Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

Дитячо – юнацька громадська організація ''Сузір’я''
Шкільне самоврядування є важливою складовою шкільного життя. Воно поєднує учнівський колектив та адміністацію школи. Кожен учень може взяти участь у житті школи, своїми рішеннями, пропозиціями, активною позиицією.
Районна організація учнівського самоврядування ДЮГО ''Сузір’я'' - добровільне об'єднання учнів, утворене для їхнього всебічного розвитку, самореалізації; вироблення навичок співпраці, управління; підтримки та забезпечення прав учнів.


Мета організації:
Активізація роботи кожної шкільної організацій (шляхом обміну досвідом роботи, забезпечення інформаційного обміну та ділових контактів);
забезпечувати та захищати права і інтереси учнів;
формування активної громадянської позиції, почуття відповідальності, свідомого ставлення кожного у вирішенні справ;
виховання свідомого громадянина, готового в майбутньому взяти участь у вирішенні важливих політичних і державних завдань;
соціалізація школярів, навчання їх науці управління через участь у місцевому самоврядуванні і представництво інтересів школярів у органах державної влади;
проведення заходів, які сприяють вихованню та формуванню політичної толерантності;
робота за програмою ''Обдарована молодь''.


Мережа шкільних ДЮГО закладів освіти Індустріального району


Інформація щодо банку проєктів ЗЗСО Індустріального району


Інформація щодо учасників міського етапу конкурсу проєктних ініціатив «Марафон унікальних справ ХМОУС-2020»


Хlll Міжнародна зустріч учасників асоціацій ветеранів війни та AISP-SPIA

    У вересні у місті Брно (Чехія ) пройшла Хlll Міжнародна зустріч учасників асоціацій ветеранів війни та AISP-SPIA, конференція з безпеки у Східній Європі. Україну та Харків на заході представляли Світлана Бережна, проректор з наукової , інноваційної та міжнародної діяльності Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди; юні миротворці - Анастасія Скрипка (гімназія 55, Київський район), Дар'я Єлісєєнко та Дар'я Ясинецька (учениці ХСШ 119 , Індустріальний район). Поїздка стала можливою в межах угоди між організаціями «Чеський легіонер» та SPIA Ukraine на особисте запрошення Карела Черноха, Президента SPIA - Czech, під патронатом Президента AISP-SPIA Лорана Аттар -Байру, Міністра оборони Чехії Яни Чернохової, при координації Сергія Самойлова, голови правління ГО «Об'єднання миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни».

   В межах заходу юні миротворці взяли участь у брифінгу учасників конференції. Під час основної частини заходу, яка пройшла в Клубі Університету оборони м. Брно, виступили з презентацією міжнародних програм «Юний миротворець» та «Школа миру», проєктів «Гвардійський вишкіл» та «Військово - патріотичний квест». Отримали почесну нагороду - бронзову медаль Асоціації миротворців ООН Чехії «На службі миру, свободи, демократії». Вразила і спортивна частина заходу, яка відбулася в Живове поблизу Оломоуца в рамках Міжнародної стрілецької ліги. Участь у подібних заходах надзвичайно корисна для молоді, яка навчається ділитися своїм досвідом на міжнародному рівні, вдосконалює навички англійської мови. Результатом подорожі стали домовленості про майбутні спільні міжнародні проекти.

    ФОТОЗВІТ
Розпочато підготовку до конкурсу учнівських громадських ініціатив «Марафон унікальних справ – 2022»

   У межах діяльності Харківської міської організації учнівського самоврядування розпочато підготовку до конкурсу учнівських громадських ініціатив «Марафон унікальних справ – 2022». Захід проводиться за підтримки кафедри економіки підприємства та організації бізнесу Харківського національного університету імені Семена Кузнеця.
    На презентацію проєктів у межах робочої поїздки завітав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Міністр відповів на запитання школярів, надав учням корисні поради щодо успішного навчання та подальшої самореалізації в житті.
   Для учасників було проведено заняття у межах Школи проєктів «Рrogekt study Я» на тему «Підготовка проєкту до захисту та презентації». Перед учнями виступили викладачі, декани факультетів університету, члени журі конкурсу та консультанти.
   Презентовано кращі зразки проєктної діяльності школярів, серед яких проєкти ХЗОШ №157.
   Представлено номінації конкурсу:
• «Цифровізація: шлях у майбутнє»,
• «Дитинство без кордонів»,
• «Молодь міста за безпеку»,
• «Харків – місто дружнє до дітей»,
• «Кращий підприємницький проєкт»,
• «Кращий проєкт екологічної спрямованості».
    «Якщо ти ініціативний, маєш круті ідеї для розвитку школи, міста, регіону або держави – не зволікай! Долучайся до Конкурсу! Пропонуй свої цікаві ідеї!» – закликали учасників зустрічі лідери ХМОУС.

Церемонія Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту для міст-побратимів

   27.01.2022 учні ХСШ №155 взяли участь у Церемонії Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту для міст-побратимів.
   Захід проведено в онлайн-форматі за ініціативи Департаменту закордонних зв’язків муніципалітету міста Рішон-ле-Ціон. Учасниками заходу стали представники Ізраїлю, України, Франції, Німеччини, Польщі та інших країн.

      ДОКЛАДНІШЕ
Заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

   27.01.2022 з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в закладах освіти району проведено цикл заходів: години спілкування «Голокост – лихо століття», уроки-реквієми «Пам’ятаємо, щоб не повторилося», уроки пам’яті «Ніколи більше», акції «Метелики пам'яті», «Свіча пам’яті», у бібліотеках оформлено виставки тематичної літератури.

   Учні ЗЗСО №№ 15, 71, 104 поклали квіти до Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту на місці єврейського гетто періоду окупації Харкова 1941-1943 років».
   Засвоїти уроки історії – обов’язок теперішніх і прийдешніх поколінь. Маємо не лише пам’ятати про безневинні жертви минулого, але й об’єднати зусилля, щоб не допустити повторення трагедій, подібних Голокосту.

      ФОТОЗВІТ
Міжнародна онлайн-конференція «Культура народів світу»

   22.01.2022 юні миротворці ХСШ №№75, 85, 119 взяли участь у міжнародній онлайн-конференції «Культура народів світу».
   Спікерами заходу виступили Ерик Докен, миротворець місії ООН з Норвегії, представник міжнародної програми «Travel for peace»; Шульженко Надієя, представник ЮНІСЕФ.

   Учасниками заходу стали представники Норвегії, України, Австрії, Індії, Афганістану та студенти Технічного університету Демократичної Республіки Конго.
   Учасники зустрічі, яка проводилася англійською та французькою мовами, обмінялись думками щодо перспектив культурного співробітництва між країнами й обговорили спільні ініціативи миротворчого спрямування.
   Захід, проведений у теплій дружній атмосфері, виявився цікавим і корисним для усіх учасників.

      ФОТОЗВІТ
Засідання Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування

   21.01.2022 представники учнівського самоврядування та юні миротворці ЗЗСО №№119, 157 взяли участь у засіданні Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування (ХМОУС). Під час заходу активна молодь Харкова розглянула питання про виконання резолюції звітно-виборчої конференції ХМОУС та реалізацію Стратегії розвитку на 2022 рік з презентацією досвіду провідних осередків міста.

   Учня 11-А класу ХЗОШ №157 Лебединця Ярослава обрано головою Харківської міської організації учнівського самоврядування, ученицю 10-А класу ХСШ №119 Ясінецьку Дар’ю – заступником голови Клубу миротворців.
   Оголошено результати моніторингу стану розвитку учнівського самоврядування у закладах освіти та громадську експертизу діяльності базових центрів ХМОУС за 2021 рік, за підсумками якого організації учнівського самоврядування ЗЗСО №№157, 119, 163, 118, 85 увійшли до ТОП-15 ДЮГО закладів освіти міста!

      ФОТОЗВІТ
Звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування

   23.12.2021 на базі ХЗОШ №28 відбулася звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування, в якій взяли участь активні старшокласники, куратори учнівського самоврядування, методисти з виховної роботи Центрів освітніх технологій управлінь освіти адміністрацій районів, представники закладів вищої освіти, громадських організацій, члени Координаційної ради ХМОУС – випускники попередніх років.

      ДОКЛАДНІШЕ
Зустріч Харківського міського голови І.О.Терехова із лідерами Харківської міської організації учнівського самоврядування

   07.12.2021 відбулася зустріч Харківського міського голови І.О.Терехова із лідерами Харківської міської організації учнівського самоврядування (ХМОУС).
   Зустріч приурочена до Дня місцевого самоврядування та проведена у рамках відкритого заняття школи розвитку «Мер міста», яка функціонує на базі ХНУМГ ім. Бекетова у співпраці з Департаментом освіти.

У заході взяли участь керівники дитячих громадських організацій, шкільні омбудсмени, юні журналісти.Під час заняття учні поділилися з мером своїми поглядами на майбутнє Харкова, подискутували про шляхи вирішення проблем сучасних громад, а також презентували свої ініціативи у рамках «Стратегії розвитку Харкова – 2030».

      ДОКЛАДНІШЕ
Всеукраїнський день добрих справ в закладах освіти Індустріального району

   30 листопада 2021 року – Всеукраїнський день добрих справ, до якого долучилися й заклади освіти Індустріального району. В Україні він відомий під назвою #ЩедрийВівторок. Метою ініціативи є об’єднання всієї країни навколо добрих справ.

