Заходи психологічної служби району
2021/2022 навчальний рік
|
Інтерактивно-рефлексійний семінар практичних психологів закладів дошкільної освіти району
|
 28 січня на базі КЗ «ДНЗ №272» відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар практичних психологів закладів дошкільної освіти за темою «Формування психосоціальної компетентності у дітей передшкільного віку. Корекція агресивних проявів». Учасники семінару актуалізували знання про компетентнісну освіту т а освіту на основі гуманістичних цінностей відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти; з’ясували чинники, які впливають на розвиток психосоціальної компетентності; опанували методи корекції агресивних проявів у дітей; обмінялися творчими здобутками проведення корекційної роботи з дітьми, просвітницької з батьками та профілактичної з педагогами щодо формування психосоціальної компетентності у дітей.
 Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ №272» за створення якісних умов для проведення заходу на високому рівні.
|
|
Психологічний міст між працівниками психологічної служби закладів освіти Індустріального та Шевченківського районів
|
 25 січня відбувся психологічний міст між працівниками психологічної служби закладів освіти Індустріального та Шевченківського районів м. Харкова «Актуальні питання трансформації діяльності психологічної служби в умовах Нової української школи». У заході брали участь 72 особи, які поділились досвідом роботи щодо трансформації засобів психологічного супроводу впровадження концепції Нової української школи та продовжили колективний пошук шляхів мотивації учнів до навчання за рахунок впровадження сучасних психологічних методів, методик та технологій. Шахова О.Г., викладач психології, доцент ХНУВС, кандидат біологічних наук ознайомила присутніх з новими науковими методами саморегуляції емоційних станів. Психологічний міст став сходинкою до нових досягнень у діяльності практичних психологів з усіма учасниками освітнього процесу в умовах НУШ.
|
|
Майстер-клас для практичних психологів закладів загальної середньої освіти району
|
 30 листопада практичний психолог ХЗОШ №71 Літвякова О.О. показала майстер-клас «Формування комунікативної компетентності підлітків через розвиток взаємоповаги та рефлексії» для практичних психологів закладів загальної середньої освіти району. Учасники заходу підвищили фахову майстерність щодо формування та розвитку комунікативних навичок, здібностей та емоційного інтелекту підлітків засобами психологічного тренінгу.
 Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №71 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Інтерактивно-рефлексійний семінар для соціальних педагогів району «Формування соціальної компетентності та навичок запобігання й протидії булінгу (цькуванню) в учнів підліткового віку»
|
|
 16 листопада відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар для соціальних педагогів «Формування соціальної компетентності та навичок запобігання й протидії булінгу (цькуванню) в учнів підліткового віку». Соціальний педагог ХСШ №155 Воробйова А.О. ознайомила присутніх з системою роботи з усіма учасниками освітнього процесу щодо профілактики насильства, булінгу | (цькування) в освітньому середовищі та провела заняття з учнями 6-го класу «Мій улюблений світ без насильства». Учасники заходу оновили, розширили та систематизувати знання з питання створення безпечного освітнього середовища та освоїли гру «Коло безпеки» для подальшого використання в кожному закладі загальної середньої освіти з учнями, батьками та педагогами.  Щиро дякуємо адміністрації ХСШ №155 за створення якісних умов для проведення заходу.
|
Засідання інтервізійної групи практичних психологів закладів загальної середньої освіти району
|
 12 жовтня відбулось засідання інтервізійної групи практичних психологів закладів загальної середньої освіти району. Під час роботи будо розглянуто питання профілактики селфхарму, суїцидальної поведінки підлітків. У невимушеній обстановці учасники заходу поділилися проблемами та досвідом практичної роботи з учнями, які мають прояви аутоагресивної поведінки.
 Матеріали підготовлені практичним психологом ХЗОШ №70 Приходько М.Ю. додаються.
 Дякуємо адміністрації ХЗОШ №113 за створення благоприємних умов для проведення заходу.
|
|
Заняття Школи соціального педагога початківця «Оптимальна організація діяльності соціального педагога закладу загальної середньої освіти»
|
 23 вересня в Кабінеті практичної психології та соціальної роботи району відбулося заняття Школи соціального педагога початківця «Оптимальна організація діяльності соціального педагога закладу загальної середньої освіти». Соціальні педагоги опрацювали законодавчі акти та нормативно-правові документи, які регламентують діяльність соціального педагога системи освіти. Головний спеціаліст Управління освіти Дворник О.М. ознайомила новоприбулих фахівців з вимогами щодо оформлення документів для використання коштів фонду загального обов’язкового навчання (фонду всеобучу) з метою соціального захисту дітей пільгових категорій. Методист ЦОТ Верчикова І.В. розповіла про особливості роботи соціального педагога в закладі освіти, сучасні вимоги до ведення обов’язкової ділової документації тощо. За відгуками, соціальні педагоги початківці отримали задоволення, мотивацію та корисні матеріали для подальшої роботи.
|
|
Cекційне засідання працівників психологічної служби в рамках проведення традиційної конференції педагогічних працівників закладів освіти району
|
 9 вересня відбулося секційне засідання працівників психологічної служби в рамках проведення традиційної конференції педагогічних працівників закладів освіти району «Підсумки роботи закладів освіти та Управління освіти в 2020/2021 навчальному році та завдання Нової української школи на 2021/2022 навчальний рік». У заході брали участь практичні психологи закладів дошкільної освіти, закладів загальної середньої освіти, ПДЮТ «ІСТОК» та соціальні педагоги.
 Методист Центру освітніх технологій Управління освіти привітала присутніх та ознайомила з рекомендаціями МОН України щодо пріоритетних напрямів та завдань діяльності психологічної служби у 2021/2022 навчальному році, новаціями та перспективами розвитку.
 Захист прав і свобод дітей, створення безпечного освітнього середовища, вільного від будь-яких проявів насильства, психологічне забезпечення інклюзивного навчання, профілактика негативних явищ в учнівському середовищі, формування культури академічної доброчесності насамперед батьків та учнів, підвищення медіаграмотності та медіазахист, - є пріоритетними напрямами роботи практичних психологів та соціальних педагогів у наступному навчальному році задля психологічного та соціального благополуччя дітей, підлітків та учнівської молоді. Учасники заходу отримали ресурс для подальшої успішної роботи.
|
Заходи психологічної служби району
2020/2021 навчальний рік
|
Заняття Школи молодого психолога «Від планування до результативності діяльності фахівця психологічної служби»
|
|
 1 червня в Кабінеті практичної психології та соціальної роботи району відбулося чергове заняття Школи молодого психолога «Від планування до результативності діяльності фахівця психологічної служби». Новоприбулі та малодосвідчені практичні психологи закладів дошкільної освіти та загальної середньої освіти ознайомилися з вимогами Міністерства освіти і науки України щодо складання річного плану роботи, обмінялися досвідом, отримали методичні рекомендації та мотивацію для подальшої роботи.
|
|
|
Тиждень психології у закладах загальної середньої освіти району
|
 З 19.04.2021 по 23.04.2021 у закладах загальної середньої освіти району відбувся Тиждень психології, спрямований на підвищення психологічної культури всіх учасників освітнього процессу. В рамках Тижня психології, безпосередньо у закладах освіти з учнями початкової школи та педагогами, а з учнями 5-11 класів в онлайн режимі проведено різноманітні заходи , а саме:
у ЗЗСО №№ 15, 121 - яскраві акції «Калейдоскоп настрою», галереї «Автопортрет класу»; у ХСШ № 75- тренінги з педагогами та учнями; у ХЗОШ № 40 - інтерактивні ігри з використанням арт-методів, У ХСШ № 80, 113 - змістовні конкурси з дітьми; розважальні ігри - у ЗЗСО №№ 88, 168; психологічним театром насолодились учні ХСШ № 119, а також проведено соціологічні опитування «Найкращі вчителі року», «Слідопит», онлайн-марафон «Як випускнику пройти через всі випробування і зберегти своє психічне здоров’я», інформаційні хвилинки, консультації батьків онлайн та інші заходи. «Скриньку довіри» встановлено в усіх школах з метою сприяння створенню безпечного освітнього середовища. Традиційно Тиждень психології відбувся під гаслом «Твори добро з любов’ю».
|
|
Засідання інтервізійної групи соціальних педагогів ЗЗСО «Профілактика та протидія булінгу в закладі освіти»
|
16 березня відбулося засідання інтервізійної групи соціальних педагогів ЗЗСО «Профілактика та протидія булінгу в закладі освіти: соціально-педагогічний та психологічний аспект». У невимушеній обстановці учасники ознайомилися з рекомендаціями методиста ЦОТ Управління освіти Верчикової І.В. щодо діяльності працівників психологічної служби закладів освіти зі сприяння створенню безпечного освітнього середовища. Соціальні педагоги обмінялися розробками інтерактивних занять з учнями, цікавими знахідками проведення просвітницько-профілактичної роботи з батьками та педагогами з питань протидії всім видам насильства, булінгу тощо.
