Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

НОВИНИ


  
Шановні колеги, любі діти та батьки!
Настало найяскравіше, одне із самих гарних свят на світі, яке відгукується особливими мелодіями в серцях дорослих і дітей, щедро даруючи людям по всій землі радість і добро, сміх та веселощі, а саме головне - віру в диво. І саме тому я хочу від усього серця побажати Вам у Новому році особливо чудового настрою, щоб Ви підходили до кожного почину з енергією, натхненням.
Нехай старий рік запам'ятається як ще один пройдений етап життя, який щось навчив, щось дав для подальшого. Нехай все, що Ви задумали в Новорічну ніч - збудеться, задумане - здійсниться! Нехай Вашу долю чекає приголомшливо прекрасні події, які принесуть вам і всій вашій родині благополуччя і достаток, впевненість у завтрашньому дні. Бажаю Вам у Новому році міцного здоров'я, удачі, вірних друзів, щирих людей у вашому житті і простого людського щастя!
З Новим роком!

З повагою,
Начальник управління освіти
О.Л.Збицька
30.12.2015 Новорічні вітання воїнам АТО
   У грудні 2015 року за участю Районної батьківської ради в навчальних закладах району проведено акцію «Новорічні вітання воїнам АТО». Навчальними закладами району передано захисникам листи, подарунки, листівки, малюнки, обереги, саморобні сувеніри.
30.12.2015 Pайонний конкурс «Замість ялинки новорічний букет»
   У грудні на базі Палацу дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» проходив районний конкурс «Замість ялинки новорічний букет». Кращими роботами були визнані:
- Лещенко Владислав, 1-б класу ХЗОШ №71 - І місце;
- Колективна роботи 4-а класу ХСШ №119 – І місце;
- Вяткіна Яна, 1-б клас, ХСШ №85 – І місце;
- Купрейченко Антон, 9-б клас, ХЗОШ №113 – ІІ місце;
- Колективна роботи 3-б класу гімназії №163 – ІІ місце;
- Комісаров Ілля, 2-б клас, ХСШ №80 – ІІІ місце.
30.12.2015 Всеукраїнськa акція щодо збору пластикових кришечок для виготовлення протезів дорослим та дітям
   За ініціативи Районної батьківської ради всі навчальні заклади району приєдналися до Всеукраїнської акції щодо збору пластикових кришечок для виготовлення протезів дорослим та дітям. Акція триватиме до кінця січня 2016 року.
30.12.2015 Pайонний конкурс на кращу новорічну іграшку
   З 21.12.2015 по 25.12.2015 на базі Палацу дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» проходив районний конкурс на кращу новорічну іграшку. У конкурсі взяли участь учні всіх шкіл Орджонікідзевського району.
Кращими роботами були визнані:
І місце – Шевченко Олександр, ХСШ №119;
І місце – Хлусова Анастасія, ХЗОШ №70;
ІІ місце – Бутко Христина, ХЗОШ №26;
ІІ місце – Сахарова Ірина, ХСШ №80;
ІІІ місце – колективна робота 1-A класу ХЗОШ №88;
ІІІ місце – Богатирь Анна з мамою, ХСШ №85.
29.12.2015 Новорічні подарунки від Харківського міського голови Г.А. Кернеса
   Напередодні найулюбленіших зимових свят в усіх загальноосвітніх навчальних закладах району пройшли новорічні вистави для учнів початкових класів. 5539 школярів отримали солодкі подарунки від Харківського міського голови Г.А. Кернеса.
29.12.2015 «Солодкі ярмарки»
   За ініціативи Районної батьківської ради 17-18 грудня 2015 року в усіх навчальних закладах району були проведені «Солодкі ярмарки» з метою збору коштів на благодійність.
Представники батьківських комітетів навчальних закладів передали зібрані кошти голові Районної батьківської ради Сокрєву С.О., який разом із представниками Районної батьківської ради передав гроші батькам двох онкохворих дітей, які навчаються у ХСШ №85, ХСШ 80 Орджонікідзевського району.
29.12.2015 Cвятковa виставa для учнів пільгових категорій
   27.12.2015 280 учнів пільгових категорій відвідали Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. В. Лисенка, де вони переглянули святкову виставу «Казка про забуті іграшки». Від імені Харківського міського голови Геннадія Адольфовича Кернеса діти отримали солодкі подарунки.
28.12.2015 Відеоінструкція щодо реєстрації на пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2016 року
   На сайті ХРЦОЯО розміщено відеоінструкцію щодо реєстрації на пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2016 року.
25.12.2015 Cвятковa виставa «Казка про забуті іграшки»
   24.12.2015 учні 1-4-х класів шкіл району відвідали Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. В. Лисенка, де переглянули святкову виставу «Казка про забуті іграшки». Від імені Харківського міського голови Г.А. Кернеса дітей привітала заступник голови Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Веліканова О.Г.
25.12.2015 Hоворічні ранки (вистава «Нові пригоди Незнайки та його друзів) для дітей із багатодітних сімей
   23.12.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулись новорічні ранки (вистава «Нові пригоди Незнайки та його друзів) для дітей із багатодітних сімей. Учасників свята привітали заступник голови Адміністрації Орджонікідзевського району Веліканова О.Г. Діти отримали подарунки від депутатів Харківської міської та обласної рад.
25.12.2015 Нагородження переможців ІІ (міського) етапу конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації «Шкільний інформаційний світ – 2013-2015»
   24 грудня 2015 року на базі Науково-методичного педагогічного центру відбулося нагородження переможців ІІ (міського) етапу конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації «Шкільний інформаційний світ – 2013-2015».
Експертною комісією було розглянуто 35 робіт, за п’ятьма номінаціями та визначено переможців. Дипломами та цінними подарунками від Департаменту освіти нагороджені 4 навчальні заклади району:
- Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 75 Харківської міської ради Харківської області - Диплом ІІ ступеня;
- Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 119 Харківської міської ради Харківської області - Диплом ІІ ступеня;
- Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 85 Харківської міської ради Харківської області - Диплом ІIІ ступеня;
- Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 150 Харківської міської ради» - Диплом ІIІ ступеня.
24.12.2015 Засідання інтервізійної групи практичних психологів навчальних закладів
  
23 грудня відбулося засідання інтервізійної групи практичних психологів навчальних закладів району. Учасники знайшли відповіді на складні питання супроводу дітей, що мають ознаки дезадаптації, потребують підвищенної психолого-педагогічної уваги. Дякуємо адміністрації ДНЗ №272 за створення благоприємних умов для проведення заходу.
24.12.2015 Районний конкурс фоторобіт «Ми різні – ми разом»
   В рамках міського фестивалю «Діалог національних культур» (проект «Моя національність – людина») був проведений районний конкурс фоторобіт «Ми різні – ми разом», присвячений Міжнародному дню толерантності.
Управління освіти вітає переможців:
І місце – ХСШ №80;
ІІ місце – ХЗОШ №118, ХСШ №119, ХЗОШ №71;
ІІІ місце – ХЗОШ №26, ХСШ №85, ХЗОШ №113.
Ознайомитись з роботами
24.12.2015 Засідання Координаційної ради ХМОУС
   23.12.2015 на базы НМПЦ ввідбулося чергове засідання Координаційної ради ХМОУС. На засідання були підведені підсумки реалізації проекту «Учнівське самоврядування» Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2011-2017 роки в 2015 році, висвітлені питання щодо нормативної бази діяльності органів учнівського самоврядування та шкільних ДЮГО, оголошено про створення Молодіжної міської ради при Харківському міському голові.
Макєєв Олексій, голова ДЮГО «Сузір’я» Орджонікідзевського району, ознайомив лідерів учнівського самоврядування з умовами проведення міського конкурсу сторінок «Учнівське самоврядування» на сайтах навчальних закладів, ініційованого Центром планування та розвитку ХМОУС.
Районний конкурс сторінок «Учнівське самоврядування» на сайтах навчальних закладів (сайтів «Учнівське самоврядування») буде проведено у січні 2016 року.
24.12.2015 Заняття «Школи «Мер міста»
   На виконання завдань проекту «Учнівське самоврядування» Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2011-2017 роки з метою розвитку критичного мислення лідерів учнівського самоврядування 15 грудня 2015 року на базі Національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова було проведено чергове заняття «Школи «Мер міста» за темою: «Місцеве самоврядування в Україні».
Спільно з фахівцями кафедри управління проектами в міському господарстві учні ознайомилися з нормативною базою самоврядування в Україні, розглянули напрями діяльності територіальних громад, обговорили питання значення інформаційного фактора в діяльності громадських організацій. В ході обговорення було висвітлено проблеми використання інформації як інструмента впливу на громадську думку та необхідності розвитку критичного мислення школярів для ефективної діяльності в сучасному інформаційному просторі.
18.12.2015 Cвято для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
   18.12.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулося свято для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району, присвячене Дню Святого Миколая. Захід пройшов з ініціативи Aдміністрації Орджонікідзевського району під патронатом Харківського міського голови Геннадія Адольфовича Кернеса. Діти отримали солодкі подарунки від депутатів Харківської міської та обласної рад.
ФОТОЗВІТ
18.12.2015 Засідання районного прес-центру
   16.12.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулося засідання районного прес-центру. Представники прес-центрів навчальних закладів району обговорили проблеми та успіхи у створенні шкільних газет, окреслили напрямки роботи щодо покращення якості районної газети.
17.12.2015 Cемінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району
   11 грудня на базі ДНЗ №378 відбувся семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району «Розвиток емоційної сфери дошкільника, як джерела психологічного благополуччя дитини». Учасники заходу отримали можливість актуалізувати знання про теоретичні засади розвитку емоційної сфери дошкільника; розглянути питання щодо впливу різних стилів родинного виховання на психологічне здоров’я дитини; підвищити фахову майстерність у напрямі здійснення корекційно-розвивальної роботи. Практичний психолог ДНЗ №378 Шаталова О.В. майстерно провела заняття з дошкільниками «Дивовижний сон».
Управління освіти дякує адміністрації закладу за створення якісних умов для проведення заходу.
17.12.2015 Конкурс на кращу емблему та краватку районної ДЮГО «Сузір’я»
   11.12.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбувся конкурс на кращу емблему та краватку районної ДЮГО «Сузір’я». На заході були присутні куратори, голови, заступники та лідери учнівського самоврядування навчальних закладів.
Кожна учнівська організація самоврядування провела певну підготовчу роботу: опитування школярів, розробка концепції та макетів, виготовлення емблеми та краватки. Всі учасники проявили креативність та оригінальність. Для зручності оцінювання емблема та краватка були виготовлені у натуральному розмірі та продемонстровані учнем-моделлю. Всі матеріали конкурсу систематизовано в книгу креативних ідей ДЮГО «Сузір’я».
Визначення переможців відбувалося шляхом тайного голосування. Підрахунки голосів здійснювала лічильна комісія у складі представників учнівського самоврядування.
Управління освіти вітає переможців:
Номінація «Краща краватка»:
І місце – ХСШ №85;
ІІ місце – ХЗОШ №40, ХСШ №155;
ІІІ місце – ХЗОШ №157, ХГ №163, ХЗОШ №168.
Номінація «Краща емблема»:
І місце – ХСШ №85;
ІІ місце – ХЗОШ №40, ХСШ №119, ХСШ №155;
ІІІ місце – ХЗОШ №70, ХЗОШ №168.
Ознайомитись з роботами учасників
15.12.2015 І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України
   10 грудня 2015 року на базі ХЗОШ № 113 відбувся І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, у якому взяли участь 90 учнів ЗНЗ району. Учнівські науково-дослідницькі робот були представлені у 36 секціях. 54 учні стали призерами районного етапу конкурсу-захисту.
ФОТОЗВІТ
Підсумковий протокол засідання журі
15.12.2015 Всеукраїнський тиждень права
   З 07.12.2015 по 11.12.2015 у загальноосвітніх навчальних закладах Орджонікідзевського району проведено Всеукраїнський тиждень права.
ФОТОЗВІТ
15.12.2015 Фінальні районні змагання з баскетболу серед дівчат
   09 грудня 2015 року на базі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 157 Харківської міської ради Харківської області відбулися фінальні районні змагання з баскетболу серед дівчат в рамках проведення Спартакіади «Спорт і школа».
За підсумками змагань:
І місце - команда ХЗОШ № 26
ІІ місце - команда ХЗОШ № 113
ІІІ місце - команда ХЗОШ № 157
ІV місце – команда ХСШ № 75
15.12.2015 Зліт юних миротворців та волонтерів Харківської міської ораганізації учнівського самоврядування
   10 грудня 2015 року на базі ХЗОШ №28 проведено зліт юних миротворців та волонтерів Харківської міської ораганізації учнівського самоврядування.
Учасниками зльоту стали понад 200 учнів - делегатів шкільних миротворчих об’єднань усіх районів міста, ветерани ІІ Світової війни, представники громадських організацій миротворців та волонтерів у Харківській області.
Під час зльоту відбулася урочиста посвята в юні миротворці 95 школярів міста, серед яких 15 учнів ХСШ №80.
Перед учасниками зльоту виступили Малицький І. Ф., голова Харківської обласної ради борців антифашистського опору колишніх політв’язнів фашистських концтаборів; Петерець А. І., голова ради ветеранів Жовтневого району; Самойлов С. А., координатор Міжнародних програм «Юний миротворець» та «Школа миру» в Харкові та Харківській області, учасники Міжнародних миротворчих операцій.
ФОТОЗВІТ
11.12.2015 Ігрова-розважальна програма «Дарую тобі своє серце», присвячена Міжнародному Дню людей з обмеженими можливостями
   8 грудня на базі Палацу дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» відбулася ігрова-розважальна програма «Дарую тобі своє серце», присвячена Міжнародному Дню людей з обмеженими можливостями. Захід пройшов з ініціативи Aдміністрації Орджонікідзевського району під патронатом Харківського міського голови Геннадія Адольфовича Кернеса.
150 дітей-інвалідів отримали солодкі подарунки від депутатів Харківської міської та обласної рад та м'які іграшки, зібрані дитячо-юнацької організацією «Сузір'я» в рамках благодійної акції «Діти-дітям».
ФОТОЗВІТ
09.12.2015 Конкурс учнівських плакатів «Молодь проти наркоманії та СНІДу»
   Закінчилось онлайн - голосування на визначення кращого плакату «Молодь проти наркоманії та СНІДу», яке тривало з 02.12.2015 до 09.12.2015. За підсумками голосування визначено переможців:
І місце - ХЗОШ №70;
ІІ місце - ХЗОШ №113;
ІІІ місце - КЗ ''ХСШ №15''.
Загалом у голосуванні взяли участь 7445 осіб. Урочисте нагородження переможців конкурсу відбудеться 10.12.2015.
09.12.2015 Cемінар для директорів навчальних закладів
   08.12.2015 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний семінар для директорів навчальних закладів на тему «Організація контролю адміністрації за якістю навчально-виховного процесу в ЗНЗ».
На семінарі виступив заступник завідувача центру методичної роботи з керівними кадрами КВНЗ «ХАНО» Татаринов М.В. Він ознайомив присутніх з диверсифікаційними векторами навчально-виховного процесу.
В результаті роботи над темою семінару директорами були розроблені методичні рекомендації щодо підвищення якості проведення уроку та виховного заходу.
ФОТОЗВІТ
07.12.2015 Oгляд-конкурс строю та пісні
   4 грудня 2015 року на базі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №113 Харківської міської ради Харківської області під патронатом Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради, депутатів Харківської міської та обласної рад пройшов огляд-конкурс строю та пісні.
У заході, який проходив напередодні Дня Збройних Сил України, взяли участь 18 команд учнів 6-7 класів загальноосвітніх шкіл району. Перед оглядом ставилися завдання відродження традицій проведення військово-патріотичних змагань, виховання дисциплінованості, організованості, взаємоповаги, підняття престижу військової служби. Школярі продемонстрували добрі навички стройового кроку і узгодженості при виконанні стройових прийомів.
Перемогу в конкурсі здобули команди шкіл №№ 70, 80, 113. Команда ХЗОШ №70, яка посіла І місце, отримала перехідний кубок. Хочеться сподіватися, що огляд-конкурс займе гідне місце в серцях дітлахів і стане доброю традицією напередодні Дня Збройних Сил України.
ФОТОЗВІТ
02.12.2015 Конкурс учнівських плакатів «Молодь проти наркоманії та СНІДу»
   На нашому сайті стартує онлайн - голосування на визначення кращого плакату «Молодь проти наркоманії та СНІДу», яке триватиме до 09.12.2015. На окремій сторінці cайту Ви маєте змогу ознайомитись з усіма конкурсними роботами та проголосувати за найкращу. Уперше на нашому сайті відбувається голосування з відображенням результатів у реальному часі.
Хай переможе найкращий!
02.12.2015 Заняття «Школи розвитку «Мер міста»
   01 грудня 2015 року на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова відбулося чергове заняття «Школи розвитку «Мер міста» за темою: «Ефективне управління командою проекту основане на особистісних характеристиках. Економіка міста». У занятті взяли участь лідери учнівського самоврядування району. Наступне заняття відбудеться 15.12.2015.
01.12.2015 Cемінар-практикум шкільних бібліотекарів
   26 листопада 2015 року на базі ХЗОШ №104 відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів за темою «Краєзнавство як джерело громадянського, естетичного та творчого розвитку дитини в системі роботи шкільної бібліотеки». Завідуюча бібліотекою ХЗОШ №104 Піддубна О.М. представила досвід роботи шкільної бібліотеки щодо впровадження принципу історичної і соціальної пам’яті, спрямованого на збереження культурно-історичної спадщини українців. Присутні здійснили віртуальну подорож рідним містом, відвідали шкільний кабінет національно-патріотичного виховання. Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за високий рівень організації та проведення заходу.
01.12.2015 Засідання членів Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування
   26 листопада 2015 року на базі Науково-методичного педагогічного центру відбулося засідання членів Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування. Під час засідання голова ХМОУС Білокрилий Данііл та голова міської батьківсткої ради Хоша Марина Олександрівна підписали договір про співпрацю між ХМОУС та Харківською міською батьківською радою.
У засіданні взяли участь голови та заступники районних дитячо-юнацьких організацій, керівники базових центрів ХМОУС, куратори учнівського самоврядування, методисти методичних центрів управлінь освіти, представники студентського самоврядування Українського державного університету залізничного транспорту, які обговорили з учнями перспективи подальшого співробітництва.
01.12.2015 Cемінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи, які опікуються виховною роботою
   25 листопада 2015 року на базі ХЗОШ №121 відбувся семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи, які опікуються виховною роботою, на тему «Використання інтерактивних технологій під час проведення виховних заходів».
Учасники семінару активізували знання щодо використання інтерактивних технологій під час проведення виховних заходів, ознайомилися з інтерактивним проектом «Кроки до порозуміння», методами та прийомами критичного мислення під час вирішення конфліктних ситуацій, взяли участь у тренінговому занятті «Як поводитися у конфліктній ситуації».
Управління освіти дякує адміністрації ХЗОШ №121 за якісну організацію та проведення заходу.
ФОТОЗВІТ
25.11.2015 Засідання творчої групи вчителів початкових класів
   24 листопада 2015 року на базі ХСШ № 80 пройшло засідання творчої групи вчителів початкових класів за темою «Упровадження науково - педагогічного проекту «Інтелект України» як запорука підвищення якості освіти». Педагоги ХСШ № 80 поділилися з колегами набутим досвідом. Управління освіти дякує адміністрації ХСШ № 80 за якісну організацію та проведення заходу.
25.11.2015 Пробне ЗНО-2016
   На сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти розміщено особливості реєстрації та порядок проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.
24.11.2015 ІІ (районний) етап VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та XVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
   21 листопада 2015 року на базі ХЗОШ №113 відбувся ІІ (районний) етап VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та XVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь 159 учнів ЗНЗ району. Переможцями Конкурсу стали учні ЗНЗ №№75, 85, 104, 118, 119, 155, 157.
Завантажити результати...
23.11.2015 Iнтерактивне спілкування педагогічного творчого клубу учасників дослідно-експериментальної роботи
   19.11.2015 на базі ХЗОШ №26 відбулося виїздне інтерактивне спілкування № 4 педагогічного творчого клубу (ПТК) учасників дослідно-експериментальної роботи за темою «Ноосферна освіта у формуванні нової людини» з метою розкрити систему роботи Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 Харківської міської ради Харківської області з проблеми виховання нової людини у межах здійснення дослідно-експериментальної діяльності з теми «Навчання і виховання учнів через природовідповідну (ноосферну) освіту та екологічну безпеку». У заході взяли участь Кузнєцова А.Ф., доктор педагогічних наук, науковий керівник дослідно-експериментальної роботи, дійсний член Міжнародної ноосферної академії науки і освіти, Волкова І.В., ст. викладач кафедри виховання й розвитку особистості КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», Куртова О.Я., завідувач методичним центром управління освіти району та 38 представників навчальних закладів міста Харкова та Харківської області.
Детальніше...
20.11.2015 Kонкурс учнівських презентацій «Україно, ти для мене диво!», присвячений Дню Гідності та Свободи
   19 листопада 2015 року на базі ПДЮТ «ІСТОК» за ініціативи Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради, за підтримки управління освіти адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради відбувся конкурс учнівських презентацій «Україно, ти для мене диво!», присвячений Дню Гідності та Свободи. У конкурсі взяли участь учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
На заході були присутні Веліканова О.Г., заступник голови Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради, Збицька О.Л., начальник управління освіти, методисти МЦ управління освіти Моісєєва Н.М. та Дубодєлова І.О., заступники директорів ЗНЗ, вихователі-методисти ДНЗ, вчителі, батьки.
Управління освіти вітає переможців:
І місце – Коц В. (ХЗОШ №88),
ІІ місце – Іваницька А.(ХСШ №155),
ІІІ місце – Рогожина А, Полєтикіна К., Найда В., Зайва Т. (ХЗОШ №70).
Детальніше...
20.11.2015 Kінолабораторія ХМОУС на тему «Спецкурс зі створення відеопроекту»
   19 листопада на базі НМПЦ було проведено засідання кінолабораторії ХМОУС на тему «Спецкурс зі створення відеопроекту». У занятті взяли участь лідери учнівського самоврядування ЗНЗ №№ 26, 40, 80, 85, 155, 157.
20.11.2015 Підсумки проведення районного етапу міського конкурсу-огляду куточків державної та національної символіки в дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах
   19.11.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» було урочисто нагороджено переможців та підведено підсумки проведення районного етапу міського конкурсу-огляду куточків державної та національної символіки в дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах.
Управління освіти вітає переможців:
Номінація «Кращий куточок державної та національної символіки в загальноосвітньому та позашкільному навчальному закладі»:
І місце – ХЗОШ №168;
ІІ місце – ХСШ №85;
ІІІ місце – ХЗОШ №121.
За напрямами:
«Розкриття ідейного змісту композиції» - ХСШ №155;
«Оригінальність використання національних символів» - ХВЗШ №16;
«Художнє оформлення куточка » - ХСШ №119;
«Наявність місця для змінних експозицій, виставок, презентацій, творчих робіт учнів» - ХСШ №75;
«Наявність оригінальних експонатів» - ХГ №163;
«Використання можливостей куточків у навчально-виховному процесі» - ХЗОШ №118.
Номінація «Кращий куточок державної та національної символіки в дошкільному навчальному закладі»:
І місце – ДНЗ №150;
ІІ місце – ДНЗ №407;
ІІІ місце – ДНЗ №400.
За напрямами:
«Розкриття ідейного змісту композиції» - ДНЗ №427;
«Оригінальність використання національних символів» - ДНЗ №453;
«Художнє оформлення куточка » - ДНЗ №457;
«Наявність оригінальних експонатів» - - ДНЗ №272;
«Використання можливостей куточків у навчально-виховному процесі» - ДНЗ №93, 438.
Детальніше...
20.11.2015 Науково-практичний семінар практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району
   17 листопада на базі ХЗОШ №113 відбувся науково-практичний семінар практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району «Розвиток психосоціальної стійкості школярів». Заняття з учнями 9 класу «Стрес» майстерно продемонструвала практичний психолог Назаренко Ю.С. Незабутні враження залишив навчальний тренінг «Психологічна допомога дітям з ПТРС», який провела психолог-тренер Шоно О.П. Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №113 за якісну організацію, проведення та атмосферу, що панувала на семінарі.
19.11.2015 Cемінар для завідувачів ДНЗ
   19.11.2015 на базі ХЗОШ №104 відбувся навчальний семінар для завідувачів дошкільних навчальних закладів району за темою «Українська мова за професійним спрямуванням». Управління освіти дякує директору школи Тесленко О.В. за високий рівень організації та проведення заходу.
18.11.2015 VІІІ обласний фестиваль академічного вокалу ''Слобожанська камерата''
  
