Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

Урочисте відкриття «ФЕСТИВАЛЬНОЇ ВЕСНИ-2021»

   12.04.2021 на базі ХСШ №119 урочисто відкрито «ФЕСТИВАЛЬНУ ВЕСНУ-2021». Традиційний міський захід цього року проведено в онлайн-форматі під гаслом «Залиши свій слід в історії».
   Перша частина заходу «Подорож заради миру» – презентація робіт – переможців районних етапів міського творчого Фестивалю-конкурсу макетів земної кулі з однойменною назвою, проведеного за ініціативи учнів ХСШ №119 Індустріального району.
   Результатами Фестивалю стало не тільки створення яскравих, інтерактивних, цікавих і креативних макетів земної кулі, але й привернення уваги до проблеми миру й ефективних способів його досягнення, формування усвідомлення необхідності збереження миру на планеті, свідомого ставлення до навколишнього середовища, виховання високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини.
   Друга частина заходу – урочисте закриття капсули часу «Залиши свій слід в історії» , проведеного за ініціативи учнів ХЗОШ №157 Індустріального району. Дату урочистого закриття обрано невипадково. Адже саме 12 квітня відзначається Всесвітній день авіації і космонавтики – день розвитку технічного прогресу. У 2021 році це визначна дата – 60-річний ювілей першого польоту людини в космос. Наш час такий швидкоплинний, що автори проєкту вирішили не закривати капсулу на багато років, й відкрити її вже 12 квітня 2024 року. Діти сподіваються, що за три роки вже відбудуться важливі зміни.
   Представники всіх районів міста вклали до капсули опис подій 2021 року від очевидців, звернення до майбутніх поколінь від учнів міста та опис, яким саме ми уявляємо життя учнів у майбутньому. Окрім тестових повідомлень лідери учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти міста поклали до капсули й предмети, що характеризують 2021 рік: фігурки тварин, які символізують Харківський зоопарк; кубик Рубіка, який символізує різкі контрасти людського стану; фотокартки випусків різних поколінь з найкращими спогадами минулих років; зменшену копію ноутбуку, як основний компонент допуски до мережі інтернет під час пандемії, креативний табель учня 2020/2021 навчального року із зображення тих програм, які використовуються під час дистанційного навчання; оригінальні захисні маски із вишивкою, що стала не тільки засобом захисту, а й є атрибутом модних трендів, ПЛР-тести, як індикатор соціальної відповідальності особистості; а також антибактеріальні серветки й антисептик, як надзвичайно важливі у наш час засоби гігієни.
   До речі, капсула виконана у двох екземпярах. Адже перший екземляр зберігатиметься в нашому місті, а другий – буде надіслано до Міжнародного агенства тимчасових капсул у Каліфорнії.
   Представники Харківської міської організації учнівського самоврядування сподіваються, що створена ними капсула часу обов’язково залишить свій слід в історії міста Харкова, а можливо й в історії людства.
    «Машина часу є у кожного з нас: те, що переносить нас в минуле – спогади; те, що переносить у майбутнє – мрії» (Герберт Уелс)Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)