Щиро дякуємо адміністрації ХСШ № 75 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Зустріч з лектором інтенсиву, завідувачем кафедри педагогіки та психології ХДАФК, кандидатом психологічних наук, доцентом Оленою Гант
|
|
09.03.2021 учасники науково-практичного інтенсиву онлайн «Нейропсихологічна діагностика та корекція в дитячому віці» зустрілися з лектором інтенсиву, завідувачем кафедри педагогіки та психології ХДАФК, кандидатом психологічних наук, доцентом Оленою Гант на базі ПДЮТ «ІСТОК». Практичні психологи закладів освіти району підбили підсумки роботи та отримали сертифікат.
Щиро дякуємо адміністрації ПДЮТ «ІСТОК» за створення якісних умов для проведення заходу.
|
|
|
Семінар-практикум «Психологічне забезпечення професійного самовизначення учнів»
|
2 березня на базі ХЗОШ № 168, в рамках роботи районних шкіл молодого психолога закладу загальної середньої освіти та соціального педагога – початківця, відбувся семінар-практикум «Психологічне забезпечення професійного самовизначення учнів». Методист ЦОТ Управління освіти Верчикова І.В. ознайомила з проєктом Концепції професійної орієнтації у НУШ та оптимальною організацією діяльності працівників психологічної служби школи з учнями щодо їх подальшої самореалізації у суспільстві. Практичний психолог ХЗОШ № 168 продемонструвала заняття з учнями 9-го класу «Карта життя: вибір професії». На семінарі учасники розвинули навички проведення діагностичної роботи із застосуванням інтерактивних методів щодо виявлення здібностей, схильностей та інтересів учнів.
Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ № 168 за створення благоприємних умов для проведення семінару
|
|
Семінар практичних психологів закладів загальної середньої освіти району «Психологічна підготовка випускників до ЗНО»
|
23 лютого в рамках роботи психологічної майстерні відбувся семінар практичних психологів закладів загальної середньої освіти району «Психологічна підготовка випускників до ЗНО». Учасники заходу ознайомилися з програмою розвитку психологічної готовності учнів до зовнішнього незалежного оцінювання «Здивуємо стрес», автор-укладач: Гранкова С.В., практичний психолог ХГ №163; насолодилися музичним супроводом презентації «Використання творів музичного мистецтва, як засіб саморегуляції емоційних станів» соціального педагога гімназії Дегтяр І.Є.; актуалізували знання про сутність поняття «емоційний інтелект» і додали у методичну скарбничку прийоми та методи саморегуляції емоційних станів, з якими необхідно ознайомити учнів під час психологічної підготовки до ЗНО для досягнення успіху на іспиті.
Дякуємо адміністрації ХГ №163 за якісну підготовку і проведення заходу в режимі онлайн.
|
|
Чергове засідання тимчасового творчого колективу працівників психологічної служби закладів освіти району
|
28.01.2021 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулося чергове засідання тимчасового творчого колективу працівників психологічної служби закладів освіти району за темою «Освітній простір без насильства». У складі ТТК ініціативні й зацікавлені практичні психологи ЗДО №150, ЗЗСО №№ 70, 168, ПДЮТ «ІСТОК», соціальні педагоги ЗЗСО №№ 70, 157, координатор – методист ЦОТ Верчикова І.В. Методичним продуктом діяльності ТТК має бути посібник, який стане настільною книгою соціального педагога та практичного психолога закладу освіти, щодо проведення роботи з запобігання та протидії всім проявам насильства в освітньому просторі.
|
|
Веб-семінари для практичних психологів закладів освіти району
|
19 та 26 січня відбулися чергові веб-семінари для практичних психологів закладів освіти району в рамках проведення інтенсиву-онлайн «Нейропсихологічна діагностика та корекція у дитячому віці». Учасники систематизували інформацію про особливості роботи мозку дитини, дізналися про алгоритм проведення нейропсихологічної діагностики з метою виявлення причин труднощів у навчанні, спілкуванні та емоційному розвитку; отримали методичні матеріали, які будуть корисні для планування та побудові корекційної та розвивальної роботи. Набуті наукові знання є важливими для здійснення подальшої просвітницької роботи з батьками та педагогами стосовно методів та прийомів навчання і виховання дітей, які мають певні психологічні особливості.
Щиро дякуємо Гант О.Є., доценту, кандидату психологічних наук, завідувачу кафедри педагогіки та психології ХДАФК за якісне проведення заходів та співпрацю.
|
|
Веб-семінар «Структурно-функціональна організація головного мозку»
|
12.01.2021 відбувся перший веб-семінар «Структурно-функціональна організація головного мозку» в рамках проведення інтенсиву-онлайн «Нейропсихологічна діагностика та корекція у дитячому віці» для практичних психологів закладів освіти району. Захід організовано і проведено у співпраці з Гант О.Є., кандидатом психологічних наук, представницею громадської організації «МИР». Олена Євгенівна актуалізувала знання учасників заходу про структуру мозку людини, розширила уявлення про нейропсихологічні особливості дитини, які необхідно враховувати під час проведення корекційно-розвивальної роботи.
Щиро дякуємо Гант О.Є., доценту, кандидату психологічних наук, завідуючий кафедрою педагогіки та психології ХДАФК за інтелектуальну насолоду та практично значущі навички. Чекаємо продовження інтенсиву-онлайн.
|
|
Розширене засідання районної Школи молодого психолога закладу дошкільної освіти
|
29.12.2020 відбулося розширене засідання районної Школи молодого психолога закладу дошкільної освіти «Оптимальна організація діяльності практичного психолога ЗДО з усіма учасниками освітнього процесу». Новоприбулі спеціалісти отримали можливість ознайомитися з досвідом роботи більш досвідчених фахівців, набули нових знань та вмінь щодо діяльності практичного психолога з профілактики насильства в закладі дошкільної освіти.
|
|
Нарада з працівниками психологічної служби закладів освіти району
|
22 грудня відбулася нарада з працівниками психологічної служби закладів освіти району (в режимі онлайн). Докладно було розглянуто питання про реалізацію вимог законодавства України щодо запобігання та протидії всім формам і видам насильства у закладі освіти та вдома, протидії торгівлі людьми особливо дітьми тощо. За результатами аналізу діяльності фахівців психологічної служби у 2020 році відзначено найкращих творчих практичних психологів, виявлено здобутки, напрацювання, які слід використовувати в умовах дистанційної освіти. До відома учасників наради було доведено новий державний професійний стандарт «Практичний психолог закладу освіти», затверджений 24.11.2020 року. Окреслено шляхи подальшого розвитку психологічної служби району.
|
|
Cемінар для практичних психологів закладів дошкільної освіти району
|
10 грудня в рамках роботи психологічної майстерні відбувся семінар для практичних психологів закладів дошкільної освіти району «Використання елементів танцювально-рухової терапії в роботі практичного психолога ЗДО» в режимі on-line. Учасники заходу ознайомились з методом психотерапії, який використовує рух і танець для подальшої емоційної, пізнавальної, фізичної та соціальної інтеграції особистості. Отримані матеріали стануть у нагоді для проведення корекційної та реабілітаційної роботи з дітьми, удосконалення діяльності з педагогами щодо профілактики емоційного вигорання.
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 193» за створення умов для проведення психологічної майстерні.
|
|
Заняття районної Школи молодого психолога
|
|
1 грудня на базі КЗ «ДНЗ №272» відбулося чергове заняття районної Школи молодого психолога «Просвітницько-профілактична робота практичного психолога закладу освіти з батьками та педагогами: сучасний аспект». Новоприбулі фахівці психологічної служби ознайомилися з законодавчими актами України щодо запобігання та протидії домашньому насильству, попередження булінгу в освітньому середовищі тощо. З’ясували вимоги щодо здійснення просвітницько-профілактичної роботи практичного психолога закладу освіти з батьками та педагогами з цього питання. Розширили уявлення про можливості використання комп’ютерних технологій в умовах карантинних обмежень в роботі психолога з усіма учасниками освітнього процесу.
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ №272» за створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
|
Інтерактивно-рефлексійний семінар для працівників психологічної служби закладів загальної середньої освіти району
|
24.11.2020 в онлайн-режимі відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар для працівників психологічної служби закладів загальної середньої освіти району «Психологічне забезпечення процесу створення гендерночутливого освітнього простору».
Учасники заходу ознайомились з системою роботи ХЗОШ № 26, практичного психолога Захарової О.А. тощо, в проєкті ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді»; підвищили рівень професійних знань і вмінь з проведення просвітницької роботи серед усіх учасників/-ць освітнього процесу щодо формування гендерночутливого антидискримінаційного простору. На семінарі виступили науковці: Гніда Т.Б., кандидатка педагогічних наук, старша наукова співробітниця лабораторії прикладної психології освіти Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Академії педагогічних наук України та Дрожжина Т.В., кандидатка педагогічних наук, координаторка проєкту ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок і молоді». Отримані матеріали стануть у нагоді практичним психологам та соціальним педагогам напередодні проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в закладі освіти.
Дякуємо адміністрації ХЗОШ №26 за якісну організацію та проведення заходу.
|
Заходи психологічної служби району
2019/2020 навчальний рік
|
Засідання супервізійної групи практичних психологів закладів дошкільної освіти
|
03.03.2020 в рамках роботи методичного об’єднання практичних психологів закладів дошкільної освіти району відбулося засідання супервізійної групи. Практичні психологи ознайомилися з сучасними вимогами щодо ведення обов’язкової документації , отримали експертну оцінку власної діагностичної роботи.
