Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

НОВИНИ

Шановні освітяни!
Вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

     Ці свята мають особливе значення, оскільки знаменують собою завершення старого року, у якому ми спільно працювали над вирішенням актуальних питань та поставлених завдань. Новий Рік - це завжди новий, незвіданий крок у майбутнє, нові надії і сподівання. Щось безповоротно піде, щось зміниться, а щось залишиться колишнім.
     Бажаю Вам у новому році творчої наснаги і завзяття в роботі, миру і благополуччя в родинах, здоров’я, оптимізму, мудрості у житті, віри, надії і любові в серці! Хай Новій рік принесе з собою радісні сподівання та віру в те, що наступний рік буде кращий, ніж попередній. Хай доля буде прихильною до вас, даруючи вам приємні враження та цікаві зустрічі! Сподіваюсь, Новий рік стане для вас успішним і плідним, щедрим на здобутки та добрим знаменням нових великих перспектив!

З повагою,
Голова адміністрації Індустріального району
Харківської міської ради
Ольга Іванівна Вельможна

  
Шановні освітяни!
Вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

     Ці свята мають особливе значення, оскільки знаменують собою завершення старого року, у якому ми спільно працювали над вирішенням актуальних питань та поставлених завдань. Новий Рік - це завжди новий, незвіданий крок у майбутнє, нові надії і сподівання. Щось безповоротно піде, щось зміниться, а щось залишиться колишнім.
     Бажаю Вам в наступаючому Новому році домогтися небувалих висот і досягти поставлених цілей! Нехай ваша впевненість в собі зростає з кожним днем, а професіоналізм збільшується в геометричній прогресії. Нехай у Новому році Вас чекають лише приємні сюрпризи, чудові новини, удача та успіх! Нехай колеги, друзі і близькі люди радують Вас своїм розумінням та підтримкою. Бажаю Вам здоров'я і гармонії в душі, в сім'ї - миру і взаєморозуміння, у роботі - творчої реалізації та кар'єрного росту. Хай збудуться ваші мрії, нехай Новий рік стане для Вас роком добрих змін!

З повагою,
Заступник голови Адміністрації Індустріального району ХМР
Олена Геннадіївна Веліканова

  
Шановні колеги, дорогі діти та батьки!

     З Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай веселі дзвіночки наповнять серце радістю, нехай яскраві вогники подарують добру надію! Бажаю з новими силами та щасливими відчуттями досягати нових успіхів та здійснювати свої мрії у новому році. Нехай щастить кожного дня, нехай удача буде поруч увесь рік!
     Бажаю, щоб у Новому році події вашого життя радували добрими новинами, веселими зустрічами і виконання всього задуманого. Любові вам, успіхів та щастя. З Новим роком!

З повагою,
Начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

30.12.2020 Затверджено професійний стандарт учителя

      В Україні затверджені нові професійні стандарти за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)».
     Професійний стандарт містить опис загальних компетенцій, якими має володіти вчитель та перелік трудових функцій, що мають виконувати вчителі різних кваліфікаційних категорій працюючи на посаді.
     Професійний стандарт розроблено Міністерством освіти і науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та погоджено Національною академією педагогічних наук України та Профспілкою працівників освіти і науки України.
     Професійний стандарт вчителя внесено до Реєстру професійних стандартів, його можна переглянути за посиланням.

29.12.2020 Розширене засідання районної Школи молодого психолога закладу дошкільної освіти

      29.12.2020 відбулося розширене засідання районної Школи молодого психолога закладу дошкільної освіти «Оптимальна організація діяльності практичного психолога ЗДО з усіма учасниками освітнього процесу». Новоприбулі спеціалісти отримали можливість ознайомитися з досвідом роботи більш досвідчених фахівців, набули нових знань та вмінь щодо діяльності практичного психолога з профілактики насильства в закладі дошкільної освіти.

24.12.2020 Чим свідоцтво досягнень відрізняється від табеля учня

      Що таке свідоцтво досягнень учнів 1-4 класів НУШ?
     Свідоцтво досягнень – це документ, який дає розгорнуте уявлення про навчальний поступ дитини в школі. Учитель заповнює документ двічі на рік. Свідоцтво досягнень складається з двох частин: характеристики наскрізних умінь учня/учениці та результатів навчання за предметами або інтегрованими курсами. Наскрізні вміння або так звані «м’які» вміння, як-от читання з розумінням, ініціативність чи здатність співпрацювати, формуються під час вивчення всіх предметів та інтегрованих курсів.
     Свідоцтво досягнень не містить балів. Для оцінювання як наскрізних умінь, так і результатів навчання учнів/учениць 1-2-х класів застосовуються твердження «має значні успіхи», «демонструє помітний прогрес», «досягає результату за допомогою дорослих», «потребує уваги і допомоги». У 3-4-х класах результати навчання оцінюють за чотирма рівнями: «початковий», «середній», «достатній», «високий» рівні, а наскрізні вміння – так само, як і в 1-2-х.
Докладніше.

22.12.2020 Нарада з працівниками психологічної служби закладів освіти району

      22 грудня відбулася нарада з працівниками психологічної служби закладів освіти району (в режимі онлайн). Докладно було розглянуто питання про реалізацію вимог законодавства України щодо запобігання та протидії всім формам і видам насильства у закладі освіти та вдома, протидії торгівлі людьми особливо дітьми тощо. За результатами аналізу діяльності фахівців психологічної служби у 2020 році відзначено найкращих творчих практичних психологів, виявлено здобутки, напрацювання, які слід використовувати в умовах дистанційної освіти. До відома учасників наради було доведено новий державний професійний стандарт «Практичний психолог закладу освіти», затверджений 24.11.2020 року. Окреслено шляхи подальшого розвитку психологічної служби району.

22.12.2020 Пробне ЗНО-2021

      Реєстрація для участі в пробному ЗНО-2021 розпочнеться 5 січня і триватиме до 19 січня включно. Кожен охочий зможе зареєструватися для участі в пробному ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

17.12.2020 Нові карантинні обмеження: що зміниться для закладів освіти

    Уряд продовжив дію карантину, встановленого через COVID-19, до 28 лютого 2021 року. У зв'язку з цим Міністерством освіти надані роз’яснення щодо актуальних протиепідемічних заходів, які стосуються закладів освіти у цей період.
    Про актуальні протиепідемічні заходи, зокрема й ті, які стосуються закладів освіти, йдеться у постанові Кабінету Міністрів №1236. Положення, зазначені в постанові, вступають у силу з 19 грудня 2020 року.
    На період дії карантину, зокрема, заборонено:
• відвідувати заклади освіти здобувачами освіти групами у понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
• відвідувати заклади освіти здобувачами освіти, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває понад 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;
• проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів.
    Додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, з 8 до 24 січня 2021 року на території України заборонено відвідувати заклади освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.
    Під час карантину самоізоляції підлягають особи, які прибувають в Україну для навчання у закладах вищої освіти з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19. Ця норма не застосовується до осіб, стосовно яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою.
    Самоізоляції також підлягають ті, хто прибуває з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя, крім осіб, стосовно яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворими на COVID-19. Зокрема, ця норма щодо самоізоляції стосується:
• осіб, які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;
• здобувачів освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

17.12.2020 Переможці конкурсу відео-есе «Сучасний лідер місцевого самоврядування»

      Управління освіти адміністрації Індустріального району вітає переможців конкурсу відео-есе «Сучасний лідер місцевого самоврядування», проведеного в рамках Школи розвитку «Мер міста». Лідери учнівського самоврядування Індустріального району Комишан Руслан, учень ХГ №163, та Лебединець Ярослав, учень ХЗОШ №157, за результатами оцінок журі посіли ІІ місце, а за результатами онлайн-голосування з глядацьких симпатій стали переможцями конкурсу.
     З відеороботами учнів можна ознайомитися за посиланнями:
     Комишан Руслан: https://www.facebook.com/100003552711027/videos/3287836781344713/
     Лебединець Ярослав https://www.facebook.com/100030826008073/videos/424046005299596/

14.12.2020 Онлайн-спілкування юних миротворців району з президентом асоціації миротворців ООН в Австрії

      Відбулося онлайн-спілкування юних миротворців ХСШ №№80, 155 з президентом асоціації миротворців ООН в Австрії Хансом Зіммерманом та представником асоціації миротворців ООН у Відні Лео Хастлером – учасниками місії ООН у Сірії.
      Спілкування проходило німецькою мовою. Учні розповіли про себе й познайомилися із співрозмовниками. Друга частина зустрічі пройшла у форматі діалогу: діти мали змогу задати питання, що їх цікавлять, та надати відповідь миротворцям. Австрійські миротворці відзначили високий рівень володіння учнями німецькою мовою.

14.12.2020 Заходи району до дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

   14.12.2020, в день вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, в закладах освіти району проведено цикл тематичних заходів: бесіди, години спілкування «Ціною життя», інформаційні хвилинки «Трагедія. Подвиг. Застереження», виставки малюнків «Чорнобиль. Пам’ятаємо», стіннівок «Дзвони Чорнобиля», тематичної літератури «Без права забуття», організовано зустрічі з ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

      ДОКЛАДНІШЕ...

11.12.2020 Учні району взяли участь у Харківському безпековому форумі

    11.12.2020 учні ХЗОШ №119 взяли участь у Харківському безпековому форумі, організованому асоціацією ISET під егідою Урядового офісу координації європейської євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України, Харківської обласної адміністрації.

      ДОКЛАДНІШЕ...

10.12.2020 Cемінар для практичних психологів закладів дошкільної освіти району

   10 грудня в рамках роботи психологічної майстерні відбувся семінар для практичних психологів закладів дошкільної освіти району «Використання елементів танцювально-рухової терапії в роботі практичного психолога ЗДО» в режимі on-line. Учасники заходу ознайомились з методом психотерапії, який використовує рух і танець для подальшої емоційної, пізнавальної, фізичної та соціальної інтеграції особистості. Отримані матеріали стануть у нагоді для проведення корекційної та реабілітаційної роботи з дітьми, удосконалення діяльності з педагогами щодо профілактики емоційного вигорання.
   Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 193» за створення умов для проведення психологічної майстерні.

11.12.2020 Цикл заходів району, присвячених Міжнародному дню прав людини

   10.12.2020 у закладах освіти Індустріального району проведено цикл заходів, присвячених Міжнародному дню прав людини. Адже правова освіта є обов’язковою умовою формування життєвої компетентності особистості. А фундамент формування особистості, яка чітко усвідомлює свої права та обов’язки й дотримується їх у щоденному житті, слід закладати ще в ранньому дитинстві.

      ДОКЛАДНІШЕ...

10.12.2020 Pайонний конкурс на кращий ескіз поштової марки, присвячений 75-річчю заснування Організації Об’єднаних Націй

   Восени 2020 року за ініціативи учнівського самоврядування, за підтримки Громадського руху миротворців, у межах проєкту «Марка миру» відбувся районний конкурс на кращий ескіз поштової марки, присвячений 75-річчю заснування Організації Об’єднаних Націй.
   Всі ескізи виявилися надзвичайно цікавими та інформативними. Експертна оцінка проводилася за критеріями: відповідність тематиці, якість виконання, оригінальність, логічність.

      ДОКЛАДНІШЕ...

08.12.2020 Онлайн-засідання волонтерського об’єднання ХМОУС

   08.12.2020 відбулося онлайн-засідання волонтерського об’єднання ХМОУС за темою: «Проведення волонтерських та благодійних акцій, реалізація спільних проєктів з представниками громадських організацій».

      ДОКЛАДНІШЕ...

08.12.2020 Zoom-конференція, з першим заступником Харківського міського голови

   08.12.2020 лідери Харківської міської організації учнівського самоврядування стали учасниками zoom-конференції, яку провів перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

      ДОКЛАДНІШЕ...

08.12.2020 Затверджено новий санітарний регламент для шкіл

   З 1 січня 2021 року діятиме новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, затверджений Міністерством охорони здоров'я (наказ МОЗ від 25 вересня 2020 року № 2205) та зареєстрований у Міністерстві юстиції України (10 листопада 2020 р. за № 1111/35394).
   Санітарний регламент визначає медичні вимоги безпеки щодо освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти всіх форм та типів власності. Вимоги регламенту обов'язкові для врахування при влаштуванні і обладнанні приміщень закладів освіти, що будуються та експлуатуються.

08.12.2020 Підсумки міського етапу конкурсу творчих робіт вільного жанру «Присвята рідному місту»

   Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради вітає переможців міського етапу конкурсу творчих робіт вільного жанру «Присвята рідному місту» для учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти:

      ДОКЛАДНІШЕ...

04.12.2020 Акції до Всесвітнього дня волонтерів

    Напередодні Всесвітнього дня волонтерів , який щороку відзначається 5 грудня, в закладах освіти району проведено акції «Твори добро», «Надія є завжди», «Скринька добра», «Наш подарунок тобі, друже» та багато інших. Діти збирали кошти для онкохворих, співпрацювали з волонтерськими об’єднаннями, піклувалися про братів наших менших, інакше кажучи, допомагали всім, хто потребує нашої уваги.

      ДОКЛАДНІШЕ...

04.12.2020 Традиційна акція «Привітай захисника»

   04.12.2020 напередодні Дня Збройних сил України в закладах освіти району проведено традиційну акцію «Привітай захисника» . Представники учнівського самоврядування, члени районної дитячо-юнацької організації «Сузір’я» Індустріального району, передали подарунки військовим, які знаходяться на лікуванні у військово-медичному клінічному центрі Північного регіону.
   Цьогоріч учні зробили подарункові комплекти, до яких входила листівка із привітанням, міні-сувенір патріотичної спрямованості, солодощі, засоби гігієни тощо.
   У зв’язку із карантинними обмеженнями цього року учні не поспілкувалися особисто із військовими, залишивши подарунки на КПП, але передали свої слова вдячності та найкращі побажання.

04.12.2020 Заходи до Дня Збройних сил України

    З нагоди відзначення Дня Збройних сил України , який щороку відзначається 6 грудня, в закладах освіти району проведено цикл заходів. Заходи проведено з дотриманням усіх протиепідемічних норм та з урахуванням вікових особливостей дітей.

      ДОКЛАДНІШЕ...

04.12.2020 МОН України затвердило професійний стандарт «Практичний психолог закладу освіти»

   Міністерством освіти і науки України було розроблено проєкт професійного стандарту «Практичний психолог закладу освіти» та наказом Мінекономіки від 24.11.2020 № 2425 затверджено професійний стандарт «Практичний психолог закладу освіти».
   Професійний стандарт є інструментом для:
систематизації вмінь і навичок (створення посадових інструкцій);
підготовки молодих фахівців;
само- та оцінювання діяльності практичного психолога;
підвищення кваліфікації та професійного розвитку.

      ДОКЛАДНІШЕ...

02.12.2020 Районний захід «Доброта врятує світ»

   02.12.2020 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» проведено районний захід «Доброта врятує світ», присвячений Міжнародному дню волонтера.
   У зв’язку з карантинними обмеженнями захід складався з двох частин та проводився з суворим дотриманням протиепідемічних заходів.

      ДОКЛАДНІШЕ...

01.12.2020 Заняття районної Школи молодого психолога

    1 грудня на базі КЗ «ДНЗ №272» відбулося чергове заняття районної Школи молодого психолога «Просвітницько-профілактична робота практичного психолога закладу освіти з батьками та педагогами: сучасний аспект». Новоприбулі фахівці психологічної служби ознайомилися з законодавчими актами України щодо запобігання та протидії домашньому насильству, попередження булінгу в освітньому середовищі тощо. З’ясували вимоги щодо здійснення просвітницько-профілактичної роботи практичного психолога закладу освіти з батьками та педагогами з цього питання. Розширили уявлення про можливості використання комп’ютерних технологій в умовах карантинних обмежень в роботі психолога з усіма учасниками освітнього процесу.
    Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ №272» за створення сприятливих умов для проведення заходу.

01.12.2020 Районний конкурс плакатів «Молодь за здоровий спосіб життя»

   01.12.2020 відбувся районний конкурс плакатів «Молодь за здоровий спосіб життя», присвячений Міжнародному дню боротьби зі СНІДом. На конкурс надано 20 робіт з 16 закладів освіти району (ЗЗСО №№ 15, 40, 70, 71, 75, 85, 88, 104, 113, 118, 119, 121, 155, 157, 163, 168).

      ДОКЛАДНІШЕ...

27.11.2020 Онлайн-засідання Ради шкільних омбудсменів

    26.11.2020 учні ЗЗСО району взяли участь в онлайн-засіданні Ради шкільних омбудсменів, яке відбулося на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова. Засідання було присвячене відзначенню Міжнародного дня прав дитини.
Учні ХЗОШ №157 презентували свої правові проєкти:
«Кейс омбудсмена» – проєкт спрямований на обмін досвідом між шкільними омбудсменами м.Харкова шляхом використання «Кейсу омбудсмена» та проведення правових заходів в закладах освіти м.Харкова.
«Створюємо правову спільноту. Знай. Дій. Допомагай» – проєкт, спрямований на правову освіту учнів через використання мотиваційних матеріалів «Меседж-боксу» з інформацією для дітей, які можуть опинитися у складній ситуації.
«Діти об’єднують планету в месенджерах» – проєкт, спрямований на заохочення дітей різних країн до спілкування у месенджерах (Viber, Telegram тощо) через використання нестандартних авторських стікерів.

27.11.2020 Тиждень пам’яті жертв голодоморів

    З 23.11.2020 по 27.11.2020 в закладах освіти району проведено Тиждень пам’яті жертв голодоморів. Заходи в ЗЗСО традиційно проводяться напередодні Національного пам’ятного дня, запровадженого Указом Президента України у 1998 році, на підставі якого в Україні щороку у четверту суботу листопада вшановують День пам’яті жертв голодоморів.
     В закладах освіти організовано проведення акції «Запали свічку», тематичних уроків, бесід, годин спілкування, виховних годин, читацьких конференцій, засідань «круглих столів», перегляд відеофільмів та документальних фільмів, оформлення в бібліотеках тематичних виставок літератури.
      ДОКЛАДНІШЕ... .

26.11.2020 Міський турнір юних винахідників і раціоналізаторів

    26.11.2020 на базі ХНУМГ імені О.М. Бекетова відбувся міський турнір юних винахідників і раціоналізаторів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗЗСО району у складі:
- Плахотник Іван, учень ХГ № 163,
- Климов Іван, учень ХЗОШ № 168,
- Полякова Євгенія, учениця ХЗОШ № 157,
- Масаликін Даніїл, учень ХСШ № 80,
- Комишан Руслан, учень ХГ № 163, керівник команди учитель фізики ХЗОШ № 157 Морозова О.М.
    Команда учнів нагороджена Дипломом ІІІ ступеня! Учень ХГ № 163 Плахотник Іван отримав Диплом ІІ ступеня за перемогу в особистій першості!
    Щиро вітаємо учнів та вчителів! Бажаємо подальших успіхів!

26.11.2020 МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про ліцей

    Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про ліцей.
   Документ передбачає, що ліцей є закладом загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти академічного спрямування та відповідно до рішення його засновника може забезпечувати здобуття базової середньої освіти.
   Зауваження та пропозиції до проєкту можна надсилати до 15 грудня 2020 року.