14.11.2015 відбувся VІІІ обласний фестиваль академічного вокалу ''Слобожанська камерата''. Михайліченко Карина, учениця 11-Б класу та Кукукс Маргарита, учениця 10-А класу ХЗОШ № 118, які брали участь у цьому конкурсі, стали дипломантами ІІ ступеню.
18.11.2015 1/4 гра Чемпіонату шкільних команд КВК міста Харкова сезону 2015-2016 рр.
   17 листопада 2015 року у ККЗ «Україна» відбулася 1/4 гра Чемпіонату шкільних команд КВК міста Харкова сезону 2015-2016 рр. Орджонікідзевський район був представлений командою «Катамаран» (ХЗОШ №157) та командою «Траса №70» (ХЗОШ №70). Обидві команди вийшли до на півфіналу. Команду ХЗОШ №157 відзначено найкращою та нагороджено квитками до Харківського Дельфінарію. 1/2 гра міського етапу шкільного Чемпіонату міста команд КВК сезону 2015-2016 рр. відбудеться у лютому 2016 року.
18.11.2015 Заняття «Школи розвитку «Мер міста»
   17 листопада 2015 року на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова відбулося заняття «Школи розвитку «Мер міста» за темою: «Як стати успішним. Як побудувати успішну управлінську кар’єру».
Наступне заняття відбудеться 01.12.2015.
18.11.2015 Урок пам’яті жертв голодоморів
   28 листопада 2015 року відповідно до Указу Президента України ''Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів'' від 13 листопада 2015 року № 635 в усіх населених пунктах України відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів.
З метою вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, Міністерство освіти і науки України рекомендує загальноосвітнім, професійно-технічним та вищим навчальним закладам 27 листопада поточного року провести Урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…», а також організувати оглядові екскурсії для учнів 10 – 11 класів та студентів до краєзнавчих музеїв (районних будинків культури), де будуть експонуватись фотодокументальні стенди інформаційно-просвітницького проекту «Спротив геноциду», створені на матеріалах Українського інституту національної пам’яті.
МОН також рекомендує навчальним закладам залучити дітей і молодь до скорботних заходів 28 листопада 2015 року, зокрема, загальнонаціональної хвилини мовчання о 16.00 та акції «Запали свічку».
Методичні рекомендації до вшанування у загальноосвітніх навчальних закладах загиблих від Голодомору 1932 – 1933 років (до Дня пам’яті жертв Голодомору)

