Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

НОВИНИ


02.06.2015 Свято Останнього дзвоника у школах района
   На сторінці нашого сайту ''Фотозвіти. Святa'' розміщено фотозвіт проведення свята Останнього дзвоника в загальноосвітніх навчальних закладах району.
29.05.2015 Привітання зі святом Останнього дзвоника
  
Дорогі учні!
Шановні педагоги та батьки!
Від щирого серця вітаю Вас зі святом Останнього дзвоника, що символізує закінчення навчального року. Для всіх школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаю Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.
Для вас, випускники, цей дзвоник справді є останній. Ви востаннє зайшли до рідного класу на свій останній у житті шкільний урок.... Цей дзвоник і цей урок стали точкою відліку нового етапу у Вашому житті — етапу дорослого і самостійного життя. Вірю, що школа стала для Вас надійним стартовим майданчиком для подальших звершень і усіляких життєвих починань! Впевнена, що Ви реалізуєте власні здібності, таланти, побудуєте власну успішну долю, будете гідними творцями свого життя і справжніми патріотами нашої країни! Бажаю вам впевненості у власних силах, невичерпного завзяття та здійснення всіх ваших мрій.
Глибоко вдячна педагогам і батькам! Ви вклали у своїх дітей і душу, і серце! Своєю любов'ю та невтомною працею допомагали пізнавати світ, прищеплювали найвищі моральні цінності.
Шановні вчителі, особлива подяка Вам за Вашу самовіддану працю, невтомний творчий пошук, за турботу і знання, які Ви віддавали своїм учням!
Тож вітаю усіх із святом останнього дзвоника, з успішним закінченням ще одного шкільного року, який кожному подарував нові враження, нові думки і почуття!
Зі святом Вас!

З повагою,
Начальник управління освіти
О.Л.Збицька
28.05.2015 Підсумки обласного фестивалю з комп’ютерної графіки та анімації
   Відповідно до наказу КВНЗ ''ХАНО'' від 25.05.2015 №85 ''Про підсумки обласного фестивалю з комп’ютерної графіки та анімації серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області у 2015 році'' визначено переможців. Управління освіти вітає з перемогою:
- Крощенко Микиту, учня 6 класу КЗ ''ХСШ №15'' - І місце у номінації ''Презентація MS Power Point'';
- Мороз Поліну, ученицю 5 класу ХЗОШ №104 - ІІ місце у номінації ''Презентація MS Power Point''.
27.05.2015 Заключна конференція лідерів учнівського самоврядування
   22 травня 2015 року в Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова в рамках Школи розвитку «Мер міста» пройшла заключна конференція лідерів учнівського самоврядування за темою «Сталий розвиток міст за участі дітей та молоді».
Рішенням комісії за розробку кращих проектних ініціатив були відзначені дипломами ІІ ступеня та пам’ятними сувенірами Гасанов Р. (ХЗОШ №118), Макєєв О., Кальченко Я. (ХСШ №119). Нагороди в номінації «Кращий юний проектний менеджер» отримали учні Шкурат В., Сосєдкін В., Самойленко О. (ХСШ №119). Дипломами учасників конкурсу відзначено Рибакова О. (ХГ №163), Гордієнка Д. (ХЗОШ №157), Худякову Б. (ХЗОШ №157), Катречко А. (ХЗОШ № 88). Слухачі «Школи мера» одержали сертифікати центру доуніверситетської освіти та кар’єри про успішне виконання у повному обсязі програми Школи розвитку «Мер міста», серед яких всі учні, яких відзначено дипломами, а також представники ХГ №163 Пекарська С., Чміль А., Лисинська Д., Циганок Д.
ФОТОЗВІТ...
27.05.2015 Новини сайту
   На нашому сайті створено розділ ''2015/2016 навчальний рік'', де розміщено нові нормативні документи щодо організованого початку нового навчального року, а також створено окрему сторінку щодо підготовки робочих навчальних планів у загальноосвітніх навчальних закладах.
26.05.2015 Mетодичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах
   Міністерство освіти і науки України оприлюднило методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах на офіційному веб-сайті (рубрика «Освіта»).
25.05.2015 Про структуру 2015/2016 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' розміщено лист МОН України від 22.05.2015 №1/9-253 ''Про структуру 2015/2016 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів''.
Листом МОН передбачено, що структуру навчального року та строки проведення канікул встановлюватимуть загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з відповідними органами управління освітою. Тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів.
Вручення документів про освіту планується провести для випускників 9-х класів 8 – 9 червня, 11-х класів – 28 – 29 травня.
у Міністерстві освіти і науки наголошують, що робочі навчальні плани мають розроблятися школами у такій же формі та за тими ж рекомендаціями, як і минулого року (лист МОН України від 11.06.2014 № 1/9-303).
22.05.2015 Районне свято «Освіта – 2015»
   22 травня 2015 року в ПК «ВАТ ХАРП» відбулося районне свято «Освіта – 2015», на якому відбулося вшанування кращих педагогів та учнів району – учасників і переможців районних, міських, обласних та Всеукраїнських конкурсів, олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких учнівських робіт Малої академії наук України. Слова привітання лунали від голови адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Вельможної О.І., депутатів Харківської міської ради Головка В.В., Гудименка О.М. Нехорошкова Р.Б., , помічників депутатів Харківської міської ради Кочерова О.М. та Арутюнова В.А.
Переможці та лауреати конкурсів нагороджені грамотами Департаменту освіти Харківської міської ради, Подяками Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради, грамотами управління освіти адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради та отримали подарунки, грошові премії від депутатів, солодкі подарунки від районної профспілки. Подарунком для учасників та гостей свята стали виступи творчих колективів навчальних закладів району та ПДЮТ «ІСТОК». Хочемо побажати, щоб на цьому творчість і перемоги не закінчувалися.
Таланту – дорогу, творчості – шлях!
ДОКЛАДНІШЕ...
22.05.2015 Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' розміщено лист МОН України від 20.05.2015 №1/9-249 ''Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році''.
22.05.2015 Урочисте нагородження переможців міських конкурсів
   21 травня 2015 року відбулося урочисте нагородження переможців міських конкурсів: учнівських творчо-пошукових робіт «Мій родовід»; учнівських проектів «Харків – місто перспектив»; конкурсу-огляду шкільних музеїв ЗНЗ та ПНЗ; фестивалю шкільних ЗМІ; конкурсу-огляду шкільних кабінетів учнівського самоврядування. До складу журі конкурсів входили представники Департаменту освіти та міської організації ветеранів України, кандидат технічних наук Харківського національного університету міського господарства імені А.Н.Бєкєтова, члени міської організації учнівського самоврядування. Переможці конкурсів нагороджені дипломами Департаменту освіти та пам’ятними подарунками.
ДОКЛАДНІШЕ...
21.05.2015 Урочистий прийом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - випускників 2015 року
   20 травня 2015 року у Великій залі Харківської міської ради відбулася зустріч заступника міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Горбунової-Рубан С.О. та директора Департаменту освіти Деменко О.І. з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, в якій узяли участь 5 випускників загальноосвітніх навчальних закладів району.
Під час прийому Світлана Олександрівна передала випускникам побажання успіхів і благополуччя від Харківського міського голови Кернеса Г.А., та подарунки - іменні путівки, які свідчать про державні гарантії утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та грошову допомогу в розмірі 1000 гривень.
Міська влада організовує щорічний прийом з метою надання підтримки дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, створення для них сприятливих умов для самовизначення і самореалізації в подальшому житті після закінчення загальноосвітніх шкіл та під час вступу до вищих навчальних закладів.
20.05.2015 Інструкція щодо заповнення Класного журналу в 1-4-х класах загальноосвітніх навчальних закладів
   Міністерством освіти і науки України затверджено Інструкцію щодо заповнення Класного журналу в 1-4-х класах загальноосвітніх навчальних закладів (наказ від 08.04.2015 №412, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 квітня 2015 р. за № 472/26917).
Наказ розміщено на сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства''.
20.05.2015 Учнівська конференція «Подорож країнами Європи»
   19 травня 2015 року на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулася учнівська конференція «Подорож країнами Європи», присвячена Всесвітньому дню інформаційного суспільства, Дню науки та Дню Європи. Євроклуби загальноосвітніх навчальних закладів району презентували виступи про Данію (ХСШ №75), Грецію (ХСШ №85), Болгарію (ХЗОШ №118), Мальту (ХСШ №119), Іспанію (ХЗОШ №157), Великобританію (ХГ №163). Всі учасники конференції отримали не тільки нові знання про культуру та звичаї представлених країн, а й бажання дізнатися щось нове, позитивні емоції та гарний настрій.
ФОТОЗВІТ
19.05.2015 Учні, які порушили процедуру ЗНО, складуть ДПА
   Випускники 11-х класів, які допустили порушення під час проходження тестування з української мови та літератури, матимуть можливість повторно пройти державну підсумкову атестацію. Відповідне рішення ухвалене у Міністерстві освіти і науки (лист МОН України від 15.05.2015 №1/9-246).
У відомстві зазначають, що у процесі проведення державної підсумкової атестації з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання незначна кількість випускників серйозно порушила процедуру зовнішнього оцінювання, унаслідок чого їх результати були анульовані, а самі вони втратили можливість вступати у 2015 році до вищих навчальних закладів.
Рішення про проведення ДПА з української мови у навчальному закладі приймається педагогічною радою навчального закладу на підставі заяви. Підсумкова атестація має бути проведена у строки, визначені наказом МОН України від 20 лютого 2015 р. № 192 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році».
(за матеріалами сайту http://osvita.ua/)
19.05.2015 Фінальні змагання військово-спортивної гри «Патріот»
   16 та 17 травня 2015 року на стадіоні «Зірка» Харківського університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба та лісосмузі району Залютино Департаментом освіти Харківської міської ради спільно з Всеукраїнською федерацією військово-спортивних багатоборств проводилися фінальні змагання військово-спортивної гри «Патріот» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова. У змаганнях взяли участь і збірна команда Орджонікідзевського району, до складу якої увійшли учні ЗНЗ №№ 80, 88, 113, 121, 155, 163, 168.
Учні району увійшли у трійку кращих з теоретичної підготовки та у виконанні нормативів з тактичної підготовки (пересування на місцевості та риття окопів).
ФОТОЗВІТ
18.05.2015 Урочисте нагородження переможців міського конкурсу «Учень року - 2015»
   14 травня 2015 року відбулося урочисте нагородження переможців міського конкурсу «Учень року - 2015», серед яких четверо учнів Орджонікідзевського району: Зимницька Софія (номінація «Інтелектуал»), Рилова Валерія (номінація «Творча особистість»), Сухомлін Максим (номінація «Спортсмен»), Давиденко Денис (номінація «Лідер»).
Директор Департаменту освіти Деменко Ольга Іванівна привітала школярів від імені Харківського міського голови Геннадія Кернеса з перемогою в конкурсі та подякувала педагогам за таланти, які вони розвивають в дітях, а батькам - за любов і прагнення показати, що їхня дитина - найкраща.
Переможці конкурсу отримали дипломи та сертифікати, що підтверджують перемогу і засвідчують, що вони є кандидатами на нагородження стипендією Харківського міського голови «Обдарованість» у 2015/2016 навчальному році.
ФОТОЗВІТ
18.05.2015 Змагання з пожежно-прикладного спорту серед юнаків
   15.05.2015 на базі спортивного комплексу Головного управління ДСНС у Харківській області відбулися обласні змагання з пожежно-прикладного спорту серед юнаків. Юним спортсменам необхідно було виконати вправу - підйом по штурмовій драбині на другий поверх учбової вежі. В змаганнях взяла участь команда ХГ № 163, яка посіла ІV місце.
В особистому заліку кращій результат продемонстрували учні ХГ №163 - Афанас’єв Юрій, який посів ІІ місце серед юнаків молодшої групи та Новачук Андрій, який посів ІІІ місце серед юнаків середньої групи.
15.05.2015 Про зміну назви предмета ''Світова література''
   Звертаємо увагу, що на виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 26 березня 2015 року (протокол № 3/4-2) назву предмета «Світова література» змінено на «Зарубіжна література» (наказ МОНУ від 08.05.2015 №518). Просимо врахувати при складанні робочих навчальних планів на 2015/2016 навчальний рік.
15.05.2015 Положення про наукові профільні школи учнівської молоді
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' розміщено наказ МОН України від 08.04.2015 №408 ''Про затвердження Положення про наукові профільні школи учнівської молоді''.
13.05.2015 Визначено результати ЗНО з української мови і літератури
   Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього оцінювання з української мови і літератури, що відбулося 24 квітня.
В основу визначення рейтингу кожного абітурієнта покладено визначений пороговий бал ''склав / не склав'', який дорівнює 22 тестовим балам за виконання завдань тесту.
Усі учасники, які подолали визначений експертами бар’єр отримали рейтингову оцінку, що визначена за шкалою від 100 до 200 балів. Отриманий результат тестування учасники ЗНО зможуть використовувати під час вступної кампанії до вищих навчальних закладів.
Оскільки у 2015 році результати зовнішнього оцінювання з української мови і літератури будуть враховані як державна підсумкова атестація за шкільний курс з української мови, Українським центром оцінювання якості освіти складено та затверджено окрему таблицю переведення тестових балів у шкалу від 1 до 12 балів.
Докладніше на сторінці нашого сайту ''Зовнішнє незалежне оцінювання''.
13.05.2015 Щодо проведення єдиного уроку пам’яті
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' розміщено лист МОН України від 12.05.2015 №1/9-238 ''Щодо проведення єдиного уроку пам’яті 18 травня 2015 року'', у якому Міністерство освіти і науки рекомендує провести в навчальних закладах України єдиний урок пам’яті, присвячений вшануванню початку депортації кримських татар та представників інших народів з території Криму.
13.05.2015 Щодо збору коштів з батьків для придбання підручників для учнів 4-х та 7-х класів
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' розміщено лист МОН України від 08.05.2015 №1/9-233 ''Про збір коштів з батьків для придбання підручників для учнів 4-х та 7-х класів'', у якому зазначено, що за результатами конкурсного відбору відповідно до рішення колегії Міністерства освіти і науки України будуть видані відповідні накази МОН України про надання підручникам грифа ''Рекомендовано Міністерством освіти і науки України'' та про затвердження переліку підручників, що можуть друкуватися за кошти державного бюджету.
Вартість підручників залежатиме, першою чергою, від вартості паперу, поліграфічних послуг, а також їхніх накладів, які будуть уточнені після підведення результатів конкурсного відбору навчальними закладами оригінал-макетів підручників для учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.
13.05.2015 Нагородження переможців конкурсу на кращий дистанційний курс
   12 травня 2015 року на базі Науково-методичного педагогічного центру відбулося нагородження переможців конкурсу на кращий дистанційний курс. Переможцями визнано і нагороджено дипломами Департаменту освіти та пам’ятними призами у номінаціях:
''Правознавство'' - Сєрякову Валентину Іллівну, вчителя Харківської гімназії №163 Харківської міської ради Харківської області - Диплом І ступеня;
''Правознавство'' - Горову Вікторію Вікторівну, вчителя Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №121 Харківської міської ради Харківської області - Диплом ІІ ступеня;
''Музичне мистецтво'' - Мірошкіну Олену Павлівну, вчителя Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №85 Харківської міської ради Харківської області - Диплом ІІІ ступеня.
12.05.2015 Заходи навчальних закладів щодо відзначення Дня Перемоги
   На сторінці нашого сайту ''Знаменні дати. До свята Перемоги'' розміщено заходи навчальних закладів з нагоди відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.
  