      ДОКЛАДНІШЕ... .
26.11.2020 Загальноміська вулична акція «РОЗІРВИ КОЛО НАСИЛЬСТВА – ХАРКІВ ВІЛЬНИЙ ВІД НАСИЛЬСТВА»

    25.11.2020 учні закладів освіти району взяли участь загальноміській вуличній акції «РОЗІРВИ КОЛО НАСИЛЬСТВА – ХАРКІВ ВІЛЬНИЙ ВІД НАСИЛЬСТВА», проведеної за ініціативи Управління у справах сім’ї та молоді Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, за підтримки представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

      ДОКЛАДНІШЕ... .
25.11.2020 Результати районного конкурсу пісні про мир «Мелодія миру»

    У листопаді 2020 року відбувся традиційний районний конкурс пісні про мир «Мелодія миру». У конкурсі взяли участь творчі колективи закладів освіти №№15, 26, 40, 70, 71, 75, 85, 104, 113, 118, 119, 121, 155, 157, 163, 168.
     У зв’язку з карантинними обмеженнями цьогоріч конкурс проводився онлайн. За підсумками роботи журі визначено наступні результати:
     І місце – ЗЗСО №№70, 104, 168;
     ІІ місце – ЗЗСО №№40, 157, 163;
     ІІІ місце – ЗЗСО №№26, 85, 119, 155.
     У номінації «За активну участь у конкурсі» відзначено ЗЗСО№№ 15, 71, 75, 113, 118, 121.

      ДОКЛАДНІШЕ... .
24.11.2020 Інтерактивно-рефлексійний семінар для працівників психологічної служби закладів загальної середньої освіти району

   24.11.2020 в онлайн-режимі відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар для працівників психологічної служби закладів загальної середньої освіти району «Психологічне забезпечення процесу створення гендерночутливого освітнього простору».
     Учасники заходу ознайомились з системою роботи ХЗОШ № 26, практичного психолога Захарової О.А. тощо, в проєкті ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді»; підвищили рівень професійних знань і вмінь з проведення просвітницької роботи серед усіх учасників/-ць освітнього процесу щодо формування гендерночутливого антидискримінаційного простору. На семінарі виступили науковці: Гніда Т.Б., кандидатка педагогічних наук, старша наукова співробітниця лабораторії прикладної психології освіти Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Академії педагогічних наук України та Дрожжина Т.В., кандидатка педагогічних наук, координаторка проєкту ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок і молоді». Отримані матеріали стануть у нагоді практичним психологам та соціальним педагогам напередодні проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в закладі освіти.
     Дякуємо адміністрації ХЗОШ №26 за якісну організацію та проведення заходу.

23.11.2020 Тиждень профілактики правопорушень

      З 16.11.2020 по 20.11.2020 у закладах освіти району було проведено Тиждень профілактики правопорушень
      Мета цього заходу конкретизувати знання учнів про правопорушення, поширені серед дітей, формувати вміння стримувати безглузді бажання і вчинки, керувати собою, виробляти тверду волю, виховувати почуття правової самосвідомості, уміння дотримуватися правових свобод та обов’язків, учити свідомо оцінювати людські вчинки, відповідати за свої вчинки.
      Під час тижня профілактики правопорушень в закладах освіти були проведені різноманітні правові заходи, класні години, квести, години спілкування.

20.11.2020 Традиційна районна акція до Дня Гідності та Свободи

      У закладах освіти району напередодні Дня Гідності та Свободи проведена традиційна районна акція під хештегом #Гідністьтасвобода
      В рамках акції учні закладів освіти району зробили фото патріотичного змісту із використанням жовто-блакитних сердець та інших символів. Фото під єдиною назвою «Гідність та Свобода» виклали в соціальні мережі, використовуючи однойменний хештег. Підсумком проведення акції стало створення презентації, наповненої яскравими фото.

      ДОКЛАДНІШЕ... .
20.11.2020 День спільних дій в інтересах дітей

      20 листопада в ЗЗСО відзначався День спільних дій в інтересах дітей – день прийняття Конвенції ООН про права дитини.
      Відповідно до цього традиційно в закладах освіти з нагоди Дня спільних дій в інтересах дітей проведено заходи спрямовані на ознайомлення Конвенції ООН про права дитини, формування у них навичок використання отриманих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій та попередження про відповідальність, яку вони несуть при порушені закону України.

19.11.2020 Oнлайн-зліт юних миротворців та волонтерів

     19 листопада на базі ХСШ №119 за підтримки Департаменту освіти Харківської міської ради, Управління освіти Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, Харківської обласної громадської організації миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни, відбувся онлайн-зліт юних миротворців та волонтерів, присвячений відзначенню Міжнародного Дня прав дитини.

      ДОКЛАДНІШЕ... .
17.11.2020 Тиждень толерантності в закладах освіти району

      З 09.11.2020 по 16.11.2020 в закладах освіти району проведено Тиждень толерантності. З урахуванням карантинних обмежень в ЗЗСО району провели класні години «Учимося бути толерантними», години спілкування «Толерантність у нашому житті», конкурси малюнків (стіннівок) «Толерантність очима дітей», виконання проєктів «Дружні долоньки толерантності», «Світ, в якому я хочу жити», «Кодекс толерантного учня» тощо.

      ДОКЛАДНІШЕ... .
17.11.2020 Результати районного конкурсу соціальних плакатів та малюнків «Безпека на дорозі – безпека у житті»

      У листопаді 2020 в рамках Тижня безпеки дорожнього руху відбувся районний конкурс соціальних плакатів та малюнків «Безпека на дорозі – безпека у житті»
      Конкурс проводився за ініціативи Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції, з метою попередження дорожньо-транспортного дитячого травматизму, формування правосвідомої поведінки в учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців дошкільної освіти, активізації роботи шкільних загонів юних інспекторів руху тощо.

      ДОКЛАДНІШЕ... .
16.11.2020 Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності в закладах району

      З 09.11.2020 по 13.11.2020 у закладах загальної середньої освіти проведено «Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності», з метою перевірки дій особового складу в надзвичайних ситуаціях, формування практичних умінь і навичок учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвичайної ситуації будь-якого характеру.

      ДОКЛАДНІШЕ... .
16.11.2020 Авторські стікери учнів ХЗОШ №157

      В рамках проєкту «Харків у месенджерах» учні ХЗОШ №157 Індустріального району створили авторський стікери до Міжнародного дня толерантності, якими можна користуватися у месенджерах Viber та Telegram.
      Все дуже просто. Достатньо завантажити в свій телефон стікери, натиснувши на зображення:


     Готово! Можна відправляти своїм друзям!
     ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ!!!

13.11.2020 Підсумки ІІІ Всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт у межах національного проєкту «Безпечна країна–2020»

     Підведено підсумки ІІІ Всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт у межах національного проєкту «Безпечна країна–2020». Проєкт спрямований на формування безпечного та інклюзивного шкільного середовища для всіх учасників освітнього процесу, запобігання всім видам насильства та травматизму в закладах освіти. Нагородження переможців відбулося у дистанційному режимі.
      У конкурсі брали участь індивідуальні та колективні роботи за темами «Молодь за безпеку дорожнього руху»,«Протидія булінгу (цькуванню) у закладах освіти»,«Інклюзія в освітніх закладах».
      У номінації «Студійна відеоробота» в онлайн голосуванні 1758 голосів віддано за відеороботу учнів 6-В класу ХЗОШ №157 «Стоп-булінг. Добро починається з тебе».
      Управління освіти вітає ХЗОШ №157 з перемогою у Всеукраїнському конкурсі та бажає подальших перемог!
      Посилання на дистанційне підведення підсумків https://www.youtube.com/watch?v=N03qHmNG2lw
Про ХЗОШ №157 йдеться на 1 год.41 хв трансляції.

13.11.2020 Уряд ухвалив зміни до правил карантину: що змінюється для закладів освіти

      Відтепер на всій території України заборонено відвідувати заклади освіти групам більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти, а також відвідувати окремі категорії закладів, 50% учнів і персоналу яких перебувають на самоізоляції. Відповідне рішення Кабінету Міністрів, ухвалене 11 листопада 2020 року, оприлюднено на Урядовому порталі.
      Згідно з рішенням, забороняється відвідувати заклади здобувачами освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.
      Також заборонено відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, спортивної та спеціалізованої мистецької освіти, якщо більш як 50% учнів та персоналу закладу освіти перебувають на самоізоляції через контакт з пацієнтом, в якого підтвердили COVID-19.
      Дані норми діють для закладів освіти на всій території України, оскільки останні зміни до правил карантину скасовують розподіл на окремі зони епідемічної небезпеки – «зелену», жовту», «помаранчеву» та «червону».

12.11.2020 Підсумки міської Естафети пам'яті «Ми – нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!»

      12.11.2020 відбулося підведення підсумків міської Естафети пам'яті «Ми – нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!», яка проводилась з нагоди святкування 75-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
      Символи Естафети, які з жовтня 2019 року в кожному районі передавалися від закладу освіти до закладу освіти, було урочисто передано представникам районних ветеранських організацій.

      ДОКЛАДНІШЕ... .
12.11.2020 МОН пропонує для громадського обговорення Базовий компонент дошкільної освіти

     Міністерство освіти і науки України підготувало та пропонує для громадського обговорення Базовий компонент дошкільної освіти (далі – Базовий компонент).
     Базовий компонент є державним стандартом освіти, що містить норми і положення, які визначають державні вимоги до рівня розвиненості, освіченості та вихованості дитини дошкільного віку (6 (7) років). У ньому зазначаються умови, за яких стає досяжним належний рівень освіти дитини старшого дошкільного віку.

      ДОКЛАДНІШЕ... .
05.11.2020 ХХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

      9 листопада 2020 року, у День української писемності та мови, о 9.00 Національна суспільна телерадіокомпанія України проведе традиційну щорічну загальнонаціональну акцію, що об’єднає всіх, хто любить та шанує українську мову.
  ХХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності транслюватиметься телеканалами «UA: Перший», «UA: Культура», Першим каналом «Українського радіо» й «Радіо Культура», на сайті Українського радіо, на сторінках Українського радіо та Суспільного мовлення на платформах Facebook та Youtube.
      Запрошуємо до участі!

03.11.2020 Рекомендації МОН щодо організації освітнього процесу під час дистанційного навчання

      Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення (лист МОН від 02 11.2020 № 1/9-609) щодо організації дистанційного навчання відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти (затверджене наказом МОН від 08.09.2020 року № 1115 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 вересня 2020 року за № 941/35224 від), яке набуло чинності 16 жовтня 2020 року.
      Із методичними рекомендаціями для початкової, основної та старшої шкіл щодо дистанційного навчання можна також ознайомитися у Посібнику для шкіл про організацію дистанційного навчання схвалений Міністерством освіти і науки (посилання на мобільну версію Посібнику).

03.11.2020 Міський конкурс знавців української мови «Філолог-ерудит» серед учнів 4-7-х класів закладів загальної середньої освіти м. Харкова

     9 листопада з нагоди відзначення Дня української писемності та мови проводитиметься міський конкурс знавців української мови «Філолог-ерудит» серед учнів 4-7-х класів закладів загальної середньої освіти м. Харкова.
      О 8.00 на сайті Департаменту освіти будуть розміщені завдання конкурсу, які координатори в закладах освіти мають роздрукувати та роздати учасникам. Отриманий учнями комплект завдань міститиме 10 завдань універсального характеру, що охоплюватимуть різні розділи мовознавства.
     Юні філологи продемонструють вправність в інтелектуальних мовознавчих іграх, уміння розв’язувати лінгвістичні задачі, конструювати мовні одиниці, редагувати тексти, виконувати творчі завдання.

Методичні рекомендації
Титульна сторінка. Книжковий формат
Титульна сторінка. Альбомний формат
29.10.2020 Міський онлайн-семінар «Вектори розвитку громадських ініціатив дітей та молоді в Новій українській школі»

     29.10.2020 на базі ХСШ №85 проведено міський онлайн-семінар «Вектори розвитку громадських ініціатив дітей та молоді в Новій українській школі» для методистів з виховної роботи управлінь освіти адміністрацій районів та кураторів учнівського самоврядування районних ДЮГО.
     Управління освіти висловлює подяку адміністрації та педагогічному колективу ХСШ №85 за якісну організацію та проведення семінару.

ДОКЛАДНІШЕ...
26.10.2020 І етап конкурсу «Учитель року – 2021»
         Завершився І етап конкурсу «Учитель року – 2021». Вітаємо переможців, які будуть представляти наш район на міському та регіональному етапі конкурсу!
      Результати І етапу «Учитель року – 2021» (завантажити) .
24.10.2020 Міський турнір юних фізиків
         24.10.2020 на базі ХФМЛ № 27 відбувся міський турнір юних фізиків, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗЗСО району у складі:
- Ковтунець Андрій, учень КЗ «ХСШ № 15» (учитель Пілавова П.М.),
- Колганова Марія, учениця ХСШ № 119 (учитель Антоніч Ю.П.),
- Козиненко Олександр, учень ХСШ № 75 (учитель Малишева Л.І.),
- Філіпська Лада, учениця ХСШ № 155 (учитель Лимаренко О.М.),
- Чижова Анастасія, учениця ХСШ № 155 (учитель Лимаренко О.М.).
     Команда отримала Диплом учасника турніру. Бажаємо учням і вчителям у подальшому успіхів!
21.10.2020 Як замінити чи відновити свідоцтво про освіту
  
      Свідоцтво про загальну середню освіту – найголовніший документ випускника школи. Він підтверджує, що випускник здобув базову або повну загальну середню освіту і потрібен йому, зокрема, для вступу до закладу професійної, передвищої або вищої освіти.
      Офіс освітнього омбудсмена підготував роз’яснення для учнів та батьків, у яких випадках випускається дублікат свідоцтва про освіту, а якщо документ має виправлення, що робити і куди звертатися, щоб замінити свідоцтво.
ДОКЛАДНІШЕ...
18.10.2020 Міський турнір юних географів
        18.10.2020 на базі ХГ № 116 відбувся міський турнір юних географів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗЗСО району у складі:
- Ткаченко Альбіна, учениця ХЗОШ № 118 (учитель Постільна А.П.),
- Григоренко Ольга, учениця КЗ «ХСШ № 15» (учитель Редько Н.В.),
- Акуленко Аліна, учениця ХЗОШ № 168 (учитель Селевко О.В.),
- Чалабієв Гасан, учень ХЗОШ № 168 (учитель Селевко О.В.),
- Лихачов Михайло, учень ХСШ № 119 (учитель Логвинова Т.М.),
     Команда учнів стала призером турніру і нагороджена Дипломом ІІІ ступеня! Вітаємо переможців і вчителів! Бажаємо подальших успіхів!
17.10.2020 Міський турнір юних математиків
        17.10.2020 на базі ХФМЛ № 27 у турнірі юних математиків команда учнів ЗЗСО нашого району у складі:
- Мамонов Георгій, учень ХСШ № 119 (учитель Соколик Н.Г.),
- Єрьома Владислав, учень ХСШ № 119 (учитель Соколик Н.Г.),
- Кобильченко Ярослав, учень ХСШ № 119 (учитель Носова І.О.),
- Снітько Поліна, учениця ХЗОШ № 70 (учитель Ліхньовська Т.В.),
- Логвін Максим, учень ХЗОШ № 71 (учитель Зражевська Т.І.),
стали призерами турніру і нагороджені Дипломом ІІІ ступеня!
     Щиро вітаємо переможців і вчителів!!! Подальших успіхів!
17.10.2020 Міський турнір юних правознавців
        17.10.2020 на базі ХГ № 152 збірна команда учнів ЗЗСО району брала участь у міському турнірі юних правознавців. Учні:
- Воронко Вікторія, учениця ХЗОШ № 118 (учитель Зуєва С.М.),
- Іовіца Марина, учениця ХСШ № 85 (учитель Антонюк Т.П.),
- Чижова Анастасія, учениця ХЗОШ № 26 (учитель Петльова Н.Г.),
- Бєлєвцова Олена, учениця ХГ № 163 (учитель Сєрякова В.І.),
- Носаченко Євгенія, учениця ХСШ № 80 (учитель Ашортіа Є.Д.)
отримали Диплом учасника турніру.
     Учениця ХЗОШ № 118 Воронко Вікторія нагороджена Дипломом ІІІ ступеня за перемогу в особистій першості! Вітаємо всіх і подальших успіхів!
17.10.2020 Міський турнір юних біологів
        17.10.2020 на базі ХЛ № 107 у міському турнірі юних біологів збірна команда учнів ЗЗСО району у складі:
- Колганова Марія, учениця ХСШ № 119 (учитель Осадча І.І.),
- Свідерська Анастасія, учениця ХСШ № 85 (учитель Криворучко О.М.),
- Вороніна Юлія, учениця ХЗОШ № 157 (учитель Полякова Т.М.),
- Хлівняк Денис, учень ХСШ № 75 (учитель Новікова В.В.),
- Козлович Єва, учениця ХСШ № 80 (учитель Кохан Л.Г.),отримала Диплом учасника турніру.
     Учениця ХСШ № 80 Козлович Єва нагороджена Дипломом ІІІ ступеня!
     Вітаємо всіх і бажаємо подальших успіхів!
16.10.2020 Дистанційне навчання
  
      16 жовтня 2020 року набуло чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Воно розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і при використанні технологій дистанційного навчання в інших формах здобуття освіти.
ДОКЛАДНІШЕ...
16.10.2020 ПРОБНЕ ЗНО-2021: ДАТИ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ТЕСТУВАННЯ
       Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів.

    Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме з 05 по 19 січня 2021 року . Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
    З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мов) відбудуться 10 квітня 2021 року.

    Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

    Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року. З огляду на те, що деякі здобувачі освіти не мають змоги постійно відвідувати заклади освіти, Український центр оцінювання якості освіти спільно з ГС «Освіторія» і МФ «Відродження» планують підготувати низку відеороз’яснень до завдань пробного ЗНО-2021.


