Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

НОВИНИ

  
Шановні освітяни!
Вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!
Харків’яни завжди славилися працелюбністю, громадською злагодою і щирістю прагнень. Цей невичерпний потенціал допомогає всім нам творити майбутнє рідного міста – щасливе, гарне й заможне. Творити своєю волею, власним розумом і руками.
Бажаю Вам у новому році творчої наснаги і завзяття в роботі, миру і благополуччя в родинах, здоров’я, оптимізму, мудрості у житті, віри, надії і любові в серці! Хай Новій рік принесе з собою радісні сподівання та віру в те, що наступний рік буде кращий, ніж попередній. Хай доля буде прихильною до вас, даруючи вам приємні враження та цікаві зустрічі! Сподіваюсь, Новий рік стане для вас успішним і плідним, щедрим на здобутки та добрим знаменням нових великих перспектив!

З повагою,
Голова адміністрації Індустріального району
Харківської міської ради
Ольга Іванівна Вельможна

  
Шановні освітяни!
Вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!
Ці свята мають особливе значення, оскільки знаменують собою завершення старого року, у якому ми спільно працювали над вирішенням актуальних питань та поставлених завдань. Новий Рік - це завжди новий, незвіданий крок у майбутнє, нові надії і сподівання. Щось безповоротно піде, щось зміниться, а щось залишиться колишнім.
Бажаю Вам в Новому році домогтися небувалих висот і досягти поставлених цілей! Нехай ваша впевненість в собі зростає з кожним днем, а професіоналізм збільшується в геометричній прогресії.
Нехай у Новому році Вас чекають лише приємні сюрпризи, чудові новини, удача та успіх! Нехай колеги, друзі і близькі люди радують Вас своїм розумінням та підтримкою. Бажаю Вам здоров'я і гармонії в душі, в сім'ї - миру і взаєморозуміння, у роботі - творчої реалізації та кар'єрного росту. Хай збудуться ваші мрії, нехай Новий рік стане для Вас роком добрих змін!

З повагою,
Заступник Голови адміністрації Індустріального району
Харківської міської ради
з соціальних та гуманітарних питань
Олена Геннадіївна Веліканова

  
Шановні колеги, дорогі діти та батьки!
Щиро вітаю Вас зі світлими та радісними зимовими святами!
Рік, що минає, збагатив нас новим досвідом, відкрив перед нами перспективи для нашого майбутнього. Тож нехай 2018 рік стане таким, яким Ви хочете його бачити: щедрим на цікаві плани та творчі успіхи, нові перемоги і позитивні результати! Нехай він принесе гарні новини, щасливі події, віру у правильність обраної мети та енергію для її досягнення, а також наповнить серце добром, любов’ю та вірою у здійсненні заповітних мрій та сподівань.
Бажаю вам міцного здоров`я, достатку, сімейного благополуччя, щоб всі ваші, навіть найсміливіші, мрії збувалися, а всі проблеми здавалися лише дрібними неприємностями на шляху до успіху і щастя.

