Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

НОВИНИ

  
Шановні освітяни!
Вітаю Вас з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим!
Харків’яни завжди славилися працелюбністю, громадською злагодою і щирістю прагнень. Цей невичерпний потенціал допомогає всім нам творити майбутнє рідного міста – щасливе, гарне й заможне. Творити своєю волею, власним розумом і руками.
Бажаю Вам у новому році творчої наснаги і завзяття в роботі, миру і благополуччя в родинах, здоров’я, оптимізму, мудрості у житті, віри, надії і любові в серці! Хай Новій рік принесе з собою радісні сподівання та віру в те, що наступний рік буде кращий, ніж попередній. Хай доля буде прихильною до вас, даруючи вам приємні враження та цікаві зустрічі! Сподіваюсь, Новий рік стане для вас успішним і плідним, щедрим на здобутки та добрим знаменням нових великих перспектив!

З повагою,
Голова адміністрації Індустріального району
Харківської міської ради
Ольга Іванівна Вельможна

  
Шановні освітяни!
Вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!
Ці свята мають особливе значення, оскільки знаменують собою завершення старого року, у якому ми спільно працювали над вирішенням актуальних питань та поставлених завдань. Новий Рік - це завжди новий, незвіданий крок у майбутнє, нові надії і сподівання. Щось безповоротно піде, щось зміниться, а щось залишиться колишнім.
Бажаю Вам в наступаючому Новому році домогтися небувалих висот і досягти поставлених цілей! Нехай ваша впевненість в собі зростає з кожним днем, а професіоналізм збільшується в геометричній прогресії.
Нехай у Новому році Вас чекають лише приємні сюрпризи, чудові новини, удача та успіх! Нехай колеги, друзі і близькі люди радують Вас своїм розумінням та підтримкою. Бажаю Вам здоров'я і гармонії в душі, в сім'ї - миру і взаєморозуміння, у роботі - творчої реалізації та кар'єрного росту. Хай збудуться ваші мрії, нехай Новий рік стане для Вас роком добрих змін!

З повагою,
Заступник Голови адміністрації Індустріального району
Харківської міської ради
з соціальних та гуманітарних питань
Олена Геннадіївна Веліканова

  
Любі діти, шановні колеги та батьки!
Від щирого серця вітаю вас з Новим роком та Різдвом Христовим!
Рік був насичений подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями, тому у останні дні року хочу щиро подякувати Вам за співпрацю та підтримку.
Напередодні Нового Року прийнято загадувати бажання і вірити, що вони обов’язково здійсняться.
Нехай рік, що надходить, принесе Вам натхнення і наснагу на звершення вагомих справ і досягнень, нових успіхів як на роботі, так і вдома. Нехай у кожній Вашій домівці оселиться мир і злагода, а Ваші серця наповняться теплом родинного вогнища. Хай з Вами завжди будуть вірні друзі, удача й успіх, а в домі - світло та радісно від любові і добрих новин. Здоров’я, добробуту, сімейного затишку Вам і Вашим рідним! І нехай саме у цьому році здійсниться Ваша найзаповітніша мрія!

З глибокою повагою та найкращими побажаннями,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