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 407» за створення якісних умов для проведення заходу.
|
|
Cемінар – тренінг соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти
|
25.02.2020 на базі ХЗОШ № 113 відбувся семінар – тренінг соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти району «Створення безпечного освітнього середовища. Профілактика булінгу». Учасників заходу було проінформовано про новини законодавства з питань запобігання та протидії булінгу в закладі освіти; ознайомлено з порядком реагування та застосування заходів виховного впливу. Соціальний педагог ХЗОШ № 113 Коваль О.М. поділилася досвідом роботи щодо діяльності соціально-психологічної служби ХЗОШ №113 зі створення безпечного освітнього середовища та провела показове заняття з учнями 7 класу «Знаємо права, виконуємо обов’язки».
З метою вдосконалення діяльності соціального педагога в закладі освіти загалом та за напрямом профілактичної роботи з батьками/законними представниками з захисту прав дитини, соціальний педагог ХСШ № 75 Бульба І.М. провела з присутніми вправи «Обов’язки та відповідальність батьків за виховання дітей» та «Казка про соціального педагога» з використанням арт-методів. Семінар був насиченим, результативним: всі учасники отримали знання та матеріали, які можуть використовувати у практичній роботі в закладі освіти.
Управління освіти щиро дякує адміністрації ХЗОШ № 113 за якісну організацію та створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Науково-практичний семінар «Психолого-педагогічні аспекти виховання і навчання дітей з розладами спектру аутизму»
|
18.02.2020 на базі Харківської державної академії фізичної культури відбувся науково-практичний семінар «Психолого-педагогічні аспекти виховання і навчання дітей з розладами спектру аутизму» для практичних психологів закладів освіти Індустріального району. Завдяки високому професіоналізму Гант Олени Євгеніївни, завідувача кафедри педагогіки та психології Харківської державної академії фізичної культури, кандидата психологічних наук; Івашури Н.С., викладача кафедри корекційної освіти та спеціальної психології Харківської гуманітарно-педагогічної академії; Алімової Ю.А. практичного психолога Харківського обласного спеціалізованого будинку дитини №1; Худаченко Ю.М., спеціаліста з сенсорної інтеграції та проблеми мови, учасники заходу отримали професійно значущі знання для надання допомоги дітям з особливими освітніми потребами в закладі освіти.
Щиро дякуємо адміністрації ХДАФК за якісну організацію та проведення заходу.
|
|
Iнтерактивно-рефлексійний семінар для практичних психологів закладів дошкільної освіти району
|
28.01.2020 на базі КЗ «ДНЗ №376» відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар для практичних психологів закладів дошкільної освіти району «Психологічний супровід дітей середнього дошкільного віку: діагностико - розвитковий аспект». Учасники заходу
актуалізували знання про психологічні особливості дітей середнього дошкільного віку; отримали психологічний інструментарій для проведення діагностичної та розвиткової роботи; розробили модель психологічного супроводу дитини середнього дошкільного віку відповідно до сучасних вимог.
Бекетова Ю.Г., практичний психолог КЗ “ДНЗ №376” провела заняття з дітьми 5-го року життя з розвитку пізнавальних здібностей, мовлення, довільності поведінки тощо.
Дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ №376» за створення сприятливого простору для творчого обміну досвідом роботи.
|
|
Cемінар-тренінг «Психологічне забезпечення профільного навчання»
|
04.02.2020 на базі ХЗОШ №70 відбувся семінар-тренінг «Психологічне забезпечення профільного навчання» в рамках роботи районної Школи молодого психолога та соціального педагога-початківця закладу загальної середньої освіти. Методист методичного центру Управління освіти Верчикова І.В. ознайомила присутніх з метою, завданнями та напрямами соціально-психологічного супроводу профільного навчання в парадигмі сучасної освіти. Практичний психолог ХЗОШ №70 Приходько М.Ю. майстерно провела інтерактивне профорієнтаційне заняття з учнями 9-го класу. Учасники семінару отримали психодіагностичний та соціологічний інструментарій для здійснення профорієнтаційної роботи з учнями та їх батьками; ознайомилися з системою роботи соціально-психологічної служби ХЗОШ № 70 щодо забезпечення профільного навчання.
Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №70 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Районна майстерня соціального педагога
|
28.01.2020 відбулося відкриття районної майстерні соціального педагога. Вяткіна Г.А. , соціальний педагог ХСШ №85 продемонструвала майстер-клас «Формування стресостійкості старшокласників через використання арт-методів». Учасники заходу розширили знання про можливості діяльності соціального педагога в школі зі старшокласниками та отримали задоволення і приємні враження від сумісної творчої роботи спрямованої на підвищення стресостійкості.
Щиро дякуємо адміністрації ХСШ №85 за створення благоприємних умов для проведення заходу.
|
|
Інтервізійна група практичних психологів закладів загальної середньої освіти району
|
|
14.01.2020 розпочала роботу інтервізійна група практичних психологів закладів загальної середньої освіти району. Це унікальний і творчий процес,
простір розвитку фахівця через обмін і пошук ідей. На зустрічі учасниці отримали колегіальну підтримку, ознайомилися з методами і техніками роботи,
зібрали цікавий і різноплановий матеріал, збагатилися досвідом колег, а також здійснили рефлексію власного досвіду роботи.
|
В результаті практичні психологи розширили свої професійні можливості щодо проведення консультативної й корекційної роботи з учнями, які потребують особливої психолого-педагогічної уваги та їх батьками.
Дякуємо адміністрації ХСШ № 75 за створення сприятливої атмосфери для обміну досвідом, для підтримки та підвищення професійного рівня членів групи.
|
|
Bсеукраїнська «гаряча лінія» для постраждалих від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі та відносно дітей
|
У Харькові розпочала роботу всеукраїнська «гаряча лінія» для постраждалих від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі та відносно дітей.
Із повідомленнями про людей, постраждалих від будь-яких видів насилля або зітхнувшихся з проблемою торгівлі людьми, можно дзвонити на номер
15-47.
|
|
Cемінар-тренінг «Вчитель та проблеми дисципліни»
|
09.01.2020 в рамках роботи районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів відбувся семінар-тренінг «Вчитель та проблеми дисципліни», який проводила методист МЦ Управління освіти Верчикова І.В. У заході взяли участь 18 зацікавлених педагогів із 12 закладів загальної середньої освіти району. Учасники тренінгу отримали можливість ознайомитися з новітніми психолого-педагогічними підходами щодо встановлення конструктивних взаємовідносин з учнями, які мають ускладнену поведінку; обмінятися досвідом, думками та враженнями з колегами. За відгуками вчителів, набуті знання та досвід сприятимуть їх професійному становленню, розвитку компетентності, підвищенню впевненості у власних можливостях.
Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Cемінар “Психологічне забезпечення емоційного розвитку дітей із використанням легоконструювання”
|
10.12.2019 на базі КЗ «ДНЗ №150» у вигляді майстер – класу відбувся семінар “Психологічне забезпечення емоційного розвитку дітей із використанням легоконструювання” для практичних психологів закладів дошкільної освіти району. Учасники заходу отримали можливість вдосконалити знання про різноманітні методи роботи з усіма учасниками освітнього процесу
щодо розвитку емоційного інтелекту дітей дошкільного віку. Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ №150» за створення умов для проведення заходу.
ФОТОЗВІТ
|
|
Заняття районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів
|
27.11.2019 відбулося чергове заняття районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів «Сучасний урок – основа ефективної та якісної освіти». Методист МЦ Управління освіти Михайлова О.Ю. ознайомила присутніх з новими вимогами до проведення сучасного уроку у Новій українській школі, чинниками, які впливають на ефективність уроку, поділилась творчими знахідками з власного досвіду роботи.
Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Iнтерактивно-рефлексійний семінар для практичних психологів
|
21.11.2019 відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар для практичних психологів закладів загальної середньої освіти «Психологічне забезпечення формування мотивації до здорового способу життя підлітків». Учасники заходу ознайомилися з технологіями соціального навчання в умовах Нової української школи. Практичний психолог ХСШ №155 Карих Р.М. майстерно провела інтерактивне заняття з учнями 7 класу «Синергія стосунків». Учасники отримали можливість вдосконалити практичні навички з проведення профілактично-розвивальної роботи серед підлітків щодо формування мотивації до здорового способу життя.
Щиро дякуємо адміністрації ХСШ №155 за якісну підготовку та створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Cемінар «Використання арт-методів в роботі практичного психолога закладу дошкільної освіти»
|
12.11.2019 грудня в рамках роботи Психологічної майстерні проведено семінар «Використання арт-методів в роботі практичного психолога закладу дошкільної освіти». Психолог КЗ «ДНЗ № 322» Світлична Н.В. ознайомила з можливостями арт-методів у роботі з дітьми, батьками та педагогами. Учасники з зацікавленістю та задоволенням виконували вправи, ділилися почуттями, які стануть ресурсом для подальшої роботи практичного психолога в закладі дошкільної освіти.