З повагою,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

28.12.2017 Новорічна вистава «Русалонька» для учнів 1-4 класів шкіл
   28.12.2017 учні 1-4-х класів закладів загальної середньої освіти Індустріального району відвідали новорічну виставу «Русалонька» у Харківському національному академічному театрі опери та балету імені М.В. Лисенка, яка відбулась під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса. Дітей привітала заступник голови Адміністрації з соціальних та гуманітарних питань Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г. Учні отримали в подарунок «Святковий зошит для малювання».
28.12.2017 Новорічна вистава «Русалонька» для учнів пільгових категорій
   27.12.2017 400 учнів пільгових категорій закладів загальної середньої освіти Індустріального району відвідали новорічну виставу «Русалонька» у Харківському національному академічному театрі опери та балету імені М.В. Лисенка, яка відбулась під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса. Діти отримали солодкі подарунки та «Святкові зошити для малювання».
27.12.2017 Примірний перелік ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти
   З метою унормування процесу створення розвивального освітнього середовища у закладах дошкільної освіти наказом Міністерства освіти і науки України від 19.12.2017 №1633 затверджено Примірний перелік ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти.
22.12.2017 Online спілкування юних миротворців закладу освіти із представниками миротворців Франції
   22.12.2017 базі ХСШ №85 відбулося online спілкування юних миротворців ХСШ №№75, 85, 119 із представниками миротворців Франції.
На запитання школярів відповідав президент міжнародної асоціації миротворців ООН ''Солдати миру'', голова національного об'єднання ветеранів міжнародних операцій Франції Лоран Аттар Байру.
У ході спілкування були обговорені актуальні питання діяльності миротворців та плани на майбутнє. Учні-миротворці нашого району запропонували розпочати акцію щодо обміну патріотичними сувенірами.
Також Лоран Аттар відзначив вільне володіння учнів французькою мовою, висловивши за це подяку вчителям. Президент міжнародної асоціації миротворців ООН підтримав ініціативи щодо подальшого спілкування та проведення спільних акцій.
22.12.2017 Засідання Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування
   20.12.2017 на базі НМПЦ відбулося заключне в цьому році засідання Координаційної ради Харківської міської організації учнівського самоврядування.
Індустріальний район представляли Хлєбніков Андрій, голова Центру планування та розвитку ХМОУС (ХСШ №119) та Замурій Ірина, голова Центру управління знаннями ХМОУС (ХЗОШ №113).
Лідери міської організації обговорили перспективи розвитку ХМОУС на 2018 рік (відповідно до розробленої Стратегії розвитку організації на 2018- 2022 роки), умови проведення конкурсу дитячих громадських ініціатив «Марафон унікальних справ», презентували новорічні акції дитячо-юнацьких організацій, спрямовані на моральну підтримку воїнів АТО та дітей прифронтових територій Луганської та Донецької областей.
22.12.2017 Всеукраїнський урок місцевого самоврядування
   19.12.2017 лідери учнівського самоврядування ХСШ №119 взяли участь у Всеукраїнському уроці місцевого самоврядування, який транслювався у режимі online на каналі АМУ у мережі YouTube.
Урок провели: Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Віце-прем?єр-міністр України –Міністр регіонального розвитку, державного будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко та заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.
Захід мав на меті підвищення іміджу місцевого самоврядування серед громадян, поширення ідей децентралізації, промоцію формування освітнього простору Нової української школи та побудову діалогу між владою та учнями-старшокласниками з закладів освіти усієї України.
18.12.2017 Online спілкування юних миротворців закладу освіти із представниками миротворців Чехії
   18.12.2017 на базі ХСШ №85 відбулося online спілкування юних миротворців закладу освіти із представниками миротворців Чехії.
На запитання школярів відповідав голова Чеський легіонер і національного відділення міжнародної асоціації миротворців ООН ''Солдати миру'' Карел Чернов.
У ході спілкування були обговорені актуальні питання діяльності миротворців та плани на майбутнє.
15.12.2017 Семінар для вчителів історії за темою «Особливості підготовки учнів до ЗНО під час вивчення Істрії України»
   14.12.2017 на базі ХЗОШ № 70 з метою підвищення рівня підготовки учнів до складання ЗНО було проведено семінар для вчителів історії за темою «Особливості підготовки учнів до ЗНО під час вивчення Істрії України».
У роботі семінару взяли участь начальник науково-методичного відділу Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Святокум О.Є., завідувач методичного центру Управління освіти Куртова О.Я., методист Управління освіти Дідур Н.Д., учителі історії шкіл району. У ході семінару учасники семінару познайомилися з особливостями проведення ЗНО-2018 з історії України, з аналізом змісту завдань ЗНО-2017, переглянули майстер-клас з теми «Розв’язання тестових завдань з використанням ілюстративних матеріалів», урок узагальнення «Київська держава (Русь –Україна наприкінці Х – у першій половині ХІ століття)».
15.12.2017 Cемінар для керівників методичних об’єднань класних керівників
   13.12.2017 на базі ХЗОШ №168 відбувся семінар для керівників методичних об’єднань класних керівників на тему «Особливості організації національно-патріотичного виховання в системі роботи класних керівників».
Управління освіти висловлює подяку адміністрації та педагогічному колективу ХЗОШ №168 за якісну організацію та проведення семінару.
ДОКЛАДНІШЕ
15.12.2017 Заняття Школи розвитку «Мер міста»
   13.12.2017 на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова в межах роботи Школи розвитку «Мер міста» лідери учнівського самоврядування району (ЗЗСО №№40, 80, 113, 119) взяли участь у відкритому занятті школи лідерів на тему «Будемо толерантними». Захід відбувся за участю за участі лідерів учнівського самоврядування, педагогів, психологів, науковців.
Досвідом щодо втілення ініціатив, у яких успішно беруть участь діти з особливими потребами, поділилися під час зустрічі учні міста, серед яких і представники ХЗОШ №40. Учні презентували проект «Ти не один», присвячений соціалізації дітей з особливими потребами, зокрема учнів, які знаходяться на індивідуальному навчанні.
15.12.2017 Участь у презентації логотипів фіналів Ліги чемпіонів УЄФА та кубків 2018 року
   12.12.2017 року команда переможців КЗ «ХСШ № 15» у Всеукраїнських фінальних змагань з футболу «Шкіряний м’яч» взяла участь у презентації логотипів фіналів Ліги чемпіонів УЄФА та кубків 2018 року, яка проходила у м. Київ на стадіоні НСК «Олімпійський».
Кубок та логотип фіналу найсильнішого клубного турніру презентували президент Федерації футболу України Андрій Павелко, міський голова Києва Віталій Кличко, а також амбасадори обох вирішальних єврокубкових матчів – головний тренер національної збірної команди України Андрій Шевченко та футболістка жіночої національної збірної команди Ія Андрущак.
15.12.2017 Кабмін затвердив план заходів до 2020 року, необхідних для реформи школи
   Уряд затвердив план заходів, які необхідно здійснити до 2020 року для впровадження шкільної реформи. Відповідне розпорядження – «Про затвердження Плану заходів на 2017-2020 роки з реалізації Концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» та перспективи впровадження на період до 2029 року» – було прийняте 13 грудня 2017 року на засіданні КМУ.
(за матеріалами сайту http://mon.gov.ua)
15.12.2017 Створено Державну службу якості освіти України – рішення Уряду
   Створено орган, що централізовано відповідатиме за дотримання якості освіти та освітніх стандартів, – Державну службу якості освіти України (ДСЯО). Відповідне рішення було прийнято КМУ 6 грудня 2017 року під час засідання Уряду.
Нова структура засновується на базі ДІНЗ – Державної інспекції навчальних закладів. Вона матиме ширші повноваження, а також буде представлена на регіональному рівні через спеціальні відділення.
Законом «Про освіту» передбачено, що єдиним плановим заходом державного нагляду (контролю) щодо шкіл буде інституційний аудит. Він має проводитися раз на десять років працівниками територіальних органів Державної служби якості освіти. Його мета – оцінити якість освітньої діяльності закладу освіти, виробити рекомендації щодо її підвищення та вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а також привести освітній та управлінський процеси у відповідність до вимог законодавства та ліцензійних умов.
(за матеріалами сайту http://mon.gov.ua)
14.12.2017 Особливості реєстрації на пробне ЗНО у 2018 році
   24 та 31 березня 2018 року для всіх бажаючих ознайомитися з процедурою ЗНО, проводиться пробне зовнішнє незалежне оцінювання (пробне ЗНО).
Проведення пробного ЗНО здійснюється за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб. Вартість одного пробного тесту у 2018 році для учасників порівняно з 2017 роком не змінилась і складає 129 гривень (по Харківському РЦОЯО).
Докладніше
14.12.2017 Семінар – практикум для психологів закладів дошкільної освіти
   12.12.2017 на базі КЗ «ДНЗ №193» відбувся семінар – практикум для психологів закладів дошкільної освіти району «Психологічний супровід формування та прийняття «Образу - Я» дитини дошкільного віку». Практичний психолог Сиза І.В. майстерно провела заняття з дітьми середнього дошкільного віку з використанням елементів психогімнастики «Усмішка чеширського кота». Учасники семінару відпрацювати прийоми проведення корекційно-розвивальної роботи з дітьми та просвітницької роботи з батьками й педагогами щодо створення умов для формування адекватної самооцінки дитини. Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ №193» за створені умови для обміну творчими ідеями та досвідом роботи з зазначеної проблеми.
12.12.2017 ЗНО з іноземних мов. Відповіді на демонстраційні тести 2018 року
   Український центр оцінювання якості освіти опублікував правильні відповіді до демонстраційних варіантів тестів ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов.
Варіанти демонстраційних тестів зовнішнього оцінювання з іноземних мов є аналогічними тим, які будуть запропоновані учасникам тестування у 2018 році.
Публікація демонстраційних тестів з іноземних мов та правильних відповідей до них мають сприяти підготовці учасників до зовнішнього незалежного оцінювання та ознайомити їх із структурою тесту з іноземних мов.
11.12.2017 ІІІ тур І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України
   07.12.2017 на базі ХСШ № 75 відбувся ІІІ тур (захист науково-дослідницьких робіт) І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. У конкурсі-захисті взяли участь 99 учнів всіх ЗЗСО району. Учні змагалися у 38 секціях всіх 12 відділень конкурсу. Переможцями стали 67 учнів.
Підсумковий протокол засідання журі
08.12.2017 Навчання з безпеки дорожнього руху за тренінговою програмою «Відповідальні батьки»
   08.12.2017 представники ХСШ №80, ХЗОШ №88 імені О.Г.Зубарева та ХЗОШ №118 взяли участь у навчанні з безпеки дорожнього руху за тренінговою програмою «Відповідальні батьки». Під час заходу проведено передачу комплектів світлоповертаючих жилетів від Фонду «Демократичний розвиток» для учнів початкових класів.
08.12.2017 Запрацював веб-сервіс для керівників закладів освіти
   З 1 грудня розпочато роботу веб-сервісу «Кабінет керівника закладу освіти» на сайті УЦОЯО. Цей сервіс призначений для внесення відомостей про навчальні заклади, випускники яких проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання. У сервісі «Кабінет керівника закладу освіти» вивантажена інформація про заклад освіти з бази даних Українського центру оцінювання якості освіти. Керівник закладу має можливість до 28 грудня перевірити актуальність відображеної інформації та, у разі потреби, оновити дані.
Керівники навчальних закладів середньої освіти за допомогою веб-сервісу, окрім оновлення інформації про установу, мають зазначити дані про випускні класи старшої школи: відобразити профіль навчання та мову навчання в класі; зазначити іноземну(і) мову(и) та рівень вивчення (академічний (стандарт) чи профільний). На підставі цієї інформації надалі відбуватиметься реєстрація випускників.
(за матеріалами сайту http://testportal.gov.ua)
08.12.2017 Огляд-конкурс строю та пісні серед учнів 6-7 класів закладів загальної середньої освіти
   06.12.2017 за ініціативи адміністрації Індустріального району Харківської міської ради та за підтримки депутатів Харківської міської ради було проведено огляд-конкурс строю та пісні серед учнів 6-7 класів закладів загальної середньої освіти.
Огляд-конкурс пройшов у дружній атмосфері. Усі загони продемонстрували вправність та командний дух, дуже креативно підійшли до форми одягу. Абсолютним переможцем огляду-конкурсу та новим володарем перехідного кубку стала команда ХЗОШ №168. Друге місце посіла команда ХЗОШ №118, третє – ХСШ №155. Команди-переможці були нагороджені грамотами Адміністрації Індустріального району та солодкими подарунками від депутатів Харківської міської ради.
ДОКЛАДНІШЕ
07.12.2017 Pайонні змагання з гандболу «Шкільна гандбольна ліга»
   З 21.11.2017 по 05.12.2017 відбулися районні змагання з гандболу «Шкільна гандбольна ліга» серед учнів закладів загальної середньої освіти. За підсумками змагань визначено переможців:
- серед дівчат:
І місце - команда ХСШ № 155;
ІІ місце - команда ХЗОШ № 113;
ІІІ місце - команда ХЗОШ № 26.
- серед хлопців:
І місце - команда ХЗОШ № 113;
ІІ місце - команда ХЗОШ № 168;
ІІІ місце - команда КЗ «ХСШ № 15».
Команди-переможці були нагороджені медалями та дипломами.
07.12.2017 Школа професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів
   06.12.2017 в рамках роботи районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів методист МЦ Управління освіти Грицун Н.О. провела міні-тренінг «Сучасний урок – сумісна творчість педагога та учнів».
Дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за створення якісних умов для проведення заходу.
07.12.2017 Заняття районної Школи молодого психолога та соціального педагога початківця
   05.12.2017 в кабінеті практичної психології та соціальної роботи району (ХЗОШ №104) відбулося чергове заняття районної Школи молодого психолога та соціального педагога початківця «Оптимізація діяльності працівників психологічної служби закладів освіти: організаційний аспект». У заході брали участь практичні психологи ДНЗ №457; ХЗОШ №№71, 168; ХГ №163; соціальні педагоги ХЗОШ №№40, 113, 118. Новоприбулі фахівці психологічної служби у співпраці з методистом МЦ Управління освіти відпрацьовували навички структуризації інформації, вміння оптимальної організації психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу у закладі освіти.
04.12.2017 Заняття Школи молодого класного керівника
   30.11.2017 на базі ХСШ №80 відбулося заняття Школи молодого класного керівника на тему «Безконфліктна школа: процес спілкування та його складові».
ДОКЛАДНІШЕ
04.12.2017 Cвято ''Зігріймо дружбою серця''
   30.11.2017 на базі КЗ ''ПДЮТ ''ІСТОК'' відбулося свято ''Зігріймо дружбою серця'', на якому були присутні більше 100 дітей з обмеженими можливостями - вихованців навчальних закладів району. Вони подивилися спектакль театру-студії ''Дитячий квартал'', грали та розважалися, а наприкінці свята отримали солодощі від депутатів Харківської міської ради.
30.11.2017 Звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування
   28.11.2017 на базі ХФМЛ №27 відбулася звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування (ХМОУС).
ДЮГО «Сузір’я» Індустріального району увійшла до трійки найкращих та нагороджена Дипломом Департаменту освіти Харківської міської ради за високі показники розвитку в закладах освіти району та ефективну діяльність у складі ХМОУС.
ДОКЛАДНІШЕ
27.11.2017 Заходи до Дня вшанування пам`яті жертв Голодомору
   24.11.2017 у закладах освіти Індустріального району організовано та проведено тематичні уроки, бесіди, години спілкування, виховні години «Скорботна пам'ять поколінь», «Остання колискова», «Пам’яті жертв Голодомору присвячуємо…», «Були колись страшні часи», «Запалимо свічки пам'яті та скорботи», «Україна 1932-1933р.р. – біль душі людської», «Трагічні події 1932 – 1933 років в житті українського народу», «Правда про ті роки», «Правові аспекти голодомору в Україні», «Голодомор та його наслідки для українського суспільства», «Голод на Слобожанщині»; виставки малюнків, плакатів, стіннівок «Хліб на зернятці стоїть» , «Минуле стукає в наші серця. Голодомор в Україні», «Дзвони нашої гіркої пам’яті», «Голодомор 1932-1933 рр. в Україні очима учнів школи», «Втрачене дитинство втрачене життя в далекому минулому 32-му році», «Українське село в роки Голодомору 1932-1933 років», «Голодомор: трагічні уроки історії»; акцію пам’яті «Запали свічку» тощо.
ФОТОЗВІТ
24.11.2017 Засідання творчої групи вчителів початкових класів
   23.11.2017 на базі ХЗОШ №118 відбулося засідання творчої групи вчителів початкових класів. Педагогічний колектив закладу освіти ознайомив присутніх з досвідом роботи вчителів щодо впровадження діяльнісного методу навчання математики за інноваційною комплексною програмою «Росток» в контексті створення інноваційного освітнього простору Нової української школи. Вчителі презентували власний досвід із зазначеного питання, провели майстер-класи для присутніх.
Управління освіти дякує колективу ХЗОШ № 118 за високий рівень організації та проведення заходу.
23.11.2017 1/4 Чемпіонату шкільних команд КВК Харкова 2017/2018 навчального року
   21.11.2017 у ККЗ «Україна» відбулася1/4 Чемпіонату шкільних команд КВК Харкова 2017/2018 навчального року. Індустріальний район був представлений трьома командами: «Міс Кеті» ХЗОШ №70, «Зефірки в шоколаді та капітан» ХЗОШ №71 та «Нас заставили» ХЗОШ №121.
За підсумками роботи журі до 1/2 фіналу пройшли всі три команди. Всі учасники гри нагороджені солодкими подарунками від спонсорів. Наступна гра відбудеться у лютому 2018. Бажаємо всім учасникам успіху!
ФОТОЗВІТ
22.11.2017 Відзначення Дня Гідності та Свободи
   На виконання Указу Президента України від 30.09.2017 №300 / 2017 «Про відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи» в закладах освіти Індустріального району було організовано проведення тематичних уроків, виховних годин «Україна - територія Гідності та Свободи», конкурсів малюнків та стінгазет «Ми - діти України», вікторин, конференцій, тематичних виставок літератури в шкільних бібліотеках, віртуальних подорожей, читацьких конференцій, шкільних флешмобів «Серцем з Україною», засідань «круглих столів», роботу патріотичних майстерень, фотовиставок, презентації проектів і багато іншого. Традиційно, другий рік поспіль, було проведено районний флешмоб під хештегом «# Гідністьтасвобода», в рамках якого учні закладів освіти виклали в соціальні мережі фотографії патріотичного змісту під єдиною назвою «Гідність і Свобода». Підсумком проведення акції стало створення презентації (переглянути) .
22.11.2017 Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства
   З 24.11.2017 Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації змінює номер 386 (з мобільного) на 116 123 (щоденно з 10.00 до 18.00).
22.11.2017 ЗНО з іноземних мов: оприлюднено демонстраційні варіанти тестів
   У 2018 році до сертифікаційних робіт з іноземних мов додано нову частину – «Аудіювання».
Для того, щоб полегшити підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання, а також ознайомити майбутніх учасників із структурою тесту, на сайті УЦОЯО опубліковано демонстраційні варіанти зошитів з англійської, французької, німецької, іспанської мов, примірники бланків для перенесення відповідей, а також зразки аудіотекстів до частини «Аудіювання».
До демонстраційних варіантів уміщені завдання, що за типами та кількістю аналогічні тим, що використовуватимуться під час основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов.
21.11.2017 Pайонний захід «Мелодія миру», присвячений Міжнародному дню толерантності та посвяті учнів Індустріального району до лав юних миротворців
   16.11.2017 на базі ХСШ №119 відбувся районний захід «Мелодія миру», присвячений Міжнародному дню толерантності та посвяті учнів Індустріального району до лав юних миротворців. На святі були присутні Самойлов С. А., голова правління Громадського руху миротворців ООН та учасників Міжнародних операцій, координатор Всеукраїнських проектів «Школа миру», «Юний миротворець»; Березовська А.О., офіцер Національної поліції, представник громадської організації миротворців ООН, Моісєєва Н.М., методист МЦ Управління освіти, учні, батьки, вчителі.
ДОКЛАДНІШЕ
21.11.2017 Районна акція «Запали вогник толерантності»
   З 10.11.2017 по 17.11.2017 в закладах освіти району проходила районна акція «Запали вогник толерантності», присвячена Міжнародному дню толерантності.
Під час акції в закладах освіти було проведено класні години, години спілкування «Толерантність у нашому житті», «Учимося бути толерантними», тренінги, психологічні ігри засідання «круглих столів» «Звичаї народів світу», конкурси малюнків (стіннівок) «Толерантність очима дітей», організовувано квести «Тропа толерантності», засідання дебатних клубів «Толерантним бути важко?», виконано колективні творчі справи «Дружні долоньки толерантності», проекти «Свят, в якому я хочу жити», «Кодекс толерантного учня» тощо.
ДОКЛАДНІШЕ
16.11.2017 Нагородження переможців конкурсу на кращий дистанційний курс
   14.11.2017 на базі Науково-методичного педагогічного центру Департаменту освіти Харківської міської ради відбулося нагородження переможців міського етапу конкурсу на кращий дистанційний курс у 2017 році. Управління освіти вітає Кузніченко Анжелу Олександрівну, вчителя ХЗОШ № 26, яку нагороджено Дипломом І ступеня у номінації «Математика» та Щедріну Наталію Олександрівну, вчителя ХЗОШ № 157, яка посіла ІІІ місце у номінації «Математика».
16.11.2017 Pайонний конкурс інсценованої пісні про мир «Мелодія миру»
   13.11.2017 на базі ХЗОШ №70 відбувся районний конкурс інсценованої пісні про мир «Мелодія миру». За рішенням журі призові місця посіли:
І місце – ХЗОШ №№26,70;
ІІ місце – ХСШ №№155, ХЗОШ №157;
ІІІ місце – ХСШ №80.
Призові місця у номінаціях посіли:
«За вокальну майстерність» - ХЗОШ №71, ХСШ №119;
«За кращу вокально-хореографічну композицію» - ХСШ №15, ХЗОШ №№ 113, 118, 121;
« За виразність та емоційність інсценування» - ХСШ №85, ХГ № 163, ХЗОШ №168;
«За відповідність виступу тематиці конкурсу» - ХСШ №75, ХЗОШ №№40, 88, 104.
ДОКЛАДНІШЕ
10.11.2017 Фінальний етап ХХ Всеукраїнського турніру юних винахідників і раціоналізаторів
   З 04 по 09 листопада 2017 року в м. Київ відбувся фінальний етап ХХ Всеукраїнського турніру юних винахідників і раціоналізаторів, у якому взяла участь збірна команда учнів шкіл нашого Індустріального району у складі:
- Климова Анастасія, учениця 11 класу ХЗОШ № 168,
- Ясінський Ярослав, учень 11 класу ХСШ № 80,
- Хлєбніков Андрій, учень 10 класу ХСШ № 119,
- Батенко Степан, учень 11 класу ХЗОШ № 157,
- Решетов Михайло, учень 9 класу ХСШ № 80.
Керівники команди учнів - Морозова Олена Миколаївна, учитель фізики ХЗОШ №157, Шаповалова Вікторія Валентинівна, учитель фізики ХСШ № 80.
Команда учнів нагороджена Дипломом ІІІ ступеня. Учень ХСШ № 80 Ясінський Ярослав нагороджений Дипломом ІІІ ступеня в особистій першості та Почесною грамотою «За вміння вести дискусію», учениця ХЗОШ № 168 Климова Анастасія нагороджена Почесною грамотою «За вміння вести дискусію та представлення моделі винаходу» . Вітаємо переможців!!!
10.11.2017 Якими будуть тести ЗНО у 2018 році
   УЦОЯО затверджені загальні характеристики сертифікаційних робіт ЗНО, якими визначено форми тестових завдань з усіх предметів, час на їх виконання, методологію оцінювання, розподіл за частинами, що зараховуватимуться як державна підсумкова атестація та вступний іспит до вишів тощо.
Зміни структури зазнали майже усі тести ЗНО, однак найсуттєвіші зміни внесено до сертифікаційних робіт з англійської, іспанської, німецької та французької мов - вони отримали нову частину тесту «Аудіювання». Через це на виконання завдань мовних тестів у 2018 році буде відведено більше часу. Загальна тривалість роботи з тестом з іноземної мови відтепер складатиме 150 хвилин.
Також Центром затверджені критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю для тестів ЗНО з української мови, англійської, французької, німецької та іспанської мов, а також критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю ЗНО з математики.
Окремим наказом УЦОЯО затверджені схеми нарахування балів за виконання завдань тестів зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.
(за матеріалами сайту http://osvita.ua/)
10.11.2017 Участь у написанні XVІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності
   09.11.2017 з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури у межах відзначення Дня української писемності та мови учні 9-11 класів та вчителі навчальних закладів району взяли активну участь у написанні XVІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
08.11.2017 Школа молодого психолога
   07.11.2017 на базі КЗ «ДНЗ №307» в рамках роботи районної Школи молодого психолога відбувся семінар-практикум «Гра як засіб діагностики психічного розвитку дитини». Практичний психолог Краснова Я.А. професійно провела заняття з дітьми старшого дошкільного віку «Юні сищики». Новоприбулі психологи закладів дошкільної та загальної середньої освіти актуалізували знання про особливості дітей відповідно до вікової періодизації, набули навичок проведення діагностичної роботи та натхнення до подальшої діяльності. Дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ №307» за створення належних умов.
08.11.2017 Характеристики сертифікаційних робіт з навчальних прдметів ЗНО
   На сайті УЦОЯО у розділі «Предмети ЗНО» розміщено актуальні характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та програми зовнішнього незалежного оцінювання. Пропонуємо ознайомитися з інформацією, яка допоможе майбутнім учасникам підготуватися до проходження зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.
(за матеріалами сайту http://testportal.gov.ua)
07.11.2017 Про відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи
   Президент України підписав Указ «Про відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи», спрямований на належне відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи, вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, а також зважаючи на важливе значення цих подій для утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості та європейського шляху розвитку України.
07.11.2017 XV Всеукраїнський турнір юних правознавців
   З 31 жовтня по 04 листопада 2017 року у м. Полтава відбувся фінальний етап XV Всеукраїнського турніру юних правознавців, у якому взяла участь збірна команда м. Харкова, до складу якої увійшли 2 учні шкіл нашого Індустріального району:
- Кутнякова Анастасія, учениця 10 класу ХСШ № 85,
- Маленко Владислав, учень 11 класу ХГ № 163.
Команда учнів нагороджена Дипломом ІІІ ступеня. Вітаємо переможців!!!
03.11.2017 Засідання методичного об’єднання соціальних педагогів шкіл
   31.10.2017 на засіданні методичного об’єднання соціальних педагогів шкіл району докладно було розглянуто питання організації та проведення у закладі освіти роботи з попередження всіх форм насильства в сім’ї та соціумі, захисту прав дитини тощо. Соціальні педагоги Лозова К.С. (ХЗОШ №70) та Коваль О.М. (ХЗОШ №113) поділилися досвідом роботи з цього питання. Методист МЦ з психологічної служби Верчикова І.В. надала рекомендації щодо впровадження програм превентивного спрямування у закладі загальної середньої освіти.
Дякуємо адміністрації ХЗОШ №118 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
01.11.2017 Фестиваль-відкриття Чемпіонату шкільних команд КВК Харкова 2017/2018 навчального року
   30.10.2017 у ККЗ «Україна» відбувся фестиваль-відкриття Чемпіонату шкільних команд КВК Харкова 2017/2018 навчального року. Індустріальний район був представлений трьома командами: «Міс Кеті» ХЗОШ №70, «Зефірки в шоколаді та капітан» ХЗОШ №71 та «Малишок» ХЗОШ №121.
За підсумками роботи журі кращою у фестивалі визнана команда ХЗОШ №70 «Міс Кеті», а Іванову Кіру (ХЗОШ №70) та Краснова Ігоря (ХЗОШ №71) відзначено, як найкращу актрису та найкращого актора. Переможці та учасники гри нагороджені кубками фестивалю та подарунками від спонсорів.
ФОТОЗВІТ
01.11.2017 До уваги вчителів
   Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували дані про виконання завдань зовнішнього незалежного оцінювання випускниками закладів освіти 2017 року. Дані доступні в розділі «Керівникам навчальних закладів».
Уперше представники закладів освіти матимуть можливість проаналізувати, як виконали те чи інше завдання тесту з кожного предмета їхні учні (інформацію подано в розрізі класів), а також порівняти результати виконання завдання випускниками школи з показниками на рівні району, міста. Для кожного із завдань сертифікаційної роботи вказано відсоток набраних учнями класу (закладу) балів від максимально можливої кількості тестових балів, що могли отримати учні, які проходили тестування з певного навчального предмета.
(за матеріалами сайту УЦОЯОЯ)
01.11.2017 Kонкурс читців «Слобожанська Муза»
   31.10.2017 на базі ХЗОШ №70 відбувся гала-концерт і підведення підсумків 4-го районного конкурсу читців «Слобожанська Муза». За доброю традицією конкурс проходив за ініціативи Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, Управління освіти, Управління культури Індустріального району Департаменту культури Харківської міської ради, за підтримки депутатів Харківської міської ради.
ДОКЛАДНІШЕ
01.11.2017 Мітинг-реквієм, присвячений 73-річниці визволення України від нацистських загарбників
   30.10.2017 на території Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту на місці єврейського гетто періоду окупації Харкова 1941-1943 років» проведено мітинг-реквієм, присвячений 73-річниці визволення України від нацистських загарбників та 25-й річниці встановлення пам’ятного знаку «Стіна скорботи». На мітингу були присутні заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О. Г., начальник Управління освіти Збицька О.Л., голова Харківського обласного комітету «Дробицький Яр» Леонідов Л.П., ветерани та мешканці району, представники громадських організацій, учні закладів загальної середньої освіти.
З історичною довідкою щодо висвітлення подій далеких років виступив перед школярами начальник методичного відділу заочного (дистанційного) навчання Інституту післядипломної освіти ХНУ ім. В.Н.Каразіна, вчитель історії ХЗОШ №104 Татарінов М.В.
01.11.2017 Постійнодіючий психолого-педагогічний семінар для резерву керівних кадрів
   26.10.2017 у рамках роботи районного постійнодіючого психолого-педагогічного семінару для резерву керівних кадрів «Управління професійним зростанням керівників» методистом методичного центру Управління освіти Верчиковою І.В. був проведений тренінг за темою «Конфлікти в освіті. Попередження та розв’язання». Учасники опрацювали способи конструктивного вирішення конфліктів, розвинули навички емпатійного спілкування, з’ясували шляхи попередження конфліктів в освітньому середовищі.
27.10.2017 Школа професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів
   25.10.2017 в рамках роботи районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів завідувач методичного центру Управління освіти Куртова О.Я. презентувала найкращі традиції й досягнення педагогічної спільноти Індустріального району, ознайомила з нормативно-правовими документами щодо атестації педпрацівників.
На засіданні виступив голова профспілки педагогічних працівників Індустріального району Жадько Г.М. з інформацією щодо захисту прав новоприбулих вчителів.
Дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
27.10.2017 Pайонний етап чемпіонату шкільних команд клубу веселих та кмітливих міста Харкова сезону 2017-2018 рр.
   На базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний етап чемпіонату шкільних команд клубу веселих та кмітливих міста Харкова сезону 2017-2018 рр. на тему «Креативний сезон». За підсумками роботи журі переможцями визнано:
• І місце – команда «Міс Кеті» ХЗОШ №70;
• ІІ місце – команда «85 карат» ХСШ №85 та «Катамаран» ХЗОШ №157;
• ІІІ місце – команда «Зефірки в шоколаді» ХЗОШ №71.
У номінації «Оригінальність постановки» відзначено команди ЗЗСО №№15, 104, 121, 119.
На міському фестивалі-відкритті чемпіонату шкільних команд клубу веселих та кмітливих м. Харкова, який відбудеться 30 жовтня 2017 року в ККЗ «Україна» Індустріальний район представлятимуть команди «Міс Кеті» ХЗОШ №70, «Зефірки в шоколаді» ХЗОШ №71 та «Малишок» ХЗОШ №121. Бажаємо їм успіху!
ФОТОЗВІТ
25.10.2017 Методичні рекомендації щодо проведення II етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів
   На сторінці нашого сайту ''Робота з обдарованими дітьми. Олімпіади та конкурси'' розміщено методичні рекомендації щодо проведення II етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів у 2017/2018 навчальному році.
25.10.2017 Програми зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року
   Зовнішнє незалежне оцінювання 2018 року буде проводитись за програмами затвердженими наказом Міністерства освіти і науки № 77 від 3 лютого 2016 року.
Програми зовнішнього незалежного оцінювання містять вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників ЗНО з одинадцяти навчальних предметів та конкретизують, що повинен знати та вміти випускник навчального закладу в межах визначених тематичних розділів з предмета.
23.10.2017 Реєстрація на пробне ЗНО стартує 9 січня
   Реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 09 і триватиме до 31 січня 2018 року. Про це йдеться у наказі Українського центру оцінювання якості освіти.
Кожен зареєстрований учасник зможе взяти участь у пробному ЗНО з української мови та літератури (24 березня), а також у одному із запропонованих предметів за вибором (31 березня): історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мов.
23.10.2017 Mіський турнір юних винахідників і раціоналізаторів
   21.10.2017 на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова відбувся міський турнір юних винахідників і раціоналізаторів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Ясінський Ярослав, учень 11 класу ХСШ № 80 (учитель Шаповалова В.В.),
- Хлєбніков Андрій, учень 10 класу ХСШ № 119 (учитель Антонич Ю.П.),
- Климова Анастасія, учениця 11 класу ХЗОШ № 168 (учитель Нагорна Н.П.),
- Нестеренко Олександр, учень 10 класу ХЗОШ № 157 (учитель Морозова О.М.),
- Аліпова Віталіна, учениця 9 класу ХСШ № 155 (учитель Лимаренко О.М.).
Команда учнів нагороджена Дипломом ІІІ ступеня за участь у турнірі. Учень ХСШ № 80 Ясінський Ярослав отримав Диплом ІІІ ступеня за перемогу в особистій першості.
23.10.2017 Особливості проведення ЗНО-2018
   На сторінці нашого сайту ''Зовнішнє незалежне оцінювання'' розміщено презентацію ''Особливості проведення ЗНО-2018'' та матеріали для оформлення інформаційних куточків.
23.10.2017 Міські змагання з легкоатлетичної естафети серед учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів
   19.10.2017 на стадіоні ФСТ «Динамо» в рамках програми «Шкільна легкоатлетична ліга» відбулися міські змагання з легкоатлетичної естафети серед учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова.
За підсумками районного етапу змагань у міській естафеті взяли участь команди ЗНЗ №№ 70, 85, 118, 119, 163.
У фінальному забігу естафети команда ХСШ №119 посіла ІІІ місце та нагороджена кубком, медалями, дипломом.
За підсумками результатів виступів у легкоатлетичній естафеті 5 команд Індустріального району вибороли загальнокомандне IV місце.
19.10.2017 Фінальні районні змагання шкільної ліги з шахів «Біла тура»
   18.10.2017 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбулися фінальні районні змагання шкільної ліги з шахів «Біла тура» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів.
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда ХСШ № 119;
ІІ місце - команда ХЗОШ № 40;
ІІІ місце - команда ХЗОШ № 157.
19.10.2017 Урочисте відкриття нового сучасного стадіону у КЗ ''ДНЗ №453''
   18.10.2017 відбулося відкриття нового сучасного стадіону в комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №453 Харківської міської ради». На урочистому заході були присутні Харківський міський голова Кернес Г.А., директор Департаменту освіти Харківської міської ради Деменко О.І., голова адміністрації Індустріального району Вельможна О.І., заступник голови адміністрації Індустріального району Веліканова О.Г., начальник Управління освіти Збицька О.Л.
ДОКЛАДНІШЕ
17.10.2017 Урочисте закриття турніру з футболу «Осінній кубок» та турніру з картингу «Форсаж – 2017»
   15.10.2017 на базі КЗ «МК ДЮСШ «Восток» відбулося урочисте закриття турніру з футболу «Осінній кубок» та турніру з картингу «Форсаж – 2017», у яких взяли участь учні шкіл Індустріального району та частини Московського району. На святі були присутні народний депутат України В.Ю.Мисик, голова Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможна О.І.
Під час заходу відбувся парад за участю футбольних команд та кавалькади картингістів. Найкращі команди району були нагороджені кубками, дипломами, медалями та подарунковими сертифікатами від народного депутата України В.Ю.Мисика.
ДОКЛАДНІШЕ
17.10.2017 Фінал турніру з картингу «Форсаж – 2017»
   14.10.2017 відбувся фінал турніру з картингу «Форсаж – 2017» для учнів шкіл Індустріального району та частини Московського району, який проходив під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса за підтримки народного депутата України В.Ю.Мисика.
ДОКЛАДНІШЕ
17.10.2017 Фінальні змагання з футболу «Осінній кубок - 2017»
   13.10.2017 на базі КЗ «ДЮСШ № 11» відбулися фінальні змагання з футболу «Осінній кубок - 2017» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів.
За підсумками змагань переможцями стали:
І місце - команда КЗ «ХСШ № 15»;
ІІ місце - команда ХСШ № 119;
ІІІ місце - команда ХСШ № 85.
17.10.2017 Mіський турнір юних інформатиків
   14.10.2017 на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбувся міський турнір юних інформатиків, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Плахотник Іван, учень 8 класу ХГ № 163 (учитель Харківець В.В.),
- Яковенко Владислав, учень 9 класу ХСШ № 80 (учитель Сасик Л.Г.),
- Браташ Максим, учень 7 класу ХЗОШ № 26 (учитель Кузніченко А.О.),
- Рябцев Денис, учень 9 класу ХСШ № 119 (учитель Щербак О.В.),
- Зубенко Денис, учень 10 класу ХСШ № 85 (учитель Тіунова І.В.).
Керівник команди учнів – учитель інформатики ХЗОШ № 168 Дорохова Л.В. Допомога у підготовці з учнями командного домашнього завдання – учитель інформатики ХЗОШ № 113 Височан О.П.
Команда учнів нагороджена Дипломом ІІІ ступеня та Дипломом у номінації «За краще опoнування».
17.10.2017 Районний захід «Свято мужності й відваги», присвячений Дню захисника України
   13.10.2017 на базі ХГ №163 відбулося районний захід «Свято мужності й відваги», присвячений Дню захисника України. На заході були присутні заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г., начальник Управління освіти Збицька О.Л., голова індустріального відділення Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО» Соколов О.В., спеціаліст відділу комплектування Індустріального районного військового комісаріату Мельник Б.М., голова первинної організації ветеранів освіти Індустріального району Башилова Л.Ф., представники ВНЗ військового спрямування, депутати Харківської обласної та міської рад, керівники навчальних закладів району, учнів, батьки, вчителі.
ДОКЛАДНІШЕ
17.10.2017 Pайонний турнір юних фізиків
   12.10.2017 на базі ХСШ № 155 відбувся районний турнір юних фізиків.
Результати районного етапу турніру юних фізиків
11.10.2017 Pайонні змагання серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з з легкоатлетичної естафети
   10.10.2017 на базі ХЗОШ № 157 відбулися фінальні районні змагання серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з легкоатлетичної естафети.
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда ХСШ № 119;
ІІ місце - команда ХЗОШ № 70;
ІІІ місце - команда ХГ № 163.
10.10.2017 Pайонні змагання серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з легкоатлетичного чотириборства
   05.10.- 06.10.2017 на базі ХЗОШ № 118 відбулися районні змагання серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з легкоатлетичного чотириборства.
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда ХСШ № 85;
ІІ місце - команда ХГ № 163;
ІІІ місце - команда ХЗОШ № 118.
06.10.2017 Про відзначення Дня захисника України
   На сайті МОН України розміщено лист МОН України від 19.09.2017 № 1/9-505 ''Про відзначення Дня захисника України'', який містить методичні рекомендації, розроблені Українським інститутом національної пам'яті.
У цьому році пропонується в загальноосвітніх навчальних закладах провести День захисника України під гаслом «Відповідь нескореного народу» та активно висвітлювати його на веб-сторінках навчальних закладів та управління освіти.
06.10.2017 Розпочато реєстрацію учасників конкурсу «Учитель року»
   1 жовтня розпочалась реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018». Цього року конкурс проводиться у чотирьох номінаціях: «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізика» та «Фізична культура».
Учасниками змагань можуть стати вчителі шкіл, які мають стаж педагогічної роботи не менше ніж 5 років.
Реєстрація для участі у конкурсі триватиме до 22 жовтня.
06.10.2017 Pайонний турнір юних винахідників і раціоналізаторів
   05.10.2017 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних винахідників і раціоналізаторів.
Результати районного етапу турніру юних винахідників і раціоналізаторів
06.10.2017 ''Ніч Науки''
   30.09.2017 старшокласники загальноосвітніх навчальних закладів району брали участь у традиційному заході - Ніч Науки. У цьому році учні відвідували: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Українську інженерно-педагогічну академію. Із зацікавленістю випускники ознайомилися з досягненнями та інноваційними відкриттями провідних вищих навчальних закладів в сфері енергоефективності й отримали можливість скоригувати власні професійні наміри.
29.09.2017
Шановні колеги!
Щиро вітаю Вас з Днем працівників освіти!