      ДОКЛАДНІШЕ
Відкрите засідання Ради шкільних омбудсменів

   21 жовтня учні ХЗОШ №157 взяли участь у відкритому засіданні Ради шкільних омбудсменів за темою «Медіація як інструмент в роботі шкільного омбудсмена». Захід проведено у змішаному форматі в за участі почесних гостей – представників Харківського офісу Моніторингової місії ОБСЄ з прав людини.
    Кононенко Ігор, заступник голови Ради Омбудсменів ХМОУС та Дяченко Артур, активний член Правової корпорації ХМОУС, учні ХЗОШ №157, презентували проєкти учнів ЗЗСО Індустріального району:
•«Шкільний омбудсмен – «Рятувальний жилет» (ХСШ №85);
•«Електронний кейс омбудсмена»(ХЗОШ №157);
•«Діти об’єднують планету в мессенджерах»(ХЗОШ №157);
•«ТікТок за безпеку»(ХЗОШ №157);
•«Створюємо правову спільноту. Знай! Дій! Допомагай!»(ХЗОШ №157).
   Юні омбудсмени поділилися новими ідеями щодо співпраці учнів із представниками патрульної поліції, членами пошуково-рятувального загону «Мілена», департаментами Харківської міської ради.
   У ході зустрічі розглянуто нормативно-правові та методичні засади діяльності шкільних омбудсменів, поширено інформацію про створення міського банку правових проєктів та електронного кейсу для роботи омбудсменів, обговорено умови проведення щорічного конкурсу «Я – омбудсмен» у межах «Фестивальної весни ХМОУС-2022».
   Діяльність шкільних омбудсменів м. Харкова отримала позитивний відгук з боку голови Харківського офісу Моніторингової місії ОБСЄ з прав людини Крассіміра Янкова.
   Надалі у планах учнів багато цікавого: право просвітницька діяльність, реалізація правових ініціатив, проєкти, заходи, акції, челенджі тощо. Діти вважають Харків центром успішних правових проєктів та ініціатив. Юні омбудсмени прагнуть, щоб Харків став правовим центром країни!
   Правова корпорація ХМОУС та Рада Омбудсменів

Традиційна районна акція «З відданістю Україні в серці», присвячена Дню захисників і захисниць України в закладах освіти Індустріального району

   З метою вшанування мужності, героїзму захисників та захисниць незалежності та територіальної цілісності України в закладах освіти Індустріального району проведено традиційну районну акцію «З відданістю Україні в серці», присвячену Дню захисників і захисниць України. Слід відзначити, що ця акція проводиться у районі сьомий рік поспіль.
   Напередодні свята в рамках акції лідери районної дитячо-юнацької громадської організації «Сузір’я» та юні миротворці ЗЗСО району відвідали військову частину 3005 Національної гвардії України. Учні урочисто привітали захисників зі святом та передали від усіх закладів загальної середньої освіти району подарунки, патріотичні сувеніри і жовто-блакитні сердечка із найкращими побажаннями.
   Також в усіх ЗЗСО було організовано зустрічі учнів із захисниками України, проведено тематичні заходи, уроки мужності, змагання, квести та інші заходи.

Участь учнів ХЗОШ №157 у всеукраїнському форумі молодіжних ініціатив «Action! Forum»

   7-8 жовтня 2021 року учні ХЗОШ №157 Індустріального району взяли участь у всеукраїнському форумі молодіжних ініціатив «Action! Forum», який відбувався у м. Києві в Національному центрі «Український дім». Метою заходу є створення простору взаємодії та розвитку через зібрання молоді, зацікавленої в змінотворчій діяльності, та фахівців, які готові ділитися досвідом.
   З 30 найкращих молодіжних ініціатив зі всієї України компетентним журі були відібрані відразу 5 проєктів ХЗОШ №157, які було представлено в межах пітчинг-програм:
• «Шлях» (Лебединець Ярослав, Дяченко Артур);
• «Музей Харківської культури» (Дєткіна Наталія, Філоненко Катерина);
• «Кібербулінг_Фейки_Шахрайство» (Кононенко Iгop, Пащенко Дмитро);
• «ТікТок – за безпеку» (Саєнко Микола, Тарасовська Крістіна);
• «Доступний Харків» (Полякова Євгенія, Кріцин Олександр).
   Організатори форуму приготували для учасників форуму дуже насичену та цікаву програму зустрічей та лекцій: «Джерела. Як локальним проєктам виходити на широку аудиторію»(Сергій Окунєв); «Розмова про рівність, формат питання-відповідь» (Олесь Яскевич); «Сучасне мистецтво – крінж чи краш?» (Леся Хоменко); «Розмова про Важливе» (зустріч з відомою українською співачкою ONUKA).
   Лекційна програма включила до себе наступні блоки: «Фандрайзинг» (Анастасія Козловцева); «СММ для соціальних ініціатив» (Оля Смолярчук); «Проектний менеджмент» (Ірина Тулякова); «Креативне мислення» (Ярослав Белінський).
   Під час урочистого нагородження команди ХЗОШ №157 отримали три сертифікати менторського супроводу проєктів менторами всеукраїнського рівня. Це свідчить про високу оцінку фахівцями проєктних ініціатив учнів Харкова.
   Завершився форум неймовірною екскурсією історичними та культурними місцями Києва.
   Під час подорожі до столиці учні не тільки здобули навички, необхідні для реалізації своїх ідей, не просто вислухали корисні поради від експертів, але й отримали неймовірний заряд позитивної енергії для наступних звершень.


2020/2021 навчальний рік

Спецвипуск газети «Зірковий вісник» районної дитячо-юнацької громадської організації «Сузір’я» «Наші ініціативи – тобі, Україно! Наші проєкти – тобі, Харкове! Наші ідеї – тобі, районе!»


Міжнародна онлайн-зустріч Клубу миротворців ХМОУС

   28.05.2021 напередодні Міжнародного дня миротворців ООН учні й педагоги ЗЗСО №№119 та 157 стали учасниками міжнародної онлайн-зустрічі, що відбулася у Харківському дипломатичному клубі на базі Почесного консульства Республіки Казахстан. Захід проведено у форматі засідання «круглого столу» за підтримки Департаменту міжнародних зв’язків Харківської міської ради, за координації громадської організації «Громадське об’єднання миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни».
   Юні миротворці ХСШ №119 представили роботу міського Клубу миротворців ХМОУС за поточний навчальний рік та поспілкувалися з юними миротворцями Ліона (Франція).
   Учні й педагоги закладів освіти району були нагороджені грамотами Консульства Республіки Казахстан та подяками громадської організації «Громадське об’єднання миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни».

Проєкт району «Серця, осяяні зірками»

   У закладах освіти району реалізується проєкт «Серця, осяяні зірками».
   Щоб вшанувати пам’ять українців, які рятували єврейські родини, учні ЗЗСО району дослідили їх історії. Кожна історія оформлена у символічне ілюстративне серце. На кожному з сердець розташований QR-код з посиланням на відео історії порятунку. Всі серця об’єднано у декоративне панно у вигляді величезного серця. За допомогою мультимедійних технологій на основі невеличких відеороликів створено єдиний фільм «Серця, осяяні зірками», який розміщено на просторі YouTube за посиланням https://youtu.be/KibMxkUMZhk

      ДОКЛАДНІШЕ
Тематичні заходи району щодо відзначення Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

   У закладах освіти Індустріального району організовано проведення тематичних заходів щодо відзначення Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
   Проведено уроки пам’яті «Українці з великим серцем», «Людяність у часи жорстокості», бесіди «Голокост: уроки пам’яті», години спілкування «Праведники народів миру в Україні», відеоуроки «Чужого болю не буває», виховні заходи «Людяність у піклі війни», інформаційні години «Їх пам’ятають донині», тематичні уроки «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе», години-спогади «Голокост – трагедія і героїзм», уроки «Мужність і відвага крізь покоління» тощо.

      ДОКЛАДНІШЕ
Результати конкурсу-фестивалю шкільних ЗМІ «Фестивальної весни ХМОУС»

   У квітні відбувся традиційний конкурс-фестиваль шкільних ЗМІ «Фестивальної весни ХМОУС» .
   За підсумками роботи журі переможцями районного етапу у номінації «Шкільна газета» стали:
І місцеХЗОШ №70
ІІ місцеХСШ №75
ІІ місце ХЗОШ №118
ІІІ місцеХСШ №80
ІІІ місцеХЗОШ №168

Міжнародна он-лайн конференція у рамках міжнародної програми UNPKFC MUN (Model United Nations)

   27.04.2021 учні та педагоги ЗЗСО Індустріального району взяли участь у Міжнародній он-лайн конференції у рамках міжнародної програми UNPKFC MUN (Model United Nations). Модель ОРГАНІЗАЦІЇ Об'єднаних Націй за темою “The spirit of sustainable development goals. Дух цілей сталого розвитку”, яка була присвячена обговоренню актуальних світових проблем та формуванню в молоді навичок дослідницьких, розмовних, дискусійних навичок, а також критичного мислення, колективної роботи та лідерських здібностей.

      ДОКЛАДНІШЕ
Районна творча майстерня для лідерів учнівського самоврядування «Україна – це я, Україна – це ти» з виготовлення патріотичних сувенірів

    У районі шостий рік поспіль працює районна творча майстерня для лідерів учнівського самоврядування «Україна – це я, Україна – це ти» з виготовлення патріотичних сувенірів.
    Майстерня створена з метою виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій українського народу, становлення самодостатнього громадянина-патріота України. Крім того створення власних виробів дає широкі можливості для розвитку творчих здібностей.
    Цьогоріч майстерня перевела свою роботу в онлайн-формат, який дозволяє залучити більшу кількість дітей, учнівської молоді, батьків та всіх охочих до створення унікальних цікавих сувенірів патріотичної спрямованості. Взяти участь у майстер-класах з виготовлення патріотичних сувенірів, розроблених кожним закладом освіти, можна, перейшовши за гіперпосиланнями, що вказано нижче.
    Запрошуємо до співпраці і бажаємо творчого натхнення!
КЗ «ХСШ №15»
https://www.youtube.com/qCFW7kBqAAg
ХЗОШ №26
https://www.youtube.com/gYO7pHU
ХЗОШ №40
Майстер-клас «Підкова на щастя»
https://youtu.be/VB9u9Ui6kHMм
ХЗОШ №70
https://youtu.be/Sn-z2DmSxYQ
ХЗОШ №71
https://youtu.be/eVzG6r60Kak
ХСШ №75
https://www.youtube.com/Ts3i420mZgE
ХСШ №80
https://www.youtube.com/8Nyv9Q_yPMQ
ХСШ №85
https://youtu.be/SOrAvdDkMhY
https://www.youtube.com/g87k5qbiTjU
https://www.youtube.com/At_O9lgLXoQ
ХЗОШ №88
https://youtu.be/I2Mstsr9URI
ХЗОШ №104
https://www.youtube.com/L0sx2Z6rg
ХЗОШ №113
https://youtu.be/-pDpYttJlXg
ХЗОШ №118
https://www.youtube.com/m5zFkBOkGkE
ХСШ №119
https://youtu.be/AAb8HNKJpWY
ХЗОШ №121
https://youtu.be/otUnFGEcGkY
ХСШ №155
https://www.youtube.com/watch?v=Kq2mfSFCdgA
ХЗОШ №157
https://www.youtube.com/U3c5GwgSX5
ХГ №163
https://youtu.be/p5P42JvmtLk
ХЗОШ №168
https://youtu.be/x859nMZrqG4

Відкриття «ФЕСТИВАЛЬНОЇ ВЕСНИ-2021»

   12.04.2021 на базі ХСШ №119 урочисто відкрито «ФЕСТИВАЛЬНУ ВЕСНУ-2021». Традиційний міський захід цього року проведено в онлайн-форматі під гаслом «Залиши свій слід в історії».
   Перша частина заходу «Подорож заради миру» – презентація робіт – переможців районних етапів міського творчого Фестивалю-конкурсу макетів земної кулі з однойменною назвою, проведеного за ініціативи учнів ХСШ №119 Індустріального району.

