-2018 на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (zno-kharkiv.org.ua/probne-zno).
Пробне ЗНО є платним для учасників і неприбутковим для організаторів і проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб.
30.10.2018 Засідання методичного об’єднання практичних психологів закладів загальної середньої освіти
   25.10.2018 на базі ХЗОШ № 157 відбулося засідання методичного об’єднання практичних психологів закладів загальної середньої освіти району у вигляді месендж-локації за темою: «Психологічний супровід вчителів та учнів 1-х класів в умовах становлення Нової української школи». Колешко Юлія Мирославівна, практичний психолог ХЗОШ № 157 провела майстер-клас «Використання інтерактивних технологій в роботі з вчителями 1-х класів» та поділилася досвідом проведення ранкових кіл з першокласниками. Всі учасники засідання отримали знання, навички та натхнення для подальшої роботи з першокласниками та їх вчителями у школі.
Дякуємо адміністрації ХЗОШ № 157 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
24.10.2018 Фінальні змагання з футболу «Осінній кубок - 2018»
   20.10.2018 на базі спортивного комплексу «Восток» відбулися фінальні змагання з футболу «Осінній кубок - 2018» серед учнів закладів загальної середньої освіти, які проходили під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса за підтримки народного депутата України В.Ю.Мисика.
За підсумками змагань переможцями стали:
І місце - команда ХСШ № 85;
ІІ місце – команда КЗ «ХСШ № 15»;
ІІІ місце - команда ХЗОШ № 157.
ФОТОЗВІТ
23.10.2018 Mіський турнір юних винахідників і раціоналізаторів
   20.10.2018 на базі ХНУМГ ім. О.М. Бекетова відбувся міський турнір юних винахідників і раціоналізаторів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗЗСО району:
- Русакова Катерина, учениця 10 класу ХЗОШ 3 168 (учитель Шаповалова В.В.),
- Комишан Руслан, учень 9 класу ХГ № 163 (учитель Ходєєва О.О.),
- Хлєбніков Андрій, учень 11 класу ХСШ № 119 (учитель Антонич Ю.П.),
- Чернов Григорій, учень 10 класу ХЗОШ № 157 (учитель Морозова О.М.),
- Решетов Михайло, учень 10 класу ХСШ № 80 (учитель Болобан Н.В.).
Команда отримала Диплом учасника турніру. Учень ХСШ № 119 Хлєбніков Андрій нагороджений Дипломом ІІІ ступеня в особистій першості.
23.10.2018 Mіські змагання з легкоатлетичної естафети серед учнів 8-11 класів
   18.10.2018 на стадіоні ФСТ «Динамо» в рамках програми «Шкільна легкоатлетична ліга» відбулися міські змагання з легкоатлетичної естафети серед учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти м. Харкова.
За підсумками районного етапу змагань у міській естафеті взяли участь команди закладів загальної середньої освіти №№ 70, 113, 118, 119, 163.
У фінальному забігу естафети команда ХСШ №119 посіла ІІ місце та нагороджена кубком, медалями, дипломом.
За підсумками результатів виступів у легкоатлетичній естафеті 5 команд Індустріального району вибороли загальнокомандне IV місце.
23.10.2018 Cемінар-практикум для вчителів, які викладають предмет «Основи здоров’я»
   18.10.2018 на базі ХЗОШ №118 було проведено семінар-практикум для вчителів, які викладають предмет «Основи здоров’я» за темою «Інтеграція курсу «Вчимося жити разом» у зміст навчального предмета «Основи здоров’я».
У ході семінару-практикуму учасники ознайомилися з проектом «Вчимося жити разом», тренінгом як ефективною сучасною педагогічною методикою для розвитку соціальних навичок і з особливостями педагогічної технології «Освіта на основі набуття життєвих навичок», переглянули фрагменти уроків-тренінгів: у 2-А класі за темою «Дружна родина» (Степанова С.М., вчитель початкових класів ХЗОШ №118) та у 8-Б класі за темою «Стать і статеві ролі» (Омельченко О.А., вчитель фізики та основ здоров’я ХЗОШ №118). Своїм досвідом щодо реалізації проекту «Вчимося жити разом» у 10 класі поділилась Чудна Т.М., класний керівник ХЗОШ №168.
23.10.2018 Pайонний турнір юних фізиків
   17.10.2018 на базі ХСШ № 155 відбувся районний турнір юних фізиків.