Професія вчителя відрізняється з поміж інших унікальністю, адже дозволяє людству відтворювати себе в наступному поколінні. Бути учителем – велике мистецтво й щоденна праця, яку обирають серцем і залишаються вірними їй на все життя.
Висловлюю усім освітянам сердечну вдячність за невтомну працю, за невимовне терпіння, життєве покликання сіяти мудрість і знання.
Бажаю Вам творчих успіхів, натхнення й оптимізму, міцного здоров’я, злагоди і щастя у сім’ях. Нехай кожен Ваш день розпочинається усмішкою, а завершується відчуттям задоволення, думки ваші і вчинки проміняться добром і щедрістю, а серце зігрівається щирою вдячністю батьків і ваших вихованців.

З повагою,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

29.09.2017 Pайонний турнір юних географів
   28.09.2017 на базі ХСШ № 80 відбувся районний турнір юних географів.
Результати районного етапу турніру юних географів
28.09.2017 Свято, присвячене Дню працівника освіти
   27.09.2017 під патронатом Харківського міського голови Г.А. Кернеса, за ініціативи адміністрації Індустріального району Харківської міської ради та за підтримки народного депутата України В.Ю. Мисика відбулося свято, присвячене Дню працівника освіти.
Кращі педагоги району були нагороджені Подякою Харківського міського голови, грамотами народного депутата України В.Ю.Мисика, Почесними грамотами адміністрації Індустріального району, грамотами Департаменту освіти ХМР, а також їм були вручені подарунки та квіти від Народного депутата України В.Ю.Мисика.
Чудовим подарунком для всіх присутніх від В.Ю.Мисика став концерт, учасниками якого були Заслужені артисти України Дмитро Шепеленко, Ян Костирко, Андрій Тимошенко, Наталія Шкурко, Олександр Кварта.
ФОТОЗВІТ
28.09.2017 «Спортивна родина – здорова нація»
   В рамках Дня фізичної культури і спорту в Індустріальному районі відбулися спортивні свята - «Спортивна родина – здорова нація», які підготував та провів КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» спільно з навчальними закладами району.
Свята пройшли на базах ХЗОШ №104 та 118 у формі змагання «Тато, мама, я – спортивна родина».
ДОКЛАДНІШЕ
28.09.2017 Нарада-семінар за темою «Від ЗНО-2017 до ЗНО-2018: деякі підсумки та перспективи»
   25.09.2017 на базі ХСШ № 119 було проведено нараду-семінар за темою «Від ЗНО-2017 до ЗНО-2018: деякі підсумки та перспективи» для директорів загальноосвітніх навчальних закладів, заступників директорів з навчально-виховної роботи, керівників РМО, вчителів, які викладають в 11-х класах предмети, що виносяться на ЗНО. Учасниками заходу були директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Сидоренко О.Л., заступник директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Русанова Н.О., методисти організаційно-методичного відділу Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Кубатко Л.І., Ханікова В.О.
27.09.2017 Опубліковано Закон України ''Про освіту''
   Газета Верховної Ради ''Голос України'' опублікувала закон ''Про освіту'' у №178-179 від 27 вересня. Відповідно до положень закону, він набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, окрім деяких положень – тобто вже у четвер, 28 вересня.
25.09.2017 День відкритих дверей на базі Харківського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи»
  
23.09.2017 учні шкіл Індустріального району взяли участь у Дні відкритих дверей, який проходив на базі Харківського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи». Для майбутніх абітурієнтів було проведено екскурсію по навчальному закладу, учні відвідали кафедри менеджменту, іноземних мов, фізичної культури.
25.09.2017 Mіський турнір юних економістів
  
23.09.2017 на базі ХНЕУ імені С. Кузнеця відбувся міський турнір юних економістів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Повторіхін Микита, учень 10 класу ХЗОШ № 157 (учитель - Коваленко Т.Ф.);
- Литовченко Альона, учениця 10 класу ХЗОШ № 157 (учитель - Коваленко Т.Ф.);
- Голуб Яна, учениця 11 класу ХГ № 163 ( учитель – Кравченко А.О.);
- Чуюн Валерія, учениця 11 класу ХЗОШ № 26 (учитель – Паталашка О.О.);
- Іванова Катерина, учениця 10 класу ХЗОШ № 168 (учитель – Селевко О.В.).
Команда учнів отримала Диплом учасника.
25.09.2017 Досвід реалізації Всеукраїнських проектів «Юний миротворець», «Школа миру»
   «З миром у серці, з миром у душі» – фільм, скомбінований з відеороликів навчальних закладів району. Своїм досвідом реалізації Всеукраїнських проектів «Юний миротворець», «Школа миру» поділилися ЗНЗ №№15, 26, 75, 80, 85, 118, 119, 121, 155, 163.
Кращими визначено відеоролики:
І місце – ХСШ №80;
ІІ місце – ХСШ №155;
ІІІ місце – КЗ «ХСШ №15».
25.09.2017 Громадська акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти»
   22.09.2017 на базі КЗ «ХСШ №15» за участю спеціалістів Індустріального районного відділу Головного управління ДСНС України в Харківській області проведено громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти» з метою навчання основам пожежної безпеки, роз’яснення питань безпеки життєдіяльності, популяризації професії рятувальника.
25.09.2017 Cоціальна екскурсія «Мандрівка до Чугуєва рєпінськими місцями»
   22.09.2017 за ініціативи Харківського міського голови Г.А. Кернеса для дітей пільгових категорій Індустріального району проведена соціальна екскурсія «Мандрівка до Чугуєва рєпінськими місцями».
Учасниками програми стали 40 учнів загальноосвітніх навчальних закладів №№40, 71, 85, 157, 163 – діти, які знаходяться під опікою, діти з багатодітних, малозабезпечених та неповних сімей та сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
Під час 5-годинної автобусної екскурсії діти відвідали майстерні, музей-садибу І.Ю. Рєпіна, краєзнавчий музей, ознайомилися з біографією та творчим спадком видатного живописця Харківщини Іллі Юхимовича Рєпіна, з побутом перших людей на території Слобожанщини, стали учасниками майстер-класу з опішняної керамики, брали участь у конкурсах та іграх, інтерактивному занятті з археології, дослідженні властивостей каміння.
Фотозвіт
22.09.2017 Акція «Бережи кожну мить», присвячену Міжнародному дню мира
   З 14.09.2017 по 22.09.2017 в навчальних закладах Індустріальнго району було проведено акцію «Бережи кожну мить», присвячену Міжнародному дню мира.
Аркуші різнокольорового паперу, стилізовані під «кадри» фотоплівки, за допомогою прищіпок та біндерів було розімщено на мотузці.
На аркушах учні описали найяскравіші миті свого мирного життя: ті, які їм найбільше запамяталися; ті, якими б вони хотіли поділитися з оточуючими; ті, які б вони хотіли, щоб пережили й інші люди.
Всі записи були виконані від руки у вільній формі. Такі важливі миті були описані не тільки у прозі, а намальовані олівцями та перекладені у віршовану форму.
Акція спрямована показати важливість кожної мирної миті та необхідність збереження миру на всій Землі.
ДОКЛАДНІШЕ
22.09.2017 Pайонний урочистий захід «Мир дітям світу», присвячений Міжнародному дню мира
   21.09.2017 на базі ХСШ №119 за підтримки Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради та за ініціативи Управління освіти, з метою виховання в учнівської молоді громадянськості, миротворчості, патріотизму та любові до України проведено районний районний урочистий захід «Мир дітям світу», присвячений Міжнародному дню мира.
105 учнів ЗНЗ Індустріального району урочисто прийнято до лав кандидатів у «Юні миротворці» відповідно до діючих у місті Харкові Всеукраїнських проектів «Юний миротворець» та «Школа миру».
На заході були присутні почесні гості: Самойлов Сергій Анатолійович, координатор Всеукраїнських проектів «Юний миротворець», «Школа миру» у Харківській області, голова Харківської обласної громадської організації миротворців; Кравченко Сергій Васильович, полковник запасу, миротворець місії ООН в Косово, учасник бойових дій; Башилова Людмила Федорівна, голова Ради ветеранів адміністрації Індустріального району, Кварта Олександр, співак України.
ДОКЛАДНІШЕ
21.09.2017 Pайонний турнір юних правознавців
   21.09.2017 на базі ХЗОШ № 26 відбувся районний турнір юних правознавців.
Результати районного етапу турніру юних правознавців
21.09.2017 МОН України визначило терміни проведення ЗНО-2018 МОН
   Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року № 1287 затверджено Календарний план підготовки та проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, що визначає основні етапи підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а також терміни їх реалізації.
Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 06 лютого по 19 березня 2018 року. Вносити зміни до реєстраційних даних учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 02 квітня 2018 року.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 22 травня по 13 червня 2018 року. Тестування відбудуться:
- з математики – 22 травня,
- з української мови і літератури – 24 травня,
- з іспанської, німецької, французької мов – 29 травня,
- з англійської мови – 01 червня,
- з біології – 04 червня,
- з історії України – 06 червня,
- з географії – 08 червня,
- з фізики – 11 червня,
- з хімії – 13 червня.
21.09.2017 Kонкурс портфоліо лідерів учнівського самоврядування ЗНЗ району ''Крокуй до успіху''
   18.09.2017 на базі КЗ «ПДЮТ ''ІСТОК'' відбувся конкурс портфоліо лідерів учнівського самоврядування ЗНЗ району ''Крокуй до успіху''.
Призові місця посіли:
І місце – Качанова Анастасія (11-А, ХЗОШ №71);
ІІ місце – Гордієнко Олександра (11-А, ХСШ №119), Рубіна Діана (11-А, ХЗОШ №26);
ІІІ місце – Цой Данило (8-А, ХЗОШ №113).
21.09.2017 Звітно-виборча конференція районної ДЮГО «Сузір’я»
   18.09.2017 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбулась звітно-виборча конференція районної ДЮГО «Сузір’я». На заході були присутні голови, представники активу та куратори учнівського самоврядування навчальних закладів. Куратор ДЮГО Самойленко О.Ю. звітував про роботу районного учнівського самоврядування у минулому навчальному році. Голова районного Прес-центру Рощупкін Максим, учень 11 класу ХЗОШ 157, розповів про особливості роботи над районною газетою у поточному навчальному році.
Шляхом таємного голосування був обраний керівний склад районної ДЮГО «Сузір’я» на 2017/2018 навчальний рік:
• Голова районної ДЮГО: Хлєбніков Андрій, учень 10-А класу ХСШ №119;
• Заступнки голови ДЮГО: Замурій Ірина, учениця 11 класу ХЗОШ №113 та Агаджанова Аліна, учениця 10 класу ХЗОШ №118.
21.09.2017 Pайонний турнір юних біологів
   19.09.2017 на базі ХЗОШ № 70 відбувся районний турнір юних біологів.
Результати районного етапу турніру юних біологів
18.09.2017 Pайонний турнір юних хіміків
   14.09.2017 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних хіміків.
Результати районного етапу турніру юних хіміків
18.09.2017 Pайонний турнір юних економістів
   13.09.2017 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних економістів, у якому взяли участь понад 60 учнів всіх ЗНЗ району.
Результати районного етапу турніру юних економістів
15.09.2017 З 1 жовтня стартує реєстрація на конкурс «Учитель року-2018»
   1 жовтня розпочинається реєстрація на конкурс «Учитель року-2018», що має виявити педагогів, готових до реформування освіти. Про це йшлося під час засідання центрального оргкомітету змагань.
Переможці конкурсу отримають звання «Заслужений вчитель України» та грошові винагороди, лауреати - грамоти Кабінету Міністрів та ВРУ.
Цьогоріч змагання проводитимуть у чотирьох номінаціях: «Українська мова та література», «Фізика», «Німецька мова» та «Фізична культура».
Основні фахові змагання вчителів відбуватимуться публічно, про що йдеться в умовах конкурсу.
Вперше конкурсантів реєструватимуть на єдиній платформі, яку надала компанія «Майкрософт Україна». Посилання на реєстраційну форму буде розміщено на сторінці МОН 1 жовтня. А реєстрація триватиме до 22 жовтня 2017 року.
У фіналі конкурсу педагоги представлять коротке відеорезюме - міні-розповідь про досвід роботи у школі та унікальні напрацювання. Також конкурсанти продемонструють педагогічну майстерність у конкурсі «Методичний практикум».
(за матеріалами сайту МОН України)
15.09.2017 Ярмарок вакансій
   15.09.2017 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся Ярмарок вакансій. Захід був організований Харківським обласним та Харківським міським центрами зайнятості, за підтримки адміністрації Індустріального району Харківської міської ради. Мешканців та учнів 11-х класів шкіл Індустріального району привітали голова адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, депутат Харківської міської ради Вельможна О.І., заступник директора Харківського обласного центру зайнятості Толстих А.І., директор Харківського міського центру зайнятості Піженко С.В.
Учні мали можливість поспілкуватися з представниками 22 підприємств регіону, взяти участь у цікавій інтерактивній квест – вікторині «Місто професій». Кожен учень пройшов психологічне тестування з вибору професії та взяв участь у тренінгу «Моя професія за покликанням».
15.09.2017 Tурнір з футболу «Осінній кубок»
   15.09.2017 розпочався традиційний турнір з футболу «Осінній кубок» для учнів шкіл Індустріального району, який проводиться під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса за підтримки народного депутата України В.Ю.Мисика.
Вітаємо юних футболістів з початком змагань, бажаємо подальших успіхів та перемог!
15.09.2017 Заняття Школи молодого класного керівника
   12.09.2017 на базі ХСШ №85 відбулося заняття Школи молодого класного керівника на тему «Організація роботи класного керівника на початку навчального року».
ДОКЛАДНІШЕ
15.09.2017 Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів
   Урядом удосконалено нормативно-правове регулювання та механізм ведення обліку дітей шкільного віку та учнів з метою забезпечення здобуття ними загальної середньої освіти.
Затверджено відповідний Порядок ведення зазначеного обліку.
08.09.2017 Pайонний турнір юних математиків
   07.09.2017 на базі ХЗОШ № 70 відбувся районний турнір юних математиків.
Результати районного етапу турніру юних математиків
08.09.2017 Проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання в 2018 році
   Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти. Відповідний наказ від 31.07.2017 №1103 підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
До переліку предметів, що будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації включено тести ЗНО з української мови і літератури (частина тесту з української мови), математики або історії України (частина тесту періоду ХХ - початку ХХІ століття), а також одного з навчальних предметів за вибором випускника: історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мови.
Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.
06.09.2017 Парламент ухвалив освітню реформу
   Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про освіту». Законопроект № 3491-д підтримали 255 народних депутатів.
За словами міністра освіти та науки Лілії Гриневич, головною новацією цього законопроекту є визнання таким, що втратив силу, закону «Про освіту» 1991 року та введення навчання учнів за програмою 12-річної повної загальної середньої освіти для початкової та профільної середньої освіти з вересня 2018 року, для базової середньої освіти з 1 вересня 2022 року.
Повна середня освіта буде складатися з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, профільної середньої освіти тривалістю 3 роки.
Результати навчання учнів після завершення кожного з рівнів освіти будуть оцінюватися шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися у вигляді зовнішнього незалежного тестування чи для учнів молодшої школи здійснюватися лише з метою моніторингу.
06.09.2017 Календар проведення міських учнівських інтелектуальних змагань
   На сайті Департаменту освіти Харківської міської ради оприлюднено календар проведення міських учнівських інтелектуальних змагань у 2017/2018 навчальному році.
01.09.2017 Свято Першого дзвоника
   1 вересня у всіх загальноосвітніх навчальних закладах району були проведені святкові лінійки.
ФОТОЗВІТ
01.09.2017
  
Шановні колеги, діти та батьки!

Сьогодні наша держава зустрічає День знань - справжнє свято мудрості, доброти і людяності. Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, часто нелегкої, дороги – дороги до знань, до нових звершень. Особливим і, безперечно, визначальним у житті він стане для наших першачків, які, тримаючись за батьківські руки, вперше ступлять на незвіданий шлях. Не менш важливим він буде для одинадцятикласників, яким доведеться обирати професійну стезю. Вірю, що ви підете обраним шляхом твердо і впевнено, здобудете багато славних перемог, досягнете вершин професійного успіху.
З усією теплотою серця висловлюю слова подяки вчителям за щоденну напружену, титанічну працю, за високий професіоналізм, вірність покликанню і любов до учнів!
Нехай цей навчальний рік відкриє перед молоддю нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей. З нагоди свята бажаю Вам незабутніх миттєвостей шкільного життя та справжніх відкриттів!

З повагою,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

31.08.2017 Перелік навчальної літератури, рекомендованої для використання в дошкільних навчальних закладах
   Міністерство освіти і науки України оприлюднило лист від 17.08.2017 № 1/11-8268 «Про Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році».
Перелік оновлюватиметься в режимі онлайн з урахуванням терміну дії грифів, виданих навчальній літературі, відповідно до рішень комісії з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти МОН України і буде постійно доступним для ознайомлення.
30.08.2017 Перший урок у 2017/2018 навчальному році
   У рамках реалізації Концепції Нової української школи, в умовах децентралізації середньої освіти підвищується автономія навчальних закладів. Враховуючи той факт, що Міністерством освіти і науки України цього року тематика Першого уроку не визначена, у 2017/2018 навчальному році конкретну тему Першого уроку навчальні заклади визначають самостійно. Головна мета Першого уроку – формування в учнів нового європейського світогляду, національної свідомості, поваги до рідної мови, шляхом окреслення ролі України у світі.
Докладніше
30.08.2017 Рекомендації серпневої конференції педагогічних працівників
   Рекомендації серпневої конференції педагогічних працівників та інформаційно-аналітичний збірник «Основні підсумки діяльності Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради та навчальних закладів у 2016/2017 навчальному році та завдання на 2017/2018 навчальний рік» розміщено за посиланням: https://kharkivschool.wixsite.com/konf-2017.
30.08.2017 Пленарне засідання серпневої конференції педагогічних працівників району
   30.08.2017 у великій залі Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради відбулась серпнева конференція педагогічних працівників району, у якій взяли участь: голова Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможна О.І., заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г., помічники депутатів Харківської міської ради, керівники та педагогічні працівники навчальних закладів.
Докладніше
Серпнева конференція - 2017
  
Шановні колеги, батьки та учні!