(за матеріалами офіційного сайту МОН України)
18.11.2015 2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні
   2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні. Відповідний указ підписав президент України Петро Порошенко.
Рішення про оголошення наступного року роком англійської мови в Україні ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку.
18.11.2015 Про відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи
   Президент України підписав Указ «Про відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи» від 09.11.2015 № 633/2015. Відповідно до Указу у навчальних закладах району будуть проведені тематичні виставки, презентації, інші заходи з відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи.
18.11.2015 І (районний) етап VІІІ міського конкурсу знавців російської мови для учнів 8-11-х класів
   12 листопада 2015 року на базі ХЗОШ №70 відбувся І (районний) етап VІІІ міського конкурсу знавців російської мови для учнів 8-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова, у якому взяли участь 49 учнів ЗНЗ району.
Протоколи проведення І етапу міського конкурсу знавців російської мови
18.11.2015 Hауково-практичний семінар з розвивального навчання для вчителів перших класів
   11 – 12 листопада 2015 року на базі Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 85 Харківської міської ради Харківської області було проведено науково-практичний семінар з розвивального навчання (система Ельконіна – Давидова) для вчителів перших класів на тему «Урок у системі розвивального навчання: проектування, проведення, аналіз».
Учасники семінару переглянули та проаналізували уроки вчителів Кекалової О.І. та Скоморохи А.О. Спроектували уроки математики та української мови (навчання грамоти), які провели для учнів 1-х класів ХСШ №85. Обмінялися ідеями та досвідом роботи.
16.11.2015 Засідання Школи молодого класного керівника
   11.11.2015 на базі ХЗОШ №70 відбулося засідання Школи молодого класного керівника на тему «Толерантність як основа сучасних людських взаємин».
Методист методичного центру управління освіти Моісєєва Н.М. ознайомила молодих класних керівників з особливостями організації роботи класного керівника.
Також під час зустрічі класні керівники розглянули основні питання щодо формування етичної компетенції учнів, взяли участь у тренінговому занятті соціального педагога Лозової К.С. «Вчимося розуміти й поважати інших», практичному занятті психолога Пономарьової Ю.П. «Робота з гіперактивними дітьми», майстер-класі вчителя трудового навчання Овдієнко В.В. «З любов’ю в серці. Виготовлення оберегів».
Заняття виявилося насиченим. Усі слухачі Школи молодого класного керівника отримали цінний досвід щодо формування в учнів толерантності та організації роботи класного керівника наприкінці І семестру.
Детальніше...
16.11.2015 День відкритих дверей в Університеті Повітряних Сил ім. І. Кожедуба
   12.11.2015 в Університеті Повітряних Сил ім. І. Кожедуба проводився День відкритих дверей. В рамках співпраці з університетом, захід відвідало майже 60 учнів 10-11 класів навчальних закладів Орджонікідзевського району. Упродовж дня учні мали можливість познайомитись із повсякденним життям курсантів у стінах вишу, а саме гуртожитками, навчально-тренувальними комплексами факультетів, електронним віртуальним тиром, багатоцільовим тренажерним комплексом вертольота МІ-8МТВ, клубом, їдальнею.
В ході проведення дня відкритих дверей кожен майбутній абітурієнт мали змогу поспілкуватися з офіцерами всіх факультетів, більш детально дізнатися про спеціальності, яким там навчають.
Детальніше...
16.11.2015 Тиждень профілактики правопорушень
   З 10.11.2015 по 13.11.2015 року у загальноосвітніх навчальних закладах був проведений Тиждень профілактики правопорушень.
16.11.2015 Відкрите засідання прес-центру ХМОУС та Школи журналіста
   11.11.2015 в Харківському університетському ліцеї відбулося відкрите засідання прес-центру ХМОУС та Школи журналіста на тему «Особливості дитячих та підліткових ЗМІ. Типи та види шкільних газет». Орджонікідзевський район представляли члени районного прес-центру ДЮГО «Сузір’я» Малишева К. (ХСШ №80), Ганна Оліферовська (ХЗОШ №40).
16.11.2015 Засідання круглого столу: «Толерантність як шлях до миру і міжнаціональної злагоди»
   11 листопада 2015 року на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди відбулося засідання круглого столу: «Толерантність як шлях до миру і міжнаціональної злагоди», присвяченого 70- й річниці створення Організації Об’єднаних Націй. Проблеми толерантності зібрались обговорити представники різних напрямків діяльності: спостерігачі місії ОБСЄ, миротворці ООН, науковці, ветерани Другої світової війни, незалежні журналісти, а також представники громадських організацій.
Орджонікідзевський район представляли Моісєєва Н.М., методист методичного центру управління освіти адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради, та Боровицька С.І., педагог-організатор, куратор «Школи миру» ХСШ №119, які розповіли про організацію роботи щодо формування толерантності в навчальних закладах району.
13.11.2015 Результати II етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів
   На сторінці нашого сайту ''Робота з обдарованими. Олімпіади'' розміщено результати II етапу Всеукраїнських олімпіад з географії, російської мови та літератури.
11.11.2015 Підсумки конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2013-2015»
   Відповідно до наказу Департаменту освіти Харківської міської ради від 10.11.2015 №231 ''Про підсумки конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2013-2015» визначено переможців. Управління освіти вітає навчальні заклади:
- Харківську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 85 Харківської міської ради Харківської області, яку нагороджено Дипломом ІІІ ступеня у номінації «Використання ІКТ під час виховного процесу»;
- комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 150 Харківської міської ради», який нагороджено Диплом ІІІ ступеня у номінації «Інформаційні технології в дошкільній освіті»;
- Харківську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 75 Харківської міської ради Харківської області, яку нагороджено Дипломом ІІ ступеня у номінації «Кращий шкільний портал»;
- Харківську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 119 Харківської міської ради Харківської області, яку нагороджено Дипломом ІІ ступеня у номінації «ІКТ в адміністративній діяльності».
11.11.2015 Засідання районного Прес-центру ДЮГО «Сузір’я»
   10.11.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулося засідання районного Прес-центру ДЮГО «Сузір’я». На засіданні були присутні голови Прес-центрів шкільних дитячо-юнацьких організацій району та куратори учнівського самоврядування. Почесним гостем стала А. Хміль, головний редактор міської учнівської газети «Шкільний Харків», яка поділилася досвідом роботи щодо створення учнівської газети.
10.11.2015 Фінальний етап ХІІІ Всеукраїнського турніру юних правознавців
   З 04 по 08 листопада 2015 року у м. Іллічівськ Одеської області відбувся фінальний етап ХІІІ Всеукраїнського турніру юних правознавців, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Жданова Наталія, учениця 11 класу ХСШ № 119;
- Шумейко Анастасія, учениця 11 класу ХГ № 163;
- Кондрашова Альона, учениця 11 класу ХСШ № 80;
- Логвиненко Марія, учениця 11 класу ХЗОШ № 113;
- Кругла Маргарита, учениця 10 класу ХЗОШ № 168.
Керівник команди учнів – учитель ХГ № 163 Ханікова В.O.
Команда нагороджена Дипломом ІІ ступеня! Вітаємо переможців!!!
10.11.2015 Фінальний етап ХІ Всеукраїнського турніру юних географів
   З 01 по 05 листопада 2015 року у м. Луцьк Волинської області відбувся фінальний етап ХІ Всеукраїнського турніру юних географів, у якому взяла участь команда учнів ХСШ № 80 у складі:
- Прокопенко Олександр,
- Базян Аїда,
- Деркач Євгеній,
- Волобуєв Даніїл,
- Петраш Олег.
Керівник команди – учитель географії ХСШ № 80 Колосова Наталія Станіславівна.
Команда нагороджена Дипломом ІІІ ступеня! Учень 11 класу Прокопенко Олександр в особистій першості нагороджений Дипломом «Кращий опонент»! Вітаємо переможців!!!
09.11.2015 Звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування
   5 листопада 2015 року на базі ХСШ №17 відбулася звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування за участю лідерів шкільних дитячо-юнацький організацій. На конференції була заслухана доповідь Бочкова Дмитра, голови Центру планування та розвитку ХМОУС, заступника голови ДЮГО «Сузір’я», голови ДЮГО «Шкільна хартія» ХГ №163.
ДЮГО «Сузір’я» Орджонікідзевського району було нагороджено грамотою Департаменту освіти Харківської міської ради за ефективну діяльність у складі ХМОУС та ініціативу проведення конкурсу кабінетів лідерського активу. Також за активну громадську діяльність та значний внесок у розвиток учнівського самоврядування грамотами Департаменту освіти нагороджено ДЮГО «Юність» ХЗОШ №104 та ДЮГО «Сузір’я» ХСШ №119. За підтримку учнівських ініціатив та сприяння роботі ХМОУС громадою Департаменту освіти нагороджено ПДЮТ «ІСТОК».
Дипломом третього ступеня нагороджено випускника ХЗОШ №104 Давиденка Дениса за перемогу у VІ фестивалю дитячих екранних робіт ХМОУС (за фільм «Харків. Кінострічка історії»).
Детальніше
06.11.2015 Фінальні районні змагання з шахів «Біла тура»
   04 листопада 2015 року на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулися фінальні районні змагання з шахів «Біла тура» серед учнів загальноосвітніх шкіл в рамках проведення Спартакіади «Спорт і школа».
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда ХГ № 163;
ІІ місце - команда ХЗОШ № 113;
ІІІ місце - команда ХЗОШ № 71.
06.11.2015 Календарний план підготовки та проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання
   Міністерством освіти і науки затверджено Календарний план підготовки та проведення ЗНО в 2016 році, яким визначено дати проведення тестування з кожного навчального предмета, а також дати проведення основних заходів, що супроводжуватимуть проведення тестування у наступному році.
Зокрема, основна сесія ЗНО розпочнеться 5 травня тестуванням з української мови і літератури. Тестування з математики буде проведено 11 травня, а з історії України - 13 травня.
Оскільки результати тестування із зазначених предметів будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, учасники тестування дізнаються про свої результати до кінця навчального року -26 травня. Український центр оцінювання якості освіти не пізніше 31 травня має надіслати навчальним закладам відомості з результатами атестації випускників за 12-бальною шкалою.
Подання реєстраційних документів особами, які проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 1 лютого та триватиме до 4 березня. До 18 березня в учасників ЗНО буде можливість внесення змін до реєстраційних даних.
Порядок реєстрації, яким буде визначено процедуру та умови проведення реєстрації осіб для участі у ЗНО буде затверджено окремим наказом Українського центру оцінювання якості освіти у грудні 2015 року.
06.11.2015 Щодо уроку безпеки на дорозі
   МОН України надіслано лист від 04.11.2015 №1/9-529 ''Щодо уроку безпеки на дорозі'', у якому рекомендовано провести урок ''Безпека на дорозі – безпека життя'' за участю регіональних представників Державтоінспекції та Патрульної служби МВС в рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху, що відбудеться з 09 по 15 листопада 2015 року.
05.11.2015 Пробне ЗНО 2016 року відбудеться у квітні
   Пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться у квітні 2016 року. Про це йдеться у наказі Українського центру оцінювання якості освіти від 29.10.2015 №81.
Зокрема, 2 квітня 2016 року буде проведено пробне тестування з української мови і літератури. Наступної суботи, 9 квітня, відбудуться пробні тестування інших предметів – англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови та хімії.
Реєстрація осіб, які виявлять бажання взяти участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні, здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти у період з 5 до 30 січня 2016 року.
Головною метою проведення пробного тестування є відтворення умов та технології проведення ЗНО для психологічної підготовки майбутніх абітурієнтів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Участь у пробному тестуванні можуть взяти усі охочі.
05.11.2015 До уваги абітурієнтів 2016 року
   На сайті УЦОЯО у розділі «Підготовка до ЗНО» розміщено характеристики сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року з усіх предметів.
05.11.2015 Заняття «Школи розвитку «Мер міста»
   03.11.2015 на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова відбулося заняття «Школи розвитку «Мер міста» за темою: «Бюджет міста. Сучасне місто: проблеми управління та розвитку». Наступне заняття відбудеться 17.11.2015.
05.11.2015 Перший молодіжний форум «Харків для молоді - молодь для Харкова»
   31.10.2015 в економічному університеті ім. Семена Кузнеця пройшов Перший молодіжний форум «Харків для молоді - молодь для Харкова». Орджонікідзевський район представляли голова ДЮГО «Сузір’я» Макєєв Олексій (ХСШ №119) та заступник голови ДЮГО «Сузір’я» Бочков Дмитро (ХГ №163).
У форумі взяли участь 350 чоловік, які прагнуть розвиватися та реалізовуватися (студенти, школярі, молоді вчені, підприємці, спортсмени, які сповнені сил та енергії і небайдужі до долі міста).
На секціях форуму були представлені п'ять напрямків: громадська діяльність, молодіжне підприємництво, освіта, мистецтво і спорт. Перед учасниками виступили 15 спікерів - експертів за своїми напрямками. Вони поділилися з молоддю своїм досвідом, запропонували для обговорення найбільш важливі питання та поділилися своїм баченням розвитку Харкова.
Директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту, Костянтин Лобойченко, зазначив, що форум стане майданчиком для координації дій активної молоді, для народження і реалізації нових ідей, а також для виявлення найбільш проблемних точок в молодіжній політиці.
03.11.2015 Pайонний постійнодіючий психолого-педагогічний семінар для резерву керівних кадрів
   29 жовтня 2015 року на базі ХЗОШ № 71 продовжив роботу районний постійнодіючий психолого-педагогічний семінар для резерву керівних кадрів «Управління професійним зростанням керівників». Методистом методичного центру Верчиковою І.В. було проведено заняття за темою «Самоменеджмент», під час якого учасники мали можливість ознайомитися з методиками планування часу і прийняття рішень, розкрити себе, усвідомити свої управлінські схильності, якості, можливості, обмеження та вчилися свідомо керувати плином власного життя.
02.11.2015 ІІ засідання Районної батьківської ради
   29.10.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулося ІІ засідання Районної батьківської ради. Були розглянуті питання щодо здійснення соціального захисту дітей в навчальних закладах району, порядку зарахування дітей до дошкільних навчальних закладів, забезпечення підручниками школярів, підсумків проведення профілактичних медичних оглядів за 2014/2015 навчальний рік, стану виховної роботи у навчальних закладах за 2014/2015 навчальний рік, а також розглянуто питання щодо відмови від готівкової благодійної допомоги школі та аналізу можливостей для створення благодійних фондів.
02.11.2015 Творча лабораторія ''ІКТ в дошкільній освіті''
   29.10.2015 на базі переможця конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації закладу освіти «Шкільний інформаційний світ-2012» у номінації ''ІКТ в дошкільній освіті» ДНЗ №407 проведено засідання міської творчої лабораторії з розповсюдження позитивного педагогічного досвіду з питань інформатизації освіти. Під час засідання учасників було ознайомлено з системою роботи ДНЗ № 407 щодо використання ІКТ у роботі дошкільного навчального закладу, присутні переглянули заняття з дітьми старшого дошкільного віку «Пригоди шахових фігур» (реалізація варіативної складової БКДО), проведено майстер-клас з використання надбудови Microsoft Mouse Mischief в програмі Microsoft PowerPoint.
Докладніше...
02.11.2015 Творча лабораторія ''Школа дистанційного навчання''
   28.10.2015 на базі переможця конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації закладу освіти «Шкільний інформаційний світ-2012» у номінації ''Школа дистанційного навчання'' ХГ №163 проведено засідання міської творчої лабораторії з розповсюдження позитивного педагогічного досвіду з питань інформатизації освіти.
30.10.2015 Результати державної атестації комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №193 Харківської міської ради»
   Відповідно до наказу управління освіти від 29.10.2015 №188 ''Про результати державної атестації комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №193 Харківської міської ради» та на підставі висновку атестаційної комісії комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №193 Харківської міської ради» визнано атестованим та підтверджено право комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №193 Харківської міської ради» на надання дошкільної освіти.
30.10.2015 Результати державної атестації Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №168 Харківської міської ради Харківської області
   Відповідно до наказу управління освіти від 29.10.2015 №189 ''Про результати державної атестації Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №168 Харківської міської ради Харківської області» та на підставі висновку атестаційної комісії Харківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №168 Харківської міської ради Харківської області визнано атестованою та підтверджено право Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №168 Харківської міської ради Харківської області на надання початкової загальної освіти, базової загальної середньої освіти, повної загальної середньої освіти з видачею документів про освіту державного зразка про відповідний рівень освіти.
29.10.2015 Творча лабораторія ''Кращий шкільний портал''
   28.10.2015 на базі переможця конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації закладу освіти «Шкільний інформаційний світ-2012» у номінації ''Кращий шкільний портал'' Харківської загальноосвітньої школи №70 відбулась творча лабораторія із розповсюдження позитивного педагогічного досвіду з питань інформатизації.
28.10.2015 І (районний) етап ІХ міського конкурсу знавців української мови
   22.10.2015 на базі ХСШ №119 відбувся І (районний) етап ІХ міського конкурсу знавців української мови серед учнів 8-11 класів ЗНЗ району.
Протоколи
28.10.2015 Mіський турнір юних винахідників і раціоналізаторів
   24 жовтня 2015 року на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова відбувся міський турнір юних винахідників і раціоналізаторів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Заїка Сергій, учень ХСШ № 80 (учитель Шаповалова В.В.),
- Климова Анастасія, учениця ХЗОШ № 168 (учитель Нагорна Н.П.),
- Інягіна Дарія, учениця ХСШ № 119 (учитель Антонич Ю.П.),
- Блудов Владислав, учень ХЗОШ № 157 (учитель Морозова О.М.),
- Смоковський Руслан, учень ХЗОШ № 71 (Осетинський І.О.).
Команда учнів отримала Диплом учасника.
28.10.2015 Методичні рекомендації щодо забезпечення кабінетів фізики загальноосвітніх навчальних закладів засобами навчання та обладнанням
   Міністерством освіти і науки України затверджено методичні рекомендації щодо забезпечення кабінетів фізики загальноосвітніх навчальних закладів засобами навчання та обладнанням (наказ від 15.10.2015 №1088).
