Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

Заходи психологічної служби району
(2013/2014 навчальний рік)

Нарада з працівниками психологічної служби навчальних закладів
   28 травня 2014 року у приміщенні ХЗОШ №104 відбулася нарада з працівниками психологічної служби навчальних закладів району. На засіданні були підведені підсумки діяльності у 2013/2014 навчальному році, розглянуті проблеми, визначені перспективи та шляхи розвитку. Цікавими творчими здобутками поділилися практичні психологи ХСШ №80 Щербина І.В. та ХЗОШ №40 Білоусова І.М.
ІІ районний психологічний форум
   22 квітня 2014 року на базі ХСШ №119 відбувся ІІ районний психологічний форум до Всеукраїнського дня психолога. Практичні психологи та соціальні педагоги навчальних закладів району презентували матеріали з досвіду роботи.
Незабутні враження залишили виступи дітей ДНЗ №232 (фейс-арт) та учнів ХСШ №119 (психологічний театр).
Участь у V обласному психологічному форумі
   17 квітня 2014 року практичні психологи дошкільних навчальних закладів презентували роботу психологічної служби Орджонікідзевського району на V обласному психологічному форумі, присвяченому Всеукраїнському дню психолога.
Заняття районних шкіл молодого психолога ДНЗ, ЗНЗ та соціального педагога-початківця
   01.04.2014 на базі методичного кабінету практичної психології та соціальної роботи району в рамках функціонування районних шкіл молодого психолога ДНЗ, ЗНЗ та соціального педагога-початківця відбулися заняття за темою: «Аналітична складова діяльності працівників психологічної служби».
Науково-практичний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів
   21 березня 2014 року на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбувся науково-практичний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району за темою: «Розвиток когнітивної сфери психіки дитини». Дякуємо адміністрації закладу за якісну організацію та проведення заходу.
Засідання тимчасової творчої групи практичних психологів
  