      ДОКЛАДНІШЕ
Підсумки міського конкурсу «Учень року – 2021»

   Підведено підсумки міського конкурсу «Учень року – 2021» , який щорічно проводиться з метою підтримки та стимулювання розвитку обдарованої молоді міста. У районному турі взяв участь 21 учень закладів загальної середньої освіти району, четверо з яких продовжили змагання у міському турі (учні ЗЗСО №№15, 80, 119, 163).

      ДОКЛАДНІШЕ
Щорічна акція «Надія є завжди»

     За ініціативи учнівського самоврядування у закладах освіти району проведено щорічну акцію «Надія є завжди» щодо збору благодійної допомоги онкохворим дітям.
     До акції приєдналися заклади загальної середньої та дошкільної освіти району. Голова районної дитячо-юнацької організації «Сузір’я» Комишан Руслан разом із представниками учнівського самоврядування спробували продовжити новорічну казку малюкам та подарувати їм надію. Активісти самоврядування зустрілися із головним лікарем та передали зібрані кошти маленьким пацієнтам КМП «Міська дитяча лікарня №16» Харківської міської ради.
     Сподіваємося на їхнє скоріше одужання. Надія є завжди…

Переможці конкурсу відео-есе «Сучасний лідер місцевого самоврядування»

      Управління освіти адміністрації Індустріального району вітає переможців конкурсу відео-есе «Сучасний лідер місцевого самоврядування», проведеного в рамках Школи розвитку «Мер міста». Лідери учнівського самоврядування Індустріального району Комишан Руслан, учень ХГ №163, та Лебединець Ярослав, учень ХЗОШ №157, за результатами оцінок журі посіли ІІ місце, а за результатами онлайн-голосування з глядацьких симпатій стали переможцями конкурсу.
     З відеороботами учнів можна ознайомитися за посиланнями:
     Комишан Руслан: https://www.facebook.com/100003552711027/videos/3287836781344713/
     Лебединець Ярослав https://www.facebook.com/100030826008073/videos/424046005299596/

Онлайн-спілкування юних миротворців району з президентом асоціації миротворців ООН в Австрії

      Відбулося онлайн-спілкування юних миротворців ХСШ №№80, 155 з президентом асоціації миротворців ООН в Австрії Хансом Зіммерманом та представником асоціації миротворців ООН у Відні Лео Хастлером – учасниками місії ООН у Сірії.
      Спілкування проходило німецькою мовою. Учні розповіли про себе й познайомилися із співрозмовниками. Друга частина зустрічі пройшла у форматі діалогу: діти мали змогу задати питання, що їх цікавлять, та надати відповідь миротворцям. Австрійські миротворці відзначили високий рівень володіння учнями німецькою мовою.

Онлайн-засідання волонтерського об’єднання ХМОУС

   08.12.2020 відбулося онлайн-засідання волонтерського об’єднання ХМОУС за темою: «Проведення волонтерських та благодійних акцій, реалізація спільних проєктів з представниками громадських організацій».

      ДОКЛАДНІШЕ...

Zoom-конференція, з першим заступником Харківського міського голови

   08.12.2020 лідери Харківської міської організації учнівського самоврядування стали учасниками zoom-конференції, яку провів перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

      ДОКЛАДНІШЕ...

Акції до Всесвітнього дня волонтерів

    Напередодні Всесвітнього дня волонтерів , який щороку відзначається 5 грудня, в закладах освіти району проведено акції «Твори добро», «Надія є завжди», «Скринька добра», «Наш подарунок тобі, друже» та багато інших. Діти збирали кошти для онкохворих, співпрацювали з волонтерськими об’єднаннями, піклувалися про братів наших менших, інакше кажучи, допомагали всім, хто потребує нашої уваги.

      ДОКЛАДНІШЕ...

Традиційна акція «Привітай захисника»

   04.12.2020 напередодні Дня Збройних сил України в закладах освіти району проведено традиційну акцію «Привітай захисника» . Представники учнівського самоврядування, члени районної дитячо-юнацької організації «Сузір’я» Індустріального району, передали подарунки військовим, які знаходяться на лікуванні у військово-медичному клінічному центрі Північного регіону.
   Цьогоріч учні зробили подарункові комплекти, до яких входила листівка із привітанням, міні-сувенір патріотичної спрямованості, солодощі, засоби гігієни тощо.
   У зв’язку із карантинними обмеженнями цього року учні не поспілкувалися особисто із військовими, залишивши подарунки на КПП, але передали свої слова вдячності та найкращі побажання.

Районний захід «Доброта врятує світ»

   02.12.2020 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» проведено районний захід «Доброта врятує світ», присвячений Міжнародному дню волонтера.
   У зв’язку з карантинними обмеженнями захід складався з двох частин та проводився з суворим дотриманням протиепідемічних заходів.

      ДОКЛАДНІШЕ...

Онлайн-засідання Ради шкільних омбудсменів

    26.11.2020 учні ЗЗСО району взяли участь в онлайн-засіданні Ради шкільних омбудсменів, яке відбулося на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова. Засідання було присвячене відзначенню Міжнародного дня прав дитини.
Учні ХЗОШ №157 презентували свої правові проєкти:
«Кейс омбудсмена» – проєкт спрямований на обмін досвідом між шкільними омбудсменами м.Харкова шляхом використання «Кейсу омбудсмена» та проведення правових заходів в закладах освіти м.Харкова.
«Створюємо правову спільноту. Знай. Дій. Допомагай» – проєкт, спрямований на правову освіту учнів через використання мотиваційних матеріалів «Меседж-боксу» з інформацією для дітей, які можуть опинитися у складній ситуації.
«Діти об’єднують планету в месенджерах» – проєкт, спрямований на заохочення дітей різних країн до спілкування у месенджерах (Viber, Telegram тощо) через використання нестандартних авторських стікерів.

Тиждень толерантності в закладах освіти району

      З 09.11.2020 по 16.11.2020 в закладах освіти району проведено Тиждень толерантності. З урахуванням карантинних обмежень в ЗЗСО району провели класні години «Учимося бути толерантними», години спілкування «Толерантність у нашому житті», конкурси малюнків (стіннівок) «Толерантність очима дітей», виконання проєктів «Дружні долоньки толерантності», «Світ, в якому я хочу жити», «Кодекс толерантного учня» тощо.

      ДОКЛАДНІШЕ... .
Результати районного конкурсу соціальних плакатів та малюнків «Безпека на дорозі – безпека у житті»
         У листопаді 2020 в рамках Тижня безпеки дорожнього руху відбувся районний конкурс соціальних плакатів та малюнків «Безпека на дорозі – безпека у житті»
      Конкурс проводився за ініціативи Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції, з метою попередження дорожньо-транспортного дитячого травматизму, формування правосвідомої поведінки в учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців дошкільної освіти, активізації роботи шкільних загонів юних інспекторів руху тощо.
      ДОКЛАДНІШЕ... .
Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності в закладах району
         З 09.11.2020 по 13.11.2020 у закладах загальної середньої освіти проведено «Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності», з метою перевірки дій особового складу в надзвичайних ситуаціях, формування практичних умінь і навичок учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвичайної ситуації будь-якого характеру.
      ДОКЛАДНІШЕ... .
Авторські стікери учнів ХЗОШ №157
         В рамках проєкту «Харків у месенджерах» учні ХЗОШ №157 Індустріального району створили авторський стікери до Міжнародного дня толерантності, якими можна користуватися у месенджерах Viber та Telegram.
      Все дуже просто. Достатньо завантажити в свій телефон стікери, натиснувши на зображення:

     Готово! Можна відправляти своїм друзям!
     ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ!!!
Підсумки ІІІ Всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт у межах національного проєкту «Безпечна країна–2020»
         Підведено підсумки ІІІ Всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт у межах національного проєкту «Безпечна країна–2020». Проєкт спрямований на формування безпечного та інклюзивного шкільного середовища для всіх учасників освітнього процесу, запобігання всім видам насильства та травматизму в закладах освіти. Нагородження переможців відбулося у дистанційному режимі.
      У конкурсі брали участь індивідуальні та колективні роботи за темами «Молодь за безпеку дорожнього руху»,«Протидія булінгу (цькуванню) у закладах освіти»,«Інклюзія в освітніх закладах».
      У номінації «Студійна відеоробота» в онлайн голосуванні 1758 голосів віддано за відеороботу учнів 6-В класу ХЗОШ №157 «Стоп-булінг. Добро починається з тебе».
      Управління освіти вітає ХЗОШ №157 з перемогою у Всеукраїнському конкурсі та бажає подальших перемог!
      Посилання на дистанційне підведення підсумків https://www.youtube.com/watch?v=N03qHmNG2lw
Про ХЗОШ №157 йдеться на 1 год.41 хв трансляції.
Підсумки міської Естафети пам'яті «Ми – нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!»
         12.11.2020 відбулося підведення підсумків міської Естафети пам'яті «Ми – нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!», яка проводилась з нагоди святкування 75-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
      Символи Естафети, які з жовтня 2019 року в кожному районі передавалися від закладу освіти до закладу освіти, було урочисто передано представникам районних ветеранських організацій.
      ДОКЛАДНІШЕ... .
Традиційна районна акція «З відданістю Україні в серці»
         12.10.2020 напередодні свята в рамках акції лідери районної дитячо-юнацької громадської організації «Сузір’я» зустрілися з Соколовим Олександром Васильовичем, головою громадської організації «Ветерани АТО Індустріального району міста Харкова», та його побратимами. Учні урочисто привітали захисників зі святом та передали патріотичні сувеніри із найкращими побажаннями.