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 322» за створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Заняття районної Школи молодого психолога та соціального педагога-початківця
|
05.11.2019 відбулося чергове заняття районної Школи молодого психолога та соціального педагога-початківця. Учасники заходу розширили уявлення про роль працівників психологічної служби у створенні безпечного середовища в закладі освіти та вдома, докладно ознайомилися з законодавчими актами, в яких висвітлено питання запобігання та протидії насильству
в сім’ї, булінгу в школі тощо, дізналися про алгоритм дій практичного психолога та соціального педагога у випадку насильства стосовно дитини.
|
|
Засідання інтервізійної групи практичних психологів закладів дошкільної освіти району
|
24.10.2019 відбулося засідання інтервізійної групи практичних психологів закладів дошкільної освіти району. Учасники ділилися проблемами та знаходили нові підходи у наданні психологічної допомоги дітям, які потребують підвищеної психолого-педагогічної уваги та їх батькам. Питання залучення психолога до медіаторської діяльності з метою конструктивного вирішення конфліктів «вихователь-помічник вихователя», «вихователь-вихователь», «вихователь-батьки» також було розглянуто під час роботи групи. Всі учасниці отримали досвід психотерапевтичної підтримки.
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ №193» за створення благоприємних умов для проведення заходу.
|
|
Cемінар для соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти
|
22.10.2019 на базі ХСШ №119 відбувся семінар для соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти «Здоров’язберігаючі технології в роботі з підлітками та їх батьками».
Соціальний педагог ХСШ №119 Овчіннікова М.М. провела заняття з елементами тренінгу з учнями 7 класу за матеріалами комплексної програми з профілактики наркотичних та алкогольних проблем «Сімейна розмова», яку слід використовувати в роботі не тільки з учнями 1-11 класів, а також і їх батьками.
В рамках роботи семінару проведено круглий стіл «Правові аспекти взаємодії з батьками, опікунами тощо» за участю Івахнової А.М., начальника Служби у справах дітей по Індустріальному району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради та Середи Т.Г., провідного спеціаліста ССД.
Учасники семінару отримали методичні рекомендації щодо впровадження здоров’язберігаючих технологій, ознайомилися з новітніми підходами в роботі з учнями та їх батьками.
Щиро дякуємо адміністрації ХСШ №119 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Заняття-тренінг з новоприбулими практичними психологами та соціальними педагогами закладів освіти
|
10.09.2019 відбулося перше заняття-тренінг з новоприбулими практичними психологами та соціальними педагогами закладів освіти району. Учасники ознайомилися з нормативно-правовою базою діяльності психологічної служби у системі
освіти України, опрацювали документи зі зразками типової документації , відчули відповідальність за дотримання вимог Етичного кодексу психолога.
|
|
Секційна локація працівники психологічної служби району
|
05.09.2019 на секційній локації працівники психологічної служби району окреслили пріоритетні напрями та завдання діяльності на 2019/2020 навчальний рік, а саме:
1. Забезпечення захисту прав і свобод дітей, створення безпечного середовища (запобігання насильству в учнівському колективі та домашньому насильству).
2. Допомога у вирішенні проблем адаптації дітей до закладу освіти.
3. Посилення профілактичної роботи щодо запобігання вживання підлітками та молоддю наркотичних речовин, формування навичок здорового способу життя тощо.
4. . Впровадження шкільних служб порозуміння в закладах освіти.
5. Організація надання допомоги постраждалим внутрішньо переміщеним учням їхнім батькам та членам родини в адаптації до нових умов проживання і навчання, дітям і сім’ям учасників АТО. :
6. Психологічне і соціально-педагогічне забезпечення та супровід інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, консультативна і просвітницька робота з батьками.
7. Посилення профілактичної роботи щодо протидії торгівлі людьми.
|
2018/2019 навчальний рік
|
Cемінар – тренінг «Особливості надання екстреної психологічної допомоги постраждалим в осередку надзвичайних ситуацій»
|
16.04.2019 на базі Національного університету цивільного захисту України відбувся семінар – тренінг «Особливості надання екстреної психологічної допомоги постраждалим в осередку надзвичайних ситуацій» для практичних психологів закладів загальної середньої освіти Індустріального району. Працівники науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології провели заняття у Центрі впровадження психотренінгових технологій. Учасники отримали можливість зануритися у стан надзвичайної ситуації в «Кімнаті катастроф», відчути підтримку у «Кімнаті проведення тренінгів» та ресурсне відновлення у «Кімнаті релаксації». Найбільш важливим стало набуття знань від психологів-практиків про особливості надання екстреної психологічної допомоги дітям, які постраждали в осередку надзвичайних ситуацій. Щиро дякуємо Лєбєдєвій Світлані Юріївні,
начальнику науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗУ за проведення змістовного тренінгу.
|
|
Науково-практична конференція працівників психологічної служби
|
19.03.2019 на базі ХЗОШ №104 відбулася науково-практична конференція працівників психологічної служби району «Реалізація Концепції Нової української школи в діяльності працівників психологічної служби».
Учасники ознайомилися з досвідом роботи соціальних педагогів Лозової К.С. (ХЗОШ № 70) та Левченко О.В. (ХСШ № 80)щодо соціалізації учнів на засадах педагогіки партнерства.
Із задоволенням відвідали майстер-класи практичних психологів КЗ «ДНЗ № 93» Цьови Л.М. «Методика проведення “ранкових зустрічей” у роботі практичного психолога закладу дошкільної освіти», ХЗОШ № 157 Колешко Ю.М. «Психологічний супровід учасників освітнього процесу в умовах впровадження Нової української школи» , ХСШ № 75 Химиченко О.В. «Дива на піску». У нагоді для використання в роботі працівників психологічної служби ЗЗСО стали представлені практичним психологом ХСШ № 80 творчі наробки з питань формування культури толерантних відносин, розвитку соціальної компетентності здобувачів освіти.
Дякуємо адміністрації ХЗОШ № 104 за створення благоприємних умов для проведення заходу.
ФОТОЗВІТ
|
|
Школa молодого психолога та соціального педагога-початківця
|
|
05.03.2019 в рамках роботи районної Школи молодого психолога та соціального педагога-початківця відбулося чергове заняття «Актуальні напрями діяльності працівників психологічної служби закладів загальної середньої освіти». Учасники отримали нові знання щодо проведення роботи з запобігання та протидії булінгу з усіма учасниками освітнього процесу;
здійснення корекційної роботи з учнями, схильними до девіантної поведінки; вдосконалили навички ведення документації тощо.
|
|
|
Школa молодого психолога закладу дошкільної освіти
|
28.02.2019 в рамках роботи районної Школи молодого психолога закладу дошкільної освіти проведено навчально-методичний семінар для молодих та малодосвідчених практичних психологів ЗДО та їх наставників за темою: «Оптимізація діяльності практичного психолога закладу дошкільної освіти».
Учасники актуалізували знання про вимоги законодавчих документів, які регламентують діяльність працівників психологічної служби системи освіти;
обговорили проблемні питання оформлення та ведення документації;
переглянули зразки протоколів, обмінялися досвідом тощо. Дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 376» за створення якісних умов для проведення заходу.
|
|
Семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи та соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти
|
12.02.2019 на базі Центру гендерної культури відбувся семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи та соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти району «Гендерночутливий освітній простір». Учасники із задоволенням відвідали креативний Музей жіночої та гендерної історії де отримали інформацію щодо гендерних перетворень у світі. Під час роботи ознайомилися з українським законодавством та міжнародними зобов’язаннями України в царині забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а також із гендерною термінологією; взяли участь у дискусіях та інтерактивних вправах; ознайомилися з новими підходами
щодо проведення виховної роботи з профілактики насильства, забезпечення рівних прав і можливостей для дівчат і хлопців у закладі освіти.
|
Вітаємо Лозову Катерину Сергіївну, соціального педагога Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 70 Харківської міської ради Харківської області, з
перемогою на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів
«Нові технології у новій школі»,
автора Профілактичної програми з попередження негативних явищ в учнівському середовищі.
Бажаємо успіхів і нових досягнень
на ІІІ Всеукраїнському етапі конкурсу!
|
|
Семінар-тренінг практичних психологів закладів дошкільної освіти
|
29.01.2018 на базі КЗ «ДНЗ № 438» відбувся семінар-тренінг практичних психологів закладів дошкільної освіти району «Психологічний тимбілдинг як засіб створення комфортного освітнього середовища». Для учасників заходу отриманий досвід, практичні навички та мотивація стали натхненням щодо подальшої роботи з педагогами та помічниками вихователів зі створення згуртованої команди однодумців, благоприємного клімату в педагогічному колективі, що є необхідною умовою збереження здоров’я та розвитку дітей.
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 438» за створення сприятливих умов для проведення семінару!
|
|
Науково-методичний семінар-практикум для практичних психологів закладів дошкільної освіти району
|
11.12.2018 на базі КЗ «ДНЗ № 280» відбувся науково-методичний семінар-практикум для практичних психологів закладів дошкільної освіти району «Психологічне забезпечення успішної соціалізації дітей» . Учасники семінару ознайомилися з технологією лепбук в роботі з емоційного розвитку дошкільників як складову успішної соціалізації.
Дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 280» за створення благоприємних умов для проведення заходу.
|
|
Iнтерактивно-рефлексійний семінар соціальних педагогів та практичних психологів закладів загальної середньої освіти
|
20.11.2018 на базі ХСШ №80 відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар соціальних педагогів та практичних психологів закладів загальної середньої освіти району «Соціально-психологічний супровід учнів групи ризику. Формування навичок здорового способу життя». Практичний психолог Щербина І.В. та соціальний педагог Левченко О.В. представили авторську модель здійснення соціально-психологічного супроводу учнів групи ризику у школі, продемонстрували професіоналізм під час проведення профілактичного заняття з підлітками «Кроки до порозуміння». Учасники заходу творчо попрацювали над пошуком шляхів вирішення проблем у роботі з учнями групи ризику на засадах педагогіки партнерства.
Щиро дякуємо адміністрації ХСШ №80 за створення благоприємних умов для проведення заходу.
ФОТОЗВІТ...
|
|
Навчальний воркшоп «Використання ненасильницької комунікації за методом Маршалла Розенберга для роботи з попередження та протидії насиллю»
|
06.11.2018 представники ГО «Центр гендерної культури м. Харкова» провели навчальний воркшоп «Використання ненасильницької комунікації за методом Маршалла Розенберга для роботи з попередження та протидії насиллю» з працівниками психологічної служби закладів освіти району. Щиро дякуємо голові Благодійного
фонду «Добробут України» Преображенській Вікторії та Чернуха Олександру за отримані знання і навички та творчі здобутки.
|
|
Засідання методичного об’єднання практичних психологів закладів загальної середньої освіти
|
25.10.2018 на базі ХЗОШ № 157 відбулося засідання методичного об’єднання практичних психологів закладів загальної середньої освіти району у вигляді месендж-локації за темою: «Психологічний супровід вчителів та учнів 1-х класів в умовах становлення Нової української школи». Колешко Юлія Мирославівна, практичний психолог ХЗОШ № 157 провела майстер-клас «Використання інтерактивних технологій в роботі з вчителями 1-х класів» та поділилася досвідом проведення ранкових кіл з першокласниками. Всі учасники засідання отримали знання, навички та натхнення для подальшої роботи з першокласниками та їх вчителями у школі.
Дякуємо адміністрації ХЗОШ № 157 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Обмін досвідом практичних психологів закладів дошкільної освіти
|
16.10.2018 на базі КЗ «ДНЗ № 150» практичні психологи закладів дошкільної освіти опрацювали форми і
методи проведення психологічної роботи щодо розвитку емоційного інтелекту всіх учасників освітнього процесу. Петриченко Тетяна Вікторівна, практичний психолог закладу освіти професійно надала майстер-клас «Пошук внутрішніх ресурсів».
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 150» за створення благоприємних умов для обміну досвідом, розкриття творчого потенціалу психологів!
|
|
Заняття для новоприбулих фахівців
|
Новоприбулі та малодосвідчені практичні психологи закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти, соціальні педагоги шкіл відвідують заняття районних шкіл молодих психологів ЗДО, ЗЗСО та соціального педагога-початківця. У вересні щовівторка у методичному кабінеті практичної психології та соціальної роботи району та на базі КЗ «ДНЗ №272» проводяться заняття, на яких новоприбулі фахівці вже ознайомилися з нормативно-правовими документами, що регламентують діяльність працівників психологічної служби системи освіти України та отримали знання про оптимальну організацію своєї діяльності у закладі освіти, навчилися складати перспективний та щотижневий план роботи задля результативної праці.
У заходах брали участь 12 новоприбулих і малодосвідчених фахівців психологічної служби ЗДО та ЗЗСО району та їх наставники.
|
|
Секційне засідання працівників психологічної служби закладів освіти
|
06.09.2018 відбулося розширене секційне засідання працівників психологічної служби закладів освіти району «Психологічний супровід та соціально-педагогічна робота в умовах реформування освіти». Разом з керівниками МО класних керівників закладів загальної середньої освіти було розглянуто питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо
безпеки й благополуччя дитини та визначені пріоритетні напрями діяльності працівників психологічної служби у 2018/2019 навчальному році.
|
2017/2018 навчальний рік
|
Заняття Школи молодих психологів закладів дошкільної та загальної середньої освіти, соціальних педагогів-початківців
|
03.04.2018 у Кабінеті практичної психології та соціальної роботи району відбулося чергове заняття Школи молодих психологів закладів дошкільної та загальної середньої освіти, соціальних педагогів-початківців: «Аспекти аналітико-прогностичної діяльності фахівців психологічної служби системи освіти». Практичні психологи та соціальні педагоги підвели підсумки
своєї діяльності за термін роботи на посаді, поділилися першими здобутками та напрацюваннями в роботі з дітьми та педагогами.
|
|
Iнтерактивно-рефлексійний семінар для вихователів-методистів та практичних психологів закладів дошкільної освіти району
|
23.03.2018 на базі КЗ «ДНЗ №93» відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар для вихователів-методистів та практичних психологів закладів дошкільної освіти району «Взаємодія вихователя-методиста з практичним психологом в умовах впровадження інклюзії». Учасники семінару визначили шляхи командної взаємодії спеціалістів закладу дошкільної освіти у роботі з дітьми, які мають особливі освітні потреби; ознайомилися з практичними методиками інклюзивної освіти із досвіду роботи працівників КЗ «ДНЗ №93».
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 93» за якісну підготовку та проведення заходу.
|
|
Заняття районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів
|
28.02 2018 відбулося чергове заняття районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів. Методист МЦ Управління освіти Піманкіна О.В. ознайомила учасників заходу з новітньою технологією активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках «Storytelling».
Дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за створення якісних умов для проведення заходу.
|
|
Заключний етап навчально-методичного семінару-тренінгу для працівників психологічної служби
|
20.02.2018 відбувся заключний етап навчально-методичного семінару-тренінгу для працівників психологічної служби «Методика впровадження програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» з протидії торгівлі людьми». Соціальні педагоги та практичні психологи закладів загальної середньої освіти відпрацювали навички проведення інтерактивних вправ, усвідомили значущість та дієвість вищезазначеної програми виховної роботи.
Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №113 за створення якісних умов для проведення заходу.
|
|
Перший етап навчально-методичного семінару-тренінгу для працівників психологічної служби
|
13.02.2018 проведено перший етап навчально-методичного семінару-тренінгу для працівників психологічної служби району «Методика впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». Учасники заходу ознайомилися з особливостями впровадження інноваційної програми з питань протидії торгівлі людьми для учнів 7-11 класів у закладі загальної середньої освіти.
Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №113 за створення сприятливих умов для багаторівневої комунікації між усіма учасниками заходу.
|
|
Засідання фокус-групи практичних психологів закладів загальної середньої освіти
|
31.01.2018 на базі ХВ(З)Ш №16 відбулося засідання фокус-групи практичних психологів закладів загальної середньої освіти району . Учасники заходу поділилися досвідом роботи та творчими здобутками зі здійснення психологічного супроводу учнів, які мають проблеми у поведінці.
Дякуємо адміністрації ХВ(З)Ш №16 за створення умов для проведення заходу.
|
|
Районний семінар-тренінг для практичних психологів
|
23.01.2018 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» було проведено районний семінар-тренінг для практичних психологів «Розвиток психологічної компетентності педагога сучасного закладу освіти». Учасники отримали досвід участі у тренінгу особистісного зростання, що сприяє урізноманітненню форм і методів роботи практичних психологів з педагогами в умовах трансформації змісту освіти у напрямі гуманізації.
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» за якісні умови для проведення заходу.
|
|
Семінар – практикум для психологів закладів дошкільної освіти
|
12.12.2017 на базі КЗ «ДНЗ №193» відбувся семінар – практикум для психологів закладів дошкільної освіти району «Психологічний супровід формування та прийняття «Образу - Я» дитини дошкільного віку». Практичний психолог Сиза І.В. майстерно провела заняття з дітьми середнього дошкільного віку з використанням елементів психогімнастики «Усмішка чеширського кота». Учасники семінару відпрацювати прийоми проведення корекційно-розвивальної роботи з дітьми та просвітницької роботи з батьками й педагогами щодо створення умов для формування адекватної самооцінки дитини.
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ №193» за створені умови для обміну творчими ідеями та досвідом роботи з зазначеної проблеми.
|
|
Школа професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів
|
06.12.2017 в рамках роботи районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів методист МЦ Управління освіти Грицун Н.О. провела міні-тренінг «Сучасний урок – сумісна творчість педагога та учнів».
Дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за створення якісних умов для проведення заходу.
|
|
Заняття районної Школи молодого психолога та соціального педагога початківця
|
05.12.2017 в кабінеті практичної психології та соціальної роботи району (ХЗОШ №104) відбулося чергове заняття районної Школи молодого психолога
та соціального педагога початківця «Оптимізація діяльності працівників психологічної служби закладів освіти:
організаційний аспект». У заході брали участь практичні психологи ДНЗ №457; ХЗОШ №№71, 168; ХГ №163; соціальні педагоги ХЗОШ №№40, 113, 118. Новоприбулі фахівці психологічної служби у співпраці з методистом МЦ Управління освіти відпрацьовували навички структуризації інформації,
вміння оптимальної організації психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу у закладі освіти.
|
|
Iнтерактивно-рефлексійний семінар практичних психологів закладів загальної середньої освіти
|
28.11.2017 на базі ХСШ №119 відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар практичних психологів закладів загальної середньої освіти
«Розвиток здатності до рефлексії у підлітків як передумова успішної самореалізації». Практичний психолог школи Чешик Р.В. провела годину психолога з учнями 10 класу «Метафора мого життя» та поділилась досвідом використання метафоричних асоціативних карток у консультативній роботі з підлітками та батьками. Щиро дякуємо адміністрації ХСШ №119 за створення благоприємних умов для проведення семінару.
|
|
Майстер-клас для практичних психологів закладів дошкільної освіти
|
14.11.2017 майстер-клас для практичних психологів закладів дошкільної освіти «Навчить дитину захищатися» провела Слабунова Л.А. (практичний психолог ДНЗ №400). Учасники заходу поділилися досвідом з проведення профілактичної роботи щодо попередження всіх видів насильства
та жорстокого поводження з дітьми. Щиро дякуємо адміністрації ДНЗ №439 за створення якісних умов для проведення заходу.
|
07.11.2017 на базі КЗ «ДНЗ №307» в рамках роботи районної Школи молодого психолога відбувся семінар-практикум «Гра як засіб діагностики психічного розвитку дитини». Практичний психолог Краснова Я.А. професійно провела заняття з дітьми старшого дошкільного віку «Юні сищики». Новоприбулі психологи закладів дошкільної та загальної середньої освіти актуалізували знання про особливості дітей відповідно до вікової періодизації,
набули навичок проведення діагностичної роботи та натхнення до подальшої діяльності. Дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ №307» за створення належних умов.
|
|
Засідання методичного об’єднання соціальних педагогів шкіл
|
31.10.2017 на засіданні методичного об’єднання соціальних педагогів шкіл району докладно було розглянуто питання організації та проведення у закладі освіти роботи з попередження всіх форм насильства в сім’ї та соціумі, захисту прав дитини тощо. Соціальні педагоги Лозова К.С. (ХЗОШ №70) та Коваль О.М. (ХЗОШ №113) поділилися досвідом роботи з цього питання. Методист МЦ з психологічної служби Верчикова І.В. надала рекомендації щодо впровадження програм превентивного спрямування у закладі загальної середньої освіти.
Дякуємо адміністрації ХЗОШ №118 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Школа професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів
|
25.10.2017 в рамках роботи районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів завідувач методичного центру Управління освіти Куртова О.Я. презентувала найкращі традиції й досягнення педагогічної спільноти Індустріального району, ознайомила з нормативно-правовими документами щодо атестації педпрацівників.
На засіданні виступив голова профспілки педагогічних працівників Індустріального району Жадько Г.М. з інформацією щодо захисту прав новоприбулих вчителів.
Дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Психологічний міст між працівниками психологічної служби Індустріального та Шевченківського районів м. Харкова
|
10.10.2017 на базі ХЗОШ №150, в рамках проведення традиційного психологічного мосту між працівниками психологічної служби Індустріального та Шевченківського районів м. Харкова, відбувся навчально-практичний семінар практичних психологів закладів освіти «Психологічний супровід навчання та виховання дітей, які мають особливі освітні потреби». Учасники ознайомилися з сучасними тенденціями психологічного супроводу в умовах інклюзивного навчання, напрацювали навички проведення корекційно-розвивальної роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби.
Дякуємо Дуюн Оксані Анатоліївні, практичному психологу КЗ «СНВК №2» ХОР за участь у заході та наданні дієвої навчально-методичної та практичної допомоги.
|
2016/2017 навчальний рік
|
Майстер-клас «Підвищення адаптивних можливостей особистості
через використання методів символдрами»
|
11.04.2017 практичний психолог КЗ «ХСШ №15» Жукова Н.С. провела майстер-клас «Підвищення адаптивних можливостей особистості
через використання методів символдрами». Практичні психологи загальноосвітніх навчальних закладів району ознайомилися з психотерапевтичною технологією, яка розширює діапазон ефективних методів щодо психологічної підготовки учнів
до іспитів, ЗНО тощо. Щиро дякуємо адміністрації школи за якісну організацію та проведення заходу .
|
|
Тренінг особистісного зростання з практичними психологами дошкільних навчальних закладів району
|
16.03.2017 на базі КЗ «ДНЗ № 322» було проведено тренінг особистісного зростання з практичними психологами дошкільних навчальних закладів району на тему «Мистецтво самовдосконалення». Учасники тренінгу замислилися про нові можливості творчого розвитку власного
«Я» задля підвищення ефективності роботи з дітьми. Дякуємо адміністрації закладу за створені умови для проведення заходу.
|
|
Семінар-тренінг соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів
|
28.02.2017 на базі ХСШ №85 відбувся семінар-тренінг соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів району «Формування в учнів життєвих навичок й активного громадянства засобами соціальної педагогіки». Учасники заходу отримали можливість актуалізувати знання про психолого-педагогічні аспекти розвитку соціальної компетентності школярів; вдосконалити вміння та навички, щодо проведення роботи з підвищення стресостійкості, через пошук ресурсів для подолання труднощів.
Щиро дякуємо адміністрації школи за якісну організацію та проведення семінару.
|
|
Заняття районної школи молодого психолога та соціального педагога – початківця
|
|
07.02.2017 в рамках роботи районної школи молодого психолога та соціального педагога – початківця загальноосвітнього навчального закладу відбулося заняття «Психологічний супровід до профільного та профільного навчання». Новоприбулі фахівці психологічної
служби ознайомилися з особливостями організації і проведення профорієнтаційної роботи у школі відповідно до вимог сьогодення. |
|
|
Науково-практична конференція працівників психологічної служби Індустріального та Шевченківського районів м. Харкова
|
24.01.2017 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбулася науково-практична конференція працівників психологічної служби Індустріального та Шевченківського районів м. Харкова «Інклюзивна освіта: виклики суспільства до психологічної служби навчальних закладів». На заході виступили завідувач КЗ «Харківська обласна психолого-медико-педагогічна консультація» Вишнева І.М. та олегофренопедагог ХОПМПК Бродецька І.М. Практичні психологи щиро ділилися досвідом роботи з впровадження психолого-педагогічних технологій в роботи з дітьми, що мають особливі освітні потреби та з батьками й педагогами щодо створення сприятливого освітнього
середовища для навчання дітей з ООП. Конференція проведена під гаслом любові та рівності, відповідно до інклюзивних цінностей.
|
|
Науково – практичний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району
|
13.12.2016 на базі КЗ «ДНЗ №453» відбувся науково – практичний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району «Корекція емоційних розладів у дошкільників засобами арт – терапії». На семінарі учасники
розглянули можливості використання арт – методів в роботі психолога дошкільного навчального закладу. Практичний психолог Лапко Т.С. майстерно провела корекційне заняття з дітьми, які мають емоційні розлади «Поговоримо про почуття. Моя злість». У результаті роботи практичні психологи, збагачені новітніми методиками та враженнями, відчули готовність до взаємодії з дітьми, педагогами та батьками через творчість, сенси¬тивність до невербальних засобів спілкування. Дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ №453» за якісну підготовку та проведення семінару.
|
|
Навчальний ворк-шоп «Безконфліктна комунікація та медіація»
|
02.12.2016 соціальні педагоги та практичні психологи загальноосвітніх навчальних закладів району брали участь у навчальному ворк-шопі «Безконфліктна комунікація та медіація», який проводила Преображенська Вікторія, представник Центру гендерної культури м. Харкова. Учасники отримали можливість ознайомитися з новітніми методами розв’язання конфліктних
ситуацій, набути та вдосконалити навички медіаторів, що сприятиме попередженню насильства в школі.
|
|
Iнтерактивно-рефлексійний семінар практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів
|
22.11.2016 на базі ХЗОШ №40 відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району «Розвиток творчих здібностей учнів, як умова формування позитивної «Я-концепції». Учасники семінару отримали можливість актуалізувати знання про психолого-педагогічні та методологічні аспекти проблеми формування позитивної «Я-концепції» учнів; вдосконалити вміння та навички щодо проведення роботи з розвитку емоційної сфери, творчих здібностей школярів задля їх успішної адаптації і соціалізації. Практичний психолог Білоусова І.М. підготувала театралізовану виставу «Острів скарбів» за участю дітей початкової школи.