4 березня 2014 року в кабінеті практичної психології і соціальної роботи району плідно працювала тимчасова творча група практичних психологів з метою пошуку стандартизованого та адаптованого діагностичного інструментарію для проведення масових досліджень щодо виявлення творчо обдарованих дітей.
Робота районної Школи керівного резерву
   27 лютого 2014 року на базі ХСШ №85 в рамках районної Школи керівного резерву було проведено психолого-педагогічний семінар за темою: «Профілактика емоційного вигорання педагогів». Дякуємо адміністрації школи за створення якісних умов для проведення тренінгу.
Нарада з працівниками психологічної служби загальноосвітніх навчальних закладів району
   25 лютого 2014 року відбулася нарада з працівниками психологічної служби загальноосвітніх навчальних закладів району, у ході якої були розглянуті планові питання. Особливу увагу було приділено проведенню психологічного дослідження в ЗНЗ району щодо виявлення соціально обдарованих серед учнів 10-класів та проведенню Тижня психології в ЗНЗ району.
Науково-практичний семінар соціальних педагогів району
   20 лютого 2014 року на базі ХГ №163 відбувся науково-практичний семінар соціальних педагогів району за темою: «Соціалізація дитини через взаємодію соціального педагога з сім’єю», яка виявилася найактуальнішою. До участі в семінарі були залучені: член спостережної комісії ХОДА за діяльністю ДПТС в Харківській області - Дегтяр Олександр Іванович; заступник начальника відділу забезпечення соціальної роботи ХОЦСССДМ Тарасова Ольга Олександрівна.
Соціальний педагог ХГ №163 Дегтяр І.Є. провела заняття з елементами творчої гри з учнями та учасниками семінару. Семінар проведено на високому рівні. Дякуємо адміністрації закладу за якісну організацію та проведення семінару.
Науково-практична конференція практичних психологів дошкільних навчальних закладів Орджонікідзевського та Дзержинського районів м. Харкова
   28 січня 2014 року відбулася науково-практична конференція практичних психологів дошкільних навчальних закладів Орджонікідзевського та Дзержинського районів м. Харкова «Психологічний супровід у дошкільному навчальному закладі: досвід та перспективи».
Учасники конференції отримали можливість ознайомитися з найкращим досвідом роботи практичних психологів – переможниці (Колонтаєвської О.О. ДНЗ №279) та фіналістки (Чернової Н.А. ДНЗ №280) міського конкурсу «Вихователь року-2013» в номінації «Практичний психолог ДНЗ»; фіналістки обласного «Фестивалю педагогічної майстерності – 2012» практичного психолога ДНЗ№240 Герус О.П. Ладика В.В. – психолог Харківської міської дитячої лікарні №5, ознайомила з новітніми методами роботи з дітьми, які мають ускладнену поведінку.
Практичний блок конференції: використання методів арт-терапії в роботі практичного психолога проходив під гаслом ДРУЖБИ, РАДОСТІ, ЛЮБОВІ та ЩАСТЯ.
Заняття районної Школи молодого психолога
   16 січня 2014 року на базі ДНЗ №272 відбулося чергове заняття районної Школи молодого психолога за темою: «Психопрофілактична робота практичного психолога дошкільного навчального закладу». Керівник РМО практичних психологів ДНЗ Чернова Н.А. поділилися досвідом роботи з дітьми, які мають відхилення у поведінці; практичний психолог ДНЗ №272 Стеценко С.П. провела відкрите заняття з дітьми старшого дошкільного віку з розвитку емоційної сфери.
Управління освіти дякує адміністрації навчального закладу за якісну організацію та проведення заходу.
Засідання інтервізійної групи практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів
   13 січня 2014 року в кабінеті релаксації ДНЗ №272 відбулося чергове засідання інтервізійної групи практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району, на якому обговорювалися питання психологічного супроводу учнів з ускладненою поведінкою, попередження жорстокого поводження з дітьми та реабілітації постраждалих від насилля.
Управління освіти дякує адміністрації навчального закладу за якісну організацію та проведення заходу.
Засідання тимчасової творчої групи практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів
   17 грудня 2013 року учасники тимчасової творчої групи практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району створювали алгоритм діяльності працівників психологічної служби щодо попередження насильства серед учнів та випадків жорстокого поводження з дітьми з боку батьків.
Засідання методичного об’єднання соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів
   17 грудня 2013 року відбулося чергове засідання методичного об’єднання соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів, на якому було розглянуто питання асоціальних проявів серед учнів та здійснення соціально-перетворювальної роботи з дітьми та їх батьками.
Активну участь у заході брали соціальні педагоги ХЗОШ № 70 Лозова К.С., ХСШ № 80 Абаньшина О.В., ХСШ № 75 Корязіна В.В., ХСШ № 85 Пожидаєва І.І.
Науково-практичний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району
   10 грудня на базі ДНЗ №93 відбувся науково-практичний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району за темою «Інклюзивна освіта. Психологічний супровід дітей з особливими потребами в дошкільному навчальному закладі». Актуальність теми викликала зацікавленість з боку працівників психологічної служби.
Чергові заняття шкіл молодого психолога та соціального педагога-початківця
   3 грудня 2013 року в Кабінеті практичної психології та соціальної роботи району відбулися чергові заняття шкіл молодого психолога та соціального педагога-початківця. Питання підведення підсумків роботи за 1 семестр, складання статистичних звітів, ведення обов’язкової ділової документації стали предметом обговорення на занятті.
Науково-практичний семінар практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району
   26 листопада 2013 року на базі ХСШ № 155 відбувся науково-практичний семінар практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району за темою: «Психологія дітей «групи ризику». Робота практичного психолога» за участю кандидата психологічних наук, викладача кафедри практичної психології УІПА Бабарикіної І.В. Практичний психолог ХСШ № 155 Карих Р.М. розповіла про систему роботи щодо попередження дезадаптації учнів, провела заняття з 5-тикласниками «Я-індивідуальність. Я- унікальність».
Дякуємо адміністрації закладу за якісну підготовку та проведення семінару.
Hарада з працівниками психологічної служби та логопедами навчальних закладів
   19 листопада 2013 року на базі ХЗОШ №70 відбулася нарада з працівниками психологічної служби та логопедами навчальних закладів району за участю завідуючої обласної психолого-медико-педагогічної консультації Вишньової Ірини Миколаївни.
Tренінг з соціальними педагогами загальноосвітніх навчальних закладів
   12 листопада 2013 року на базі ХЗОШ №71 в рамках проекту «Зробимо місця дружніми до сімей з дітьми» викладач Харківської державної академії культури , лікар-психотерапевт Мокряк Артур Григорович проводив тренінг з соціальними педагогами загальноосвітніх навчальних закладів району.