2019/2020 навчальний рік


Районна газета
Випуск №1 (вересень - жовтень)

Випуск №2 (листопад-грудень)

Випуск №3 (січень-березень)

Випуск №4 (березень-квітень)


Pайонний конкурс презентацій Євроклубів «Європейський вектор»
   У травні відбувся районний конкурс презентацій Євроклубів «Європейський вектор», присвячений Дню Європи.
За підсумками роботи журі переможцями стали:
І місце – ЗЗСО № 70, 75, 85, 157;
ІІ місце – 26, 119, 155, 163;
ІІІ місце – 15, 80, 104, 113, 118.
Переглянути презентації закладів освіти
Районний флешмоб «Веселкою сплелися кольори»
   Щороку у третій четвер травня в закладах освіти Індустріального району проводиться районний флешмоб «Веселкою сплелися кольори», присвячений Дню вишиванки. Цього року ми не відступили від традицій, і провели осучаснений флешмоб у новому форматі. Його учасники одягали вишиванку або одяг з елементами українського орнаменту чи зображенням національної символіки, робили фото та викладали у соціальних мережах під хештегом #Веселкою_сплелися_кольори.

Також представники учнівського самоврядування ЗЗСО Індустріального району підтримали ініціативу представників учнівського самоврядування Київського району та взяли участь у челенджі #світ_у_вишиванці, знявши коротке відео за певним алгоритмом, на якому продемонстрували свою вишиванку. Переглянути відео можна у соціальних мережах, використавши хештег #світ_у_вишиванці.
Усі разом ми зробили цей день яскравим та подарували усім різнобарвні враження та чудовий настрій. Веселкою сплелися кольори наших вишиванок!
Щорічний конкурс спецвипусків шкільних електронних газет
   У рамках Естафети пам'яті ''Ми нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!'' в закладах загальної середньої освіти району проведено щорічний конкурс спецвипусків шкільних електронних газет з однойменною назвою «Ми нащадки переможців! Пам’ятаємо! Пишаємося!».
Прес-центрами дитячо-юнацьких громадських організацій закладів освіти дистанційно створено спецвипуски шкільних газет з нагоди відзначення 75-ї річниці Перемоги. Електронні версії газет розміщено на офіційних сайтах закладів освіти. Під час роботи журі звертало увагу на кількість рубрик, відповідність матеріалу заявленим рубрикам та інтересам цільової аудиторії, відсутність помилок, дизайн видання. За підсумками роботи журі призові місця розподілено наступним чином:
Переможці:
І місце – ЗЗСО №№70, 118, 119, 157, 168;
ІІ місце – ЗЗСО №№ 85, 155;
ІІІ місце – ЗЗСО №№ 26, 75, 80, 88, 104, 121, 163;
Номінація «Низький уклін Вам, ветерани!» – ЗЗСО №№ 15, 40, 71, 113.
ДОКЛАДНІШЕ...
Mіський конкурс проєктних учнівських ініціатив «Марафон унікальних справ-2020» Харківської міської організації учнівського самоврядування
   31.01.2020 на базі ХСШ №119 відбувся щорічний міський конкурс проєктних учнівських ініціатив «Марафон унікальних справ-2020» Харківської міської організації учнівського самоврядування. Конкурс спрямований на підтримку соціально-значущих ініціатив школярів, які реалізуються в межах діяльності дитячо-юнацьких громадських організацій та спрямовані на розвиток міста та держави.
ДОКЛАДНІШЕ...
Відкрите засідання Правової корпорації ХМОУС
   24.01.2020 на базі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова проведено відкрите засідання Правової корпорації ХМОУС, в якому взяли участь представники Індустріального району у складі учнів ХЗОШ №157 та ХСШ №75.
ДОКЛАДНІШЕ...
Засідання Координаційної ради ХМОУС
   Нові можливості для діяльності школярів в органах учнівського самоврядування передбачає новий Закон «Про повну загальну середню освіту», який прийнято Верховною Радою України 16 січня 2020 року. Обговорення документу було включено до порядку денного чергового засідання Координаційної ради ХМОУС, яке проводилося на базі НМПЦ. Учасниками заходу стали лідери ДЮГО, серед яких представники учнівського самоврядування Індустріального району, куратори учнівського самоврядування, методисти управлінь освіти адміністрацій районів.
Під час засідання члени міської організації погодили план участі в реалізації програми «Громада, дружня до дітей та молоді», порядок проведення конкурсу учнівських громадських ініціатив «Марафон унікальних справ», звітували про хід проведення Естафети пам’яті «Ми ? нащадки переможців. Пам’ятаємо! Пишаємося!» у межах співпраці з Харківською громадською організацією ветеранів України.
На засіданні визначені пріоритетні завдання в роботі організації на 2020 рік, пропозиції щодо презентації кращого досвіту під час постійно діючого семінару-практикуму «Учнівське самоврядування у форматі НУШ». Учасникам заходу вручено солодкі подарунки від Харківського міського голови Геннадія Кернеса.
Звітно-виборча конференція ХМОУС
   12.12.2019 на базі ХСШ №162 учні ЗЗСО відбулася звітно-виборча конференція ХМОУС «Захищаємо права! Виконуємо обов’язки!», учасниками якої стали лідери учнівського самоврядування ЗЗСО району.
ДОКЛАДНІШЕ...
Захід, присвячений Дню прав людини
   06.12.2019 учні ХЗОШ №157 на базі Харківського регіонального центру ООН стали учасниками заходу, присвяченому Дню прав людини.
Представники ХЗОШ №157 продемонстрували відеоролик ''Право на допомогу. Твоя надійна підтримка'', знятого в рамках участі у міжнародному проєкті «WORLDWIDE CHILDREN», та поділилися досвідом роботи щодо діяльності шкільного омбудсмена. Юні правозахисники вразили присутніх своїм проєктом «Кейс омбудсмена», продемонструвавши різні види правових ігор та звіти заходів правової тематики, проведених у закладі світи.
Також під час зустрічі учні розширили свої знання про права людини та взяли участь у грі ''Bingo'', у якій розглядалися правові питання. Найактивніші учасники отримали призи.
Учні ХЗОШ №157 ще раз довели, що галузь правового виховання в районі знаходиться на високому рівні і посідає одне з перших місць у місті!
ФОТОЗВІТ
Конференція, присвяченій локальному конфлікту у В’єтнамі
   05.12.2019 напередодні Дня збройних сил України юні миротворці району (учні ЗЗСО №№113, 163) взяли участь у конференції, присвяченій локальному конфлікту у В’єтнамі. Захід було проведено на базі ХНУ ім.В.Каразіна за участі УБД в Афганістані, у В’єтнамі, на Кубі, учасників миротворчих місій ООН, вихованців десантно-спортивного клубу « Маргеловець», курсантів Національної академії Національної гвардії тощо. Захід виявився насиченим та цікавим. Юні миротворці збагатили свої знання щодо сторінок історії ХХ сторіччя.
Засідання Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування
   05.12.2019 голова ДЮГО «Сузір’я» Комишан Р. (ХГ №1263) та голова Центру Планування та розвитку ХМОУС Дибок С. (ХСШ №119) взяли участь у засіданні Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування, яке відбулося на базі НМПЦ.
Під час заходу було підведено підсумки діяльності ХМОУС, зокрема роботи кращих дитячо-юнацьких громадських організацій, конкурсу «Марафон унікальних справ ХМОУС-2019», участі у проєкті «Школа миру», конкурсу спецвипусків газет тощо, а також окреслено шляхи роботи на наступний рік. Переможців буде нагороджено під час звітно-виборчої конференції, яка відбудеться 12.12.2019.
Cемінар-практикум для лідерів учнівського самоврядування «Учнівське самоврядування у форматі НУШ»
   21.11.2019 на базі ХГ №152 представники Індустріального району стали учасниками семінару-практикуму для лідерів учнівського самоврядування «Учнівське самоврядування у форматі НУШ». Мета семінару – поглиблення знань учнів про толерантність, формування навичок розв’язувати важливі життєві ситуації, захищати свої права, аналізувати гарантії прав і свобод. В рамках заходу районна команда складі учнів ХСШ №85 взяла участь у правовому квесті «Філософія серця».
ФОТОЗВІТ...
Відкрите засідання Правової корпорації Харківської міської організації учнівського самоврядування
   20.11.2019 на базі ХНУМГ ім.О.М.Бекетова проведено відкрите засідання Правової корпорації Харківської міської організації учнівського самоврядування «Знаємо та захищаємо свої права!»
З нагоди відзначення 30-ї річниці Конвенції ООН про права дитини перед початком заходу за ініціативи лідерів учнівського самоврядування проведено міський конкурс лепбуків «Права вивчаю – себе захищаю!», ініціаторами проведення якого та членами лічильної комісії стали учні ХЗОШ №157.
ДОКЛАДНІШЕ...
ІХ учнівський форум «Велика рада старшокласників»
   24.10.2019 активні школярі ЗЗСО району взяли участь у ІХ учнівському форумі «Велика рада старшокласників», який зібрала ХМОУС. Захід проводився на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова за участі науковців, представників громадськості, депутатів Харківської міської ради та Верховної Ради України.
Учасників та гостей форуму привітав ректор ХНУМГ ім. О. М. Бекетова ? Бабаєв В.М. Керівники структурних підрозділів ХМОУС доповіли учасникам про реалізацію Стратегічного плану розвитку міської організації на 2018-2022 роки.
У ході заходу було проведено панельну дискусію за темою «Підтримка та розвиток дитячого громадського руху в м. Харкові» та презентаційні майстер-класи «шкіл розвитку лідерів» за напрямами: проектна діяльність, маркетинг та комунікації, шкільний омбудсмен, сучасний лідер, юний інспектор з безпеки.
У неформальній дискусії учасники обговорили питання: «Управління змінами в освіті шляхом залучення учнів до прийняття рішень» та «Права дитини в школі», відповіли на запитання кореспондентів шкільних ЗМІ.
Звітно-виборча конференція районної ДЮГО «Сузір’я»
   24.09.2019 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбулася звітно-виборча конференція районної дитячо-юнацької громадської організації «Сузір’я». Більшістю голосів головою ДЮГО обрано Камишана Руслана (ХГ №163), заступниками – Ласкавцеву Аріну (ХЗОШ №40), Дибок Софію (ХСШ №119), Вороніну Юлію (ХЗОШ №157).
Pайонний конкурс для лідерів учнівського самоврядування «Крокуй до успіху!»
   24.09.2019 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся традиційний районний конкурс для лідерів учнівського самоврядування «Крокуй до успіху!».
Завданнями конкурсу є виявлення активно працюючих лідерів учнівського самоврядування; підвищення престижу громадської діяльності лідерів учнівського самоврядування; формування позитивного іміджу лідерів учнівського самоврядування, підтримка талановитих учнів, сприяння їх самореалізації та стимулювання подальшої діяльності.
ДОКЛАДНІШЕ
2018/2019 навчальний рік