Дякуємо адміністрації ХЗОШ №40 за якісну організацію заходу.
|
|
Засідання методичного об’єднання соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів
|
01.11.2016 на базі ХСШ №80 відбулося чергове засідання методичного об’єднання соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів району. Під час роботи опрацьовані нормативні документи, в яких надані зразки обов’язкової ділової документації працівників психологічної служби системи освіти України. Соціальний педагог ХСШ №80 Левченко О.В. ознайомила присутніх з новинками методичної літератури та
періодичними виданнями для фахівців. Дякуємо адміністрації школи за створення благоприємних умов для плідної роботи.
|
|
Інтерактивно-рефлексійний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району
|
11.10.2016 на базі КЗ «ДНЗ №232» відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району «Психологічне забезпечення успішної адаптації дитини до умов дошкільного навчального закладу». Практичний психолог «ДНЗ №232» Волкова Г.С. провела гру-драматизацію з дітьми 5-го року життя; психолог КЗ «ДНЗ №322» Шапкіна Г.В. поділилася досвідом роботи щодо використання методів арт-терапії в роботі з полегшення адаптації дітей раннього віку; психолог «ДНЗ №457» Кіпаренко А.В.
презентувала цікаві знахідки для використання в роботі з педагогами та батьками щодо попередження насильства в сім’ї.
|
|
Заняття для новоприбулих практичних психологів та соціальних педагогів
|
06.09.2016 новоприбулі практичні психологи та соціальні педагоги загальноосвітніх навчальних заклаладів опрацювали нормативно-правові документи щодо діяльності психологічної служби системи освіти України. На занятті були присутні молоді фахівці КЗ «ХСШ №15», ХЗОШ №№26, 71, 88, 104, 118, 157 та ХВЗШ №16.
Навчальний тренінг проводила методист з психологічної служби Управління освіти Верчикова І.В.
|
|
Нарада з працівниками психологічної навчальних закладів
|
29.08.2016 відбулася нарада з працівниками психологічної навчальних закладів району де були окреслені пріоритетні завдання на 2016/2017 навчальний рік в контексті євроінтеграції освіти.
|
2015/2016 навчальний рік
|
Національна дитяча «гаряча» лінія та Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
|
На базі Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда -Україна» функціонує Національна дитяча «гаряча» лінія та Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.
Тут маленькі українці можуть знайти підтримку та пораду стосовно своїх проблем, якими їм ні з ким поділитися, а батьки, вчителі та вихователі мають змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей. Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів.
Національна дитяча «гаряча» лінія
0 800 500 255 (зі стаціонарного ) або
772 (з мобільного)
ПН-ПТ: з 12.00 до 20.00,
Сб: з 12.00 до 16.00
Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації:
0 800 500 335 або 386 (з мобільного) щоденно з 10.00 до 18.00.
|
|
ІV обласний фестиваль «Світ медіацій»
|
15.06.2016 відбувся ІV обласний фестиваль «Світ медіацій». У заході брали участь учні – медіатори (посередники в конфлікті) шкіл міста Харкова та Харківської області. Команда Індустріального району була представлена учнями 8-Б класу ХСШ №119, яких підготувала практичний психолог Чешик Р.В. Учасники заходу отримали цікаву інформацію щодо організації роботи «Центрів порозуміння» в інших навчальних закладах,
поділилися власним досвідом та творчими знахідками. Фестиваль став натхненням для подальшої роботи.
|
|
Позачергове заняття районної школи молодого психолога
|
07.06.2016 відбулося позачергове заняття районної школи молодого психолога «Від планування - до результату». Фахівці психологічної служби отримали
можливість вдосконалити вміння та розвити навички складання річного плану роботи відповідно до нормативних вимог.
|
|
Заняття Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів
|
24.02.2016 відбулося чергове заняття Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів. Під керівництвом методиста МЦ управління освіти Грицун Наталі Олексіївни педагоги мали можливість колегіально обговорити шляхи підвищення ефективності уроку через впровадження нестандартних прийомів активізації пізнавальної діяльності учнів та
застосування міжпредметних зв’язків. Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Науково-практичний семінар соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів
|
16.02.2016 на базі ХЗОШ № 70 відбувся науково-практичний семінар соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів «Взаємодія соціального педагога з усіма учасниками навчально-виховного процесу щодо формування громадянської позиції учнів». Лозова Катерина Сергіївна, соціальний педагог ХЗОШ № 70, майстерно провела тренінг з учнями 7-го класу «Наші права і обов’язки поруч живуть». Учасники семінару із задоволення брали участь у пошуковій грі та виготовлені сувенірів «З любов'ю в серці», які в рамках благодійної
акції будуть передані у воєнний госпіталь. Управління освіти щиро дякує адміністрації ХЗОШ № 70 за якісну організацію та проведення семінару.
|
|
Лекційний тренінг «Розвиток пізнавальної мотивації в учнів»
|
26 січня 2016 коуч-тренер Мерзляєва Віолетта провела лекційний тренінг «Розвиток пізнавальної мотивації в учнів» для практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району. Учасники отримали нові знання та вміння щодо надання консультативно-корекційної допомоги учням та їх батькам.
Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №113 за створення якісних умов для проведення заходу.
|
|
Проблемний семінар працівників психологічної служби загальноосвітніх навчальних закладів
|
19 січня на базі ХСШ №75 відбувся проблемний семінар працівників психологічної служби загальноосвітніх навчальних закладів «Профілактика самоушкоджень учнів». Практичний психолог Молчанова О.А. провела зворушливе заняття з учнями 6 класу «Щастя…». Соціальні педагоги та практичні психологи шкіл отримали можливість обмінятися досвідом
роботи та вдосконалити знання за темою семінару. Управління освіти дякує адміністрації ХСШ №75 за якісну організацію та проведення заходу.
|
|
Cемінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району
|
11 грудня на базі ДНЗ №378 відбувся семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району «Розвиток емоційної сфери дошкільника, як джерела психологічного благополуччя дитини». Учасники заходу отримали можливість актуалізувати знання про теоретичні засади розвитку емоційної сфери дошкільника; розглянути питання щодо впливу різних стилів родинного виховання на психологічне здоров’я дитини; підвищити фахову майстерність у напрямі здійснення корекційно-розвивальної роботи. Практичний психолог ДНЗ №378 Шаталова О.В. майстерно
провела заняття з дошкільниками «Дивовижний сон». Управління освіти дякує адміністрації закладу за створення якісних умов для проведення заходу.
|
|
Науково-практичний семінар практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району
|
17 листопада на базі ХЗОШ №113 відбувся науково-практичний семінар практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району «Розвиток психосоціальної стійкості школярів». Заняття з учнями 9 класу «Стрес» майстерно продемонструвала практичний психолог Назаренко Ю.С. Незабутні враження залишив навчальний тренінг «Психологічна допомога дітям з ПТРС», який провела психолог-тренер Шоно О.П.
Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №113 за якісну організацію, проведення та атмосферу, що панувала на семінарі.
|
|
Cемінар-тренінг практичних психологів навчальних закладів
|
13 жовтня відбувся семінар-тренінг практичних психологів навчальних закладів району «Використання методів атр-терапії в роботі з дітьми».
Тренер – психолог Шоно Олена Петрівна, представник громадської організації «Чекаємо тата разом».
|
|
Заняття Школи молодого психолога дошкільного навчального закладу
|
6 жовтня на базі ДНЗ №376 відбулося заняття Школи молодого психолога дошкільного навчального закладу. Учасники семінару ознайомилися з досвідом роботи практичного психолога Бекетової Ю.Г.
«Розвиток емоційної сфери дітей старшого дошкільного віку». Дякуємо адміністрації ДНЗ №376 за підтримку в організації заходу.
|
|
Заняття районних Шкіл молодого психолога дошкільного та загальноосвітнього навчального закладу
|
08.09.2015 відбулися чергові заняття районних Шкіл молодого психолога дошкільного та загальноосвітнього навчального закладу за темою: «Оптимальна організація діяльності практичного психолога навчального закладу». На семінарі з новоприбулими спеціалістами ділилися досвідом роботи майстри-наставники
практичні психологи: Петриченко Т.В.(ДНЗ №150), Стеценко С.П. (ДНЗ № 272), Цьова Л.М. (ДНЗ № 93), Назаренко Ю.С. (ХЗОШ № 113).
|
|
Перше заняття районної школи молодих спеціалістів психологічної служби
|
03.09.2015 у кабінеті практичної психології і соціальної роботи району відбулося перше заняття районної школи молодих спеціалістів психологічної служби. Учасники семінару – практичні психологи дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, соціальні педагоги ознайомилися й опрацювали
нормативно-правові акти, документи які регламентують діяльність працівників психологічної служби системи освіти України.
|
|
Cекційне засідання працівників психологічної служби району
|
26.08.2015 в рамках проведення районної серпневої інформаційно-аналітичної педагогічної конференції «Підсумки діяльності навчальних закладів та управління освіти в 2014/2015 навчальному році та завдання на новий 2015/2016 навчальний рік» відбулося секційне засідання працівників психологічної служби району. Керівники МО: практичних психологів ЗНЗ - Карих Р.М., практичних психологів ДНЗ - Чернова Н.А., соціальних педагогів - Лозова К.С. звітували про діяльність у 2014/2015 навчальному році. Новообраний керівник МО практичних психологів ДНЗ Петриченко Т.В. актуалізувала знання присутніх про формування морально-духовних цінностей особистості на основі дитиноцентризму.