23.10.2015 ЗНО-2016: особливості проведення
   Міністерством освіти і науки визначено деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і набуде чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції.
Документом визначено, що зовнішнє незалежне оцінювання в 2016 році буде проведено у період з 05 травня до 10 липня.
Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як iз чотирьох навчальних предметів.
До програми проведення ЗНО включено тести з 12 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також тести з іноземних мов - англійської, іспанської, німецької, російської та французької.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова), а також із математики або історії України (період ХХ - початок ХХІ століття) будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти.
Тестування у 2016 році проводитиметься за програмами ЗНО, затвердженими минулого року.
(за матеріалами сайту http://osvita.ua)
22.10.2015 Методичні рекомендації
   На сторінці нашого сайту ''Робота з обдарованими учнями. Олімпіади та конкурси'' розміщено методичні рекомендації щодо проведення II етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів у 2015/2016 навчальному році.
21.10.2015 Про призначення стипендій Президента України переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів І Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України
   Міністерство освіти і науки України оприлюднило наказ від від 15.10.2015 року № 1084 «Про призначення стипендій Президента України переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів І Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2014/2015 навчального року».
19.10.2015 Фінал турніру з картингу «Форсаж – 2015»
   18 жовтня 2015 року відбувся фінал турніру з картингу «Форсаж – 2015» для учнів шкіл Орджонікідзевського району та частини Московського району, який проходив під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса за підтримки народного депутата України В.Ю.Мисика. На святі були присутні депутати Харківської міської ради, громадські діячі.
Переможцями гонок стали:
- серед дівчат:
І місце – команда ХЗОШ № 118;
ІІ місце – команда ХЗОШ № 70;
ІІІ місце – команда ХСШ № 85.
- серед юнаків:
І місце – команда ХЗОШ № 26;
ІІ місце – команда ХЗОШ № 118;
ІІІ місце – команда ХСШ № 85.
- серед тренерів:
І місце – Скороход Є.М., КЗ «ХСШ № 15»;
ІІ місце – Паляничко О.П., ХСШ № 119;
ІІІ місце – Шерстюк М.П., ХСШ № 80.
В особистому заліку кращій результат продемонструвала учениця ХЗОШ № 71 – Столбова Дар’я, яка посіла І місце серед дівчат.
Переможці гонок були нагороджені кубками, медалями та подарунковими сертифікатами.
19.10.2015 Урочисте закриття турніру з футболу «Осінній кубок»
   17 жовтня 2015 року на базі КЗ «МК ДЮСШ «Восток» відбулося урочисте закриття турніру з футболу «Осінній кубок», у якому взяли участь учні шкіл Орджонікідзевського району та частини Московського району.
Змагання проходили під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса за підтримки народного депутата України В.Ю.Мисика.
На святі були присутні голова адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Вельможна О.І., депутати Харківської міської ради. Переможці турніру з футболу були нагороджені кубками, медалями та подарунковими сертифікатами від народного депутата України В.Ю.Мисика.
Вітаємо переможців:
І місце – команда ХЗОШ № 157;
ІІ місце – команда ХГ №163;
ІІІ місце – команда ХЗОШ № 168.
19.10.2015 Фестиваль-відкриття Чемпіонату шкільних команд КВК міста Харкова сезону 2015-2016 рр.
   15 жовтня 2015 року у ККЗ «Україна» відбувся фестиваль-відкриття Чемпіонату шкільних команд КВК міста Харкова сезону 2015-2016 рр. У заході взяли участь 17 команд ЗНЗ - переможці районних турів. Орджонікідзевський район був представлений двома командами «Катамаран» (ХЗОШ №157) та «Траса №70» (ХЗОШ №70). Обидві команди нагороджено грамотами та кубками фестивалю, а також сертифікатами на відвідування «мотузкового містечка» у ЦПКтаВ ім.Горького. Команду ХЗОШ №157 також відзначено запрошенням до Харківського Дельфінарію. 1/4 гра міського етапу шкільного Чемпіонату міста команд КВК сезону 2015-2016 рр. відбудеться у листопаді.
19.10.2015 Pайонний турнір юних фізиків
   15.10.2015 року на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних фізиків.
Результати районного етапу турніру юних фізиків
16.10.2015 Стратегія патріотичного виховання
   Президент України Петро Порошенко підписав Указ ''Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки'', яка спрямована на виховання патріотизму та утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань українців, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України.
У Стратегії зазначається, що формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості у дітей та молоді повинно здійснюватися на прикладах героїчної боротьби Українського народу.
(за матеріалами сайту osvita.ua)
16.10.2015 Pайонний відбірковий турнір Чемпіонату міста Харкова сезону 2015/2016 років з гри «Що? Де? Коли?»
   13.10.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний відбірковий турнір Чемпіонату міста Харкова сезону 2015/2016 років з гри «Що? Де? Коли?».
Управління освіти вітає переможців:
Команди старшої вікової групи:
І місце – «Ерудит» (ХЗОШ №118);
ІІ місце – «Ho ergo sum» (ХСШ №80);
ІІІ місце – «Мрія» (ХЗОШ №70).
Команди молодшої вікової групи:
І місце – «Авангард» (ХСШ №80);
ІІІ місце – «VIP» (ХЗОШ №168);
ІІ місце – «Вікторія» (ХСШ №119).
Команди-переможці 21.10.2015 представлятимуть район на фінальній грі «Що? Де? Коли?» міського чемпіонату з інтелектуальних ігор серед загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова сезону 2015/2016 рр. Бажаємо їм успіху.
15.10.2015 Mіські змагання з легкоатлетичної естафети серед учнів 8-11 класів
   13 жовтня 2015 року на стадіоні «Динамо» в рамках міської Спартакіади «Спорт і школа» відбулися міські змагання з легкоатлетичної естафети серед учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова.
За підсумками районного етапу змагань у міській естафеті взяли участь команди ЗНЗ №№ 71, 88, 113, 119, 163.
У фінальному забігу естафети команда ХСШ №119 посіла почесне ІІІ місце та нагороджена кубком, медалями, дипломом.
За підсумками результатів виступів у легкоатлетичній естафеті 5 команд Орджонікідзевського району вибороли загальнокомандне IV місце.
15.10.2015 Урочистий захід «З відданістю Україні в серці»
   13.10.2015 на базі ХСШ №119 за ініціативи адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради під патронатом міського голови Геннадія Адольфовича Кернеса відбувся урочистий захід «З відданістю Україні в серці», присвячений Дню захисника України, з метою вшанування мужності, героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звичаїв Українського народу.
На заході були присутні почесні гості: голова адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Вельможна О.І.; депутат Харківської міської ради Нехорошков Р.Б.; начальник управління освіти Збицька Олена Леонідівна; підполковник, старший викладач кафедри повітряної навігації Харківського університету повітряних сил імені Івана Кожедуба, учасник бойових дій Чернов В.Г.; генерал-майор, миротворець місії ООН, голова асоціації миротворців України Попович В.В.; голова обласної організації миротворців ООН Самойлов С.А.; учасник бойових дій в Республіці Косово Дорошенко О.; заступник командира батальйону «Рогань», майор повітряних сил України Зюгін О.С.; ветеран Збройних сил України, службовець Орджонікідзевського військкомату, полковник Мельник Б.М.; полковник запасу, ветеран військової служби України Акименко В.М; курсанти Харківського національного університету внутрішніх справ; Алесанро Нанні і Петро Баб'як - представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ; учасник Другої світової війни Гонтар О.Л.
Учасники районної гри «Патріот» взяли участь у конкурсі «Розбирання та збирання автомата», курсанти Харківського університету внутрішніх справ продемонстрували прийоми самооборони і рукопашного бою, вихованці гуртка ХСШ №119 запропонували увазі глядачів показові виступи з ушу.
Докладніше...
13.10.2015 Pайонний етап Чемпіонату шкільних команд клубу веселих та кмітливих міста Харкова сезону 2015-2016 р.р.
   09.10.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний етап Чемпіонату шкільних команд клубу веселих та кмітливих міста Харкова сезону 2015-2016 р.р. за темою «Сезон культури”. Управління освіти вітає переможців:
І місце – команда «Катамаран» (ХЗОШ №157), команда «Траса №70» (ХЗОШ №70);
ІІ місце – команда «85 карат» ХСШ №85;
ІІІ місце – команда «Еліта культурного суспільства» (ХСШ №119), команда Трататататам» (ХСШ №75).
15 жовтня на міському фестивалі чемпіонату шкільних команд клубу веселих та кмітливих Орджонікідзевський район представлятимуть команди ХЗОШ №№70, 157. Бажаємо їм успіху!
Докладніше...
13.10.2015 В Україні розробили Дорожню карту освітніх реформ
   Стратегічною дорадчою групою при Міністерстві освіти і науки України розроблено Дорожню карту освітніх реформ на період 2015 – 2025 років, яку вже передано до МОН України. Документ детально описує реалізацію освітньої реформи в Україні.
Разом з тим, враховуючи досвід обговорення Концепції розвитку освіти України, розробники Дорожньої карти наголошують на тому, що вона не є директивою. ''Це - робочий документ, який передається до МОН України як детальний план реалізації освітньої реформи, програма дій, що розрахована щонайменше на одне десятиліття'', - зазначають автори дорожньої карти.
До Стратегічної дорадчої групи, яка брала участь у розробці документа включено українських та іноземних експертів, представників МОН України, представників неурядових організацій.
''Кожний пункт дорожньої карти потребує детальнішої експертної та громадської дискусії, ретельних розрахунків, оцінки ризиків, залучення ширшого кола профільних спеціалістів, з’ясування громадської думки'', - підкреслюють розробники документа.
Докладніше: Дорожня карта освітньої реформи (2015 – 2025).
(за матеріалами сайту osvita.ua)
13.10.2015 Mіський турнір юних біологів
   10 жовтня 2015 року на базі ХЛ № 107 відбувся Х міський турнір юних біологів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Кривуля Маргарита, учениця ХЗОШ № 70 (учитель – Переверзєва С.В.);
- Живіло Павло, учень ХСШ № 80 (учитель – Утюжнікова О.М.);
- Меркулов Максим, учень ХСШ № 119 (учитель – Осадча І.І.);
- Бєлікова Катерина, учениця ХЗОШ № 113 (учитель – Семенович Н.Д.);
- Шевченко Анна, учениця КЗ «ХСШ № 15» (учитель – Яценко Л.Г.),
нагороджена Дипломом ІІІ ступеня! Учень 11 класу ХСШ № 80 Жівило Павло нагороджений Дипломом ІІІ ступеня в особистій першості! Вітаємо!!!
13.10.2015 Mіський турнір юних географів
   10 жовтня 2015 року на базі ХГ № 116 відбувся VІІІ міський турнір юних географів, у якому взяли участь дві команди учнів ЗНЗ району. Команда учнів ХСШ № 80 (керівник - Колосова Н.С.) складі:
- Прокопенко Олександр;
- Базян Аїда;
- Деркач Євгеній;
- Волобуєв Данії;
- Петраш Олег,
нагороджена Дипломом ІІІ ступеня! Учень 11 класу ХСШ № 80 Прокопенко Олександр нагороджений Дипломом ІІІ ступеня в особистій першості!
Збірна команда учнів ЗНЗ району (керівник - Яценко Л.Г., учитель КЗ «ХСШ № 15») у складі:
- Удянський Владислав, учень КЗ «ХСШ № 15» (учитель – Яценко Л.Г.);
- Чуждан Лія, учениця КЗ «ХСШ № 15» (учитель – Яценко Л.Г.);
- Нєстєрова Ірина, учениця ХСШ № 119 (учитель – Федоренко А.С.);
- Шликова Анастасія, учениця ХЗОШ № 26 (учитель – Денгін М.В.);
- Карталія Дарія, учениця ХСШ № 75 (учитель Катуніна Г.О.),
також нагороджена Диплом ІІІ ступеня!!! Вітаємо наших переможців!!!
13.10.2015 Pайонні змагання серед учнів загальноосвітніх шкіл з легкоатлетичного чотириборства
   08 жовтня 2015 року на базі на базі КЗ «МК ДЮСШ «Восток» відбулися районні змагання серед учнів загальноосвітніх шкіл з легкоатлетичного чотириборства в рамках проведення Спартакіади «Спорт і школа».
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда ХСШ № 85
ІІ місце - команда ХЗОШ № 104
ІІІ місце - команда ХСШ № 80
09.10.2015 Pайонні змагання серед учнів загальноосвітніх шкіл з легкоатлетичної естафети
   06 жовтня 2015 року на базі на базі КЗ «МК ДЮСШ «Восток» відбулися районні змагання серед учнів загальноосвітніх шкіл з легкоатлетичної естафети в рамках проведення Спартакіади «Спорт і школа».
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда ХСШ № 119
ІІ місце - команда ХГ № 163
ІІІ місце - команда ХЗОШ № 113
09.10.2015 Випускний іспит з англійської мови у формі ЗНО відмінено
   Міністерством освіти і науки прийнято рішення про відміну проведення державної підсумкової атестації учнів 11 класів з англійської мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідний наказ від 08.10.2015 №1050 підписано міністром освіти і науки Сергієм Квітом.
Згідно із затвердженими змінами, державна підсумкова атестаціїя з англійської мови у 2015/201616 навчальному році залишиться обов’язковою, однак буде проведена навчальними закладами самостійно і не у формі ЗНО.
Інші два предмета державної підсумкової атестації учнів 11 класів (українська мова та математика / історія України) будуть проведені у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
У МОН зазначають, що таке рішення ухвалене враховуючи звернення громадських організацій, батьків та учнів.
Також у наказом міністерства розширено період проведення ДПА в 11-х класах. Випускні іспити відбудуться з 5 до 30 травня.
(за матеріалами сайту osvita.ua)
09.10.2015 Інтерактивно-рефлексійний семінар для кураторів учнівського самоврядування та практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів
   08.10.2015 у ХСШ №119 відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар для кураторів учнівського самоврядування та практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів на тему «Проект «Шкільна служба порозуміння: впровадження медіації у навчально-виховний процес загальноосвітньої школи».
Учасники семінару ознайомилися з методом медіації, який сприяє врегулюванню конфліктів між учнями; отримали уявлення щодо співпраці психологічної служби з кураторами учнівського самоврядування, адміністрацією; переглянули виступ шкільної агітбригади щодо популяризації діяльності за проектом «Шкільні медіації. Конфлікти в освіті». Справжньою перлинкою заходу стала вистава «Дім мого серця» (за п’єсою Лесі Котлярової), яку подарували учасникам семінару учні-медіатори, члени шкільної агітбригади, які вразили присутніх витонченою акторською грою.
ФОТОЗВІТ
09.10.2015 Відвідування військової частини А4104
   05.10.2015 відповідно до Плану спільних заходів загальноосвітніх навчальних закладів Орджонікідзевського району та військової частини А 4104 на 2015/2016 навчальний рік з військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в лавах Збройних Сил України та з нагоди святкування Дня захисника України учні загальноосвітніх навчальних закладів Орджонікідзевського району відвідали військову частину А 4104, яка дислокується в м. Чугуїв. Учні познайомились з побутом військовослужбовців, авіаційною технікою, спорудами тактичного містечка та організацією дозвілля. Особливу зацікавленість учнів викликала екскурсія до приміщення, де встановлено стаціонарний тренажер, який імітує літак Л-39.
09.10.2015 Перше заняття «Школи розвитку «Мер міста»
   6 жовтня 2015 року на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова відбулося перше заняття «Школи розвитку «Мер міста» за темою: «Особистий розвиток в умовах учнівського самоврядування: практичні аспекти управлінської діяльності».
У занятті взяли участь лідери учнівського самоврядування ЗНЗ №№ 15, 40, 71, 80, 85, 113, 119, 155, 157, 163.
Наступне заняття відбудеться 20.10.2015.
Робочий навчальний план додається.
09.10.2015 Заняття «Школи журналіста»
   7 жовтня на базі Харківського університетського ліцею відбулось заняття «Школи журналіста» за темою: «Презентація програми «Школи журналіста»: основи журналістики, копірайтингу та медіаменеджменту».
У занятті взяли участь члени районного прес-центру ЗНЗ №№ 71, 80, 85, 119, 121, 168.
08.10.2015 Конкурс «Відкрий своє серце братам нашим меншим»
   З 5 по 7 жовтня 2015 року в навчальних закладах району в рамках Міжнародного дня захисту тварин проведено конкурс «Відкрий своє серце братам нашим меншим». Захід проведено під патронатом Харківського міського голови Г.А. Кернеса за ініціативи голови адміністрації Орджонікідзевського району О.І. Вельможної та за підтримки депутатів Харківської міської ради та активних громадських діячів.
Чотири номінації конкурсу охопили різну вікову категорію дітлахів від 3 до 18 років. Для вихованців дошкільних навчальних закладів цікавим стало виготовлення робіт з природного матеріалу «Такі кумедні тварини». Усі поробки виявилися не тільки кумедними, а й яскравими та цікавими. Учні початкової школи продемонстрували своє уміння виконувати малюнки на тему «Браті наші менші». Сумні і веселі, великі і маленькі улюбленці малюків майстерно зображені у різних техніках. Учні 5-8 класів вразили власними віршами та творами-есе «Не ображай мене», зміст яких виявився не по-дитячому дорослим та зворушливим. Старшокласники ж змогли продемонструвати фотороботи «Під прицілом об’єктива», відкривши таємниці світу тварин на фотопапері.
Осередком проведення конкурсу стали 9 опорних навчальних закладів, у яких і відбулося урочисте нагородження переможців та святковий концерт.
ФОТОЗВІТ
08.10.2015 Pайонний турнір юних винахідників та раціоналізаторів
   05.10.2015 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних винахідників та раціоналізаторів.
Результати районного етапу турніру юних винахідників та раціоналізаторів
08.10.2015 Урочисте відкриття «Школи волонтерів»
   02.10.2015 у приміщенні Медіа-центру “Время» відбулося урочисте відкриття «Школи волонтерів» для лідерів Харківської міської організації учнівського самоврядування. Орджонікідзевський район був представлений учнями ХСШ №119.
06.10.2015 І (районний) етап фестивалю ораторського мистецтва
   05.10.2015 на базі Палацу дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» відбувся І (районний) етап фестивалю ораторського мистецтва за темою «Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами (І.Багряний)», у якому взяли участь учні 10-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району. Управління освіти вітає переможців:
І місце – Коц Вікторія (учениця 11-А класу ХЗОШ №88),
ІІ місце – Іваницька Анна (учениця 10-А класу ХСШ №155), Бєлікова Катерина (учениця 11-А класу ХСШ №113),
ІІІ місце – Воскобойнікова Орина (учениця 11-А класу ХСШ №85), Найда Віталій (учень 11-А класу ХЗОШ №70), Чиляєва Софія (учениця 11-А класу ХЗОШ №104).
06.10.2015 Mіський турнір юних економістів
   03 жовтня 2015 року на базі Харківського національного економічного університету імені С.Кузнеця відбувся міський турнір юних економістів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
1. Оринич Лілія, учениця ХЗОШ № 157 (учитель Коваленко Т.Ф.);
2. Данник Оксана, учениця ХСШ № 75 (учитель Сороколіт І.В.);
3. Бочков Дмитро, учень ХГ № 163 (учитель Кравченко А.О.;
4. Даниленко Олександр, учень ХЗОШ № 168 (учитель Селевко О.В.);
5. Міць Анастасія, учениця КЗ «ХСШ № 15» (учитель Жукова Н.С.).
Команда нагороджена Дипломом ІІІ ступеня! Вітаємо!
Вітання Голови Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Вельможної О.І.
  