Протокол результатів районного турніру фізиків
23.10.2018 Обмін досвідом практичних психологів закладів дошкільної освіти
   16.10.2018 на базі КЗ «ДНЗ № 150» практичні психологи закладів дошкільної освіти опрацювали форми і методи проведення психологічної роботи щодо розвитку емоційного інтелекту всіх учасників освітнього процесу. Петриченко Тетяна Вікторівна, практичний психолог закладу освіти професійно надала майстер-клас «Пошук внутрішніх ресурсів». Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 150» за створення благоприємних умов для обміну досвідом, розкриття творчого потенціалу психологів!
12.10.2018 Aкція «З відданістю Україні в серці», присвячена Дню захисника України
   З 08 по 12.10.2018 в закладах освіти району проводилася акція «З відданістю Україні в серці», присвячена Дню захисника України. Слід відзначити, що ця акція проводиться у районі четвертий рік поспіль.
Протягом вересня – жовтня учні закладів загальної середньої освіти району писали побажання захисникам України на жовто-блакитних сердечках, які об’єднували у панно. Кожний заклад освіти самостійно обирав спосіб узагальнення проведення акції.
Напередодні свята в усіх ЗЗСО було організовано зустрічі учнів із захисниками України, проведено тематичні заходи, уроки мужності, змагання, квести тощо. Школярі разом із патріотичними сувенірами урочисто дарували захисникам сердечка із найкращими побажаннями.
ФОТОЗВІТ
12.10.2018 День відкритих дверей, присвячений Дню захисника України
   12.10.2018 учні 10-11-х класів закладів загальної середньої освіти Індустріального району відвідали День відкритих дверей, присвячений Дню захисника України, який проводила Національна Академія Національної гвардії України. Учні мали змогу ознайомитися з навчальними тренажерами, оглянути військовий одяг та спеціальне спорядження військовослужбовців Національної гвардії України. подивитися показові виступи з різних видів рукопашного бою.
12.10.2018 Зустріч учнів 11-х класів з представниками Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ»
   11.10.2018 на базі ХСШ № 75 відбулася зустріч учнів 11-х класів з представниками Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», присвячена Дню захисника України та з метою військово-професійної орієнтації молоді.
12.10.2018 Mіські змагання з легкоатлетичного чотириборства
   11.10.2018 на стадіоні ФСТ «Динамо» в рамках програми «Шкільна легкоатлетична ліга» відбулися міські змагання з легкоатлетичного чотириборства, в яких команда ХСШ № 119 посіла ІІ місце та була нагороджена Кубком, медалями, грамотами.
12.10.2018 Iнформаційно-практичний семінар для директорів закладів загальної середньої освіти
   11.10.2018 в ХСШ № 80 було проведено інформаційно-практичний семінар для директорів закладів загальної середньої освіти за Програмою підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа».
Програму реалізовує Європейський центр ім. Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи з метою підтримки реформ середньої освіти в Україні.
12.10.2018 Районний етап інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?»
   10.10.2018 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний етап інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?». Змагання проходили у два етапи за віковими категоріями – молодша та старша.
У молодшій та старшій вікових категоріях змагалося 16 команд ЗЗСО №№15, 26, 40, 70, 71, 75, 80, 85, 88, 104, 113, 118, 119, 157, 163, 168.
Призові місця за підрахунками балів розподілено таким чином:
МОЛОДША ВІКОВА КАТЕГОРІЯ:
1 місце – команда «Вектор» (ХСШ №119);
2 місце – команда «Крок вперед» (ХЗОШ №104);
3 місце – команда «?????? olympus» (ХГ №163).
СТАРША ВІКОВА КАТЕГОРІЯ:
1 місце – команда «Вікторія» (ХСШ №119);
2 місце – команда «Не питання» (ХСШ №75);
3 місце – команда «Крок вперед» (ХЗОШ №104).
12.10.2018 Pайонний турнір юних винахідників і раціоналізаторів
   10.10.2018 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних винахідників і раціоналізаторів.
Протокол результатів районного турніру раціоналізаторів та винахідників
10.10.2018 Зустріч першого заступника Харківського міського голови
Терехова І.О. з представниками батьків школярів та вихованців закладів освіти
   09.10.2018 на базі ХСШ №119 відбулася зустріч першого заступника Харківського міського голови Терехова І.О. з представниками батьків школярів та вихованців закладів освіти Індустріального району. У заході також взяли участь директор Департаменту освіти Деменко О.І., голова Адміністрації Індустріального району Вельможна О.І., представники Міської батьківської ради тощо.