Шановні ветерани, колеги, діти та батьки!

9 травня Україна святкує 70-ту річницю Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ту річницю завершення Другої світової війни. У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Згадка про Другу світову війну об'єднує всіх нас – тих, хто воював на фронтах і працював у тилу, тих, хто втратив у боях своїх близьких, і тих, хто знає про війну лише з підручників.
Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за Ваш безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, яку не знало людство.
Хай же в День Великої Перемоги, дорогі ветерани, Ваші серця будуть зігріті словами подяки за виявлені стійкість духу, терпіння, самовідданість! Ми у вічному боргу перед Вами, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які Ви виявили в боях за рідну землю. Низький уклін Вам за подвиги в роки війни, пам’ять про які назавжди залишиться в серцях багатьох поколінь.
Здоров'я Вам, злагоди, добра, благополуччя та мирного неба!


З повагою,
Начальник управління освіти
О.Л.Збицька
08.05.2015 Pайонна акція «Стрічка Миру»
   08 травня 2015 року відбулася районна акція «Стрічка Миру» присвячена Дню пам’яті та примирення та 70-річчю Перемоги над нацизмом у Європі. Яскраві стрічки навчальних закладів уособлюють бажання дітей Орджонікідзевського району жити в мирі та злагоді.
Жовтий колір теплий, легкий, радісний, символізує рух, бадьорість, енергію, асоціюється з яскравістю Сонця. Саме тому шкільні стрічки жовтого кольору, а районна стрічка зображує яскраве сонечко, промінцями якого є всі навчальні заклади району.
Кожна школа має власний девіз, який відображає почуття учнів, їх стійку позицію щодо миру в країні. Районний девіз поєднує в собі прагнення усіх школярів:
Злітає вгору стрічка миру,
Єдине гасло у серцях луна:
Тримаймось разом, ми – велика сила!
Не забуваймо: Україна в нас одна!!!
Нехай майорять стрічки миру над містом Харковом та всією Україною, як заклик до усіх «Давайте жити у світі без війни!»
08.05.2015 Районна акція «Запали свічу Пам’яті»
   08 травня 2015 року відбулася районна акція «Запали свічу Пам’яті», присвячена Дню пам’яті та примирення. Акція супроводжувалася хвилиною мовчання. Сьогодні, запалюючи свічі Пам’яті, учні передали їх до всіх шкіл району.
Нехай у серці кожного дорослого та дитини палає вогник пам’яті та скорботи за загиблими у Другій світовій війні. Ми маємо пам’ятати тих, хто заплатив за Перемогу ціною свого життя, даючи можливість жити нам зараз, маємо пам’ятати про страшну війну, яка торкнулася кожної родини, маємо пам’ятати завжди…
Нехай пройдуть роки, пройдуть віки,
Але в цей день запалюємо свічки,
Щоб пом'януть загиблих на війні -
Хай пам'ять буде світла, буде вічна ...
08.05.2015 Mітинг-реквієм та урочисте покладання квітів біля військових поховань на вулиці Луї Пастера
   07 травня 2015 року відбувся районний мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів біля військових поховань на вулиці Луї Пастера, присвячені 70-й річниці Перемоги над нацизмом в Європі. На мітингу були присутні заступник голови Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Веліканова О. Г., начальник управління освіти Збицька О. Л., депутати Харківської міської ради Гудименко О.М., Головко В.В. , ветерани Другої світової війни, працівники управління освіти та навчальних закладів району, керівники навчальних закладів, учні та вчителі ЗНЗ, вихованці та працівники ДНЗ, мешканці району.
Зворушливі пісні про події війни, вірші про той нелегкий час, ніжний вальс у виконанні вихованців району знайшли відклик у серцях глядачів. Червоні маки біля серця, червоні гвоздики та тюльпани в руках ветеранів, як пам'ять про події далеких часів, як заклик до миру!
ФОТОЗВІТ
08.05.2015 Mітинг-реквієм у сквері імені П. Кандаурова
   07 травня 2015 року пройшов мітинг-реквієм у сквері імені П. Кандаурова, присвячений відзначенню 70-річниці Перемоги у над нацизмом у Європі. На мітингу були присутні ветерани Другої світової війни, заступник голови Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Веліканова О.Г., помічник депутата Харківської міської ради Нехорошкова Р.Б., учні ЗНЗ, вихованці ДНЗ, батьки, мешканці району. Зворушливі пісні і композиції у виконанні вихованців навчальних закладів району знайшли відклик у серцях усіх присутніх.
1939 – 1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!
08.05.2015 Oбласні фінальні змагання малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини» серед учнів 7-8 класів
   07.05.2015 року в Харківському Палаці Спорту відбулися обласні фінальні змагання малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини» серед учнів 7-8 класів. Школярі змагалися в плаванні, в естафетах та вікторині.
Вітаємо команду ХСШ №119, яка посіла почесне І місце та нагороджена кубком, медалями, дипломом, сертифікатом на оздоровлення від Харківської облдержадміністрації.
Управління освіти висловлює подяку учасникам команд учнів 5-6, 7-8 класів та вчителям фізичної культури ХСШ № 119, які підготували переможців, - Луніній Ларисі Григорівні, Паляничку Олександру Петровичу!
07.05.2015 Oбласні фінальні змагання малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини» серед учнів 5-6 класів
   06.05.2015 в Харківському Палаці Спорту відбулися обласні фінальні змагання малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини» серед учнів 5-6 класів. У змаганнях взяли участь три команди м. Харкова та шість команд Харківської області. Школярі змагалися між собою в естафетах та у вікторині, в якій необхідно було показати свої знання з історії Олімпійського руху.
Вітаємо команду ХСШ №119, яка посіла почесне І місце та нагороджена дипломом, кубком, медалями, сертифікатом на оздоровлення!
06.05.2015 Mітинг-реквієм, присвячений 70-річчю Перемоги над нацизмом у Європі та 70-річчю закінчення Другої світової війни
   06 травня 2015 року на території Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту на місці єврейського гетто періоду окупації Харкова 1941-1943 років» проведено мітинг-реквієм, присвячений 70-річчю Перемоги над нацизмом у Європі та 70-річчю закінчення Другої світової війни.
На мітингу були присутні заступник начальника адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Веліканова О. Г., голова Харківського обласного комітету «Дробицький Яр» Леонідов Л.П., ветерани та мешканці району, представники громадських організацій, учні ЗНЗ району. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Голокосту та всіх загиблих у Другій світовій війні, урочисто поклали квіти до Стіни скорботи. Ми пам’ятаємо…
ФОТОЗВІТ
06.05.2015 Підсумки міського конкурсу-огляду шкільних музеїв загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів
   Музей бойової і трудової слави Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 113 Харківської міської ради Харківської області посів І місце в номінації «Кращий військово-патріотичний музей» за підсумками двох турів міського конкурсу-огляду шкільних музеїв загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.
Управління освіти вітає адміністрацію навчального закладу та керівника музею!
06.05.2015 Підсумки конкурсу на кращий дистанційний курс у 2015 році
   Наказом Департаменту освіти Харківської міської ради від 05.05.2015 №90 ''Про підсумки конкурсу на кращий дистанційний курс у 2015 році'' визначено переможців конкурсу. Управління освіти вітає вчителів загальноосвітніх навчальних закладів району, які посіли призові місця у номінаціях:
''Правознавство'' - Сєрякову Валентину Іллівну, вчителя Харківської гімназії №163 Харківської міської ради Харківської області - Диплом І ступеня;
''Правознавство'' - Горову Вікторію Вікторівну, вчителя Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №121 Харківської міської ради Харківської області - Диплом ІІ ступеня;
''Музичне мистецтво'' - Мірошкіну Олену Павлівну, вчителя Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №85 Харківської міської ради Харківської області - Диплом ІІІ ступеня.
06.05.2015 Конкурс підручників для 4-х та 7-х класів продовжено
   Міністерством освіти і науки вдруге прийнято рішення про продовження конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Згідно з відповідним наказом конкурс триватиме до 12 травня.
У відомстві зазначають, що продовження термінів проведення конкурсу пов’язане з тим, що станом на 30 квітня, коли мав закінчитися конкурс з відбору підручників для 4-х та 7-х класів, вчителі не всіх шкіл проголосували на репозитарії.
Разом з тим, заступник міністра освіти і науки Павло Полянський, закликаючи учителів взяти участь у голосуванні, яке відбувається на сайті репозитарію, повідомив, що станом на 16.00 30 квітня участь у визначенні найкращих підручників взяли 77 % учителів-предметників. Також 4,8 % шкіл досі не зареєстровані у системі.
Як відомо, перший етап конкурсу підручників, під час якого здійснювалася експертиза електронних версій оригінал-макетів підручників було завершено наприкінці лютого.
Передбачається, що на ІІ етапі конкурсу, який триває зараз, вчителі шкіл мають ознайомитися з електронними версіями оригінал-макетів підручників на сайті репозитарія підручників, а також надати пропозиції керівнику школи для прийняття рішення щодо відбору електронних версій підручників з кожного навчального предмета, який вивчається в навчальному закладі.
(за матеріалами сайту http://osvita.ua)
06.05.2015 ІІІ районний турнір з англійської мови
   30 квітня 2015 року на базі ХСШ № 80 відбувся ІІІ районний турнір з англійської мови для учнів 9-11-х класів ЗНЗ району, у якому взяли участь команди учнів із 16 шкіл району.
Переможцями турніру стали команди учнів ЗНЗ №№ 80, 75, 168, 70, 119, 163, 26, 85.
ФОТОЗВІТ
06.05.2015 Показовий семінар - практикум з проведення ''Тижня безпеки дитини''
   30.04.2015 на базі ДНЗ №93 відбувся показовий семінар - практикум з проведення ''Тижня безпеки дитини''. На даному заході були присутні заступник начальника відділу захисту населення міських районів управління цивільного захисту Департаменту по взаємодії з правоохоронними органами та цивільного захисту Бабенко В.І, методист обласного кабінету Черепаха В.М., методист обласних курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ Костюк Ю.Г., головний спеціаліст органу місцевого самоврядування у сфері ЦЗ Мельников Ю.С., начальник управління освіти Збицька О.Л., завідувачі дошкільних навчальних закладів, батьки вихованців ДНЗ №93.
Згідно з планом проведення семінару - практикуму з проведення ''Тижня безпеки дитини'' були проведені показові заняття, розвага «Обережним будь завжди», умовне створення ситуації: «Hа вулиці лунають постріли», здійснення заходів щодо захисту дітей на випадок пострілів, евакуація ДНЗ за сигналом «Увага всім» у зв’язку з пожежею на харчоблоці, показові виступи рятувальних команд ДСНС: показ оснащення та можливостей рятувальної служби, гасіння умовної пожежі рятувальними, пошук людини кінологічною службою, яка опинилась під завалом.
Управління освіти дякує адміністрації та батькам ДНЗ №93 за високий рівень організації та проведення заходу.
ФОТОЗВІТ
30.04.2015 ІІ (міський) етап конкурсу-огляду шкільних музеїв загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів
   29 квітня 2015 року відбувся ІІ (міський) етап конкурсу-огляду шкільних музеїв загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Орджонікідзевський район був представлений МУЗЕЄМ БОЙОВОЇ ТА ТРУДОВОЇ СЛАВИ Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №113 Харківської міської ради Харківської області.
Журі мало змогу оглянути виставку книг та історичних документів ''Подвиг не має забуття'' та оновлені експозиції музею ''Герої не вмирають'', які доповнено матеріалами, що висвітлюють подвиги воїнів, які нині боронять Україну, та разом з учнями запалити свічу пам’яті, приєднавшись до акції, присвяченій Дню пам’яті та примирення.
ФОТОЗВІТ
30.04.2015 Змагання серед юнаків та дівчат з настільного тенісу
   28 квітня 2015 року на базі КЗ «КДЮСШ №11» пройшли змагання серед юнаків та дівчат з настільного тенісу у межах першого районного конкурсу таланту та майстерності «Зірка Орджонікідзевського району» у номінації «Спортивна гордість».
Із 18 команд-учасниць змагань переможцями стали:
I місце - команда ХЗОШ № 70
II місце - команда ХСШ № 80
III місце - команда ХСШ № 119
Команди-переможці отримали грамоти комітету у справах сім’ї, молоді та спорту по Орджонікідзевському району.
29.04.2015 Урочисте відкриття «Фестивальної весни – 2015»
   28 квітня 2015 року на базі Харківської гімназії № 152 відбулося урочисте відкриття «Фестивальної весни – 2015». У цьому році заходи «Фестивальної весни» присвячені 70-річчю святкування Перемоги над нацизмом у Європі, 70-річчю закінчення Другої світової війни і проходять під девізом «Діти Харкова – за мир!».
У святі серед представників всіх шкільних дитячо-юнацьких організацій міста взяли участь й учні Орджонікідзевського району, які підтримали акцію Харківської міської організації учнівського самоврядування «Стрічка миру», висловивши свою громадянську позицію «За єдину і мирну Україну». У фіналі свята відбувся флешмоб «Діти Харкова – за мир!», випущені повітряні кульки та саморобні голуби миру.
Злітає вгору стрічка миру,
Єдине гасло у серцях луна:
Тримаймось разом, ми – велика сила!
Не забуваймо: Україна в нас одна!
ФОТОЗВІТ
29.04.2015 Mіський етап конкурсу дружин юних пожежних серед загальноосвітніх навчальних закладів
   28 квітня 2015 року в приміщенні Харківського Палацу дитячої та юнацької творчості відбувся міський етап конкурсу дружин юних пожежних серед загальноосвітніх навчальних закладів (ДЮП-2015). Орджонікідевський район представляла команда «Шок» (ХГ №163). У ході конкурсу юні пожежні показали свої творчі здібності та змогли довести усім, що правила безпечної поведінки необхідно виконувати обов’язково.
Змагання складалося з п’ятьох конкурсів:
1. Рятування потопаючого.
2. Визначення їстівних та отруйних грибів.
3. Надання першої медичної допомоги.
4. Конкурс «Візитка».
5. Конкурс «Домашнє завдання».
Юні пожежні продемонстрували свої знання пожежно-рятувальної справи, практичні навички надання першої медичної допомоги. На сцені школярі жартували, співали і танцювали, дотримуючись однієї теми - правил пожежної безпеки.
Команду «Шок» Орджонікідзевського району нагороджено дипломом за участь у конкурсі. Наші учні подарували глядачам та вболівальникам гарні емоції, настрій та незабутні враження.
ФОТОЗВІТ
28.04.2015 Заходи щодо відзначення 29-річниці з Дня Чорнобильської трагедії
   На сторінці нашого сайту ''Знаменні дати. ''Мiй біль - Чорнобиль'' розміщено фотозвіт проведених заходів з нагоди відзначення 29-річниці з Дня Чорнобильської трагедії у загальноосвітніх навчальних закладах.
28.04.2015 Результати ЗНО з української мови оголосять 12 травня
   Український центр оцінювання якості освіти оголосить результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури 12 травня. Відповідна дата оголошення результатів тестування визначена Планом УЦОЯО з обробки матеріалів і визначення результатів ЗНО з української мови і літератури.
Цього ж дня відбудеться засідання експертної комісії з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що використовуються як державна підсумкова атестація, під час якого будуть ухвалені таблиці відповідності тестових балів оцінкам рівнів навчальних досягнень за шкалою 1-12 балів.
Також 12 травня експертна комісія з питань визначення результатів зовнішнього оцінювання, що використовуються під час прийому до навчальних закладів встановить поріг «склав/не склав» для тесту з української мови і літератури т а ухвалить таблиці відповідності тестових балів рейтинговій оцінці за шкалою 100 - 200 балів.
(за матеріалами сайту http://osvita.ua)
28.04.2015 Засідання Школи резерву керівних кадрів
   23 квітня 2015 року на базі ХЗОШ № 71 відбулося чергове засідання Школи резерву керівних кадрів за темою «Нормативність ведення документації з кадрових питань».
Дякуємо адміністрації ХЗОШ № 71 за створення комфортних умов для проведення заходу.
24.04.2015 Mітинг-реквієм «Чорнобиль – біль України»
   24 квітня 2015 року у парку культури та відпочинку «Зелений гай» біля пам’ятного знаку героям-ліквідаторам відбувся мітинг-реквієм «Чорнобиль – біль України», присвячений 29-річниці з Дня Чорнобильської трагедії.
ФОТОЗВІТ
24.04.2015 Pекомендації МОН України з відзначення 8-9 травня
   Міністерство освіти і науки України рекомендує (лист МОН України від 23.04.2015 1/9-211) всім навчальним закладам країни 8 травня 2015 року провести заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі, а 9 травня організувати покладання квітів до меморіалів Слави.
Також 8 травня у всіх навчальних закладах країни міністерство доручає провести урочисті лінійки ''1939 - 1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!'' із вшанування пам'яті загиблих воїнів Другої світової війни, учасників АТО хвилиною мовчання. 9 травня має відбутись покладання квітів до меморіалів Слави, невідомих солдатських та братських поховань захисників України у роки Другої світової війни та під час антитерористичної операції, пам’ятників, обелісків, пам’ятних знаків, дошок пошани та Вічного вогню; урочисті заходи за участю представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськості.
(нормативні документи та методичні рекомендації розміщено на сторінці нашого сайту ''До свята Перемоги'')
24.04.2015 Міський етап Всеукраїнського зльоту загонів юних інспекторів руху
   21 квітня 2015 року на базі Палацу дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» відбувся міський етап Всеукраїнського зльоту загонів юних інспекторів руху (ЮІР-2015), який проводився Департаментом освіти Харківської міської ради та відділом Державтоінспекції Харківського міського управління ГУМВС України в Харківській області з метою профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму та залучення учнівської молоді до участі у пропаганді дотримання правил дорожнього руху. Орджонікідзевський район був представлений командою «Шалені гальма»(ХЗОШ №118).
Юні інспектори руху пройшли випробування у 6-ти конкурсах: продемонстрували навички регулювання, фігурного водіння велосипеду, теоретичні знання та практичні навички надання першої невідкладної медичної допомоги потерпілим внаслідок ДТП, взяли участь у творчому конкурсі та показали відмінні знання Правил дорожнього руху, виступивши в агітаційно-пропагандистському конкурсі, акцентуюючи увагу глядачів на необхідності дотримання ПДР у повсякденному житті. Команду району «Шалені гальма нагороджено» подякою Управління ДАІ ГУМВС України в Харківській області та заохочувальними подарунками, а Кукукс Маргариту визнано кращою у конкурсі «Медична допомога».
ФОТОЗВІТ
24.04.2015 ІI тур міського етапу конкурсу учнівських проектів «Харків – місто перспектив»
   14 квітня 2015 року відбувся ІI тур міського етапу конкурсу учнівських проектів «Харків – місто перспектив», у якому Орджонікідзевським районом було представлено 6 проектів, кожний з яких здобув перемогу! Управління освіти вітає переможців конкурсу:
Номінація «Харків очима небайдужих дітей» (4-5 кл.):
І місце – Семеренська Анастасія (ХСШ №85);
ІІІ місце – Мараховська Ангеліна (ХЗОШ №118);
Номінація «Відкриваємо Харків для Європи» (6-8 кл.):
І місце – Снопкова Валерія (ХГ №163);
ІІІ місце – Бегмат Діана, Левенець Карина (ХЗОШ №88);
Номінація «Харків – територія громадських ініціатив» (9-11 кл.):
І місце – Гасанов Руслан (ХЗОШ №118);
ІІ місце – Макєєв Олексій, Кальченко Ярослав (ХСШ №119).
ФОТОЗВІТ
24.04.2015 1/2 фіналу та фінал відбіркового туру районного Дебатного клубу
   21.04.2015 на базі КЗ «ХСШ №15» відбулися 1/2 фіналу та фінал відбіркового туру районного Дебатного клубу. Переможцями визнано команди:
І місце: «Ніка» - Бондаренко М. (ХЗОШ №157), Оліферовська Г. (ХЗОШ №40);
ІІ місце: «Лідери» - Бадалов З. (КЗ «ХСШ №15»), Овсянік Д. (ХСШ №119);
ІІІ місце: «Експерти» - Посна В. (ХСШ №155), Харіна А. (ХСШ №119); «Нон-стоп» - Бондаренко М. (ХСШ №80), Бочков Д. (ХГ №163).
25.04.2015 команди-переможці представлятимуть район на ІІ міському Дебатному турнірі шкільної ліги. Бажаємо їх успіхів!
23.04.2015 ЗНО з української мови: пункти тестування відкриються о 10.15
   Допуск учасників зовнішнього оцінювання, які братимуть участь у тестуванні з української мови і літератури до пункту ЗНО розпочнеться за 45 хвилин (10 год. 15 хв.) та припиниться за 10 хвилин (10 год. 50 хв.) до початку зовнішнього оцінювання. Саме ж тестування розпочнеться об 11-й годині 24 квітня. За необхідності, абітурієнти мають звернути увагу на маршрути доїзду до пункту тестування.
Для допуску до пункту ЗНО учасники тестування мають обов’язково пред’явити:
Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання;
документ, назва і номер якого зазначені у Сертифікаті;
запрошення-перепустку для участі в зовнішньому оцінюванні.
Під час тестування учасники ЗНО не можуть мати при собі засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, що можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали.
Учаснику необхідно мати при собі дві-три капілярні чи гелеві ручки насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку води.
(за матеріалами сайту osvita.ua)
23.04.2015 Cередній бал атестата у 2015 році
   Середній бал атестата про середню освіту у 2015 році обчислюватиметься за 12-бальною шкалою і розраховуватиметься як середнє арифметичне річних оцінок з предметів інваріантної складової та оцінок, отриманих за ДПА. Про це йдеться у роз’ясненні МОН щодо врахування середнього бала документа про повну загальну середню освіту (Лист МОН України від 22.04.2015 №1/9-209) .
Забезпечити розрахунок середнього бала атестата випускників мають керівники загальноосвітніх навчальних закладів.
23.04.2015 Всеукраїнський день психолога
  