Шановні вчителі, працівники та ветерани освітянської ниви!

Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем працівників освіти, яке об'єднує всіх тих, хто відкриває нам двері у квітучий сад знань, науки, мудрості.
Діти - майбутнє держави. І саме ви невтомно і наполегливо плекаєте це майбутнє - молоде покоління свідомих, талановитих громадян нашої країни. Ви несете людям добро, вам вірять, до вашої думки прислухаються, у вас вчаться. Завдяки вашій повсякденній праці діти долучаються до тих невичерпних скарбниць знань, які допомагають їм обрати життєвий шлях, стати справжніми фахівцями своєї справи.
У день свята щиро дякую вам за добросовісне служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, високий професіоналізм та життєву мудрість.Бажаю вам успіхів у вашій благородній педагогічній діяльності, нових творчих знахідок, міцного здоров’я та творчої енергії.

З повагою,
Голова Адміністрації
Орджонікідзевського району
Харківської міської ради
Вельможна Ольга Іванівна
Вітання начальника управління освіти з Днем працівника освіти
  
Шановні колеги!
Прийміть найщиріші привітання із професійним святом – Днем працівника освіти!

У цей святковий день прийміть щиру вдячність за вашу невтомну працю, за високе служіння обраній професії, за ваші терпіння і талант, що так щиро і щедро передаєте дітям. Ваша місія почесна і складна – створити із дитини громадянина, розкрити перед нею безмежний світ знань, допомогти в обранні життєвої дороги і навчити впевнено крокувати нею з відчуттям гордості за себе і за рідний край.
Нехай ваша щоденна самовіддана праця примножить добро у світі, буде легкою і радісною від щедрої любові до вихованців та колег, повниться світлою вірою у свої сили, знання і високе призначення на землі – бути Учителем! Бажаю Вам повторитися у своїх учнях прекрасними рисами національної культури, високої моралі, патріотичним духом любові до свого народу, рідної мови та допомогти їм опановувати найважчу і найважливішу науку в світі – науку бути Людиною.
Нехай ваше життя стелиться барвистим рушником здоров’я, оптимізму та успіхів, достатку і щастя!

З повагою,
Начальник управління освіти
Збицька О.Л.
02.10.2015 Вітання з Міжнародним днем соціального педагога
  
Шановні соціальні педагоги!

Щіро вітаю Вас з професійним святом - Міжнародним днем соціального педагога!
Бажаю вам творчого натхнення, здійснення всіх ваших задумів і мрій. Щоб не вичерпалася ваша віра в щедрість людської душі, щоб вас завжди супроводжували милосердя та доброта, бажання та спроможність бути корисними людям!
З повагою,
Начальник управління освіти
Збицька О.Л.
01.10.2015 Cвято, присвячене Дню працівника освіти
   30.10.2015 у Харківському державному драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка відбулося свято, присвячене Дню працівника освіти для освітян Орджонікідзевського району. На святі були присутні почесні гості: Голова адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Вельможна О.І., депутати Харківської міської ради: Гудименко О.М., Нехорошков Р.Б., Кочеров О.М., Арутюнов В.А.; громадські діячі: заступник директора хлібзаводу «Кулінічі» Чепель А.О., начальник відділу хлібзаводу «Кулиничі» Долінскій Ю.Г., директор комунального закладу «Харківспецбуд» Доліна Б.М., головний лікар стоматологічної поліклініки №5 Дудука С.В., заступник директора хлібзаводу «Кулінічі» Заколодяжний В.Д., голова армянської національної громади Оганесян А., голова правління відкритого акціонерного товариства «ЮСАЕМ» Гармаш О.О.
Кращі працівники навчальних закладів району були відзначені подякою Aдміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради, почесними грамотами Департаменту освіти Харківської міської ради, виконкому Харківської міської ради, подякою Міністерства освіти та науки України.
Найкращим завершенням свята став подарунок від Орджонікідзевського райкому профспілок – спектакль «Блез» Харківського державного драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка
Докладніше...
Всеукраїнський День бібліотек
  
Шановні бібліотекарі!

У день Вашого професійного свята вітаю Вас із Всеукраїнським днем бібліотек. Професія бібліотекаря не є легкою, але у соціальному плані вона надзвичайно важлива для суспільства. Від Вашої праці залежить інтелектуальне майбутнє нашої держави, а в решті решті і її успішний розвиток, адже саме Ви відкриваєте нашим дітям шлях до книги – джерела споконвічної мудрості та знань!
Бажаю Вам міцного здоров'я, довголіття, сімейного затишку, родинного тепла, дружнього взаєморозуміння, підтримки та вдосконалення професійних якостей.
З повагою,
Начальник управління освіти
Збицька О.Л.
30.09.2015 Велика рада старшокласників навчальних закладів м. Харкова
   Традиційно наприкінці вересня за ініціативи лідерів Харківської міської організації учнівського самоврядування (ХМОУС) відбулася Велика рада старшокласників навчальних закладів м. Харкова.
У ході заходу, що вп’яте проводиться в місті, пройшли презентація кращих шкільних дитячо-юнацьких організацій, серед яких ДЮГО ХСШ №119.
Організовано виставку творчих робіт та проектів учнів до Дня захисника Вітчизни, у якій взяли участь всі загальноосвітні навчальні заклади Орджонікідзевського району.
Бочковим Дмитром (ХГ №163) та Макєєвим Олексієм (ХСШ №119) на засіданні Центру планування та розвитку ХМОУС презентовано виступи «Перспективи діяльності ДЮГО щодо реалізації виховних проектів Комплексної програми розвитку міста Харкова на 2017-2017 роки, Кальченком Ярославом (ХСШ №119) на засіданні миротворців ХМОУС презентовано проект «Гуманітарний конвой добра», Малишевою Ксенією (ХСШ №80) на засіданні прес-центру ХМОУС презентовано виступ «Створення у міській газеті рубрики «Харків – історія та сучасність».
Докладніше...
30.09.2015 Методичні рекомендації щодо заповнення Класного журналу для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів
   Міністерством науки і науки надіслано лист від 21.09.2015 № 2/2-14-1907-15, у якому надано методичні рекомендації щодо заповнення Класного журналу для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
30.09.2015 Про відзначення у 2015 році Дня захисника України
   Міністерство освіти і науки звернулось до місцевих органів управління освітою, інститутів післядипломної педагогічної освіти та навчальних закладів з проханням організувати заходи з відзначення Дня захисника України. Про це йдеться у листі МОН від 25.09.2015 №1/9-455, який також містить відповідні методичні рекомендації з відзначення свята.
У Міносвіти наголошують, що відповідно до указу Президента України “Про відзначення у 2015 році Дня захисника України” свято відзначатиметься 14 жовтня на державному рівні.
Метою проведення заходів є формування і розвиток мотивації у молоді, що спрямована на підготовку до захисту держави і служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, виховання української молоді в дусі військових традицій українського народу, формування патріотично зрілої особистості тощо.
У виборі календарної дати проведення заходів школам рекомендовано обрати навчальний тиждень з 12 до 16 жовтня 2015 року.
30.09.2015 Mіський турнір юних математиків
   26.09.2015 на базі ХСШ № 162 відбувся міський турнір юних хіміків, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
1. Шаповалов Максим, учень ХЗОШ № 157 (учитель Сєрікова В.М.);
2. Нігей Анастасія, учениця ХСШ № 80 (учитель Варавва Н.Е.);
3. Даниленко Олександр, учень ХЗОШ № 168 (учитель Мірошниченко Н.Л.);
4. Горліна Ангеліна, учениця ХЗОШ № 40 (учитель Лук’янченко Л.В.);
5. Куликов Данії, учень ХСШ № 155 (учитель Герасименко І.М.).
Команда учнів отримала Диплом учасника.
30.09.2015 Mіський турнір юних математиків
   26.09.2015 на базі ХФМЛ № 27 відбувся міський турнір юних математиків, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
1. Панаско Іван, учень ХЗОШ № 70 (учитель Філюнкіна Г.В.);
2. Прокопенко Олександр, учень ХСШ № 80 (учитель Овечкіна Т.В.);
3. Прохненко Марія, учениця ХГ № 163 (учитель Горлова Т.І.);
4. Пилипенко Павло, учень ХСш № 119 (учитель Чумак О.Я.);
5. Гавриленко Ігор, учень ХЗОШ № 118 (учитель Братковська С.М.).
Команда учнів отримала Диплом учасника.
30.09.2015 Pайонний турнір юних біологів
   25.09.2015 на базі ХЗОШ № 70 відбувся районний турнір юних біологів.
Результати районного етапу турніру юних біологів
28.09.2015 Школa молодого класного керівника
   25.09.2015 на базі ХЗОШ №40 відбулося засідання Школи молодого класного керівника на тему «Організація роботи класного керівника на початку навчального року».
Молоді класні керівники ознайомилися з системою організації виховної роботи в районі, розглянули основні функції та завдання класного керівника, взяли участь у практичному занятті з психологом «Шляхи взаємодії класного керівника з батьками», переглянули фрагмент виховного заходу «Сонечко з долоньок зігріває душу», присвяченого Дню захисника України, взяли участь у діловій грі «Батьківські збори. Адаптація учнів 5 класу до переходу у середню школу». Усі слухачі Школи молодого класного керівника отримали позитивні емоції та цінний досвід щодо організації виховної роботи.
Докладніше...
28.09.2015 Відкриття нового сучасного стадіону в Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №118 Харківської міської ради Харківської області
   24 вересня 2015 року відбулося відкриття нового сучасного стадіону в Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №118 Харківської міської ради Харківської області.
На урочистому відкритті спортивного стадіону були присутні голова адміністрації Орджонікідзевського району О.І. Вельможна; заступник голови адміністрації Орджонікідзевського району Веліканова О.Г.; заступник голови адміністрації Орджонікідзевського району Жуков Д.В.; начальник управління освіти Збицька О.Л.; головний спеціаліст управління фізичної культури і спорту Харківської міської ради, майстер спорту міжнародного класу, двохразовий чемпіон світу, багаторазовий володар Кубку світу з акробатичного рок-н-ролу Петренко М.Я.; директор комунального підприємства «Харківспецбуд» Доліна Б.М.; голова вірменської національної міської громади, засновник будівельної компанії, меценат Армаіс Оганесян.
На новому спортивному комплексі встановили баскетбольний, волейбольний та спортивно-гімнастичний майданчики, столи для настільного тенісу, обладнали футбольне поле, бігову доріжку і яму для стрибків у довжину.
Докладніше...
Всеукраїнський День дошкілля - свято тих, хто виховує та тих, кого виховують у дошкільних навчальних закладах
  
Шановні працівники дошкільних навчальних закладів!

Прийміть щирі вітання з професійним святом!

Ваша доброта і педагогічна майстерність перетворюють кожен день вихованців в дитячому садку на день радості і щастя, адже щодня Ви віддаєте тепло своїх сердець дітям.
Тож нехай доля сторицею віддячить вам за невтомну працю незмінною прихильністю. Життя нехай буде наповнене щастям, добробутом та натхненням, а в оселі вашій панують світло і злагода, в серці - добро і мудрість, в житті - достаток і удача. Творчих знахідок вам, енергії, краси і чарівності!