Звітно-виборча конференція районної ДЮГО «Сузір’я»
   27.09.2018 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбулася звітно-виборча конференція районної ДЮГО «Сузір’я».
Більшістю голосів головою дитячо-юнацької громадської організації району було обрано Хлєбнікова Андрія (ХСШ №119), який очолював ДЮГО і в минулому навчальному році, заступниками – Осінкіна Нікіту (ХЗОШ №168), Агаджанову Аліну (ХЗОШ №118).
ДОКЛАДНІШЕ
Pайонний конкурс для лідерів учнівського самоврядування «Крокуй до успіху!»
   13.09.2018 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» з метою формуванню позитивного іміджу лідерів учнівського самоврядування, підтримки талановитих учнів, сприянню їх самореалізації, стимулюванню подальшої діяльності та відбувся районний конкурс для лідерів учнівського самоврядування «Крокуй до успіху!».
Конкурс проводився поетапно: конкурс портфоліо « Я-лідер», захист презентацій «Крокуй до успіху» , елементи тренінгу «Рішуче дій!» .
Всі учасники конкурсу нагороджені грамотами Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради.
Оголошення результатів та нагородження переможців відбудеться 27.09.2018 під час проведення звітньо-виборчої конференції районної ДЮГО «Сузір’я».
2017/2018 навчальний рік
Мережа ДЮГО Індустріального району м.Харкова на 2017/2018 навчальний рік

Районна газета
Випуск №1 (вересень - жовтень)

Випуск №2 (листопад-грудень)

Випуск №3 (січень-лютий)

Випуск №4 (березень-квітень)

Участь у міському конкурсі на кращу емблему ХМОУС
   Учні закладів освіти району взяли участь у міському конкурсі на кращу емблему ХМОУС.
ДОКЛАДНІШЕ...
Online спілкування юних миротворців закладу освіти із представниками миротворців Франції
   22.12.2017 базі ХСШ №85 відбулося online спілкування юних миротворців ХСШ №№75, 85, 119 із представниками миротворців Франції.
На запитання школярів відповідав президент міжнародної асоціації миротворців ООН ''Солдати миру'', голова національного об'єднання ветеранів міжнародних операцій Франції Лоран Аттар Байру.
У ході спілкування були обговорені актуальні питання діяльності миротворців та плани на майбутнє. Учні-миротворці нашого району запропонували розпочати акцію щодо обміну патріотичними сувенірами.
Також Лоран Аттар відзначив вільне володіння учнів французькою мовою, висловивши за це подяку вчителям. Президент міжнародної асоціації миротворців ООН підтримав ініціативи щодо подальшого спілкування та проведення спільних акцій.
Засідання Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування
   20.12.2017 на базі НМПЦ відбулося заключне в цьому році засідання Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування.
Індустріальний район представляли Хлєбніков Андрій, голова Центру планування та розвитку ХМОУС (ХСШ №119) та Замурій Ірина, голова Центру управління знаннями ХМОУС (ХЗОШ №113).
Лідери міської організації обговорили перспективи розвитку ХМОУС на 2018 рік (відповідно до розробленої Стратегії розвитку організації на 2018- 2022 роки), умови проведення конкурсу дитячих громадських ініціатив «Марафон унікальних справ», презентували новорічні акції дитячо-юнацьких організацій, спрямовані на моральну підтримку воїнів АТО та дітей прифронтових територій Луганської та Донецької областей.
Всеукраїнський урок місцевого самоврядування
   19.12.2017 лідери учнівського самоврядування ХСШ №119 взяли участь у Всеукраїнському уроці місцевого самоврядування, який транслювався у режимі online на каналі АМУ у мережі YouTube.
Урок провели: Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Віце-прем?єр-міністр України –Міністр регіонального розвитку, державного будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко та заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.
Захід мав на меті підвищення іміджу місцевого самоврядування серед громадян, поширення ідей децентралізації, промоцію формування освітнього простору Нової української школи та побудову діалогу між владою та учнями-старшокласниками з закладів освіти усієї України.
Online спілкування юних миротворців закладу освіти із представниками миротворців Чехії
   18.12.2017 на базі ХСШ №85 відбулося online спілкування юних миротворців закладу освіти із представниками миротворців Чехії.
На запитання школярів відповідав голова Чеський легіонер і національного відділення міжнародної асоціації миротворців ООН ''Солдати миру'' Карел Чернов.
У ході спілкування були обговорені актуальні питання діяльності миротворців та плани на майбутнє.
Заняття Школи розвитку «Мер міста»
   13.12.2017 на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова в межах роботи Школи розвитку «Мер міста» лідери учнівського самоврядування району (ЗЗСО №№40, 80, 113, 119) взяли участь у відкритому занятті школи лідерів на тему «Будемо толерантними». Захід відбувся за участю за участі лідерів учнівського самоврядування, педагогів, психологів, науковців.
Досвідом щодо втілення ініціатив, у яких успішно беруть участь діти з особливими потребами, поділилися під час зустрічі учні міста, серед яких і представники ХЗОШ №40. Учні презентували проект «Ти не один», присвячений соціалізації дітей з особливими потребами, зокрема учнів, які знаходяться на індивідуальному навчанні.
Щорічний зліт волонтерів та миротворців дитячо-юнацьких громадських організацій закладів освіти м. Харкова
   08.12.2017 на базі Харківського Центру дитячої та юнацької творчості № 6 проведено щорічний зліт волонтерів та миротворців дитячо-юнацьких громадських організацій закладів освіти м. Харкова.
Голова ДЮГО «Сузір’я» Хлєбніков Андрій презентував досвід роботи волонтерських загонів індустріального району, підвід підсумки проведення інтерактивного опитування «Діти знають, як зробити світ кращим» та акції «Наш подарунок тобі, друже».
ХСШ №119 за значний внесок у розвиток миротворчого руху нагороджено листом подяки від чеських миротворців.
Під час зльоту проведено міську акцію «Наш подарунок тобі, друже», ініціаторами якої стали учні ХСШ №75 нашого району. Школярі міста власноруч виготовили різдвяні подарунки захисникам України та дітям прифронтових територій.

Звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування
   28.11.2017 на базі ХФМЛ №27 відбулася звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування (ХМОУС).
ДЮГО «Сузір’я» Індустріального району увійшла до трійки найкращих та нагороджена Дипломом Департаменту освіти Харківської міської ради за високі показники розвитку в закладах освіти району та ефективну діяльність у складі ХМОУС.
ДОКЛАДНІШЕ
Kонкурс портфоліо лідерів учнівського самоврядування ЗНЗ району ''Крокуй до успіху''
   18.09.2017 на базі КЗ «ПДЮТ ''ІСТОК'' відбувся конкурс портфоліо лідерів учнівського самоврядування ЗНЗ району ''Крокуй до успіху''.
Призові місця посіли:
І місце – Качанова Анастасія (11-А, ХЗОШ №71);
ІІ місце – Гордієнко Олександра (11-А, ХСШ №119), Рубіна Діана (11-А, ХЗОШ №26);
ІІІ місце – Цой Данило (8-А, ХЗОШ №113).2016/2017 навчальний рік


Мережа ДЮГО Індустріального району м.Харкова

Районна газета
Випуск №4 (березень-квітень)
Випуск №3 (січень-лютий)
Випуск №2 (листопад-грудень)
Випуск №1 (вересень - жовтень)


Школa розвитку «Мер міста»
   11.05.2017 на базі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова традиційним конкурсом «Якби мером був я» завершився курс навчання лідерів учнівського самоврядування в Школі розвитку «Мер міста».
ДОКЛАДНІШЕ
Pайонний етап конкурсу шкільних електронних газет
   У рамках міського Фестивалю шкільних ЗМІ проведено районний етап конкурсу шкільних електронних газет.
За підсумками журі визначило переможців конкурсу шкільних електронних газет:
І місце – ХЗОШ №70, ХЗОШ №157;
ІІ місце – ХСШ №80, ХЗОШ №168;
ІІІ місце – ХЗОШ №88, ХСШ №119;
Номінації: «Оформлення» - ХЗОШ №71, «Дизайн» - ХСШ №155, «Журналістський матеріал» - ХЗОШ №113.
Всі 18 шкільних електронних газет та 1 районна газета візьмуть участь у міському етапі конкурсу.
У номінації «Шкільне радіо» взяли участь ХЗОШ №26 та ХГ №163.
На фестиваль дитячих екранних робіт представлено 14 робіт: ХЗОШ №70 (2 роботи), ХСШ №75 (1 робота), ХСШ №80 (1 робота), ХСШ №85 (1 робота), ХЗОШ №104 (1 робота), ХЗОШ №113(3 роботи), ХСШ №119 (1 робота), ХЗОШ №157 (2 роботи), ХГ №163 (2 роботи).
Підсумки конкурсу малюнків на створення смислового і позитивного образу у миротворчому русі
   Підведено підсумки конкурсу малюнків на створення смислового і позитивного образу у миротворчому русі, у якому взяли участь юні миротворці та учасники «Школи миру» всіх ЗНЗ району, який проводився за підтримки Харківської обласної громадської організації Миротворців ООН, учасників миротворчих операцій та інвалідів війни і був присвячений третій річниці Національної гвардії України та 25-ої річниці участі України у миротворчих місіях ООН.
Ознайомитися з роботами фіналістів та їх описом можна за посиланням http://unpmc-news.blogspot.com/2017/03/blog-post.html#more .
Дипломами та пам’ятними призами нагороджено переможців конкурсу:
І місце – Дудко Святослав (ХСШ №80);
ІІ місце – Голик Анастасія (ХСШ №80);
ІІІ місце – Шматько Андрій (ХСШ №85);
Номінації: Желєзнова Валерія (ХСШ №80), Двоєжон Марія (ХСШ №80). Урочисте нагородження відбулося на базі військової частини Національної гвардії України. Під час заходу школярі ознайомилися з умовами життя та особливостями проходження служби військовослужбовцями 3-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України, поспілкувалися з солдатами та офіцерами-учасниками АТО, ознайомилися з бойовою технікою частини, переглянули виставку військової зброї.
Тренінги районного Дебатного клубу
   Протягом лютого-квітня 2017 року учні району брали участь у тренінгах районного Дебатного клубу. Учасниками відбіркового турніру Міського Дебатного клубу, який відбувся у квітні на базі ХНЕУ ім. С. Кузнеця, стали найкращі команди району, які представляли учні команди ЗНЗ №№ 71, 113, 118, 119, 155, 157, 168. У чвертьфінальній грі виступила команда учнів ХСШ №119.
Перше засідання Живої Бібліотеки на тему «Пізнаємо професії із книгами»
   14.03.2017 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» за ініціативи ДЮГО «Сузір’я»у рамках Тижня профорієнтації проведено Перше засідання Живої Бібліотеки на тему «Пізнаємо професії із книгами».
ДОКЛАДНІШЕ
Підсумки районного етапу міського конкурсу «Учень року-2017»
   Підведено підсумки районного етапу міського конкурсу «Учень року-2017», учасниками якого стали 25 учнів 10-11 класів. Конкурс проведено в чотирьох номінаціях: «Інтелектуал року», «Лідер року», «Спортсмен року», «Творча особистість».
Конкурс складався з заочного етапу, під час якого було оцінено оцінювання порт фоліо, та очного, який включив до себе завдання на ерудицію та інтелектуальний турнір.
За результатами двох етапів переможцями визнано:
- Снопкову Валерію, ученицю 10-Б класу ХГ №163 – у номінації «Інтелектуал року»;
- Малишеву Ксенію, ученицю 10-А класу ХСШ №80 – у номінації «Лідер року»;
- Токарєву Єлизавету, ученицю 10-А класу ХСШ №119 – у номінації «Творча особистість року»;
- Попа Вадима, учня 10-Б класу ХГ №163 – у номінації «Спортсмен року».
Урочисте нагородження переможців міського конкурсу творчих робіт вільного жанру «Присвята рідному місту» та фестивалю дитячо-юнацьких громадських організацій «Самоврядування – це ми»
   27.01.2017 на базі ХГ № 12 нагороджено переможців фестивалю дитячо-юнацьких громадських організацій «Самоврядування – це ми» та міського конкурсу творчих робіт вільного жанру «Присвята рідному місту».
ДОКЛАДНІШЕ
Конкурс каліграм «Лідерство в сучасному світі»
   Харківською міською організацією учнівського самоврядування оголошено проведення конкурсу каліграм за темою «Лідерство в сучасному світі».
Учні Індустріального району долучилися до проведення конкурсу і надіслали свої творчі роботи. Чекаємо на результати конкурсу.
ДОКЛАДНІШЕ
Звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування
   15.11.2016 на базі Харківської гімназії №43 відбулася звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування.
Під час конференції було проведено нагородження кращих ДЮГО та переможців міських конкурсів. Серед кращих дитячо-юнацьких громадських організацій міста було нагороджено ДЮГО «Сузір’я» ХСШ №119, ДЮГО «ФедВім» ХЗОШ №70.
У ході конференції відбулося обрання голови ХМОУС. Ним став автор чисельних ініціатив, голова Центру планування та розвитку ХМОУС, учень 11 класу ХСШ №119 Макєєв Олексій.
ДОКЛАДНІШЕ