У ході зустрічі всі бажаючі змогли задати питання, які їх хвилюють, і отримати відповіді. Одним з наболілих для батьків питань стала безпека в місті в цілому і на дорогах та пішохідних переходах біля закладів освіти зокрема, реконструкції стадіонів в ХСШ №75 та «ВОСТОК» тощо.
Перший віце-мер надав детальні відповіді і зазначив, що найближчим часом проведе зустрічі з батьками в кожному районі міста.
ФОТОЗВІТ
10.10.2018 Нова інструкція з діловодства для шкіл
   05.10.2018 набула чинності нова інструкція з діловодства для шкіл, яка затверджена наказом МОН України від 25.06.2018 №676. Тепер інструкція є типовою, тому кожна школа розроблятиме власну на її основі.
Необов’язковими стають плани роботи класних керівників, вихователів, бібліотекарів, методичних об’єднань, гуртків, спортивних секцій, поурочні плани, що складались на основі календарно-тематичних. Тепер такі документи можуть створюватись тільки за рішенням педагогічної ради закладу освіти. До того ж, вони можуть мати довільну форму та структуру.
Так само довільну форму передбачено і для календарно-тематичних планів. Основною вимогою до цих документів залишається відповідність навчальній програмі. Також під час складання планів має бути забезпечена автономія та академічна свобода вчителя.
Також МОН України підготувало лист-роз’яснення з примірним переліком документів, що створюються в закладах освіти.
05.10.2018
Шановні освітяни!
Щиро вітаю Вас з Днем працівників освіти!

Бути учителем – велике мистецтво й щоденна праця, яку обирають серцем і залишаються вірними їй на все життя. Висловлюю Вам сердечну вдячність за невтомну працю, за невимовне терпіння, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей! Ваші серця завжди наповнені співчуттям, добротою і милою приємністю. Вам вірять, Вас люблять і шанують. Ви здійснюєте зв’язок часів, продовжуючись у своїх учнях.
Бажаю Вам творчих успіхів, натхнення й оптимізму, міцного здоров’я, злагоди і щастя у сім’ях. Нехай кожен Ваш день розпочинається усмішкою, а завершується відчуттям задоволення, думки ваші і вчинки проміняться добром і щедрістю, а серце зігрівається щирою вдячністю батьків і ваших вихованців.

З повагою,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

04.10.2018 Районне свято, присвячене Дню працівників освіти
   02.10.2018 у Харківському академічному драматичному театрі ім.О.С.Пушкіна відбулося районне свято, присвячене Дню працівників освіти.
На святі були присутні заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Жуков Д.В. та депутат Харківської міської ради Долинський Ю.Г.
Кращим педагогам району було вручено грамоти Міністерства освіти та науки України, Харківської міської ради, Департаменту освіти Харківської міської ради, Адміністрації індустріального району Харківської міської ради та подяки Народного депутата України Мисика В.Ю.
Найкращим привітанням від Народного депутата України Мисика В.Ю. стала вистава артистів театру «Красотка и семья».
ФОТОЗВІТ
04.10.2018 Міський турнір юних хіміків
   29.09.2018 на базі ХЛ № 89 відбувся міський турнір юних хіміків. В турнірі взяла участь збірна команда учнів ЗЗСО району у складі:
- Хлєбніков Андрій, учень 11 класу ХСШ № 119 (учитель Мальований В.Б.),
- Комарова Дар’я, учениця 10 класу КЗ «ХСШ № 15» (учитель Уланова Т.В.),
- Лемехова Альона, учениця 10 класу ХСШ № 80 (учитель Варавва Н.Е.),
- Кірчу Артем, учень 9 класу ХЗОШ № 157 (учитель Сєрікова В.М.),
- Пилипчук Анна, учениця 11 класу ХГ № 163 (учитель Утюжнікова О.М.).
Команда учнів отримала Диплом учасника турніру. Учень ХСШ № 119 Хлєбніков Андрій нагороджений Дипломом ІІІ ступеня в особистій першості. Вітаємо!
04.10.2018 Міський турнір юних економістів
   29.09.2018 на базі ХГ № 46 відбувся міський турнір юних економістів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗЗСО району у складі:
- Суховєєв Дмитро, учень 11 класу ХСШ № 85 (учитель Гаврилюк Л.В.),
- Бабич Катерина, учениця 11 класу ХСШ № 75 (учитель Сороко літ І.В.),
- Шрамко Анна, учениця 11 класу ХСШ № 80 (учитель Колосова Н.С.),
- Резнікова Владислава, учениця 9 класу ХЗОШ № 157 (учитель Коваленко Т.Ф.),
- Моїсеєва Олександра, учениця 11 класу ХЗОШ № 104 (учитель Решетняк А.В.)