15.10.2020 Адаптивний карантин в Україні подовжено до 31 грудня 2020 року
  
      13 жовтня 2020 року під час засідання Кабінету Міністрів України було прийняте рішення щодо подовження карантинних обмежень до 31 грудня 2020 року.
      На засіданні Кабміну було розглянуто низку питань, зокрема щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641, яка регламентує умови карантину на території України.
12.10.2020 Традиційна районна акція «З відданістю Україні в серці»
        З метою вшанування мужності, героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звичаїв Українського народу в закладах освіти Індустріального району проведено традиційну районну акцію «З відданістю Україні в серці», присвячену Дню захисника України. Слід відзначити, що ця акція проводиться у районі шостий рік поспіль.
     Протягом вересня – жовтня учні закладів загальної середньої освіти району писали побажання захисникам України на жовто-блакитних сердечках. Кожний заклад освіти самостійно обирав спосіб узагальнення проведеної акції.
      12.10.2020 напередодні свята в рамках акції лідери районної дитячо-юнацької громадської організації «Сузір’я» зустрілися з Соколовим Олександром Васильовичем, головою громадської організації «Ветерани АТО Індустріального району міста Харкова», та його побратимами. Учні урочисто привітали захисників зі святом та передали патріотичні сувеніри із найкращими побажаннями.
12.10.2020 Дезінфекція приміщень закладів загальної середньої освіти Індустріального району
         12 жовтня 2020 року за ініціативи Харківського міського голови Г.А. Кернеса вдруге проведена дезінфекція всіх приміщень закладів загальної середньої освіти Індустріального району, у зв’язку із загостренням епідеміологічної ситуації в регіоні.
      Дезінфекцію проводили фахівці громадської організації «ЗооКонтроль». Обробляли приміщення за допомогою генератора гарячого туману, який заряджається дезинфікуючим засобом «Бланідаз-актив» у концентрації, безпечній для людей. Дезінфікуючий розчин під високим тиском потрапляє в кожну щілину, і через пів години після обробки приміщення стає стерильно чистим.
      Разом з тим в рамках ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді «ЮНІСЕФ» та партнери знайшли можливість підтримати заклади освіти дезінфікуючими засобами для обробки підлоги та поверхонь, зокрема дезінфікуючий засіб «Domestos»
      Турбота про здоров’я – це найважливіша праця кожного!
10.10.2020 Міський турнір юних хіміків
         10 жовтня 2020 року на базі ХЛ № 49 відбувся міський турнір юних хіміків, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗЗСО району у складі:
- Колганова Марія, учениця ХСШ № 119 (учитель Гудзенко В.М.),
- Шипілова Катерина, учениця ХСШ № 85 (учитель Криворучко О.М.),
- Морозов Максим, учень ХСШ № 80 (учитель Варавва Н.Е.),
- Ходєєв Андрій, учень ХГ № 163 (учитель Ковтун Л.О.),
- Соколов Данило, учень ХЗОШ № 70 (учитель Котова Н.М.).
Команда учнів нагороджена Дипломом ІІІ ступеня! Вітаємо наших переможців!!!
10.10.2020 Міський турнір юних інформатиків
         10 жовтня 2020 року на базі ХНУРЕ у міському турнірі юних інформатиків збірна команда учнів ЗЗСО району (склад команди: Браташ Максим – ХЗОШ № 26, Скрипник Артем - учень ХСШ № 80 та учні ХСШ № 119 Єрьома Владислав, Риков Микита, Мамонов Георгій) отримали Диплом учасника турніру та Диплом переможця у номінації «За кращу презентацію задачі-проекту». Вітаємо наших юних інформатиків!
10.10.2020 Міський турнір юних економістів
  
      10 жовтня 2020 року у міському турнірі юних економістів, який відбувся на базі ХГ № 46 імені М.В. Ломоносова, команда учнів ХЗОШ № 157 (Резнікова Владислава, Дяченко Артур, Полякова Євгенія, Коваленко Єва) і ХСШ № 75 (Арзуманов Геракл) стала призером і нагороджена Дипломом ІІ ступеня. Керівник команди – учитель економіки ХЗОШ № 157 Коваленко Тетяна Федорівна. Учениця ХЗОШ № 157 Полякова Євгенія нагороджена Дипломом ІІ ступеня в особистій першості. Вітаємо наших переможців!
     
09.10.2020 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 №1233-р
   Розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 №1233-р “Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року” .
08.10.2020 Наказ МОН України від 08.10.2020 №163
   Наказ МОН від 08.10.2020 №163 “Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році” .
07.10.2020 Зустріч першого віце-мера Ігоря Олександровича Терехова з представниками батьківської громадськості
  
     07.10.2020 на базі ХСШ №80 відбулася зустріч першого віце-мера Ігоря Олександровича Терехова з представниками батьківської громадськості закладів освіти Індустріального району.
     Значна частина питань, які були висвітлені учасниками заходу, стосувалася безпеки дорожнього руху, ремонту доріг поблизу закладів освіти, асфальтування територій, встановлення ігрових майданчиків та павільйонів, облаштування туалетів тощо.
ДОКЛАДНІШЕ...
Вітання з Днем працівника освіти
  
Шановні працівники освіти!

    Прийміть найтепліші та щирі вітання з професійним святом - Днем вчителя! Учитель у всі часи залишається опорою суспільства і держави. Саме в його руках майбутнє країни, майбутнє нових поколінь. Якими виростуть наші діти, яке суспільство вони будуватимуть, які моральні цінності будуть сповідувати, багато в чому залежить від таланту і особистості вчителя.
    Дорогі друзі! Бажаю вам у цей святковий день гарного настрою! Нехай теплі слова і добрі почуття ваших учнів зігрівають ваші серця. Нехай кожен день ваш буде посмішками наповнений, квітами, правильними відповідями і відмінними оцінками учнів, вашими творчими ідеями і яскравими талантами, мудрістю і натхненням, радістю і любов’ю, душевним спокоєм і простим щастям! Міцного вам здоров'я, щастя, благополуччя і радості нових успіхів!

З повагою,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

01.10.2020 Районне свято, присвячене Дню працівників освіти
  
01.10.2020 у Харківському академічному драматичному театрі ім.О.С.Пушкіна відбулося районне свято, присвячене Дню працівників освіти.
На святі були присутні: перший заступник Харківського міського голови Ігоря Олександровича Терехова, голова Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможна Ольга Іванівна, депутати Харківської обласної ради, депутати Харківської міської ради та кандидати у депутати Харківської міської ради.
ДОКЛАДНІШЕ...
01.10.2020 Про затвердження календарного плану підготовки та проведення ЗНО в 2021 році
   Міністерство освіти і науки України в наказі від 30 вересня 2020 року № 1210 затвердило план підготовки та проведення у 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання (наказ від 30.09.2020 №1210) .
30.09.2020 Постанова Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №898
   Постанова Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №898 “Про деякі питання державних стандартів повної загальної середньої освіти” .
29.09.2020 Лист МОН від 29.09.2020 №1/9-550
   Лист МОН від 29.09.2020 №1/9-550 “Щодо окремих питань оцінювання та фіксації результатів навчання учнів початкових класів Нової української школи” .
29.09.2020 Встановлення меморіальної дошки в ХЗОШ №70
   29.09.2020 на будівлі ХЗОШ №70 встановлено меморіальну дошку на честь Дмитра Арциленка, випускника школи, воїна, який загинув в зоні АТО, захищаючи незалежність і цілісність України. ДОКЛАДНІШЕ...

28.09.2020 Вітання Харківського міського голови Геннадія Кернеса з нагоди Дня працівників освіти
  

Шановні педагоги Індустріального району! Прийміть вітання з Днем працівників освіти! Харківська освіта гармонійно поєднує традиції та сучасні підходи, що робить її однією з найбільш ефективних та успішних. Вдячний вам за вірність своїй професії, за примноження слави нашого міста як освітнього центру країни, її інтелектуальної столиці! Успішний Харків – розумне місто! Харківський міський голова Геннадій Кернес
24.09.2020 Наказ МОН від 24.09.2020 №1186
   Наказ МОН від 24.09.2020 № 1186 “Про проведення конкурсного відбору посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників у 2020 році” .
24.09.2020 Наказ МОН від 24.09.2020 №1184
   Наказ МОН від 24.09.2020 № 1184 “Про проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2020-2021 роках (4 клас)” .
24.09.2020 Наказ МОН від 24.09.2020 №1175
   Наказ МОН від 24.09.2020 №1175 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2020/2021 навчальному році» .
24.09.2020 Наказ МОН від 24.09.2020 №1174
   Наказ МОН від 24.09.2020 № 1174 “Про проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2020- 2021 роках (8 клас)” .
23.09.2020 Відкриття нового закладу дошкільної освіти № 333
  

23.09.2020 в нашому районі відкрився новий заклад дошкільної освіти № 333, за адресою: провулок Івана Каркача, 28, який був реконструйований через 25 років. Дитячий садок працював з 1967 по 1996 рік і був закритий через зниження кількості дітей. Будівлю займали початкові класи загальноосвітньої школи №121. У грудні 2019 року Харківська міська рада ухвалила рішення відновити роботу дитячого садка.
ДОКЛАДНІШЕ...
22.09.2020 Постанова головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 №55
   Постанова Головного санітарного лікаря України №55 від 22.09.2020 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» .
21.09.2020 Районний творчий конкурс макетів земної кулі «Подорож заради миру»
   21.09.2020 за ініціативи Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, за підтримки Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, громадської організації «Об'єднання миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни» в закладах освіти Індустріального району відбувся районний творчий конкурс макетів земної кулі «Подорож заради миру».
ДОКЛАДНІШЕ...
21.09.2020 Районний захід «Ми за те, щоб мир був на землі для усіх дітей на цілім світі!»
   21.09.2020 на базі ХСШ №119 відбувся районний захід «Ми за те, щоб мир був на землі для усіх дітей на цілім світі!», присвячений Міжнародному дню миру. Самойлов С.А., голова правління громадської організації «Об'єднання миротворців ООН, учасників міжнародних операцій та інвалідів війни», нагородив кращих координаторів та кураторів Всеукраїнських проєктів «Юний миротворець», «Школа миру». Творців добра та миру було відзначено недержавними загальноукраїнськими відзнаками з особливим статусом».
16.09.2020 Наказ МОН № 1146 від 16.09.2020 року
   Наказ МОН №1146 від 16.09.2020 року «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів третіх і четвертих класів Нової української школи».
15.09.2020 Наказ МОН № 1141 від 15.09.2020 року
   Наказ МОН №1141 від 15.09.2020 року «Про підготовку проведення в 2020-2021 роках конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників (4 клас) та скасування деяких наказів Міністерства».
09.09.2020 Лист МОН № 1/9-517 від 09.09.2020 року
   Лист МОН №1/9-517 від 09.09.2020 року «Щодо неухильного дотримання законодавства».
08.09.2020 Наказ МОН № 1115 від 08.09.2020 року
   Наказ МОН №1115 від 08.09.2020 року «Про деякі питання організації дистанційного навчання».
02.09.2020 Наказ МОН № 1096 від 02.09.20 року
   Наказ МОН від 02.09.2020 року №1096 «Про внесення змін до методичних рекомендацій щодо заповнення класного журналу учнів початкових класів нової української школи».
02.09.2020 Лист МОН № 1/9-502 від 02.09.20 року
   «ЩОДО МЕТОДИЧНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ».
01.09.2020 Свято Першого дзвоника
  
1 вересня в усіх закладах загальної середньої освіти Індустріального району розпочався новий 2020/2021 навчальний рік. Традиційно в цей час відзначається День знань, сповнений осінніми барвами, святковою атмосферою, усмішками дітей та вчителів.
Сьогодні більш 1500 першокласників почули свій перший дзвоник, всього більш 14 тисяч школярів продовжили шлях Країною знань.
Всі учні отримали подарунки від Харківського міського голови.
Цього року заклади освіти креативно підійшли до святкування Дня знань, обираючи нові індивідуальні формати. Для учнів було організовано проведення віртуальних та очних екскурсій, квестів, подорожей, вистав, ігрових програм, святкових зустрічей, фоточеленджів, презентацій, тематичних заходів. Всі заходи було проведено з обов’язковим дотриманням санітарно-епідеміологічних вимог.
Урочисті заходи відвідала голова Адміністрації Індустріального району Вельможна О.І. та заступник голови Адміністрації Великанова О.Г.
День пройшов яскраво, був насичений емоційністю та зворушливою атмосферою.

31.08.2020 Лист МОН № 1/9-495 від 31.08.20 року
   «ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ У 2020/2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ».
28.08.2020 Постанова головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50
   Постанова головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної інфекції (СOVID-19)».
28.08.2020 Вітання Харківського міського голови Геннадія Кернеса з нагоди початку навчального року
  

Дорогі школярі, шановні батьки та педагоги Індустріального району!


Прийміть вітання з Днем знань, святом дитинства та юності, урочистою подією для тих, хто вчиться та навчає, хто веде до школи та зустрічає з неї, хто допомагає осягнути істини та спонукає до відкриттів і перемог. Знову в перший вересневий день мелодія шкільного дзвоника кличе юних харків’ян, які в команді з досвідченими наставниками вирушають у подорож дивовижним світом знань, мудрих книг та щоденних відкриттів. Особливо хвилююча ця дата для першокласників, героїв цього дня, оскільки для них усе вперше: перший дзвоник та перший урок, перший учитель та перші очікування.
Випускникам відлуння дзвоника нагадує про те, що рік вимагатиме чималих зусиль, щоб впоратися з усіма випробуваннями.
Учням бажаю незабутніх миттєвостей шкільного життя, успішного навчального року, високих оцінок, цікавих уроків та здійснення сміливих задумів.
Освітянам – натхнення та мудрості, радості за перемоги вихованців. Батькам – розуміння та якомога більше приводів для гордості за своїх дітей.
Ситуація з пандемією продемонструвала, наскільки важливо всім нам своєчасно реагувати на виклики сьогодення та координувати спільні зусилля для вирішення нагальних проблем. Важливо, щоб освітянська спільнота сприймала карантинні заходи не як виклик та перевірку на здатність протидіяти загальноцивілізаційним загрозам, а як шанс для освоєння нових форм навчання, ресурсів та цифрових помічників.

Харківський міський голова Геннадій Кернес

27.08.2020 Лист МОН № 1/9-483 від 27.08.20 року
   Щодо проведення першого уроку в закладах загальної середньої освіти «Щодо проведення першого уроку в закладах загальної середньої освіти».
20.08.2020 Вітання Харківського міського голови Геннадія Кернеса з нагоди 77-ї річниці визволення міста від нацистських загарбників, Дня міста та 29-ї річниці Незалежності України.
  

Шановні батьки та педагоги, дорогі діти Індустріального району!


В історії Харкова безліч славетних сторінок. Йому притаманне дивовижне відчуття сучасності. Вектор його успіху формують європейські орієнтири та високі стандарти. Водночас головне його надбання - дивовижні люди -– ви, харків’яни!
Сердечно вітаю вас із Днем нашого рідного міста, з 77-ю річницею визволення Харкова та 29-ю річницею Незалежності України.
23 серпня 1943 року назавжди вписано в історію нашого міста як символ великої сили та незламності нашого народу, безмежної волі до перемоги! У цей день ми з глибокою вдячністю згадуємо тих, хто ратними подвигами та тяжкою працею в тилу захистив нашу свободу й визволив Харків!
Славу та гордість інтелектуальної столиці України створюють талановиті педагоги, їх учні та вихованців. Завдяки такому потужному тандему Харків утримує лідерські позиції в усіх видах інтелектуальних змагань.
Можливості для самореалізації кожного харків’янина – головна умова подальшого розвитку нашого міста! Віримо в кожного, бо тільки всі разом ми зможемо примножити велич незалежної України та успішного Харкова.
Бажаю всім нам добра, добробуту, любові, радості та гідного життя! Миру та процвітання вашим родинам, нових звершень на благо рідного Харкова!