З повагою,
Начальник управління освіти
Збицька О.Л.
25.09.2015 Pайонний турнір юних географів
   24.09.2015 на базі ХСШ № 80 відбувся районний турнір юних географів, у якому взяли участь учнів всіх ЗНЗ району.
Результати районного етапу турніру юних географів
24.09.2015 Щодо заходів з відзначення 25-ї річниці Революції на граніті
   Міністерство освіти і науки України надіслало рекомендації щодо заходів з відзначення 25-ї річниці Революції на граніті (лист від 22.09.2015 №1/9-448). Рекомендації до відзначення у загальноосвітніх навчальних закладах 25-ї річниці Революції на граніті містять історичну довідку, орієнтовну тематику заходів, корисні інтернет-посилання тощо.
Заходи, присвячені Революції на граніті, школам рекомендовано проводити з 2 до 17 жовтня, що пов’язано із періодом тривалості цієї події.
Також у міністерстві просять навчальні заклади активно висвітлювати заходи, що будуть проводитися на web-сторінках навчальних закладів та органів управління освітою.
(за матеріалами сайту http://osvita.ua)
24.09.2015 Mіський турнір юних правознавців
   19 вересня 2015 року на базі ХГ № 152 відбувся міський турнір юних правознавців, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
1. Жданова Наталія, учениця 11 класу ХСШ № 119 (учитель Євтушенко Є.В.);
2. Шумейко Анастасія, учениця 11 класу ХГ № 163 (учитель Сєрякова В.І.);
3. Кондрашова Альона, учениця 11 класу ХСШ № 80 (учитель Стеценко А.М.);
4. Логвиненко Марія, учениця 11 класу ХЗОШ № 113 (учитель Борисова С.В.);
5. Кругла Маргарита, учениця 10 класу ХЗОШ № 168 (учитель Мотузка С.М.).
Команда нагороджена Дипломом ІІІ ступеня!!! Вітаємо!!!
24.09.2015 Pайонний турнір юних економістів
   22.09.2015 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних економістів, у якому взяли участь понад 60 учнів ЗНЗ району.
Результати районного етапу турніру юних економістів
22.09.2015 Фінал Всеукраїнського проекту «Ти Лідер: Твори! Вивчай! Перемагай! Почни з себе»
   З 11 по 17 вересня 2015 року на базі санаторного комплексу «Пуща-Озерна» (м. Київ, Пуща-Озерна) відбувся фінал Всеукраїнського проекту «Ти Лідер: Твори! Вивчай! Перемагай! Почни з себе»
Проект реалізувався на базі Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя» разом із програмою розвитку ООН в Україні за підтримки фундації Coca-Cola.
Команду Харківської області представляли учні ХСШ№119. За умовами змагань команди виборювали лідерство, без загальнокомандного заліку, в чотирьох видах програми: презентація, вікторина, естафета, гра «Артбол».
В урочистій церемонії закриття взяли участь призери Олімпійських ігор з вітрильного спорту Альона Пахольчик, зі стрибків у воду Ілля Кваша і новоспечений чемпіон світу з греко-римської боротьби Жан Беленюк, які й вручили медалі та призи від Національного олімпійського комітету України переможцям й призерам проекту.
Докладніше...
22.09.2015 Турнір з футболу «Осінній кубок»
   11 вересня 2015 розпочався традиційний турнір з футболу «Осінній кубок» для учнів шкіл Орджонікідзевського району, який проводиться під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса за підтримки народного депутата України В.Ю.Мисика. Вітаємо юних футболістів з початком змагань, бажаємо подальших успіхів та перемог!
21.09.2015 Про проведення державної підсумкової атестації учнів загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році
   Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30 грудня 2014 року № 1547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 157/26602, державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня проводитиметься з трьох предметів з 10 по 20 травня 2016 року. Державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня – з 1 по 10 червня 2016 року з трьох предметів. Державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів ІІI ступеня – з 16 по 30 травня 2016 року з трьох предметів у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Про це йдеться в наказі МОН України № 940 від 16 вересня 2015 року.
Окрім того, цим наказом затверджено переліки навчальних предметів, з яких проводитимуть ДПА.
(за матеріалами сайту: http://mon.gov.ua )
18.09.2015 Ніч науки в Харкові 2015
   26 вересня 2015 з 16:00 до 22:00 Харківські наукові установи відкриють свої двері в багатогранний світ науки і досліджень, де будуть представлені новітні науково-дослідницькі проекти в галузі сучасних технологій у різних галузях науки.
(за матеріалами сайту: http://nightofscience.kharkiv-travel.com/ )
17.09.2015 Pайонний турнір юних хіміків
   15 вересня 2015 року на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних хіміків.
Результати районного етапу турніру юних хіміків
16.09.2015 Щодо продовження здобуття загальної середньої освіти особами, які проживають на тимчасово окупованій території України
   На офіційному сайті МОН України оприлюднено лист від 14.09.2015 №1/9-436 ''Щодо продовження здобуття загальної середньої освіти особами, які проживають на тимчасово окупованій території України''.
Зокрема, у листі зазначено, що при зарахуванні учнів до старшої школи загальноосвітнього навчального закладу у випадку відсутності документа про попередньо здобуту базову загальну середню освіту державного зразка чи наявності ''документів'' про базову загальну середню освіту, виданих терористичними організаціями або окупаційною ''владою'' анексованої Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, вони можуть бути зарахованими лише до основної школи. Такі учні можуть завершити опанування навчальної програми 9 класу екстерном та в найкоротший термін отримати відповідний документ про освіту і продовжити навчання у 10 класі за обраною формою навчання у тому ж навчальному році.
15.09.2015 «Спортивна сім'я - здорова нація»
   З 9 по 11 вересня 2015 року під патронатом Харківського міського голови Г.А. Кернеса за ініціативи голови адміністрації Орджонікідзевського району О.І. Вельможної, за підтримки депутатів Харківської міської ради Р.Б. Нехорошкова, О.М. Гудименко, В.А. Арутюнова, О.М. Кочерова на 9 спортивних майданчиках загальноосвітніх закладів відбулись спортивні змагання «Спортивна сім'я - здорова нація», у яких взяли участь 39 сімей. Мама, тата і діти змагалися у спортивних естафетах з м'ячами, скакалками, обручами, бігали і стрибали. Команди активно підтримували вболівальники - дорослі і діти, мешканці району. За результатами змагань визначено переможців:
- у 1 групі (діти віком 5-6 років):
9 вересня: ДНЗ№457; ХСШ № 75; ХЗОШ № 70.
10 вересня: ДНЗ № 268; ХЗОШ № 118; ДНЗ № 427.
11 вересня: ХСШ № 85; ДНЗ № 400; ХЗОШ № 71.
- у 2 групі (діти віком 11-12 років):
9 вересня: ХСШ № 119; ХЗОШ № 168; ХЗОШ № 88.
10 вересня: ХЗОШ № 26; ХЗОШ № 118; ХСШ № 155.
11 вересня: ХСШ № 85; ХЗОШ № 157; ХЗОШ № 104.
Всі сім'ї отримали подарунки від адміністрації Орджонікідзевського району та депутатів Харківської міської ради та громадських діячів: переможці - картку на відвідування атракціонів у ЦПКіВ ім.Горького на суму 500 гривень, а 41 сім'я-учасниця - запрошення в боулінг-клуб.
15.09.2015 Pайонний турнір юних математиків
   10 вересня 2015 року на базі ХЗОШ № 70 відбувся районний турнір юних математиків.
Результати районного етапу турніру юних математиків
15.09.2015 Міжнародний день першої допомоги
   11.09.2015 учні Орджонікідзевського району взяли участь у святі, присвяченому Міжнародному дню першої допомоги, яке відбулося у парку імені Т.Г.Шевченка. Захід провели представники Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України та співробітники Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Харківській області.
Вони підготували різноманітну програму: волонтери Червоного Хреста показали, як надавати першу допомогу постраждалим, а рятувальники продемонстрували можливості аварійно-рятувального автомобіля, розповіли про правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів. Крім того, курсанти Національного університету цивільного захисту ще раз роз'яснили правила пожежної безпеки. Під час заходу школярі отримали можливість приміряти спецодяг і відточити на практиці різні навички.
15.09.2015 Cпортивний ярмарок «Харків - спортивна столиця»
   12 вересня 2015 року учні Орджонікідзевського району відвідали спортивний ярмарок «Харків - спортивна столиця», під час якого змогли побачити парад федерацій різних видів спорту, майстер-класи та показові виступи від кращих спортсменів і тренерів, взяти участь в інтерактивно - розважальних конкурсах.
10.09.2015 Звітньо-вибоча конференція ДЮГО «Сузір’я»
   08.09.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулася звітньо-вибоча конференція ДЮГО «Сузір’я». Під час конференції було розглянуто питання щодо звітування про роботу ДЮГО за 2014/2015 навчальний рік, обрання голови та заступників організації на 2015/2016 н.р., нагородження переможців конкурсу «Крокуй до успіху». Після конференції проведено перші збори активу організації.
Більшістю голосів головою ДЮГО «Сузір’я» обрано Макєєва Олексія (ХСШ №119), заступникам голови по зв’язкам із громадськістю – Бочкова Дмитра (ХГ №163), заступником голови з організаційних питань – Бадалова Заура (ХСШ №15), заступником з культмасової роботи – Бакатову Дар’ю (ХЗОШ №168).
10.09.2015 Pайонний конкурс лідерів учнівського самоврядування «Крокуй до успіху!»
   07 вересня 2015 року на базі ПДЮТ «ІСТОК» з метою підтримки талановитих учнів, сприяння їх самореалізації та стимулювання подальшої діяльності відбувся районний конкурс лідерів учнівського самоврядування «Крокуй до успіху!».
Конкурс проводився поетапно: конкурс портфоліо « Я-лідер», захист презентацій «Крокуй до успіху» , вікторина «Сузір’я – це ми» , елементи тренінгу «Рішуче дій!» .
Управління освіти вітає переможців:
І місце – Макєєв Олексій (ХСШ №119), Бочков Дмитро (ХГ №163);
ІІ місце – Бадалов Заур (ХСШ №15), Бакатова Дар’я (ХЗОШ №168);
ІІІ місце – Качанова Анастасія (ХЗОШ №71), Сергієнко Микита (ХСШ №80), Коломієць Юлія (ХСШ №85).
ФОТОЗВІТ
07.09.2015 МОН надано перелік літератури для використання у школах
   Міністерство освіти і науки надіслало переліки навчальної літератури, що мають відповідний гриф, для використання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році. Відповідний лист надіслано до обласних органів управління освітою, інститутів післядипломної педагогічної освіти та загальноосвітніх навчальних закладів.
Зокрема, навчальним закладам надано переліки навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників для використання у початковій, основній та старший школі.
Окремий перелік навчальних програм, підручників і навчально-методичних посібників надано для використання у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин.
У Міністерстві освіти і науки також повідомили, що у 2015 році школи можуть використовувати підручники для 4-7-х класів попередніх років видання.
(за матеріалами сайту osvita.ua)
03.09.2015 Календар проведення міських учнівських інтелектуальних змагань у 2015/2016 навчальному році
   На сайті Департамента освіти Харківської міської ради розміщено КАЛЕНДАР проведення міських учнівських інтелектуальних змагань у 2015/2016 навчальному році в межах реалізації освітнього проекту «Обдарована молодь» міської Комплексної програми розвитку освіти міста Харкова на 2011-2015 роки.
03.09.2015 Міжнароднa конференція “IEARN - Austria projects” в Австрії
   У липні 2015 року учні Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №75 Харківської міської ради Харківської області під керівництвом вчителя англійської мови Шамової Любові Яківни відвідали Міжнародну конференцію “ IEARN - Austria projects ” в Австрії, в якій приймали участь представники 42 країн світу. Учні презентували власний проект « Don ' t Waste – Create», присвячений вирішенню екологічних проблем України. Учні були нагороджені дипломами та подарунками за найкращу презентацію власного проекту.
01.09.2015 Cвято Першого дзвоника у загальноосвітніх навчальних закладах
   1 вересня для 12 тисяч учнів пролунали Перші дзвоники у всіх загальноосвітніх навчальних закладах району, які сповістили про початок нового навчального року. Почесне звання першокласника отримали більше, ніж півтори тисячі малюків.
ФОТОЗВІТ
01.09.2015 2 вересня у школах відзначатимуть завершення Другої світової війни
   На виконання Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24.03.2015 № 169 Міністерство освіти і науки України оприлюднило лист від 31.08.2015 № 1/9-410 «Про методичні рекомендації до відзначення 70-ї річниці завершення Другої світової війни».
Ця дата дає можливість оцінити внесок українського народу в її перебіг і завершення війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні. Зокрема, у листі рекомендовано провести тематичні заходи на рівні навчального закладу, кількох паралельних класів та/або на рівні класу. Це може бути лекція з подальшим обговоренням, екскурсія, урок-презентація, круглий стіл, семінар, відео-урок з обговоренням, похід у театр / кінотеатр.
01.09.2015 Cвято Першого дзвоника
  
Дорогі діти, шановні вчителі та батьки!

Щиро вітаю Вас із традиційним вересневим святом Першого дзвоника – Днем знань, святом молодості і надій. Для когось навчальний рік, що починається, буде першим, для когось – останнім чи черговим. Але день, яким він відкривається, однаково хвилюючий і незабутній для всіх: для тих, хто вперше у житті переступає поріг школи, хто прийшов сюди зі своїми дітьми чи онуками, хто щоденно віддає їм свої знання та тепло сердець, навчає і виховує в дусі любові до України та до людини як найбільшої гуманітарної цінності.
Нехай цей навчальний рік відкриє перед молоддю нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними у громадському житті.
Щира вдячність вам, дорогі педагоги, за самовіддану працю, за бездоганне виконання такої відповідальної місії, як виховання підростаючого покоління!
Зі святом Вас! З початком нового навчального року!

