Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти



'' МІЙ БІЛЬ -ЧОРНОБИЛЬ''

О Боже, Боже, як ти міг
Страшне це лихо в світ пустити.
Мабуть і думки не було
Що можуть зло таке вчинити.

О Боже, Боже, поможи.
Дай хворим ліки, кволим силу,
Надію всім, хто уцілів
І спокій тим, хто ліг в могилу.

Скільки невинних полягло,
А скльки в муках помирає.
А немовлята... їх за що
Нещадно доля так карає?
(Боріс Брін)

Фотозвіт проведених заходів з нагоди відзначення 29-річниці з Дня Чорнобильської трагедії у загальноосвітніх навчальних закладах
ФОТОЗВІТ
Mітинг-реквієм «Чорнобиль – біль України»
   24 квітня 2015 року у парку культури та відпочинку «Зелений гай» біля пам’ятного знаку героям-ліквідаторам відбувся мітинг-реквієм «Чорнобиль – біль України», присвячений 29-річниці з Дня Чорнобильської трагедії.
ФОТОЗВІТ
Mітинг-реквієм «Чорнобиль – біль України»
   24 квітня 2014 року у парку культури та відпочинку «Зелений гай» біля пам’ятного знаку героям-ліквідаторам відбувся мітинг-реквієм «Чорнобиль – біль України», присвячений 28-річниці з Дня Чорнобильської трагедії.
Вже 28 років поспіль ми згадуємо найбільшу техногенну та екологічну катастрофу сучасності, яка змінила екологічне середовище та світогляд усього світу.
Пом’янути загиблих та подякувати ліквідаторам на ЧАЕС прийшли заступник голови адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Веліканова О.Г., представники районної громадської організації «Союз Чорнобиль», начальник управління освіти Збицька О.Л., учні ЗНЗ району, мешканці району.
Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять тих учасників ліквідації, які врятували світ ціною власного життя. У цю скорботну мить кожен подумки дякував усім, хто ризикуючи власним здоров’ям, ліквідовував наслідки аварії, відроджував і нині відроджує нове життя на обпаленій радіацією землі.
ФОТОЗВІТ...
Аварія на ЧАЕС. Як це було...














26 квітня 1986 року в Україні трапилася наймасштабніша техногенна катастрофа сучасності - аварія на Чорнобильській атомній електростанції.
Вночі о 1.23 (за московським часом, що діяв тоді в УРСР) на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС в результаті серії теплових вибухів був зруйнований реактор. Значна кількість радіоактивних речовин потрапила в навколишнє середовище, це зокрема ізотопи урану, плутонію, йоду-131 (період напіврозпаду 8 днів), цезію-134 (період напіврозпаду 2 роки), цезію-137 (період напіврозпаду 30 років), стронцію-90 (період напіврозпаду 28 років). За розрахунками експертів, сумарний вихід радіоактивних матеріалів становив 50 млн. кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму. Радіоактивна хмара, що утворилася в результаті аварії, пройшла над європейською частиною колишнього СРСР (Україна, Білорусь, Росія), Східною Європою, Скандинавією, Великобританією і східною частиною США. Радіоактивними нуклідами було забруднено понад 145 тис. кв. км території України, Республіки Білорусь і Російської Федерації - близько 5 тисяч населених пунктів в цих країнах; з них в Україні - 2218 селищ і міст з населенням приблизно 2,4 млн. осіб. Населення попередили про небезпеку зараження з великим запізненням. Перше офіційне повідомлення по телебаченню зробили лише 28 квітня. До цього часу підвищення радіаційного фону уже зареєстрували в Швеції - за ізотопним складом радіоактивної хмари фахівці визначили, що сталася аварія на атомній станції.
25 квітня 1990 року Верховна Рада СРСР офіційно визнала, що попередня інформація про масштаби катастрофи є результатом брехні і неправильної оцінки масштабів аварії. За інформацією СБУ України, до 1991 року Чорнобиль забрав життя 12 тисяч громадян СРСР, в основному військовослужбовців. Радянські органи влади надали в МАГАТЕ неправдиві відомості про викид в атмосферу 3% радіоактивних речовин, тоді як реальний викид становив 60 - 80%.
В 1986-1987 роках в роботах з ліквідації наслідків катастрофи взяли участь близько 600 тисяч осіб. 200 тис. з них отримали підвищені дози опромінення, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
За офіційними даними загалом внаслідок Чорнобильської аварії потерпіли близько 5 млн. осіб, з них понад 2,6 млн. українців, у тому числі більше 600 тис. дітей.
Після аварії на Чорнобильській АЕС з потерпілих районів евакуювали 116 тисяч мешканців. Ще 230 тисяч були переселені із зараженої зони. Серед них значно вищий, ніж в середньому по Україні, рівень захворювань органів дихання, щитовидної залози та інших.
Тим часом частина переселенців повернулася в села. Зараз на заражених територіях проживають більше 300 самоселів.
Через 25 років після аварії на ЧАЕС оцінки її впливу на здоров'я людей дуже суперечливі. Чорнобиль називають ще і інформаційно-комунікативною катастрофою, оскільки точне число жертв важко визначити. Вважається, що велика їх частина померла або помре від раку. Достатньо складно визначити, чи є ці випадки наслідком аварії або ж викликані іншими причинами.

Тепер тут Зона. Пропускні пункти, колючий дріт, дозиметричний контроль. На вулицях, де мами гуляли з дитячими візочками по обсаджених трояндами алеях, – здичавілі нетрі. Замість галасу дітлашні, що гасає у футбол, – завивання вітру у розбитих шибках...
Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)