З метою підготовки до районної серпневої конференції 2017 року ми створили окремий невеликий сайт, який призначений для громадського обговорення та вирішення проблем, що стоять перед освітянами у 2017/2018 навчальному році.
На сторінках сайту ми представляємо Вашій увазі інформацію про систему освіти району, результати, які ми досягли у минулому 2016/2017 навчальному році, та запрошуємо взяти участь в опитуваннях. Ваші відповіді дозволять нам знайти нові ідеї та вдосконалити систему управління. Дякуємо за співпрацю!
23.08.2017 Мітинг-реквієм біля військового поховання у сквері імені Петра Кандаурова
   22.08.2017 біля військового поховання у сквері імені Петра Кандаурова відбувся районний мітинг-реквієм, присвячений 74-й річниці визволення Харкова від нацистських загарбників та Дню міста. На мітингу були присутні голова Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможна О. І., депутати Харківської міської ради, начальник Управління освіти Збицька О.Л., керівники навчальних закладів, представники підприємств міста, мешканці району, ветерани Другої світової війни, учні й вихованці навчальних закладів.
ФОТОЗВІТ
23.08.2017 Мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів біля військових поховань на вулиці Луї Пастера
   22.08.2017 біля військового поховання у сквері імені Петра Кандаурова відбувся районний мітинг-реквієм, присвячений 74-й річниці визволення Харкова від нацистських загарбників та Дню міста. На мітингу були присутні голова Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможна О. І., депутати Харківської міської ради, начальник Управління освіти Збицька О.Л., керівники навчальних закладів, представники підприємств міста, мешканці району, ветерани Другої світової війни, учні й вихованці навчальних закладів.
23.08.2017 Pайонний конкурс малюнків на асфальті «Харків у різнокольорових барвах»
   21.08.2017, напередодні 74-ї річниці визволення Харкова вувід фашистських загарбників, у сквері ім. П.Кандаурова відбувся районний конкурс малюнків на асфальті «Харків у різнокольорових барвах», в якому взяло участь 50 дітей навчальних закладів району.
Захід пройшов під патронатом Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, за підтримки депутата Харківської міської ради Нехорошкова Р.Б. Всі учасники конкурсу отримали солодкі призи – морозиво.
Управління освіти вітає переможців:
І місце -ХСШ №80 (Маслова Ганна, Сополєва Тетяна);
ІІ місце – КЗ «ХСШ №15» ( Бондаренко Дарина, Стадник Катерина),
ХЗОШ № 26 (Ковальська Вікторія, Капарчук Поліна);
ІІІ місце – ХЗОШ № 70 (Тімошкова Оксана, Король Христина),
ХЗОШ № 104 (Евтяхова Софія, Діхтяр Ельвіра),
ХЗОШ № 113 (Іщенко Валерія, Ісаева Софія).
ФОТОЗВІТ
23.08.2017 МОН надало школам переліки програм і літератури
   Міністерством освіти надано переліки навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих відомством для використання у початкових класах, основній і старшій школі, а також відповідні переліки для використання у школах з навчанням мовами національних меншин. Відповідний лист від 17.08.2017 № 1/11-8269 підписаний заступником міністра Павлом Хобзеєм.
У Міністерстві освіти звертають увагу освітян на те, що вказані переліки постійно доповнюватимуться новими назвами навчально-методичних посібників за результатами їх розгляду відповідними предметними комісіями Науково-методичної ради з питань освіти, а також оновлюватимуться з урахуванням терміну дії грифів і будуть доступними для ознайомлення в режимі онлайн.
23.08.2017 Веб-конференції для вчителів з усіх навчальних предметів
   28-31 серпня 2017 року Національна академія педагогічних наук України проводить традиційні веб-конференції в режимі онлайн трансляції для вчителів з усіх навчальних предметів. Під час цих заходів на підставі методичних рекомендацій, підготовлених спільно МОН і НАПН України, буде висловлено поради вчених академії щодо реалізації концепції «Нова українська школа», оновлених навчальних програм для 5-9 класів, подано коментарі до змісту нових підручників, що запроваджуються цього навчального року, ознайомлено освітян із новітніми результатами науково-педагогічних досліджень.
Умови реєстрації на сайті www.augustconf.org.
23.08.2017 Електронні версії підручників для 9 класу
   Цього року Міністерство освіти і науки вперше разом із плановим друком підручників закупило у видавництв електронні версії книг. Таким чином у вільному доступі для усіх бажаючих є повний комплект підручників для 9 класу з усіх предметів, найменувань та авторства, що закуповувалися 2017 року. Завантажити книги можна на сайті Інституту модернізації змісту освіти, які розділені відповідно до навчальних предметів.
23.08.2017 Мітинг-реквієм, присвячений 74-річниці визволення м. Харкова від нацистських окупантів
   21.08.2017 на території Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту на місці єврейського гетто періоду окупації Харкова 1941-1943 років» проведено мітинг-реквієм, присвячений 74-річниці визволення м. Харкова від нацистських окупантів.
На мітингу були присутні заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О. Г., начальник Управління освіти Збицька О.Л., голова Харківського обласного комітету «Дробицький Яр» Леонідов Л.П., ветерани та мешканці району, представники ОБСЄ, громадських організацій, учні ЗНЗ району. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Голокосту та всіх загиблих у Другій світовій війні, урочисто поклали квіти до Стіни скорботи.
23.08.2017 ХХХІІ Міжнародний традиційний легкоатлетичний марафон «Визволення»
   20.08.2017 учні та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів Індустріального району взяли участь у ХХХІІ Міжнародному традиційному легкоатлетичному марафоні «Визволення», який присвячений 363-й річниці міста, 26-й річниці Незалежності України та 74-й річниці визволення міста Харкова.
19.08.2017 Про деякі питання щодо організації виховної роботи в навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році
   Міністерство освіти і науки України оприлюднило лист від 27.07.2017 № 1/9-413 «Про деякі питання щодо організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році». У листі надано аналітичні матеріали щодо проблемних питань, які мають місце в дитячому середовищі, а також перелік важливих українських та міжнародних пам’ятних та ювілейних дат.
19.08.2017 Про внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання
   Уряд ухвалив рішення щодо внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах з метою його удосконалення шляхом перегляду окремих позицій щодо організації діяльності та наповнюваності класів з інклюзивним навчанням; змістового наповнення програмового матеріалу для таких учнів, переліку осіб, які мають право забезпечувати освітні, соціальні потреби дітей з особливими потребами та приведення термінології у відповідність до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.
Передбачено надати право керівникові загальноосвітнього навчального закладу приймати рішення щодо організації класів з інклюзивним навчанням на підставі заяви батьків або законних представників дитини з особливими освітніми потребами; визначити кількість учнів з особливими освітніми потребами, які можуть навчатися у класах з інклюзивним навчанням; розроблення для кожного учня з особливими освітніми потребами індивідуальної програми розвитку, яка забезпечує здійснення навчального процесу з урахуванням особливостей психофізичного розвитку дитини та затвердження її зразка; надання права забезпечувати освітні та соціальні потреби дітей із складними порушеннями розвитку, під час їх перебування в загальноосвітньому навчальному закладі, соціальним працівникам, батькам або особам, уповноваженими ними.
15.08.2017 Міністерство освіти і науки України роз'яснило, як викладати предмети в новому навчальному році
   Міністерство освіти і науки України розробило методичні рекомендації викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році.
11.08.2017 Засідання Районної батьківської ради в оновленому складі
   09.08.2017 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відповідно до Положення про Районну батьківську раду Індустріального району м. Харкова відбулося проведення засідання Районної батьківської ради в оновленому складі, в якому взяли участь 42 представники батьківської громадськості від навчальних закладів району.
Під час зборів було переобрано голову Районної батьківської ради, яким залишився представник батьківського комітету ХГ №163 Сокарєв С.О.,та затверджено новий склад Районної батьківської ради та кандидатури для участі у ІІ міському форумі батьківської громадськості, якими стали всі 42 представники навчальних закладів району.
Шляхом відкритого голосування обрано кандидатів до нового складу Міської батьківської ради – батьків ХСШ №119, ХГ №163, ДНЗ №93, ДНЗ №150.
Начальник Управління освіти Збицька О.Л. запросила батьків до активної співпраці та відповіла на їх запитання.
11.08.2017 МОН надало перелік програм для позашкільних закладів
   Міністерство освіти і науки надало для використання перелік навчальних програм із позашкільної освіти, що отримали гриф МОН та рекомендовані до використання у позашкільних навчальних закладах у 2017/18 навчальному році (лист МОН від 04.08.2017 №1/9-429).

У Міносвіти повідомляють, що у 2017 році 29 навчальних програм з позашкільної освіти дослідницького, експериментального, туристсько-краєзнавчого, фізкультурно-спортивного, художньо-естетичного та науково-технічного напрямів позашкільної освіти отримали гриф МОН та схвалені до використання.
Навчальні програми з позашкільної освіти опубліковані на сайтах Інституту модернізації змісту освіти та державних центрів позашкільної освіти.
11.08.2017 Оприлюднені електронні версії підручників для 9 класу
   Видавництва, що цього року друкують шкільні підручники для учнів 9-х класів почали надавати Міністерству освіти і науки електронні версії підручників для розміщення у вільному доступі.
Більшість електронних версій шкільних підручників для цьогорічних дев'ятикласників вже оприлюднена Інститутом модернізації змісту освіти.
Публікація електронних версій підручників у вільному доступі є обов'язковою вимогою Міністерства освіти. Ця новація цього року використовується відомством вперше.
11.08.2017 2017/2018 навчальний рік - Рік німецької мови в Україні
   Рішення про проведення Українсько-німецького року мов було прийнято у 2016 році міністрами закордонних справ обох країн, щоб через 25 років після початку дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру та дружбу між Німеччиною та Україною, а також ще більше розвинути співпрацю у сферах освіти та культури.
Урочисте відкриття відбудеться в рамках проведення спільного Фестивалю мови та культури у вересні 2017 року в місті Києві. Спільний Рік мов завершиться влітку 2018 року проведенням міжнародного Освітнього конгресу. Протягом всього року мова та література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів та європейських цінностей.
Організаторами Українсько-німецького року мов 2017/2018 є Міністерство закордонних справ Федеративної республіки Німеччини, Посольство Німеччини в Україні та Goethe-Institut в Україні (координація проекту) за домовленістю з Міністерством освіти і науки та Міністерством закордонних справ України. При плануванні та проведенні проектів і заходів відбувається тісна взаємодія з іншими німецькими культурними та мовними організаціями в Україні, а також з українськими партнерами, які входять до їхньої розгалуженої мережі.
08.08.2017 Безкоштовне он-лайн вивчення англійської мови
   З вересня усі українські школярі зможуть долучитися до безкоштовного он-лайн вивчення англійської мови на платформі Lingva.Skills, яка схвалена Міністерством науки і освіти України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах.
Для участі в проекті потрібно на сайті www.lingva.ua подати заявку від навчального закладу, вказавши назву, приблизну кількість бажаючих вивчати англійську та контактний e-mail. З представником навчального закладу зв’яжеться координатор, відправить проект офіційного листа, який потрібно підготувати, та подальші інструкції.
27.07.2017 Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня
   Наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2017 №1021 ''Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня'' затверджено план заходів щодо запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня на 2017 - 2018 pp. та орієнтовний перелік засобів навчання в початковій школі.
27.07.2017 Про типові навчальні плани для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів
   Рішенням Колегії МОН від 22 липня 2017 року, протокол № 5/3-2, схвалено типові навчальні плани для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів (додаються).
24.07.2017 Громадське обговорення проекту Державного стандарту початкової освіти
   Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект Державного стандарту початкової освіти.
Документом визначено: мету та принципи організації освітнього процесу у початковій школі; загальну характеристику змісту навчання, що охоплює перелік освітніх галузей; державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, поданих через мету, загальні цілі, уміння і загальні очікувані результати навчання за освітніми галузями; співвідношення між освітніми галузями і гранично допустимим навантаження, що подано в Базовому навчальному плані.
Цим проектом передбачено впровадження нового змісту освіти, який ґрунтується на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві. Формування знань, умінь, що є сутністю компетентнісного підходу, забезпечують у майбутньому здатність особистості успішно навчатися, провадити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти і брати участь у справах громади.
Крім того, для громадського обговорення пропонується проект типових навчальних планів, розроблених на основі зазначеного вище Базового навчального плану.
Зауваження та пропозиції необхідно надсилати до 15 серпня 2017 року за електронними адресами: a_lototska@mon.gov.ua, dpo@imzo.gov.ua.
(за матеріалами сайту http://mon.gov.ua/)
24.07.2017 Скасовані санітарні норми використання комп'ютерів у школах
   Міністерство охорони здоров’я скасувало державні санітарні правила та норми влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах. Відповідний наказ підписаний в.о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун.
Як відомо, у червні міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що санітарні норм для використання комп’ютерної техніки в Україні є застарілими.
(за матеріалами сайту http://osvita.ua/)
17.07.2017 Завдання міських турнірів
   На сайті Департаменту освіти Харківської міської ради розміщено завдання Х міського турніру юних географів та X міського турніру юних правознавців.
05.07.2017 Головні зміни у програмах 5-9 класів
   Команда проекту з оновлення навчальних програм 5-9 класів розповіла про головні зміни в програмах. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти.
Переглянути звернення координаторів, модераторів та керівників робочих груп можна в короткому відео, що було записано платформою EdEra.
. Також окремо буде створено відео з методичними рекомендаціями до оновлених програм, яке буде оприлюднено до кінця липня.
Нагадаємо, у червні цього року Міністерством освіти було затверджено 40 оновлених навчальних програм для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Лілією Гриневич. Також програмам наданий гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України».
29.06.2017 Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека-2017»
   Наказом Міністерства освіти і науки України від 27.06.2017 №939 ''Про результати 3-го (всеукраїнського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2017» визначено переможців та лауреатів конкурсу.
Вітаємо Чорну Ірину Вікторівну, завідувача бібліотеки Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 88 імені О. Г. Зубарева Харківської міської ради Харківської області, яка стала лауреатом у номінації «Бібліотека – виховний простір навчального закладу».
29.06.2017 Законопроект «Про освіту» схвалений комітетом Ради
   Парламентський комітет з питань науки і освіти прийняв поправки до проекту нового закону «Про освіту» та рекомендував його до прийняття.
За словами міністра освіти Лілії Гриневич, стрижнева ідея законопроекту це конкурентоспроможний, сучасний патріот, інноватор, розвинена особистість, яка розбудовуватиме модерну європейську Україну.
Законопроект може бути розглянутий парламентом 11 липня.
(за матеріалами сайту http://osvita.ua/)
26.06.2017 Випускні вечори
   24.06.2017 в загальноосвітніх навчальних закладах відбулися випускні вечори. Атестати про повну загальну середню освіту отримали 590 учнів. Урочисті заходи відвідали представники Управління освіти та Адміністрації Індустріального району, депутати Харківської міської ради, випускники минулих років.
За особливі успіхи у вивченні окремих предметів найкращим учням шкіл було вручено Похвальні грамоти, 20 учнів нагороджено золотими медалями, 13 – срібними, а батьки випускників-медалістів отримали листи-подяки від Харківського міського голови Г.А.Кернеса.
Випускники з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали цінні подарунки від Харківського міського голови.
ФОТОЗВІТ
22.06.2017 Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах
   Міністерство освіти і науки України видало лист «Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах» від 13.06.2017 № 1/9-322. До листа додано інструктивно-методичні рекомендації «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році».
16.06.2017 Літнє оздоровлення
   З 29.05.2017 по 16.06.2017 працювали дитячі табори з денним перебуванням на базі усіх 18 ЗНЗ, які охопили відпочинком понад 3500 дітей. 822 учні змістовно та весело провели час у мовних групах на базі ДТВ. Нестандартні завдання, спрямовані на розвиток мислення та мовних навичок, захоплювали дітей не гірше, ніж прогулянки парками міста. Усі відпочиваючі мали можливість відвідувати басейни, подорожувати, спілкуватися з волонтерами. Час майнув як одна мить.
ФОТОЗВІТ
15.06.2017 Оприлюднено результати ЗНО з шести предметів
   Результати зовнішнього оцінювання з української мови і літератури, англійської, німецької, іспанської, французької мов, математики розміщені на інформаційних сторінках учасників.
Таблиці переведення тестових балів у рейтингову оцінку за шкалою 100-200 балів та таблиці відповідності тестових балів оцінкам рівнів навчальних досягнень (за шкалою 1–12 балів) вже оприлюднені на сайті Українського центру в розділі «Предмети ЗНО».
У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результату учасник зовнішнього оцінювання може подати апеляційну заяву в письмовій формі до Українського центру оцінювання якості освіти. Апеляційні заяви щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, англійської, німецької, іспанської, французької мов, математики можна подавати протягом 5 календарних днів із дня офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета, ураховуючи день оголошення. Детальніше з процедурою подання апеляції можна ознайомитися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Апеляції».
(за матеріалами сайту testportal.gov.ua)
15.06.2017 Визначено пороговий бал «склав/не склав» з шести предметів
   14 червня відбулося перше засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порога «склав/не склав». На засіданні визначено пороговий бал «склав/не склав» для тесту з української мови і літератури, математики, англійської, німецької, французької, іспанської мов. Члени експертної комісії після обговорення ухвалили рішення встановити пороговий бал з української мови і літератури, що відповідає 24 тестовим балам, з математики – 11 тестових балів, з англійської, німецької, французької, іспанської мов – 14 тестових балів.
Засідання експертних комісій зі встановлення порога «склав/не склав» з історії України, російської мови, біології відбудеться 16 червня, а з фізики, географії, хімії – 22 червня.
(за матеріалами сайту testportal.gov.ua)
15.06.2017 Оновлені програми для 5-9 класів
   Наказом МОН України від 07.06.2017 №804 затверджено оновлені навчальні програми для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Передбачається, що оновлення програм 5-9 класів сприятиме формуванню ключових компетентностей школярів, таких як: спілкування державною та іноземними мовами, математичної компетентності, основних компетентностей у природничих науках і технологіях, інформаційно-цифрової компетентності, умінню вчитися впродовж життя, ініціативності і підприємливості, соціальної та громадянської компетентності тощо.
Також представниками робочих груп надані роз'яснення ключових змін оновлених програм для учнів 5-9 класів.
Навчальні програми (перейти на сайт mon.gov.ua)
09.06.2017 Визначено структуру 2017/2018 навчального року
   У листі МОН України від 07.06.2017 №1/9-315 визначено структуру 2017/18 навчального року та надані роз'яснення щодо розробки навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів на наступний навчальний рік.
Варіанти щорічних Типових навчальних планів школи обиратимуть самостійно залежно від типу закладу, його спеціалізації, освітніх запитів учнів і їхніх батьків та з урахуванням кадрового та матеріально-технічного забезпечення.
На 2017/2018 навчальний рік робочі навчальні плани розробляються:
для 1-4 класів - за Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом МОНмолодьспорту України від 10.06.2011 № 572 (із змінами);
для 5-9-х класів - за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня, затвердженими наказом МОНмолодьспорту України від 03.04.2012 № 409 (із змінами);
для 10-11-х класів - за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня, затвердженими наказом МОН України від 27.08.2010 № 834 (із змінами).
09.06.2017 Всеукраїнські фінальні змагання з футболу «Шкіряний м’яч»
   З 05.06.2017 по 07.06.2017 в м. Кременчук Полтавської області відбулися Всеукраїнські фінальні змагання з футболу «Шкіряний м’яч» у віковій групі гравців 2006 року народження (U-11). Організаторами змагань є Асоціація аматорського футболу України спільно з Федерацією футболу України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України.
У фінальну частину ігор вийшли із 8000 дитячих футбольних колективів 8 найкращих футбольних команд: м.Київ, м.Кременчук, м.Вінниця, м. Бердянськ, м. Олександрія, м. Тернопіль, м. Чернівці та м.Харків.
Наше місто представляла команда КЗ «ХСШ № 15», яка посіла І місце та стала Чемпіоном Всеукраїнських змагань з футболу «Шкіряний м’яч» у молодшій віковій групі.
Юні спортсмени були нагороджені Кубком, медалями, дипломами, м’ячами.
Вітаємо команду з перемогою та бажаємо нових спортивних перемог!
09.06.2017 14 червня – визначення порогу «склав/не склав»
   14 червня відбудеться онлайн-трансляція засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порогу «склав/не склав».
На засіданні буде встановлено поріг «склав/не склав» з української мови і літератури, іспанської, німецької, французької, англійської мов і математики.
Поріг «склав/не склав» – це мінімальна кількість тестових балів, яку за виконання сертифікаційної роботи має набрати учасник, щоб скласти зовнішнє незалежне оцінювання та мати можливість брати участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів України.
До складу експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти входять фахівці Міністерства освіти і науки, Національної академії наук, Національної академії педагогічних наук, Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, середніх загальноосвітніх, вищих навчальних закладів та інших установ і організацій. Ознайомитися зі складом комісії можна за посиланням.
Засідання експертних комісій зі встановлення порогу «склав/не склав» з історії України, російської мови, біології відбудеться 16 червня, а з фізики, географії, хімії – 22 червня.
(за матеріалами сайту pedpresa.ua)
09.06.2017 Оргкомітет конкурсу «Учитель року» визначив номінації на 2018 рік
   На засіданні центрального оргкомітету всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» підбили підсумки цьогорічних змагань та визначили номінації конкурсу «Учитель року – 2018».
Було затверджено, що за звання кращого вчителя України будуть змагатися вчителі німецької мови, української мови та літератури, фізики, фізичної культури.
07.06.2017 Час, визначений на обробку тестових робіт учасників ЗНО
   Обробка сертифікаційних робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється регіональними центрами оцінювання якості освіти та повинна бути завершена:
Сертифікаційні роботи учасників ЗНО з української мови і літератури не пізніше ніж через 21 календарний день після проведення тестування;
Сертифікаційні роботи ЗНО з математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, російської, французької мов - 14 календарних днів;
Сертифікаційні роботи ЗНО з інших предметів - 7 календарних днів.
Обробка сертифікаційних робіт учасників додаткової сесії ЗНО має бути завершена не пізніше ніж за 12 календарних днів після проведення останнього зовнішнього оцінювання.
(за матеріалами сайту osvita.ua)
01.06.2017 ЗНО-2017: визначення результатів
   На сайті Українського центру оцінювання якості освіти розміщено інфографіку «Як переводяться тестові бали за ЗНО у рейтингові 100-200?», що допоможе зрозуміти процес визначення результатів ЗНО.
29.05.2017 Відкриття дитячих таборів відпочинку з денним перебуванням
   29.05.2017 на базі загальноосвітніх навчальних закладів Індустріального району відбулось відкриття дитячих таборів відпочинку з денним перебуванням. Цього року відпочинком охоплено близько 3500 дітей району. Дітлахів вітали з початком табірного сезону керівники навчальних закладів, вихователі, волонтери та батьки. На святі відкриття таборів у ХСШ №75 та ХСШ №80 були присутні заступник голови адміністрації Індустріального району Веліканова О.Г. та начальник Управління освіти Збицька О.Л.
Загони разом з вихователями складали девізи, знайомились із правилами поведінки у таборі та за його межами. Також, діти мали можливість проявити свої таланти та підготували цікаві номери.
Гостинно зустріли дітей мовні табори, які мають на меті підвищити рівень володіння іноземними мовами вихованців, зацікавити дітей, продовжити моду на вивчення іноземних мов, адже володіння іноземними мовами є важливим інструментом для зростання конкурентоспроможності нашої держави та запорукою успішної персональної кар’єри. Для того, аби діти швидше подолали мовний бар’єр, до роботи в мовних таборах залучені волонтери міжнародної молодіжної громадської організації AIESEC з різних куточків світу: Індії, Китаю, Азербайджану, Єгипту, Марокко, Туреччини та Лівану.
ДОКЛАДНІШЕ
29.05.2017 Фотозвіт проведення свята Останнього дзвоника
   26.05.2017 у загальноосвітніх навчальних закладах пролунав останній дзвоник 2016/2017 навчального року. Запрошуємо Вас переглянути фотозвіт урочистих заходів.
ДОКЛАДНІШЕ
26.05.2017 Вітання зі святом Останнього дзвоника
  