Команда учнів отримала Диплом учасника турніру.
04.10.2018 Міський турнір юних правознавців
   29.09.2018 на базі ХГ № 152 відбувся міський турнір юних правознавців. Збірна команда учнів ЗЗСО району у складі:
- Літвінов Олександр, учень 9 класу ХСШ № 80 (учитель Ашортіа Є.Д.),
- Сизова Ганна, учениця 9 класу ХЗОШ № 40 (учитель Ісаєнко Л.М.),
- Тарасова Єлизавета, учениця 11 класу ХСШ № 75 (учитель Зеленова А.І.),
- Осіна Дар’я, учениця 11 класу ХСШ № 119 (учитель Євтушенко Є.В.),
- Кутнякова Анастасія, учениця 11 класу ХСШ № 85 (учитель Антонюк Т.П.),
нагороджена Дипломом ІІІ ступеня. Вітаємо переможців!
04.10.2018 Звітно-виборча конференція районної ДЮГО «Сузір’я»
   27.09.2018 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбулася звітно-виборча конференція районної ДЮГО «Сузір’я».
Більшістю голосів головою дитячо-юнацької громадської організації району було обрано Хлєбнікова Андрія (ХСШ №119), який очолював ДЮГО і в минулому навчальному році, заступниками – Осінкіна Нікіту (ХЗОШ №168), Агаджанову Аліну (ХЗОШ №118).
ДОКЛАДНІШЕ
04.10.2018 Районний турнір юних географів
   27.09.2018 на базі ХСШ № 80 відбувся районний турнір юних географів.
Результати районного турніру юних географів
28.09.2018 ЗНО-2019
   Наказом МОН України від 22.08.2018 №931 ''Деякі питання проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти'' визначено дати та перелік навчальних предметів, із яких у 2019 році буде проведено зовнішнє оцінювання, до якого включено 11 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія та англійська, іспанська, німецька і французька мови.
Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників шкіл.
Зокрема, випускники шкіл, які в 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти мають скласти ЗНО з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період XX - початок XXI століття) за вибором учня та одного із навчальних предметів із запропонованого переліку.
28.09.2018 МОН розробило новий порядок зарахування дітей до дитсадків
   Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект Порядку зарахування, відрахування та переведення вихованців до державних та комунальних закладів освіти для здобуття дошкільної освіти, розроблений на виконання пункту 3 статті 14 Закону України «Про дошкільну освіту». Зазначений документ визначає:
- механізми зарахування дітей до закладів дошкільної освіти;
- переведення вихованців з одного закладу до іншого (у тому числі у випадку переведення дитини до закладу іншого типу);
- причини відрахування вихованців із закладів освіти;
- категорії дітей, які можуть зараховуватись до закладів дошкільної освіти першочергово;
- можливість створення та функціонування електронної реєстрації заявок про зарахування дитини до закладу освіти на певній території тощо.
28.09.2018 Pайонний урочистий захід «Мир в наших долонях», присвячений Міжнародному дню мира
   25.09.2018 на базі ХСШ №119 за підтримки Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради та за ініціативи Управління освіти, з метою виховання в учнівської молоді громадянськості, миротворчості, патріотизму та любові до України проведено районний урочистий захід «Мир в наших долонях», присвячений Міжнародному дню мира. 15 учнів ХЗОШ №113 урочисто прийнято до лав кандидатів у «Юні миротворці» відповідно до діючих у місті Харкові Всеукраїнських проектів «Юний миротворець» та «Школа миру».
ДОКЛАДНІШЕ
28.09.2018 Акція «Бережи кожну мить», присвяченa Міжнародному дню мира
   З 10.09.2018 по 21.09.2018 в закладах освіти району було проведено акцію «Бережи кожну мить», присвячену Міжнародному дню мира. Акція спрямована показати важливість кожної мирної миті та необхідність збереження миру на всій Землі.
Також в закладах освіти було організовано проведення уроків миру, лекцій, показів фільмів та обговорень, спрямованих на поглиблення розуміння питань миру; створення учнями масових формацій у формі голубів; написання листів привітання та підтримки вимушено переселеним дітям та їх родинам тощо.