2015/2016 навчальний рік

Районна газета
Випуск №1
Випуск №2
Випуск №3
Випуск №5
Випуск №6
«Кінолабораторія ХМОУС»
   18.02.2016 на базі ХЗОШ №132 відбулося заняття «Кінолабораторії ХМОУС» за темою «Засади режисури екранного твору. Формування творчої особистості кіномитця». Під час засідань обговорено зміни до положень фестивалів шкільних ЗМІ та дитячих екранних робіт, висвітлено особливості проведення заходів «Фестивальної весни ХМОУС-2016».
Обласний конкурс для дітей та молоді «Місцеве самоврядування – це ми!»
  
Управління освіти вітає учня 7-Б класу ХСШ №85 Куцина Андрія, який посів I місце на обласному конкурсі для дітей та молоді «Місцеве самоврядування – це ми!» у номінації «Кращий індивідуальний графічний твір «Моя громада».
Заняття «Школи розвитку «Мер міста»
   16.02.2016 року на базі Національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова було проведено чергове заняття «Школи розвитку «Мер міста» за темою: «Джерело інформації сучасної людини, плюси та мінуси. Соціальні аспекти управління». Наступне заняття відбудеться 01.03.2016.
Засідання Прес-центру Харківської міської організації учнівського самоврядування
   10 лютого на базі Харківського університетського ліцею відбулося засідання Прес-центру Харківської міської організації учнівського самоврядування за темою «Жанр інтерв’ю шкільних ЗМІ». Орджонікідзевський район представляли Малишева К. (ХСШ №80), Оліферовська Г. (ХЗОШ №40). Під час засідання були розглянуті питаннящодо проведення заходів «Фестивальної весни ХМОУС-2016».
Засідання районного Прес-центру відбудеться 19.02.2016 на базі ПДЮТ «ІСТОК».
Заняття «Школи розвитку «Мер міста»
   02.02.2016 року на базі Національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова було проведено чергове заняття «Школи розвитку «Мер міста» за темою: «Фінансово-економічна безпека міст. Сучасні стратегії розвитку міст». Наступне заняття відбудеться 16.02.2016.
Засідання лабораторії соціального проектування Харківської міської організації учнівського самоврядування
   21.01.2016 відбулося засідання лабораторії соціального проектування Харківської міської організації учнівського самоврядування. Під час заходу були презентовані кращі проекти шкільних та районних дитячо-юнацьких організацій 2015 року, відбувся конкурс проектних ініціатив «Марафону унікальних справ ХМОУС-2016».
На засідання були присутні голови та заступники районних ДЮГО, керівники базових центрів ХМОУС, серед яких Бадалов З. (ХСШ №15), Кальченко Я. (ХСШ №119), Бочков Д. (ХГ №163).
Орджонікдізевський район достойно представив проекти: «Сухі дерева вирубай та піклуйся про свій край!» (ХЗОШ №26), «Городній бум» (ХСШ №85), «Надія є завжди» (ХСШ №119).
Чекаємо на результати та бажаємо учасникам успіхів!
Районний етап міського конкурсу проектних ініціатив «Марафон унікальних справ ХМОУС-2016»
   Відбувся районний етап міського конкурсу проектних ініціатив «Марафон унікальних справ ХМОУС-2016». Управління освіти вітає переможців:
І місце – «Надія є завжди» (ХСШ №119);
ІІ місце – «Городній бум» (ХСШ №85) , «Сухі дерева прибирай та піклуйся про свій край!» (ХЗОШ №26);
ІІІ місце – «Зернини квітів зернами любові нехай на всій планеті проростуть» (ХЗОШ №70) , «3Д» (ХЗОШ №71), «Місто дитячих мрій» (ХЗОШ №168).
«Допоможи ближньому»
   Підведено підсумки акції «Допоможи ближньому» щодо збору коштів для дітей-пацієнтів КЗОЗ «Харківська міська лікарня №16». Напередодні свята Водохреща представниками ДЮГО «Сузір’я» зібрані кошти було передано маленьким пацієнтам.
Районний конкурс фоторобіт «Ми різні – ми разом»
   В рамках міського фестивалю «Діалог національних культур» (проект «Моя національність – людина») був проведений районний конкурс фоторобіт «Ми різні – ми разом», присвячений Міжнародному дню толерантності.
Управління освіти вітає переможців:
І місце – ХСШ №80;
ІІ місце – ХЗОШ №118, ХСШ №119, ХЗОШ №71;
ІІІ місце – ХЗОШ №26, ХСШ №85, ХЗОШ №113.
Ознайомитись з роботами
Засідання Координаційної ради ХМОУС
   23.12.2015 на базы НМПЦ ввідбулося чергове засідання Координаційної ради ХМОУС. На засідання були підведені підсумки реалізації проекту «Учнівське самоврядування» Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2011-2017 роки в 2015 році, висвітлені питання щодо нормативної бази діяльності органів учнівського самоврядування та шкільних ДЮГО, оголошено про створення Молодіжної міської ради при Харківському міському голові.
Макєєв Олексій, голова ДЮГО «Сузір’я» Орджонікідзевського району, ознайомив лідерів учнівського самоврядування з умовами проведення міського конкурсу сторінок «Учнівське самоврядування» на сайтах навчальних закладів, ініційованого Центром планування та розвитку ХМОУС.
Районний конкурс сторінок «Учнівське самоврядування» на сайтах навчальних закладів (сайтів «Учнівське самоврядування») буде проведено у січні 2016 року.
Tворче засідання «Кінолабораторії ХМОУС»
   17.12.2015 на базі Науково-методичного педагогічного центру відбулося творче засідання «Кінолабораторії ХМОУС» за темою «Принципи створення сценарію в кіно та на телебаченні». У засіданні взяли участь представники Орджонікідзевського району.
Заняття «Школи «Мер міста»
   На виконання завдань проекту «Учнівське самоврядування» Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2011-2017 роки з метою розвитку критичного мислення лідерів учнівського самоврядування 15 грудня 2015 року на базі Національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова було проведено чергове заняття «Школи «Мер міста» за темою: «Місцеве самоврядування в Україні».
Спільно з фахівцями кафедри управління проектами в міському господарстві учні ознайомилися з нормативною базою самоврядування в Україні, розглянули напрями діяльності територіальних громад, обговорили питання значення інформаційного фактора в діяльності громадських організацій. В ході обговорення було висвітлено проблеми використання інформації як інструмента впливу на громадську думку та необхідності розвитку критичного мислення школярів для ефективної діяльності в сучасному інформаційному просторі.
Засідання районного прес-центру
   16.12.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулося засідання районного прес-центру. Представники прес-центрів навчальних закладів району обговорили проблеми та успіхи у створенні шкільних газет, окреслили напрямки роботи щодо покращення якості районної газети.
Засідання активу ДЮГО «Сузір’я»
  