28.12.2016 Підсумки проведення міського конкурсу «Учитель року – 2017»
   Наказом Департаменту освіти Харківської міської ради від 22.12.2016 №321 ''Про підсумки проведення міського конкурсу «Учитель року – 2017» визначено переможців конкурсу. Управління освіти щиро вітає Хопту Світлану Олексіївну, вчителя Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 71 Харківської міської ради Харківської області з перемогою в номінації ''Музичне мистецтво''.
28.12.2016 Новорічна вистава «Чарівний замок» для учнів пільгових категорій
   27.12.2016 340 учнів пільгових категорій загальноосвітніх навчальних закладів Індустріального району відвідали новорічну виставу «Чарівний замок» у Харківському національному академічному театрі опери та балету імені М.В. Лисенка, яка відбулась під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса. Діти отримали солодкі подарунки та «Святкові зошити для малювання».
27.12.2016 Новорічна вистава «Чарівний замок»
   26 грудня 2016 року учні 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів Індустріального району відвідали новорічну виставу «Чарівний замок» у Харківському національному академічному театрі опери та балету імені М.В. Лисенка, яка відбулась під патронатом Харківського міського голови Г.А. Кернеса. Дітей привітала голова адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, депутат Харківської міської ради Вельможна О.І. Учні отримали в подарунок «Святковий зошит для малювання».
26.12.2016 Новорічні подарунки від Харківського міського голови Г.А.Кернеса
   Напередодні найулюбленіших зимових свят в усіх загальноосвітніх навчальних закладах району пройшли новорічні вистави для учнів початкових класів, під час яких школярі отримали солодкі подарунки від Харківського міського голови Г.А. Кернеса.
26.12.2016 ЗНО-2017: як визначитися з вибором предметів ДПА
   У 2017 році як оцінки за державну підсумкову атестацію буде зараховано результати тестування з трьох предметів зовнішнього незалежного оцінювання. Перший обов'язковий предмет для всіх учасників – українська мова. Другим обов’язковим предметом учасник може обрати або математику, або історію України. Третій предмет – із запропонованого переліку предметів, з яких буде проводитися тестування 2017 року (математика, історія України, іспанська, французька, німецька, російська, англійська мови, біологія, географія, фізика, хімія). Просимо звернути увагу, що для зарахування оцінок державної підсумкової атестації можна обрати й математику, й історію України.
(за матеріалами сайту ХРЦОЯО)
23.12.2016 Про затвердження плану заходів щодо національно-патріотичного виховання молоді на 2017 рік
   Уряд затвердив план заходів щодо національно-патріотичного виховання молоді на 2017 рік. Документом передбачено проведення в навчальних закладах освітньо-виховних, інформаційно-просвітницьких, культурологічних заходів (семінарів, тренінгів, круглих столів, конференцій, форумів, конкурсів, фестивалів, ігор, наметових таборів, походів, зборів-походів, дебатів тощо) спрямованих на формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді.
21.12.2016 Cвятo для маленьких пацієнтів з онкологічними захворюваннями
   19.12.2016 у День Святого Миколая традиційним стало проведення свята для маленьких пацієнтів з онкологічними захворюваннями КЗОЗ «Харківська міська дитяча лікарня №16».
На заході була присутня заступник голови Адміністрації Індустріального району Веліканова О.Г. Для дітей виступили творчі колективи ПДЮТ «ІСТОК» та студенти Харківського обласного медичного коледжу.
Представники ДЮГО «Сузір’я» передали маленьким пацієнтам м’які іграшки та благодійну допомогу, яку зібрали школярі загальноосвітніх навчальних закладів Індустріального району у рамках акції «Допоможи ближньому».
20.12.2016 План заходів з популяризації державних символів України, виховання поваги до них у суспільстві
   Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо популяризації державних символів України та виховання поваги до них у суспільстві. Відповідне розпорядження підписано прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.
Зокрема, на МОН, Мінкультури, Український інститут національної пам’яті та обласні державні адміністрації покладено проведення серед учнівської та студентської молоді конкурсів творчих робіт, присвячених державним символам України.
Також МОН України разом з обласними державними адміністраціями мають забезпечити обладнання у дитячих садках, школах та позашкільних навчальних закладах куточків державних символів України, проведення педагогічними працівниками роз’яснювальної роботи серед учнів із шанобливого ставлення до державних символів.
На державному рівні має бути започатковане обов’язкове виконання учнями та вчителями Державного Гімну під час підняття Державного Прапору України на початку та наприкінці кожного навчального року, а також під час проведення інших урочистих заходів.
20.12.2016 Свято для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
   19.12.2016 під патронатом адміністрації Індустріального району Харківської міської ради на базі комунального закладу «Палац дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» відбулося свято для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Учасників свята привітала заступник голови адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г. Діти подивилися цікавий концерт творчих колективів та отримали подарунки від депутатів Харківської міської та обласної рад.
16.12.2016 Науково – практичний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району
   13.12.2016 на базі КЗ «ДНЗ №453» відбувся науково – практичний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району «Корекція емоційних розладів у дошкільників засобами арт – терапії». На семінарі учасники розглянули можливості використання арт – методів в роботі психолога дошкільного навчального закладу. Практичний психолог Лапко Т.С. майстерно провела корекційне заняття з дітьми, які мають емоційні розлади «Поговоримо про почуття. Моя злість». У результаті роботи практичні психологи, збагачені новітніми методиками та враженнями, відчули готовність до взаємодії з дітьми, педагогами та батьками через творчість, сенси¬тивність до невербальних засобів спілкування. Дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ №453» за якісну підготовку та проведення семінару.
14.12.2016 Міський семінар для членів Ради керівників навчальних закладів м.Харкова
   13.12.2016 на базі ХСШ №119, КЗ «ДНЗ №150», КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся міський семінар для членів Ради керівників навчальних закладів м. Харкова на тему «Формування національної свідомості особистості через організацію системи роботи з національно-патріотичного виховання в освітньому просторі Індустріального району».
На семінарі були присутні заступник директора Департаменту освіти Харківської міської ради Віцько А.В., заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г., голова Ради керівників навчальних закладів м. Харкова Бугакова О.В., керівники навчальних закладів міста.
До початку семінару було організовано роботу виставок, презентаційних майданчиків з матеріалами роботи навчальних закладів щодо національно-патріотичного виховання. Працювали творчі майстерні з виготовлення патріотичних сувенірів «Україна – це я, Україна – це ти».
У зв'язку з великою кількістю цікавих фотографій, яку ми технічно не маємо змоги завантажити на нашому сайті, ми створили окремий сайт-презентацію, на якому розмістили фотозвіт.
13.12.2016 Засідання творчої групи учителів початкових класів
   08.12.2016 на базі ХЗОШ №70 пройшло засідання творчої групи учителів початкових класів району за темою «Особливості роботи вчителів початкових класів за науково-педагогічним проектом «Росток». Учителі ХЗОШ № 70 поділилися досвідом роботи та практично ознайомили присутніх з інтегративно-діяльнісним підходом до організації та проведення сучасного уроку математики та української мови за науково-педагогічним проектом «Росток».
ФОТОЗВІТ...
08.12.2016 Інтерактивний урок з “антикорупції”
   9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією, в рамках якого загальноосвітні школи в Україні матимуть змогу провести інтерактивний урок на тему антикорупції. Відповідні інтерактивні матеріали підготували команда освітнього проекту EdEra та Програма розвитку ООН в Україні. Детальний опис уроку та необхідні матеріали знаходяться за посиланням .
На сайті розміщено план-конспект “антикорупційного” уроку, супроводжуючу презентацію, відеоматеріали та електронний посібник для вчителя.
Серед матеріалів також надано робочий аркуш для учнів, який вони зможуть використовувати, щоб записати нову для себе інформацію після перегляду відеоматеріалів, розповіді вчителя та класного обговорення.
07.12.2016 Огляд-конкурс строю та пісні
   06.12.2016 на базі ХГ №163 під патронатом Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, депутатів Харківської міської та обласної рад пройшов огляд-конкурс строю та пісні.
У заході, який проходив у День Збройних Сил України, взяли участь 18 команд учнів 6-7 класів загальноосвітніх шкіл району. Перед оглядом ставилися завдання відродження традицій проведення військово-патріотичних змагань, виховання дисциплінованості, організованості, взаємоповаги, підняття престижу військової служби. Школярі продемонстрували добрі навички стройового кроку та узгодженості при виконанні стройових прийомів.
Перемогу в конкурсі здобули команди шкіл №№ 157, 168 и 80. Команда ХЗОШ №157, яка посіла І місце, отримала перехідний кубок. Усі переможці отримали солодкі призи від депутатів Харківської міської та обласної рад.
ДОКЛАДНІШЕ...
07.12.2016 Навчальний ворк-шоп «Безконфліктна комунікація та медіація»