Дорогі діти, шановні батьки та учні!
Від щирого серця вітаю Вас зі Святом останнього дзвоника!

Для школярів останній дзвоник – це провісник радості й веселощів, це чудовий день, коли позаду залишаються всі турботи й настає казкова пора літнього відпочинку. Я хочу побажати Вам, любі діти, незабутнього літа – радісного, безтурботного й цікавого, сповненого яскравих вражень і мандрівок.
Для випускників останній шкільний дзвоник – це початок нового життєвого марафону, в якому щодня доведеться робити самостійний вибір та відповідати за свої вчинки. Нехай знання, отримані в школі, неодмінно стануть запорукою вагомих здобутків, допоможуть Вам досягти омріяних вершин у Вашій майбутній діяльності! Безумовно, доріг дуже багато, і по якій ви підете, залежить, що ви здобудете. Дуже важливо, щоб ви не помилились. Залишайтесь людьми з гарячими серцями, любіть Батьківщину і батьків, тоді ви обов’язково досягнете висот.
Безмежно дякую вчителям за наполегливу працю з навчання та виховання дітей. Ви самовіддано вкладаєте в дитячі душі добре, вічне, запалюєте вогонь у їхніх серцях. Бажаю Вам міцного здоров’я, благополуччя, творчих успіхів та невичерпної наснаги.
Хочу привітати і батьків. Разом із своїми дітьми Ви проходите довгий і непростий шлях. Радієте їхнім успіхам, переймаєтеся невдачами, підтримуєти у важку хвилину. Нехай же Ваші діти стануть справжніми людьми, гідними поваги.
Бажаю всім віри і впевненості у завтрашньому дні, добра й благополуччя, міцного здоров'я і злагоди у Ваших родинах!

З повагою,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

24.05.2017 Вітаємо переможницю обласного конкурсу «Кращий вихователь Харківщини» у 2017 році
  