Харківський міський голова Геннадій Кернес

17.08.2020 Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році
   Міністерство освіти і науки України підготувало для практичного використання методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, підготовлені спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (лист від 11.07.2020 №1/9-430) .
06.08.2020 Pекомендації Міністерства освіти і науки України щодо старту 2020/2021 навчального року
   Відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я та Всесвітньої організації охорони здоров’я Міністерство освіти і науки рекомендує під час освітнього процесу закладам загальної середньої освіти з 1 вересня дотримуватись принципів соціального дистанціювання і правил гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту та уникати масових скупчень.
31.07.2020 Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину
   Міністерством охорони здоров'я затверджені Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину.
Відповідна постанова від 30.07.2020 №42 підписана головним державним санітарним лікарем Віктором Ляшко.
Документ визначає умови, яких мають дотримуватись адміністрації закладів позашкільної та загальної середньої освіти. Рекомендації деталізують вимоги щодо організації освітнього процесу під час карантину та вимоги до організації харчування.
31.07.2020 Триває обговорення санітарного регламенту для шкіл
   Міністерство охорони здоров’я винесло на громадське обговорення Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти.
Проєкт наказу опублікували на сайті МОЗ.
Регламент покликаний визначити гігієнічні стандарти для усіх типів закладів загальної середньої освіти всіх форм власності, виконання яких дозволить створити безпечні умови для організації освітнього процесу.
31.07.2020 Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на 2020/2021 н. р.
   На сайті Інституту модернізації змісту освіти оприлюднено лист ІМЗО від 27.07.2020 № 22.1/10-1495 “Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на 2020/2021 н.р.”
27.07.2020 МОН склало переліки навчальної літератури на наступний рік
   Міністерство освіти і науки України склало списки рекомендованих навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників для шкіл та дитсадків.
Перелік подали у листі №1/9-394 від 22.07.2020, опублікованому на сайті ІМЗО.
27.07.2020 Oрганізація виховного процесу у 2020/2021 навчальному році
   Міністерство освіти і науки України надає інформаційні матеріали про деякі питання організації виховного процесу у 2020/2021 навчальному році щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок, профілактики булінгу, кримінальних правопорушень, вживання наркотичних і психотропних речовин та запобігання торгівлі людьми (лист МОН від 20.07.2020 № 1/9-385).
14.07.2020 Як впровадити автономію та вести ефективний менеджмент у школах
   Шведсько-український проєкт “Підтримка децентралізації в Україні” розробив посібник “Автономія як шлях до ефективного менеджменту школи”.
Його опублікували на сайті МОН.
Посібник надає практичні рекомендації, як успішно впровадити автономію в школі, самостійно ухвалювати рішення та впроваджувати сучасні методи освітнього менеджменту.
06.07.2020 У МОН розробили зміни до критеріїв оцінювання в НУШ
   Міністерством освіти і науки розроблений проект змін до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти. Відповідний документ винесений відомством для громадського обговорення.
Зміни стосуються критеріїв оцінювання результатів навчання учнів початкових класів Нової української школи, які навчаються за новим Державним стандартом початкової освіти, що ухвалений в 2018 році.
В оновленому документі визначається, що у першому та другому класах застосовується вербальна характеристика особистих досягнень та результатів навчання учнів.
У третьому та четвертому класах, а також першому семестрі п’ятого класу Нової української школи підсумкове оцінювання здійснюється за рівневою шкалою.
Документ також містить окремі положення щодо оцінювання результатів навчання учнів з особливими освітніми потребами.
Громадське обговорення триватиме до 24 липня. Пропозиції до проекту приймаються за адресами: Міністерство освіти і науки, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135, e-mail: assessment.nus@gmail.com.
06.07.2020 Завершено громадське обговорення проєкту Концепції розвитку дошкільної освіти
   03.07.2020 завершилось громадське обговорення Концепції розвитку дошкільної освіти. Документ окреслює основні напрями розвитку дошкільної освіти та визначає їхні пріоритети. У разі ухвалення Концепції, будуть встановлені чіткі ознаки якісної дошкільної освіти та шляхи її досягнення, а основні принципи документа стануть підґрунтям для нового Закону “Про дошкільну освіту”. (джерело: https://mon.gov.ua)
30.06.2020 Уряд затвердив план Року математичної освіти
   Обов’язкова державна підсумкова атестація у формі ЗНО з математики, забезпечення якісного вивчення математики, відкриття Музею науки – ці та інші заходи передбачено планом проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/2021 навчальному році, ухваленим Урядом 25 червня 2020 року.
План Року математичної освіти передбачає заходи, покликані забезпечити рівний доступ учнів до вивчення математики і застосування сучасних технологій навчання математики, удосконалити ресурсне забезпечення освітнього процесу, підвищити мотивацію школярів до вивчення математики та її застосування в житті, популяризувати математичну освіту.
Згідно з планом, протягом навчального року 2020/2021 також передбачено:
- збільшити кількості навчальних годин на вивчення математики в Державному стандарті базової середньої освіти;
- впровадити курси “Логіка”, “Математична логіка” у варіативну складову навчальних планів 1-11 класів;
- провести тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування Легоматематики в освітньому процесі;
- оснастити школи і профтехи, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;
- створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики;
- розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;
- організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.
У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів та вчителів математики.
Протягом червня-серпня 2021-го планується організувати літні «математичні школи» для вчителів та учнів, а на листопад заплановано відкриття Музею науки.
(джерело: https://mon.gov.ua)
30.06.2020 Онлайн тест ЗНО з математики 2020 року
   Використовуючи сервіс ЗНО-онлайн учасники тестування з математики мають можливість без зайвих зусиль визначити свій тестовий бал за виконання завдань тесту, окрім завдань відкритої форми.
Для того, щоб скористатись сервісом, учаснику ЗНО необхідно заповнити варіанти відповідей, що були надані ним під час виконання завдань тесту з математики.
Після надання усіх відповідей учасник тестування отримає значення тестового бала за виконання завдань тесту.
Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з математики, дорівнює 62 балам.
Як державна підсумкова атестація з математики буде зараховано виконання завдань №1-30, 33 та 34(максимум 52 бали за завдання ДПА).
Сервіс використовує правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з математики, що були ухвалені на засіданні предметної фахової комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти.
(джерело: http://osvita.ua/)
30.06.2020 Pекомендації МОН щодо створення інклюзивного освітнього середовища в закладах дошкільної освіти
   Міністерство освіти і науки України в листі від 25 червня 2020 року № 1/9-348 надало рекомендації щодо створення інклюзивного освітнього середовища, зокрема універсального дизайну та розумного пристосування будівель, приміщень та прибудинкових територій, у закладах дошкільної освіти.
30.06.2020 МОН пропонує до громадського обговорення доопрацьовані навчальні програми з предмету «Захист України»
   Міністерство освіти і науки України опублікувало для громадського обговорення доопрацьовані навчальні програми з предмету “Захист України” для 10-11 класів.
Надсилати свої пропозиції до програм можна до 25 липня 2020 року:
для програми для закладів загальної середньої освіти – на vimukpo@gmail.com;
для програми для закладів спеціалізованої освіти військового профілю – на mil_licey@ukr.net.
23.06.2020 ВИЗНАЧЕНО РЕЗУЛЬТАТИ ПРОБНОГО ЗНО-2020
   В особистих кабінетах учасників пробного тестування та на сервісі «Визначити результати пробного ЗНО» оприлюднено результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Результати за шкалою 1 – 12 та шкалою 100 – 200 отримали лише ті особи, які ввели свої відповіді до сервісу визначення результатів.
Робочою групою Українського центру оцінювання якості освіти з питань встановлення порога «склав/не склав» та визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів визначено порогові бали:
- українська мова і література - 19;
- біологія - 20;
- хімія - 13;
- історія України - 24;
- географія - 22;
- англійська, німецька, французька, іспанська мови - 16;
- математика - 9;
- фізика -10.
(джерело: https://testportal.gov.ua/)
22.06.2020 Зміна режиму роботи Управління освіти
   Відповідно до наказу Управління освіти від 22.06.2020 №74 ''Про зміну режиму роботи Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради'' з 23.06.2020 на період дії карантину установлено такий режим роботи:
початок роботи – о 08.00;
перерва для відпочинку і харчування – з 12.00 до 12.45;
закінчення роботи – о 17.00 (у п’ятницю о 15.45).
22.06.2020 Акція «Цінуй життя»
   Напередодні Міжнародного дня боротьби проти зловживання наркотиками в ЗЗСО Індустріального району проведено акцію «Цінуй життя». Акція спрямована на підкреслення цінності людського життя та попередження вживання психотропних і наркотичних речовин.
Результатом акції стало створення фільму з однойменною назвою для подальшого використання закладами освіти під час виховного процесу та попередження профілактики правопорушень.
Девізом акції є слова «Життя таке чудове та різнобарвне, не витрачай його на наркотики, дорожи кожною хвилиною! Цінуй життя!»
19.06.2020 Випускників 2019/2020 навчального року звільнено від ДПА, вони можуть пройти її за власним бажанням
   Учнів шкіл, профтехів та студентів коледжів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільнено від державної підсумкової атестації, водночас вони мають право пройти її за власним бажанням. Відповідний закон 18 червня 2020 року ухвалила Верховна Рада України.
“Через епідеміологічну ситуацію парламент ухвалив рішення звільнити випускників нинішнього навчального року від державної підсумкової атестації. Водночас випускники мають право пройти ДПА, у тому числі й у формі ЗНО, за власним бажанням. МОН вже розробляє методичні рекомендації для закладів освіти – їх буде надіслано найближчим часом”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.
(джерело: https://mon.gov.ua)
18.06.2020 Пройти пробне онлайн-ЗНО можна зі всіх предметів, а не лише двох
   Абітурієнти мають можливість пройти пробне онлайн-ЗНО зі всіх предметів, а не лише з обраних.
Про це повідомили на fb-сторінці Українського центру оцінювання якості освіти.
“Учасники активно працюють із тестовими завданнями, тож маємо прекрасну новину. Учасник пробного ЗНО-2020 зможе отримати результати за виконання всіх запропонованих нами тестів.
Тобто, якщо ви зареєструвалися для проходження української мови і літератури, а також математики, тепер ви зможете пройти тестування з фізики, хімії, географії та будь-якого іншого навчального предмета, а потім і дізнатися свої результати”, – пояснили у центрі.
18.06.2020 Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня
   Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року.
Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні в середу, 17 червня, шляхом внесення змін в низку актів Кабінету Міністрів, якими встановлені карантинні обмеження.
(джерело: https://www.kmu.gov.ua)
17.06.2020 ДРУГИЙ ДЕНЬ ПРОБНОГО ЗНО-2020 ТАКОЖ ДИСТАНЦІЙНО
  
Шановні учасники пробного ЗНО!

З огляду на заборону Уряду проводити пробне ЗНО в закладах освіти, Український і регіональні центри пропонують учасникам пробного ЗНО-2020 пройти тестування вдома.
Аби зменшити кількість одночасних відвідувань сайтів Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти і не створювати приводів для хвилювання учасникам пробного ЗНО, сьогодні, 17 червня, з 00:00 в кабінеті учасника пробного ЗНО, розміщеного на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти, доступні тестові зошити, аудіофайли для виконання завдань частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)» тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов; бланки відповідей, інформаційні бюлетені «Як визначити результати пробного ЗНО?».
Радимо учасникам завантажити тестові матеріали, пропрацювати із запропонованими завданнями і не забувати при цьому пильнувати за часом: уміння правильно розподілити час – чи не найважливіше з організаційних умінь під час складання тестів.
До 18:00 19 червня унести свої відповіді до сервісу визначення результатів, щоб до 23 червня отримати свій результат за шкалою 100-200 балів.

(джерело: https://testportal.gov.ua/)
13.06.2020 ПРОБНЕ ЗНО-2020: НЕ ЙДІТЬ ДО ПУНКТУ ПРОВЕДЕННЯ – ПРОЙДІТЬ ЙОГО ВДОМА
  
Шановні учасники пробного ЗНО!

Учора пізно ввечері на сайті Кабінету міністрів України з’явилася новина про внесення змін до Постанови Кабінету міністрів України від 12 червня 2020 р. № 480, підпунктом 1 пункту 4 якої фактично було заборонено проводити пробне ЗНО в закладах освіти.
З огляду на ситуацію, що склалася, учасникам запропоновано пройти тестування вдома:
15 червня об 11:00 зайти у свій кабінет учасника пробного ЗНО, розміщеного на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти, і завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з української мови і літератури.
Виконати завдання тестового зошита.
До 19 червня унести свої відповіді до сервісу визначення результатів.
Отримати свій результат за тестування.
17 червня об 11:00 зайти у свій кабінет учасника пробного ЗНО і завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з того навчального предмета, який ви обрали для проходження пробного ЗНО.
Упродовж двох днів виконати завдання тестового зошита.
До 19 червня унести свої відповіді до сервісу визначення результатів.
Отримати свій результат за тестування.
Під час роботи із тестовим зошитом намагайтеся дотримуватися часових меж і не відволікатися. Сервіс визначення результатів буде працювати з 11:00 15 червня до 18:00 19 червня.
Eксперти Українського центру оцінювання освіти за підтримки ГС «Освіторія», МФ «Відродження» детально розберуть кожне завдання 4-х надпопулярних предметів, нададуть розгорнуті пояснення на всі запитання тестів з української мови і літератури, історії України, математики та англійської мови та порадять, як успішно скласти ЗНО у 2020 році.
(джерело: https://testportal.gov.ua/)
12.06.2020 До уваги батьків майбутніх вихованців закладів дошкільної освіти
   На виконання рішення 32 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 18.12.2019 №1935/19 ''Про створення комунального закладу ''Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №333 Харківської міської ради'' та наказу Департаменту освіти Харківської міської ради від 21.12.2019 №338 ''Про створення комунального закладу ''Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №333 Харківської міської ради'' було створено новий дитячий садок №333 за адресою: 61047, м.Харків, пров. Івана Каркача, буд.28. Свою діяльність ЗДО №333 розпочне з нового 2020/2021 навчального року.
Запрошуємо батьків подати заявку для постановки на облік через систему «Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади».
Докладніше на сторінці нашого сайту ''Електронна реєстрація у ЗДО''....
10.06.2020 Підсумки міського конкурсу «Учень року – 2020»
   Підведено підсумки міського конкурсу «Учень року – 2020», який щорічно проводиться з метою підтримки та стимулювання розвитку обдарованої молоді міста. У районному турі взяло участь 17 учнів закладів загальної середньої освіти району, четверо з яких продовжили змагання у міському турі (учні ЗЗСО №№26, 70, 119, 163).
Міський тур конкурсу проходив у 4 етапи: конкурс портфоліо; тестування; ораторський конкурс; самопрезентація. Останні два етапи було проведено у дистанційному режимі.
Всі учасники виявили творчий підхід, високий рівень мультимедійних презентацій та відеоматеріалів, ораторські здібності та гідний рівень знань згідно із заявленою номінацією.
За підсумками роботи журі три учні закладів освіти району стали переможцями:
• Дибок Софія (ХСШ №119) – у номінації «Лідер року»;
• Груньов Денис (ХЗОШ №26) – у номінації «Творча особистість року»;
• Олійник Дмитро (ХЗОШ №70) – у номінації «Спортсмен року».
Федишина Уляна (ХГ №163) – учасник перших двох етапів міського туру.
Слід зауважити, що Індустріальний район щороку має декількох переможців. За 15-річну історію конкурсу 33 учні з 13 закладів освіти району стали переможцями міського туру.
Управління освіти адміністрації Індустріального району вітає переможців міського конкурсу «Учень року – 2020» та бажає їм подальших перемог.

Груньов Денис

Дибок Софія

Олійник Дмитро
04.06.2020 Основна сесія ЗНО-2020: за три тижні старт
   4 червня на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року буде розміщено запрошення-перепустки, у яких зазначено адреси пунктів тестування і рекомендований проміжок часу, протягом якого учасники мають прибути до пунктів тестування і пройти процедуру допуску.
Учасникам зовнішнього незалежного оцінювання необхідно до проходження тестувань самостійно сформувати й роздрукувати запрошення-перепустки зі своїх інформаційних сторінок на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти. Доступ до інформаційної сторінки здійснюється за номером сертифіката і PIN-кодом, зазначеним у ньому.
(джерело: https://testportal.gov.ua/)
04.06.2020 Проведення вебінарів-тренінгів (воркшопів) “Ненасильницька комунікація та вирішення конфліктів”
   Під час карантину Управлінням освіти було організовано проведення вебінарів-тренінгів (воркшопів) “Ненасильницька комунікація та вирішення конфліктів” для практичних психологів закладів освіти району. 12.05.2020 та 03.06.2020 в режимі online учасники ознайомилися з методиками і досвідом мирного вирішення (трансформації) конфлікту, з концепцією емпатійної комунікації та отримали можливість практичного напрацювання та інтеграції навичок в освітній простір. Заходи проведено в рамках реалізації проекту «Діалог задля вирішення конфліктів», що здійснюється Українським центром Ненасильницького спілкування і примирення «Простір Гідності» у співпраці з міжнародною миротворчою організацією ПАКС, Нідерланди (Fund Peace Movement PAX).
02.06.2020 Mарафон зі створення ХМАР СЛІВ «МиДітиЗемлі»
   Представники учнівського самоврядування ЗЗСО Індустріального району підтримали ініціативу представників учнівського самоврядування Шевченківського району та взяли участь у марафоні зі створення ХМАР СЛІВ «МиДітиЗемлі», присвяченому Міжнародному дню захисту дітей.
Хмара слів – це візуальне подання списку слів на єдиному спільному зображенні, де важливість кожного ключового слова позначається розміром шрифту або кольором.
Сьогодні використовувалися всі слова, що відповідали тематиці дитинства, або були тематичними віршами.
Свої дизайнерські продукти учасники створювали за допомогою різних зручних онлайн-сервісів та розміщували на інтерактивній дошці Padlet за посиланням padlet.com/dugodom150/mirnakraina150.
Всі учасники отримають від організаторів Дипломи. Найоригінальніша робота стане ескізом для створення календаря на 2020/2021 навчальний рік.
01.06.2020 Флешмоб #Світ_дитинства
   Напередодні 1 червня у закладах освіти району проведено флешмоб #Світ_дитинства, присвячений Міжнародному дню захисту дітей. Для участі у флешмобі учні та вихованці виконували малюнки, які відображають щасливі миті дитинства, а у кожного вони свої, та викладали їх у соціальних мережах під хештегом #Світ_дитинства.
Дитячі роботи вражають своєю емоційністю та яскравістю, незвичайним добором кольорів та образів, а головне безпосередньою спонтанністю виконання і втіленням чистих дитячий мрій, фантазій і відчуттів.
Роботи учасників флешмобу узагальнено в презентації «Світ дитинства».
Ми разом зробили цей день неймовірним та показали яскраві змішані палітри світу дитинства!
01.06.2020 Pайонний конкурс презентацій Євроклубів «Європейський вектор»
   У травні відбувся районний конкурс презентацій Євроклубів «Європейський вектор», присвячений Дню Європи.
За підсумками роботи журі переможцями стали:
І місце – ЗЗСО № 70, 75, 85, 157;
ІІ місце – 26, 119, 155, 163;
ІІІ місце – 15, 80, 104, 113, 118.
Переглянути презентації закладів освіти
01.06.2020 Семінар «Нова українська школа – нові підходи до навчання й викладання. Виклики і реалії дистанційної освіти».
   28.05.2020 в онлайн режимі було проведено постійно діючий науково-практичний семінар для заступників директорів, які опікуються освітнім процесом в закладах загальної середньої освіти «Нова українська школа – нові підходи до навчання й викладання. Виклики і реалії дистанційної освіти». Пропонуємо для перегляду відеоматеріали, які підготувала Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 70 Харківської міської ради Харківської області.
Привітання Харківського міського голови Геннадія Кернеса з нагоди закінчення навчального року
  
Дорогие ребята, уважаемые родители и педагоги
Индустриального района!

Завершился еще один учебный год! Его трудно назвать обычным. Он стал не только серьезным вызовом сегодняшнего дня, но и возможностью найти новый формат взаимодействия.
Ребята, уверен, что предстоящие каникулы подарят вам позитивные эмоции. Не упустите шанс открыть для себя неизученные уголки нашего родного Харькова и Украины. Делитесь впечатлениями с друзьями и родными.
Отдельно хочу обратиться к выпускникам нынешнего года. Ваш последний звонок пришелся на неординарные события. Спасибо за то, что вы проявили взрослость и взвешенность. И не грустите, если вдруг вам покажется, что ваш Выпуск не оставит ярких воспоминаний. Даже спустя много лет, когда вы будете говорить, что закончили школу в 2020 году, все будут понимать, что вы – неповторимые выпускники!
Не могу не отметить активную позицию родителей. Дистанционное обучение стало неожиданной формой для многих, но вы с тактом и терпением включились в процесс, понимая его необходимость и важность.
Благодарю педагогов, которые еще раз доказали, что профессионализм харьковских учителей не ограничивается классным кабинетом, а раскрывается, играет новыми гранями и приобретает более современные формы реализации.
Дорогие друзья, трудности способствуют нашему росту. Любая задача с такой командой решается! Выбор в наших с вами руках! Благодарю всех за слаженность действий в непростых условиях!
Берегите себя и своих близких! Пусть наш любимый и успешный Харьков остается мирным, безопасным и уютным!

С уважением,
Харьковский городской голова
Геннадий Кернес

Привітання заступника Голови адміністрації Індустріального району Харківської міської ради з соціально-гуманітарних питань Харківської міської ради Веліканової О.Г. з нагоди закінчення навчального року
  
Шановні вчителі, учні та батьки!

Щиро вітаю Вас зі святом Останнього дзвоника!
Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаю Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.
Для випускників це свято особливе. Залишаються позаду ваші шкільні роки – найбільш безтурботна та щаслива пора життя, сповнена мрій та сміливих планів. Ви вирушаєте у самостійне доросле життя. Бажаю, щоб цей шлях був щасливий, сповнений гарними подіями і здобутками. Вірю, що ви реалізуєте власні здібності, таланти, побудуєте власну успішну долю, будете гідними творцями свого життя і справжніми патріотами своєї країни! Бажаю вам впевненості у власних силах, невичерпного завзяття та здійснення всіх ваших мрій.
Глибока вдячність педагогам і батькам, які вкладають у своїх дітей і душу, і серце, і знання! Своєю любов'ю та невтомною працею ви допомагаєте пізнавати світ, прищеплювати найвищі моральні цінності.
Щастя всім, добра, міцного здоров’я та успіхів!

З повагою,
заступник голови адміністрації
Олена Геннадіївна Веліканова

Привітання начальника Управління освіти Збицької О.Л. з нагоди закінчення навчального року
  
Дорогі учні!
Шановні вчителі та батьки!

Сьогодні ми відзначаємо завершення 2019/2020 навчального року. Це традиційне свято завжди було одночасно і веселим і сумним, але у цьому році воно дуже особливе..
Підводячи підсумки навчального року, хочу зазначити одне – я пишаюсь нашими вчителями, батьками та учнями! Ми разом зробили «неможливе»: ми вчили та навчались, ми підтримували один одного, ми працювали та жили по-новому…
Навіть свято останнього дзвоника сьогодні ми проводимо по-новому - замість урочистої лінійки на шкільному подвір’ї ми вітаємо педагогів, батьків та учнів у соціальних мережах, групах у месенджерах, сайтах, відеозверненнях, а емоції та почуття передаємо через текстові повідомлення та смайли.
Але ж свято останнього дзвоника ознаменовує веселу пору канікул. Нашим юним школярам бажаю гарно відпочити, набратися яскравих незабутніх вражень, духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.
Для випускників шкільний дзвоник справді останній та незабутній. Його уявний передзвін виряджає вас у самостійну життєву дорогу. Я впевнена, що вам не забракне сміливості та наполегливості, ви твердо крокуватимете до обраної цілі. Повсякчас пам’ятайте: і ваші батьки, і ваші наставники покладають на вас великі сподівання.
Щасливої життєвої долі вам та вагомих успіхів!
Зі святом вас!