   02.12.2016 соціальні педагоги та практичні психологи загальноосвітніх навчальних закладів району брали участь у навчальному ворк-шопі «Безконфліктна комунікація та медіація», який проводила Преображенська Вікторія, представник Центру гендерної культури м. Харкова. Учасники отримали можливість ознайомитися з новітніми методами розв’язання конфліктних ситуацій, набути та вдосконалити навички медіаторів, що сприятиме попередженню насильства в школі.
02.12.2016 Результати державної атестації комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №272 Харківської міської ради»
   Відповідно до наказу Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради від 02.12.2016 №238 ''Про результати державної атестації комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №272 Харківської міської ради» та на підставі висновку атестаційної комісії комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №272 Харківської міської ради» визнано атестованим та підтверджено право на надання дошкільної освіти.
01.12.2016 Фінальні районні змагання з футзалу серед хлопців
   30.11.2016 на базі ХЗОШ № 113 відбулися фінальні районні змагання з футзалу серед хлопців в рамках проведення Спартакіади «Спорт і школа». За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда КЗ «ХСШ № 15»;
ІІ місце - команда ХСШ № 119;
ІІІ місце - команда ХСШ № 85.
Вітаємо переможців!
01.12.2016 Cемінар-практикум шкільних бібліотекарів
   29.11.2016 на базі ХЗОШ№88 ім.О.Г.Зубарева відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів за темою «Формування національної свідомості школярів засобами роботи шкільного бібліотекаря». На семінарі була присутня провідний бібліотекар сектора автоматизації інформаційних процесів Харківської обласної бібліотеки для дітей Кірнос С.А.
Метою семінару-практикуму було розповсюдження набутого досвіду із запровадження та використання інноваційних методів роботи шкільної бібліотеки. Для учасників заходу бібліотекар ХЗОШ №88 ім.О.Г.Зубарева Чорна І.В. провела коуч-сет «Виготовлення українського оберегу».
Управління освіти дякує адміністрації школи та учасникам семінару за творчий підхід, змістовну, цілеспрямовану роботу, високий науково-методичний рівень організації та проведення семінару.
01.12.2016 До уваги керівників шкіл та вчителів інформатики
   На сторінці нашого сайту ''Зовнішнє незалежне оцінювання'' розміщено фільм ''Особливості ЗНО - 2017'' та методичні рекомендації ХРЦОЯО для проведення уроків інформатики щодо порядку та особливостей проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання.
30.11.2016 Фінальні районні змагання з футзалу серед дівчат
   29.11.2016 на базі ХЗОШ № 113 відбулися фінальні районні змагання з футзалу серед дівчат в рамках проведення Спартакіади «Спорт і школа». За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда ХСШ № 85;
ІІ місце - команда ХСШ № 119;
ІІІ місце - команда ХЗОШ № 121.
Вітаємо переможців!
29.11.2016 Семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи, які опікуються виховною роботою
   23.11.2016 на базі ХСШ №75 відбувся семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи, які опікуються виховною роботою на тему «Становлення і розвиток виховної системи навчального закладу в контексті формування громадянсько-патріотичних цінностей».
ДОКЛАДНІШЕ...
29.11.2016 Iнтерактивно-рефлексійний семінар практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів
   22.11.2016 на базі ХЗОШ №40 відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів району «Розвиток творчих здібностей учнів, як умова формування позитивної «Я-концепції». Учасники семінару отримали можливість актуалізувати знання про психолого-педагогічні та методологічні аспекти проблеми формування позитивної «Я-концепції» учнів; вдосконалити вміння та навички щодо проведення роботи з розвитку емоційної сфери, творчих здібностей школярів задля їх успішної адаптації і соціалізації. Практичний психолог Білоусова І.М. підготувала театралізовану виставу «Острів скарбів» за участю дітей початкової школи.
Дякуємо адміністрації ХЗОШ №40 за якісну організацію заходу.
25.11.2016 1/4 гра Чемпіонату шкільних команд КВК міста Харкова 2016/2017 навчального року
   22.11.2016 у кіноконцертному залі «Україна» відбулася 1/4 гра Чемпіонату шкільних команд КВК міста Харкова 2016/2017 навчального року, у якій наш район був представлений командами ЗНЗ №№26, 70, 157.
До півфіналу пройшли команди «Міс Кеті» ХЗОШ №70 та «Катамаран» ХЗОШ №157.
Наступна гра відбудеться у лютому 2017 року. Бажаємо учасникам успіхів!
22.11.2016 Вшанування жертв Голодомору
   Міністерство освіти і науки рекомендує навчальним закладам вшанувати загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом. Про це йдеться у листі МОН від 17.11.2016 №1/9-605 ''Щодо заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів''.
У МОН зазначають, що щороку у четверту суботу листопада Україна на державному рівні вшановує пам’ять загиблих від Голодомору - геноциду Українського народу.
Виходячи з цього, відомство просить у п'ятницю 25 листопада провести в школах, професійно-технічних та вищих навчальних закладах уроки пам’яті, виховні години, культурно-просвітницькі та мистецькі заходи.
У суботу 26 листопада МОН рекомендує залучити дітей і молодь до скорботних заходів, зокрема загальнонаціональної хвилини мовчання о 16.00 та акції “Запали свічку”.
Лист міністерства також містить методичні рекомендації для навчальних закладів, що розроблені Українським інститутом національної пам’яті.
22.11.2016 Засідання Школи молодого класного керівника
   18.11.2016 на базі ХЗОШ №26 відбулося засідання Школи молодого класного керівника на тему «Екологічний та правовий аспекти виховної роботи в навчальному закладі. Взаємодія класного керівника з батьками та колективом класу».
Методист методичного центру Управління освіти Моісєєва Н.М. ознайомила молодих класних керівників з особливістю організації виховної роботи у І семестрі. Методист методичного центру Управління освіти Верчикова І.В. надала практичні поради щодо роботи з дітьми з синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю.
ДОКЛАДНІШЕ
22.11.2016 Конкурс каліграм «Лідерство в сучасному світі»
   Харківською міською організацією учнівського самоврядування оголошено проведення конкурсу каліграм за темою «Лідерство в сучасному світі».
Учні Індустріального району долучилися до проведення конкурсу і надіслали свої творчі роботи. Чекаємо на результати конкурсу.
ДОКЛАДНІШЕ
22.11.2016 День Гідності та Свободи
   На виконання Указу Президента України від 06.10.2106 №436/2016 «Про відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи» в навчальних закладах району було організовано проведення тематичних уроків, виховних годин, годин спілкування «Україна – територія Гідності та Свободи», конкурсів малюнків та стіннівок «Ми – діти України», презентацій, вікторин, конференцій, тематичних виставок літератури в шкільних бібліотеках, віртуальних подорожей, читацьких конференцій, шкільних флешмобів «Серцем з Україною», засідань «круглих столів», учнівських конференцій, роботу патріотичних майстерень, фотовиставок, презентацію проектів тощо. Серед заходів районного рівня слід відзначити проведення районного флешмобу під хештегом #Гідністьтасвобода , присвяченого Дню Гідності та Свободи. Учні загальноосвітніх навчальних закладів виклали до соціальних мереж фотокартки патріотичного змісту під єдиною назвою «Гідність та Свобода». На кожній фотокартці є жовто-блакитне серце зі словами «Гідність. Свобода». Підсумком проведення акції стало створення презентації «Гідність та Свобода».
ДОКЛАДНІШЕ
18.11.2016 Навчально-методичний семінар для вчителів предмета «Захист Вітчизни»
   15.11.2016 на базі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №157 відбувся навчально-методичний семінар для вчителів предмета «Захист Вітчизни» за темою «Військово-патріотичне виховання як складова системи національного виховання в умовах розвитку української державності».
ДОКЛАДНІШЕ
18.11.2016 Звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування
   15.11.2016 на базі Харківської гімназії №43 відбулася звітно-виборча конференція Харківської міської організації учнівського самоврядування.
Під час конференції було проведено нагородження кращих ДЮГО та переможців міських конкурсів. Серед кращих дитячо-юнацьких громадських організацій міста було нагороджено ДЮГО «Сузір’я» ХСШ №119, ДЮГО «ФедВім» ХЗОШ №70.
У ході конференції відбулося обрання голови ХМОУС. Ним став автор чисельних ініціатив, голова Центру планування та розвитку ХМОУС, учень 11 класу ХСШ №119 Макєєв Олексій.
ДОКЛАДНІШЕ
16.11.2016 «Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном - 2016»
   11.11.-12.11.2016 учні шкіл Індустріального району відвідали міжнародну спеціалізовану виставку «Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном - 2016», яка проходила у приміщенні Палацу спорту.
16.11.2016 Урочистий захід «Хай завжди буде сонце»
   11.11.2016 на базі ХГ №163 відбувся урочистий захід «Хай завжди буде сонце», присвячений Міжнародному дню толерантності та посвяті учнів Індустріального району до лав «юних миротворців».
ДОКЛАДНІШЕ...
16.11.2016 Результати ІІ етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
   На сторінці нашого сайту ''Робота з обдарованими дітьми. Олімпіади та конкурси'' результати ІІ етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
14.11.2016 Фінальний етап ХІХ Всеукраїнського турніру юних винахідників і раціоналізаторів
   З 04 по 09 листопада 2016 року в м. Київ відбувся фінальний етап ХІХ Всеукраїнського турніру юних винахідників і раціоналізаторів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ нашого району у складі:
- Ясінський Ярослав, учень 10 класу ХСШ № 80,
- Фіалка Михайло, учень 9 класу ХСШ № 119,
- Климова Анастасія, учениця 10 класу ХЗОШ № 168,
- Романенко Юлія, учениця 11 класу ХЗОШ № 157,
- Посна Вікторія, учениця 11 класу ХСШ № 155.
Команда нагороджена Дипломом ІІІ ступеня. Дві учасниці турніру нагороджені дипломами в особистій першості: Климова Анастасія – Дипломом ІІ ступеня, Посна Вікторія –Дипломом ІІІ ступеня.