11.12.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулося засідання активу ДЮГО «Сузір’я», під час якого були підведені підсумки роботи організації за І семестр та обговорено план роботи на ІІ семестр 2015/2016 навчального року. Також було висвітлено питання щодо участі організацій учнівського самоврядування в акціях, ініційованих Міською та Районною батьківськими радами.
Конкурс на кращу емблему та краватку районної ДЮГО «Сузір’я»
   11.12.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбувся конкурс на кращу емблему та краватку районної ДЮГО «Сузір’я». На заході були присутні куратори, голови, заступники та лідери учнівського самоврядування навчальних закладів.
Кожна учнівська організація самоврядування провела певну підготовчу роботу: опитування школярів, розробка концепції та макетів, виготовлення емблеми та краватки. Всі учасники проявили креативність та оригінальність. Для зручності оцінювання емблема та краватка були виготовлені у натуральному розмірі та продемонстровані учнем-моделлю. Всі матеріали конкурсу систематизовано в книгу креативних ідей ДЮГО «Сузір’я».
Визначення переможців відбувалося шляхом тайного голосування. Підрахунки голосів здійснювала лічильна комісія у складі представників учнівського самоврядування.
Управління освіти вітає переможців:
Номінація «Краща краватка»:
І місце – ХСШ №85;
ІІ місце – ХЗОШ №40, ХСШ №155;
ІІІ місце – ХЗОШ №157, ХГ №163, ХЗОШ №168.
Номінація «Краща емблема»:
І місце – ХСШ №85;
ІІ місце – ХЗОШ №40, ХСШ №119, ХСШ №155;
ІІІ місце – ХЗОШ №70, ХЗОШ №168.
Ознайомитись з роботами учасників
Зліт юних миротворців та волонтерів Харківської міської ораганізації учнівського самоврядування
   10 грудня 2015 року на базі ХЗОШ №28 проведено зліт юних миротворців та волонтерів Харківської міської ораганізації учнівського самоврядування.
Учасниками зльоту стали понад 200 учнів - делегатів шкільних миротворчих об’єднань усіх районів міста, ветерани ІІ Світової війни, представники громадських організацій миротворців та волонтерів у Харківській області.
Під час зльоту відбулася урочиста посвята в юні миротворці 95 школярів міста, серед яких 15 учнів ХСШ №80.
Перед учасниками зльоту виступили Малицький І. Ф., голова Харківської обласної ради борців антифашистського опору колишніх політв’язнів фашистських концтаборів; Петерець А. І., голова ради ветеранів Жовтневого району; Самойлов С. А., координатор Міжнародних програм «Юний миротворець» та «Школа миру» в Харкові та Харківській області, учасники Міжнародних миротворчих операцій.
ФОТОЗВІТ
Заняття «Школи розвитку «Мер міста»
   01 грудня 2015 року на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова відбулося чергове заняття «Школи розвитку «Мер міста» за темою: «Ефективне управління командою проекту основане на особистісних характеристиках. Економіка міста». У занятті взяли участь лідери учнівського самоврядування району. Наступне заняття відбудеться 15.12.2015.
Засідання членів Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування
   26 листопада 2015 року на базі Науково-методичного педагогічного центру відбулося засідання членів Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування. Під час засідання голова ХМОУС Білокрилий Данііл та голова міської батьківсткої ради Хоша Марина Олександрівна підписали договір про співпрацю між ХМОУС та Харківською міською батьківською радою.
У засіданні взяли участь голови та заступники районних дитячо-юнацьких організацій, керівники базових центрів ХМОУС, куратори учнівського самоврядування, методисти методичних центрів управлінь освіти, представники студентського самоврядування Українського державного університету залізничного транспорту, які обговорили з учнями перспективи подальшого співробітництва.
Kінолабораторія ХМОУС на тему «Спецкурс зі створення відеопроекту»
   19 листопада на базі НМПЦ було проведено засідання кінолабораторії ХМОУС на тему «Спецкурс зі створення відеопроекту». У занятті взяли участь лідери учнівського самоврядування ЗНЗ №№ 26, 40, 80, 85, 155, 157.
Заняття «Школи розвитку «Мер міста»
   17 листопада 2015 року на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова відбулося заняття «Школи розвитку «Мер міста» за темою: «Як стати успішним. Як побудувати успішну управлінську кар’єру».
Наступне заняття відбудеться 01.12.2015.
Відкрите засідання прес-центру ХМОУС та Школи журналіста
   11.11.2015 в Харківському університетському ліцеї відбулося відкрите засідання прес-центру ХМОУС та Школи журналіста на тему «Особливості дитячих та підліткових ЗМІ. Типи та види шкільних газет». Орджонікідзевський район представляли члени районного прес-центру ДЮГО «Сузір’я» Малишева К. (ХСШ №80), Ганна Оліферовська (ХЗОШ №40).
Засідання районного Прес-центру ДЮГО «Сузір’я»
   10.11.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулося засідання районного Прес-центру ДЮГО «Сузір’я». На засіданні були присутні голови Прес-центрів шкільних дитячо-юнацьких організацій району та куратори учнівського самоврядування. Почесним гостем стала А. Хміль, головний редактор міської учнівської газети «Шкільний Харків», яка поділилася досвідом роботи щодо створення учнівської газети.
Звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування
   5 листопада 2015 року на базі ХСШ №17 відбулася звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування за участю лідерів шкільних дитячо-юнацький організацій. На конференції була заслухана доповідь Бочкова Дмитра, голови Центру планування та розвитку ХМОУС, заступника голови ДЮГО «Сузір’я», голови ДЮГО «Шкільна хартія» ХГ №163.
ДЮГО «Сузір’я» Орджонікідзевського району було нагороджено грамотою Департаменту освіти Харківської міської ради за ефективну діяльність у складі ХМОУС та ініціативу проведення конкурсу кабінетів лідерського активу. Також за активну громадську діяльність та значний внесок у розвиток учнівського самоврядування грамотами Департаменту освіти нагороджено ДЮГО «Юність» ХЗОШ №104 та ДЮГО «Сузір’я» ХСШ №119. За підтримку учнівських ініціатив та сприяння роботі ХМОУС громадою Департаменту освіти нагороджено ПДЮТ «ІСТОК».
Дипломом третього ступеня нагороджено випускника ХЗОШ №104 Давиденка Дениса за перемогу у VІ фестивалю дитячих екранних робіт ХМОУС (за фільм «Харків. Кінострічка історії»).
Детальніше
Заняття «Школи розвитку «Мер міста»
   03.11.2015 на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова відбулося заняття «Школи розвитку «Мер міста» за темою: «Бюджет міста. Сучасне місто: проблеми управління та розвитку». Наступне заняття відбудеться 17.11.2015.
Перший молодіжний форум «Харків для молоді - молодь для Харкова»
   31.10.2015 в економічному університеті ім. Семена Кузнеця пройшов Перший молодіжний форум «Харків для молоді - молодь для Харкова». Орджонікідзевський район представляли голова ДЮГО «Сузір’я» Макєєв Олексій (ХСШ №119) та заступник голови ДЮГО «Сузір’я» Бочков Дмитро (ХГ №163).
У форумі взяли участь 350 чоловік, які прагнуть розвиватися та реалізовуватися (студенти, школярі, молоді вчені, підприємці, спортсмени, які сповнені сил та енергії і небайдужі до долі міста).
На секціях форуму були представлені п'ять напрямків: громадська діяльність, молодіжне підприємництво, освіта, мистецтво і спорт. Перед учасниками виступили 15 спікерів - експертів за своїми напрямками. Вони поділилися з молоддю своїм досвідом, запропонували для обговорення найбільш важливі питання та поділилися своїм баченням розвитку Харкова.
Директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту, Костянтин Лобойченко, зазначив, що форум стане майданчиком для координації дій активної молоді, для народження і реалізації нових ідей, а також для виявлення найбільш проблемних точок в молодіжній політиці.
Заняття «Школи розвитку «Мер міста»
   20.10.2015 на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова відбулося перше заняття «Школи розвитку «Мер міста» за темою: «Формування міської спільноти. Основи самоменеджменту: поняття, функції та методи управління». Наступне заняття відбудеться 03.11.2015.
Зустріч школярів з ветеранами праці
   З нагоди Дня ветерана та Міжнародного дня людей похилого віку Департаментом освіти спільно із Харківською міською організацією ветеранів України було проведено зустріч школярів міста з ветеранами праці.
За активну громадську діяльність у напрямках реалізації волонтерських та соціальних проектів, роботу з національно патріотичного виховання школярів подяками та подарунками міської ради ветеранів була відзначена ДЮГО «Сузір’я» Орджонікідзевського району.
Подарунком учасникам заходу стала велика концертна програма, яку підготували для ветеранів учасники творчих колективів ПДЮТ «Істок».
Інтерактивно-рефлексійний семінар для кураторів учнівського самоврядування та практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів
   08.10.2015 у ХСШ №119 відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар для кураторів учнівського самоврядування та практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів на тему «Проект «Шкільна служба порозуміння: впровадження медіації у навчально-виховний процес загальноосвітньої школи».
Учасники семінару ознайомилися з методом медіації, який сприяє врегулюванню конфліктів між учнями; отримали уявлення щодо співпраці психологічної служби з кураторами учнівського самоврядування, адміністрацією; переглянули виступ шкільної агітбригади щодо популяризації діяльності за проектом «Шкільні медіації. Конфлікти в освіті». Справжньою перлинкою заходу стала вистава «Дім мого серця» (за п’єсою Лесі Котлярової), яку подарували учасникам семінару учні-медіатори, члени шкільної агітбригади, які вразили присутніх витонченою акторською грою.
ФОТОЗВІТ
Заняття «Школи журналіста»
   7 жовтня на базі Харківського університетського ліцею відбулось заняття «Школи журналіста» за темою: «Презентація програми «Школи журналіста»: основи журналістики, копірайтингу та медіаменеджменту».
У занятті взяли участь члени районного прес-центру ЗНЗ №№ 71, 80, 85, 119, 121, 168.
Перше заняття «Школи розвитку «Мер міста»
   6 жовтня 2015 року на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова відбулося перше заняття «Школи розвитку «Мер міста» за темою: «Особистий розвиток в умовах учнівського самоврядування: практичні аспекти управлінської діяльності».
У занятті взяли участь лідери учнівського самоврядування ЗНЗ №№ 15, 40, 71, 80, 85, 113, 119, 155, 157, 163.
Наступне заняття відбудеться 20.10.2015.
Робочий навчальний план додається.
Урочисте відкриття «Школи волонтерів»
   02.10.2015 у приміщенні Медіа-центру “Время» відбулося урочисте відкриття «Школи волонтерів» для лідерів Харківської міської організації учнівського самоврядування. Орджонікідзевський район був представлений учнями ХСШ №119.
Велика рада старшокласників навчальних закладів м. Харкова
   Традиційно наприкінці вересня за ініціативи лідерів Харківської міської організації учнівського самоврядування (ХМОУС) відбулася Велика рада старшокласників навчальних закладів м. Харкова.
У ході заходу, що вп’яте проводиться в місті, пройшли презентація кращих шкільних дитячо-юнацьких організацій, серед яких ДЮГО ХСШ №119.
Організовано виставку творчих робіт та проектів учнів до Дня захисника Вітчизни, у якій взяли участь всі загальноосвітні навчальні заклади Орджонікідзевського району.
Бочковим Дмитром (ХГ №163) та Макєєвим Олексієм (ХСШ №119) на засіданні Центру планування та розвитку ХМОУС презентовано виступи «Перспективи діяльності ДЮГО щодо реалізації виховних проектів Комплексної програми розвитку міста Харкова на 2017-2017 роки, Кальченком Ярославом (ХСШ №119) на засіданні миротворців ХМОУС презентовано проект «Гуманітарний конвой добра», Малишевою Ксенією (ХСШ №80) на засіданні прес-центру ХМОУС презентовано виступ «Створення у міській газеті рубрики «Харків – історія та сучасність».
Докладніше...
Звітньо-вибоча конференція ДЮГО «Сузір’я»
   08.09.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулася звітньо-вибоча конференція ДЮГО «Сузір’я». Під час конференції було розглянуто питання щодо звітування про роботу ДЮГО за 2014/2015 навчальний рік, обрання голови та заступників організації на 2015/2016 н.р., нагородження переможців конкурсу «Крокуй до успіху». Після конференції проведено перші збори активу організації.
Більшістю голосів головою ДЮГО «Сузір’я» обрано Макєєва Олексія (ХСШ №119), заступникам голови по зв’язкам із громадськістю – Бочкова Дмитра (ХГ №163), заступником голови з організаційних питань – Бадалова Заура (ХСШ №15), заступником з культмасової роботи – Бакатову Дар’ю (ХЗОШ №168).
Pайонний конкурс лідерів учнівського самоврядування «Крокуй до успіху!»
   07 вересня 2015 року на базі ПДЮТ «ІСТОК» з метою підтримки талановитих учнів, сприяння їх самореалізації та стимулювання подальшої діяльності відбувся районний конкурс лідерів учнівського самоврядування «Крокуй до успіху!».
Конкурс проводився поетапно: конкурс портфоліо « Я-лідер», захист презентацій «Крокуй до успіху» , вікторина «Сузір’я – це ми» , елементи тренінгу «Рішуче дій!» .
Управління освіти вітає переможців:
І місце – Макєєв Олексій (ХСШ №119), Бочков Дмитро (ХГ №163);
ІІ місце – Бадалов Заур (ХСШ №15), Бакатова Дар’я (ХЗОШ №168);
ІІІ місце – Качанова Анастасія (ХЗОШ №71), Сергієнко Микита (ХСШ №80), Коломієць Юлія (ХСШ №85).
ФОТОЗВІТ