ДОКЛАДНІШЕ
28.09.2018 Відбірковий тур традиційного районного конкурсу читців «Слобожанська Муза 2018»
   20.09.2018 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся відбірковий тур традиційного районного конкурсу читців «Слобожанська Муза 2018». Значних змін зазнало положення проведення конкурсу. На відміну від конкурсів попередніх років, де учасники виступали із віршами поетів та письменників, що народилися або працювали у Харкові, конкурсанти цьогорічного заходу виступали із віршами власного авторства про Харків та Україну. Як завжди, у конкурсі брали участь учні ЗЗСО у трьох вікових категоріях: молодшій, середній та старшій.
ДОКЛАДНІШЕ
25.09.2018 Mіський турнір юних математиків
   22.09.2018 на базі ХФМЛ № 27 відбувся міський турнір юних математиків, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗЗСО району у складі:
- Горюшко Станіслав, учень 11 класу ХСШ № 119 (учитель Соколик Н.Г.),
- Рябцев Денис, учень 10 класу ХСШ № 119 (учитель Соколик Н.Г.),
- Яковенко Владислав, учень 10 класу ХСШ № 80 (учитель Ліхньовська Т.В.),
- Пелецький Владислав, учень 11 класу ХЗОШ №113 (учитель Голубченко І.А.),
- Суховєєв Дмитро, учень 11 класу ХСШ № 85 (учитель Лебеденко Н.С.).
Команда отримала Диплом учасника турніру.
25.09.2018 Pайонний турнір юних біологів
   21.09.2018 на базі ХЗОШ № 113 відбувся районний турнір юних біологів.
Результати районного турніру юних біологів
25.09.2018 Pайонний турнір юних економістів
   20.09.2018 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних економістів.
Результати районного турніру юних економістів
19.09.2018 Pайонний захід «Безпека на дорозі – безпека у житті!»
   18.09.2018 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний захід «Безпека на дорозі – безпека у житті!».
Захід проходив під патронатом Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції за підтримки Управління освіти.
Під час заходу були підведені підсумки проведення районної акції «Безпека на дорозі – безпека у житті!» в рамках місячника Безпеки дорожнього руху.
Учні старших класів ЗЗСО №№ 15, 40, 70, 71, 75, 80, 85, 104, 113, 118, 119, 121, 155, 157, 163, 168 підготували відеоролики для першокласників з правил дорожнього руху та презентували їх під час ігрової програми у КЗ «ПДЮТ «ІСТОК».
Всі учасники акції нагороджені подяками Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції.
ДОКЛАДНІШЕ
19.09.2018 Заняття Школи молодого класного керівника
   17.09.2018 на базі ХЗОШ №113 відбулося заняття Школи молодого класного керівника на тему «Організація роботи класного керівника на початку навчального року».
ДОКЛАДНІШЕ
19.09.2018 Pайонний турнір юних хіміків
   17.09.2018 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних хіміків.
Результати районного турніру юних хіміків
17.09.2018 «Осінній кубок - 2018»
   14.09.2018 розпочався традиційний турнір з футболу «Осінній кубок - 2018» для учнів шкіл Індустріального району, який проводиться під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса за підтримки народного депутата України В.Ю.Мисика.
Вітаємо юних футболістів з початком змагань, бажаємо подальших успіхів та перемог!
17.09.2018 Pайонний конкурс для лідерів учнівського самоврядування «Крокуй до успіху!»
   13.09.2018 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» з метою формуванню позитивного іміджу лідерів учнівського самоврядування, підтримки талановитих учнів, сприянню їх самореалізації, стимулюванню подальшої діяльності та відбувся районний конкурс для лідерів учнівського самоврядування «Крокуй до успіху!».
Конкурс проводився поетапно: конкурс портфоліо « Я-лідер», захист презентацій «Крокуй до успіху» , елементи тренінгу «Рішуче дій!» .
Всі учасники конкурсу нагороджені грамотами Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради.
Оголошення результатів та нагородження переможців відбудеться 27.09.2018 під час проведення звітньо-виборчої конференції районної ДЮГО «Сузір’я».
17.09.2018 Pайонний турнір юних правознавців
   13.09.2018 на базі ХЗОШ № 26 відбувся районний турнір юних правознавців.
Результати районного турніру юних правознавців
17.09.2018 Pайонний турнір юних математиків
   12.09.2018 на базі ХЗОШ № 70 відбувся районний турнір юних математиків.
