Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

Протидія булінгу


Закон України ''Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)'' (18.12.2018 №2657-VIII)

Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.02.2020 № 293 ''Про затвердження плану заходів,спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти''

Наказ МОН України від 28.12.2019 №1646 ''Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти''

Лист Міністерства освіти і науки України від 14.08.2020 № 1/9-436 ''Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)

Лист Міністерства освіти і науки України від 13.04.2020 № 1/9-207 ''Роз'яснення щодо застосування наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 №1646''

Лист Міністерства освіти і науки України від 11.02.2020 № 1/9-80 ''Про затвердження наказу МОН України від 28.12.2019 року № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти''

Лист Міністерства освіти і науки України від 23/09/2021 № 4/793-21 ''Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу''


Відповідальна особа за проведення роботи,
спрямованої на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)
в закладах освіти Індустріального району


Верчикова Ірина Володимирівна,
методист ЦОТ Управління освіти адміністрації Індустріального району ХМР
Контактні данні: psy-ord@ukr.net, телефон 725 53 94Порядок подання та розгляду заяв або повідомлень про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

Відповідальність осіб, причених до булінгу (цькування)

Методичний посібник ''Протидія булінгу в закладі освіти: системний піідхід''

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ

Освітня програма «Вирішуємо конфлікти мирним щляхом. Базові навички медіації»

Про БУЛІНГ для дітей


БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ. КІБЕРБУЛІНГ.


ПОРАДИ БАТЬКАМ, ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ

Чат-бот «Кіберпес»

   Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот «Кіберпес». У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу.
   Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.
   У чат-боті «Кіберпес» можна знайти інформацію про те:
• що таке «кібербулінг» та як він проявляється;
• як визначити контент, що містить кібербулінг;
• що робити, якщо вас кібербулять;
• як видалити матеріали, що містять кібербулінг;
• як попередити кібербулінг;
• як не бути кібербулером.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ДЛЯ БАТЬКІВ:

1.ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ «ДІТИ. ІНТЕРНЕТ. МОБІЛЬНИЙ ЗВ’ЯЗОК.»
2.Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків
3.Онлайн-посібник «COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів»


ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
ПОСІБНИКИ, ЯКІ МОН ПРОПОНУЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ ПЕДАГОГАМ ДЛЯ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ БЕЗПЕЧНОМУ КОРИСТУВАННЮ ІНТЕРНЕТОМ:
1.Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник
2.Навчально-методичний посібник «Керівництво із соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в інтернеті»

ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЛЯ В ІНТЕРНЕТІ:
ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ «STOP SEXTING»

   Сексуальне насилля онлайн – один з викликів, який стоїть перед батьками та педагогами. Діти можуть стикатись із сексуальним насилля в Інтернеті у формах секстингу, кібергрумінгу та сексторшену.
    Секстинг – це надсилання інтимних фото чи відео з використанням сучасних засобів зв’язку. Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та цькувань дитини у школі.
    Кібергрумінг — це процес комунікації із дитиною в Інтернеті, під час якого злочинці налагоджують довірливі стосунки з дитиною з метою сексуального насильства над нею у реальному житті чи онлайн. Вони можуть змушувати дітей виконувати певні сексуальні дії перед камерою. Злочинці свідомо будують своє спілкування з дитиною так, аби викликати в неї теплі почуття та довіру, показати, що вона цінна та унікальна. Вони можуть прикидатися однолітками дитини, пропонувати роботу моделлю, дарувати подарунки тощо.
    Сексторшен – налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів або грошей.
   Звертаємо увагу: якщо дитина стала жертвою секстингу, кібергрумінгу чи сексторшену, необхідно звернутися до поліції.
   Освітній проєкт #stop_sexтинг за підтримки МОН, Мінцифри та Уповноваженого Президента України з прав дитини створили навчальні матеріали для батьків і педагогів щодо упередження та протидії сексуальному насиллю в Інтернеті:
•- Урок «Інтимні селфі в інтернеті» для 7-11 класів
•- Урок «#не_ведусь» для 5-6 класів
•- Квест «#не_ведусь» для 7-8 класів
•- Квест «#не_ведусь» для 9-11 класів
Відеофільми для обговорення з дітьми
1.Кібербулінг. Як я перестала бути жертвою
2.Як я став Кіберсупергероєм

Буклет «Про кібербулінг для дітей»


Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)