2014/2015 навчальний рік
Перше засідання членів районного Дебатного клубу учнівського самоврядування
   23.02.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулося перше засідання членів районного Дебатного клубу учнівського самоврядування. Були присутні команди ЗНЗ №№ 15, 40, 70, 71, 75, 80, 88, 104, 118, 119, 121, 157, 163, 168. На першому занятті були обговорені питання про підготовку та участь району у ІІ Дебатному турнірі шкільної ліги, обрано президента, заступників та актив районного клубу.
Pезультати конкурсу кабінетів учнівського самоврядування загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міста
   Оголошено результати конкурсу кабінетів учнівського самоврядування загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міста, який проводився Харківською міською організацією учнівського самоврядування за підтримки Департаменту освіти Харківської міської ради. До складу журі конкурсу входили лідери учнівського самоврядування – голови районних дитячо-юнацьких організацій та керівники структурних підрозділів ХМОУС. У ІІ (очному) етапі міського конкурсу взяли участь три кабінети учнівського самоврядування шкіл нашого району, яких і визначено переможцями:
ХСШ №119 – І місце;
ХЗОШ №104 – ІІІ місце;
ХСШ №75 – номінація «Центр інтернаціонального співробітництва».

(ХЗОШ №104)

(ХСШ №75)

(ХСШ №119)
Детальніше...
Cемінар для кураторів та лідерів учнівського самоврядування
   07.10.2014 року на базі ХЗОШ №104 відбувся семінар для кураторів та лідерів учнівського самоврядування «Пріоритетні напрямки роботи та шляхи розвитку учнівського самоврядування в Орджонікідзевському районі».
На семінарі були присутні куратор ХМОУС, методист НМПЦ Полякова І.В., методист управління освіти Моісєєва Н.М., куратор районної ДЮГО «Сузір’я» Самойленко О.Ю.
Перед початком семінару працювала виставка кращих наробок шкільних організації самоврядування., з якими із задоволенням ознайомилися всі учасники заходу.
Президент районної ДЮГО «Сузір’я» Давиденко Денис розкрив секрети організації роботи кабінету учнівського самоврядування. Представники самоврядування ЗНЗ№№ 104, 75, 119, 88, 71, 85, 121, 113, 118, 157, 40, 168, 163, 26 поділилися досвідом щодо оформлення документації, випуску шкільних електронних газет, моніторингу участі у заходах, організації шкільного радіо тощо.
Методистом МЦ управління освіти Моісєєвою Н.М. було надано рекомендації щодо оптимізації роботи кабінетів учнівського самоврядування.
Підведено підсумки районного конкурсу кабінетів учнівського самоврядування. Грамотами управління освіти адміністрації Орджонікідзевського району відзначено кращі навчальні заклади за номінаціями. Гран-прі отримали ЗНЗ №№ 119, 104, 75, 85. Переможців нагороджено кубками та грамотами управління освіти.
Семінар перетворився на справжнє свято: щирість виступів та позитивні емоції учасників створили неповторну дружню атмосферу. Чекаємо на нові зустрічі!
ФОТОЗВІТ...
Конкурс презентацій ''Моя багатонаціональна школа''Pайонна конференція «Нащадки слави»
   29 квітня 2014 року на базі ХСШ №119 відбулася районна конференція «Нащадки слави» активу ДЮГО «Сузір’я», присвячена відзначенню 69-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Учні ЗНЗ №№ 119, 113, 88 подарували усім присутнім цікаві та змістовні виступи. Серед почесних гостей були присутні Міллер Володимир Львович, інвалід війни І групи, почесний ветеран м. Харкова, Гайдамака Володимир Михайлович, композитор, автор патріотичних пісень, Чернишенко В’ячеслав Володимирович, голова районної організації воїнів-афганців, Самойлов Сергій Анатолійович, голова обласної організації миротворців ООН, координатор проекту «Мережа шкіл миру», Губа Федір Максимович, підполковник у відставці.
Дороги мужності та відваги складні та непередбачені. Без минулого немає майбутнього. Ми пам’ятаємо…
ФОТОЗВІТ та матеріали конференції...
Mайстер клас для лідерів учнівського самоврядування та молодих класних керівників «Морально-етична позиція підлітків»
   28 квітня 2014 року на базі ХЗОШ №168 пройшов майстер клас для лідерів учнівського самоврядування та молодих класних керівників «Морально-етична позиція підлітків». Усі учасники майстер-класу відзначили високу акторську майстерність учнів 10-11, 4-х класів, які продемонстрували свої таланти під час участі у виховному заході «Суд над аморальністю».
За оцінкою учасників майстер клас був охарактеризований як цікавий, лаконічний, позитивний, інформативний та оригінальний захід. 100 % учасників майстер-класу вважають, що проводити такі заняття для лідерів самоврядування та молодих класних керівників необхідно і чекають на нові зустрічі.
ФОТОЗВІТ...
Результати майстер-класу для лідерів учнівського самоврядування...
Конференція «Якщо б мером був я…»
   25 квітня 2014 року на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова в рамках заключного заняття Школи розвитку «Мер міста» було проведено конференцію за темою «Якщо б мером був я».
Управління освіти вітає Бережанського Дениса (ХСШ №80), Полив’яного Вадима (ХГ № 163), які отримали дипломи за кращі проектні ініціативи щодо розвитку нашого міста та Горову Катерину (ХЗОШ №121), яка отримала спеціальний приз від організаторів конкурсу як одна з найкращих журналістів шкільних засобів масової інформації. (стаття Горової Катерини)
Нагородження переможців міського фестивалю шкільних дитячо-юнацьких організацій ''Запали свою зірку''
   24.01.2014 на базі ХГ №12 відбулось нагородження переможців міського фестивалю шкільних дитячо-юнацьких організацій ''Запали свою зірку''. Фестивальну виставку від нашого району організували учні ЗНЗ №№75, 119.
Переможцями фестивалю стали:
- у номінації ''Кращі шкільні ДЮГО'':
І місце - ДЮГО ''Сузір'я'' ХСШ №119;
ІІ мсце - президентсько - парламентська республіка ''Асорті'' ХСШ №75;
ІІІ місце - ДЮГО ''Федерація Вільних міст'' ХЗОШ №70;
ІІІ місце - ДЮГО ''Юність'' ХСШ №85;
- у номінації ''Кращі районні ДЮГО'':
ІІІ місце - ДЮГО ''Сузір'я'' Орджонікідзевського району м.Харкова;
- у номінації ''Лідери ДЮГО'':
ІІ місце - Давиденко Денис, учень 10-А класу ХЗОШ №104;
ІІІ місце - Щербіна Юлія, учениця 10-А класу ХСШ №119.
ФОТОЗВІТ...
Cемінар-практикум за темою «Впровадження сучасних технологій в роботу учнівського самоврядування»
   08 листопада 2013 року о 15.30 на базі Харківського університетського ліцею в рамках відкритого засідання Прес-центру ХМОУС відбувся семінар-практикум за темою «Впровадження сучасних технологій в роботу учнівського самоврядування», в якому взяли участь представники прес-центру нашої районної організації.
У програмі засідання були розглянуті питання:
- про розвиток інтернет-радіо в роботі шкільних ЗМІ;
- про методи пошукової роботи в журналістиці.
Засідання членів Координаційної ради ХМОУС
   17 жовтня 2013 року на базі Науково-методичного педагогічного центру Департаменту освіти Харківської міської ради відбулося засідання членів Координаційної ради ХМОУС, на якому президент районної ДЮГО ''Сузір'я'' Давиденко Денис звітував про проведення районної звітньо-виборчої конференції в нашому районі.
Методист НМПЦ, Полякова І.В. відмітила роботу нашої районної ДЮГО та подякувала за вагомий внесок у розвиток учнівського самоврядування нашого міста.
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКУ РАЙОННУ ОРГАНІЗАЦІЮ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ДЮГО “СУЗIР’Я” (завантажити)
План роботи ДЮГО ''Сузір’я'' на 2013/2014 навчальний рік

Протокол № 1 загальних зборів активу районної дитячо-юнацької громадської організації учнівського самоврядування ''Сузір’я'' (02.10.2013)

Звіт про роботу Дитячо-юнацької громадської організації''Сузір’я'' у 2012/2013 навчальному році

Звіт про роботу Дитячо-юнацької громадської організації''Сузір’я'' у 2011/2012 навчальному році

Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)