Результати районного турніру юних математиків
14.09.2018 Tематичні уроки «Я маю право!»
   У вересні 2018 року у ЗЗСО Індустріального району проведено тематичні уроки «Я маю право!» в рамках загальнонаціонального правоосвітнього проекту «Я маю право!» та під час Тижнів протидії боулінгу – тематичні уроки «Стоп булінг» в рамках інформаційної кампанії #Стопбулінг.
Всі заходи проводилися з елементами квестів, проектної діяльності, правових ігор, тренінгів, перегляду соціальних відеороликів, виступів агітаційних бригад, виставок плакатів та малюнків, роботи шкільної служби медіації та секторів морально-правового виховання учнівського самоврядування тощо.
ДОКЛАДНІШЕ...
10.09.2018 Cпортивне свято «Спортивна людина – здорова нація»
   07.09.2018 напередодні Дня фізичної культури та спорту в закладах загальної середньої освіти Індустріального району пройшло спортивне свято «Спортивна людина – здорова нація». Захід пройшов за ініціативою адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, за підтримки депутатів Харківської міської та обласної рад.
ДОКЛАДНІШЕ...
07.09.2018 Верховна Рада ухвалила закон, що допускає асистентів дитини до шкіл і дитсадків
   06.09.2018 Верховна Рада ухвалила закон, і тепер асистентів дитини офіційно допускають до освітнього процесу у школах та дитсадках. “Законопроект розроблено з метою забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям з особливими освітніми потребами на здобуття якісної освіти в закладах освіти державної та комунальної форм власності“, – зазначено у пояснювальній записці до закону.
Для забезпечення цього цей закон вносить зміни у чотири закони: “Про дошкільну освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про позашкільну освіту” і “Про професійно-технічну освіту”.
(за матеріалами сайту http://nus.org.ua/)
07.09.2018 Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти»
   Міністерство охорони здоров'я України повідомляє про оприлюднення проекту наказу МОЗ України «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти». Проект наказу розроблено з метою визначення гігієнічних стандартів для усіх типів закладів загальної середньої освіти усіх форм власності, виконання яких дозволить створити безпечні умови для організації освітнього процесу.
Санітарним регламентом передбачено встановлення вимог до влаштування території, будівель і споруд, систем забезпечення життєдіяльності, забезпечення освітнього процесу та забезпечення харчування для закладів загальної середньої освіти.
07.09.2018 Вступив в дію оновлений ДБН щодо шкіл
   З 1 вересня 2018 року офіційно вступили в дію оновлені державні будівельні норми щодо проектування шкільних навчальних закладів — ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти». Норми є обов’язковими та розповсюджуються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої та післядипломної освіти, а також навчальних комплексів.
Зокрема, оновлені норми передбачають:
- обов’язкову енергомодернізацію будівель навчальних закладів;
- проектування класів з можливістю групового та індивідуального навчання та збільшення площі класу на 1 учня з 2 до 3 кв. м. Це створить можливість для відкритого простору в школах;
- обов’язкове облаштування інклюзивного простору для можливості навчання дітей з інвалідністю;
- обов’язкове влаштування дверей з вільним відчиненням зсередини – двері “Антипаніка”.
(за матеріалами сайту http://www.minregion.gov.ua)
07.09.2018 ІМЗО опублікував електронні версії підручників для 1 класу
   Інститут модернізації змісту освіти опублікував електронні версії 15 підручників для 1 класу. Книжки опубліковані на сайті інституту.
Електронні версії підручників для інших класів доступні за цим посиланням.
(за матеріалами сайту http://nus.org.ua/)
07.09.2018 МОН пропонує розширити коло суб’єктів моніторингу якості освіти
   Міністерство освіти і науки України пропонує Кабінетові Міністрів внести зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти.
Проект має на меті забезпечити у середньостроковій перспективі суттєве підвищення якості та об’єктивності інформації, необхідної для прийняття управлінських рішень у сфері надання освітніх послуг, а також залучення до моніторингу якості освіти й освітньої діяльності широкої експертної громадськості.
  
Вітаю зі святом Першого дзвоника!

Дорогі діти! Свято Першого дзвоника завжди особливо урочисте і хвилююче, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Бажаю усім вам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Нехай цей навчальний рік відкриє перед вами нові горизонти пізнання себе та світу, надихне вас успіхами у навчанні, а батьків – гордістю за своїх дітей.