З метою підвищення статусу педагогічних працівників системи дошкільної освіти, створення можливостей для самореалізації та розкриття творчого потенціалу педагогів дошкільних навчальних закладів упродовж січня-квітня 2017 року проходив обласний конкурс «Кращий вихователь Харківщини».
Шістдесят педагогічних працівників міста Харкова та Харківської області змагалися у номінаціях: «Вихователь груп компенсуючого типу», «Вихователь груп загального розвитку», «Вихователь-методист».
Переможницею конкурсу у номінації «Вихователь груп загального розвитку» стала Фролова Світлана Валеріївна, вихователь комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 407 Харківської міської ради» Індустріального району.
24.05.2017 Правильні відповіді на ЗНО з української мови оголосять 24 травня
   Правильні відповіді на завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури будуть оприлюднені 24 травня.
Після оприлюднення правильних відповідей учасники тестування зможуть порівняти їх з відповідями, що були надані ними під час роботи над тестом, і відповідно, визначити власний тестовий бал за виконання його завдань.
Згодом, при оголошенні офіційних результатів ЗНО з української мови і літератури будуть оприлюднені дві таблиці: за шкалою від 100 до 200 балів і таблиця за шкалою від 1 до 12 балів.
Результати за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів використовуватимуться абітурієнтами під час вступу до вищих навчальних закладів. Результати за шкалою від 1 до 12 балів будуть надіслані школам для визначення оцінки за державну підсумкову атестацію з української мови.
Офіційне оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 15 червня.
22.05.2017 Фінальні змагання військово-спортивної гри «Патріот»
   20 та 21 травня 2017 року на стадіоні «Зірка» Харківського Національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба та лісосмузі району Залютино Департаментом освіти Харківської міської ради спільно з Всеукраїнською федерацією військово-спортивних багатоборств проводилися фінальні змагання військово-спортивної гри «Патріот» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова.
У змаганнях взяла участь і збірна команда Індустріального району, до складу якої увійшли такі учні: Батенко С.А. ( ХЗОШ №157), Виходцев В.В. (ХЗОШ №157), Єлкін О.О. (ХЗОШ №157), Наконечний А.С. (ХЗОШ №157), Зінов’єв Р.О. (ХСШ №75), Кіндрашина М.Р. (ХСШ №75), Колесниченко К.В. (ХЗОШ №104), Костюков В.О. (ХСШ №155), Лихенко Д.І. (ХЗОШ №113), Матвієнко Є.Є. (ХЗОШ №113), Селюга А.А. (ХСШ №75). Упродовж двох днів учні демонстрували спритність, швидкодію, витривалість, командний дух. Команда була першою з вогневої підготовки, отримала треті результати з теоретичної підготовки та у тактико-спеціальній грі
ДОКЛАДНІШЕ
22.05.2017 Основна сесія ЗНО
   У вівторок, 23 травня стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року. Цього року, відповідно до графіку проведення ЗНО, основна сесія розпочнеться обов'язковим для усіх випускників та абітурієнтів тестуванням з української мови і літератури.
Проведення тесту розпочнеться об 11 годині. Вхід до пунктів тестування триватиме до 10.50.
Учасникам ЗНО необхідно обов'язково роздрукувати запрошення-перепустку, що розміщена на інформаційній сторінці учасника. Також для допуску до пункту тестування необхідно мати при собі оригінал сертифіката учасника ЗНО та оригінал документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті.
22.05.2017 Всеукраїнські змагання з футболу «Шкіряний м’яч»
   З 18.05.2017 по 19.05.2017 у м. Суми відбулися Всеукраїнські змагання з футболу «Шкіряний м’яч» серед учнів 2006 року народження, в яких команда КЗ «ХСШ № 15» посіла І місце. Вітаємо юних спортсменів з перемогою!
22.05.2017 Міський фестиваль «Веселкою сплелися кольори»
   18.05.2017 на майданчику біля КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся міський фестиваль «Веселкою сплелися кольори», присвячений Дню вишиванки. Більш ніж 600 школярів з усіх районів міста, які були одягнені у вишиванки або одяг з елементами українського орнаменту, зображенням національної символіки, взяли в ньому участь.
ДОКЛАДНІШЕ
16.05.2017 Pайонні заходи, присвячені Дню Європи
   13.05.2017 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбулися районні заходи, присвячені Дню Європи: конкурс «Євробачення – 2017» та фестиваль «Подорож країнами Європи».
ДОКЛАДНІШЕ
16.05.2017 Святково-пізнавальна програма «Щаслива родина – міцна Україна!»
   12.05.2017 на базі Комунального початкового спеціалізованого навчального закладу мистецтв «Дитяча музична школа №8 ім. П.Д. Гайдамаки», відбулася святково-пізнавальна програма «Щаслива родина – міцна Україна!», присвячена Міжнародному дню сім'ї та Дню матері, яку відвідали учні старших класів загальноосвітніх навчальних закладів району.
ДОКЛАДНІШЕ
15.05.2017 Фінальні міські змагання шкільної ліги з черлідінгу та груп підтримки
   12.05.2017 на базі Палацу спорту «Локомотив» ім. Г. Кірпи відбулися фінальні міські змагання шкільної ліги з черлідінгу та груп підтримки серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста Харкова, в яких команда ХЗОШ № 157 посіла ІІІ місце та була нагороджена Кубком, медалями, дипломами.
16.05.2017 Школa розвитку «Мер міста»
   11.05.2017 на базі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова традиційним конкурсом «Якби мером був я» завершився курс навчання лідерів учнівського самоврядування в Школі розвитку «Мер міста».
ДОКЛАДНІШЕ
15.05.2017 Чемпіонат України з волейболу
   З 04.05.2017 по 08.05.2017 у м. Київ (Пуща-Водиця) відбувся Чемпіонат України з волейболу серед команд юнаків та дівчат загальноосвітніх навчальних закладів (Шкільна волейбольна ліга України), в якому взяли участь 65 команд, понад 600 учасників.
Харківську область представляла команда дівчат ХЗОШ № 26, яка посіла ІV місце.
15.05.2017 Pайонне свято «Освіта року»
   12.05.2017 в ПК «ВАТ ХАРП» відбулося традиційне районне свято «Освіта року», на якому відбулося вшанування кращих педагогів та учнів району – учасників і переможців районних, міських, обласних та Всеукраїнських конкурсів, олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких учнівських робіт Малої академії наук України. Слова привітання лунали від голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної О.І., депутатів Харківської обласної та міської рад.
Переможці та лауреати конкурсів нагороджені Подяками та Почесними грамотами Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, Грамотами Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, отримали подарунки та грошові премії від депутатів. Подарунком для всіх учасників та гостей свята стали виступи творчих колективів району.
У цей святковий день висловлюємо слова подяки всім педагогам за відданість професії, готовність вкласти душу у виховання кожної дитини, а учням – переможцям конкурсів, олімпіад і турнірів бажаємо подальших успіхів і перемог!
ФОТОЗВІТ
11.05.2017 Показовий семінар - практикум з проведення «Тижня безпеки дитини»
   11.05.2017 на базі КЗ «ДНЗ №240» відбувся показовий семінар - практикум з проведення «Тижня безпеки дитини», особливістю якого було проведення заходів з питань цивільного захисту з дітьми, що мають особливі освітні потреби. На даному заході були присутні начальник Управління освіти Збицька О.Л., головний спеціаліст Індустріального РВ ГУ ДСНС у Харківській області Рудень Є.В., головний спеціаліст сектору захисту міських районів відділу з питань цивільного захисту Мельников Ю.С., методист обласних та м.Харкова курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ Костюк Ю.Г., завідувачі дошкільних навчальних закладів.
Докладніше
10.05.2017 Схеми доїзду до пунктів проведення ЗНО
   Для орієнтації у розташуванні пунктів тестування на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти опубліковано схеми доїзду до пунктів тестування у всіх містах Харківської області, в яких проводиться ЗНО.
Допуск до пунктів тестування здійснюється з 10:15 до 10:50 за умови наявності:
- cертифіката ЗНО;
- документа, що засвідчує особу (назва, серія й номер якого зазначені в Сертифікаті ЗНО);
- запрошення-перепустки.
10.05.2017 Обласні змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч»
   06.05.2017 в місті Первомайський на стадіоні «Хімік» відбулися обласні змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед юнаків 2006 року народження, в яких команда КЗ «ХСШ № 15» посіла І місце та була нагороджена Кубком, медалями, грамотами.
10.05.2017 Районний мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів біля військових поховань на вулиці Луї Пастера
   05.05.2017 відбувся районний мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів біля військових поховань на вулиці Луї Пастера, присвячені Дню пам’яті та примирення і 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Докладніше
10.05.2017 Відзначення Дня пам’яті та примирення у навчальних закладах
   На виконання листа МОН України від 28.04.2017 №1/9-233 «Про заходи до Дня пам’яті та примирення» та Плану основних заходів, присвячених відзначенню 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, затвердженому розпорядженням Харківського міського голови, у навчальних закладах були проведені тематичні заходи, присвячені відзначенню у травні 2017 року Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
05.05.2017 Запрошення на ЗНО
   На інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року опубліковані запрошення-перепустки, у яких вказано адреси пунктів проведення тестування. Учасникам ЗНО необхідно самостійно сформувати й роздрукувати запрошення-перепустку зі своєї інформаційної сторінки, доступ до якої здійснюється за номером і пін-кодом сертифіката.
В Українському центрі оцінювання якості освіти радять учасникам зовнішнього оцінювання не зволікати із друком запрошення, який одночасно є одним з обов’язкових документів для допуску до пункту тестування.
Керівники навчальних закладів можуть отримати інформацію про те, у яких пунктах тестування складатимуть тести їх випускники на сторінці навчального закладу. Доступ до сторінки здійснюється за логіном і паролем, отриманими від регіонального центру оцінювання якості освіти.
(за матеріалами сайту http://testportal.gov.ua)
05.05.2017 Мітинг-реквієм у сквері імені П. Кандаурова
   05.05.2017 у сквері імені П. Кандаурова пройшов мітинг-реквієм, присвячений відзначенню Дня пам’яті та примирення та 72-ї річниці Перемоги у над нацизмом у Другій світовій війні. На мітингу були присутні заступники голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Третьяк В.В., Жуков Д.В, ветерани Другої світової війни, начальник Управління освіти Збицька О.Л., депутати Харківської міської ради, представники підприємств, працівники Адміністрації, Управління освіти, керівники, працівники, учні та вихованці навчальних закладів, мешканці району. Зворушливі пісні і композиції у виконанні вихованців навчальних закладів району знайшли відклик у серцях усіх присутніх.
ФОТОЗВІТ
05.05.2017 Благодійний аукціон у підтримку онкохворих дітей КЗОЗ «Харківська міська дитяча лікарня №16»
   За ініціативи Міської батьківської ради та благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд Ірини Євтушенко «ФЕНІКС» 23 травня 2017 року у приміщенні ЕКЦ Бей Дан буде проведено благодійний аукціон у підтримку онкохворих дітей КЗОЗ «Харківська міська дитяча лікарня №16». На аукціон представлені й 23 роботи учнів, вихованців та педагогічних працівників навчальних закладів Індустріального району.
ФОТОЗВІТ
05.05.2017 Mітинг-реквієм, присвячений 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
   04.05.2017 на території Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту на місці єврейського гетто періоду окупації Харкова 1941-1943 років» проведено мітинг-реквієм, присвячений 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
На мітингу були присутні заступник начальника Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О. Г., начальник Управління освіти Збицька О.Л., голова Харківського обласного комітету «Дробицький Яр» Леонідов Л.П., ветерани та мешканці району, представники громадських організацій, учні ЗНЗ району. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Голокосту та всіх загиблих у Другій світовій війні, урочисто поклали квіти до Стіни скорботи.
03.05.2017 Результати державної атестації комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) №3 Харківської міської ради»
   Відповідно до наказу Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради від 03.05.2017 №93 ''Про результати державної атестації комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) №3 Харківської міської ради» та на підставі висновку атестаційної комісії комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) №3 Харківської міської ради» визнано атестованим та підтверджено право комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) №3 Харківської міської ради» на надання дошкільної освіти.
28.04.2017 XLІ міський етап Всеукраїнського зльоту загонів юних інспекторів руху
   26.04.2017 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся XLІ міський етап Всеукраїнського зльоту загонів юних інспекторів руху, який проводиться Департаментом освіти Харківської міської ради спільно з Управлінням патрульної поліції у м. Харкові Департаменту патрульної поліції, управлінням превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Харківській області.
Команда ХЗОШ №118 «Шалені гальма», яка представляла Індустріальний район, відзначена грамотами Управління патрульної поліції у м. Харкові Департаменту патрульної поліції у номінаціях: «Юний регулювальник» (Золотарьова Юлія), «Плакат соціальної реклами з безпеки дорожнього руху». Також грамотою Управління патрульної поліції відзначено керівника команди, вчителя ХЗОШ №118 Суходольську Ю.С.
28.04.2017 Міські змагання Шкільної ліги з шашок
   26.04.2017 на базі ШШК «Вундеркінд» відбулися міські змагання Шкільної ліги з шашок серед учнів 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, у яких взяла участь збірна команда Індустріального району у складі:
Куценко Василиса Віталіївна, КЗ «ХСШ № 15»;
Ростовський Артем Ігорович, ХЗОШ № 70;
Поздняков Вадим Артемович, ХСШ № 75;
Гусєв Іван Олегович, ХЗОШ № 104;
Прутков Гордій Вікторович, ХСШ № 119;
Квасневська Владислава Андріївна, ХСШ № 119;
Вайсброд Аліса Олексіївна, ХСШ № 155.
Команда району посіла ІІ місце та була нагороджена Кубком, медалями, грамотами.
27.04.2017 Навчально-практичний семінар для завідувачів дошкільних навчальних закладів
   27.04.2017 на базі КЗ ''ДНЗ №150'' був проведений навчально-практичний семінар для завідувачів дошкільних навчальних закладів на тему: «Удосконалення контрольно-регулюючої діяльності керівника навчального закладу та ведення ділової документації», у ході якого були розглянуті основні функції управління завідувача дошкільного навчального закладу, сучасні підходи до планування роботи ДНЗ, оформлення ділової документації.
Управління освіти дякує адміністрації КЗ ''ДНЗ №150'' за високий рівень організації заходу.
27.04.2017 Районний семінар-практикум
   26.04.2017 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний семінар-практикум за темою: «Шляхи виявлення інтелектуальної обдарованості учнів та методи супроводу школярів з ознаками інтелектуальної обдарованості в навчально-виховному процесі».
Під час семінару було презентовано систему роботи з обдарованими учнями та досягнення педагогічних колективів ХЗОШ № 157, ХГ №163 у питаннях навчання та виховання школярів, висвітлено роль особистості учителя в цьому процесі.
ДОКЛАДНІШЕ
27.04.2017 Нагородження переможців міського конкурсу «Учень року – 2017»
   25.04.2017 в малому залі Харківської міської ради відбувся прийом Харківським міським головою Г.А.Кернесом переможців міського конкурсу «Учень року – 2017».
В Індустріальному районі переможцями міського конкурсу стали: Токарєва Єлизавета (ХСШ №119) – у номінації «Творча особистість» та Малишева Ксенія (ХСШ №80) – у номінації «Лідер».
Геннадій Адольфович Кернес вручив переможцям міського конкурсу Подяки Харківського міського голови, подарунки та сертифікати на отримання стипендій Харківського міського голови «Обдарованість».
Також під час заходу переможці районних етапів конкурсу отримали Почесні грамоти Департаменту освіти Харківської міської ради та подарунки. Серед них й учні Індустріального району: Поп Вадим (ХГ №163) у номінації «Спортсмен року» та Снопкова Валерія (ХГ №163) у номінації «Інтелектуал року».
Після нагородження міський голова поспілкувався зі школярами, батьками та вчителями.
26.04.2017 XVIII міський турнір з основ інформатики
   22.04.2017 на базі ХНУМГ ім. О.М. Бекетова відбувся XVIII міський турнір з основ інформатики серед учнів 5-7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Браташ Максим, учень 6 класу ХЗОШ № 26 (учитель – Кузніченко А.О.),
- Нісен-Лащенко Микита, учень 7 класу ХСШ № 80 (учитель – Сасик Л.Г.),
- Болонін Ярослав, учень 6 класу ХСШ № 168 (учитель – Дорохова Л.В.),
- Волжев Михайло, учитель 7 класу ХСШ № 85 (учитель – Тіунова І.В.),
- Котлова Анастасія, учениця 6 класу ХСШ № 155 (учитель – Журавель Т.В.).
Команда учнів нагороджена Дипломом ІІІ ступеня. Також команда учнів стала переможцем і нагороджена Дипломом у номінації «Команда кращих знавців інформатики». Учні Браташ Максим (ХЗОШ № 26) та Нісен-Лащенко Микита (ХСШ № 80) стали переможцями в особистій першості і нагороджені Дипломами І ступеня у номінації «Кращий знавець інформатики».
26.04.2017 Районний мітинг-реквієм «Чорнобиль – чорний біль»
   24.04.2017 біля пам’ятного знаку постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС у ПКтВ «Зелений гай» проведено районний мітинг-реквієм «Чорнобиль – чорний біль», присвячений 31-й річниці з дня Чорнобильської трагедії. На мітингу були присутні керівництво адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, працівники Управління освіти, керівники та учні навчальних закладів.
Цього ж дня на базі КЗ ''ПДЮТ ''ІСТОК'' відбувся захід «Чорнобиль – біль України». На заході були присутні заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г., начальник Управління освіти Збицька О.Л., Колосовський Д.Г., голова районної організації «Союз Чорнобиль», учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учні навчальних закладів району.
26.04.2017 Pайонний етап конкурсу шкільних електронних газет
   У рамках міського Фестивалю шкільних ЗМІ проведено районний етап конкурсу шкільних електронних газет.
За підсумками журі визначило переможців конкурсу шкільних електронних газет:
І місце – ХЗОШ №70, ХЗОШ №157;
ІІ місце – ХСШ №80, ХЗОШ №168;
ІІІ місце – ХЗОШ №88, ХСШ №119;
Номінації: «Оформлення» - ХЗОШ №71, «Дизайн» - ХСШ №155, «Журналістський матеріал» - ХЗОШ №113.
Всі 18 шкільних електронних газет та 1 районна газета візьмуть участь у міському етапі конкурсу.
У номінації «Шкільне радіо» взяли участь ХЗОШ №26 та ХГ №163.
На фестиваль дитячих екранних робіт представлено 14 робіт: ХЗОШ №70 (2 роботи), ХСШ №75 (1 робота), ХСШ №80 (1 робота), ХСШ №85 (1 робота), ХЗОШ №104 (1 робота), ХЗОШ №113(3 роботи), ХСШ №119 (1 робота), ХЗОШ №157 (2 роботи), ХГ №163 (2 роботи).
24.04.2017 Конкурс інсценованої пісні «Голос миру»
   20.04.2017 на базі ХСШ №162 пройшло урочисте відкриття «Фестивальної весни» ХМОУС. Під час заходу учасникам було презентовано виставку патріотичних сувенірів «Мрії про Україну», фотовиставку «Те, про що важко сказати», оголошено старт естафети патріотичних справ.
Юні миротворці ХСШ №85 взяли участь у флешмобі «Промінці миру», який пройшов під девізом «Збережемо мир в Україні».
Родзинкою програми став конкурс інсценованої пісні «Голос миру», у якому взяли участь представники всіх районів міста. За рішенням журі творчий колектив Індустріального району у складі вихованців Народного театру пісні ''Експресія'', зразкового хореографічного ансамблю ''Акварельки'' ПДЮТ ''ІСТОК'' та учнів ХЗОШ № 104 посів ІІ місце.
24.04.2017 «Патріоти України»
   У рамках міського фестивалю «Патріоти України» проведено огляд-конкурс сюжетних фотографій за участю учнів та сучасних захисників України.
24.04.2017 Конкурс творчих робіт «Мрії про Україну»
   Учні Індустріального району взяли участь у конкурсі творчих робіт «Мрії про Україну», організованого Харківською обласною громадською організацією «Спілка ветеранів АТО». Метою конкурсу є виховання у підростаючого покоління патріотизму, любові до України, громадянської свідомості та відповідальності за долю Батьківщини. Організаторам конкурсу передано роботи у трьох номінаціях «Листівки до календарних свят воїнам АТО», «Вірші» та «Патріотичні сувеніри». Кращі роботи будуть опубліковані в збірці «Мрії про Україну».
24.04.2017 XXІІІ міський конкурс дружин юних пожежних
   18.04.2017 в Харківському Палаці дитячої і юнацької творчості відбувся XXІІІ міський конкурс дружин юних пожежних серед загальноосвітніх навчальних закладів міста Харкова, метою якого є навчання підростаючого покоління правилам безпечної поведінки, залучення учнів до вивчення історії пожежно-рятувальної служби, популяризація серед учнів здорового й активного способу життя.
Індустріальний район представляла команда ХСШ №80 «Фреймут і Ко». Юні пожежні продемонстрували свої знання у конкурсі «Знавці пожежної справи», ознайомили учасників конкурсу зі своєю діяльністю у конкурсі «Візитка» та надали рекомендації щодо дій у надзвичайних ситуаціях у агітаційному музичному виступі «Людина у надзвичайній ситуації».
24.04.2017 Підсумки районного етапу міського конкурсу проектів для учнів 3-6-х класів «Харків очима небайдужих дітей»
   Підведено підсумки районного етапу міського конкурсу проектів для учнів 3-6-х класів «Харків очима небайдужих дітей». Відповідно до Умов проведення конкурсу та на підставі рішення журі переможцями визнано:
Номінація «Харків – місто небайдужих дітей» (3-4 класи):
• І місце – «Парад корисних порад для дорослих і малят» (ХСШ №85), «Здорове харчування – основа процвітання харків’ян» (ХСШ №119), «Історія та традиції моєї школи» (ХЗОШ №157);
• ІІ місце – «Фотогалерея мого міста» (КЗ «ХСШ №15»);
• ІІІ місце – «Літературний проект «Сторісек» для маленьких харків’ян. Читаємо харківських письменників із задоволенням» (ХЗОШ імені О.Г.Зубарева №88).
Номінація «Харків – місто щастя і добра» (5-6 класи):
• І місце – «Подаруй надію дітям Харкова» (КЗ «ХСШ №15»), «Слався, Харкове, героями своїми» (ХСШ №119);
• ІІ місце – «Індустріальний район – сучасний погляд на минуле» (ХЗОШ №118), «Ми – харків’яни» (ХЗОШ №157);
• ІІІ місце – «Місто дитячих мрій» (ХЗОШ №168).
24.04.2017 Конкурс літературно-музичних композицій ''Нам заповідана мужність''
   18.04.2017 на базі ПДЮТ ''ІСТОК'' відбувся традиційний конкурс літературно-музичних композицій ''Нам заповідана мужність'', у якому взяли участь учні всіх навчальних закладів району. Уривки кращих композицій візьмуть участь у районних мітінгах-реквіємах до 8 та 9 травня.
У міському конкурсі інсценованої пісні візьмуть участь вихованці Народного театру пісні ''Експресія'', зразкового хореографічного ансамблю ''Акварельки'' ПДЮТ ''ІСТОК'', а також - вихованці ХЗОШ № 104.
18.04.2017 V районний турнір з англійської мови для учнів 9–11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів
   13.04.2017 на базі ХСШ № 80 відбувся V районний турнір з англійської мови для учнів 9–11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, у якому взяли участь понад 80 учнів ЗНЗ району.
Протокол V районного турніру з англійської мови (завантажити)
17.04.2017 Святковий концерт, присвячений Всесвітньому Дню довкілля
   13.04.2017 на базі КЗ «ПДЮТ ''ІСТОК'' відбувся святковий концерт, присвячений Всесвітньому Дню довкілля. Начальник Управління освіти Збицька О. Л. від імені адміністрації Індустріального району привітала всіх присутніх зі святом та нагородила подякою голови адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної Ольги Іванівни колективи ХЗОШ № 104 та ДНЗ №427 за активну участь у благоустрою територій у рамках двомісячника ''Зелена весна''. Грамоти Управління освіти отримали переможці районних конкурсів ''SOS-вернісаж'', ''За чисте довкілля'', ''Чорнобиль - події, доля, пам'ять''. У заході взяли участь кращі учнівські екологічні агітбригади - команди ХЗОШ №№ 70,168, 26 та ХСШ №80.
17.04.2017 Засідання творчої групи вчителів початкових класів
   13.04.2017 на базі комунального закладу «Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №15 з поглибленим вивченням окремих предметів Харківської міської ради Харківської області» пройшло засідання творчої групи вчителів початкових класів за темою «Особливості роботи вчителів початкових класів за науково-педагогічним проектом «Інтелект України».
Педагогічний колектив навчального закладу продемонстрував систему супроводження навчання, виховання та розвитку інтелектуально обдарованих дітей в рамках реалізації науково-педагогічного проекту «Інтелект України», ознайомив з досвідом роботи з питань організації, впровадження та реалізації науково-педагогічного проекту «Інтелект України.
Управління освіти дякує колективу КЗ «ХСШ № 15» за високий рівень організації та проведення заходу.
12.04.2017 Підсумки міського етапу конкурсу «Учень року-2017»
   Підведено підсумки міського етапу конкурсу «Учень року-2017». Конкурсна программа включала до себе оцінювання портфоліо, тестування, інтелектуальний турнір, у ході якого учасники впізнавали видатних діячів за наданими підказками (конкурс «Особистість») та аргументовано висловлювали свою позицію щодо запропонованої тези (конкурс «Тема»). Під час конкурсного змагання «Самопрезентація» учасники представили власні досягнення та поділилися секретами успіху.
Управління освіти вітає переможців міського конкурсу «Учень року-2017»:
• Токарєву Єлизавету (ХСШ №119) – у номінації «Творча особистість»;
• Малишеву Ксенію (ХСШ №80) – у номінації «Лідер».
12.04.2017 Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах
   Наказом МОН України від 13.03.2017 №369 затверджено нова редакція Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах.
Відтепер прийом заяв про зарахування на екстернат починається з 1 вересня. Особи, що жили або проживають на території Криму, непідконтрольних територіях Донбасу або в населених пунктах на лінії зіткнення, зможуть подавати заяви упродовж усього календарного року. Жителі цих територій також отримали можливість надсилати скан-копію заяви електронною поштою чи факсом.
Рішення про зарахування на екстернат ухвалюватиме керівник навчального закладу – без погодження з місцевим органом управління освітою.
12.04.2017 Фінальні районні змагання з футболу «Шкіряний м’яч»
   05.04.2017 та 11.04.2017 відбулися фінальні районні змагання з футболу «Шкіряний м’яч» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів.
Вітаємо переможців районних змагань:
- серед хлопців 2003 р.н.:
І місце – команда ХЗОШ № 113;
ІІ місце – команда ХЗОШ № 118;
ІІІ місце – команда ХСШ № 85.
- серед хлопців 2004 р.н:
І місце – команда ХЗОШ № 157;
ІІ місце – команда ХСШ № 155;
ІІІ місце – команда ХЗОШ № 113.
- серед хлопців 2005 р.н:
І місце – команда ХСШ № 119;
ІІ місце – команда ХСШ № 155;
ІІІ місце – команда ХЗОШ № 26.
- серед хлопців 2006 р.н:
І місце – команда КЗ «ХСШ № 15»;
ІІ місце – команда ХЗОШ № 113;
ІІІ місце – команда ХСШ № 75.
Бажаємо успіхів та перемог у міському етапі змагань!
11.04.2017 Нагородження переможців та призерів районного етапу змагань з баскетболу «Шкільна баскетбольна ліга»
   03 квітня та 07 квітня 2017 року на базі спортивного комплексу НТУ «ХПІ» відбулося нагородження переможців та призерів районного етапу змагань з баскетболу «Шкільна баскетбольна ліга».
Вітаємо команди з перемогою:
- серед юнаків 7-8-х класів:
І місце – команда ХЗОШ № 113;
ІІ місце – команда ХЗОШ № 157 ;
ІІІ місце – команда КЗ «ХСШ № 15».
- серед юнаків 9-11-х класів:
І місце – команда ХЗОШ № 70;
ІІ місце – команда ХЗОШ № 118 ;
ІІІ місце – команда КЗ «ХСШ № 15».
- серед дівчат:
І місце – команда ХЗОШ № 26;
ІІ місце – команда ХСШ № 75;
ІІІ місце – команда ХЗОШ № 113.
Команди-переможці були нагороджені Кубками, медалями, грамотами.
11.04.2017 Участь у ІІ міському науково-практичному конкурсі для учнів 10-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів «Основи безпеки життєдіяльності»
   08.04.2017 на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетові учні ХЗОШ №168 взяли участь у ІІ міському науково-практичному конкурсі для учнів 10-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів «Основи безпеки життєдіяльності». Конкурс проводився у два тури. Перший тур – теоретичний, під час якого учні демонстрували свої знання щодо поведінки у надзвичайних ситуаціях мирного та воєнного часу, розуміння сучасних небезпек для людини. Другий тур – практичний, під час якого учні продемонстрували навички надання першої медичної допомоги постраждалим під час надзвичайних ситуацій. Також школярі мали можливість взяти участь у творчому конкурсі та у пізнавальній вікторині «Чи знаєш ти заходи безпеки?».
Команда отримала сертифікати учасників даного конкурсу.
Управління освіти дякує адміністрації та вчителю біології та предмету «Захист Вітчизни» ХЗОШ №168 Бульбі Вікторії Валеріївні за підготовку дітей до конкурсу.
11.04.2017 Підсумки ХІ міського Кубку з пошуку в мережі Інтернет для учнів 5-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів
   Наказом Департаменту освіти Харківської міської ради від 03.04.2017 №91 ''Про підсумки ХІ міського Кубку з пошуку в мережі Інтернет для учнів 5-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів'' визначено переможців. Управління освіти вітає Логвінову Альону, ученицю 10 класу Харківської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 85 Харківської міської ради Харківської області, яку визнано переможцем в особистому заліку серед учнів 8-11-х класів та нагороджено Дипломом ІІІ ступеня.
10.04.2017 Результати державної атестації Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №70 Харківської міської ради Харківської області
   Відповідно до наказу Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради від 10.04.2017 №80 ''Про результати державної атестації Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №70 Харківської міської ради Харківської області'' та на підставі висновку атестаційної комісії Харківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №70 Харківської міської ради Харківської області визнано атестованою та підтверджено право Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №70 Харківської міської ради Харківської області на надання початкової, базової та повної загальної середньої освіти з видачею документів про освіту державного зразка про відповідний рівень освіти.
10.04.2017 ХV міська олімпіада випускників школи І ступеня «Путівка в науку»
   08.04.2017 команда учнів 4-х класів – переможців районного етапу олімпіади, брала участь у ХV міській олімпіаді випускників школи І ступеня «Путівка в науку». За результатами олімпіади переможцями стали:
Амеліна Єлизавета, учениця КЗ «ХСШ № 15» - Диплом ІІІ ступеня, галузь «Українська мова», (вчитель Хуторна Л.М.);
Назаренко Валерія, учениця ХСШ № 75 - номінація «Найкмітливіший із кмітливих», галузь «Математика», (вчитель Куля О.М.).
Управління освіти вітає учнів-переможців та вчителів, які їх підготували.
06.04.2017 Показовий «День цивільного захисту»
   05.04.2017 на базі ХЗОШ №40 відбувся показовий «День цивільного захисту», об’єктове та протипожежне тренування.
Управління освіти дякує адміністрації ХЗОШ №40 за високий рівень організації та проведення заходу.
ДОКЛАДНІШЕ
04.04.2017 Mіські змагання з волейболу «Шкільна волейбольна ліга»
   З 27.03.2017 по 02.04.2017 відбулися міські змагання з волейболу «Шкільна волейбольна ліга» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова.
Вітаємо команду ХЗОШ № 26, яка посіла І місце серед дівчат, команду ХСШ № 119, яка посіла ІІІ місце серед юнаків!
04.04.2017 І етап Всеукраїнського дитячого творчого конкурсу «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху»
   З 20.02.2017 по 24.03.2017 навчальними закладами проведено І етап Всеукраїнського дитячого творчого конкурсу «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху», з метою активізації роботи щодо запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму. За результатами були обрані переможці районного етапу:
1. Вікова категорія 5-9 років: спільна робота вихованців КЗ «ДНЗ №3», Матвієнко В., вихованка КЗ «ДНЗ №280», Трескова Ю., вихованка КЗ «ДНЗ№453».
2. Вікова категорія 10-13 років: спільна робота Божко М. та Кривди В., учениць ХЗОШ №118, Кримковий В., учень ХСШ №119, Додонова В., учениця ХСШ №155.
3. Вікова категорія 14-17 років: Козлова Е., учениця ХСШ №85, Бірюкова Я., учениця ХСШ №119, спільна робота Паринської А. та Савченко А., учениць ХСШ №155.
30.03.2017 Урочисте вшанування переможців і призерів міських конкурсів на кращу організацію спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи
   28.03.2017 в малій залі Харківської міської ради відбулося підведення підсумків спортивного сезону 2016 року та урочисте вшанування переможців і призерів міських конкурсів на кращу організацію спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи.
Вітаємо Пацюк Наталію Федорівну, вчителя фізичної культури Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 155 Харківської міської ради Харківської області, яка визнана кращим вчителем фізичного виховання 2016 року Індустріального району м. Харкова.
30.03.2017 Засідання методичного об’єднання працівників психологічної служби району
   27.03.2017, в рамках роботи районного березневого методичного тижня, відбулося засідання методичного об’єднання працівників психологічної служби району. Практичні психологи КЗ «ДНЗ №272» Стеценко С.П., КЗ «ДНЗ №453» Лапко ТС, ХСШ №85 Маркіна О.В. презентували матеріали з досвіду роботи. Профілактичну програму для дітей дошкільного віку «Світ почуттів» (автор-укладач Стеценко С.П.) рекомендовано до впровадження практичним психологам ДНЗ району.
30.03.2017 Відкриті майстер-класи для педагогічних працівників
   27.03.2017 в межах проведення березневого методичного тижня вчителі-майстри району дали відкриті майстер-класи для педагогічних працівників району:
- учитель математики ХГ № 163 Горлова Т.І. провела майстер-клас для учителів математики та фізики;
- учитель біології КЗ «ХСШ № 15» Яценко Л.Г. – для учителів біології та хімії;
- учитель історії ХЗОШ № 70 Бессонова Н.К. – для учителів історії та правознавства;
- учитель предмета «ЗахистВітчизни» ХСШ № 75 Багацький В.В. – для учителів предмета «Захист Вітчизни» та фізичної культури;
- учитель музичного мистецтва ХЗОШ № 71 Хопта С.О. – для учителів предметів художньо-естетичного циклу.
Педагоги району взяли активну участь в проведенні майстер-класів, ознайомилися с досвідом роботи педагогів-майстрів та внесли свої пропозиції щодо участі в професійних конкурсах.
27.03.2017 Mіський турнір юних істориків
   25.03.2017 на базі ХЗОШ № 94 відбувся міський турнір юних істориків, у якому взяла участь збірна команда учнів загальноосвітніх навчальних закладів району у складі:
- Петраш Олег, учень 11 класу ХСШ № 80 (учитель – Іщук Л.А.),
- Левіна Діана, учениця 10 класу ХСШ № 119 (учитель – Корягіна О.А. ),
- Афанасьєва Олена, учениця 11 класу ХЗОШ № 70 (учитель – Бессонова Н.К.),
- Маркова Наталя, учениця 10 класу ХГ № 163 (учитель – Серякова В.І.),
- Мицикова Ганна, учениця 11 класу ХЗОШ № 104 (учитель – Татаринов М.В.),
керівник команди – Ніколаєва Т.В., учитель історії ХСШ № 119.
Команда учнів нагороджена Дипломом ІІІ ступеня.
27.03.2017 Районна учнівська конференція
   23.03.2017 на базі ХЗОШ № 113 відбулася районна учнівська конференція за підсумками конкурсу дослідницьких робіт учнів 6-8-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, у якій взяли участь понад 50 учнів. Конференція працювала за предметними секціями: «Біологія», «Екологія», «Фізика», «Хімія», «Комп’ютерні науки», «Математика», «Науки про Землю».
Підсумковий протокол засідання журі конкурсу
24.03.2017 Районний етап військово-спортивної гри ''Захисник''
   23.03.2017, напередодні Дня Національної гвардії України, на базі ХСШ 75 за підтримки голови адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної О.І. та депутатів Харківської обласної та міської рад пройшов заключний етап п'ятого районного етапу військово-спортивної гри ''Захисник''. За підсумками гри кубками, грамотами та цінними подарунками від адміністрації Індустріального району та депутатів були нагороджені команди-переможці:
- за I місце - команда ХСШ №155;
- за II місце - команда ХСШ №75;
- за III місце - команда ХГ №163.
Грамотами Управління освіти та подарунками в номінації «Краща військово-спортивна підготовка» були нагороджені команда ХСШ № 80 і команда ХЗОШ №157.
ДОКЛАДНІШЕ
24.03.2017 До уваги керівників загальноосвітніх навчальних закладів
   Міністерством освіти і науки України розроблено нову інструкцію з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах. Проект документа винесений для громадського обговорення.
Після затвердження розроблений документ встановить обов'язкові загальні вимоги щодо документування управлінської інформації та організації роботи з документами в школах усіх типів і форм власності.
Інструкцією також визначено перелік типових документів, що мають обов’язково створюватись під час діяльності школи, а також особливі вимоги складання деяких видів документів, вимоги до їх реєстрації, особливості формування справ та зберігання документів тощо.
У Міністерстві освіти і науки України просять зацікавлених осіб надсилати пропозиції на електронну адресу kilderova@mon.gov.ua.
23.03.2017 Вітаємо переможців фінальної гри Чемпіонату шкільних команд клубу веселих та кмітливих міста Харкова сезону 2016/2017 років
   22.03.2017 у ККЗ «Україна» відбулася фінальна гра Чемпіонату шкільних команд клубу веселих та кмітливих міста Харкова сезону 2016/2017 років.
У фіналі змагались вісім команд КВК загальноосвітніх навчальних закладів міста Харкова. Чемпіонами шкільної ліги КВК сезону 2016/2017 років стали одразу дві команди нашого району: «Міс Кеті» ХЗОШ №70 та«Катамаран» ХЗОШ №157.
Управління освіти вітає переможців!
ФОТОЗВІТ
23.03.2017 Cемінар для педагогів-організаторів
   22.03.2017 на базі ХСШ №113 відбувся семінар для педагогів-організаторів на тему «Виховання патріотизму та національної свідомості учнів шляхом використання сучасних технологій виховного процесу».
Учасники семінару ознайомилися із системою роботи навчального закладу щодо використання сучасних технологій виховного процесу в системі роботи педагога-організатора, організації роботи учнівського самоврядування навчального; преглянули виставу «Королівство кривих дзеркал», побували на екскурсії у музеї Бойової та трудової слави школи; під час проведення інтерактивної вправи виготовили «Оберіг благополуччя»; взяли участь у квесті «Ми українці – велика родина, мова і пісня у нас солов’їна» та майстер-класі з виготовлення соняшників «Ми всі – одна сім’я, ми всі – одна родина, багато різних назв, а разом – Україна».
ФОТОЗВІТ
23.03.2017 Mіський турнір юних журналістів
   18.03.2017 на базі Харківської гімназії № 12 відбувся міський турнір юних журналістів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Климова Анастасія, учениця 10 класу ХЗОШ № 168 (учитель Криворучко С.М.);
- Желякова Юлія, учениця 10 класу ХЗОШ № 168 (учитель Криворучко С.М.);
- Чиляєва Софія, учениця 11 класу ХЗОШ № 104 (учитель Черничко В.В.);
- Калина Ольга, учениця 9 класу ХСШ № 80 (учитель Духнік С.І.);
- Зеленська Владислава, учениця 9 класу ХГ № 163 (учитель Пилипчук С.Ю.).
Команда учнів отримала Диплом учасника турніру.
23.03.2017 Районний конкурс екологічних бригад
   20.03.2017 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний конкурс екологічних бригад, присвячений Всесвітньому дню Землі.
ДОКЛАДНІШЕ
22.03.2017 Електронні версії проектів нових підручників для 9 класу
   З 20 березня 2017 року представники педагогічних колективів українських шкіл мають змогу ознайомитися з електронними версіями проектів нових підручників для 9 класу та рекомендувати найкращі для використання у навчальному процесі, – повідомляє прес-служба ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».
Уперше інноваційний конкурс підручників проходить на платформі, яку розробив Інститут модернізації змісту освіти спільно з консультантами та громадськістю. Створення Репозитарію навчальних матеріалів – http://repository.imzo.gov.ua – підтримали педагоги та видавці навчальної літератури, насамперед Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.
20.03.2017 Районний конкурс з декоративно-прикладного мистецтва «Розмаїття талантів»
   17.03.2017 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбувся традиційний районний конкурс з декоративно-прикладного мистецтва «Розмаїття талантів», присвячений року Японії в Україні.
У конкурсі взяли участь всі школи району (92 учня) у п’яти номінаціях: бісер, оригамі, аплікація, писанкарство, малюнок.
ДОКЛАДНІШЕ
20.03.2017 Pайонний семінар для учителів математики
   17.03.2017 на базі ХСШ № 155 було проведено районний семінар для учителів математики «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках математики з метою розвитку учнівських компетентностей». Під час семінару педагоги ознайомилися з науковими основами питання, що розглядалося на семінарі, відвідали інтегровані уроки учителів ХСШ № 155 та прийняли участь у математичному квесті, який підготували учні та педагоги школи.
20.03.2017 Тренінг особистісного зростання з практичними психологами дошкільних навчальних закладів району
   16.03.2017 на базі КЗ «ДНЗ № 322» було проведено тренінг особистісного зростання з практичними психологами дошкільних навчальних закладів району на тему «Мистецтво самовдосконалення». Учасники тренінгу замислилися про нові можливості творчого розвитку власного «Я» задля підвищення ефективності роботи з дітьми. Дякуємо адміністрації закладу за створені умови для проведення заходу.
20.03.2017 Виїзний семінар-тренінг за темою: «Реалізація компетентнісного підходу в навчально-виховному процесі з метою підготовки до міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018»
   14.03.2017 на базі ХЗОШ № 118 відбувся виїзний семінар-тренінг для заступників директорів із навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів Індустріального, Немишлянського та Слобідського районів міста Харкова за темою: «Реалізація компетентнісного підходу в навчально-виховному процесі з метою підготовки до міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018», який було проведено методистами КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».
17.03.2017 Pайонний семінар-практикум шкільних бібліотекарів
   14.03.2017 на базі ХСШ№155 відбувся районний семінар-практикум шкільних бібліотекарів за темою «Інформаційно-бібліографічна діяльність шкільної бібліотеки: сучасні пріоритети та акценти». На семінарі була присутня спеціаліст сектора автоматизації інформаційно-бібліографічних процесів Харківської обласної бібліотеки для дітей Олексікова О.М.
Метою семінару-практикуму було підвищення рівня професійної майстерності шкільних бібліотекарів, ознайомлення з web-сервісами та застосування новітніх технологій у роботі шкільної бібліотеки.
Управління освіти дякує адміністрації школи та учасникам семінару за творчий підхід, змістовну роботу, високий науково-методичний рівень організації та проведення семінару.
17.03.2017 Закінчення реєстрації на ЗНО
   17 березня – останній день відправлення реєстраційних документів для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Дату подання документів визначають за відтиском штемпеля на поштовому конверті.
Усунути причини відмови в реєстрації або внести зміни до персональних даних можна до 31 березня 2017 року. Порядок дій подано на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
17.03.2017 Проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році
   Листом Міністерством освіти і науки України від 13.03.2017 №1/9-149 затверджені орієнтовні вимоги до проведення школами державної підсумкової атестації учнів. Документом визначено зміст і особливості проведення шкільних іспитів у цьому навчальному році.
У 2017 році строки проведення ДПА у початковій та основній школі визначатимуться шкільними педагогічними радами, а учні 11-х класів складуть випускні іспити у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Атестація учнів 4-х та 9-х класів буде проведена за місцем навчання школярів та виключно у письмовій формі. Завдання для проведення іспитів укладатимуться вчителями.
Державна підсумкова атестація у початковій школі (4 клас) проводиться з трьох предметів: української мови, літературного читання та математики.
Державна підсумкова атестація в основній школі (9 клас) буде проведена з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором педагогічної ради школи з одного із навчальних предметів: української літератури, зарубіжної літератури, іноземної мови, історії України, всесвітньої історії, правознавства, географії, біології, хімії, фізики або інформатики.
Державна підсумкова атестація у старшій школі (11 клас) проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання з 23 травня по 16 червня 2017 року з трьох предметів: українська мова; 2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття); предмет за вибором учня.
17.03.2017 Pайонний Ярмарок професій
   16.03.2017 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» разом з Харківським міським центром зайнятості у рамках Тижня профорієнтації було проведено районний Ярмарок професій. Мета заходу – допомогти учням у професійному самовизначенні, сформувати усвідомлений підхід до вибору професії.
У Ярмарку взяли участь 550 учнів 9-11 класів шкіл району. Упродовж роботи Ярмарку відбувалося живе спілкування школярів з представниками 26 навчальних закладів, які намагалися якомога повніше презентувати не тільки напрями професійної підготовки, умови вступу та навчання, а й розповісти про культурно-масове життя студентів, їх подорожі, заняття у спортивних секціях. Також учні взяли участь у комп’ютерному тестуванні.
ФОТОЗВІТ
16.03.2017 Затверджені нові нормативи з фізичної підготовки дітей
   Міністерством молоді та спорту затверджені нові тести і нормативи для проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення, що почнуть діяти у 2017 році. Відповідний наказ від 15.12.2016 № 4665 підписаний міністром Ігорем Ждановим.
Зокрема, документом передбачено обов'язкове щорічне тестування учнівської та студентської молоді навчальних закладів усіх типів незалежно від форми власності.
Система оцінювання складатиметься з тестів на витривалість, силу, швидкість, спритність та гнучкість. Тестування проводитиметься за чотирма рівнями фізичної підготовленості: високий, достатній, середній та низький.
Окремо документом встановленні нормативи для щорічного оцінювання фізичної підготовленості учнів молодшого шкільного віку (10 років), середнього шкільного віку (11-15 років), старшого шкільного віку (16-17 років) та студентів вищих навчальних закладів.
15.03.2017 День відкритих дверей в ЦПТО №1
   13.03.2017 для учнів 9-х та 11-х класів навчальних закладів району проведено День відкритих дверей в Центрі професійно-технічної освіти №1 м. Харкова.
15.03.2017 Pайонний турнір юних істориків
   10.03.2017 на базі ХСШ № 119 відбувся районний турнір юних істориків.
Результати районного турніру юних істориків
13.03.2017 Тиждень профорієнтації
   З 13.03.2017 по 17.03.2017 у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах Індустріального району проводиться Тиждень профорієнтації.
В рамках тижня учні зможуть взяти участь у районних заходах:
13.03.2017 - День відкритих дверей у ЦПТО №1 (учні 9-х та 11-х класів);
14.03.2017 - профорієнтаційний захід «Місто веселих майстрів» на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» (учні 5-х класів);
16.03.2017 - ярмарок професій на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» (учні 10-х, 11-х класів);
17.03.2017 - районний конкурс «Розмаїття талантів» на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» (учні 7-8 класів).
13.03.2017 Районний етап міського конкурсу Дружин юних пожежних серед загальноосвітніх навчальних закладів міста Харкова
   10.03.2017 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний етап міського конкурсу Дружин юних пожежних серед загальноосвітніх навчальних закладів міста Харкова (ДЮП-2017).
Управління освіти вітає переможців:
І місце – команда «Фреймут і Ко» ХСШ №80;
ІІ місце – команда «Агент 101» ХЗОШ №118;
ІІІ місце – «Black Fire» ХЗОШ №168.
У номінації «Артистизм» відзначено команду «101» ХЗОШ №26, у номінації «Кращий плакат» – команду «Водомети» ХГ №163.
ФОТОЗВІТ
13.03.2017 Третя національна (не)конференція EdCamp Ukraine 2017
   29 та 30 квітня 2017 року у м. Харкові відбудеться Третя національна (не) конференція EdCamp Ukraine – 2017, яка включена до переліку заходів Міністерства освіти і науки України на 2017 рік. Реєстрація бажаючих взяти участь у заході проводиться до 23:59 19 березня 2017 року за посиланням http://www.edcamp.org.ua/edcampukraine2017.
  