З повагою,
начальник управління освіти
Збицька О.Л.
28.08.2015 Pайоннa серпнева конференція педагогічних працівників
   28.08.2015 у великій залі Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради відбулась серпнева конференція педагогічних працівників району, у якій взяли участь: голова Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Вельможна О.І., заступник голови Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Веліканова О.Г. , депутати Харківської міської ради, громадські діячі, які надають постійну допомогу навчальним закладам району, керівники та педагогічні працівники навчальних закладів.
Голова Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Вельможна О.І. привітала педагогів з початком нового навчального року, подякувала за роботу у минулому навчальному році та побажала подальших успіхів у роботі.
Почесними грамотами Департаменту освіти Харківської міської ради за сумлінну плідну працю, високий рівень професійної майстерності, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління та за підсумками 2014/2015 навчального року було нагороджено найкращих педагогів району.
З доповіддю про підсумки діяльності навчальних закладів та управління освіти у 2014/2015 навчальному році та завдання на новий 2015/2016 навчальний рік виступила начальник управління освіти Збицька О.Л.
Матеріали конференції
28.08.2015 Cекційне засідання працівників психологічної служби району
   26.08.2015 в рамках проведення районної серпневої інформаційно-аналітичної педагогічної конференції «Підсумки діяльності навчальних закладів та управління освіти в 2014/2015 навчальному році та завдання на новий 2015/2016 навчальний рік» відбулося секційне засідання працівників психологічної служби району. Керівники МО: практичних психологів ЗНЗ - Карих Р.М., практичних психологів ДНЗ - Чернова Н.А., соціальних педагогів - Лозова К.С. звітували про діяльність у 2014/2015 навчальному році. Новообраний керівник МО практичних психологів ДНЗ Петриченко Т.В. актуалізувала знання присутніх про формування морально-духовних цінностей особистості на основі дитиноцентризму. Методист з психологічної служби Верчикова І.В. окреслила пріоритетні напрями діяльності працівників психологічної служби у 2015/2016 навчальному році.
25.08.2015 Зміни до Положення про дистанційне навчання
   На сторінці нашого сайту ''2015/2016 навчальний рік. Нормативні документи'' розміщено наказ Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 №761 ''Про затвердження Змін до Положення про дистанційне навчання''.
25.08.2015 Порядок переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу
   На сторінці нашого сайту ''2015/2016 навчальний рік. Нормативні документи'' розміщено наказ Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 №762 ''Про затвердження Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу''.
25.08.2015 Серпнева інформаційно-аналітична педагогічна конференція
   28.08.2015 відбудеться районна серпнева інформаційно-аналітична педагогічна конференція «Підсумки діяльності навчальних закладів та управління освіти в 2014/2015 навчальному році та завдання на новий 2015/2016 навчальний рік».
25.08.2015 До уваги батьків та учнів
   З 25.08.2015 по 31.08.2015 у школах проводяться профілактичні медичні огляди учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.
25.08.2015 Mітинг-реквієм, присвячений 72-річниці визволення м. Харкова від нацистських окупантів
   22 серпня 2015 року на території Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту» (біля перехрестя пр. Московського та вул. 12 Квітня) проведено мітинг-реквієм, присвячений 72-річниці визволення м. Харкова від нацистських окупантів.
На мітингу були присутні заступник начальника адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Веліканова О. Г., голова Харківського обласного комітету «Дробицький Яр» Леонідов Л.П., громадський діяч Дудука С.В., ветерани Другої Світової війни та мешканці району, представники навчальних закладів району та громадських організацій.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Голокосту та всіх загиблих у Другій світовій війні, урочисто поклали квіти до Стіни скорботи. Ми пам’ятаємо…
25.08.2015 Pайонний мітинг-реквієм, присвячений 72-й річниці визволення Харкова від нацистських окупантів
   21 серпня 2015 року біля військового поховання у сквері імені Петра Кандаурова відбувся районний мітинг-реквієм, присвячений 72-й річниці визволення Харкова від нацистських окупантів.
На мітингу були присутні голова Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Вельможна О. І., депутат Харківської міської ради Нехорошков Р. Б., начальник управління освіти Збицька О.Л., керівники навчальних закладів, представники підприємств міста, мешканці району, ветерани Другої світової війни.
23 серпня 1943 року за наше місто героїчно і безстрашно билися визволителі. І живуть ці герої поруч з нами у назвах і понині. Ми пам’ятаємо…
21.08.2015 Про підготовку та організований початок 2015/2016 навчального року
   На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України оприлюднено наказ від 12.08.2015 № 872 «Про підготовку та організований початок 2015/2016 навчального року в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах».
21.08.2015 «Харків очима дітей»
   20.08.2015 пройшов конкурс малюнків на асфальті «Харків очима дітей», присвячений 361-річчю заснування міста Харкова.
Переможці конкурсу нагороджені подарунками від Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради.
Управління освіти вітає переможців:
І місце – Вінник Віолетта (ХСШ №80, 7-А), Холявко Дарина (ХГ №163, 6-Б);
ІІ місце – Киценко Маргарита (ХЗОШ №71, 7-А), Степанов Ілля (ХСШ №75, 8-В):
ІІІ місце – Сизова Ганна (ХЗОШ №40, 6-Б), Шевченко Марія (ХЗОШ №70, 8-В).
21.08.2015 Mітинг-реквієм та урочисте покладання квітів біля військових поховань на вулиці Луї Пастера
   21 серпня 2015 року відбувся мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів біля військових поховань на вулиці Луї Пастера, присвячені 72-й річниці визволення міста Харкова від нацистських окупантів. Були присутні голова Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Вельможна О.І., працівники навчальних закладів району, ветерани Другої Світової війни, представники громадськості, мешканці району.
ФОТОЗВІТ
18.08.2015 Матеріали для проведення Першого уроку у школах
   На сайті http://osvita.ua розміщено методичні матеріали на допомогу вчителям у проведенні Першого уроку у 2015/2016 навчальному році, які розроблені Інститутом проблем виховання НАПН України відповідно до листа МОН України 1/9-354 від 24.07.2015 р. «Про тематику Першого уроку в 2015/2016 навчальному році».
Матеріали містять орієнтовні конспекти уроків для учнів початкової, основної та старшої школ; орієнтовну тематику уроку, що відповідає принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді; цитати та висловлювання відомих людей щодо патріотизму; інші додаткові матеріали, які вчителі можуть використати на уроці.
14.08.2015 Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах
   На офіційному сайті МОН України розміщено лист Міністерства від 13.08.2015 №1/9-387 «Про перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році».
14.08.2015 Профілактичні медичні огляди учнів проводитимуть у закладах охорони здоров’я
   Уряд вніс зміни до порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 568 від 5 серпня 2015 року обов’язкові щорічні профілактичні огляди учнів навчальних закладів проводитимуться медичними працівниками у закладах охорони здоров’я.
У навчальних закладах огляди проводитимуть медичні працівники тільки у випадку проживання учнів у віддаленій від закладів охорони здоров’я місцевості. Такі рішення мають ухвалюватися структурними підрозділами з питань охорони здоров’я та з питань освіти місцевих державних адміністрацій.
(за матеріалами сайту www.mon.gov)
13.08.2015 Методичні рекомендації для учнів 4-х та 7-х класів
   На офіційному сайті МОН України розміщено лист від 10.08.15 № 1/9-380 «Щодо методичних рекомендацій для учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» .
13.08.2015 Збільшено години на вивчення іноземної мови в школі (оновлено)
   Наказом МОН від 07.08.15 № 855 «Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів» збільшено години на вивчення іноземної мови за рахунок варіативної складової: 1) з 2-х до 3-х на тиждень у 6 – 9 класах шкіл з українською мовою навчання (за новим стандартом); 2) з 2-х до 3-х на тиждень у 8-му класі шкіл з українською мовою навчання (за попереднім стандартом); 3) 3-х до 3,5 годин у 10 – 11 класах загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (універсальний профіль).
(за матеріалами сайту www.mon.gov)
10.08.2015 Огляд навчальних закладів району щодо готовності до 2015/2016 навчального року
   Відповідно до наказу управління освіти від 08.06.2015 №109 ''Про огляд навчальних закладів району щодо готовності до 2015/2016 навчального року'' з метою забезпечення своєчасної і якісної підготовки навчальних закладів до нового навчального року, активізації роботи керівників дошкільних, позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів району щодо створення належних умов для навчання і виховання дітей відбудеться огляд навчальних закладів за графіком:
- загальноосвітні та позашкільні навчальні заклади - 11.08.2015;
- дошкільні навчальні заклади - 12.08.2015.
07.08.2015 Районний форум батьківської громадськості
   06.08.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відповідно до Положення про Районну батьківську раду Орджонікідзевського району м.Харкова відбулося проведення Районного форуму батьківської громадськості «Розвиток державно-суспільної моделі в системі освіти району» та перше засідання Районної батьківської ради, в якому взяли участь 42 представники батьківської громадськості від загальноосвітніх, позашкільних та дошкільних навчальних закладів району. Батьки ознайомилися із Положенням про Районну та Міську батьківські ради, обговорили, затвердили план роботи на 2015/2016 навчальний рік. Під час зборів було обрано голову Районної батьківської ради – представника батьківського комітету ХГ №163 Сокарєва С.О., секретарем призначено методиста МЦ управління освіти Моісєєву Н.М. За власною ініціативою батьків визначено актив Районної ради у складі представників батьківських комітетів ЗНЗ №№80, 85, 163 та ДНЗ №№3, 150, 427 і кандидатів до Міської батьківської ради – батьків ХСШ №85, ХГ №163, ДНЗ №150, ДНЗ №427. Начальник управління освіти Збицька О.Л. висвітлила стратегію формування державно-суспільної моделі в системі освіти району, запросила батьків до активної співпраці та відповіла на їх запитання.
З метою визначення пріоритетних напрямів роботи щодо вдосконалення умов виховання та повноцінного розвитку дітей, реалізації партнерської діяльності та навчального закладу було проведено анкетування батьків, результати якого оформлені в яскраве панно під девізом «Розфарбуємо світ дитинства в яскраві кольори разом!».
Музичним подарунком для всіх присутніх стали виступи талановитих вихованців ПДЮТ «ІСТОК».
06.08.2015 Затверджено новий Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти
   На Урядовому порталі оприлюднено Постанову Кабміну від 8 липня 2015 р. № 533 “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”.
Відповідно до внесених змін, затверджено новий Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти.
Дія цього документа поширюється “на процес проведення організаційно-технологічної підготовки зовнішнього незалежного оцінювання, що належить до повноважень Українського центру оцінювання якості освіти як спеціально уповноваженої державної установи, що проводить зовнішнє незалежне оцінювання”.
05.08.2015 Оголошення
   06.08.2015 о 16.00 в актовій залі ПДЮТ «ІСТОК» відбудеться проведення Районного форуму батьківської громадськості «Про розвиток державно-суспільної моделі в системі освіти району» та перше засідання Районної батьківської ради.
03.08.2015 Pобоча зустріч щодо впровадження та нормативного врегулювання дистанційної освіти
   30 липня 2015 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського відбулася робоча зустріч щодо впровадження та нормативного врегулювання дистанційної освіти, участь в якій взяли директори шкіл та педагоги з досвідом впровадження різних форм навчання, громадські представники, що займаються онлайн-освітою в Україні, фахівці Міністерства освіти і науки та ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти», представники обласних управлінь освіти.
Заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський наголосив на актуальності питання впровадження дистанційної форми навчання, особливо для тих дітей, які фізично не можуть виїхати з територій Донецької й Луганської областей, непідконтрольних українській владі, а також окупованого Криму. «Ми повинні подбати про те, щоб ці діти мали доступ до навчальних програм та якісної освіти», - підкреслив Павло Полянський.
Задля реалізації поставлених цілей учасники робочої зустрічі зосередилися на трьох ключових завданнях, які потрібно вирішити: створення платформ для дистанційного навчання та дистанційного проходження ДПА, створення контенту (навчальних матеріалів) для дистанційного навчання, а також - врегулювання нормативних документів.
Учасники обговорили доцільність створення двох платформ, які матимуть різне функціональне призначення. Одна з них - для розміщення сертифікованого контенту (навчального матеріалу). Друга - надаватиме можливість для учнів 9-х та 11-х класів проходити державну підсумкову атестацію в онлайн-режимі.
(за матеріалами сайту www.mon.gov)
31.07.2015 Вступну кампанію продовжено до 2 серпня
   Через технічні проблеми в роботі Українського центру оцінювання якості освіти Міністерством освіти і науки ухвалене рішення про продовження вступної кампанії до вищих навчальних закладів до 2 серпня. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міносвіти.
Також, у зв’язку із тимчасовим призупиненням виконання певних функцій Українським центром оцінювання якості освіти, у Міністерстві освіти радять абітурієнтам, у яких виникли проблеми при подачі заяв дотримуватися наступних дій:
У разі виявлення помилки у даті народження вступника, що зазначається у його даних про проходження зовнішнього незалежного оцінювання, реєстрація заяви здійснюється в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (далі – ЄДЕБО) шляхом створення картки особи. Картка створюється приймальною комісією на підставі паспортних даних вступника із додаванням номеру її сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.
У разі зміни прізвища, імені, по батькові вступника після проходження ним зовнішнього незалежного оцінювання, картка особи в ЄДЕБО створюється відповідно до нових даних особи. В картці особи зазначається номер сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та додаванням сканованої копії документа, що підтверджує зміну відповідних даних.
(за матеріалами сайту osvita.ua)
29.07.2015 У МОН відбулося засідання Цільової команди реформ
   27 липня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулося третє засідання Цільової команди реформ при МОН за участю першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун, заступника Міністра Павла Полянського, Голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Лілії Гриневич, експертів.
Під час засідання перший заступник Міністра освіти і науки окреслила завдання Цільової команди реформ. Зокрема, як зазначила Інна Совсун, Міністерство сподівається на допомогу експертів у доопрацюванні двох документів. Перший – це законопроект «Про освіту», який вже давно обговорюється й потребує колегіального бачення. Другий – Стратегія реформування вищої освіти, що півроку розробляється групою експертів та в кінцевому результаті має бути узгоджена з іншими міністерствами та відомствами.
За словами першого заступника Міністра, також потребують перегляду та експертної допомоги санітарно-епідеміологічні норми утримання дитячих садків, які давно вже застаріли.
Як зазначив заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський, не доцільно законопроект «Про освіту» розглядати у великих аудиторіях, зокрема, на серпневих конференціях, бо це не дасть бажаного результату. «Треба у підсекціях, там де є вчителі та директори шкіл обговорювати вибудову 12-річної моделі школи, а там, де є фінансовий менеджмент – фінансові механізми», – пояснив Павло Полянський.
(за матеріалами сайту mon.gov.ua)
29.07.2015 Про утворення Міжвідомчої комісії з питань національно-патріотичного виховання
   Кабінет Міністрів України створив Міжвідомчу комісію з питань національно-патріотичного виховання. Створена комісія стане дорадчим органом уряду, який, як зазначено у постанові, утворено для відродження та впровадження національно-патріотичного виховання.
До складу міжвідомчої комісії включено близько двадцяти чиновників різних міністерств і відомств, а також декількох представників громадських організацій.
Основними завданнями, покладеними на членів комісії, стане сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади з питань національно-патріотичного виховання.
Також комісія визначатиме шляхи, механізми та способи вирішення питань відродження та впровадження національно-патріотичного виховання, підвищення ефективності діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади із зазначених питань.
У рамках діяльності комісії планується удосконалити нормативно-правову базу з питань національно-патріотичного виховання.
Члени комісії проводитимуть аналіз стану справ та причин виникнення проблем у процесі відродження та впровадження національно-патріотичного виховання, вивчатимуть результати діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з питань відродження та впровадження національно-патріотичного виховання тощо.
Також передбачається, що комісія подаватиме уряду рекомендації та пропозиції з питань відродження та впровадження національно-патріотичного виховання.
Утворену комісію очолить міністр культури України. Організаційне забезпечення її роботи здійснюватиме Міністерство молоді та спорту.
(за матеріалами сайту osvita.ua)
27.07.2015 У МОН визначили порядок організації Першого уроку у 2015/2016 році
   Міністерство освіти і науки визначило порядок організації Першого уроку у 2015/2016 році (лист Міністерства 1/9-354 від 24.07.2015).
Міністерство рекомендує загальноосвітнім навчальним закладам розпочати 2015/2016 навчальний рік за тематикою, що відповідала б принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, що затверджена наказом МОН від 16.06.2015 № 641.
Конкретну тему Першого уроку навчальні заклади визначатимуть самостійно.
(за матеріалами сайту mon.gov.ua)
24.07.2015 Міністерство освіти і науки скасувало для освітян три щорічні звіти
   Відповідно до задекларованого Міністерством освіти і науки України курсу на дебюрократизацію та скорочення звітності від шкіл і регіональних управлінь освітою, МОН наказом від 23.07.2015 №791 скасувало вимогу подавати тричі на рік до Міністерства звітність про охоплення навчанням дітей і підлітків шкільного віку, що було передбачено пунктом 2 Наказу № 1175 від 22 грудня 2009 року.
(за матеріалами сайту mon.gov.ua)
23.07.2015 В Україні створено освітню спільноту GEG Ukraine
   В Україні створено Google Educator Group (Освітню Спільноту Google). Освітні спільноти Google (GEGs) - це об'єднання працівників сфери освіти, де вони навчаються, діляться досвідом з використання веб-технологій в навчальному процесі.