Засідання інтервізійної групи практичних психологів
   04.11.2013 відбулося засідання інтервізійної групи практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району, на якому вирішувалися різноманітні проблеми: аспекти керівництва науково-дослідницькою діяльністю учнів-членів МАН, питання психологічного супроводу учнів 5-х класів в умовах впровадження нового Державного стандарту загальної середньої освіти, особливості роботи з учнями, сім’ї яких опинились у складних життєвих обставинах тощо.
Заняття районної школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів
   30.10.2013 на базі ХЗОШ №104 відбулося чергове заняття районної школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів ЗНЗ №№ 15, 70, 75, 80, 85, 88, 104, 118, 155, 163.
Молодих спеціалістів привітав голова районної організації профспілки працівників освіти і науки Жадько Г.М. Міні-тренінг «Професійне вдосконалення» провела методист методичного центру управління освіти Верчикова І.В.
Засідання методичного об’єднання практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів
   22.10.2013 на базі ХЗОШ №26 проводилося засідання методичного об’єднання практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району, на якому були розглянуті питання:
• психологічного забезпечення навчально-виховного процесу під час впровадження Державного стандарту початкової та середньої загальної освіти;
• аспекти діяльності практичного психолога щодо профілактики правопорушень, попередження насильства та жорстокого поводження з дітьми;
• створення здоров’язберігаючого простору у школі.
Матеріали з досвіду робота підготували практичні психологи ХЗОШ № 26 Кошель Ю.М,, ХЗОШ № 70 Андрєєва М.Ю., ХЗОШ № 113 Назаренко Ю.С., ХЗОШ №118 Шепель Л.Ю., КЗ «ХСШ №15» Лірник О.В.
Семінар для соціальних педагогів Орджонікідзевського та Дзержинського районів
   22.10.2013 на базі ХЗОШ № 51 під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента ХДАК Аніщенко А.П. відбувся навчальний семінар для соціальних педагогів Орджонікідзевського та Дзержинського районів за темою ''Новітні технології виховання'', що проводився в рамках проекту ''Мудрі батьки - щасливі діти''.
Засідання методичного об’єднання практичних психологів дошкільних навчальних закладів
   15.10.2013 на базі ДНЗ № 376 відбулося засідання методичного об’єднання практичних психологів дошкільних навчальних закладів району, на якому були розглянуті питання психологічного супроводу дітей відповідно до Програми виховання і навчання дітей від двох до сьоми років «Дитина»; особливості роботи практичного психолога ДНЗ з дітьми, що мають особливі освітні потреби. Дякуємо адміністрації закладу за якісну підготовку до заходу.
Заняття Школи молодого психолога
   08.10.2013 в кабінеті практичної психології та соціальної роботи району відбулося чергове заняття Школи молодого психолога загальноосвітнього навчального закладу за темою «Психологічний супровід учнів, які потребують підвищеної психолого-педагогічної уваги». Психологи-початківці ЗНЗ № 26, 40, 75, 85, 118, 121, 163, 168 ознайомилися з вимогами щодо оформлення документації, алгоритмом здійснення психологічного супроводу учнів, що мають ускладнену поведінку.
Засідання інтервізійної групи практичних психологів дошкільних навчальних закладів
   7 жовтня в ДНЗ № 272 відбулося засідання інтервізійної групи практичних психологів дошкільних навчальних закладів району, на якому були розглянуті актуальні питання психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, просвітницько-консультативної роботи з батьками.
Навчальні семінари для соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів за програмою «Мудрі батьки – щасливі діти»
   Відповідно до соціального заказу Харківської міської ради, в рамках Всеукраїнського проекту «Зробимо міста дружніми до сімей з дітьми», 17 вересня у приміщенні ХЗОШ № 104 розпочалися навчальні семінари для соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів за програмою «Мудрі батьки – щасливі діти» громадської організації Центр батьківської підтримки.
Керівники семінару: Аніщенко А.П., кандидат педагогічних наук, доцент Харківської державної академії культури; Бєлоліпцева О.В., доцент кафедри соціальної педагогіки КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.
Учасники семінару – соціальні педагоги загальноосвітніх навчальних закладів Орджонікідзевського та Дзержинського районів м. Харкова отримали можливість вдосконалити знання щодо законодавчої бази, практичної взаємодії з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах.
Заняття районних шкіл молодого психолога дошкільного та загальноосвітнього навчального закладу
   10 вересня 2013 року в кабінеті практичної психології і соціальної роботи району відбулися чергові заняття районних шкіл молодого психолога дошкільного та загальноосвітнього навчального закладу. Тема заняття «Оптимальна організація діяльності практичного психолога навчального закладу. Складання плану роботи на начальний рік» є актуальною і досить складною для всіх працівників психологічної служби.
Перше заняття районної Школи молодих психологів
   03.09.2013 року в Кабінеті практичної психології і соціальної роботи району відбулося перше заняття районної Школи молодих психологів. Методист з психологічної служби методичного центру управління освіти ознайомила присутніх з нормативно-правовими документами, що регламентують діяльність працівників психологічної служби системи освіти України.
Перше заняття районної Школи молодих психологів
   29.08.2013 року в актовій залі ХЗОШ №104 відбулося секційне засідання працівників психологічної служби району – практичних психологів дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів та соціальних педагогів ЗНЗ району у кількості 52 осіб. Методист з психологічної служби привітала з початком нового навчального року, ознайомила зі станом функціонування та перспективами розвитку психологічної служби району.
Керівники методичних об’єднань: Чернова Н.А. (практичних психологів ДНЗ), Андрєєва М.Ю. (практичних психологів ЗНЗ), Лозова К.С. (соціальних педагогів) - звітували про роботу МО у 2012/2013 навчальному році та визначили напрями роботи методичних об’єднань на 2013/2014 навчальний рік. Доповіді з електронними презентаціями представили: практичний психолог ДНЗ № 193 Сиза І.В., практичний психолог ХЗОШ № 104 Рибалко Н.О., соціальний педагог ХЗОШ № 157 Горбань Є.В.
Матеріали секційного засідання:

Звіт про роботу методичного об єднання практичних психологів ДНЗ Орджонікідзевського району у 2012/2013 навчальному році

Звіт про роботу методичного об’єднання практичних психологів ЗНЗ у 2012/2013 навчальному році

Звіт про роботу районного методичного об'єднання соціальних педагогів за 2012/2013 начальний рік

Каталог авторських корекційно-розвивальних програм

Презентації
Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)