Шановні жінки!
Вітаю Вас зі святом 8 Березня, яке символізує собою весну, любов і красу. Немає галузі у нашому житті, де б не працювали і не творили жінки, показуючи при цьому зразки професійної майстерності, сумлінності, творчості і самовідданості. Ваша енергія, відповідальність, активна життєва позиція несуть у світ злагоду, добро та любов. Щиро зичу Вам у цей весняний день вічної молодості, жіночого щастя і родинного благополуччя!
Нехай доля постійно буде до вас доброю, нехай усюди вас супроводжують радість і удача, підтримка і розуміння близьких людей!

З повагою,
Голова адміністрації Індустріального району
Харківської міської ради
Ольга Іванівна Вельможна

  
Шановні жінки!
Вітаю Вас з чудовим святом – 8 Березня!
Нехай лагідна посмішка весняного сонця дарує Вам міцного здоров’я, красу та чарівність, родинне тепло та затишок. Нехай Ваша доброта, ніжність, жіночність завжди сповнюють серця радістю і любов’ю, будуть запорукою миру та злагоди, здійснення кращих мрій і сподівань, а Ваша праця йде на користь справі, дає наснагу для здійснення всіх Ваших задумів.
Залишайтесь назавжди коханими, витонченими, чарівними у своїй непередбачуваності і водночас ніжними і стійкими до всіх негараздів!
Весняного Вам настрою і хай щастить у всьому!

З повагою,
Заступник Голови адміністрації Індустріального району
Харківської міської ради
з соціальних та гуманітарних питань
Олена Геннадіївна Веліканова

  
Шановні жінки, любі дівчата!
Вітаю Вас із найніжнішим весняним святом – 8 Березня!
Від усього серця бажаю, щоб не тільки у це свято, а й кожного дня ви відчували себе здоровими, щасливими, щоб кожна з вас знала, що вона є гарною, єдиною і неповторною! Хай кожен ваш день буде по-весняному сонячним і радісним, окриленим новими задумами і планами, відзначений успіхами, трудовими здобутками, здійсненням ваших мрій.
Нехай оминають Вас труднощі та лихо, нехай щасливими будуть Ваші діти, а у ваших оселях завжди панують мир, злагода і добробут! Міцного вам здоров’я, бадьорості духу, сердечного тепла, уваги і турботи від рідних та близьких людей!

З глибокою повагою та найкращими побажаннями,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

06.03.2017 Результати державної атестації комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №376 Харківської міської ради»
   Відповідно до наказу Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради від 06.03.2017 №61 ''Про результати державної атестації комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №376 Харківської міської ради» та на підставі висновку атестаційної комісії комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №376 Харківської міської ради» визнано атестованим та підтверджено право комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №376 Харківської міської ради» на надання дошкільної освіти.
03.03.2017 Pайонний турнір юних журналістів
   02.03.2017 на базі ХЗОШ № 104 відбувся районний турнір юних журналістів, у якому взяли участь понад 90 учнів ЗНЗ району.
Результати районного турніру юних журналістів
03.03.2017 Cемінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи
   02.03.2017 на базі Харківської загальноосвітньої школи № 168 відбувся семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи «Профільне навчання – крок до якісної освіти та запорука успішної підготовки до здачі ЗНО». На семінарі було розглянуто проект нового Закону України «Про освіту» та Концепцію Нової української школи.
02.03.2017 Тренінги Районного Дебатного клубу
   Протягом лютого-березня 2017 року на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» проводяться тренінги Районного Дебатного клубу. На даний час учасники тренінгів вже ознайомилися з правилами британського формату Парламентських дебатів, розібрали схему побудови аргументу та під час мозкового штурму та практикувалися її використовувати; вивчили ролі кожного члену раунду та функції членів команди; визначили основні моменти у висловленні спікерів; розібрали основні конфлікти у дебатах, практикувалися шукати їх на прикладах різних резолюцій та формувати аргументи, виходячи з можливого конфлікту; спробували себе у ролі бокового судді.
02.03.2017 Півфінальна гра Чемпіонату шкільних команд КВК міста Харкова 2016/2017 навчального року
   28.02.2017 у кіноконцертному залі «Україна» відбулася півфінальна гра Чемпіонату шкільних команд КВК містаХаркова 2016/2017 навчального року, у якій наш район був представлений командами «МісКеті» ХЗОШ №70 та «Катамаран» ХЗОШ №157. Обидві команди пройшли до фіналу, який відбудеться у 22 березня 2017 року. Бажаємо учасникам успіхів!
02.03.2017 Конкурс малюнку на створення позитивного образу в підтримку громадського руху миротворців
   Триває конкурс малюнку на створення позитивного образу в підтримку громадського руху миротворців. До фіналу вийшло 12 робіт, авторами яких є:
• Ананьєв Максим (ХСШ №80);
• Борюшкіна Поліна (ХСШ №80);
• Голик Анастасія (ХСШ №80);
• Резніченко Дмитро (ХСШ №80);
• Гапонова Євгенія (ХСШ №80);
• Дудко Святослав (ХСШ №80);
• Юр'єва Валерія (ХЗОШ №40);
• Літвінова Станіслава (ХЗОШ №26);
• Шматько Андрій (ХСШ №85);
• Москаленко Дарія (ХСШ №155);
• Железнова Валерія (ХСШ №80);
• Двоєжон Марія (ХСШ №80).
Учасникам, роботи яких вийшли до фіналу, Харківською обласною громадською організацією миротворців ООН, видано сертифікати, що засвідчують право взяти участь у фінальному етапі конкурсу.
27.02.2017 Результати державної атестації Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №75 Харківської міської ради Харківської області
   Відповідно до наказу Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради від 27.02.2017 №51 ''Про результати державної атестації Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №75 Харківської міської ради Харківської області'' та на підставі висновку атестаційної комісії Харківську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №75 Харківської міської ради Харківської області визнано атестованою та підтверджено право Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №75 Харківської міської ради Харківської області на надання початкової, базової та повної загальної середньої освіти з видачею документів про освіту державного зразка про відповідний рівень освіти.
27.02.2017 Міські змагання шкільної ліги з гандболу
  
26.02.2017 відбулися міські змагання шкільної ліги з гандболу серед загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова «Шкільна гандбольна ліга».
Вітаємо команду юнаків ХЗОШ № 118, яка посіла ІІІ місце!
27.02.2017 Районні змагання з бадмінтону
  