Шановні практичні психологи!
Щиро вітаємо вас із професійним святом – Всеукраїнським днем психолога!

Незабутніх вражень, щасливих подій,
Здійснення задумів, втілення мрій!
Хай прекрасним цвітом шлях життя рясніє,
Справджуються завжди заповітні мрії.
Хай палають в серці почуття високі,
А доля дарує повні щастям роки!
21.04.2015 Зустріч лідерів учнівського самоврядування з представниками Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради
   20.04.2015 на базі ХСШ №119 відбулася зустріч лідерів учнівського самоврядування з представниками Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради Саніном О.В. та Помазан А.П., які розповіли про спортивні, соціальні, родинні, творчі, інтелектуальні заходи міського рівня, у яких можна взяти участь та ознайомили з нові можливості всебічного розвитку для молоді Харкова. Учні ХСШ №119 презентували свої проекти «Створення сімейного парку активного дозвілля та спортивно-розважального центру на території колишнього парку ім. Маяковського в Орджонікідзевському районі міста Харкова» (4 кл.), «Гуманітарний конвой добра» (9 кл.) та показали пілотний випуск шкільного телебачення. Талановиті учні вразили представників Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту своєю творчістю, креативністю й наполегливістю та отримали обіцянку можливої допомоги у реалізації учнівських проектів.
21.04.2015 Педагогічна майстерня для вчителів трудового навчання
   17 квітня 2015 року в ХСШ №75 відбулася педагогічна майстерня для вчителів трудового навчання «Розвиток творчих здібностей учнів на уроках трудового навчання шляхом впровадження методу проектів». Вчителі змогли взяти участь у коуч-сеті в номінаціях «Технологія газетоплетіння» та «Технологія писанкарства», який провела учитель трудового навчання ХСШ №75 Гусєва Л.І. – переможець міського конкурсу «Учитель року – 2014».
21.04.2015 Фінальні змагання малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини» серед учнів 5-6 класів
   16.04.2015 року в Палаці Спорту відбулися фінальні змагання малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини» серед учнів 5-6 класів.
Вітаємо команду ХСШ №119, яка посіла почесне ІІ місце!!!
21.04.2015 Фінальні змагання малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини» серед учнів 7-8 класів
   14.04.2014 та 15.04.2015 року в Палаці Спорту відбулися фінальні змагання малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини» серед учнів 7-8 класів.
Вітаємо команду ХСШ №119, яка посіла почесне ІІ місце!!!
20.04.2015 Всеукраїнський День навколишнього середовища
   17.04.2015 в дошкільних закладах району діти, педагоги і батьки відзначали Всеукраїнський День навколишнього середовища.
Проведені заходи ефективно впливають на підвищення рівня екологічної свідомості дітей, формують у маленьких дошкільнят дбайливе ставлення до природи, вчать бачити не тільки її красу, а й створювати її своїми руками.
ФОТОЗВІТ
20.04.2015 Порядок видачі засвідчених копій виконаних сертифікаційних робіт
   На сторінці нашого сайту ''Зовнішнє незалежне оцінювання'' розміщено наказ УЦОЯО від 23.03.2015 № 24 ''Про затвердження Порядку видачі засвідчених копій виконаних сертифікаційних робіт''.
20.04.2015 Mіський турнір юних інформатиків
   18 квітня 2015 року на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М.Бекетова відбувся міський турнір юних інформатиків, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
1. Марченко Андрій, учень 7 класу ХЗОШ № 168 (учитель Дорохова Л.В.);
2. Яковенко Владислав, учень 6 класу ХСШ № 80 (учитель Сасик Л.Г.);
3. Решетов Михайло, учень 6 класу ХСШ № 80 (учитель Сасик Л.Г.);
4. Мацко Анастасія, учениця 7 класу ХЗОШ № 104 (учитель Бортнікова О.М.);
5. Зубенко Денис, учень 7 класу ХСШ № 85 (учитель Тіунова І.В.).
Команда учнів нагороджена Дипломом ІІ ступеня!
Управління освіти району висловлює подяку за підготовку учнів до турніру учителям інформатики, учні яких брали участь у турнірі, а також Щербаку О.В. – учителю ХСШ № 119, Григоренко С.Г. – учителю ХЗОШ № 118, Осетинському І.О. – учителю ХЗОШ № 71. Вітаємо всіх!!!
20.04.2015 Показовий День цивільного захисту на базі ХЗОШ №157
   16.04.2015 в Орджонікідзевському районі був проведений показовий День цивільного захисту на базі ХЗОШ №157. На даному заході були присутні: головний спеціаліст Орджонікідзевського РВ ГУ ДСНС України в Харківській області Рудень Є.В., заступник начальника відділу захисту населення міських районів управління цивільного захисту департаменту по взаємодії з правоохоронними органами та цивільного захисту Харківської міської ради Бабенко В.І., методист обласних курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ Костюк Ю.Г., головний спеціаліст сектору захисту міських районів відділу з питань ЦЗ Мельников Ю.С., директори загальноосвітніх навчальних закладів району.
ДОКЛАДНІШЕ...
20.04.2015 Наукова учнівська конференція
   16 квітня 2015 року на базі ХЗОШ № 113 пройшла наукова учнівська конференція за підсумками проведення районного конкурсу дослідницьких робіт учнів 6-8 класів ЗНЗ району. На конференції презентували свої дослідницькі роботи учні ЗНЗ №№ 15, 40, 75, 85, 118, 168.
ФОТОЗВІТ
20.04.2015 Фінальна гра Харківської міської шкільної ліги КВК сезону 2014-2015 років
   16.04.2015 у кіноконцертному залі «Україна» відбулася фінальна гра Харківської міської шкільної ліги КВК сезону 2014-2015 років. У фіналі змагалися 8 команд, із них 7 представляли навчальні заклади нашого міста та 1 - гості із міста Суми. Гра складалась із двох конкурсів: «Музичне вітання» та «Біатлон».
Вітаємо збірну команду Орджонікідзевського району «85 карат» у складі учнів ХСШ №85 та ХЗОШ №157, яка посіла третє місце. Яскравий виступ команди вразив журі та глядачів і безумовно надовго залишиться у пам’яті.
А групу підтримки Орджонікідзевського району за словами журі визнано найактивнішою та найзгуртованішою.
ФОТОЗВІТ
20.04.2015 Pайонний фестиваль «Нам заповідана мужність», присвячений 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війни
   15.04.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний фестиваль «Нам заповідана мужність», присвячений 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війни. Фестиваль пройшов під девізом «1939 – 1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!». Управління освіти вітає переможців Фестивалю:
І місце – ЗНЗ №№ 80, 104, 118;
ІІ місце – ЗНЗ №75, 168;
ІІІ місце – ЗНЗ №№70, 71, 119.
ФОТОЗВІТ
16.04.2015 Положення про золоту медаль ''За високі досягнення у навчанні'' та срібну медаль ''За досягнення у навчанні''
   Міністерством освіти і науки затверджено нове Положення про золоту медаль та срібну медаль, (наказ МОН України від 17.03.2015 №306) яким визначено механізм нагородження школярів за досягнення у навчанні. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки і вже пройшов процедуру реєстрації у Міністерстві юстиції.
Список претендентів на нагородження золотою або срібною медалями визначається керівником навчального закладу за результатами річного оцінювання в 10 класі та першому семестрі 11 класу і затверджується на засіданні педагогічної ради шляхом прийняття відповідного рішення.
Учні, які не можуть підтвердити результати навчальних досягнень у 10 класі з незалежних від них обставин (навчання у навчальних закладах на тимчасово окупованій території України, в окремих населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, тощо), нагороджуються золотою та срібною медалями за результатами навчальних досягнень в 11 класі.
15.04.2015 1/4 фіналу відбіркового туру районного Дебатного клубу
   14.04.2015 на базі КЗ «ХСШ №15» 1/4 фіналу відбіркового туру районного Дебатного клубу. До напівфіналу вийшли команди:
1. «Лідер» - Овсянін Д. (ХСШ №119), Посна В. (ХCШ №155);
2. «Експерти» - Харина А. (ХСШ №119), Георгіца О. (ХЗОШ №118);
3. «Нон-стоп» - Найда В. (ХЗОШ №70), Бочков Д. (ХГ №163);
4. «Джокер» - Оліферовська Г. (ХЗОШ №40), Шовкова К. (ХЗОШ №71);
5. «Ніка» - Бондаренко М. (ХСШ №80), Коцюба В. (ХГ №163);
6. «Селебріум» - Панасько І. (ХЗОШ №70), Іваницька Г. (ХСШ №155);
7. «Опоненти» - Бережанський Д. (ХСШ №80), Ломтєва В. (ХСШ №119);
8. «Оратори» - Бадалов З. (КЗ «ХСШ №15»), Рибаков О. (ХГ №163).
Напівфінал та фінал відбудуться 21.04.2015 о 14.00.
ФОТОЗВІТ
15.04.2015 Затверджено новий Порядок визначення результатів ЗНО
   Mіністерством освіти і науки затверджено Порядок визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, яким визначено організаційно-технологічні засади, єдині вимоги до визначення результатів тестування та процедуру визначення результатів зовнішнього оцінювання.
Документом передбачено, що визначення результатів зовнішнього оцінювання з кожного предмета відбуватиметься поетапно.
Після проведення тестування буде здійснюватися ухвалення ключів відповідей та схем оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Після цього здійснюватиметься експертна оцінка завдань сертифікаційної роботи та підготовка висновків щодо порога ''склав/не склав''.
Наступний етап визначення результатів ЗНО передбачає проведення комп’ютерної обробки закодованих сертифікаційних робіт та перевірку екзаменаторами завдань відкритої форми з короткою або розгорнутою відповіддю.
Після цього відбуватиметься підготовка інформації про висновки регіональних експертних груп щодо порога ''склав/не склав'', ухвалення рішення про встановлення порога ''склав/не склав'' та таблиці за шкалою 100 - 200 балів.
У разі проведення державної підсумкової атестації з певного предмета у формі зовнішнього оцінювання будуть ухвалюватися таблиці за шкалою 1 - 12 балів.
Також порядком визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання унормовані строки обробки сертифікаційних робіт учасників ЗНО. Зокрема, визначення результатів тестування з української мови і літератури має відбутися не пізніше ніж через 21 календарний день після проведення зовнішнього оцінювання; з математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, російської, французької мов - 14 календарних днів; з інших предметів - 7 календарних днів.
15.04.2015 Закриття районного етапу VIІ малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини»
   14 квітня 2015 року на базі ХЗОШ №168 відбулося урочисте закриття районного етапу VIІ малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини». На святі були присутні заступник голови адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Веліканова О.Г.; помічник депутата Харківської міської ради Гудименка О. М., начальник управління освіти Збицька О.Л.; головний спеціаліст комітету у справах сім’ї, молоді та спорту по Орджонікідзевському району Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради Гук А.А. Гості побажали командам-переможцям високих спортивних результатів та перемог у міському етапі змагань.
Подарунком від голови адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Вельможної О.І., грамотами та солодкими подарунками від депутата Харківської міської ради Гудименка О.М., грамотами комітету у справах сім’ї, молоді та спорту були нагороджені переможці районного етапу VIІ малих Олімпійських ігор. Кожний учасник команди-переможця отримав грамоту від народного депутата України В.Ю.Мисика.
Переможців та учасників олімпійських ігор привітали вихованці ПДЮТ «ІСТОК», дитячого хореографічного ансамблю «Наталі» та КЗ «КДЮСШ № 11».
ФОТОЗВІТ
15.04.2015 ІІ Харківський Міжнародний Марафон
   11 квітня 2015 року учні Орджонікідзевського району взяли участь у ІІ Харківському Міжнародному Марафоні. Захід подарував відмінний настрій, позитив і енергію всім учасникам.
15.04.2015 Заняття Школи молодого класного керівника
   09.04.2015 на базі ХЗОШ №157 відбулося чергове заняття Школи молодого класного керівника на тему «Екологічна культура та безпека власної життєдіяльності як актуальні проблеми сьогодення». Молоді класні керівники ознайомилися з нормативними документами, які регламентують роботу з даних напрямків та мали змогу відвідати урок-проект в 5 класі «Обережно! Небезпека», урок-телеконференцію в 10 класі «Хімічна небезпека», подивитися виступ екологічної бригади учнів 3 класу та літературно-музичну композицію «Дзвони Чорнобиля», яку підготували учні 10 класу. Слухачі Школи молодого класного керівника отримали позитивні емоції та цінний досвід щодо організації виховної роботи.