11.11.2016 Фінальний етап XV Всеукраїнського турніру юних біологів
   З 31 жовтня по 05 листопада 2016 року в м. Миколаїв пройшов фінальний етап XV Всеукраїнського турніру юних біологів, у якому брала участь збірна команда м. Харкова, до складу якої увійшли 2 учні ЗНЗ нашого району:
- Сухотерін Ярослав, учень 10 класу ХСШ № 155,
- Шевченко Анна, учениця 11 класу КЗ «ХСШ № 15».
Команда нагороджена Дипломом ІІ ступеня.
07.11.2016 Cемінар-практикум вчителів англійської мови
   03.11.2016 на базі ХСШ№75 відбувся семінар-практикум вчителів англійської мови (Мирошніченко А.Л., Кончіч В.В., Горбунова Ю.Г.) за темою «Навчання аудіювання та говоріння учнів на уроках англійської мови» для молодих вчителів англійської мови ЗНЗ Індустріального району. На семінарі була присутня старший викладач кафедри англійської мови Харківського національно-педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди Істоміна Р.Ф.
Метою семінару-практикуму було підвищення професійної майстерності вчителів англійської мови. Учасникам заходу були надані методичні рекомендації з методики використання типологій завдань для навчання аудіювання, складання лексико-граматичних вправ для навчання говоріння. Під час роботи в групах були сформовані практичні навички щодо застосування вправ для навчання аудіювання та говоріння.
Управління освіти дякує адміністрації ХСШ №75 та учасникам семінару за творчий підхід, змістовну, цілеспрямовану роботу, високий науково-методичний рівень організації та проведення семінару.
07.11.2016 Фінальні районні змагання з шахів «Біла тура»
   03.11.2016 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбулися фінальні районні змагання з шахів «Біла тура» серед учнів загальноосвітніх шкіл в рамках проведення Спартакіади «Спорт і школа».
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда ХЗОШ № 157;
ІІ місце - команда ХЗОШ № 113;
ІІІ місце - команда ХЗОШ № 71.
03.11.2016 Змагання юних знавців української мови «Філолог-ерудит» серед учнів 5-7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів
   З метою виявлення та підтримки лінгвістично обдарованих дітей, формування громадянської та загальнокультурної компетентностей, виховання почуття національної гідності та патріотизму, 9 листопада 2016 року, у межах відзначення Дня української писемності та мови, у навчальних закладах буде проведено конкурс знавців української мови «Філолог-ерудит» серед учнів 5-7-х класів.
Методичні рекомендації щодо проведення конкурсу розміщено на сайті Департаменту освіти Харківської міської ради.
02.11.2016 Результати державної атестації Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №121 Харківської міської ради Харківської області
   Відповідно до наказу Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради від 02.11.2016 №220 ''Про результати державної атестації Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №121 Харківської міської ради Харківської області'' та на підставі висновку атестаційної комісії Харківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №121 Харківської міської ради Харківської області визнано атестованою та підтверджено право Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №121 Харківської міської ради Харківської області на надання початкової, базової та повної загальної середньої освіти з видачею документів про освіту державного зразка про відповідний рівень освіти.
02.11.2016 Пробне ЗНО пройде у квітні
   З метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця щороку Український та регіональні центри оцінювання якості освіти організовують пробне зовнішнє незалежне оцінювання. У 2017 році пробне ЗНО відбудеться 1 та 8 квітня.
Зареєструватися для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Реєстрація триватиме з 10 до 31 січня 2017 року.
Пробне ЗНО з української мови і літератури буде проведено 1 квітня, з решти предметів, а саме: історії України, математики, фізики, хімії, біології, географії, російської мови, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 8 квітня 2017 року.
(Джерело: zno-kharkiv.org.ua)
02.11.2016 Фінальний етап ХІІ Всеукраїнського турніру юних економістів
   З 24 по 28 жовтня 2016 року в с. Дениші Житомирського району Житомирської області відбувся фінальний етап ХІІ Всеукраїнського турніру юних економістів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Бочков Дмитро, учень 11 класу ХГ № 163,
- Голуб Яна, учениця 10 класу ХГ № 163,
- Худякова Богдана, учениця 11 класу ХЗОШ № 157,
- Шмаль Анастасія, учениця 11 класу ХЗОШ № 157,
- Данник Оксана. Учениця 11 класу ХСШ № 75,
керівник команди Коваленко Тетяна Федорівна, учитель економіки ХЗОШ №157.
Команда учнів нагороджена Дипломом ІІІ ступеня.
02.11.2016 Mіський турнір юних фізиків
   29.10.2016 на базі ХФМЛ № 27 відбувся міський турнір юних фізиків, у якому взяла участь збірна учнів ЗНЗ району у складі:
- Климова Анастасія, учениця 10 класу ХЗОШ № 168 (учитель – Нагорна Н.П.),
- Ворона Дмитро, учень 11 класу ХСШ № 85 (учитель – Алтухова М.А.),
- Нігей Анастасія, учениця 11 класу ХСШ № 80 (учитель – Шаповалова В.В.),
- Черкашина Таїсія, учениця 10 класу ХСШ № 155 (учитель – Лимаренко О.М.),
- Макєєв Олексій, учень 11 класу ХСШ 3 119 (учитель – Антонич Ю.П.).
Команда учнів отримала Диплом учасника.
01.11.2016 Проведення державної підсумкової атестації учнів загальноосвітніх навчальних закладів
   На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України оприлюднено наказ МОН від 20.10.2016 №1272 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів у 2016/2017 навчальному році», яким затверджено переліки навчальних предметів, з яких проводитиметься державна підсумкова атестація випускників ЗНЗ І,ІІ і ІІІ ступенів, та встановлено, що ДПА випускників шкіл І і ІІ ступеня проводитиметься у строки, які визначаються навчальним закладом; ДПА випускників школи ІІІ ступеня - 3 23 травня по 16 червня 2017 року.
31.10.2016 До уваги керівників та педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів
   На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України оприлюднено лист МОН від 20.10.2016 №1/9-561 «Щодо організації роботи дошкільних навчальних закладів но ознайомленню дітей із народними традиціями, святами та обрядами».
30.10.2016 До уваги батьків навчальних закладів
   На сторінці нашого сайту ''Благодійна допомога'' розміщено Пам’ятка батькам, які планують здійснити благодійний внесок до навчального закладу.
30.10.2016 Урочисте закриття турніру з футболу «Осінній кубок - 2016»
   22.10.2016 на базі КЗ «МК ДЮСШ «Восток» відбулося урочисте закриття турніру з футболу «Осінній кубок - 2016», у якому взяли участь учні шкіл Індустріального району та частини Московського району. Змагання проходили під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса за підтримки народного депутата України В.Ю.Мисика. На святі були присутні: заступник голови адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г., депутати Харківської міської ради. Переможці турніру з футболу були нагороджені дипломами, медалями та подарунковими сертифікатами від народного депутата України В.Ю.Мисика.
Вітаємо переможців:
ІІ місце – команда ХСШ № 85;
ІІІ місце – команда ХГ № 163.
30.10.2016 Міські змагання з легкоатлетичної естафети
   18.10.2016 на стадіоні ХОО ФСТ «Динамо» в рамках міської Спартакіади «Спорт і школа» відбулися міські змагання з легкоатлетичної естафети серед учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова.
За підсумками районного етапу змагань у міській естафеті взяли участь команди ЗНЗ №№ 70, 85, 118, 119, 163.
У фінальному забігу естафети команда ХСШ №119 посіла ІV місце.
За підсумками результатів виступів у легкоатлетичній естафеті 5 команд Індустріального району вибороли загальнокомандне IІІ місце.
30.10.2016 Х міський турнір юних винахідників і раціоналізаторів
   22.10.2016 на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова відбувся Х міський турнір юних винахідників і раціоналізаторів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Ясінський Ярослав, учень 10 класу ХСШ № 80 (учитель – Шаповалова В.В.),
- Фіалка Михайло, учень 9 класу ХСШ № 119 (учитель – Антонич Ю.П.),
- Климова Анастасія, учениця 10 класу ХЗОШ № 168 (учитель – Нагорна Н.П.),
- Романенко Юлія, учениця 11 класу ХЗОШ № 157 (учитель – Морозова О.М.),
- Посна Вікторія, учениця 11 класу ХСШ № 155 (учитель – Лимаренко О.М.).
Команда нагороджена Дипломом ІІ ступеня. Дипломами ІІІ ступеня за перемогу в особистому заліку нагороджені Ясінський Ярослав (ХСШ № 80), Фіалка Михайло (ХСШ № 119), Посна Вікторія (ХСШ № 155).
19.10.2016 Методичні рекомендації щодо проведення II етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів
   На сторінці нашого сайту ''Робота з обдарованими дітьми. Олімпіади та конкурси'' розміщено методичні рекомендації щодо проведення II етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів у 2016/2017 навчальному році.
19.10.2016 Pайонний турнір юних фізиків
   18.10.2016 на базі ХСШ № 155 відбувся районний турнір юних фізиків.
Протокол результатів районного турніру юних фізиків
19.10.2016 І міський турнір інформатиків
   15.10.2016 на базі Харківського національного університету радіоелектроніки відбувся І міський турнір інформатиків, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Черкіс Владислав, учень 9 класу ХГ № 163 (учитель – Явнікова О.М.),
- Яковенко Владислав, учень 8 класу ХСШ № 80 (учитель – Сасик Л.Г.),
- Конопля Павло, учень 9 класу ХСШ № 155 (учитель – Журавель Т.В.),
- Запорожченко Юрій , учень 11 класу ХСШ № 85 (учитель – Тіунова І.В.),
- Ковальов Даніїл, учень 11 класу ХЗОШ № 26 (учитель – Кузніченко А.О.),
керівник команди Дорохова Л.В., учитель інформатики ХЗОШ № 168.
Команда отримала Диплом учасника і була нагороджена Дипломом за перемогу у номінації «За кращу розробку задачі-проекту І туру».
17.10.2016 Урочисте відкриття музею «Історія району та школи» у ХСШ №119