Методист з психологічної служби Верчикова І.В. окреслила пріоритетні напрями діяльності працівників психологічної служби у 2015/2016 навчальному році.
|
(2014/2015 навчальний рік)
|
Психологічний міст між практичними психологами дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Орджонікідзевського та Дзержинського районів м. Харкова
|
31.03.2015 на факультеті психології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна відбувся традиційний Психологічний міст між практичними психологами дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Орджонікідзевського та Дзержинського районів м. Харкова. Новітніми методичними наробками в практичній психології поділились провідні викладачі факультету психології, кандидати психологічних наук Ігор Олександрович Зуєв, Євген Валентинович Заїка, Євген Васильович Жорнік.
|
|
Hавчально-методичний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів
|
17.03.2015 на базі ДНЗ №150 відбувся навчально-методичний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району «Розвиток креативності та творчих здібностей дітей». Петриченко Т.В., практичний психолог ДНЗ №150,
продемонструвала високу майстерність у роботі з обдарованими дітьми. Дякуємо адміністрації за якісну організацію та проведення заходу.
|
|
Hавчально-методичний семінар соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів
|
17.02.2015 на базі ХСШ №85 відбувся навчально-методичний семінар соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів за темою:
«Освітній простір без насильства як ціль діяльності соціального педагога навчального закладу».
В роботі семінару брала участь кандидат пед. наук Гніда Т.Б., методист ЦПП і СР КВНЗ «ХАНО». Соціальний педагог ХСШ №85 Пожидаєва І.І. ознайомила присутніх з технологією проведення форум-театру.
Щиро дякуємо учням 8-Б класу за активну участь та адміністрації ХСШ №85 за якісну організацію й проведення заходу.
|
|
Заняття районної Школи молодого психолога дошкільного навчального закладу
|
3 лютого 2015 року на базі ДНЗ №407 відбулося чергове заняття районної Школи молодого психолога дошкільного навчального закладу. Тема семінару: «Соціалізація дитини. Система роботи практичного психолога ДНЗ». Практичний психолог Щербін С.В. поділилася досвідом роботи в цьому напрямі та провела корекційне заняття з розвитку комунікативних навичок дітей старшого дошкільного віку. Учасники семінару: практичні психологи, які працюють у ДНЗ менше 5-ти років.
Щиро дякуємо адміністрації ДНЗ №407 за якісну організацію та проведення заходу.
|
|
Засідання iнтервізійної групи практичних психологів
дошкільних навчальних закладів
|
|
2 лютого 2015 року у приміщенні ДНЗ №272 відбулося засідання інтервізійної групи практичних психологів
дошкільних навчальних закладів, на якому були обговорені наступні проблеми: психологічний супровід дітей, які потребують
особливих умов навчання та виховання, відповідальність психолога за наслідки та результати консультативної роботи,
профілактика насильства тощо. Дякуємо адміністрації ДНЗ №272 за створення комфортних умов для проведення заходу. |
|
|
Заняття районної Школи молодих та малодосвідчених вчителів загальноосвітніх навчальних закладів
|
28 січня 2015 року проведено чергове заняття районної Школи молодих та малодосвідчених вчителів загальноосвітніх навчальних закладів району. Під керівництвом методиста МЦ управління освіти Грицун Н.О. учасники отримали можливість
створити модель ефективного сучасного уроку. Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Заняття районної Школи соціального педагога-початківця
|
13.01.2015 відбулося заняття районної Школи соціального педагога-початківця з новоприбулими спеціалістами.
Молоді спеціалісти ознайомилися з нормативно-правовими вимогами щодо діяльності соціального педагога загальноосвітнього навчального закладу.
|
|
Заняття районної школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів
|
24.12.2014 відбулося чергове заняття районної школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів. Про вимоги до ведення обов’язкової шкільної документації вчителями розповіла
методист методичного центру управління освіти Піманкіна О.В. Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за створення умов для проведення заходу.
|
|
Тренінг «Стресменеджмент»
|
18 грудня 2014 року відбувся тренінг «Стресменеджмент» в рамках роботи районної Школи резерву керівних кадрів. Ведучий
- методист МЦ управління освіти І.В. Верчикова. Дякуємо адміністрації ХЗОШ №71 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
|
|
Методичне об’єднання соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів
|
16.12.2014 в рамках роботи методичного об’єднання соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів району соціальний педагог ХЗОШ №157 Горбань Є.В. провів відкрите заняття з елементами тренінгу з учнями 9 класу за темою: «Толерантність та нетерпимість». На засіданні виступила соціальний педагог ХСШ №119 Овчіннікова М.М. щодо профілактики злочинності серед молоді.
Управління освіти щиро дякує адміністрації ХЗОШ №157 за якісну організацію заходу.
|
|
Науково-практичний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів
|
12 грудня 2014 року на базі ДНЗ №438 відбувся науково-практичний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району за темою «Розвиток міжпівкульної взаємодії головного мозку у дітей дошкільного віку».
Учасники семінару мали можливість актуалізувати знання про особливості пізнавальних процесів дітей з різним типом функціональної асиметрії півкуль; ознайомитися з методами діагностики показників міжпівкульної взаємодії та комплексом кінезіологічних вправ для розвитку міжпівкульних зв’язків, логічного та творчого мислення.
Управління освіти щиро дякує адміністрації ДНЗ №438 за створення умов для обміну творчими ідеями та досвідом практичної роботи з означеної проблеми.
|
|
Методичне об’єднання практичних психологів
|
2 грудня 2014 року в рамках роботи методичного об’єднання практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району практичний психолог ХСШ №119 Чешик Раїса Вікторівна провела годину психолога з учнями 11 класу за темою: «Якості успішної людини».
Роботу майстра високо оцінили всі учасники заходу. Дякуємо адміністрації ХСШ №119 за якісну організацію та проведення семінару.
|
|
Нарада з працівниками психологічної служби району
|
25 листопада у приміщенні ХЗОШ №104 відбулася нарада з працівниками психологічної служби району. Було розглянуто питання:
1. Про психологічний супровід допрофільного та профільного навчання.
2. Про психологічний супровід обдарованих учнів.
3. Про виконання Програми розвитку психологічної служби системи освіти Орджонікідзевського району на період до 2017 року у 2014 році.
4. Доведення до відома практичних психологів та соціальних педагогів нормативно-правових документів, що регламентують діяльність працівників психологічної служби.
|
|
Cемінар «Диференційований підхід до учнів в умовах нових стандартизації освіти»
|
19 листопада 2014 року в рамках роботи районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів відбувся
семінар за темою: «Диференційований підхід до учнів в умовах нових стандартизації освіти» за участю кандидата
педагогічних наук, професора кафедри педагогіки і психології КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Упатової Ірини Петрівни.
|
|
Семінар-тренінг практичних психологів
|
18.11.2014 відбувся семінар-тренінг практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району щодо організації психологічної роботи з дітьми з сімей вимушених переселенців у конфліктний та пост конфліктний період. Тренінг проводила методист Центру практичної психології і соціальної роботи КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» Разводова Т.О.
Дякуємо адміністрації КЗ «ХСШ №15» за якісну організацію заходу.
|
|
Засідання інтервізійної групи практичних психологів дошкільних навчальних закладів району
|
|
03.11.2014 у приміщенні ДНЗ № 272 відбулося чергове засідання інтервізійної групи практичних психологів дошкільних навчальних закладів району.
Учасники мали можливість підвищити професійну майстерність щодо здійснення психологічного супроводу дітей з труднощами соціалізації.
|
|
|
Семінар-практикум
за темою: «Психологічний супровід дітей та сімей вимушених переселенців»
|
|
24.10.2014 на базі ДНЗ № 453 в рамках роботи методичного об’єднання практичних психологів ДНЗ району відбувся семінар-практикум
за темою: «Психологічний супровід дітей та сімей вимушених переселенців». Учасники мали можливість ознайомитися з психологічними особливостями дітей з родин з амбівалентним стилем виховання, взяти участь в роботі з метафоричними картками.
Дякуємо адміністрації та практичному психологу ДНЗ № 453 Лапко Т.С. за якісну підготовку та високий професіоналізм у проведенні заходу.
|
|
|
Перше заняття районної школи молодого психолога та соціального педагога-початківця
|
|
2 вересня 2014 року в кабінеті практичної психології і соціальної роботи району відбулося перше заняття районної школи молодого психолога та соціального педагога-початківця. На занятті молоді
фахівці ознайомилися з нормативно-правовими документами що регламентують діяльність працівників психологічної служби системи освіти України.
|
|
|
Cекційне засідання працівників психологічної служби
|
28.08.2014 року в актовій залі ХСШ №85 відбулося секційне засідання працівників психологічної служби за участю головного спеціаліста управління освіти адміністрації
Орджонікідзевського району Харківської міської ради Дворник О.М. На засідання були розглянуті актуальні питання соціального захисту та реабілітації дітей і сімей вимушених переселенців. Керівники методичних об’єднань практичних психологів дошкільних та загальноосвітніх начальних закладів, соціальних педагогів ЗНЗ звітували про роботу у 2013/2014 навчальному році. Методист МЦ Верчикова І.В. ознайомила з основними завданнями діяльності на 2014/2015 навчальний рік.
|
АРХІВ
2013/2014 навчальний рік
2012/2013 навчальний рік
|
|
|