Члени спільноти є активними користувачами Google Apps for Education - системи безкоштовних інструментів, що надають необхідні технології для освіти, і вони прагнуть поширити використання цих хмарних сервісів у навчальних закладах України. Окрім використання продуктів Google Apps for Education у навчально-виховному процесі, спільнота також розглядає управлінські аспекти переваг використання цих інструментів. У групі на Google+ та у Facebook освітяни обмінюються новинами та обговорюють дискусійні питання, з’ясовуючи перспективи розвитку навчального закладу через впровадження педагогічних та ІКТ інновацій.
Освітні співтовариства Google надають майданчик для співпраці, а також обміну досвідом та ідеями щодо використання рішень Google в навчальному процесі. Заходи спільноти проходять як в очному, так і в дистанційному режимах: онлайн викладачі обговорюють цікаві для них теми і обмінюються спостереженнями, а локальні семінари та інші заходи дозволяють побачитися особисто і ближче познайомитися один з одним. Також на сторінці Сервіси Google у професійній діяльності вчителя члени спільноти проводять вебінари, до яких може долучитися кожен охочий.
Освітні співтовариства Google відкриті для всіх: директорів та адміністраторів шкіл, викладачів, учнів та всіх тих, хто використовує продукти Google, щоб навчати інших.
(за матеріалами сайту mon.gov.ua)
23.07.2015 Національно-патріотичне виховання в системі освіти
   На офіційному сайті МОН України розміщено наказ від 16.07.2015 № 768 «Про національно-патріотичне виховання в системі освіти»
23.07.2015 Про затвердження переліку підручників для учнів 4 та 7 класів
   На офіційному сайті МОН України розміщено наказ від 20.07.2015 № 778 «Про затвердження переліку підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів, що можуть друкуватися за кошти державного бюджету»
20.07.2015 Cтруктурa та штатнa чисельність працівників Інституту модернізації змісту освіти та Інституту освітньої аналітики
   Міністерством освіти і науки затверджено структуру та штатну чисельність працівників Інституту модернізації змісту освіти та Інституту освітньої аналітики, які функціонуватимуть замість ліквідованого Інституту інноваційних технологій та змісту освіти.
Згідно з наказами МОН, штатна чисельність працівників Інституту модернізації змісту освіти складе 350 осіб, а Інституту освітньої аналітики 120 осіб.
Основним завданням новоствореного Інституту модернізації змісту освіти стане розробка навчальних планів, програм та підручників відповідно до оновлених державних стандартів.
У свою чергу, Інститут освітньої аналітики має забезпечити якісний збір, аналіз та узагальнення статистичної інформації, на основі якої мають прийматись рішення щодо подальшого реформування освітньої сфери.
(за матеріалами сайту osvita.ua)
20.07.2015 УЦОЯО оприлюднив рейтинг загальноосвітніх навчальних закладів за результатами ЗНО з української мови і літератури
   Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив ще два аналітичні дослідження: “Рейтинг загальноосвітніх навчальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури 2015 року” та “Регіональні показники про учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які отримали 200 балів”.
16 липня, під час прес-конференції, присвяченої підсумкам ЗНО, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук презентував аналітичні дані, напрацьовані УЦОЯО. Проте зауважив, що раніше він сам був категорично проти різних рейтингів шкіл, адже не було показників, за якими можна було б об’єктивно порівняти ЗНЗ. Цього року такі показники з’явились, бо ЗНО з української мови та літератури складали всі випускники шкіл.
(за матеріалами сайту pedpresa.ua)
20.07.2015 Збільшено видатки на забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл
   17 липня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до Закону України ''Про Державний бюджет України на 2015 рік'' (щодо збільшення видатків на забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл за рахунок економії грошових коштів на оплату праці та соціальне забезпечення народних депутатів України). Законопроект підтримано 262 голосами народних депутатів.
Прийняття цього закону дозволяє цільове використання зекономлених внаслідок фактичного зменшення заробітних плат та витрат на соціальне забезпечення народних депутатів України бюджетних коштів на фінансування цільової освітньої програми.
Зекономлені народними депутатами кошти будуть направлені на фінансування програми з забезпечення підручниками і посібниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» і національних меншин. Збільшення бюджетного фінансування вказаної програми дозволить забезпечити безкоштовність та доступність загальної середньої освіти та надасть підтримку найбільш соціально незахищеним групам учнів.
(за матеріалами сайту mon.gov.ua)
17.07.2015 Про проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання
   Рішенням Колегії МОН затверджено проведення ДПА у формі ЗНО з трьох предметів: української мови і літератури (базовий рівень – українська мова), однієї з іноземних мов, а також із математики або історії України (на вибір).
16.07.2015 Вступна кампанія 2015
   10 липня розпочала роботу гаряча лінія Громадянської мережі ОПОРА для вступників. Телефонна лінія відкрита для дзвінків щобудня з 10:00 до 18:00 (044) 481-32-15 та 096-444-30-86). Гаряча лінія має забезпечити належний контроль за проведенням вступної кампанії у вищих навчальних закладах.
Номер телефону для отримання консультацій - (098) 844-29-65.
Експерти організації надаватимуть консультації абітурієнтам та їхнім батькам щодо основних процедур вступної кампанії.
Зокрема абітурієнти можуть поставити наступні запитання:
• Подача заяв до приймальних комісій особисто та дистанційно.
• Правила обрахунку конкурсного балу абітурієнта.
• Визначення пріоритетності заяв та її роль під час надання рекомендацій до зарахування.
• Формування списків рекомендованих до зарахування.
• Пільги під час вступу (позаконкурсний вступ).
08.07.2015 Порогові бали «склав/не склав» для додаткової та основної сесій ЗНО – однакові
   7 липня експертна комісія УЦОЯО під час засідання, окрім визначення порогового бала «склав/не склав» для географії і хімії, ще вирішувала долю учасників додаткової повторної сесії ЗНО з української мови та літератури та додаткової сесії ЗНО з математики, біології, англійської мови та російської мови.
Після обговорення різних пропозицій та аргументів члени експертної комісії УЦОЯО прийняли рішення, що, оскільки всі тестові завдання в основній та додатковій повторній сесіях є ідентичними, умови для всіх учасників ЗНО теж однакові, то й пороговий бал має бути таким самим, як і для основної сесії ЗНО з української мови та літератури.
За статистикою: 446 осіб зареєструвалися для складання тесту з англійської мови. Тестувалися 357 абітурієнтів. З української мови та літератури виявили бажання складати тест 195 осіб (151 особа пройшла тестування). З біології – 244 особи складали тест. З російської мови – 11 осіб. Додаткову сесію ЗНО з математики складала 551 особа.
Тож, пороговий бал «склав/не склав» для додаткової і повторної сесії ЗНО з української мови та літератури становить 22.
Пороговий бал “склав/не склав” для додаткової сесії ЗНО з англійської мови – 13.
Пороговий бал “склав/не склав” для додаткової сесії ЗНО з математики – 10.
Пороговий бал “склав/не склав” для додаткової сесії ЗНО з біології – 24.
Пороговий бал “склав/не склав” для додаткової сесії ЗНО з російської мови – 28.
(за матеріалами сайту http://pedpresa.ua)
06.07.2015 На колегії МОН обговорено проведення ЗНО - 2016
   3 липня 2015 року відбулося засідання колегії Міністерства освіти і науки України, на якому обговорили питання щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання у 2016 році.
На думку директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, треба вирішити декілька важливих питань. По-перше, зробити Державну підсумкову атестацію у формі ЗНО в двох формах складності: для спеціалізованих шкіл (ліцеї, гімназії тощо) та загальних шкіл. А по-друге, зробити Державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з іноземної мови для всіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів, а також з математики або історії України на вибір.
За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти, цього року вперше визначали пороговий бал ,«склав - не склав».
«Цього року пороговий бал не перейшло 8,3% всіх, хто складав тест з української мови та літератури, а це 23 тисячі осіб»,- повідомив Ігор Лікарчук.
Директор Українського центру оцінювання якості освіти зазаначив, що саме впровадження тестів двох рівнів складності допоможе вирішити проблему порогового балу. Адже знання випускників ліцеїв та загальних шкіл дещо відрізняються.
«Ми беремо на себе відповідальну роботу - зробити тести з математики, іноземної мови та історії України двох рівнів складності»,- підсумував директор Українського центру оцінювання якості освіти.
(за матеріалами сайту mon.gov.ua)
03.07.2015 Апеляція результатів ЗНО у 2015 році
   Відповідно до Порядку визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого наказом МОН України № 300 від 16 березня 2015 року, результати зовнішнього оцінювання можуть бути предметом апеляційного оскарження.
У разі виникнення сумніву у учасника ЗНО щодо правильності встановлення його результату зовнішнього оцінювання з певного предмета, він може подати апеляційну заяву в письмовій формі на ім’я директора Українського центру оцінювання якості освіти, у якій зазначаються:
прізвище, ім’я, по батькові учасника зовнішнього оцінювання;
номер сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
назва навчального предмета, результат зовнішнього оцінювання з якого оскаржується;
номер контактного телефону;
дата подання апеляційної заяви.
Якщо в апеляційній заяві не будуть указані вищеперелічені дані, апеляційна комісія може залишити її без розгляду.
Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього оцінювання (ЗНО) здійснює апеляційна комісія Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) протягом п’ятнадцяти календарних днів з урахуванням дня їх надходження.
Апеляційна заява щодо результатів зовнішнього оцінювання (далі - апеляційна заява щодо результатів) подається особою, яка проходила тестування, в письмовій формі на ім'я директора Українського центру оцінювання якості освіти протягом п’яти календарних днів з моменту офіційного оголошення результатів оцінювання з відповідного предмета.
Апеляційні заяви щодо результатів надсилаються рекомендованим листом до Українського центру оцінювання якості освіти за адресою: 04053, м. Київ, вул. Юрія Коцюбинського, 5 (із поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО»). Дата подання заяви визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті.
Апеляційні заяви, подані пізніше 5-ти календарних днів з моменту офіційного оголошення результатів тесту, не розглядаються.
(за матеріалами сайту http://osvita.ua/)
30.06.2015 Про вивчення базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році
   На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України розміщено лист МОН України від 26.06.2015 № 1/9-305 «Про вивчення базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році»
30.06.2015 Щодо протидії пропаганді сепаратизму та антиукраїнській ідеології в системі освіти»
   На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України розміщено лист МОН України від 24.06.2015 № 1/9-302 «Щодо протидії пропаганді сепаратизму та антиукраїнській ідеології в системі освіти»
24.06.2015 Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності
   Наказом МОН України від 20.04.2015 №446 затверджено гранично допустиме навчальне навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності.
(за матеріалами сайту mon.gov.ua)
24.06.2015 Поріг тесту ЗНО з математики склав 10 тестових балів
   24 червня експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила поріг ''склав/не склав'' для зовнішнього незалежного оцінювання з математики, який у 2015 році дорівнюватиме 10 тестовим балам. Відповідне рішення комісії було прийняте під час засідання, що відбулося у Міністерстві освіти і науки.
Усі учасники тестування, результат яких склав 9 балів включно або нижче, не матимуть результатів тесту ЗНО з математики та не зможуть подавати сертифікат з цього предмета до вищих навчальних закладів.
Учасники ЗНО з математики, які набрали 10 балів і більше, отримають результати тестування за шкалою 100-200 балів.
Результати, отримані учасниками зовнішнього незалежного оцінювання з математики які подолали пороговий бал, та ухвалені таблиці відповідності тестових балів рейтинговій оцінці за шкалою 100-200 балів будуть оприлюднені 25 червня.
Максимальна кількість балів, яку мав можливість набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з математики, дорівнював 48 балів (базовий рівень) та 66 балів (поглиблений рівень).
(за матеріалами osvita.net)
24.06.2015 Про доопрацювання оригінал-макетів підручників
   На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України розміщено лист МОН України від від 18.06.2015 № 1/11-8383 ''Про доопрацювання оригінал-макетів підручників''.
22.06.2015 Банк учнівських проектів Харківської міської організації учнівського самоврядування
   На сторінці нашого сайту ''Виховна робота. Учнівське самоврядування'' розміщено структуру та банк учнівських проектів та ініціатив Харківської міської організації учнівського самоврядування.
22.06.2015 Доповнення до результатів відбору підручників підручників ЗНЗ на конкурсі підручників для 4 та 7 класу
   На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України розміщено доповнення до результатів відбору підручників загальноосвітніми навчальними закладами на конкурсі підручників для 4 та 7 класу ЗНЗ.
(за матеріалами сайту mon.gov.ua)
17.06.2015 Oгляд навчальних закладів району щодо готовності до 2015/2016 навчального року
   Відповідно до наказу управління освіти від 08.06.2015 №109 буде проведено огляд навчальних закладів району щодо готовності до 2015/2016 навчального року:
– загальноосвітніх та позашкільніх навчальних закладів – 11.08 2015;
- дошкільних навчальних закладів – 12.08.2015.
17.06.2015 Національно-патріотичне виховання здійснюватиметься за новою Концепцією
   16 червня 2015 року Міністр освіти і науки України Сергій Квіт підписав Наказ Міністерства освіти і науки № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та Методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах».
Уже з наступного 2015-2016 навчального року Концепція реалізовуватиметься у загальноосвітніх навчальних закладах України.
(за матеріалами сайту http://www.mon.gov.ua)
17.06.2015 Результати конкурсного відбору підручників для учнів 4 та 7 класів
   На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України розміщено результати конкурсного відбору підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів (у розрізі навчальних закладів та найменувань підручників) станом на 13 травня 2015 року.
16.06.2015 Щодо обов'язкової ділової документації
   Міністерство освіти і науки України оприлюднило лист від 10.06.2015 №1/9-285 ''Щодо обов'язкової ділової документації'' про використання загальноосвітніми навчальними закладами зразків обов’язкової ділової документації у навчально-виховному процесі у 2015/2016 навчальному році
(за матеріалами сайту http://www.mon.gov.ua)
12.06.2015 Абітурієнти склали тест ЗНО з математики
   Цього року тест зовнішнього оцінювання з математики мав два рівня складності: базовий і поглиблений. Під час роботи над тестом учасникам ЗНО з математики було запропоновано розв’язати 30 та 36 завдань відповідно.
За умови правильного виконання усіх завдань учасники зможуть отримати 48 балів за тест базового рівня та 66 балів за тест поглибленого рівня.
Для визначення результатів ЗНО з математики в усіх регіональних центрах оцінювання якості освіти будуть створені групи експертів, які після аналізу виконаних учасниками завдань тесту встановлять кількість тестових балів, що визначить пороговий бал тесту. Абітурієнти, які не подолають визначений пороговий бал, вважатимуться такими, хто тест не склав.
Результати тих учасників, хто подолає пороговий бал, будуть визначені за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів. Відповідно, рейтингова оцінка буде відображати місце результату учасника серед результатів інших учасників.
При оголошенні результатів ЗНО з математики будуть оприлюднені відповідні таблиці за шкалою 100 - 200 балів.
Офіційне оголошення результатів ЗНО з математики відбудеться 26-27 червня. Про точну дату оголошення результатів буде повідомлено додатково.
(за матеріалами сайту osvita.ua)
09.06.2015 Святa - вшанування обдарованих учнів у загальноосвітніх навчальних закладах району
   На сторінці нашого сайту ''Робота з обдарованими. Соціальна підтримка обдарованих учнів та їх педагогів'' розміщено фотозвіт проведення святa - вшанування обдарованих учнів у загальноосвітніх навчальних закладах району.
05.06.2015 МОН оприлюднено законопроект ''Про освіту''
   Міністерством освіти і науки України оприлюднено проект закону ''Про освіту''. Про це повідомляє прес-служба освітнього відомства.
Усі зацікавлені особи після ознайомлення мають можливість надіслати зауваження та пропозиції до законопроекту за електронною адресою: i_sovsun@mon.gov.ua.
03.06.2015 Свято з нагоди Дня захисту дітей
   02.06.2015 о 16.00 біля Палацу дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» відбулося свято з нагоди Дня захисту дітей, яке пройшло під патронатом Харківського міського голови Г.А. Кернеcа за ініціативи Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради. На святі був присутнім депутат Харківської міської ради Нехорошков Р.Б. Символічним стало те, що цього ж дня в районі відкрилися дитячі табори відпочинку, і вихованці таборів стали учасниками чарівного дійства на площі перед палацом. Для них було організовано святковий концерт, підготовлено розваги та конкурси на будь-який смак. Одразу на декількох майданчиках працювали показові спортивні секції, проходили шахово-шашковий турнір та вистава лялькового театру, конкурс малюнку на асфальті. За традицією, не обійшлося й без солодощів та подарунків.
ФОТОЗВІТ
03.06.2015 Відкриття дитячих таборів відпочинку з денним перебуванням
   2 червня 2015 року розпочали свою роботу дитячі табори відпочинку з денним перебуванням на базі всіх 18 загальноосвітніх навчальних закладів Орджонікідзевського району. На дітей чекають розважальні програми, цікаві екскурсії, творчі конкурси, спортивні змагання, майстер-класи та ще багато цікавих заходів літнього відпочинку.
Табори мають все необхідне для забезпечення якісного відпочинку дітей: це і чудові затишні куточки відпочинку, ігрові кімнати, і просторі та впорядковані території навчальних закладів, і спортивні майданчики. А працівники таборів обов’язково зроблять все можливе, щоб час, проведений у таборах, став би для дітей одним із найщасливіших моментів життя та кращими спогадами дитинства!
Також, в районі на базі ДТВ, за ініціативи Міністерства освіти і науки України, розпочали роботу 6 мовних таборів (ХСШ №№ 15, 75, 80, 85, 119 та ХГ № 163) та 1 мовна група (ХСШ №155). У мовному таборі на дітей чекає три тижні незабутніх днів відпочинку в поєднанні з вивченням англійської мови в атмосфері невимушеного спілкування з викладачами, волонтерами та носіями мови з різних куточків світу.
ФОТОЗВІТ
03.06.2015 Про перегляд підходів з організації діяльності музеїв історичного профілю
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' розміщено лист МОН України від 22.05.2015 №1/9-255 ''Про перегляд підходів з організації діяльності музеїв історичного профілю''.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)