З повагою,
Начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

27.05.2020 До уваги батьків майбутніх першокласників!
  
Шановні батьки!

Відповідно до наказу Департаменту освіти Харківської міської ради від 22.05.2020 №86 ''Про внесення змін до наказів Департаменту освіти'', наказу голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради від 25.05.2020 №72 ''Про внесення змін до наказу голови адміністрації району від 05.02.2020 № 15 «Про визначення дати початку приймання заяв про зарахування дітей до закладів загальної середньої освіти Індустріального району м. Харкова на 2020/2021 навчальний рік» з 01.06.2020 розпочинається приймання заяв про зарахування дітей до закладів загальної середньої освіти Індустріального району м. Харкова на 2020/2021 навчальний рік. Під час відвідування закладів освіти просимо вас дотримуватись протиепідемічних правил.
На сторінці нашого сайту ''Зарахування учнів'' розміщено детальну інформацію щодо прийому документів.
27.05.2020 Online вікторина «Подорож країнами Європи»
   Напередодні Міжнародного дня Європи в рамках проєкту ХСШ №75 «Європейський вектор» було проведено on-line вікторину «Подорож країнами Європи».
Всього взяв участь 1331 учень закладів освіти Харкова. Найбільше учасників зареєструвалося від ЗЗСО Індустріального, Холодногірського, Новобаварського та Слобідського районів.
Переможцями вікторини обрано 90 учасників, які дали 100% правильну відповідь на 30 питань про Європу. Ними стали представники районів:
• Індустріального: ЗЗСО №№26(1), 40(2), 70(11), 75(2), 85(1), 118(50), 155(1);
• Холодногірського: ЗЗСО №№ 18(7), 152(2);
• Шевченківського: ЗЗСО №№ 45(1), 149(1);
• Слобідського: ХГ №82(5).
Переможців вікторини буде нагороджено Дипломами та подарунками.
Переможці on-line вікторини «Подорож країнами Європи» в рамках проєкту «Європейський вектор» (завантажити)
26.05.2020 Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти
   На сайті Міністерства освіти і науки України оприлюднено лист від 22.05.2020 №1/9-269 ''Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти'', у якому запропоновано провести 3 етапи відновлення діяльності ЗДО.
25.05.2020 МОЗ затвердило рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання
   Головним державним санітарним лікарем України затверджені Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19).
Документ визначає епідеміологічні вимоги до проведення тестування в 2020 році.
(джерело: https://mon.gov.ua)
25.05.2020 МОЗ затвердило рекомендації для роботи дитсадків
   В Україні затверджені рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину.
Рекомендації підписано Головним державним санітарним лікарем та опубліковано на сайті МОЗ.
(джерело: https://mon.gov.ua)
25.05.2020 Конкурс для дітей до першого етапу всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху
   Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради вітає учня 1-А класу ХЗОШ №70 Юштина Дениса, переможця конкурсу для дітей до першого етапу всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху.
У конкурсі, ініційованому Управлінням патрульної поліції Харківської області, всього взяло участь 2826 учасників всіх районів Харкова. Серед 866 учасників, що не тільки правильно відповіли на питання, а й креативно та аргументовано дали виконали додаткове завдання, обрано 3-х переможців, одним з яких й став учень Індустріального району.
Переможець конкурсу нагороджений спеціальними подарунками. Також багато учнів закладів освіти району нагороджено подяками Управління патрульної поліції за успішну участь у тестування зі знань правил дорожнього руху та правильну відповідь на 12 запитань конкурсу.
22.05.2020 ПРОБНЕ ЗНО: ДАТИ ТЕСТУВАННЯ
   Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 15 червня 2020 року, з інших навчальних предметів – 17 червня 2020 року.
Це визначено наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 21.05.2020 № 70.
З 1 червня в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти буде розміщено оновлені запрошення-перепустки, у яких зазначаються адреси пунктів пробного тестування.
Визначити результати пробного ЗНО можна за допомогою онлайн-сервісу. Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни:
15 – 17 червня (українська мова і література);
17 – 19 червня (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька та іспанська мови).
Для тих, хто скористається такою можливістю, результати тестування з української мови буде оприлюднено до 21 червня, з решти предметів — до 23 червня.
Вхід учасників до пунктів проведення тестування відбуватиметься за наявності:
- оригіналу документа, за яким реєструвалися для участі в пробному ЗНО;
- запрошення-перепустки;
- засобів індивідуального захисту — маски або респіратора (у тому числі виготовлених самостійно).
22.05.2020 День слов’янської писемності та культури
   Щорічно 24 травня відзначається День слов’янської писемності та культури. Свято вшановує пам’ять святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, що заклали основу слов’янської писемності.
У закладах загальної середньої освіти району свято пошани до своєї історії, культури, мови відзначено дистанційними заходами, які були організовані шкільними бібліотеками спільно з Центральною бібліотекою ім. А.П.Чехова.
На офіційних сайтах закладів освіти розміщено віртуальні тематичні книжкові виставки пізнавальної літератури, яка знайомить з історією виникнення письма, витоками нашої мови, виховує повагу до історичного минулого, інтерес до вивчення мов і культури.
Усіх вітаємо зі святом та закликаємо шанувати свою мову, зберігати традиції слов’янської культури.
22.05.2020 Онлайн урок «Дотримуйся правил безпеки»
   21.05.2020 представниками АТ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» для учнів 10-А класу ХСШ № 119 проведена он-лайн екскурсія спільно з національно-технічним університетом «Харківський політехнічний інститут», який є профільним учбовим закладом з підготовки фахівців енергетичної галузі.
Оскільки, дата проведення заходу припала на Всеукраїнський День вишиванки, учасники заходу були одягнуті в національне вбрання.
Під час он-лайн екскурсії учні мали можливість ознайомитись з професією енергетика, відвідати заклад вищої освіти, де можна здобути цю професію, побачити роботу працівників кол-центру та центрального диспетчерського пункту. Онлайн-екскурсія - це не просто профорієнтаційна робота, це ще і виховання поваги до праці енергетиків, а головне формування правильної поведінки споживачів електричної енергії.
21.05.2020 Районний флешмоб «Веселкою сплелися кольори»
   Щороку у третій четвер травня в закладах освіти Індустріального району проводиться районний флешмоб «Веселкою сплелися кольори», присвячений Дню вишиванки. Цього року ми не відступили від традицій, і провели осучаснений флешмоб у новому форматі. Його учасники одягали вишиванку або одяг з елементами українського орнаменту чи зображенням національної символіки, робили фото та викладали у соціальних мережах під хештегом #Веселкою_сплелися_кольори.

Також представники учнівського самоврядування ЗЗСО Індустріального району підтримали ініціативу представників учнівського самоврядування Київського району та взяли участь у челенджі #світ_у_вишиванці, знявши коротке відео за певним алгоритмом, на якому продемонстрували свою вишиванку. Переглянути відео можна у соціальних мережах, використавши хештег #світ_у_вишиванці:
- facebook;
- instagram.
Усі разом ми зробили цей день яскравим та подарували усім різнобарвні враження та чудовий настрій. Веселкою сплелися кольори наших вишиванок!
21.05.2020 ЗНО-2020: ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ
   Міністерство освіти науки України ухвалило рішення про терміни проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році.
Відтак основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня тестуванням з математики і завершиться 17 липня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 30 червня, з фізики — 2 липня, з іспанської, німецької, французької мов — 6 липня, з англійської мови — 7 липня, з історії України — 9 липня, з біології — 13 липня, з географії — 15 липня.
До 4 червня 2020 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року.
Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня. Цьогоріч для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня – 9 червня) всі, хто не зміг зреєструватися протягом 3 лютого — 24 березня.

(джерело: https://testportal.gov.ua)
21.05.2020 Нормативні документи щодо проведення конкурсу керівників закладу загальної середньої освіти
   На сайті Міністерства освіти і науки України оприлюднено документи щодо проведення конкурсу керівників закладу загальної середньої освіти:
- лист від 20.05.2020 №1/9-264 ''Щодо окремих питань проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти'';
- наказ від 19.05.2020 №654 ''Щодо примірного переліку питань'';
- лист від від 15.05.2020 № 1/9-259 Щодо виконання підпунктів 1 і 2 пункту 3 розділу Х ''Прикінцеві та перехідні положення'' Закону України ''Про повну загальну середню освіту''.
19.05.2020 Oнлайн конференція «Миротворчі проєкти України та Норвегії, діяльність UNICEF»
   Напередодні Міжнародного Дня миротворців ООН, який відзначатиметься 29 травня, проведено онлайн конференцію «Миротворчі проєкти України та Норвегії, діяльність UNICEF» за участі учнів, педагогів ХСШ №119, представників Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, офіцерів Національної академії Національної гвардії України, учасників миротворчих місій ООН. Учасниками заходу також стали:
- Ерік Доккен, миротворець місії ООН, координатор громадської програми «Подорож заради миру» за підтримки уряду Норвегії, голова норвезької спілки Військово-Повітряних сил;
- Надія Шульженко, представник штаб-квартири UNICEF, Женева;
- Самойлов Сергій, миротворець місії ООН, голова Харківської обласної громадської організації миротворців ООН.
Під час онлайн зустрічі учасники конференції ознайомились з проєктом юних миротворців закладу освіти «Young peacemakers». Натомість діти мали змогу дізнатися про рух миротворців Норвегії та діяльність UNICEF.
Представник Норвегії високо оцінив знання та рівень спілкування школярів англійською мовою.
Під час заходу було запропоновано посилити ініціативу щодо спілкування іноземною з носіями мови, особливо з ветеранами й учасниками миротворчих місій ООН, в рамках чого створити робочу групу для розробки нового міждисциплінарного комунікаційного проєкту під робочою назвою «Communication – friendship – peace».
19.05.2020 Онлайн урок «Дотримуйся правил безпеки»
   15.05.2020 в рамках Тижня безпеки дорожнього руху для учнів 7-х класів ХЗОШ № 70 та ХСШ №75 шкільними офіцерами поліції було проведено онлайн урок «Дотримуйся правил безпеки», під час якого було висвітлено актуальні зараз теми: як виглядає справжній поліцейський, безпека дорожнього руху, правила безпеки під час карантину.
15.05.2020 Районний флешмоб «Веселкою сплелися кольори»
   Щороку у третій четвер травня в закладах освіти Індустріального району проводиться районний флешмоб «Веселкою сплелися кольори», присвячений Дню вишиванки.
Цього року День вишиванки припадає на 21 травня. Ми пропонуємо не відступати від традицій, і провести осучаснений флешмоб у новому форматі.
Для участі у флешмобі достатньо одягти у вишиванку або одяг з елементами українського орнаменту чи зображенням національної символіки, зробити фото та викласти у соціальних мережах під хештегом #Веселкою_сплелися_кольори.
Давайте зробимо цей день яскравим та подаруємо усім різнобарвні враження та чудовий настрій. Нехай веселкою сплетуться кольори наших вишиванок!
15.05.2020 Фотоконкурс «Читає мама й тато, читаю з ними я»
   У закладах загальної середньої освіти проведено фотоконкурс «Читає мама й тато, читаю з ними я», присвячений Міжнародному дню сім`і, який відзначається 15 травня. Сім’я відіграє в житті людини важливе значення. Адже саме в ній починається виховання майбутньої особистості, спілкування та перше пізнання світу дитиною. Конкурс проведено з метою відродження традицій сімейного читання, підвищення іміджу читаючої родини, формування спільних інтересів у сім’ї. Серед світлин, які вразили своєю оригінальністю та щирістю, обрано переможців конкурсу:
І місце – ЗЗСО №№15, 85, 157;
ІІ місце – ЗЗСО №№71, 104, 121, 168;
ІІІ місце – ЗЗСО №№26, 70, 113, 118, 119, 163;
Номінація «Мудрість книг об’єднує родину» – ЗЗСО №№40, 75, 80, 88, 155. Шкільними бібліотекарями району було організовано та розміщено на офіційних сайтах закладів освіти Ретро-виставки «Книги, які читали наші батьки». У презентаціях представлено книги, якими зачитується не одне покоління сімейних книголюбів.
Сім’я була і залишається основою основ, як запорука продовження роду, виховання дітей, майбутніх громадян своєї країни. «Читання – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе» (В.О.Сухомлинський).
13.05.2020 Підсумки міського етапу конкурсу-захисту проєктів «Харків – очима небайдужих дітей»
   Управління освіти вітає переможців міського етапу конкурсу-захисту проєктів «Харків – очима небайдужих дітей».
Цього року у міському етапі конкурсу взяла участь рекордна кількість проєктів – 14, і всі вони здобули перемогу. Під час конкурсу оцінювалися обґрунтованість проєктів, актуальність ідеї; практична цінність та можливість реалізації. Всі проєкти мали у наявності план реалізації, в них було визначено очікувані результати реалізації; матеріал викладено чітко, логічно та аргументовано.
ДОКЛАДНІШЕ...
13.05.2020 Нові дати проведення ЗНО мають визначити до 21 травня
   Міністерство освіти і науки має до 21 травня визначити нові дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. Про це йдеться в наказі №587 від 4 травня, опублікованому на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
“Директорату шкільної освіти (Осмоловський А.) з урахуванням пропозицій Українського центру оцінювання якості освіти підготувати та до 21 травня 2020 року подати на затвердження зміни до Календарного плану [проведення ЗНО]“, – зазначено у наказі. УЦОЯО має підготувати пропозиції щодо нових дат ЗНО до 18 травня.
(джерело: https://nus.org.ua)
13.05.2020 Як відбуватиметься ЗНО з іноземних мов
   Український центр оцінювання якості освіти підготував відео про те, як відбуватиметься зовнішнє оцінювання з іноземних мов.
Відео доступне на YouTube-каналі центру.
“Пропонуємо вам розширити коло своєї обізнаності й ознайомитися з процедурою проведення ЗНО з іноземних мов, попрацювати з тестами, попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, навчитися ефективно розподіляти час, отримати відповіді на такі запитання: скільки тестових балів я можу набрати під час ЗНО, що мені потрібно ще повторити?
Зрештою, побачити, як саме відбувається аудіювання, на що слід звертати увагу в аудиторії, щоб добре виконати цю частину тесту”, – зазначили у центрі.
(джерело: https://nus.org.ua)
13.05.2020 Oнлайн конкурс малюнків ''Як проходить мій карантин''
   Управління освіти вітає учнів ЗЗСО Індустріального району із перемогою в онлайн конкурсі малюнків ''Як проходить мій карантин''. Конкурс проведено за ініціативи Управління патрульної поліції в Харківській області.
Учасники публікували творчі роботи на своїх сторінках в Інстаграм сторіз з відміткою @patrolpolice_kharkiv. Найкращі малюнки визначено шляхом голосування на офіційній сторінці Управління патрульної поліції у Фейсбук.
Малюнок учениці 6-А класу КЗ «ХСШ №15» Свірідової Єлизавети під номером 27 отримав абсолютну більшість голосів – 185 – та приніс учасниці перемогу у конкурсі. Малюнок учня 3-А класу ХСШ №85 Брусенцова Дмитра під номером 10 дозволив учневі стати лауреатом конкурсу.
Всі, хто виконав умови конкурсу, отримали цікаві книжки від патрульної поліції, а переможець – додатковий приз. Власним прикладом учасники конкурсу показали, що можна цікаво та з користю проводити час вдома, адже#карантинценеканікули! Бажаємо всім учасникам нових творчих звершень!
13.05.2020 Підсумки Фестивалю «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують»
   Протягом лютого – квітня 2020 року, з метою обміну ефективним педагогічним досвідом і створення умов для співпраці наукових, методичних і педагогічних працівників, КВНЗ «ХАНО» було проведено Фестиваль «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують».
У 2020 році Фестиваль відбувся за темою «Медіаосвіта – актуальний компонент Нової української школи». Для участі у Фестивалі успішно зареєструвалися 52 педагоги району. Наш район посів ІІ місце за кількістю поданих робіт. Конкурсанти представили опис власного досвіду застосування інноваційних технологій, методів, форм і моделей організації освітнього процесу.
За результатами експертизи робіт Фестивалю «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» 20 робіт педагогів району визнано переможцями.
Висловлюємо вдячність усім, хто поділився своїм досвідом за темою фестивалю.
Вітаємо освітян району, які стали переможцями Фестивалю добрих практик -2020! (завантажити)
13.05.2020 Проєкт ХСШ №75 «Європейський вектор»
   Напередодні Міжнародного дня Європи запрошуємо приєднатися до проєкту ХСШ №75 «Європейський вектор»*, в рамках якого розроблено on-line вікторину «Подорож країнами Європи».
Для участі достатньо перейти за посиланням або скористатися QR-кодом. По завершенню вікторини 20 травня 2020 року відбудеться рейтингове підведення підсумків серед її учасників. Увага! На переможців чекатимуть призи!
* Проєкт, учасник конкурсу проєктних ініціатив «Марафон унікальних справ ХМОУС-2020», спрямований на розширення знань про країни ЄС, євроінтеграцію, ознайомлення з досвідом роботи шкільних євроклубів міста Харкова.
13.05.2020 Акція «#моя_матуся_колаж»
   В закладах освіти Індустріального району проведено акцію «#моя_матуся_колаж».
Акцію присвячено Дню матері, який традиційно відзначається у другу неділю травня. У цей день заведено вітати матерів та приділяти їм особливу увагу. Це свято – привід сказати мамі про те, що вона найрідніша та найдорожча людина. Організатори акції запропонували учасникам зробити це у незвичній формі та приготувати матусям сюрприз у вигляді колажу.
Для участі в акції достатньо було зробити фото матусі, після чого намалювати її портрет, відсканувати чи сфотографувати його, а далі з допомогою фотоколажу поєднати портрет з фотократкою. Отриманий колаж 10 травня розмістити у соціальній мережі під хештегом #моя_матуся_колаж.
Колажі учасників акції узагальнено у презентації «#Моя_матуся_колаж».
Привітання Харківського міського голови Геннадія Кернеса з нагоди 75-ї річниці Великої Перемоги
  
Уважаемые работники образования и родители Индустриального района! Дорогие дети!
День Победы – всегда особый день, а 75 лет спустя тем более. Наших ветеранов остается все меньше. На весь огромный Харьков – всего несколько сотен тех, кто реально прошел ад и огонь войны. В первую очередь ветеранам наши слова благодарности.
Нам следует не забывать тех, кто не вернулся с фронтов, тех, кто ушел от нас уже в мирное время, заботиться о тех, кто еще рядом с нами, и не допустить возобновления тех страшных событий.
Поздравляю вас с 75-й годовщиной Великой Победы! Желаю всем нам в первую очередь мира. Того мира, за который боролись наши великие предки. Ветеранам и детям войны еще раз хочу сказать спасибо! Спасибо за то, что выжили, за то, что боролись, за то, что победили! Я сделаю все, чтобы ваш подвиг никогда не был забыт. Харьков вас любит и ценит. С Днем Победы!!!