   13.10.2016 у ХСШ №119 відбулося урочисте відкриття музею «Історія району та школи», присвячене Дню Захисника України. На святі були присутні почесні гості: голова адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, депутат Харківської міської ради Вельможна О.І.; заступник голови адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г.; голова ради ветеранів Індустріального району Зибін В.П.; голова спілки воїнів- інтернаціоналістів Індустріального району Чернишенко В.Г., керівників навчальних закладів району.
ДОКЛАДНІШЕ
17.10.2016 Pайонні змагання серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з легкоатлетичного чотирьохборства
   11.10.-12.10.2016 на базі ХЗОШ № 118 відбулися районні змагання серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з легкоатлетичного чотирьохборства в рамках проведення Спартакіади «Спорт і школа».
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда ХЗОШ № 70;
ІІ місце - команда ХЗОШ № 118;
ІІІ місце - команда ХСШ № 119.
17.10.2016 Інтерактивно-рефлексійний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району
   11.10.2016 на базі КЗ «ДНЗ №232» відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар практичних психологів дошкільних навчальних закладів району «Психологічне забезпечення успішної адаптації дитини до умов дошкільного навчального закладу». Практичний психолог «ДНЗ №232» Волкова Г.С. провела гру-драматизацію з дітьми 5-го року життя; психолог КЗ «ДНЗ №322» Шапкіна Г.В. поділилася досвідом роботи щодо використання методів арт-терапії в роботі з полегшення адаптації дітей раннього віку; психолог «ДНЗ №457» Кіпаренко А.В. презентувала цікаві знахідки для використання в роботі з педагогами та батьками щодо попередження насильства в сім’ї.
12.10.2016 До уваги вчителів початкових класів
   Міністерство освіти і науки України надіслало лист від 07.10.2016 №1/9-541 ''Про скасування листа МОН від 28.01.2014 №1/9-74 ''Щодо контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів''.
У відомстві назначають, що неможливість використання зазначеного листа пов'язана у зв'язку з затвердженням наказу МОН №948 від 05.08.2016 р., яким затверджені зміни до навчальних програм для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів та наказу №1009 від 19.08.2016 р., який містить нові орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи.
10.10.2016 Про особливості викладання математики (рівень стандарту) в 10-11-х класах загальноосвітніх навчальних закладах
   Міністерством освіти і науки України надіслано роз'яснення щодо оформлення сторінок класного журналу загальноосвітнього навчального закладу, де предмет ''Математика'' викладається за рівнем стандарту (лист МОНУ від 30.09.2016 №1/9-514).
10.10.2016 Розпочато розробку нового стандарту початкової школи
   У Міністерстві освіти і науки створено робочу групу, яка займатиметься розробленням проекту Державного стандарту початкової загальної освіти. Відповідний наказ оприлюдений на сайті Міністерства освіти і науки України.
Проект Державного стандарту початкової загальної освіти має бути розроблений до 01 листопада 2016 року та поданий для затвердження до департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН.
10.10.2016 Характеристики сертифікаційних робіт ЗНО-2017
   Наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 22 вересня 2016 року № 162 «Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року» затверджено Загальні характеристики з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, французької, іспанської та російської мов, які розміщено на сайті УЦОЯО у розділі «Підготовка до ЗНО-2017».
Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників 2017 року з української мови, математики, історії України, а також з іноземних мов, зараховуватиметься частина завдань сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання. З інших навчальних предметів: російської мови, географії, хімії, фізики, біології, – оцінка за державну підсумкову атестацію визначатиметься за результатами виконання всієї сертифікаційної роботи.
10.10.2016 Фінал турніру з картингу «Форсаж – 2016»
   08.10.2016 відбувся фінал турніру з картингу «Форсаж – 2016» для учнів шкіл Індустріального району та частини Московського району, який проходив під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса за підтримки народного депутата України В.Ю.Мисика. На святі були присутні депутати Харківської міської ради, громадські діячі.
Переможцями гонок стали:
- серед дівчат:
І місце – команда ХЗОШ № 70;
ІІ місце – команда ХЗОШ № 26;
ІІІ місце – команда КЗ «ХСШ № 15».
- серед юнаків:
І місце – команда ХСШ № 119;
ІІ місце – команда ХЗОШ № 26.
ДОКЛАДНІШЕ
10.10.2016 Pайонні змагання серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з легкоатлетичної естафети
   05.10.2016 на базі ХЗОШ № 157 відбулися районні змагання серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з легкоатлетичної естафети в рамках проведення Спартакіади «Спорт і школа».
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце - команда ХСШ № 119;
ІІ місце - команда ХЗОШ № 118;
ІІІ місце - команда ХСШ № 85.
10.10.2016 ІХ міський турнір юних географів
   08.10.2016 на базі ХГ № 116 відбувся ІХ міський турнір юних географів, у якому взяли участь 2 команди учнів ЗНЗ району.
Команда учнів ХСШ № 80 (керівник – Колосова Н.С.) у складі:
- Носенко Діана, учениця 11 класу,
- Лічман Дар’я, учениця 10 класу,
- Вяткіна Вероніка, учениця 9 класу,
- Волобуєв Даніїл, учень 11 класу,
- Петраш Олег, учень 11 класу, нагороджена Дипломом ІІІ ступеня.
Збірна команда учнів ЗНЗ району у складі: - Удянський Владислав, учень 11 класу КЗ «ХСШ № 15» (учитель – Яценко Л.Г.),
- Чуждан Лія, учениця 11 класу КЗ «ХСШ № 15» (учитель – Яценко Л.Г.),
- Циліцинська Реґіна, учениця 11 класу КЗ «ХСШ № 15» (учитель – Яценко Л.Г.),
- Желякова Юлія, учениця 10 класу ХЗОШ № 168 (учитель – Селевко О.В.),
- Карталія Дарія, учениця 11 класу ХСШ № 75 (учитель – Катуніна Г.О.),
отримала Диплом учасника.
10.10.2016 ІХ міський турнір юних правознавців
   08.10.2016 на базі ХГ № 152 відбувся ІХ міський турнір юних правознавців, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Лазебна Анна, учениця 11 класу ХГ № 163 (учитель – Сєрякова В.І.),
- Мицикова Ганна, учениця 10 класу ХЗОШ № 104 (учитель – Кривопустова О.С.),
- Кругла Маргарита, учениця 11 класу ХЗОШ № 168 (учитель - Мотузка С.М.),
- Кутнякова Анастасія, учениця 9 класу ХСШ № 85 (учитель – Антонюк Т.П.),
- Колодяжний Вадим, учень 10 класу ХСШ № 75 (учитель – Зеленова А.І.),
керівник команди Ханікова В.О., учитель ХГ № 163.
Команда отримала Диплом учасника. Учениця ХГ № 163 Лазебна Анна нагороджена Дипломом ІІІ ступеня за перемогу в особистій першості.
10.10.2016 ХІ міський турнір юних біологів
   08.10.2016 на базі ХЛ № 107 відбувся ХІ міський турнір юних біологів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Афанасьєва Олена, учениця 11 класу ХЗОШ № 70 (учитель – Переверзєва С.В.),
- Сухотерін Ярослав, учень 10 класу ХСШ № 155 (учитель – Пліщенко С.А.),
- Зінченко Софія, учениця 9 класу ХСШ № 119 (учитель – Осадча І.І.),
- Суворов Даніїл, учень 10 класу ХСШ № 75 (учитель – Новікова В.В.),
- Шевченко Анна, учениця 11 класу КЗ «ХСШ № 15» (учитель – Яценко Л.Г.).
Команда нагороджена Дипломом ІІІ ступеня. Учень ХСШ № 155 Сухотерін Ярослав нагороджений Дипломом ІІІ ступеня за перемогу в особистій першості.
10.10.2016 Районний турнір юних винахідників та раціоналізаторів
   07.10.2016 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних винахідників та раціоналізаторів.
Протокол результатів районного турніру раціоналізаторів та винахідників
10.10.2016 І (районний) етап фестивалю ораторського мистецтва за темою «Щасливий вік той, у якому живе твій подих долі й мрій… (М. Вінграновський)»
   05.10.2016 на базі комунального закладу ‘’Палац дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» відбувся І (районний) етап фестивалю ораторського мистецтва за темою «Щасливий вік той, у якому живе твій подих долі й мрій… (М. Вінграновський)», у якому взяли участь учні 10-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району. Вітаємо переможців фестивалю:
І місце – Холодова Лілія (учениця 11-Б класу ХСШ №119),
ІІ місце – Савчук Поліна (учениця 10 класу ХЗОШ №113), Романенко Юлія (учениця 11-А класу ХЗОШ №157),
ІІІ місце – Снопкова Валерія (учениця 10-Б класу ХГ №163), Лантух Кліментій (учень 11-А класу ХЗОШ №26).
ДОКЛАДНІШЕ
05.10.2016 Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України
   30.09.2016 набрали чинності Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 15.08.2016 №974.
Натомість, відповідно до спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства внутрішніх справ України від 15.08.2016 № 972/799, втрачають чинність Правила пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України, затверджені наказом Міністерства освіти України та Головного управління Державної пожежної охорони Міністерства внутрішніх справ України від 30.09.1998 № 348/70.
03.10.2016 Свято, присвячене Дню працівника освіти
   30.09.2016 під патронатом Харківського міського голови Г.А. Кернеса, за ініціативи адміністрації Індустріального району Харківської міської ради та за підтримки Народного депутата України В.Ю. Мисика, а також депутатів Харківської міської та обласної рад відбулося свято, присвячене Дню працівника освіти.
Кращі педагоги району були нагороджені грамотами Харківської міської ради, грамотами Народного депутата України В.Ю.Мисика, подяками адміністрації Індустріального району, грамотами Департаменту освіти ХМР, а також їм були вручені подарунки та квіти від депутатів Харківської міської та обласної рад. Квіти та подарунки були вручені і ветеранам педагогічної праці, які були присутні на святі.
ДОКЛАДНІШЕ...
03.10.2016 Pайонний турнір юних географів
   27.09.2016 на базі ХСШ № 80 відбувся районний турнір юних географів.
Протокол результатів районного турніру юних географів
День працівника освіти
  