23.02.2017 на базі Школи вищої спортивної майстерності відбулися районні змагання з бадмінтону в рамках шкільної бадмінтонної ліги серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району.
За підсумками змагань визначено переможців :
І місце - команда ХГ № 163;
ІІ місце - команда ХЗОШ № 71;
ІІІ місце - команда ХСШ № 85.
24.02.2017 5 головних тенденцій оновлення програм 5-9 класів
   Вже більше тижня будь-хто має можливість запропонувати зміни до оновлення програм базової школи (5-9 класи) та взяти участь в обговоренні на онлайн-порталі EdEra.
Одне з головних завдань, що ставить МОН перед оновленням програм базової школи, – подивитися на чинні програми для 5-9 класів під кутом зору компетентнісного підходу, а також щодо їх відповідності віковим особливостям учнів. Програми мають бути сформовані таким чином, щоб основні компетенції пронизували увесь зміст освіти і робили його прикладним до життя.
23.02.2017 Вшанування учасників, лауреатів та переможців міського професійного конкурсу «Учитель року – 2017»
   22.02.2017 в Харківській міський раді відбулося вшанування учасників, лауреатів та переможців міського професійного конкурсу «Учитель року – 2017». Всіх учасників свята привітав Харківський міський голова Геннадій Кернес.
Вітаємо наших учителів: Хопту Світлану Олексіївну, учителя ХЗОШ №71, переможця міського конкурсу в номінації «Музичне мистецтво» та Панаріну Окcану Олексіївну, учителя ХЗОШ №157, лауреата конкурсу в номінації «Початкова освіта».
23.02.2017 Pайонний конкурс виразного читання української поезії «Барвисте слово української душі»
   20.02.2017 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» за ініціативи Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради відбувся районний конкурс виразного читання української поезії «Барвисте слово української душі», присвячений Міжнародному дню рідної мови.
ДОКЛАДНІШЕ...
23.02.2017 Цикл тематичних заходів до Дня Героїв Небесної Сотні
   20.02.2017 до Дня Героїв Небесної Сотні, з метою вшанування відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України у загальноосвітніх навчальних закладах району відбувся цикл тематичних заходів: лінійки пам’яті, уроки мужності, години спілкування, виховні години, уроки пам'яті, засідання «круглих столів», перегляд тематичних фільмів тощо.
У КЗ «ХСШ №15» проведено заходи, присвячені вшануванню пам’яті Владислава Зубенка, випускника школи, Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно), медалі «За жертовність та любов до України».
23.02.2017 25 річниця з дня затвердження Державного Герба України
   17.02. – 20.02.2017 у навчальних закладах району проведено заходи щодо відзначення 25 річниці з дня затвердження Державного Герба України.
23.02.2017 Pайонні змагання шкільної ліги з черлідінгу та груп підтримки серед учнів 9-11-х класів
   19.02.2017 на базі СК «Зірка» відбулися районні змагання шкільної ліги з черлідінгу та груп підтримки серед учнів 9-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району. За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда ХЗОШ № 157;
ІІ місце - команда ХЗОШ № 168;
ІІІ місце - команда ХЗОШ № 70.
23.02.2017 Інтерактивно-рефлексійний семінар практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів
   21.02.2017 року на базі ХЗОШ №121 відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району «Психологічний супровід дітей, які мають ускладнену поведінку». Практичний психолог Московченко В.В. продемонструвала корекційно-розвивальне заняття з дітьми молодшого підліткового віку «Допоможи мені повірити у себе». В рамках роботи фокус-групи практичні психологи поділилися досвідом роботи щодо супроводу учнів, які мають ускладнену поведінку. На завершення було проведено тренінг особистісного зростання для учасників семінару «Розкриття самоцінності особистості» задля підвищення професійної майстерності працівників психологічної служби.
Дякуємо адміністрації ХЗОШ №121 за якісну підготовку та проведення заходу.
17.02.2017 Oбговорення проекту нового Положення про екстернат в загальноосвітніх навчальних закладах
   МОН України запрошує всіх зацікавлених осіб долучитися до громадського обговорення проекту нового Положення про екстернат в загальноосвітніх навчальних закладах.
Що нового в проекті Положення:
- розширено перелік осіб, які можуть здобувати загальну середню освіту екстерном, зокрема, до переліку включено осіб, які проживають на неконтрольованих територіях;
- збільшено термін подачі заяв на екстернат, таку заяву можна подати з першого вересня;
- для осіб з неконтрольованих територій термін подачі заяв про зарахування на екстернат не обмежується;
- рішення про зарахування на екстернат приймає навчальний заклад без погодження з відповідним органом управління освітою;
- розширено права екстерна на одночасне проведення оцінювання рівня його навчальних досягнень за декілька освітніх рівнів (початкової, базової чи повної загальної середньої освіти);
- екстернам з неконтрольованих територій, які в один рік проходять атестацію за курс базової і повної загальної середньої освіти, надається право проходження атестації за курс базової загальної середньої освіти без наявності річного оцінювання навчальних досягнень, окрім предметів українознавчої складової.
(за матеріалами сайту http://mon.gov.ua)
17.02.2017 Розпочато обговорення програм базової школи
   13.02.2017 стартувало онлайн обговорення навчальних програм для учнів 5-9 класів. Кожен може взяти участь в оновленні програм та запропонувати потрібні українській школі зміни на платформі EdEra за посиланням (https://www.ed-era.com/mon59/).
Загалом на обговорення виставлено 23 навчальні програми для 5-9 класів.Серед них: Українська мова, Українська література, Математика, Інформатика, Фізична культура, Фізика, Трудове навчання, Мистецтво, Основи здоров’я, Історія, Зарубіжна література, Географія, Хімія, Біологія, Природознавство, Англійська мова (для загальноосвітніх шкіл), Англійська мова (для спеціалізованих шкіл), Німецька мова (для загальноосвітніх шкіл), Німецька мова (для спеціалізованих шкіл), Французька мова (для загальноосвітніх шкіл), Французька мова (для спеціалізованих шкіл), Іспанська мова (для загальноосвітніх шкіл), Іспанська мова (для спеціалізованих шкіл).
17.02.2017 Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність
   З метою забезпечення прав осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність, на вищу освіту, а також унормування питань їх участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах Міністерством освіти і науки України та Міністерством охорони здоров'я України видано спільний наказ від 29.08.2016 № 1027/900 «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність» та лист від 10.02.2017 № 04.01.17/3426/1/9-74 ''Щодо участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність''.
17.02.2017 До уваги керівників загальноосвітніх навчальних закладів
   У 2017 році державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів проходитиме у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відправлення комплектів реєстраційних документів, сформованих випускниками поточного року, здійснюється навчальними закладами.
Реєстрація триватиме з 06 лютого до 17 березня 2017 року.
Для прискорення обробки реєстраційних документів, список випускників, які проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, разом з комплектом документів можна надсилати частинами, відповідно до того, як учні подаватимуть їх до навчального закладу.
Kількість комплектів реєстраційних документів, що надсилатимуться до регіонального центру оцінювання якості освіти, має відповідати кількості учнів, зазначених у списку випускників.
Детальну інформацію про особливості формування списку випускників, хід реєстрації випускників навчального закладу розміщено в кабінеті керівника загальноосвітнього навчального закладу, доступ до якого здійснюється за індивідуальним логіном і паролем.
(за матеріалами сайту testportal.gov.ua)
17.02.2017 І етап конкурсу малюнку на створення позитивного образу талісману у миротворчому русі
   15.02.2017, у День вшанування учасників бойовий дій на території інших держав, в навчальних закладах відбулося підведення підсумків І етапу конкурсу малюнку на створення позитивного образу талісману у миротворчому русі.
Листами подяки від Харківської обласної громадської організації миротворців ООН, учасників Міжнародних операцій та інвалідів війни, що входить у склад Міжнародної асоціації «Солдати миру», нагороджено учасників конкурсу – учнів ЗНЗ №№ 15, 26, 40, 80, 85, 119, 155, 168. Всього на конкурс було подано 41 роботу.
17.02.2017 Вшанування учасників бойових дій на території інших держав
   15.02.2017 в навчальних закладах району проведено цикл заходів, присвячених вшануванню учасників бойових дій на території інших держав.
17.02.2017 Відвідування Харківського військово-медичного клінічного центру Північного Регіону
   14.02.2017 у рамках відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав юні миротворці Індустріального району у складі учнів ХСШ №85 відвідали Харківський Військово-Медичний Клінічний центр Північного Регіону.
У заході також взяли участь ветерани локальних війн, поранені воїни АТО, військовий комісар Харківського обласного військкомату Юрій Калгушкін, заступник голови Харківської обласної громадської організації «Ветерани локальних війн» Микола Светлов, координатор Всеукраїнських проектів «Юний миротворець», «Школа миру» у Харківській області Сергій Самойлов.
16.02.2017 Засідання Районної батьківської ради
   14.02.2017 на базі ХЗОШ №118 відбулося засідання Районної батьківської ради.
Були розглянуті питання щодо особливості харчування учнів та вихованців у навчальних закладах; охорони навчальних закладів; інклюзивної освіти; системи роботи навчальних закладів щодо організації національно-патріотичного виховання. Начальник Управління освіти Збицька О.Л. надала відповіді на запитання батьків.
До початку засідання всі бажаючі відвідали творчу майстерню, де разом з учнями виготовили патріотичні сувеніри: «мішечок щастя», ляльку-мотанку «янгол-охоронець», жовто-блакитний браслет.
13.02.2017 Результати державної атестації комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №240 комбінованого типу Харківської міської ради»
   Відповідно до наказу Управління освіти від 13.02.2017 №38 ''Про результати державної атестації комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №240 комбінованого типу Харківської міської ради» та на підставі висновку атестаційної комісії комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №240 комбінованого типу Харківської міської ради» визнано атестованим та підтверджено право комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №240 комбінованого типу Харківської міської ради» на надання дошкільної освіти.
13.02.2017 Pайонна міжпредметна олімпіада ''У світі знань''
   11.02.2017 на базі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 71 пройшла районна міжпредметна олімпіада «У світі знань». Цього року в ній взяли участь 216 учнів 3-4 класів - переможців шкільного етапу. Свої знання молодші школярі продемонстрували з української мови, математики, природознавства.
Дякуємо адміністрації ХЗОШ № 71 за створення умов для проведення олімпіади.
Протокол визначення командного місця навчального закладу за результатами районного етапу олімпіади «У світі знань» - 2017 (завантажити).
Результати ІІ (районного) етапу міжпредметної олімпіади „У світі знань” (завантажити).
10.02.2017 Додаткові канікули для учнів 1-х класів навчальних закладів
   З 13 лютого по 19 лютого 2017 року триватимуть канікули для учнів 1-х класів навчальних закладів.
Додатковий тиждень відпочинку надається першокласникам з метою попередження перевтоми дітей, уникнення їх перевантаження та подальшого ефективного навчання та виховання учнів.
10.02.2017 Заняття районної школи молодого психолога та соціального педагога – початківця
  
07.02.2017 в рамках роботи районної школи молодого психолога та соціального педагога – початківця загальноосвітнього навчального закладу відбулося заняття «Психологічний супровід до профільного та профільного навчання». Новоприбулі фахівці психологічної служби ознайомилися з особливостями організації і проведення профорієнтаційної роботи у школі відповідно до вимог сьогодення.
07.02.2017 Засідання Школи молодого класного керівника
   03.02.2017 на базі ХСШ №155 відбулося засідання Школи молодого класного керівника на тему «Використання сучасних форм проведення виховних годин та позакласних заходів у системі роботи класного керівника».
ДОКЛАДНІШЕ...
06.02.2017 День безпечного Інтернету
   7 лютого 2017 року у світі буде відзначатися День безпечного Інтернету, який пройде під гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету».
День безпечного Інтернету відзначається другого дня другого тижня другого місяця щорічно.Тисячі людей в усьому світі об’єднуються та беруть участь у різних заходах заради просування ідеї відповідального використання онлайн-технологій та мобільних приладів, особливо дітьми та молоддю.
День безпечного Інтернету (SafeInternetDay) організовано мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії.
У навчальних закладах України цей день проходить за підтримки Міністерства освіти і науки та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».
Дізнатися більше про День безпечного Інтернету можна за посиланням: www.saferinternetday.org.
01.02.2017 Реєстрація на ЗНО-2017: особливості проведення
   Цього року реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні розпочнеться 6 лютого. Цього дня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти буде відкрита опція, за допомогою якої, бажаючі взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні зможуть сформувати та роздрукувати реєстраційну картку, що є одним з обов’язкових документів для здійснення реєстрації.
Випускники поточного року, заповнюючи реєстраційну картку, мають вказати назви навчальних предметів, із яких їм буде зараховано результати ЗНО як оцінки за державну підсумкову атестацію. Предмети для проведення атестації випускники шкіл мають обрати самостійно.
Після створення реєстраційної картки майбутній учасник ЗНО має сформувати комплект реєстраційних документів, який випускники поточного року подають до закладу, в якому навчаються.
Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень та реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані випускникам поточного року до закладу, в якому вони навчаються.
Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 31 березня.
(за матеріалами сайту http://osvita.ua)
01.02.2017 МОН запрошує до обговорення оновленого проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року у частині освіти і науки
   Міністерство освіти і науки України запрошує громадскість та експертів до обговорення оновленого проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року у частині освіти і науки.
Після експертних обговорень по кожному з чотирьох пріоритетів МОН до плану було внесено зміни. Усі бажаючі можуть приєднатися та внести свої пропозиції щодо Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року у частині освіти і науки, надіславши свої пропозиції на пошту: polianskyi@mon.gov.ua.
(за матеріалами сайту http://mon.gov.ua)
01.02.2017 Cхвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти ''Нова українська школа'' на період до 2029 року
   Уряд схвалив Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти ''Нова українська школа'' на період до 2029 року (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 №988-р) .
Реалізація Концепції створить умови для реформування загальної середньої освіти з урахуванням досвіду провідних країн світу. Будуть розроблені нові стандарти змісту загальної середньої освіти, які ґрунтуватимуться на компетентнісному та особистісно-орієнтованому підході до навчання.
Передбачено перехід до 12-річної середньої школи із трирічною профільною школою, що матиме академічне або професійне спрямування. Реформується система управління загальною середньою освітою, зокрема, школа отримає право розробляти і впроваджувати власні освітні програми.
27.01.2017 Урочистий прийом стипендіатів
   27.01.2017 відбувся урочистий прийом голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної О.І. стипендіатів Харківського міського голови «Обдарованість» та Харківської міської ради «Кращий учень навчального закладу» 2016/2017 навчального року. Гостями урочистостей стали помічники депутатів Харківської обласної та міської рад, заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г. На святі учні отримали сертифікати стипендіатів та подарунки від депутатів Харківської обласної та Харківської міської рад.
ФОТОЗВІТ
27.01.2017 31 січня завершується реєстрація на пробне ЗНО
   31 січня завершується реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Кожен зареєстрований учасник зможе взяти участь у пробному ЗНО з української мови та літератури, а також в одному з тестів за вибором - історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської, французької мов.
Пробне тестування з української мови та літератури відбудеться 1 квітня, тестування з інших предметів - 8 квітня 2017 року.
Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною.
27.01.2017 Науково-практична конференція працівників психологічної служби Індустріального та Шевченківського районів м. Харкова
   24.01.2017 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбулася науково-практична конференція працівників психологічної служби Індустріального та Шевченківського районів м. Харкова «Інклюзивна освіта: виклики суспільства до психологічної служби навчальних закладів». На заході виступили завідувач КЗ «Харківська обласна психолого-медико-педагогічна консультація» Вишнева І.М. та олегофренопедагог ХОПМПК Бродецька І.М. Практичні психологи щиро ділилися досвідом роботи з впровадження психолого-педагогічних технологій в роботи з дітьми, що мають особливі освітні потреби та з батьками й педагогами щодо створення сприятливого освітнього середовища для навчання дітей з ООП. Конференція проведена під гаслом любові та рівності, відповідно до інклюзивних цінностей.
26.01.2017 Відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році
   З метою консолідації та розвитку історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті Постановою Верховної Ради України від 22 грудня 2016 року № 1807-VIII затверджено відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році.
24.01.2017 Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні
   Відповідно до Указу Президента України від 11.01.2017 №1/2017 2017-й рік оголошено Роком Японії в Україні, яким передбачено проведення у загальноосвітніх навчальних закладах тематичних заходів, зокрема конференцій, семінарів, круглих столів; започаткування діяльності літніх таборів для вивчення японської мови та культури.
20.01.2017 Урочистий захід «Україна – це я, Україна – це ти»
   20.01.2017 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся урочистий захід «Україна – це я, Україна – це ти», присвячений Дню соборності України. На заході були присутні заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г., начальник Управління освіти Збицька О.Л., представники загальноосвітніх навчальних закладів.
Під час заходу відбулося урочисте нагородження переможців районного конкурсу колективних творчих учнівських робіт «Україна – це я, Україна – це ти!», присвяченого Дню Соборності України.
ДОКЛАДНІШЕ...
20.01.2017 VII Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт навчального закладу
   У 2017 році відбудеться VII Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт навчального закладу (лист МОН України № 1/9-644 від 06.12.2016).
Конкурс проводиться Інтернет Асоціацією України (ІнАУ) за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою поширення інформаційних технологій у навчальний процес та забезпечення новими зручними інструментами взаємодії всіх його учасників – учнів, батьків, учителів та адміністрації навчальних закладів, стимулювання ініціативи в цій сфері, акцентування уваги на важливості повного, оперативного та зручного інформування про діяльність навчальних закладів України засобами Інтернету.
Реєстрація та подача заявок на участь триває до 09 лютого 2017 року.
Детальну інформацію про умови участі, анкету та зразки документів можна знайти за посиланням: http://www.inau.org.ua/projects.phtml.
19.01.2017 До уваги керівників навчальних закладів
   Постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 №921 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, яким визначено механізм організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, виконавчими комітетами сільських, селищних та міських рад, військовими комісаріатами, військовими частинами, підприємствами, установами, організаціями та навчальними закладами незалежно від їх підпорядкування та форми власності.
18.01.2017 Роз'яснення МОН України щодо проекту Типового навчального плану для старшої школи
   Міністерством освіти і науки України надано роз'яснення щодо проекту Типового навчального плану для 10-11 класів.
Зокрема підкреслено, що Проект типового навчального плану для 10-11 класів має набути чинності в 2018/2019 навчальному році.
Крім того, зазначено, що в проекті запропоновано суттєво іншу систему створення навчального плану для школи, а саме:
новація №1 – скорочення кількості обов’язкових предметів (інваріантної складової) – з 22 до 9;
новація №2 – старша школа має стати профільною, пропонується позбутися такого явища як «універсальний профіль»;
новація №3 – можливість для шкіл створювати власні «спецкурси» для поглиблення профільного навчання; тематика і зміст спеціальних курсів може розроблятися вчителями із наступним їх погодженням у встановленому порядку. Навчальний заклад може також обирати відповідний спецкурс із уже розроблених і рекомендованих МОН України;
новація №4 – з’являються інтегровані предмети «Література», «Історія», «Людина і суспільство», «Математика», що сприятиме отриманню цілісної картини світу.
16.01.2017 Cучасні підходи до навчально-виховного процесу учнів з особливими освітніми потребами
   У листі Міністерства освіти і науки України від 10.01.2017 № 1/9-2 надано роз'яснення щодо підходів до навчально-виховного процесу учнів з особливими освітніми потребами.
16.01.2017 МОН затверджено план масових заходів з учнями
   Наказом Міністерства освіти і науки України від 27.12.2016 № 1626 ''Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2017 рік (за основними напрямами позашкільної освіти) та Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів на 2017 рік'' затверджений План всеукраїнських i міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2017 рік.
Передбачається, що проведення зазначених заходів сприятиме виявленню та підтримці обдарованих і талановитих дітей та учнівської молоді, а також підвищенню фахового рівня та кваліфікації педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів.
План містить перелік заходів, що будуть проведені у 2017 році, за основними напрямами позашкільної освіти, та орієнтовні строки їх проведення.
11.01.2017 Оновлений перелік навчальних предметів, з яких проводитиметься ДПА випускників школи ІІІ ступеня
   Наказом Міністерства освіти і науки України від 30.12.2016 №1696 ''Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 20 жовтня 2016 р. № 1272'' затверджено Перелік навчальних предметів, з яких у 2016/2017 навчальному році проводитиметься державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня у новій редакції.
11.01.2017 МОН проведе моніторинг якості початкової освіти
   У Міністерстві освіти і науки України підписаний наказ про проведення загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти (від 29.12.2016 №1693).
Зокрема, документ передбачає проведення у 2017 році загальнодержавного моніторингового дослідження стану сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи.
Проведення оцінювання дітей та анкетування учасників дослідження покладено на Український центр оцінювання якості освіти.
Тестування випускників початкової школи буде проведено з 18 квітня до 15 травня.
10.01.2017 Пробне ЗНО
   Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 11.10.2016 № 170 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році» 10 січня 2017 року стартує реєстрація на пробне ЗНО-2017. Реєстрація триватиме з 10 січня до 31 січня 2017 року на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Пробне ЗНО є платним для учасників і неприбутковим для організаторів і проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб.
Пробне ЗНО відбудеться:
01 квітня 2017 року – з української мови і літератури;
08 квітня 2017 року – з одного з предметів: з історії України, математики, англійської мови, німецької мови, французької мови, іспанської мови, біології, географії, російської мови, фізики, хімії.
04.01.2017 Обговорення навчальних планів для 10 – 11-х класів
   Міністерство освіти і науки України запрошує освітян, батьків, учнів, громадські організації до громадського обговорення ПРОЕКТУ Типового навчального плану для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, розробленого відповідно до Базового плану Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1392, на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 29.09.2016 р. № 1167.
Проект розміщено на офіційному сайті МОН України.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)
"; include "stranicki.php"; include "right.php"; include "down.php"; ?>