С уважением,
Харьковский городской голова
Геннадий Кернес

07.05.2020 Естафетa пам'яті ''Ми нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!''
   В рамках Естафети пам'яті ''Ми нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!'' в закладах освіти району у квітні – травні дистанційно проведено цикл заходів, присвячених відзначенню 75-ї річниці Перемоги та вшануванню пам’яті воїнів Другої світової війни.
ДОКЛАДНІШЕ...
07.05.2020 Електронний альбом із заходами, які проведено упродовж року, на честь 75-ої річниці Великої Перемоги
   У рамках Естафети пам'яті ''Ми нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!'' закладами загальної середньої освіти району оформлено електронний альбом із заходами, які проведено упродовж року, на честь 75-ої річниці Великої Перемоги.
07.05.2020 Щорічний конкурс спецвипусків шкільних електронних газет
   У рамках Естафети пам'яті ''Ми нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!'' в закладах загальної середньої освіти району проведено щорічний конкурс спецвипусків шкільних електронних газет з однойменною назвою «Ми нащадки переможців! Пам’ятаємо! Пишаємося!».
Прес-центрами дитячо-юнацьких громадських організацій закладів освіти дистанційно створено спецвипуски шкільних газет з нагоди відзначення 75-ї річниці Перемоги. Електронні версії газет розміщено на офіційних сайтах закладів освіти. Під час роботи журі звертало увагу на кількість рубрик, відповідність матеріалу заявленим рубрикам та інтересам цільової аудиторії, відсутність помилок, дизайн видання. За підсумками роботи журі призові місця розподілено наступним чином:
Переможці:
І місце – ЗЗСО №№70, 118, 119, 157, 168;
ІІ місце – ЗЗСО №№ 85, 155;
ІІІ місце – ЗЗСО №№ 26, 75, 80, 88, 104, 121, 163;
Номінація «Низький уклін Вам, ветерани!» – ЗЗСО №№ 15, 40, 71, 113.
ДОКЛАДНІШЕ...
07.05.2020 Флешмоб у соціальних мережах під хештегом «#індустріальний_пам’ятає»
   У рамках Естафети пам'яті ''Ми нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!'' з метою привітання ветеранів Другої світової війни зі святом Перемоги наприкінці квітня серед учнів шкіл району був оголошений флешмоб у соціальних мережах під хештегом «#індустріальний_пам’ятає». В акції взяло участь близько 100 учасників. Свої відеопривітання та побажання діти розміщували на акаунтах у Фейсбуці та Інстаграм. Крім того, найкращі фрагменти роликів будуть використані у відео привітанні голови адміністрації Індустріального району Харківської міської ради О.І. Вельможної, яке буде опубліковано 9 травня на сторінці Адміністрації Індустріального району ХМР у Фейсбуці.
07.05.2020 Віртуальна галерея-виставка малюнків та плакатів «Пам’ятаємо! Перемагаємо!»
   В рамках Естафети пам'яті ''Ми нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!'' була створена віртуальна галерея-виставка малюнків та плакатів «Пам’ятаємо! Перемагаємо!», учасниками якої стали учні 1-11-х класів ЗЗСО району. У своїх роботах діти малювали або створювали за допомогою графічних програм неймовірно красиві композиції, що закликають згадати усіх полеглих у роки Другої світової війни. Усього надійшло близько 100 малюнків та плакатів.
ДОКЛАДНІШЕ...
07.05.2020 Флешмоб-конкурс творчих робіт «Вітання на підвіконні»
   У рамках Естафети пам'яті ''Ми нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!'' у закладах освіти району був проведений флешмоб-конкурс творчих робіт «Вітання на підвіконні» із виготовлення поробок до Дня перемоги. Серед робіт, що були представлені, переможцями стали учні ЗЗСО району:
- Руденко Маргарита – ХЗОШ №168;
- Терников Дмитро – ХЗОШ №157;
- Гончарук Анастасія – ХСШ №119;
- Стрижак Альона – ХЗОШ №118;
- Афанасьєв Іван – ХЗОШ №118;
- Карюкіни Дмитро та Маргарита – ХЗОШ №113;
- Волобуєви Гліб та Ілля – ХСШ №80;
- Сисоєва Валерія – ХЗОШ №71;
- Король Кристина – ХЗОШ №70.
Фото робіт учасників флешмобу-конкурсу творчих робіт «Вітання на підвіконні» узагальнено у презентації:
07.05.2020 Tворчий конкурс «Нам заповідана мужність»
   У рамках Естафети пам'яті ''Ми нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!'' відбувся творчий конкурс «Нам заповідана мужність». Уперше за багато років існування цього конкурсу, у зв’язку із запровадженням карантину в України, він проводився у дистанційному режимі. Його учасниками стали учні 1-11-х класів ЗЗСО району, які надсилали до оргкомітету відео-виступи у номінаціях «Спів» та «Декламування вірша», тематика яких пов’язана із подіями 1939-1945 років. Усього надійшло 46 відеороликів у двох номінаціях.
ДОКЛАДНІШЕ...
07.05.2020 Дистанційний конкурс учнівських творів-есе «Лист ветерану»
   У рамках Естафети пам'яті ''Ми нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!'' серед школярів Індустріального району пройшов дистанційний конкурс учнівських творів-есе «Лист ветерану». До оргкомітету надійшло 20 учнівських робіт. Усі учасники вразили глибоким розумінням і емоціональним проживанням трагічних подій війни. Учні не тільки розповідали про війну, але й не по-дитячому висловлювали свої враження і міркування.
За результатами конкурсу були визначені переможці:
- Резван Олександр – ХЗОШ № 26;
- Супрун Роман – ХЗОШ № 70;
- Загаєвська Дар’я – ХЗОШ № 71;
- Мокроменко Кіра – ХСШ № 80;
- Бекетова Олена – ХЗОШ № 113;
- Мороховська Олександра – ХЗОШ № 118;
- Нечітайло Олександр – ХСШ № 119;
- Воробйова Анастасія – ХЗОШ № 157;
- Черненко Кіра – ХГ №163.
07.05.2020 Онлайн книга з творчими роботами учнів «Мрії про Україну»
   У рамках Естафети пам'яті ''Ми нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!'' учні закладів загальної освіти району взяли участь у створенні онлайн книги з творчими роботами учнів «Мрії про Україну». Більш 80 віршів, малюнків, есе було надано до Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО», які щороку є організаторами літературно-художнього конкурсу з однойменною назвою.
ДОКЛАДНІШЕ...
30.04.2020 Результати анкетування учасників освітнього процесу
  
Шановні колеги та батьки, дорогі учні!

Ми вдячні Вам за Вашу активну участь в анкетуванні, яке тривало з 15.04.2020 по 24.04.2020. У ході опитування ми отримали 6456 відповідей, з них:
- 495 від учителів:
- 3466 від батьків:
- 2495 від учнів.
ДОКЛАДНІШЕ...
30.04.2020 Про внесення зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти
   Наказом Міністерства освіти і науки України від 09.04.2020 №487, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.04.2020 за № 373/3465, внесено зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.
30.04.2020 Як вчителям заповнити класний журнал після карантину – поради МОН
   Очільниця Міністерства освіти і науки Любомира Мандзій пояснила, як вчителям заповнити класний журнал після карантину.
Відео з порадами опублікували на YouTube-каналі міністерства.
У МОН пояснюють, що заповнювати журнали потрібно відповідно до календарно-тематичного планування та згідно з розкладом:
- можна використати нотатки і замітки, які вчителі робили під час карантину;
- семестрове оцінювання здійснюється на підставі тематичного оцінювання;
- річне – за результатами семестрових оцінок;
- журнал обліку замін заповнювати не потрібно;
- дати та зміст уроків потрібно записувати відповідно до календарно-тематичного планування та розкладу.
30.04.2020 Майстер-клас переможця районного та міського конкурсу «Учитель року – 2020»
   У педагогіці протягом останніх років точиться дискусія стосовно різних питань освіти. При цьому урок як форма організації освіти залишається. Існують різні види і типи уроків. Ашортіа Євген Демурович, учитель історії ХСШ №80– переможець районного та міського конкурсу «Учитель року – 2020», дотримується думки, що «класика завжди у моді». Він дійшов висновку, що важко замінити класичні уроки, які у поєднанні з сучасними технологіями будуть у тренді серед учнів і будуть виконувати свою основну мету. Але використання сучасних, цікавих учням технологій не залишається осторонь. Познайомтеся з цифровими відзнаками, як елементом формувального оцінювання учнів страшої школи.
Формувальне оцінювання дає можливість оцінити процес навчання учнів, а не результат. Воно має на меті: підтримати навчальний поступ учнів; бажання навчатися; прагнення до максимальних результатів. Одним із варіантів формувального оцінювання є цифрові відзнаки «цифрові бейджі». На відміну від традиційної оцінки, цифрові відзнаки вимагають демонстрації застосування набутих навичок та основних знань у реальних ситуаціях, або наближених до реальності сценаріях, використовуючи прямі докази в середовищі, яке структурується учнем.
З практичною реалізацією цієї технології ви можете ознайомитися, переглянувши майстер-клас.
Також матеріали будуть розміщені на сайті ''Дистанційне навчання - навчаємось разом!''.
24.04.2020 До уваги керівників закладів дошкільної освіти
   У листі Міністерства освіти і науки України від 23.04.2020 №1/9-219 надано рекомендації щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину.
24.04.2020 Майстер-клас переможця районного та лауреата міського конкурсу «Учитель року – 2020»
   Пропонуємо вашій увазі майстер-клас Борисенко Анни Олегівни, учителя початкових класів ХСШ №155 – переможця районного та лауреата міського конкурсу «Учитель року – 2020» з теми: «Формування ключових компетентностей шляхом впровадження проектної технології на уроках у початкових класах».
У ході проектної діяльності в учнів відбувається формування навичок критичної оцінки отриманої інформації, свідома трансформація даних на рівень категоріальних понять, розвивається креативність мислення, без якої неможливе створення чогось нового та глобального.
Основне завдання проектної діяльності – це озброєння дитини інструментарієм для вирішення проблем, пошуку та досліджень у життєвих ситуаціях. Необхідною умовою включення учнів в проектну діяльність є диференціація освітнього простору.
Також матеріали будуть розміщені на сайті ''Дистанційне навчання - навчаємось разом!''.
24.04.2020 Pайоннa акція ''Чорнобиль не має минулого часу''
   З метою вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та жертв Чорнобильської проведено районну акцію ''Чорнобиль не має минулого часу'', присвячену 34-й річниці Чорнобильської трагедії.
Для участі в акції учні виконували малюнки та викладали їх у соціальні мережі під хештегом #Чорнобиль_не_має_минулого_часу.
ФОТОЗВІТ
Анкетування учасників освітнього процесу
  
Шановні педагоги та батьки! Любі учні!

Триває другий місяць Всеукраїнського карантину. Весь цей час кожний з вас прикладає багато зусиль для вирішення дуже складного завдання - вчити та навчатись у новому форматі... Впровадження нового завжди потребує спільної роботи небайдужих, ініціативних, творчих та сміливих людей, які експериментують, шукають, справедливо критикують, але - діють. Ось так, крок за кроком, поступово набираючи оберти, наша спільна робота дозволила створити власну стратегію впровадження навчання нового формату у кожному закладі освіти.
З метою аналізу та розробки рекомендацій для використання під час вивчення нового матеріалу, перевірки домашніх завдань та навчальних досягнень, ми звертаємось до всіх учасників освітнього процесу з проханням заповнити невелику анкету. Результати анкетування ми використаємо лише в узагальненому вигляді для того, щоб покращити рівень організації дистанційного навчання.
Впевнена, що ми гідно виконаємо усі завдання, які б складними вони не були!

З повагою,
Начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

Перейти на сторінку анкетування...
24.04.2020 Естафета пам'яті ''Ми нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!''
   Підтримуючи ініціативу Харківського міського голови Геннадія Кернеса, в рамках освітянської Естафети пам'яті ''Ми нащадки переможців! Пам'ятаємо! Пишаємося!'' в закладах освіти району дистанційно відбудуться заходи, присвячені святкуванню 75-ї річниці Перемоги та вшануванню пам’яті воїнів Другої світової війни.
ДОКЛАДНІШЕ...
24.04.2020 Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня
   Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Кабінет Міністрів України ухвалив 22 квітня (постанова КМУ від 22.04.2020 № 291).
22.04.2020 Захист дітей онлайн під час карантину. Мінцифра презентувала інструкцію з порадами для батьків
   17.04.2020 Міністерство цифрової трансформації оприлюднило онлайн-посібник «COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів». У ньому розміщена інформація про найбільш актуальні проблеми віртуального життя дітей та способи їх вирішення.
В онлайн-посібнику «COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів» пояснюється, як дізнатися більше про використання дитиною Інтернету, не порушуючи її особистий простір. Посібник навчить регулювати час дитини в онлайні, методів протидії перегляду небезпечних матеріалів, дезінформації, шахрайству, небезпечним контактам з метою сексуального насильства онлайн чи офлайн, а також захисту особистих даних та чимало іншого.
Онлайн-посібник доступний за посиланням.
(джерело: https://thedigital.gov.ua/)
17.04.2020 Завершення 2019/2020 навчального року та підсумкове оцінювання учнів – опубліковано роз’яснення МОН
   МОН дало роз’яснення про те, як школи мають провести підсумкове оцінювання учнів та щодо інших питань про завершення 2019/2020 навчального року. Відповідний лист від 16.04.2020 №1/9-213 оприлюднено на офіційному сайті МОН України.
Лист роз’яснює організацію оцінювання в умовах дистанційного навчання. Так, у ньому йдеться про особливості:
- поточного, формувального та підсумкового оцінювання,
- оцінювання учнів 1-2-х класів та 3-х пілотних класів НУШ,
- підсумкового оцінювання учнів, які навчаються за індивідуальною формою.
Роз’яснення також містить рекомендації щодо організованого завершення навчального року. Зокрема, оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року.
16.04.2020 Окремий інформаційний ресурс МОН ''Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти''
   Усі зміни в освітньому процесі, впроваджені через карантин, відтепер зібрано на окремому інформаційному ресурсі МОН України ''Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти''.
Інфоресурс містить ключову інформацію про зміни в роботі дитячих садків, шкіл, закладів ПТО, університетів та коледжів. Зокрема, тут розміщено актуальну інформацію про завершення навчального року в школах, цьогорічне ЗНО та вступну кампанію.
Сайт також містить корисну інформацію для педагогів – щодо режиму роботи, зарплат, відпустки, атестації, заповнення класних журналів, інструментів для дистанційного навчання тощо. На інфоресурсі також зібрано контакти установ і служб, які стануть у нагоді, якщо потрібно буде уточнити інформацію.
У разі змін режиму карантину або ухвалення через нього нових рішень у системі освіти інформація на сайті оновлюватиметься.
16.04.2020 Підготуватись до ЗНО: відео про процедуру, тести та відеокоментарі до них
   Український центр оцінювання якості освіти створив відео про процедуру проходження ЗНО, а також оприлюднив тести та відповіді до кількох предметів тестування.
Відео доступне на YouTube-каналі центру.
В особистих кабінетах учасників пробного ЗНО розміщено посилання, за якими для повного занурення в процес учасники можуть переглянути відео, попрацювати з тестами, попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, навчитися ефективно розподіляти час. Зрештою на власні очі побачити, як проходить ЗНО.
Безумовно, презентоване відео аж ніяк не замінює пробне ЗНО, яке дозволяє психологічно налаштуватися на проходження реального тестування. Щойно епідеміологічна ситуація стабілізується всі зареєстровані учасники зможуть у звичному форматі пройти пробне ЗНО. Нові дати проведення пробного ЗНО буде повідомлено додатково.
(джерело:https://testportal.gov.ua/)
15.04.2020 Oнлайн-урок «Електробезпека під час карантину»
   14.04.2020 співробітниками АТ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» та Управління патрульної поліції Харківської області проведено онлайн-урок «Електробезпека під час карантину» з учнями 7-Г класу ХГ № 163 , під час якого школярі мали можливість перевірити і закріпити свої знання з електробезпеки і розгадували цікаві ребуси і загадки. Правильні відповіді енергетики надавали учасникам в онлайн-чаті.
Крім теоретичних знань енергетики ознайомили школярів з практичними навичками надання першої домедичної допомоги в повсякденному житті.
Також до онлайн-уроку було запрошено іспекторів відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Харківській області, шкільних офіцерів поліції, які показали як повинен виглядати справжній представник поліції (поліцейська форма, спеціальний жетон поліцейського, посвідчення). Нагадали про обов’язкове дотримання карантинних заходів, та яка може бути відповідальність при їх порушені. Звернули увагу на правила поводження дітей в соціальних мережах.
Проведення таких онлайн заходів під час карантину, коли діти змушені перебувати вдома, вирішують питання безпеки та є дуже важливим.
14.04.2020 ЗНО-2020: змінено дати додаткового періоду реєстрації
   З 25 травня до 9 червня 2020 року триватиме додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання для окремих категорій осіб. Ці зміни до п. 21 Календарного плану підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року внесено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 06.04.2020 № 480.
Також з огляду на епідеміологічну ситуацію, викликану поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, Міністерство освіти і науки України розглядає можливість уточнення категорій осіб, які можуть реєструватися для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання у додатковий період реєстрації.
Графік додаткової сесії буде оприлюднено до 22 травня 2020 року.
(джерело: https://testportal.gov.ua)
09.04.2020 Засідання атестаційної комісії ІІ рівня
  
Шановні педагоги!

09.04.2020 відбулось засідання атестаційної комісії ІІ рівня при Управлінні освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради. Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України (лист від 27.03.2020 № 1/9-179 ) засідання було проведено дистанційно, для голосування було використано онлайн сервіс для створення зворотнього зв’язку (Google-форми).
За результатами голосування усі педагоги закладів освіти Індустріального району атестовані.
Вітаємо!

09.04.2020 Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про повну загальну середню освіту»
  
Шановні керівники та педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти!