ФОТОЗВІТ
10.04.2015 II Харківський Міжнародний марафон
   09 квітня 2015 року учні Орджонікідзевського району взяли участь у Дитячих забігах, які проходили в рамках II Харківського Міжнародного марафону у Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького.
10.04.2015 Cемінар-практикум для шкільних бібліотекарів
   08.04.2015 на базі ХЗОШ №70 відбувся семінар-практикум для шкільних бібліотекарів за темою «Впровадження в практику шкільної бібліотеки нових інформаційних технологій для підвищення рівня мотивації до читання». В роботі семінару взяли участь член творчої асоціації літераторів «Слобожанщина», автор 8 поетичних збірок Собко Л.В. та завідувач бібліотекою №5 Орджонікідзевського району м. Харкова Курбатова З.В. Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №70 за високий рівень організації і проведення заходу.
10.04.2015 ''1939–1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!''
   Міністерство освіти і науки України рекомендує українським школам активізувати роботу, спрямовану на формування у молодіжному середовищі шанобливого ставлення і поваги до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни. Про це йдеться у рекомендаціях МОН, що розроблені Українським інститутом національної пам’яті, щодо заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.
(лист МОН України від 09.04.2015 №1/9-188 ''Щодо заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни'' розміщено на сторінці ''Документи. Новини законодавства'').
10.04.2015 Pайонний конкурс юних інспекторів руху
   8 квітня 2015 року на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний конкурс юних інспекторів руху (ЮІР). Змагання відбувалися на етапах: «Агітбригада», «Велоестафета», «Плакат», «Юний регулювальник».
Журі у складі начальника Управління профілактичної роботи обласного ДАЇ Ніконенко О.В.; інспектора відділення ДАЇ Орджонікідзевського району Карловця Р.П.; головного спеціаліста управління освіти Дворник О.М.; завідуючих відділами ПДЮТ «ІСТОК» Коваленко Л.О., Ладан Н.А., Захарченко О.В.; культорганізатора ПДЮТ «ІСТОК» Бер Л.В., керівника студії «ДеАртіс» Астапова В.Л. за підсумками балів визначило переможців конкурсу:
І місце – команда ХЗОШ № 118;
ІІ місце – команда ХЗОШ № 168;
ІІІ місце – команди КЗ «ХСШ № 15» та ХЗОШ № 26.
Журі також відзначило високий рівень підготовки команд ХЗОШ №№88, 40, ХСШ №№ 85, 80.
ФОТОЗВІТ
10.04.2015 Pайонний турнір юних інформатиків
   08.04.2015 на базі ХЗОШ № 113 відбувся районний турнір юних інформатиків, у якому взяли участь учні 5-7-х класів всіх ЗНЗ району. Переможцями турніру стали учні ЗНЗ №№ 168, 80, 104, 85.
Протокол результатів (завантажити)
09.04.2015 Підсумки районного етапу міського конкурсу шкільних електронних газет
   8 квітня 2015 року на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний етап міського конкурсу шкільних електронних газет. Журі у складі:
- Дмитрикової О.В. – заступника директора з виховної роботи ХСШ № 80;
- Дуднік А.М. – заступника директора з виховної роботи ХСШ № 85;
- Пашкової К.В. – педагога-організатора ХЗОШ № 88;
- Давиденко Дениса – голови районної ДЮГО «Сузір'я»;
- Сименикі Вікторії – представника шкільної організації дитячого самоврядування ХЗОШ № 118;
- Замурій Ірина – представника шкільної організації дитячого самоврядування ХЗОШ № 113
визначило переможців районного етапу конкурсу:
І місце – ХСШ № 80, ХЗОШ № 70;
ІІ місце – ХСШ № 119, ХЗОШ № 88;
ІІІ місце – ХЗОШ № 104, ХСШ № 85 та 155.
Переможцями номінацій визнано:
- «Найкращий дизайн» - гімназія № 163;
- «Найкращий фотограф» - ХЗОШ № 40;
- «Найкращий редактор» - ХЗОШ № 113.
На міському рівні район представлятиме електронні газети ХСШ №80, ХЗОШ № 70 та ХЗОШ № 88.
09.04.2015 Фінальні змагання серед дівчат з волейболу
   07.04.2015 року на базі ХСШ № 155 пройшли фінальні змагання серед дівчат з волейболу у межах першого районного конкурсу таланту та майстерності «Зірка Орджонікідзевського району» у номінації «Спортивна гордість».
Серед 18 команд загальноосвітніх шкіл району переможцями стали:
1 місце – команда ХЗОШ № 26
2 місце - команда ХСШ № 119
3 місце - команда ХЗОШ № 75
Команди - переможці отримали грамоти комітету у справах сім’ї, молоді та спорту по Орджонікідзевському району.
09.04.2015 Фінальні змагання серед юнаків з волейболу
   06.04.2015 року на базі ХСШ № 155 пройшли фінальні змагання серед юнаків з волейболу у межах першого районного конкурсу таланту та майстерності «Зірка Орджонікідзевського району» у номінації «Спортивна гордість».
Серед 18 команд загальноосвітніх шкіл району переможцями стали:
1 місце – команда ХСШ № 119
2 місце - команда ХСШ № 75
3 місце - команда ХГ № 157
Команди - переможці отримали грамоти комітету у справах сім’ї, молоді та спорту по Орджонікідзевському району.
08.04.2015 Фестиваль шкільних електронних ЗМІ
   На сторінці нашого сайту ''Виховна робота. Фестиваль шкільних ЗМІ'' розміщено електронні газети загальноосвітніх навчальних закладів.
06.04.2015 ХІІІ міська олімпіада випускників школи І ступеня «Путівка в науку»
   04.04.2015 команда учнів початкової школи району брала участь у ХІІІ міській олімпіаді випускників школи І ступеня «Путівка в науку». За результатами олімпіади переможцями стали:
Крючка Олег, учень ХГ № 163 – Диплом ІІІ ступеня, галузь «математика», (учитель Гриб Н.М.);
Жос Максим - номінація «Юний біолог», учень ХЗОШ № 70 (учитель Малявіна С.І.).
Управління освіти вітає учнів-переможців та вчителів, які їх підготували.
06.04.2015 Спеціалізована виставка «Освіта Слобожанщини – 2015»
   З 2 по 4 квітня 2015 року учні шкіл Орджонікідзевського району відвідали сьому міжрегіональну спеціалізовану виставку «Освіта Слобожанщини – 2015», яка проходила за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації. Мета виставки - допомогти молоді зробити свідомий вибір навчального закладу, представити здобутки науково-педагогічних колективів вишів.
Випускники познайомилися з досягненнями закладів освіти Харківщини, інших регіонів України, країн Європи, з особливостями вступної кампанії.
03.04.2015 Переможці міського конкурсу «Учень року-2015»
   Протягом березня тривав міський конкурс «Учень року – 2015». У заключному етапі, за рішенням журі конкурсу, взяли участь 29 претендентів, які отримали найвищі бали за результатами перших двох етапів.
Конкурсна включала до себе інтелектуальний турнір, у ході якого учасники впізнавали видатних діячів за наданими підказками (конкурс «Особистість») та аргументовано висловлювали свою позицію щодо запропонованої тези (конкурс «Тема»). Під час конкурсного змагання «Самопрезентація» учасники представили власні досягнення та поділилися секретами успіху.
Орджонікідзевський район був представлений в чотирьох номінаціях, в кожній з яких учасники отримали перемогу. Управління освіти вітає переможців міського конкурсу «Учень року-2015»:
• Зимницьку Софію (ХЗОШ №70) – у номінації «Інтелектуал року»;
• Сухомліна Максима (ХЗОШ №157) – у номінації «Спортсмен року»;
• Рилову Валерію (ХСШ №85)– у номінації «Творча особистість року»;
• Давиденка Дениса (ХЗОШ №104)– у номінації «Лідер року».
03.04.2015 «Пісенний вернісаж»
   31 березня 2015 року на базі дошкільних навчальних закладів Орджонікідзевського району пройшов фестиваль «Пісенний вернісаж».
Захід організовано управлінням освіти з метою виявлення та підтримки обдарованих дітей дошкільного віку. Одне із завдань фестивалю - залучення підростаючого покоління до кращих зразків вокального мистецтва.
Пісенній вернісаж традиційно стає значущою подією в культурному житті району, це яскраве і барвисте свято. Юні артисти продемонстрували хороший рівень вокальної та хореографічної підготовки.
Всього у фестивалі брали участь 146 вихованців дошкільних навчальних закладів. Педагоги з величезною відповідальністю підійшли до підготовки юних виконавців щодо участі у фестивалі.
Всі юні артисти були заохочені Дипломами учасника та солодкими подарунками.
ФОТОЗВІТ
01.04.2015 Щодо проходження державної підсумкової атестації для жителів тимчасово окупованих територій
   На сторінці нашого сайту ''2014/2015 навчальний рік. Закінчення навчального року та проведення ДПА'' розміщено лист МОН України від 31.03.2015 №1/9-164 ''Щодо проходження державної підсумкової атестації для жителів тимчасово окупованих територій''.
01.04.2015 Презентована нова Концепція національно-патріотичного виховання
   Міністерство освіти і науки представило нову Концепцію національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
Текст концепції оприлюднено на сайті освітнього відомства.
Концепцією передбачено декілька етапів впровадження національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Зокрема, у 2015 році планується створити нормативно-правове підґрунтя та інформаційно-методичне забезпечення для здійснення національно-патріотичного виховання. Також буде створено Центр патріотичного виховання, що функціонуватиме у підпорядкуванні МОН та інформаційний ресурс, присвячений національно-патріотичній тематиці.
На другому етапі (2016-2017 pp.) передбачається: розроблення програм, навчально-методичних посібників з предметів гуманітарно-соціального спрямування для дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та вищих освітніх закладів, спрямованих на патріотичне виховання дітей та молоді; підготовка та видання науково-методичних посібників і методичних рекомендацій з організації виховних заходів, роботи клубів, центрів патріотичного виховання.
Упродовж 2018- 2019 років має бути проведений моніторинг системи патріотичного виховання дітей та молоді за допомогою соціологічних опитувань, анкетування, психологічного тестування. Також планується провести науково-методичні конференції, створити банк педагогічного досвіду, провести корекцію навчально-виховних впливів з урахуванням результатів моніторингу.
01.04.2015 Березневий методичний тиждень
   В рамках проведення березневого методичного тижня 30 та 31 березня 2015 року на базі ХСШ №155 було проведено:
• 30.03.2015 о 10.00 – науково-практичний семінар для директорів ЗНЗ та ПНЗ «Освіта для сталого розвитку» за участю Пилипчатиної Л.М.
• 30.03.2015 о 14.00 – засідання круглого столу «Сучасний урок - основа ефективної та якісної освіти», учасниками якого були заступники директорів з НВР, вихователі-методисти ДНЗ, методисти ПНЗ та педагоги.
• 31.03.2015 – виставка «Створення умов для підвищення якості освіти засобами сучасного науково-методичного забезпечення». У роботі виставки брали участь усі навчальні заклади. На виставці були представлені:
- друковані роботи педагогів;
- авторські програми;
- матеріали щодо впровадження в практику роботи навчальних закладів інноваційних технологій;
- творчі роботи педагогічних працівників.
• 31.03.2015 – науково-практичний семінар для педагогічних працівників ДНЗ «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку».
• 31.03.2015 – відбулися засідання РМО вчителів щодо розгляду питання про порядок проведення ДПА в загальноосвітніх навчальних закладах.
ФОТОЗВІТ
01.04.2015 Mіський турнір юних істориків
   29.03.2015 на базі ХЗОШ № 94 відбувся міський турнір юних істориків, у якому взяла участь команда учнів ЗНЗ району у складі:
1. Леонова Кіра, учениця ХСШ № 80 (учитель Іщук Л.А.);
2. Шатов Вадим, учень ХЗОШ № 104 (учитель Татаринов М.В.);
3. Жданова Наталя, учениця ХСШ № 119 (учитель Ніколаєва Т.В.);
4. Шмаль Анастасія, учениця ХЗОШ № 157 (учитель Возна Л.В.);
5. Шумейко Анастасія, учениця ХГ № 163 (учитель Дейко І.О.).
Районна команда учнів нагороджена Дипломом ІІІ ступеня! Учениця ХСШ № 119 Жданова Наталя отримала Диплом ІІІ ступеня в особистій першості! Вітаємо!!!
01.04.2015 Про деякі питання проведення конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів шкіл
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' розміщено наказ МОН України від 31.03.2015 №381 ''Про деякі питання проведення конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів''.
01.04.2015 Деякі питання організації роботи пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' розміщено наказ МОН України від 17.02.2015 №156 ''Деякі питання організації роботи пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році''.
Конкурс учнівських проектів ''Мода на здоров’я - найкраща традиція''
  