Шановні освітяни!
Коли на змочену осінніми дощами землю, починає тихо падати жовтий лист, приходить до нас свято – День працівників освіти. Так склалось символічно, що наше свято ми відзначаємо саме восени. Як гарна, погожа осінь обдаровує нас своїми багатствами, так і ви, шановні колеги, даєте дітям неоціненні скарби людських якостей, які є такими важливими у житті.
Сьогодні ми спільними зусиллями примножуємо традиції освіти нашого району. І про яку б сферу діяльності не йшла мова: адміністративну, навчально-виховну, обслуговування приміщень, організацію харчування та медичного обслуговування – всюди є яскраві приклади самовідданої праці наших колег, які роблять спільну справу – виховання дітей, нашого майбутнього, нашої держави.
Шановні ветерани освітянської ниви! Я низько вклоняюся вам за неоціненний внесок у розвиток нашої освіти, за ваш учительський подвиг, що назавжди залишиться у серцях учителів, які продовжують втілювати у життя ваші надбання, досвід, нереалізовані задуми по вихованню дітей.
Дорогі колеги! Сьогодні Ваше свято. Свято скромних, але достойних людей, свято добра, мудрості та любові. Низький уклін вам за вашу натхненну і самовіддану працю. За вашу непохитну віру у кожного учня, у кожного з нас. За ваше розуміння, підтримку і за частку душі, подаровану дітям. За наше минуле, теперішнє і майбутнє!