Враховуючи те, що Закон України «Про повну загальну середню освіту» містить багато новацій, передбачає суттєве реформування мережі закладів загальної середньої освіти, збільшує їхню автономію, містить відсильні норми, прикінцеві та перехідні положення, а деякі норми потребують негайного практичного застосування, Міністерство освіти і науки України у листі від 08.04.2020 №1/9-201 'Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про повну загальну середню освіту» надало роз'яснення і рекомендації стосовно механізму реалізації окремих положень Закону.
09.04.2020 Третій районний конкурс креативних відеороликів ''Жити активно – це позитивно''
   З 07 по 09 квітня 2020 року за ініціативи Районної батьківської ради та за підтримки Управління освіти відбувся третій районний конкурс креативних відеороликів «Жити активно – це позитивно. Як зберегти здоров’я в умовах карантину», присвячений Всесвітньому дню здоров’я та формування навичок здорового способу життя під час карантину.
ДОКЛАДНІШЕ...
07.04.2020 Довідкa про реєстрацію місця проживання дитини онлайн
   На Порталі електронних сервісів м.Харкова отримати довідку про реєстрацію місця проживання дитини можна онлайн усього за декілька секунд.
Як це зробити?
1) Перейдіть на Портал електронних сервісів https://e-kharkiv.org.
2) Авторизуйтесь за допомогою електронного цифрового підпису.
3) Вкажіть своє ПІБ та дату нарождення, як представника дитини та ПІБ і дату нарождення дитини.
4) Заповніть поле місця проживання.
5) Натисніть «Сформувати довідку».
За лічені секунди ви отримаєте файл довідки з електронним цифровим підписом Департаменту реєстрації Харківської міської ради та унікальним QR-кодом.
(джерело: сторінка Департаменту реєстрації ХМР у Facebook)
07.04.2020 Онлайн-курс «Підвищення кваліфікації педпрацівників»
   На платформі масових відкритих онлайн-курсів Prometheus відкрито реєстрацію на безкоштовний онлайн-курс «Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості».
Даний курс створено учасниками робочої групи з питань професійного розвитку педагогічних працівників МОН, яка розробляла зміни до «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників».
Лектори курсу на конкретних прикладах розкажуть, як і де обирати програми підвищення кваліфікації, на що звертати увагу під час розробки таких програм, укладання планів для ЗЗСО та ухвалення рішення про визнання результатів підвищення кваліфікації, як заповнити всі необхідні документи та загалом якнайкраще спланувати професійне зростання педагогів – з урахуванням усіх потреб та фінансових можливостей.
Також у курсі подаються чек-листи, зразки документів, корисні матеріали для ширшого розуміння питання, консультаційне вікно, а також тести за найпоширенішими ситуаціями й помилками.
Після успішного опрацювання всіх завдань курсу його учасники отримають сертифікат про підвищення педагогічної кваліфікації, що відповідає всім новим вимогам.
(джерело: http://osvita.ua/)
07.04.2020 Онлайн-урок «Електробезпека під час карантину»
   02.04.2020 співробітниками АТ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» з учнями 6-А класу ХСШ № 85 проведено онлайн-урок «Електробезпека під час карантину», під час якого школярі мали можливість перевірити і закріпити свої знання з електробезпеки і розгадували цікаві ребуси і загадки. Правильні відповіді енергетики надавали учасникам в онлайн-чаті.
Крім теоретичних знань енергетики ознайомили школярів з практичними навичками надання першої домедичної допомоги в повсякденному житті.
Проведення таких онлайн заходів під час карантину, коли діти змушені перебувати вдома, вирішують питання безпеки та є дуже важливим.
06.04.2020 Трансляція уроків для учнів 5-11 класів
   З 06.04.2020 на YouTube-каналі МОН розпочато трансляцію уроків для учнів 5-11 класів на карантині. Для зручності на YouTube-каналі створено окремі списки відтворення для кожного класу, де за розкладом з’являтимуться уроки:
5 клас – bit.ly/USO5class
6 клас – bit.ly/USO6class
7 клас – bit.ly/USO7class
8 клас – bit.ly/USO8class
9 клас – bit.ly/USO9class
10 клас – bit.ly/USO10class
11 клас – bit.ly/USO11class
06.04.2020 Нові обмежувальні заходи у боротьбі з коронавірусом
   Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2020 №255 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211» з 06 квітня 2020 року до кінця карантину діятиме заборона на:
- перебування в громадських місцях без вдягнутої маски, респіратора;
- переміщення групою осіб більш ніж дві особи (крім випадків службової необхідності та супроводження дітей);
- перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків;
- відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон (крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності);
- відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
- відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальні послуги;
- перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, тощо.
03.04.2020 Приймання заяв про зарахування дітей до закладів загальної середньої освіти Індустріального району м. Харкова на 2020/2021 навчальний рік
   Згідно з наказом Голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради від 30.03.2020 №49 ''Про внесення змін до наказу голови адміністрації району від 05.02.2020 № 15 «Про визначення дати початку приймання заяв про зарахування дітей до закладів загальної середньої освіти Індустріального району м. Харкова на 2020/2021 навчальний рік» приймання заяв про зарахування дітей до закладів загальної середньої освіти Індустріального району м. Харкова на 2020/2021 навчальний рік розпочнеться після завершення періоду карантину, визначеного Кабінетом Міністрів України.
Докладніше на сторінці нашого сайту ''Зарахування учнів до школи''...
Дистанційне навчання - навчаємось разом!
  
Шановні педагоги!
Розуміємо, як важко, а в той же час цікаво вчити та вчитись у нових умовах організації освітнього процесу. Це не лише нове навчання, це - нова філософія... Тому ми створили окремий ''мобільний'' сайт, за допомогою якого ми зможемо організувати систему обміну досвідом та прямої взаємодії з Вами, розробити рекомендації щодо організації дистанційного навчання з використанням хмарних технологій та спробуємо повчитись самі.

(перейти за посиланням)

Запрошуємо Вас до співпраці!

01.04.2020 Оцінювання в дистанційному навчанні: запитання-відповіді
   На сайті Нової Української школи надано відповіді на найпоширеніші питання щодо оцінювання знань та виконання домашніх завдань.
01.04.2020 «Всеукраїнська школа онлайн»
   06.04.2020 о 10:00 для учнів 5-11 класів з усієї країни стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюватимуть українські телеканали та YouTube-канал Міністерства освіти і науки.
Розклад занять та телеканали,які закріплено класи:
5 клас – Плюс-Плюс та 112 Україна
6 клас – ZOOM та News One
7 клас – ZIK
8 клас – Індиго та УНІАН
9 клас – Рада та UA:Культура
10 клас – UA:Перший
11 клас – М1
Уроки проходитимуть щодня, з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Кожного дня вони починатимуться о 10:00.
На YouTube-каналі МОН в описі під кожним відео вчителі також залишатимуть домашні завдання на закріплення теми, які учні зможуть зробити, щоб краще опанувати матеріал. Завдання даватимуться за найпоширенішими в країні підручниками. Посилання на електронні версії цих підручників також можна буде знайти в описі під відео.
01.04.2020 Щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти
   У листі МОН України від 31.03.2020 №1/9-182 надано рекомендації щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти у 2020 році.
Оголошення
  
Шановні батьки, любі учні!
У зв'язку з нестабільною роботою сервера, на якому розміщені сайти закладів загальної середньої освіти, з метою забезпечення постійного доступу здобувачів освіти до навчальних матеріалів та домашніх завдань під час запровадження карантину, ми розмістили посилання на сторінки закладів освіти на сторінці нашого сайту ''Дистанційне навчання (2020)''.
31.03.2020 Два сценарії розвитку подій: скільки триватиме навчальний рік, дати ЗНО та як відбуватиметься вступ
   У зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.

Докладніше на сайті МОН України...
30.03.2020 Звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів 4-х та 9-х класів
   Наказом Міністерства освіти і науки України від 30.03.2020 №463 ''Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2019/2020 навчальному році'' звільнено від проходження державної підсумкової атестації учнів 4-х та 9-х класів.
30.03.2020 Атестація педагогічних працівників у 2020 році в умовах карантину
   Міністерство освіти і науки України листом № 1/9-179 від 27 березня 2020 року надало рекомендації місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, їх органам управління у сфері освіти, директорам закладів загальної середньої освіти, головам атестаційних комісій, педагогічним працівникам щодо проведення атестації педагогічних працівників у 2020 році в умовах карантину.
26.03.2020 Загальнонаціональний карантин продовжено до 24 квітня
   Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 №239 ''Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України'' загальнонаціональний карантин продовжено до 24 квітня 2020 року.
25.03.2020 Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину
   МОН України підготувало рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину (лист від 23.03.2020 №1/9-173).
МОН звертається до всіх учасників освітнього процесу дотримуватися протиепідеміологічних вимог і наведених рекомендацій:
- щодо режиму роботи закладу загальної середньої освіти;
- щодо структури навчального року;
- щодо «фіксації» освітнього процесу та ведення класних журналів під час карантину;
- щодо окремих питань трудових відносин та оплати праці сумісників.
25.03.2020 Цифрова гігієна: яких правил варто дотримуватися в інтернеті?
   Цифрова гігієна — це грамотне споживання інформації, а також дотримання базових правил кібербезпеки: не використовувати один і той самий пароль на всіх акаунтах, застосовувати двофакторну ідентифікацію, регулярно здійснювати резервне копіювання та оновлення застосунків.
На сайті Міністерства цифрової трансформації України розміщено прості правила безпеці в Інтернеті та цифрової гігієни.
24.03.2020 Оголошення
  
Шановні учасники освітнього процесу!
Педагоги шкіл та працівники Управління освіти, не дивлячись на проведення карантину, постійно працюють над тим, щоб освітній процес не зупинявся: на сторінках закладів освіти оприлюднено плани заходів, які будуть проведені дистанційно під час весняних шкільних канікул та допоможуть здійснити віртуальні екскурсії та подорожі, на сторінці нашого сайту ''Дистанційне навчання (2020)'' розміщено розклад відеоуроків, корисні посилання на ресурси щодо психологічного супроводу дітей та дорослих під час карантину, систематично оновлюється перелік україномовних онлайн навчальних ресурсів.
23.03.2020 Створено оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів»
   Міністерство цифрової трансформації запустило оглядовий освітній серіал “Карантин: онлайн-сервіси для вчителів”.
“Йтиметься про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber та інші”, – зазначено в описі.
Складається серіал з 6-ти серій по 8-26 хвилин. Він має допомогти вчителям:
- комунікувати з учнями;
- користуватися онлайн-сервісами;
- збирати файли з роботами;
- створювати відеоконференції;
- ставити оцінки онлайн;
- контролювати виконання завдань;
- створювати контрольні роботи;
- використовувати соціальні мережі;
- надавати консультації учням;
- створювати віртуальну вчительську.
23.03.2020 Запитання про підвищення кваліфікації – відповідає МОН
   На сайті НУШ опубліковано відеозапис та презентації вебінару щодо підвищення кваліфікації, який 18 березня 2020 року провели Міністерство освіти і науки, EdCamp Ukraine та ГО “Смарт освіта”.
19.03.2020 Сертифікація: оновлені методика експертного оцінювання та анкета самооцінювання
   Державна служба якості освіти оновила методику експертного оцінювання та анкету самооцінювання під час сертифікації вчителів. Про це повідомили 'на сайті служби.
Оновлену Методику використовуватимуть експерти під час оцінювання професійних компетентностей вчителів-учасників сертифікації 2020 року на етапі вивчення їхнього практичного досвіду роботи.
17.03.2020 Трансляція курсів з підготовки до ЗНО під час карантину
   17.03.2020 о 18:30 стартує трансляція курсів з підготовки до ЗНО під час карантину на ТК «РАДА» та YouTube-каналі МОН (лекції з української мови та літератури, біології, математики та історії України).
Сьогодні трансляцію заплановано з 18:30 до 21:00. Надалі вона відбуватиметься за таким графіком:
Середа: 8:00 - 9:00 та 18:30 - 21:00
Четвер: 8:00 - 9:00 та 18:30 - 21:00
П’ятниця: 8:00 - 9:00 та 18:30 - 21:00
Субота та неділя: 10:00 - 20:00 (6,5 годин із перервами).
Повні курси підготовки до ЗНО з тестами, завданнями та конспектами занять можна знайти на платформах онлайн-студій:
EdEra: ed-era.com
ILearn (Освіторія): ilearn.org.ua
Prometheus: prometheus.org.ua
BeSmart: besmart.study
17.03.2020 З’явився текст нового Закону України ''Про повну загальну середню освіту''
   На сайті Верховної Ради розміщено текст закону “Про повну загальну середню освіту”, який був опублікований 17 березня в офіційному виданні “Голосі України”.
Чинності закон набуває 18 березня.
17.03.2020 Лайфхаки від Мінцифри
   На сайті Міністерства та Комітету цифрової трансформації України розміщено лайфхаки щодо організації дистанційної роботи працівників із зазначенням сервісів та програм.
17.03.2020 35 інструментів для дистанційного навчання – добірка НУШ
   “Нова українська школа” зібрала кілька десятків онлайн-інструментів, які допоможуть учителям та батькам зайняти дітей навчанням під час карантину. Це – не виключний перелік. Найближчим часом список поповниться іншими корисними платформами.
17.03.2020 «Дізнайся про свою суперсилу»: інформаційна кампанія для дітей щодо коронавірусу
   МОЗ України та телеканал ПЛЮС ПЛЮС створили інформаційні ролики та постери для наймолодших українців із простими заходами безпеки проти коронавірусу. У відео популярні анімовані персонажі закликають слухатися порад дорослих і самим допомогти їм.
«Ти можеш озброїтися проти вірусу. Не торкайся очей, носа та рота немитими руками. Мий руки з милом перед їжею та після прогулянки. Поки миєш, рахуй до тридцяти – тоді руки точно будуть чистими! Їж лише приготовану дорослими їжу. До людей, які кашляють, чхають або мають нежить не підходь ближче, ніж на три кроки. А якщо погано почуваєшся - одразу скажи про це дорослим. Чим раніше почнеш лікуватися- тим швидше одужаєш», - розповідають герої у ролику.
Завантажити матеріали можно за цим посиланням.
(за матеріалами сайту МОЗ України)
13.03.2020 Оголошення
  
Шановні батьки, любі учні!

Найближчим часом на сайті Управління освіти та на офіційних сайтах закладів загальної середньої освіти буде створений розділ ''Дистанційне навчання''.
Наші педагогічні працівники прикладають багато зусиль, щоб навчання під час карантину було для вас цікавим: вони експериментують, досліджують та компонують навчальний матеріал та домашні завдання, підбирають online платформи, інструменти та ресурси з якісним контентом. Окрема увага буде приділена учням 11-х класів з метою якісної підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
Сподіваємось, новий формат навчання буде ефективним!
13.03.2020 Пробне ЗНО перенесено
   Український центр оцінювання якості освіти переніс проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання: пробне тестування з української мови і літератури замість 21 березня відбудеться 4 квітня; тестування з інших предметів замість 28 березня – 11 квітня. Дати визначення результатів будуть відомі до 14 березня.
Звертаємо увагу, що учасникам пробного ЗНО надійдуть нові запрошення-перепустки з актуальними датами – їх потрібно буде видрукувати для участі в тестуванні.
(за матеріалами сайту МОН України)
13.03.2020 5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19
   МОН та МОЗ України надали роз'яснення щодо основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби, з якими можна ознайомитись на сайті МОН України.
13.03.2020 Про забезпечення виконання профілактичних і протиепідемічних заходів
   На сайті Міністерства освіти і науки України оприлюднено наказ від 12.03.2020 №392 ''Про забезпечення виконання профілактичних і протиепідемічних заходів''.
10.03.2020 Методичні рекомендації щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти
   Міністерство освіти і науки видало методичні рекомендації, як вчителям підвищувати кваліфікацію (лист МОН України від 04.03.2020 №1/9-141 ''Щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти''). Порядок стосується всіх шкіл, незалежно від форми власності та підпорядкування.
Вітання з 8 березня
  
Дорогі жінки, любі дівчата!
Вітаю Вас зі святом весни, краси і любові – з 8 березням!
Початок весни, початок життя в природі, перше тепло. Нехай це тепло оселиться у ваших домах і душах, краса природи надихає, а початок весни символізує початок чогось прекрасного у вашому житті!
У це світле свято я бажаю вам 8 вельми необхідних речей: миру в сім'ї, спокою в душі, здоров'я в тілі, радості в очах, любові в серці, легкості в ногах, приємних слів у вухах і красивих квітів в руках! І нехай ця вісімка буде постійною життєвою супутницею!

З повагою,
Начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

  
Шановні жінки!
Вітаю Вас зі святом 8 Березня, яке символізує собою весну, любов і красу. Немає галузі у нашому житті, де б не працювали і не творили жінки, показуючи при цьому зразки професійної майстерності, сумлінності, творчості і самовідданості. Ваша енергія, відповідальність, активна життєва позиція несуть у світ злагоду, добро та любов. Щиро зичу Вам у цей весняний день вічної молодості, жіночого щастя і родинного благополуччя!
Нехай доля постійно буде до вас доброю, нехай усюди вас супроводжують радість і удача, підтримка і розуміння близьких людей!

З повагою,
Голова адміністрації Індустріального району
Харківської міської ради
Ольга Іванівна Вельможна

  
Шановні жінки!
Вітаю Вас з чудовим святом – 8 Березня!
Нехай лагідна посмішка весняного сонця дарує Вам міцного здоров’я, красу та чарівність, родинне тепло та затишок. Нехай Ваша доброта, ніжність, жіночність завжди сповнюють серця радістю і любов’ю, будуть запорукою миру та злагоди, здійснення кращих мрій і сподівань, а Ваша праця йде на користь справі, дає наснагу для здійснення всіх Ваших задумів.
Залишайтесь назавжди коханими, витонченими, чарівними у своїй непередбачуваності і водночас ніжними і стійкими до всіх негараздів!
Весняного Вам настрою і хай щастить у всьому!