Шановні учні та колеги!
З 26 березня 2015 року по 05 квітня 2015 року у межах роботи ІІІ (районної) Інтернет-конференції проводиться on-line голосування конкурсу учнівських проектів ''Мода на здоров’я - найкраща традиція'', за результатами якого і будуть визначені переможці.
Мета конкурсу: формування стратегії популяризації здорового способу життя, навчання учнів оцінювати модні явища з точки зору шкоди або користі для здоров’я, формування морально-гігієнічної культури і естетики зовнішнього вигляду, розвитку відповідальності за своє здоров’я.
Також робочою групою управління освіти буде відзначено окремі загальноосвітні навчальні заклади за якісний, креативний та неформальний підхід до підготовки учнівських проектів.
Щиро бажаємо перемоги кожному учаснику!
ІІІ (районна) Інтернет - конференція
  
Протягом березня-квітня 2015 року на нашому сайтi проводиться ІІІ (районна) Інтернет - конференція на тему: «Ми за здоровий спосіб життя».

З метою з'ясування ставлення до різних аспектів впливу моди на фізичне та психічне здоров’я ми запрошуємо до анкетування учнів 8-11 класів шкіл. Наші опитування мають конфедиційний характер, саме тому ми сподіваємось на чесні та відверті відповіді. В анкетах немає правильних або неправильних відповідей. Якщо серед запропонованих варіантів немає об'єктивної відповіді, необхідно вказати ту, яка визначає саме вашу думку.
27.03.2015 План спільних заходів
   На сторінці нашого сайту ''Виховна робота. Спільні заходи'' розміщено План спільних заходів з навчання дітей в навчально-виховних закладах Орджонікідзевського району правилам безпеки життєдіяльності та вмінню діяти у разі виникнення надзвичайних ситуацій на 2015-2017 роки.
27.03.2015 Pайонний турнір юних істориків
   23.03.2015 на базі ХСШ № 119 відбувся районний турнір юних істориків, у якому взяли учні всіх ЗНЗ району. Переможцями стали учні ЗНЗ №№ 80, 163, 104, 119, 157, 75, 15.
Протокол результатів (завантажити)
25.03.2015 Запрошення на ЗНО поштою не надсилатимуться
   На інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання розміщені запрошення-перепустки для участі у тестуванні 2015 року. Про це йдеться у повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти.
У центрі також нагадують, що поштою запрошення на ЗНО цього року не надсилатимуться. Запрошення-перепустку учасникам тестування необхідно самостійно роздрукувати з власної інформаційної сторінки, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та PIN-кодом, указаним у ньому.
23.03.2015 Підсумки проведення районного етапу конкурсу на кращий дистанційний курс
   Відповідно до наказу управління освіти від 23.03.2015 №70 «Про підсумки проведення районного етапу конкурсу на кращий дистанційний курс у 2015 році» визначено переможців та нагороджено:
- у номінації «Правознавство»:
Дипломом І ступеня Горову В.В., учителя ХЗОШ № 121;
Дипломом І ступеня Сєрякову В.І., учителя ХГ №163.
- у номінації «Інформатика»:
Дипломом І ступеня Григорову Т.О., учителя ХЗОШ №121;
Дипломом ІІ ступеня Осетиньского І.О., учителя ХЗОШ №71;
Дипломом ІІІ ступеня Євтушенко О.В., учителя ХЗОШ № 70;
Дипломом ІІІ ступеня Балицького Б.О., учителя ХСШ № 75.
- у номінації «Українська література»:
Дипломом І ступеня Юхно Т.С., учителя ХЗОШ №26;
Дипломом І ступеня Приходько В.В., учителя ХЗОШ №157;
Дипломом І ступеня Пилипчук С.Ю., учителя ХГ №163;
Дипломом ІІ ступеня Боброву В.Л., учителя ХСШ №75;
Дипломом ІІ ступеня Криворучко С.М., учителя ХЗОШ №168;
Дипломом ІІІ ступеня Турчину А.М., учителя ХЗОШ №71;
Дипломом ІІІ ступеня Дубинку Р.Г., учителя ХЗОШ №118.
- у номінації «Музичне мистецтво»:
Дипломом І ступеня Мірошкіну О.П., учителя ХСШ №85;
Дипломом ІІ ступеня Тимченко Л.А., учителя ХГ №163;
Дипломом ІІІ ступеня Мороз А.Є., учителя КЗ «ХСШ №15».
23.03.2015 Pайонні змагання з бадмінтону
   20.03.2015 року на базі Школи вищої спортивної майстерності пройшли районні змагання серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Орджонікідзевського району з бадмінтону.
Серед 17 команд загальноосвітніх шкіл району переможцями стали:
1 місце – команда ХЗОШ № 118
2 місце - команда ХСШ № 163
3 місце - команда ХЗОШ № 40
23.03.2015 Pайонний Ярмарок професій
   20 березня 2015 року на базі ПДЮТ «ІСТОК» разом з Харківським міським центром зайнятості у рамках Тижня профорієнтації було проведено районний Ярмарок професій. Мета заходу – допомогти учням у професійному самовизначенні, сформувати усвідомлений підхід до вибору професії. У Ярмарку взяли участь 550 учнів 9-11 класів шкіл району. Упродовж роботи Ярмарку відбувалося живе спілкування школярів з представниками 19 навчальних закладів, які намагалися якомога повніше презентувати не тільки напрями професійної підготовки, умови вступу та навчання, а й розповісти про культурно-масове життя студентів, їх подорожі, заняття у спортивних секціях. Також учні шкіл району взяли участь у комп’ютерному тестуванні та психологічному тренінгу з вибору професії.
23.03.2015 Pайонний конкурс екологічних бригад
   19.03.2015 на базі ХЗОШ №71 відбувся районний конкурс екологічних бригад. У конкурсі взяли участь екологічні бригади всіх загальноосвітніх закладів району. Діти виступали у трьох вікових категоріях:
1-4 класи: ХЗОШ №26, 121, 157, 168; ХСШ №80, 119
5-8 класи: ХЗОШ №40, 104, 113, 70, 71, 118; ХСШ №15, 155, 85
9-11 класи: гімназія №163 та ХЗОШ №88.
За рішенням журі конкурсу призові місця посіли:
У номінації 1-4 класи:
І місце – ХСШ №80
ІІ місце – ХСШ №119
ІІІ місце – ХЗОШ №№157, 168
У номінації 5-8 класи:
І місце – ХСШ №85 та ХЗОШ №118
ІІ місце – ХЗОШ №№70, 113
ІІІ місце – ХЗОШ №104
У номінації 9-11 класи:
І місце – гімназія №163, ХЗОШ №88
Журі відзначало оригінальність сценаріїв ХЗОШ №40, ХСШ №75; підготовлені відеопрезентації ХСШ №№155, 85, ХЗОШ №№88, 70 та гімназії №163. Цікаво використані у виступах авторський вірш учениці ХЗОШ №157 та авторська пісня (слова) учня ХСШ №155 Шкирі Дмитра.
ФОТОЗВІТ...
20.03.2015 Урочисте нагородження переможців та лауреатів міського конкурсу «Учитель року - 2015»
   19 березня 2015 року в малому залі Харківської міської ради відбулося урочисте нагородження переможців та лауреатів міського конкурсу «Учитель року - 2015». Кращих вчителів Харкова привітали заступник міського голови Терехов О.І., директор Департаменту освіти Деменко О.І., ректор Харківського національного університету ім. Каразіна Бакіров В.С.
У цьому році лауреатом конкурсу стала вчитель ХСШ №85 Куцина Світлана Анатоліївна у номінації ''Образотворче мистецтво'', яку було нагороджено Почесною грамотою Департаменту освіти Харківської міської ради та подарунком.
(за матеріалами сайту http://www.city.kharkov.ua)
20.03.2015 Засідання педагогічної студії для вчителів української мови та літератури
   18 березня 2015 року в ХЗОШ №168 відбулось засідання педагогічної студії для вчителів української мови та літератури за темою «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках української мови та літератури з метою активізації пізнавальної діяльності учнів». Присутні ознайомилися з теоретичними основами використання інформаційно-комунікаційних технологій на різних етапах уроку та досвідом роботи щодо їх застосування. Відвідали відкриті уроки української мови в 7-А класі «Розвиток мовлення. Усний твір «Людина починається з добра», української літератури в 5-В класі «Позакласне читання В.Шевчук «Панна квітів» та літературно-музичну композицію «Мово моя калинова… Пісне моя світанкова» ( позакласний захід). Педагоги району відмітили змістовність та високий рівень організації і проведення педагогічної студії.
20.03.2015 День відкритих дверей у ЦПТО №1
   19.03.2015, в рамках тижня профорієнтації, гостинно розчинив двері перед учнями 9-х та 11-х класів Орджонікідзевського району Центр професійно – технічної освіти №1. Учні мали можливість ознайомитись з сучасними професіями, якими можна оволодіти, навчаючись в центрі, відвідали виставку, святковий концерт.
Управління освіти щиро дякує педагогічному колективу ЦПТО №1 та особисто директорові Шепеленко Світлані Миколаївні за теплий прийом. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.
19.03.2015 ІХ Кубок з пошуку в мережі Інтернет
   Управління освіти вітає команду учнів Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26 Харківської міської ради Харківської області (керівник команди - вчитель Кузниченко А.О.), яка третій рік поспіль отримує призові місця у Кубку з пошуку в мережі Інтернет. У цьому році команда посіла ІІІ місце.
19.03.2015 Pайонний конкурс декоративно-прикладного мистецтва «Розмаїття талантів»
   17.03.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний конкурс декоративно-прикладного мистецтва «Розмаїття талантів». У конкурсі взяло участь 90 учнів 7-8 класів шкіл.
За рішенням журі переможцями конкурсу визнані:
- у номінації «Бісер»:
І місце – Підмолода Софія, ХСШ № 75
ІІ місце – Фасолька Юлія, ХЗОШ № 121
ІІІ місце – Юрко Євген, ХЗОШ № 157
- у номінації «Орігамі»:
І місце – Коломієць Лариса, ХЗОШ №104
ІІ місце – Хохлова Анастасія, ХЗОШ № 70
ІІІ місце – Баєв Дмитрій, ХСШ №119
- у номінації «Малюнок»:
І місце – Железнова Валерія, ХСШ №80
ІІ місце – Клименко Антон, ХСШ №75
ІІІ місце – Сикола Дар'я, ХСШ №155
- у номінації «Писанка»:
І місце – Воловік Катерина, ХЗОШ № 71
ІІ місце – Рассадін Денис, ХЗОШ № 157
ІІІ місце – Колоненко Ганна, ХСШ № 75
- у номінації «Аплікація, квілінг»:
І місце – Авраменко Аліна, ХСШ № 85
ІІ місце – Богданова Юля, ХЗОШ №40
ІІІ місце – Малихіна Наталія, ХСШ № 155
ФОТОЗВІТ...
19.03.2015 ІІ тур районного етапу міського конкурсу учнівських проектів «Харків – місто перспектив»
   17.03.2015 на базі ХСШ №119 відбувся ІІ тур районного етапу міського конкурсу учнівських проектів «Харків – місто перспектив». Всього на конкурс було представлено 37 проектів у трьох номінаціях. Управління освіти вітає переможців:
Номінація «Харків – місто для небайдужих дітей» (4-5 класи):
І місце – ХСШ №85; ІІ місце – ХЗОШ №118, ХСШ №119.
Номінація «Відкриваємо Харків для Європи» (6-8 класи):
І місце – ХЗОШ №88; ІІ місце – ХЗОШ №104; ІІІ місце – ХЗОШ №113, ХГ №163.
Номінація «Харків – територія громадських ініціатив» (9-11 класи):
І місце – ХЗОШ №88, ХЗОШ №118, ХСШ №119.
ФОТОЗВІТ...
17.03.2015 Районний турнір юних журналістів
   13 березня 2015 року на базі ХЗОШ № 104 відбувся районний турнір юних журналістів, у якому взяли участь учні всіх ЗНЗ району. Переможцями турніру стали учні ЗНЗ №№ 80, 85, 104, 15, 118.
Завантажити протокол результатів...
17.03.2015 Фінальні змагання серед дівчат з баскетболу
   17.03.2015 на базі ХЗОШ № 157 пройшли фінальні змагання серед дівчат з баскетболу у межах першого районного конкурсу таланту та майстерності «Зірка Орджонікідзевського району» у номінації «Спортивна гордість».
Серед 18 команд загальноосвітніх шкіл району переможцями стали:
1 місце – команда ХЗОШ № 157
2 місце - команда ХСШ № 119
3 місце - команда ХЗОШ № 40
17.03.2015 Фінальні змагання серед юнаків з баскетболу
   16.03.2015 на базі ХЗОШ № 157 пройшли фінальні змагання серед юнаків з баскетболу у межах першого районного конкурсу таланту та майстерності «Зірка Орджонікідзевського району» у номінації «Спортивна гордість».
Серед 18 команд загальноосвітніх шкіл району переможцями стали:
1 місце – команда ХЗОШ № 26
2 місце - команда ХСШ № 119
3 місце - команда ХГ № 163
13.03.2015 Районний етап міського конкурсу ДЮП
   11.03.2015 відбувся районний етап міського конкурсу ДЮП. Дружини юних пожежних змагалися у чотирьох конкурсах:
1. Надання першої медичної допомоги.
2. Визначення їстівних та отруйних грибів.
3. Представлення плакату соціальної реклами.
4. Виступ агітбригади ДЮП.
Призові місця посіли дружини:
І місце – «ШОК» (ХГ №163), «Діти капітанів» (ХСШ №75);
ІІ місце – «Месники» (ХСШ №119), «Фіксікі» (ХЗОШ №104);
ІІІ місце – «Орден Фенікса» (ХЗОШ №168), «Газики» (ХСШ №80).
ФОТОЗВІТ
12.03.2015 Про затвердження Порядку використання приміщень навчальних закладів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання
   Міністерством освіти затверджено Порядок використання приміщень навчальних закладів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання (наказ від 03.02.2015 №85).
Наказом визначено послідовність дій Українського центру оцінювання якості освіти, регіональних центрів оцінювання якості освіти та департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій і навчальних закладів під час створення пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання та використання приміщень навчальних закладів для проведення ЗНО.
11.03.2015 ІІІ (районна) Інтернет - конференція
   На виконання плану роботи управління освіти на 2015 рік, з метою пропаганди ведення здорового способу життя, формування громадянина, здатного до свідомого суспільного вибору, гармонізації взаємин особистості і суспільства 11 березня 2015 розпочинає роботу ІІІ (районна) Інтернет - конференція за темою «Ми за здоровий спосіб життя», яка приурочена до всесвітнього Дня здоров'я.
З цією метою створено окрему сторінку нашого сайту, на якій поступово будуть розміщуватись on-line опитування, конкурси та інше.
11.03.2015 Районний конкурс стіннівок «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь віки…»
   З 05.03.2015 по10.03.2015 проводився районний конкурс стіннівок «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь віки…». У конкурсі взяли участь ЗНЗ№№ 15, 26, 40, 70, 71, 75, 80, 88, 113, 118, 119, 155, 157, 163, 168.
Управління освіти вітає переможців:
І місце – колективна робота учнів 2-А класу ХСШ № 119;
ІІ місце – колективна робота учнів 5-Б класу ХГ № 163;
ІІІ місце – колективна робота учнів 9-А класу ХЗОШ № 118.
Грамотами за оригінальність виконання стіннівки нагороджені: Супронова Валерія, Татарінова Анастасія, учениці 8-А класу ХЗОШ № 70.
  