З повагою,
Hачальник Управління освіти
О.Л.Збицька

30.09.2016 Всеукраїнський День бібліотек
  
Шановні бібліотекарі!
Ні для кого не секрет, що професія бібліотекаря не є легкою, але у соціальному плані вона надзвичайно важлива. Від Вашої праці залежить інтелектуальне майбутнє нашої держави, а в решті решті і її успішний розвиток. Ви справжні помічники та порадники на шляху до вершин знань і мудрості народу,вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного.
Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу.
Від щирого серця вітаю Вас з Всеукраїнським днем бібліотек і бажаю успіхів у вашій благородній просвітницькій справі, міцного здоров'я, сімейного благополуччя, родинного затишку, а також вдосконалення професійних якостей!

З повагою,
Hачальник Управління освіти
О.Л.Збицька

27.09.2016 Всеукраїнський День дошкілля
  
Шановні працівники дошкільних навчальних закладів!
Кожна людина прагне щастя, мріє, вірить в чудеса! Чи знаєте ви, що щастя, мрія і диво ходять поруч з нами, довірливо беруть нас за руку, заглядають в очі, ніжно обіймають, дарують нам свої посмішки…
Це - наші діти! Кожна дитина - це цілий світ - єдиний і неповторний, занурюючись в який ми стаємо добрішими, гарнішими, ніжнішими душею...
І сьогодні свято професії найщасливіших людей, кому волею долі подаровано це щастя - бачити кожен день дитячі очі - День дошкільного працівника! Дякуємо Вам за Ваш неоціненний внесок у розвиток дітей дошкільного віку, за щоденну самовіддачу, благородну любов і турботу, віддане служіння улюбленій справі, терпіння, мудрість, наполегливість і високий професіоналізм.
Hехай доля віддячить вам за невтомну працю незмінною прихильністю. Від усього серця бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, натхнення, любові, здійснення мрій та сподівань!