З повагою,
Заступник Голови адміністрації Індустріального району
Харківської міської ради
з соціальних та гуманітарних питань
Олена Геннадіївна Веліканова

05.03.2020 І (районний) етап конкурсу виразного читання для учнів 10-11-х класів закладів загальної середньої освіти «Україна в огні»
   03.03.2020 за підтримки голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної О.І. у КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся І (районний) етап конкурсу виразного читання для учнів 10-11-х класів закладів загальної середньої освіти «Україна в огні» (Друга світова війна в українській поезії: до 75-річчя Перемоги та 125-річчя Олександра Довженка). Вітаємо переможців конкурсу:
І місце – Сіненко Олександр (ХСШ №119), Семененко Крістіна (ХЗОШ №118),
ІІ місце – Гангур Аліна (ХЗОШ №26), Репях Антон (ХЗОШ №113),
ІІІ місце – Комарова Дар’я (ХСШ №15), Шипілова Катерина (ХСШ №85).
Переможці конкурсу отримали грамоти Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради та подарунки від депутатів Харківської обласної та міської рад.
05.03.2020 Громадське обговорення проєкту Державного стандарту базової середньої освіти
   Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Державного стандарту базової середньої освіти, розроблений на засадах компетентнісного, діяльнісного та особистісно зорієнтованого підходів у відповідності до Концепції Нової Української школи.
Концепцією документу передбачено визначення рамки змісту освітнього процесу у вигляді ціннісного підґрунтя, ключових компетентностей та спільних для них умінь (м’яких навичок).
У доопрацьованому проєкті додано розширений опис компетентнісного потенціалу кожної освітньої галузі, що унаочнює можливість інтеграції всіх ключових компетентностей та їх реалізації через навчальний зміст кожної галузі.
04.03.2020 Засідання супервізійної групи практичних психологів закладів дошкільної освіти
   03.03.2020 в рамках роботи методичного об’єднання практичних психологів закладів дошкільної освіти району відбулося засідання супервізійної групи. Практичні психологи ознайомилися з сучасними вимогами щодо ведення обов’язкової документації , отримали експертну оцінку власної діагностичної роботи.
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 407» за створення якісних умов для проведення заходу.
03.03.2020 Міський науково-практичний конкурс «Основи безпеки життєдіяльності»
   29.02.2020 на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова команда «Тандем» ХСШ №155 посіла ІІІ місце у міському науково-практичному конкурсі для учнів 8-11-х класів закладів загальної середньої освіти «Основи безпеки життєдіяльності». А також Черниш Анна нагороджена дипломом ІІІ ступеня за особисту першість.
Управління освіти дякує адміністрації ХСШ №155 за підготовку дітей до конкурсу.
02.03.2020 Cвято Масляної для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
   27.02.2020 в банкетному залі будівлі АТ «Харківобленерго» відбулося свято Масляної для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, учнів 2-7 класів закладів загальної середньої освіти Індустріального району. Діти разом з педагогами взяти участь у благодійній акції «Майстер-клас з ліпки вареників від енергетиків». На згадку про проведений разом час енергетики подарували дітям невеличкі подарунки: фляги для води, олівці та кольорові рюкзаки – це ті речі, що потрібні в школі кожного дня, а також поварські ковпаки з фартухами, в яких готували діти.
28.02.2020 Районні змагання з бадмінтону
   27.02.2020 на базі Школи вищої спортивної майстерності відбулися районні змагання з бадмінтону в рамках шкільної бадмінтонної ліги серед учнів закладів загальної середньої освіти району.
За підсумками змагань:
І місце - команда ХЗОШ № 113;
ІІ місце - команда ХЗОШ № 70;
ІІІ місце - команда ХСШ № 85.
27.02.2020 Cемінар – тренінг соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти
   25.02.2020 на базі ХЗОШ № 113 відбувся семінар – тренінг соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти району «Створення безпечного освітнього середовища. Профілактика булінгу». Учасників заходу було проінформовано про новини законодавства з питань запобігання та протидії булінгу в закладі освіти; ознайомлено з порядком реагування та застосування заходів виховного впливу. Соціальний педагог ХЗОШ № 113 Коваль О.М. поділилася досвідом роботи щодо діяльності соціально-психологічної служби ХЗОШ №113 зі створення безпечного освітнього середовища та провела показове заняття з учнями 7 класу «Знаємо права, виконуємо обов’язки».
З метою вдосконалення діяльності соціального педагога в закладі освіти загалом та за напрямом профілактичної роботи з батьками/законними представниками з захисту прав дитини, соціальний педагог ХСШ № 75 Бульба І.М. провела з присутніми вправи «Обов’язки та відповідальність батьків за виховання дітей» та «Казка про соціального педагога» з використанням арт-методів. Семінар був насиченим, результативним: всі учасники отримали знання та матеріали, які можуть використовувати у практичній роботі в закладі освіти.
Управління освіти щиро дякує адміністрації ХЗОШ № 113 за якісну організацію та створення сприятливих умов для проведення заходу.
27.02.2020 Районний турнір юних істориків
   25.02.2020 на базі ХСШ № 119 відбувся районний турнір юних істориків.
Протокол районного турніру юних істориків (завантажити)
27.02.2020 Районний турнір юних журналістів
   25.02.2020 на базі ХЗОШ № 104 відбувся районний турнір юних журналістів.
Протокол районного турніру юних журналістів (завантажити)
27.02.2020 Переможці другого (обласного) етапу всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2020»
   Вітаємо переможців другого (обласного) етапу всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2020»:
- у номінації «Модель бібліотеки Нової української школи»: Бутенко Ніну Степанівну, завідувача бібліотеки Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 119 Харківської міської ради.
- у номінації «Медіакультура в бібліотечному просторі»: Кударенко Тетяну Любомирівну, завідувача бібліотеки Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 71 Харківської міської ради.
Лауреати другого (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2020»:
- Гуркаленко Ірина Вікторівна, завідувач бібліотеки Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 75 Харківської міської ради;
- Захарова Розалія Ісаківна, завідувач бібліотеки Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 80 Харківської міської ради;
25.02.2020 Змагання юних знавців інформатики «IT Adventures» серед учнів 5-7-х класів закладів загальної середньої освіти
   З метою популяризації та поглиблення знань з інформатики, розвитку алгоритмічного мислення, формування інформаційно-комунікаційної компетентності 27 лютого 2020 року буде проведено інтерактивний квест знавців інформатики «IT Adventures» серед учнів 5-7-х класів закладів загальної середньої освіти м. Харкова.
Методичні рекомендації щодо проведення інтерактивного квесту знавців інформатики «IT Adventures» розміщено на сайті Департаменту освіти Харківської міської ради.
25.02.2020 Районні змагання з черліденгу «Шкільна ліга з черліденгу та груп підтримки»
   22.02.2020 на базі cпортивного комплексу «Зірка» Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбулися районні змагання з черліденгу «Шкільна ліга з черліденгу та груп підтримки».
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце – команда ХЗОШ № 26;
ІІ місце – команда ХЗОШ № 157;
ІІІ місце – команда КЗ «ХСШ № 15».
24.02.2020 Міжнародний день рідної мови
   21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови, до якого долучилася вся шкільна родина Індустріального району м.Харкова. Починаючи з 17 лютого, у закладах освіти проводилися тематичні заходи, в яких активну участь брали учні, вчителі та батьки: виховні години «Мова – душа народу», «Буду я навчатися мови золотої», мовні подорожі «Що я знаю про рідну мову», «Сторінками рідної мови», тематичні уроки «Вивчай, знай, рідну мову поважай», «Відомі письменники українського Відродження», уроки-концерти «О Слово рідне! України слово», конкурси виразного читання «Дзвенить струмочком рідна мова», «Слово до слова складається мова», «Рідна мова чиста, як роса», літературно-музичні композиції «Бринить, співає наша мова», «О рідне слово, хто без тебе я», лінгвістичні вікторини, конкурси, ігри, зустрічі з письменниками. Усі заходи об’єднані єдиною метою – шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство рідної мови.
21.02.2020 Mоніторинг якості освіти
   Міністерством освіти і науки затверджений Порядок проведення моніторингу якості освіти (наказ МОН України від 16.01.2020 №54). Документ визначає механізм підготовки та проведення моніторингу якості освіти та освітньої діяльності у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти незалежно від їх підпорядкування, типу й форми власності. Метою проведення моніторингу є виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості освіти в країні, на окремих територіях, у закладах освіти, встановлення відповідності фактичних результатів освітньої діяльності її заявленим цілям, оцінювання причин відхилень від цілей.
20.02.2020 Районний захід «А сотню вже зустріли небеса»
   19.02.2020 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний захід «А сотню вже зустріли небеса», присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. На заході були присутні заступник голови адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г, голова Спілки ветеранів АТО Індустріального району Соколов О.В. та його побратими.
ДОКЛАДНІШЕ...
20.02.2020 Заняття Школи молодого класного керівника
   18.02.2020 на базі ХЗОШ №118 відбулося заняття Школи молодого класного керівника на тему «Поєднання новітніх форм і методів національно-патріотичного та громадянського виховання з традиціями закладу освіти щодо формування патріотичної свідомості школярів».
ДОКЛАДНІШЕ...
17.02.2020 Відзначення Дня учасників бойових дій на території інших держав
   З 10 по 14 лютого 2020 року напередодні відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у закладах загальної середньої освіти району проведено цикл заходів: виставки тематичної літератури «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану», інформаційні хвилинки « Як довго ця війна тривала», тематичні уроки ''Війна чужа...Неждана...Непотрібна!'', виховні години «Вогненними дорогами чужих країн», музейні уроки «Пам’ять без кордонів», конкурси малюнків та стіннівок, відвідування міської виставки творчих робіт «Мій біль – Афганістан», усні журнали, засідання «круглого столу» на тему «Ціна чужої війни», випуски шкільних електронних газет «Ми пам’ятаємо про ваш героїзм!», перегляд тематичних фільмів, які розкривають тему війни в Афганістані та бойових дій на території інших держав, зустрічі з учасниками бойових дій на території інших держав, покладання квітів до меморіальних дощок тощо.
ДОКЛАДНІШЕ...
14.02.2020 Урочистий прийом переможців і лауреатів міського конкурсу «Учитель року - 2020»
   13.02.2020 у Харківській міській раді відбувся урочистий прийом переможців і лауреатів міського конкурсу «Учитель року - 2020».
Серед нагороджених – вчителі нашого району: Борисенко Анна Олегівна, учитель початкових класів ХСШ № 155, лауреат міського конкурсу та Ашортіа Євген Демурович, учитель історії ХСШ № 80 – переможць міського конкурсу.
Також преміями обласної профспілки педагогічних працівників відзначені переможці районного етапу, які були учасниками міського конкурсу «Учитель року – 2020»: учитель хімії ХЗОШ № 26 – Втєхіна Ірина Миколаївна, учитель образотворчого мистецтва ХЗОШ №88 – Воронкевич Володимир Олександрович та учитель зарубіжної літератури ХГ № 163 – Боранцова Аліна Ігорівна.
10.02.2020 Районний навчально-практичний семінар для вчителів української мови та літератури
   07.02.2020 на базі ХCШ № 155, з метою підвищення рівня фахової майстерності вчителів української мови та літератури закладів загальної середньої освіти щодо якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання, відбувся районний навчально-практичний семінар на тему: «Досвід та актуальні питання підготовки учнів до зовнішнього незалежного тестування з української мови та літератури», де вчителі ознайомилися з ефективними методами успішного написання власного висловлювання у форматі ЗНО, які презентувала доцент кафедри методики навчання мови та літератури КВНЗ «ХАНО», кандидат педагогічних наук Лузан Людмила Олександрівна.
06.02.2020 Pайонний навчально-практичний семінар для вчителів історії
   05.02.2020 на базі ХЗОШ № 104, з метою формування оптимального нормативно-правового, науково-методичного та організаційно-ресурсного контенту для роботи педагогів щодо підготовки здобувачів освіти до ЗНО з історії України, було проведено районний навчально-практичний семінар для вчителів історії на тему: «Підвищення якості освіти через підготовку учнів до ЗНО з історії України».
Учителі мали змогу відвідати уроки у 10-11 класах, які проводив вчитель історії закладу освіти Татаринов Михайло Вікторович, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист .
Управління освіти дякує адміністрації ХЗОШ № 104 та учасникам семінару за змістовну, цілеспрямовану роботу, високий науково-методичний рівень організації та проведення семінару.
06.02.2020 Cемінар-тренінг «Психологічне забезпечення профільного навчання»
   04.02.2020 на базі ХЗОШ №70 відбувся семінар-тренінг «Психологічне забезпечення профільного навчання» в рамках роботи районної Школи молодого психолога та соціального педагога-початківця закладу загальної середньої освіти. Методист методичного центру Управління освіти Верчикова І.В. ознайомила присутніх з метою, завданнями та напрямами соціально-психологічного супроводу профільного навчання в парадигмі сучасної освіти. Практичний психолог ХЗОШ №70 Приходько М.Ю. майстерно провела інтерактивне профорієнтаційне заняття з учнями 9-го класу. Учасники семінару отримали психодіагностичний та соціологічний інструментарій для здійснення профорієнтаційної роботи з учнями та їх батьками; ознайомилися з системою роботи соціально-психологічної служби ХЗОШ № 70 щодо забезпечення профільного навчання.
Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №70 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
03.02.2020 Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні
   03.02.2020 розпочалася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, яка триватиме до 24 березня.
Щоб зареєструватися для участі у ЗНО, потрібно створити й заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на веб-сайті УЦОЯО у рубриці «ЗНО/ДПА», підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти.
03.02.2020 Mіський конкурс проєктних учнівських ініціатив «Марафон унікальних справ-2020» Харківської міської організації учнівського самоврядування
   31.01.2020 на базі ХСШ №119 відбувся щорічний міський конкурс проєктних учнівських ініціатив «Марафон унікальних справ-2020» Харківської міської організації учнівського самоврядування. Конкурс спрямований на підтримку соціально-значущих ініціатив школярів, які реалізуються в межах діяльності дитячо-юнацьких громадських організацій та спрямовані на розвиток міста та держави.
ДОКЛАДНІШЕ...
03.02.2020 Наступний навчальний рік оголошено Роком математики
   Президент України Володимир Зеленський оголосив 2020/21 навчальний рік Роком математичної освіти в Україні. Відповідний указ оприлюднений Офісом Президента України.
Метою проведення Року математики в Україні є створення можливостей для рівного доступу українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти та формування у них належного рівня математичної компетентності.
31.01.2020 Pайонний семінар-тренінг для вчителів іноземної мови
   30.01.2020 на базі Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №119 Харківської міської ради Харківської області відбувся районний семінар-тренінг для вчителів іноземної мови «Активізація творчого потенціалу учнів під час навчання іноземних мов. Підготовка до ЗНО з англійської мови», на якому було розглянуто актуальні питання щодо підготовки учнів до ЗНО. Учасники семінару ознайомились з досвідом роботи кафедри іноземних мов ХСШ №119.
Управління освіти дякує адміністрації ХСШ №119 та учасникам семінару за змістовну, цілеспрямовану роботу, високий науково-методичний рівень організації та проведення семінару.
28.01.2020 Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
   27.01.2020 у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У всіх ЗЗСО району проведено заходи щодо вшанування пам’яті жертв трагедії: тематичні заходи, уроки пам’яті, години спілкування, екскурсії до Дробицького Яру. Організовано покладання учнями району квітів на території Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту на місці єврейського гетто періоду окупації Харкова 1941-1943 років». Всі заходи об’єднані єдиною метою – збереження пам'яті про Голокост, щоб не допустити повторення геноциду.
ДОКЛАДНІШЕ...
28.01.2020 Відкрите засідання Правової корпорації ХМОУС
   24.01.2020 на базі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова проведено відкрите засідання Правової корпорації ХМОУС, в якому взяли участь представники Індустріального району у складі учнів ХЗОШ №157 та ХСШ №75.
ДОКЛАДНІШЕ...
27.01.2020 Урочистий прийом стипендіатів Харківського міського голови «Обдарованість» та Харківської міської ради «Кращий учень закладу освіти»
   24.01.2020 відбувся урочистий прийом голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної О.І. стипендіатів Харківського міського голови «Обдарованість» та Харківської міської ради «Кращий учень закладу освіти» 2019/2020 навчального року. Ольга Іванівна Вельможна привітала учнів-стипендіатів та побажала їм і в подальшому прагнути до досконалості, навчатися та працювати в майбутньому на благо нашого рідного Харкова і України.
Кращі учні шкіл району, переможці інтелектуальних, творчих та спортивних змагань отримали Сертифікати стипендіата та подарунки від депутатів Харківської міської ради.
Всіх учасників урочистого прийому привітали вихованці ПДЮТ «ІСТОК», які є стипендіатами Харківського міського голови «Обдарованість» для дітей та молоді та Харківської міської ради «Кращий учень закладу освіти».
ДОКЛАДНІШЕ...
22.01.2020 Pайонний урочистий захід «Україна – це я, Україна – це ти»
   22.01.2020 за підтримки Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся традиційний районний урочистий захід «Україна – це я, Україна – це ти», присвячений Дню Соборності України.
ДОКЛАДНІШЕ...
22.01.2020 День Соборності України
   День Соборності України – свято, що відзначається щороку в Україні 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році, починаючи з 1999 року.
З метою вшанування багатовікової історії національного державотворення, засвідчення поваги до подвигу борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність, консолідації історичної пам’яті нації та відзначення 101 річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки у закладах освіти району відбулися тематичні просвітницькі заходи: уроки патріотичного виховання, лекції, виховні години, засідання «круглих столів», семінари, бесіди, інші тематичні заходи, присвячені темі соборності та єдності України, години державності; патріотичні години; уроки історії «Соборність України від ідей до життя»; конкурси малюнків та стіннівок, вікторини, конференції,тематичні виставки літератури в шкільних бібліотеках, віртуальні подорожі, шкільні флешмоби, робота патріотичних майстерень, фотовиставки, презентації проєктів і багато іншого. Традиційно, було проведено районний конкурс колективних творчих робіт «Україна – це я, Україна – це ми», переможці якого нагороджено під час районного заходу з однойменною назвою.
ДОКЛАДНІШЕ...
22.01.2020 Pолiк-привітання з Днем Соборності України
   Представники учнівства та вчительства ХЗОШ №26 підготували ролик-привітання з Днем Соборності України. Щоб бути сильними, треба стати єдиними. Щоб бути єдиними, треба бути сильними!
16.01.2020 Прийнято Закон ''Про повну загальну середню освіту''
   16.01.2020 Верховною Радою України прийнято Закон ''Про повну загальну середню освіту''. Проєкт Закону про повну загальну середню освіту №0901 у другому читанні підтримало 327 народних депутатів.
15.01.2020 Mетодичні рекомендації щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів НУШ
   Міністерство освіти і науки оновило методичні рекомендації щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи (Додаток до наказу МОН України від 07.12.2018 № 1362 (із змінами, внесеними згідно з наказом МОН України від 09.01.2020 № 21)).
15.01.2020 Розпочалась реєстрація учителів на сертифікацію-2020
   15.01.2020 розпочалась реєстрація учителів початкових класів, які у 2020 році мають намір взяти участь у пілотній сертифікації.
У 2020 році сертифікація відбуватиметься за новим порядком. Зокрема, вже на першому етапі відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання вчителів, за результатами якого буде визначено тих вчителів, які будуть допущені до наступних етапів сертифікації — самооцінювання власної педагогічної майстерності та вивчення експертами практичного досвіду роботи учителя. Процес сертифікації триватиме впродовж року.
Реєстрація для участі у сертифікації триватиме до 31 січня 2020 року.
Щоб успішно зареєструватись для участі у сертифікації майбутньому учаснику необхідно сформувати комплект реєстраційних документів та надіслати його рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або подати нарочно.
14.01.2020 Bсеукраїнська «гаряча лінія» для постраждалих від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі та відносно дітей
   У Харькові розпочала роботу всеукраїнська «гаряча лінія» для постраждалих від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі та відносно дітей.
Із повідомленнями про людей, постраждалих від будь-яких видів насилля або зітхнувшихся з проблемою торгівлі людьми, можно дзвонити на номер 15-47.
11.01.2020 Вітаємо переможця та лауреата міського конкурсу «Учитель року – 2020»!
   Підведено підсумки міського конкурсу «Учитель року – 2020». Авторитетне журі визначило кращих педагогів міста Харкова.
Переможцем у номінації «Історія» став Ашортіа Євген Демурович, вчитель історії Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 80, лауреатом у номінації «Початкові класи» стала вчитель Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №155 Борисенко Анна Олегівна.
10.01.2020 Cемінар-тренінг «Вчитель та проблеми дисципліни»
   09.01.2020 в рамках роботи районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів відбувся семінар-тренінг «Вчитель та проблеми дисципліни», який проводила методист МЦ Управління освіти Верчикова І.В. У заході взяли участь 18 зацікавлених педагогів із 12 закладів загальної середньої освіти району. Учасники тренінгу отримали можливість ознайомитися з новітніми психолого-педагогічними підходами щодо встановлення конструктивних взаємовідносин з учнями, які мають ускладнену поведінку; обмінятися досвідом, думками та враженнями з колегами. За відгуками вчителів, набуті знання та досвід сприятимуть їх професійному становленню, розвитку компетентності, підвищенню впевненості у власних можливостях.
Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за створення сприятливих умов для проведення заходу.
08.01.2020 Розпочалась реєстрація на пробне ЗНО
   03 січня розпочалась реєстрація участі у пробному зовнішньому оцінюванні. Реєстрацію учасників здійснюють регіональні центри оцінювання якості освіти.
Пробне ЗНО відбувається з метою ознайомлення учнів з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.
Також учасники пробного ЗНО зможуть отримати результат тестування, психологічно налаштуватись на проходження тестування та навчитись ефективно розподіляти час.
У 2020 році пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 21 березня.
Тестування з історії України, з математики, з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) буде проведено 28 березня.
У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.
Реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме до 24 січня 2020 року.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)