Дорогі жінки!
Щиро вітаю Вас з чудовим святом 8 Березня!
Це свято приходить з першим подихом весни, з ласкавими променями сонця. Нехай воно буде для вас радісним, спокійним, хай душа ваша повниться теплом, увагою та любов’ю.
Бажаю вам завжди бути чарівними та неповторними, щасливими та життєрадісними, щоб кожний прийдешній день ви зустрічали з посмішкою, з передчуттям радості, із впевненістю і щиросердечним спокоєм!
Нехай вас оточують турботливі чоловіки, підтримують та поважають колеги, зігрівають своєю любов’ю рідні та близькі і ваші серця сповнюються радістю та світлим коханням, гарним весняним настроєм, а в оселях панують мир та затишок, добробут та злагода.
Нехай завжди з вами будуть віра, надія, любов, хай оминають життєві тривоги, буде радісним кожен прожитий день.
Зичу вам міцного здоров’я, особистого щастя, кохання, здійснення всіх мрій і бажань.
Зі святом вас!

З повагою,
Начальник управління освіти
О.Л. Збицька
04.03.2015 Інтернет-збори батьків майбутніх першокласників
   З 1 березня 2015 року розпочато проведення Інтернет-зборів батьків майбутніх першокласників. Запрошуємо взяти участь батьків у Інтернет-зборах, що проводяться на сайті Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» до 31 березня 2015 року.
Учасники зборів у зручний для себе час зможуть ознайомитися з нормативними документами щодо порядку прийому дітей до 1 класу, інформаційними матеріалами з питань готовності дітей до школи та порадами щодо створення умов для успішної адаптації дітей до нових умов, заповнити анкету та поставити свої запитання модераторам Інтернет-зборів.
04.03.2015 1/2 гра Чемпіонату шкільних команд КВК міста Харкова сезону 2014-2015 років
   03.03.2015 у ККЗ «Україна» відбулася 1/2 гра Чемпіонату шкільних команд КВК міста Харкова сезону 2014-2015 років, у якій взяла участь збірна команда Орджонікідзевського району «85 карат» у складі учнів ХСШ №85 та ХЗОШ №157 та посіла І місце. Фінальна гра відбудеться 16 квітня 2015 року.
Вітаємо нашу команду з виходом до фіналу та бажаємо подальших перемог!
04.03.2015 Відкрите засідання Правової корпорації Харківської міської організації учнівського самоврядування
   27 лютого 2015 року на базі ХЗОШ №142 відбулося відкрите засідання Правової корпорації Харківської міської організації учнівського самоврядування. Під час зустрічі були обговорені питання: про роботу правових комісій шкільних дитячо-юнацьких громадських організацій щодо залучення дітей групи ризику до реалізації учнівських проектів; про ефективні практики виховної діяльності навчальних закладів щодо превентивного виховання та захисту прав дітей: організацію роботи шкільних служб порозуміння, центрів медіації та права, правих комісій за участю дитячих омбудсменів тощо.
Роботу Орджонікідзевського району щодо організації центрів медіації та права представила ХСШ №119.
03.03.2015 Pайонний етап міського конкурсу «Учень року-2015»
   27.02.2015 відбувся районний етап міського конкурсу «Учень року-2015». Учасниками конкурсу стали 22 учні 10-11 класів в чотирьох номінаціях: «Інтелектуал року», «Лідер року», «Спортсмен року», «Творча особистість».
Управління освіти вітає переможців районного етапу міського конкурсу «Учень року-2015»:
- Зимницьку Софію (ХЗОШ №70, 11-А) – у номінації «Інтелектуал року»;
- Давиденка Дениса (ХЗОШ №104, 11-А)– у номінації «Лідер року»;
- Сухомліна Максима (ХЗОШ №157, 11-А) – у номінації «Спортсмен року»;
- Рилову Валерію (ХСШ №85, 10-А)– у номінації «Творча особистість року».
03.03.2015 Спільні заходи
   На сторінці нашого сайту ''Виховна робота. Спільні заходи'' розміщено спільні заходи щодо реалізації міської комплексної програми ''На зустріч дітям на 2011-2015 роки'' у Орджонікідзевському районі на 2015 рік.
03.03.2015Громадське обговорення проекту наказу «Про затвердження Порядку здійснення місцевими органами управління освітою державного інспектування навчальних закладів»
   Міністерство освіти і науки України повідомляє про оприлюднення на офіційному веб-сайті (рубрика «Громадське обговорення») проекту наказу МОН України «Про затвердження Порядку здійснення місцевими органами управління освітою державного інспектування навчальних закладів».
27.02.2015Атестація комунального закладу ''Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 150 Харківської міської ради''
   Відповідно до висновків Регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації від 27.02.2015 №2/12 комунальний заклад ''Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 150 Харківської міської ради'' визнаний атестованим з відзнакою.
Сумарна кількість балів становить 597 (високий рівень організації діяльності).
27.02.2015 Порядок державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів
   На сторінці нашого сайту ''Управління. Атестація навчальних закладів'' розміщено наказ МОН України від 30.01.2015 № 67 «Про затвердження Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів».
24.02.2015 Районний етап Всеукраїнської історико-географічної експедиції учнівської молоді «Історія міст і сіл»
   На базі ПДЮТ «ІСТОК» проводився районний етап Всеукраїнської історико-географічної експедиції учнівської молоді «Історія міст і сіл». У районному етапі взяли участь ЗНЗ №15, 26, 40, 71, 75, 80, 88, 118, 119, 104, 121, 155, 157,163. Управління освіти вітає переможців:
І місце – ХЗОШ № 26, ХЗОШ №40;
ІІ місце – ХЗОШ №88, ХЗОШ №104;
ІІІ місце – ХСШ № 119, ХГ № 163.
24.02.2015 Перше засідання членів районного Дебатного клубу учнівського самоврядування
   23.02.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбулося перше засідання членів районного Дебатного клубу учнівського самоврядування. Були присутні команди ЗНЗ №№ 15, 40, 70, 71, 75, 80, 88, 104, 118, 119, 121, 157, 163, 168. На першому занятті були обговорені питання про підготовку та участь району у ІІ Дебатному турнірі шкільної ліги, обрано президента, заступників та актив районного клубу.
24.02.2015 Районний етап міського конкурсу учнівських проектів «Марафон унікальних справ»
   23.02.2015 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний етап міського конкурсу учнівських проектів «Марафон унікальних справ». Журі у складі представників ЗНЗ №№15, 26, 40, 70, 71, 75 ретельно вивчило запропоновані проекти і визначило переможців. Управління освіти вітає переможців:
І місце: екологічний проект «Екосумка» (ХГ №163);
ІІ місце: «Лагідний вбивця» (ХЗОШ №26);
«Бажаєш дещо змінити – почни з себе» (ХСШ №85);
ІІІ місце: «Стоп-кадр: вуса, лапи, хвіст» (ХЗОШ №40), «Добро врятує світ» (ХЗОШ №121), «Ми у відповіді за тих, кого приручили» (ХЗОШ №157).
24.02.2015 Затверджено форму довідки, що видаватиметься випускникам з Криму і непідконтрольних територій Донбасу для проходження ЗНО
   Міністерство освіти і науки рекомендує навчальним закладам форму довідки, яку необхідно видавати випускникам з Криму та неконтрольованих територій Донбасу, що прикріплюються для екстернатного проходження ДПА (лист МОН від 23.03.2015 № 1/9-89 розміщено на сторінці нашого сайту ''2014/2015 навчальний рік. Завершення навчального року та проведення ДПА'' ).
24.02.2015 Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році
   На сторінці нашого сайту ''2014/2015 навчальний рік. Завершення навчального року та проведення ДПА'' розміщено наказ МОН України від 20.02.2015 № 192 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році».
23.02.2015 Pайонний конкурс виразного читання української поезії ''Поетичний уклін переможцям''
   20 лютого 2015 року з нагоди Міжнародного дня рідної мови пройшов районний конкурс виразного читання української поезії «Поетичний уклін переможцям», у якому взяли участь учні загальноосвітніх навчальних закладів району, учасники творчих колективів, музичних шкіл, клубів за місцем проживання Орджонікідзевського району м. Харкова. Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №113 за створення сприятливих умов для проведення конкурсу.
ФОТОЗВІТ
23.02.2015 Брейн-ринг «Чи знаєш ти правила дорожнього руху?»
   З метою формування моделі безпечної поведінки дітей на дорозі та в межах студентської ініціативи «Безпека Українського Майбутнього» 21.02.2015 на базі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету було проведено брейн-ринг «Чи знаєш ти правила дорожнього руху?», в якому взяли участь учні КЗ «ХСШ №15», ХЗОШ №40, ХЗОШ №70, ХСШ №75, ХСШ №85, ХЗОШ №113, ХЗОШ №118, ХСШ №119, ХСШ №155, ХГ №163. У ході заходу учні продемонстрували не тільки свої знання з правил дорожнього руху, а також загальну ерудицію у сфері транспорту, кмітливість та логічне мислення. Вітаємо переможців:
І місце - команда ХСШ № 155;
ІІ місце розділили між собою команди ХЗОШ № 40 та ХГ № 163.
Переможці отримали подарунки, а всі команди-учасники грамоти.
23.02.2015 Положення про державну підсумкову атестацію учнів
   На сторінці нашого сайту ''2014/2015 навчальний рік. Завершення навчального року та проведення ДПА'' розміщено наказ МОН України від 30.12.2014 № 1547 «Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти» (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 за № 157/26602).
23.02.2015 Порядок взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей
   На сторінці нашого сайту ''Виховна робота. Методична сторінка'' розміщено методичні матеріали щодо порядку взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей, підготовлені методистом методичного центру Верчиковою І.В.
20.02.2015 Hавчально-методичний семінар соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів
   17.02.2015 на базі ХСШ №85 відбувся навчально-методичний семінар соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів за темою: «Освітній простір без насильства як ціль діяльності соціального педагога навчального закладу». В роботі семінару брала участь кандидат пед. наук Гніда Т.Б., методист ЦПП і СР КВНЗ «ХАНО». Соціальний педагог ХСШ №85 Пожидаєва І.І. ознайомила присутніх з технологією проведення форум-театру. Щиро дякуємо учням 8-Б класу за активну участь та адміністрації ХСШ №85 за якісну організацію й проведення заходу.
19.02.2015 Завершується реєстрація для участі у ЗНО
  