Дорогі першокласники, ви відправляєтеся в довгий і непростий похід за знаннями. Будьте сміливими і допитливими! Вас чекають дивовижні відкриття, нові друзі; з вами завжди буде поруч учитель, він ніколи не втомиться відповідати на ваші питання і прийде на допомогу, якщо вона знадобиться.
Окремі побажання майбутнім випускникам. Цей навчальний рік буде доленосним для кожного з вас. Відчуйте відповідальність, вирішуйте вже зараз, чого ви хочете досягти в житті, сконцентруйтеся на підготовці до випускних випробувань. Нехай високі результати в школі допоможуть вам досягти поставлених цілей!
Шановні вчителі! Ви – не тільки провідники знань, а й вихователі душ. Завдяки вашій захопленості, творчому підходу Ви прищеплюєте малюкам любов до знань! Бажаю вам, здійснення всіх задумів, блискучих і вдячних учнів, мудрості та здоров’я!

З повагою,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

31.08.2018 Серпнева конференція педагогічних працівників району
   30.08.2018 у великій залі Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради відбулась серпнева конференція педагогічних працівників району, у якій взяли участь голова Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможна О.І., педагоги-ветерани, керівники та педагогічні працівники закладів освіти.
Голова Адміністрації району Вельможна О.І. привітала педагогів з початком нового навчального року, подякувала за роботу у минулому навчальному році, побажала подальших успіхів у роботі в Новій українській школі та вручила Подяки ветеранам педагогічної праці. Почесними грамотами Департаменту освіти Харківської міської ради за підсумками 2017/2018 навчального року було нагороджено найкращих педагогів району.
З доповіддю про підсумки діяльності Управління освіти та закладів освіти у 2017/2018 навчальному році та завданнями Нової української школи на 2018/2019 навчальний рік виступила начальник Управління освіти Збицька О.Л.
ФОТОЗВІТ
21.08.2018 Проект порядку проведення державної підсумкової атестації
   МОН пропонує до громадського обговорення проект Порядку проведення державної підсумкової атестації, що регламентує процедуру проведення ДПА як форми контролю результатів навчання здобувачів кожного рівня освіти відповідно до державних стандартів.
Проект наказу «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації» розроблено на виконання абзацу третього частини восьмої статті 12 Закону України «Про освіту».
Проектом передбачено, що державна підсумкова атестація є обов’язковою для всіх типів закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, зокрема санаторних, а також для учнів, які завершують здобуття кожного рівня загальної середньої освіти (4, 9, 11 (12) класи).
Згідно з проектом для учнів 4-х класів проведення ДПА відбуватиметься винятково з метою моніторингу якості освіти у школі.
21.08.2018 Положення про психологічну службу
   Для соціального розвитку учнів, професійної підтримки вчителів, а також комфортної адаптації дітей до навчального процесу у закладах освіти працюватиме спеціальна психологічна служба. Текст відповідного Положення було опубліковано на сайті Міністерства освіти і науки України. Психологічна служба працюватиме у закладах загальної середньої, професійної та вищої освіти. До її складу мають увійти психологи, соціальні педагоги, директори закладів, методисти навчально-практичних установ чи працівники психологічної служби департаментів, управлінь та відділів освіти. (за матеріалами сайту http://osvita.ua/)
21.08.2018 Оприлюднений проект нового Українського правопису
   Українська національна комісія з питань правопису запропонувала до уваги громадськості проект нової редакції Українського правопису. Проект документа оприлюднений Міністерством освіти і науки.
Автори Українського правопису зазначають, що він розроблений на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набувають поширення в різних сферах суспільного, наукового та культурного життя.
Правописна комісія виходила із розуміння того, що Український правопис, як правопис і будь-якої іншої мови, не може бути вичерпним; він кодифікує засадничі, найбільш поширені або спірні орфографічні положення.
«Правописна комісія розраховує на уважне прочитання, конструктивні пропозиції і доброзичливу критику всіх зацікавлених користувачів і знавців української мови», - йдеться у повідомленні.
Зауваження та пропозиції до проекту нової редакції Українського правопису можна надсилати до 15 вересня 2018 року на електронну адресу larisa_shevchenko@ukr.net. (за матеріалами сайту http://osvita.ua/)
06.08.2018 Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році
   Міністерством освіти і науки визначено регіони, у яких в 2018/19 навчальному році будуть проведені Всеукраїнські учнівські олімпіади та турніри. Відповідний наказ підписаний міністром Лілією Гриневич.