Шановні абітурієнти!
Нагадуємо, що 20 лютого 2015 року регіональні центри оцінювання якості освіти завершують реєстрацію осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні в 2015 році.
Цього року всі абітурієнти вищих навчальних закладів незалежно від року здобуття повної середньої освіти або наявності результатів тестувань минулих років мають подавати сертифікати ЗНО, отримані лише у поточному році.
Загалом, учасники ЗНО матимуть можливість скласти не більше чотирьох тестів з переліку предметів ЗНО, до якого включено 12 навчальних дисциплін: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови.
19.02.2015 Майстер-клас вчителя початкових класів ХЗОШ №26
   19 лютого 2015 року відбувся майстер-клас вчителя початкових класів ХЗОШ №26 Міщенко Ю.М. за темою «Особливості викладання курсу за вибором «Зарубіжна література» в початковій школі» під керівництвом методиста методичного центру управління освіти Грицун Н.О. На даний захід була запрошена науковий співробітник лабораторії методичного забезпечення безперервної системної освіти ''школа-ВНЗ'' ХНПУ імені Г.С.Сковороди, керівник університетської кафедри початкової філологічної освіти при ХЗОШ №26 Левандовська Г.В., яка виступила за темою «Вивчення зарубіжної літератури у початковій школі: реалії та перспективи».
ФОТОЗВІТ
18.02.2015 Результати районної олімпіади учнів 3-4 класів «У світі знань» (оновлено)
   14.02.2015 в рамках реалізації районних заходів на виконання комплексного проекту освіти «Обдарована молодь. Розвиток системи роботи з обдарованою молоддю» м. Харкова на 2011-2015 роки на базі Харківської гімназії № 163 пройшла районна олімпіада учнів 3-4 класів «У світі знань». Цього року в олімпіаді змагалися 216 учнів - переможців шкільного етапу. Високий рівень навчальних досягнень молодші школярі продемонстрували в освітніх галузях «Українська мова», «Математика», «Природознавство».
Завантажити результати районного етапу олімпіади (попередні)
18.02.2015 Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' розміщено наказ МОН України від 03.02.2015 №89 ''Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів''.
17.02.2015 Щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' розміщено лист МОН України від 14.02.2015 №1/9-71 ''Щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу''.
17.02.2015 Продовжено термін реєстрації на ЗНО для випускників з Криму та тимчасово непідконтрольних територій Донбасу
   Міністерство освіти і науки України внесло зміни до Календарного плану підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році (Наказ МОН України від 12.02.2015 № 132).
Відтепер випускники з тимчасово неконтрольованих територій можуть реєструватися для проходження ЗНО до 20 квітня. У такому випадку вони проходитимуть тестування з української мови і літератури - 9 червня, а з усіх інших предметів – за розкладом основної сесії (з 3 по 26 червня). Якщо з поважних причин випускник не зміг з’явитися 9 червня на тестування з української мови та літератури, він матиме можливість пройти оцінювання з цього предмета додатково 27 червня 2015 року.
Випускники з населених пунктів Донецької та Луганської областей, що тимчасово неконтрольовані державною владою, а також з АР Крим і м. Севастополь, які встигли зареєструватися на ЗНО до 20 лютого, здаватимуть тестування з усіх предметів за розкладом основної сесії, у тому числі 24 квітня – з української мови і літератури.
(за матеріалами офіційного сайту МОН України)
16.02.2015 Районна олімпіада учнів 3-4 класів «У світі знань»
   14.02.2015 в рамках реалізації районних заходів на виконання комплексного проекту освіти «Обдарована молодь. Розвиток системи роботи з обдарованою молоддю» м. Харкова на 2011-2015 роки на базі Харківської гімназії № 163 пройшла районна олімпіада учнів 3-4 класів «У світі знань». Цього року в олімпіаді змагалися 216 учнів - переможців шкільного етапу. Високий рівень навчальних досягнень молодші школярі продемонстрували в освітніх галузях «Українська мова», «Математика», «Природознавство».
Щиро дякуємо адміністрації ХГ №163 за створення сприятливих умов для проведення олімпіади.
16.02.2015 Pезультати конкурсу кабінетів учнівського самоврядування загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міста
   Оголошено результати конкурсу кабінетів учнівського самоврядування загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міста, який проводився Харківською міською організацією учнівського самоврядування за підтримки Департаменту освіти Харківської міської ради. До складу журі конкурсу входили лідери учнівського самоврядування – голови районних дитячо-юнацьких організацій та керівники структурних підрозділів ХМОУС. У ІІ (очному) етапі міського конкурсу взяли участь три кабінети учнівського самоврядування шкіл нашого району, яких і визначено переможцями:
ХСШ №119 – І місце;
ХЗОШ №104 – ІІІ місце;
ХСШ №75 – номінація «Центр інтернаціонального співробітництва».

(ХЗОШ №104)

(ХСШ №75)

(ХСШ №119)
Детальніше...
16.02.2015 Pайонний відбірковий турнір гри «Що? Де? Коли?»
   12.02.2015 на базі ХСШ №85 відбувся районний відбірковий турнір шкільного Чемпіонату м. Харкова сезону 2014/2015 років гри «Що? Де? Коли?». Управління освіти вітає переможців:
Серед команд старшої вікової категорії:
І місце – команда «Вікторія» (ХСШ №119);
ІІ місце – команда «Олесандр Друзь» (ХСШ №80);
ІІІ місце – команда «Ерудіти» (ХЗОШ №26).
Серед команд молодшої вікової категорії:
І місце – «Команда Ігоря Лазебного» (ХГ №163);
ІІ місце – команда «Лідери» (ХСШ №80);
ІІІ місце – команда «Фобос» (ХЗОШ №70).
13.02.2015 Вшанування переможців районного етапу Всеукраїнської військово-спортивної гри «Патріот»
   13.02.2015 під патронатом голови адміністрації Орджонікідзевського району Вельможної О.І. відбулося вшанування переможців районного етапу Всеукраїнської військово-спортивної гри «Патріот».
Кубками від адміністрації Орджонікідзевського району та грамотами від управління освіти були нагороджені команди-переможці:
- І місце - команда Харківської загальноосвітньої школи №168;
- ІІ місце - команда Харківської спеціалізованої школи №155;
- ІІІ місце - команда Харківської гімназії №163.
Пам'ятними подарунками від адміністрації Орджонікідзевського району та грамотами від управління освіти нагороджені:
- у номінації «Влучні стрільці» за кращий результат у змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки - команда ХЗОШ № 88;
- у номінації «Кращі знавці військової справи» за кращий результат в теоретичній підготовці - команда ХСШ № 75;
- у номінації «Вправні зброярі» за кращий результат з розбирання та збирання автомата Калашникова - команда ХЗОШ № 26.
За найвищі показники в особистій першості за підсумками всіх видів змагань, за проявлені витривалість, влучність, майстерність у володінні зброєю, високий рівень знань теорії військової справи грамотами управління освіти нагороджені:
- Росада Вадим, учень 11 класу ХЗОШ № 26;
- Сай Євген, учень 11 класу ХСШ № 75;
- Налівкін Олександр, учень 11 класу ХСШ № 80;
- Нестайко Яків, учень 11 класу ХСШ №119;
- Лозовій Данило, учень 11 класу ХЗОШ №121;
- Тарасенко Дмитро, учень 10 класу ХСШ №155;
- Мягкоголов Іван, учень 10 класу ХГ №163;
- Сергієнко Віталій, учень 11 класу ХЗОШ №168.
За найвищі показники в особистій першості за підсумками окремих видів змагань грамотами управління освіти нагороджені:
- у номінації «Кращий спортсмен з підтягування», учень 11 класу ХЗОШ №113 Хорольський Володимир;
- у номінації «Кращий знавець військової справи», учень 10 класу ХЗОШ №88 Спісівцев Ярослав.
Свято пройшло в теплій, дружній обстановці. Всіх учасників заходу привітали вихованці Палацу дитячої та юнацької творчості «ІСТОК».
Управління освіти щиро дякує всім, хто допоміг в організації змагань і свята вшанування переможців і сподівається на подальшу плідну співпрацю.
ФОТОЗВІТ...
13.02.2015 Районний етап Малих Олімпійських ігор
   11.02.2015 на базі Харківської гімназії № 163 пройшов фінальний етап змагань малих Олімпійських ігор ''Діти Харківщини'' серед учнів 3-4 класів. За підсумками змагань:
І місце - команда ХЗОШ № 70;
ІІ - III місце - команди ХЗОШ № 71 та ХГ № 163;
ІV місце - команда ХЗОШ № 40.
12.02.2015 на базі ХСШ № 85 пройшов фінальний етап змагань малих Олімпійських ігор ''Діти Харківщини'' серед учнів 5-6 класів.
За підсумками змагань:
І місце - команда ХСШ № 119;
ІІ місце - команда ХЗОШ № 163;
ІІІ місце – команда ХЗОШ № 118.
13.02.2015 Новини сайту
   На нашому сайті створено сторінку ''Безпека в навчальних закладах'', де розміщено нормативні документи, інформаційні матеріали щодо вибухонебезпечних предметів, Правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв та відеоматеріали, які здійснено у рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні ''Підвищення обізнаності про ризики і загрози, пов'язані з вибухонебезпечними залишками війн (ВЗВ)'' у співпраці з Мiністерством надзвичайних ситуацій України.
10.02.2015 Проект змін до Положення про золоту медаль ''За високі досягнення у навчанні'' та срібну медаль ''За досягнення у навчанні''
   На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України у розділі ''Громадське обговорення'' розміщено проект змін до Положення про золоту медаль ''За високі досягнення у навчанні'' та срібну медаль ''За досягнення у навчанні''.
10.02.2015 Про заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' розміщено спільний лист Міністерства освіти і науки України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій № 1/9-55/02-1645/12 від 05.02.2015 «Про заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування».
Зокрема, з метою попередження та протидії можливим загрозам життю та здоров'ю учасників навчально-виховного процесу, Міністерство освіти і науки України і Державна служба України з надзвичайних ситуацій просять невідкладно роз’яснити про порядок дій в умовах надзвичайних ситуацій, терористичних актів, інших небезпек; необхідність посилення пильності та заходів безпеки у разі виявлення підозрілих предметів, транспортних засобів та осіб, поведінка яких викликає підозру; відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій; правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів; надання першої допомоги травмованим і потерпілим. Вказані заходи безпеки провести із залученням представників територіальних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, місцевих навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
06.02.2015 Проект розвантажених навчальних програм для 1-3 класів
   На численні звернення батьківської та педагогічної громадськості наказом Міністерства від 05.11.2014 №1275 «Про проведення експертизи та громадського обговорення типових навчальних планів та навчальних програм для початкової школи» було проведено експертизу навчальних програм для 1-3 класів на предмет їх розвантаження. До групи увійшли, вчителі-практики, науковці, психологи, експерти з освітніх питань.
На громадське обговорення виноситься підготовлений робочою групою проект розвантажених програм для 1-3 класів, що розміщений у розділі ''Запрошуємо до обговорення''.
Остаточне рішення щодо редакції програм для 1-3 класів прийматиметься на підставі результатів громадської експертизи.
05.02.2015 200 000 відвідувачів
  
У нашого сайту маленький ювілей - сьогодні його відвідав 200 000 відвідувач.
Ми щиро дякуємо всім за увагу до нашого сайту! Сподіваємось, що і в подальшому наш сайт буде цікавим і для колег, і для батьків. Принаймні, ми прикладатиме для цього максимум зусиль!
05.02.2015 Засідання iнтервізійної групи практичних психологів дошкільних навчальних закладів
  
2 лютого 2015 року у приміщенні ДНЗ №272 відбулося засідання інтервізійної групи практичних психологів дошкільних навчальних закладів, на якому були обговорені наступні проблеми: психологічний супровід дітей, які потребують особливих умов навчання та виховання, відповідальність психолога за наслідки та результати консультативної роботи, профілактика насильства тощо.
Дякуємо адміністрації ДНЗ №272 за створення комфортних умов для проведення заходу.
04.02.2015 Інклюзія у ДНЗ №93
   З жовтня 2012 року комунальний заклад ''Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №93 Харківської міської ради'' та комунальний заклад ''Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №240 комбінованого типу Харківської міської ради'' працюють в спільному проекті ''Розвиваємо інклюзію разом. Партнерство загальноосвітніх і спеціальних закладів'', метою якого є зміна ставлення навчальних закладів до проблем дітей з особливими потребами, сприяння партнерства між педагогами та формування нових підходів управління закладом в умовах інклюзивного навчання.
Запрошуємо Вас переглянути відеоролік, у якому висвітлено основні напрями діяльності.
02.02.2015 Засідання Школи молодого класного керівника
   30.01.2015 на базі ХЗОШ №168 відбулося чергове засідання Школи молодого класного керівника, присвячене організації національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах.
Методист методичного центру управління освіти Моісєєва Н.М. ознайомила класних керівників з теоретичними аспектами національно-патріотичного виховання та документами, що регламентують виховну роботу в цьому напрямку.
Молоді класні керівники мали змогу відвідати позакласний виховний захід у 8 класах «Свято української пісні» та ознайомитися з цікавими формами роботи в етнографічному музеї школи.
Сповнені енергією та натхненням, молоді спеціалісти повернулися до своїх навчальних закладів, щоб застосовувати отриманні знання на практиці.
Наступне заняття Школи молодого класного керівника відбудеться у квітні 2015 року.
ФОТОЗВІТ...
02.02.2015 Проект Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді
   На сайті МОН України у розділі ''Громадське обговорення'' розміщено проект Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
Зауваження та пропозиції необхідно надсилати до 16 лютого 2015 року на електронну адресу: n_beskova@mon.gov.ua.
02.02.2015 Pозроблення програм для проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році
   У Міністерстві освіти і науки розпочато роботу з розроблення програм для проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році.
Окрім вже звичних програм для проведення ЗНО з української мови та літератури, математики, історії України, географії, біології, фізики, а також п’яти іноземних мов: англійської, німецької, французької, іспанської та російської, перелік програм для проведення ЗНО у 2016 році буде розширений іншими мовними тестами з угорської, румунської, польської, молдовської, кримськотатарської, словацької, болгарської та новогрецької мов.
До 5 березня проекти програм мають бути розміщені на сайті МОН для їх громадського обговорення. За наслідками обговорення вони будуть доопрацьовані з урахуванням висловлених зауважень громадськості.
31.01.2015 Cемінар з питань попередження виникнення надзвичайних ситуацій в навчальних закладах
   31.01.2015 на території Орджонікідзевського РВ ГУ ДСНС України в Харківській області відбувся семінар з питань попередження виникнення надзвичайних ситуацій в навчальних закладах, який проходив під патронатом Адміністрації Оржнонікідзевського району Харківської міської ради.
У семінарі взяли участь заступник голови Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради з гуманітарних питань Веліканова О.Г., начальник Орджонікідзевського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області Олєйніков О.В., головний спеціаліст сектору захисту міських районів, відділів з питань ЦО Департаменту по взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної роботи та ЦО Харківської міської ради Чекригін О.А., начальник відділу пропаганди Харківського обласного добровільного пожежного товариства Пуляєва Ю.Я., начальник управління освіти Збицька О.Л., працівники управління освіти та керівники навчальних закладів.
У рамках семінару була проведена лекція на тему: «Основні способи захисту та загальні правила поведінки в умовах загрози та виникнення надзвичайної ситуації», продемонстроване екскурсійне відео «Професія рятівник» та всі присутні могли ознайомитись з пожежно-рятувальною технікою та обладнанням.
30.01.2015 Урочистий прийом голови Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради стипендіатів Харківського міського голови «Обдарованість» та Харківської міської ради «Кращий учень навчального закладу»
   30 січня 2015 року відбувся урочистий прийом голови Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Вельможної О.І. стипендіатів Харківського міського голови «Обдарованість» та Харківської міської ради «Кращий учень навчального закладу». На святі були присутні депутати Харківської міської ради Гудименко О.М. та Головко В.В., помічники депутатів Харківської міської ради, заступник голови Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Веліканова О.Г. Учні отримали сертифікати стипендіатів та подарунки від депутатів Харківської міської ради.
Учасників урочистого прийому привітали вихованці ПДЮТ «ІСТОК» - стипендіати Харківського міського голови «Обдарованість» та Харківської міської ради «Кращий учень навчального закладу» минулих років.
ФОТОЗВІТ...
29.01.2015 Заняття районної Школи молодих та малодосвідчених вчителів загальноосвітніх навчальних закладів
   28 січня 2015 року проведено чергове заняття районної Школи молодих та малодосвідчених вчителів загальноосвітніх навчальних закладів району. Під керівництвом методиста МЦ управління освіти Грицун Н.О. учасники отримали можливість створити модель ефективного сучасного уроку.
Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
28.01.2015 Положення про наукові товариства учнів
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' (2014 рік) розміщено наказ МОН України від 10.11.2014 №1287 ''Про затвердження Положення про наукові товариства учнів''.
28.01.2015 Оновлено сторінку ЗНО
   На сторінці нашого сайту ''Зовнішнє незалежне оцінювання'' розміщено запис вебінару «Актуальні питання ЗНО - 2015», що проводив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.
26.01.2015 Формування комплектів реєстраційних документів випускників, які проходитимуть державну підсумкову атестацію з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання
   На сайті УЦОЯО розміщено роз'яснення щодо формування комплектів реєстраційних документів випускників, які проходитимуть державну підсумкову атестацію з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання, а саме: якщо навчальний заклад одноразово не може сформувати повний комплект реєстраційних документів для всіх випускників, він може надсилати комплекти документів до регіонального центру оцінювання якості освіти кілька разів до 20 лютого.
Якщо окремі випускники не реєструються для участі в державній підсумковій атестації з української мови у формі зовнішнього оцінювання або не надають комплекти документів для цього, УЦОЯО просить роз’яснити їм сутність наказів Міністерства освіти і науки України від 14.04.2008 № 319 та від 19.05.2008 № 431, якими передбачено, що особа, яка не пройшла державну підсумкову атестацію в поточному році, зможе отримати документ про повну загальну середню освіту шляхом екстернату лише в наступному році.
23.01.2015 Урочисте відкриття районного етапу малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини»
   23 січня 2015 року в Харківській гімназії № 163 відбулося урочисте відкриття районного етапу малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини». На святі були присутні заступник голови адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Веліканова О.Г., головний спеціаліст управління освіти фізичної культури і спорту Харківської міської ради Петренко М.Я., начальник управління освіти Збицька О.Л., начальник комітету у справах сім’ї, молоді та спорту по Орджонікідзевському району Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради Репетя А. В.
Гості побажали учням досягти високих спортивних результатів та перемог в районному етапі змагань. Для учасників олімпійських ігор виступили вихованці Палацу дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» та дитячої юнацької спортивної школи № 11.
23.01.2015 Про деякі питання проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2014/2015 навчальному році
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' розміщено лист МОН України від 20.01.2015 №1/9-21 ''Про деякі питання проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2014/2015 навчальному році'', у якому звертається увага, що відтепер завдання для проведення державної підсумкової атестації укладаються навчальними закладами за рекомендаціями МОН.
Обов’язковою є атестація з української мови, що проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання. При цьому результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови зараховуються як результат державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року.
Якщо випускник (випускниця) через поважні причини не зміг (змогла) скласти ЗНО з української мови і літератури в основну сесію, то він (вона) має пройти ЗНО під час додаткової сесії. Відповідно, атестат він (вона) отримує пізніше.
Міністерство освіти і науки України доручило загальноосвітнім навчальним закладам до 1 березня здійснити прийом заяв щодо зарахування на екстернатну форму навчання від учнів 11-х класів, які проживають на тимчасово окупованій території та в місцях проведення антитерористичної операції.
З метою своєчасної реєстрації випускників для проходження державної підсумкової атестації з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання рекомендовано прикріпитися до навчальних закладів на екстернат до 10 лютого 2015 року.
У Міністерстві юстиції України знаходиться нове Положення ''Про проведення державної підсумкової атестації'' та МОН України готуються відповідні методичні рекомендації.
22.01.2015Атестація Харківської гімназії № 163 Харківської міської ради Харківської області
   Відповідно до висновків Регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації від 22.01.2015 №1/7 Харківська гімназія № 163 Харківської міської ради Харківської області визнана атестованою з відзнакою.
Сумарна кількість балів становить 775 (високий рівень організації діяльності).
22.01.2015 Громадське обговорення проекту Методичних рекомендацій з ведення класного журналу 1-4-х класів
   Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 08.10.2014 № 1154 «Про утворення робочої групи з питань підготовки Методичних рекомендацій з ведення класного журналу учнів 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» Міністерство освіти і науки пропонує на громадське обговорення проект Методичних рекомендацій з ведення класного журналу учнів 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.
20.01.2015 Триває конкурс кабінетів учнівського самоврядування
   Протягом січяні 2015 року триватиме конкурс кабінетів учнівського самоврядування загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міста, який проводиться Харківською міською організацією учнівського самоврядування за підтримки Департаменту освіти. За результатами І (заочного) туру боротьбу за звання кращого продовжать 10 кабінетів навчальних закладів міста, серед яких 3 ЗНЗ нашого району - ЗНЗ №№75, 104, 119. Бажаємо успіхів!
16.01.2015 До уваги керівників ЗНЗ
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' розміщено наказ МОН України від 06.01.2015 №5 ''Про затвердження інструктивно-методичних матеріалів для загальноосвітніх навчальних закладів''.
16.01.2015 Конкурс на кращий дистанційний курс у 2015 році
   Відповідно до наказу Департаменту освіти Харківської міської ради від 15.01.2015 №8 ''Про проведення конкурсу на кращий дистанційний курс у 2015 році '' протягом січня-березня триватиме районний етап конкурсу за предметними номінаціями:
- українська література;
- правознавство;
- музика;
- інформатика.
16.01.2015 Урочисте нагородження переможців міських мовних конкурсів
   14.01.2015 в актовій залі Харківської гімназії №12 відбулося урочисте нагородження переможців міських мовних конкурсів, які проводилися Департаментом освіти Харківської міської ради в рамках реалізації освітнього проекту «Обдарована молодь» Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2011-2015 роки. Вітаємо переможців конкурсів:
VІІІ міський конкурс знавців української мови
- Диплом І ступеня - Леонова Кіра, учениця 11 класу ХСШ №80;
- Диплом ІІІ ступеня - Шалаєва Анастасія, учениця 8 класу ХСШ №155;
- номінація «За оригінальність творчої роботи» - Чорноморд Євгенія, учениця 8 класу ХГ №163;
- номінація «Кращий лінгвіст» - Прохненко Марія, учениця 10 класу ХГ №163.
VІІ міський конкурс знавців російської мови
- Диплом ІІ ступеня - Зимницька Софія, учениця 11 класу ХЗОШ №70;
- Диплом ІІІ ступеня - Климова Анастасія, учениця 8 класу ХЗОШ №168;
- номінація «Знавець російської фразеології» - Воронова Емілія, учениця 8 ХЗОШ №70;
- номінація «За емоційність і креативність мислення» - Доценко Кристина, учениця 11 класу ХСШ №75;
- номінація «Кращий лінгвіст» - Омельченко Софія, учениця 8 класу ХСШ №80.
15.01.2015 Новини законодавства
   На сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства'' розміщено Закон України ''Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України''.
12.01.2015 Щодо заходів безпеки у навчальних закладах
   Міністерство освіти і науки України доручило департаментам (управлінням) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій довести до відома керівників дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, структурних підрозділів професійно-технічних та вищих навчальних закладів заходи щодо забезпечення безпеки під час навчально-виховного процесу.
Зокрема, з метою здійснення заходів безпеки у місцях перебування дітей та студентської молоді в навчальних закладах МОН зобов’язує постійно проводити роз’яснювальну роботу з учнями, студентами, працівниками навчальних закладів та батьківською громадськістю щодо правил поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів за участю співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та правоохоронних органів, учасників бойових дій у зоні АТО, волонтерів; розробити та розповсюдити пам’ятку із правил поводження із виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами тощо.
(за матеріалами офіційного сайту МОН України).
Відповідний Наказ Міністерства від 06.01.2015 № 2 «Щодо заходів безпеки у навчальних закладах» розміщено на сторінці нашого сайту ''Документи. Новини законодавства''.
05.01.2015 Розпочато реєстрацію учасників ЗНО у 2015 році
   5 січня розпочато реєстрацію абітурієнтів та випускників шкіл для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Процес реєстрації триватиме впродовж 7 тижнів і завершиться 20 лютого 2015 року.
У 2015 році, у зв’язку із проведенням загального тестування з української мови, що відбудеться 24 квітня, реєстрація учасників відбуватиметься за дещо зміненою процедурою.
Загалом, учасники ЗНО матимуть можливість скласти не більше чотирьох тестів з переліку предметів ЗНО, до якого включено 12 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови.
Тести з української мови і літератури, а також математики матимуть два рівня складності.
ЗНО з української мови і літератури традиційно буде обов’язковим для усіх абітурієнтів, які бажають здобувати вищу освіту. Результати ЗНО з української мови і літератури одночасно будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)