Згідно з документом, І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад буде проведений у жовтні 2018 року, ІІ етап - у листопаді-грудні 2018 року, ІІІ етап - у січні-лютому 2019 року.
Також наказом МОН визначені кількісні склади команд для участі в IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з відповідних навчальних предметів.
Організаційно-методичне забезпечення проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад та турнірів покладено на Інститут модернізації змісту освіти.
25.07.2018 Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році
   Міністерство освіти і науки України надіслало для практичного використання інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році, розроблені спільно з Національною академією педагогічних наук України та Інститутом модернізації змісту освіти (лист МОН України від 03.07.2018 №1/9-415).
23.07.2018 МОН підготувало новий порядок для груп подовженого дня
   МОН підготувало новий порядок створення груп подовженого дня у школах – відповідний документ наразі перебуває на реєстрації в Мін’юсті. У новому Порядку закладено такі важливі зміни:
- передбачено можливість створення інклюзивних та/або спеціальних груп подовженого дня. Визначено особливості процедури їх відкриття, наповнюваності та організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами;
- групи, як і основне навчання, мають формувати в учнів ключові компетентності, а також забезпечувати виконання індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами;
- скасоване Положення допускало комплектування груп у межах щонайменше 4-х вікових категорій (наприклад, з учнів 2-5 класів), а тепер різниця у віці учнів з однієї групи не має перевищувати двох вікових груп (приміром, з учнів 2-3 класів). Це дозволить забезпечити комфортніші умови для дітей з урахуванням їх індивідуальних психологічних відмінностей та фізичного розвитку.
(за матеріалами сайту https://mon.gov.ua/)
23.07.2018 Громадське обговорення проекту наказу ''Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 14 липня 2015 року № 762''
   Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу ''Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 14 липня 2015 року № 762''. Проектом наказу пропонується:
- запровадити нові підходи до документів, що традиційно видаються учням закладів загальної середньої освіти при переведенні до наступного класу (табелів навчальних досягнень);
- урегулювати питання переведення учнів 9 класу до наступного класу;
- привести термінологію наказу Міністерства освіти і науки України від 14 липня 2015 року № 762 відповідно до вимог Закону України «Про освіту».
Пропозиції та зауваження надсилати до 11 серпня 2018 року на електронну адресу v_bozhinskiy@mon.gov.ua.
(за матеріалами сайту https://mon.gov.ua/)
23.07.2018 Громадське обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників»
   Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників», який розроблено на виконання абзацу другого частини третьої статті 4 Закону України «Про освіту». Внаслідок прийняття акта всі здобувачі повної загальної середньої освіти та педагогічні працівники будуть забезпечені якісними підручниками (в тому числі електронними) та посібниками, що надасть можливість реалізувати конституційне право кожного громадянина на освіту.
Пропозиції та зауваження просимо надсилати до 15 серпня 2018 року на адресу navchalna_knyha@imzo.gov.ua, b_kudrenko@mon.gov.ua
(за матеріалами сайту https://mon.gov.ua/)
23.07.2018 Громадське обговорення проекту “Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу”
   Міністерство освіти і науки України запрошує до громадського обговорення проект “Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу” (далі – проект Положення).
Проект Положення розроблено на виконання частини другої статті 30 Закону України “Про охорону праці”, пункту 4 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232 (із змінами), пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 (із змінами).
Затвердження Положення сприятиме встановленню єдиних вимог до порядку розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу, профілактики травматизму в закладах освіти та приведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства України.
(за матеріалами сайту https://mon.gov.ua/)
23.07.2018 МОН затвердило Положення про електронний підручник
   Міністерством освіти затверджено Положення про електронний підручник, відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
Документ визначає вимоги до змісту, структурних компонентів та функціонування електронного підручника.
Передбачається, що е-підручник може бути створений у вигляді самостійного програмного забезпечення або файла, що відтворюється за допомогою іншої комп’ютерної програми.
Система завдань, наведених в е-підручнику, має забезпечувати диференційований та компетентнісний підходи до навчання, індивідуалізацію освітнього процесу, в тому числі містити завдання для самооцінювання, групової роботи, відкриті запитання, дослідницькі, пізнавальні, творчі завдання, завдання для самостійної роботи тощо.
Автори положення про е-підручники зазначають, що вони сприятимуть підготовці підростаючого покоління до життя в інформатизованому суспільстві та підвищуватимуть ефективність навчання шляхом впровадження засобів інформатизації.
(за матеріалами сайту http://osvita.ua/)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)