З повагою,
Hачальник Управління освіти
О.Л.Збицька

27.09.2016 Урочистий захід, присвячений Всеукраїнському Дню дошкілля
   26.09.2016 на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №438 Харківської міської ради» відбувся урочистий захід, присвячений Всеукраїнському Дню дошкілля, на якому були присутні почесні гості: заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г., депутат Харківської обласної ради Гармаш О.О., помічники депутатів Харківської обласної ради та Харківської міської ради.
Кращі співробітники дошкільних навчальних закладів були нагороджені подяками голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, Почесними грамотами Департаменту освіти Харківської міської ради, квітами й подарунками.
На заході були представлені мультимедійні презентаційні роботи дошкільних навчальних закладів, виставки спільних робіт дітей та працівників ДНЗ, які мають певні захоплення (малюють, створюють різні вироби з паперу, тканини, глини тощо), фотовиставка «Створення умов для розвитку дошкільників в дошкільних навчальних закладах Індустріального району м. Харкова». Також відбувся святковий концерт, який підготували працівники дошкільних закладів району.
ФОТОЗВІТ
27.09.2016 Mіський турнір юних хіміків
   24.09.2016 на базі ХСШ № 162 відбувся міський турнір юних хіміків, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Шмаль Анастасія, учениця 11 класу ХЗОШ № 157 (учитель – Сєрікова В.М.);
- Панченко Тимур, учень 10 класу ХСШ № 80 (учитель – Варавва Н.Е.);
- Климова Анастасія, учениця 10 класу ХЗОШ № 168 (учитель – Мирошніченко Н.Л.);
- Коваль Богдан, учень 10 класу КЗ «ХСШ № 15» (учитель – Уланова Т.В.);
- Родіна Анастасія, учениця 9 класу ХСШ № 75 (учитель – Булгакова М.Ю.).
Команда нагороджена Дипломом ІІІ ступеня!
Учениця 11 класу ХЗОШ № 157 Шмаль Анастасія нагороджена Дипломом ІІ ступеня в особистому заліку! Вітаємо переможців!
27.09.2016 Pайонний турнір юних правознавців
   22.09.2016 на базі ХЗОШ № 26 відбувся районний турнір юних правознавців.
Протокол результатів районного турніру юних правознавців
27.09.2016 «Ніч Науки у Харкові – 2016»
   24.09.2016 учні Індустріального району взяли участь у освітньому проекті «Ніч Науки у Харкові – 2016», який проходить під патронатом Харківського міського голови Кернеса Г.А. У проекті взяли участь 17 вищих навчальних закладів і Харківський планетарій імені Юрія Гагаріна. Виші представляли свої нові наукові розробки, демонстрували експерименти, показували кафедри, лабораторії та музеї. Школярі відвідали цікаві інтерактивні заходи.
ФОТОЗВІТ
27.09.2016 Mіський турнір юних математиків
   17.09.2016 на базі ХФМЛ № 27 відбувся міський турнір юних математиків, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Грульов Денис, учень 11 класу КЗ «ХСШ № 15» (учитель – Разніцина В.Е.);
- Пугач Микита, учень 11 класу ХГ № 163 (учитель – Галушко Т.О.);
- Рубінштейн Марк, учень 11 класу ХЗОШ № 70 (учитель – Максименко Н.В.);
- Супронюк Владислав, учень 11 класу ХЗОШ № 71 (учитель – Будикіна В.В.);
- Худякова Богдана, учениця 11 класу ХЗОШ № 157 (учитель – Щедріна Н.О.)
Команда учнів отримала Диплом учасника.
22.09.2016 Mіський турнір юних економістів
   17.09.2016 на базі Харківського національного економічного університету імені С.Кузнеця відбувся міський турнір юних економістів, у якому взяла участь збірна команда учнів ЗНЗ району у складі:
- Шмаль Анастасія, учениця 11 класу ХЗОШ № 157 (учитель - Коваленко Т.Ф.);
- Данник Оксана, учениця 11 класу ХСШ № 75 (учитель - Сороколіт І.В.);
- Бочков Дмитро, учень 11 класу ХГ № 163 (учитель - Кравченко А.О.);
- Заграфопуло Сергій, учень 11 класу КЗ «ХСШ № 15» (учитель - Яценко Л.Г.);
- Бабич Катерина, учениця 9 класу ХСШ № 75 (учитель - Сороколіт І.В.).
Команда отримала Диплом учасника турніру.
22.09.2016 Pайонний турнір юних біологів
   20.09.2016 на базі ХЗОШ № 70 відбувся районний турнір юних біологів.
Протокол результатів районного турніру юних біологів
22.09.2016 Олімпійський урок та Олімпійський тиждень
   З 09.09.2016 по 16.09.2016 в загальноосвітніх навчальних закладах Індустріального району з метою сприяння розвитку олімпійського руху, пропаганди здорового способу життя, залучення дітей до занять фізичною культурою та спортом було проведено Олімпійський урок та Олімпійський тиждень. У ході тижня учні шкіл змогли взяти участь у спортивних змаганнях, вікторинах, конкурсах, побачити майстер-класи видатних спортсменів.
ФОТОЗВІТ
22.09.2016 «Світ буде добрим, так хочуть діти»
   21.09.2016 на базі ХСШ №119 за підтримки Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради та за ініціативи Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, з метою виховання в учнівської молоді громадянськості, миротворчості, патріотизму та любові до України проведено урочистий захід «Світ буде добрим, так хочуть діти», присвячений Міжнародному дню мира.
Докладніше...
20.09.2016 Турнір з футболу «Осінній кубок»
   16.09.2016 розпочався традиційний турнір з футболу «Осінній кубок» для учнів шкіл Індустріального району, який проводиться під патронатом Харківського міського голови Г.А.Кернеса за підтримки народного депутата України В.Ю.Мисика. Вітаємо юних футболістів з початком змагань, бажаємо подальших успіхів та перемог!
16.09.2016 Районний турнір юних хіміків
   15.09.2016 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних хіміків.
Протокол результатів районного турніру юних хіміків
16.09.2016 Pайонні змагання «Тато, мамо, я – спортивна родина»
   З 13 по 15 вересня 2016 року під патронатом Харківського міського голови Г.А. Кернеса, за ініціативи голови адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної О.І., при активній підтримці депутатів Харківської міської ради Гудименка О.М., Нехорошкова Р.Б., Кочерова О.М., Долини Б.М., Долинського Ю.Г., Чепеля А.О., Арутюнова В.А., Дудуки С.В. відбулися районні змагання «Тато, мамо, я – спортивна родина», у яких взяли участь 39 сімей ЗНЗ та ДНЗ району. Мами, тата і діти змагалися у спортивних естафетах з м'ячами, обручами, бігали і стрибали. Команди активно підтримували вболівальники - дорослі і діти, мешканці району.
Докладніше...
16.09.2016 Засідання Районної батьківської ради
   15.09.2016 на базі ХГ №163 відбулося чергове засідання Районної батьківської ради. Були розглянуті питання щодо підсумків роботи Районної батьківської ради у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік, про підсумки роботи Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради та навчальних закладів у 2015/2016 навчальному році та пріоритетні завдання на 2016/2017 навчальний рік, про організацію роботи групи з питань залучення та використання благодійних внесків у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, про благодійну допомогу онкохворим дітям Індустріального району тощо.
16.09.2016 Заняття районної творчої Майстерні для лідерів учнівського самоврядування з виготовлення патріотичних сувенірів «Україна – це я, Україна – це ти»
   12.09.2016 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбулося заняття районної творчої Майстерні для лідерів учнівського самоврядування з виготовлення патріотичних сувенірів «Україна – це я, Україна – це ти». На заході були присутні представники учнівського самоврядування навчальних закладів, які координуватимуть роботу шкільних творчих майстерень.
Прокопенко А.А., вчитель трудового навчання ХЗОШ №168, ознайомила з процесом виготовлення ляльки-мотанки з ниток. Простий у виконанні оберіг – історія нашого народу.
Дегтяр І.Є., соціальний педагог ХГ №163, виготовила з учнями паперову аплікацію «Голуб миру». Цю роботу присвячено Міжнародному дню мира, який відзначатиметься 21 вересня.
Наприкінці заняття всі учасники зробили колективну творчу роботу «Україна – це мирна країна, працьовита, співуча родина!». На карті нашої держави розташували виготовлених паперових голубів, як символ миру й добробуту.
Наступне заняття творчої майстерні відбудеться у жовтні 2016 року. Бажаємо усім успіхів та творчого натхнення!
(завантажити матеріали)
15.09.2016 Освітній проект «Ніч Науки у Харкові - 2016»
   У рамках проведення Тижнів Німеччини в Україні 24 вересня 2016 року в нашому місті пройде «Ніч Науки». Цей освітній проект реалізується з 2013 року під патронатом міського голови Геннадія Кернеса. Цього року у проекті візьмуть участь 17 вищих навчальних закладів і Харківський планетарій імені Юрія Гагаріна. Вузи відкриють свої двері для всіх бажаючих з 16.00 до 22.00. Виші будуть представляти свої нові наукові розробки, демонструвати експерименти, показувати кафедри, лабораторії та музеї. Школярів і гостей заходу автобуси безкоштовно будуть доставляти до кращих вищих навчальних закладів міста.
Вперше організатори підготують спеціальну програму і для учнів початкової школи. В шести вузах міста для них з 13.00 до 15.00 заплановані цікаві інтерактивні заходи.
Відкриття «Ночі Науки» відбудеться о 16.00 в Харківському національному університеті міського господарства імені А.Н. Бекетова.
З повною програмою проекту «Ніч Науки у Харкові – 2016» можна ознайомитися за посиланням.
12.09.2016 Cпортивний ярмарок «Харків - спортивна столиця»
   10.09.2016 учні Індустріального району відвідали спортивний ярмарок «Харків - спортивна столиця». У ярмарку взяли участь понад 70 спортивних федерацій міста, які представляли різні види спорту. Школярі змогли побачити фітнес-фестиваль, показові виступи федерацій з єдиноборств і середньовічні баталії, виставку спортивних клубів та організацій, турніри з різних видів спорту: міні-футбол, волейбол, теніс, майстер-класи та показові виступи від кращих спортсменів і тренерів, взяти участь в інтерактивно - розважальних конкурсах.
12.09.2016 Pайонний турнір юних економістів
   08.09.2016 на базі ХЗОШ № 157 відбувся районний турнір юних економістів для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
ПРОТОКОЛ районного турніру юних економістів
12.09.2016 Pайонний турнір юних математиків
   08.09.2016 на базі ХЗОШ № 70 відбувся районний турнір юних математиків для учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
ПРОТОКОЛ районного турніру юних математиків
12.09.2016 МОН України визначило терміни проведення ЗНО-2017
   Наказом Міністерства освіти і науки України від 31.08.2016 № 1055 затверджено Календарний план підготовки та проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, що визначає основні етапи підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а також терміни їх реалізації.
Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 06 лютого до 17 березня 2017 року.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 23 травня до 16 червня. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, іспанської, німецької, французької мов – 25 травня, англійської мови – 29 травня, математики – 31 травня, історії України – 2 червня, російської мови – 6 червня, біології – 8 червня, географії – 12 червня, фізики – 14 червня, хімії – 16 червня.
Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання до 23 червня 2017 року.
12.09.2016 Колегія МОН схвалила зміни до програм старшої школи
   08.09.2016 Колегією Міністерства освіти і науки України були схвалені 25 програм для 9 класу. Найбільших змін зазнали програми з історії України та географії. Фактично вони переглянуті з україно-центричної точки зору.
Також Колегія МОН схвалила доопрацьовані 9 програм для 10-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Зміни до цих навчальних програм в основному стосуються української мови в школах з викладанням мовами національних меншин. При їх доопрацюванні було ущільнено або вилучено розділи, теми, що втратили актуальність і не мають практичного застосування в усному й писемному мовленні школярів або вивчалися раніше й не потребують дублювання на цьому етапі.
Усі оновлені програми розміщені на офіційному веб-сайті МОН України разом з порівняльними таблицями.
12.09.2016 75 річниця трагічних подій Бабиного Яру
   У 2016 році виповнюється 75-та річниця трагічних подій Бабиного Яру, яка відзначається в Україні на високому державному рівні. Міністерством освіти і науки України на виконання відповідного плану заходів, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України 30.12.2015 №1419-р, рекомендовано 29-30 вересня провести «Уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України». На цих заняттях варто згадати події Другої світової війни та злочини тоталітарних режимів.
У листі МОН від 02.09.2016 № 1/9-455 надані методичні рекомендації до проведення відповідних уроків та заходів.
12.09.2016 В МОН роз'яснили, як навчати молодших школярів
   Міністерством освіти і науки надано роз'яснення щодо організації навчально-виховного процесу у початковій школі. Відповідний лист від 06.09.2016 №1/9-464 підписаний заступником міністра освіти Павлом Хобзеєм.
Також у відомстві повідомили, що міністерством готується проект наказу «Про затвердження Змін до Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів», який буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
07.09.2016 Засідання «круглого столу» для координаторів «Шкіл миру», кураторів та координаторів загонів юних миротворців
   05.09.2016 на базі ХСШ №119 відбулося засідання «круглого столу» для координаторів «Шкіл миру», кураторів та координаторів загонів юних миротворців на тему «Організація роботи загонів юних миротворців та діяльності «Школи миру» на початку навчального року».
На заході був присутній Самойлов С.А., координатор Міжнародних програм «Юний миротворець», «Школа миру» у Харкові та Харківській області, який ознайомив з історією розвитку та особливостями руху миротворців у місті, участі у Всеукраїнських проектах «Школа миру», «Юний миротворець», порядком проведення моніторингу.
Моісєєва Н.М., методист методичного центру Управління освіти Харківської міської ради, ознайомила з особливостями оформлення документації щодо організації загонів юних миротворців та порядком реєстрації учасників Всеукраїнського проекту «Школа миру» та «Юний миротворець».
Боса І.М., координатор загону юних миротворців ХСШ №119, висвітлила структуру, цілі, задачі та напрямки роботи загону юних миротворців, надала практичні рекомендації щодо організації роботи на початку навчального року (завантажити презентацію).
07.09.2016 Відкриття групи у ДНЗ №93
   05.09.2016 відбулось урочисте відкриття групи у ДНЗ №93. Завдяки створенню нової групи за рахунок бюджетних коштів 20 дітей раннього віку мають можливість відвідувати дитячий садок.
На урочистому відкритті нової групи було присутні голова Адміністрації Індустріального району Вельможна О.І., заступник голови Адміністрації Індустріального району Веліканова О.Г.
Дошкільнята привітали всіх присутніх веселим співом, віршами та танцями. Щасливі батьки та діти дякували міській та районній владі за створення комфортних умов в дитячому садку.
Після урочистої церемонії розрізання традиційної червоної стрічки, діти, батьки та гості свята змогли оглянути приміщення нової групи.
05.09.2016 Відкриття нового сучасного стадіону в Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №157
   02.09.2016 відбулося відкриття нового сучасного стадіону в Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №157 Харківської міської ради Харківської області.
На урочистому відкритті спортивного стадіону були присутні: перший заступник Харківського міського голови Ігор Олександрович Терехов, голова адміністрації Індустріального району Ольга Іванівна Вельможна, директор Департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Іванівна Деменко, заступник Харківського міського голови у справах сім'ї, молоді та спорту Костянтин Анатолійович Лобойченко; заступник голови адміністрації Індустріального району Веліканова Олена Геннадіївна, начальник Управління освіти Збицька Олена Леонідівна.
Докладніше
01.09.2016 Урочисті заходи, присвячені Дню знань
   01.09.2016 у всіх загальноосвітніх навчальних закладах Індустріального району відбулись урочисті заходи, присвячені Святу Першого дзвоника та Дню знань.
ФОТОЗВІТ
01.09.2016 Зі святом Першого дзвоника!
  
Шановні учні, педагоги та батьки!

З Першим дзвоником, символом нових стремлінь і почуттів, ідей і творчого пошуку, перспектив і можливостей, новий 2016/2017 навчальний рік вступає в свої права. Цього трепетно – очікуваного й хвилюючого дня ми віддаємо пошану праці вчителя й учня, відзначаємо важливість та пріоритет їх постійного самовдосконалення.
Дорогі діти! Зі свята Першого дзвоника починається черговий крок у ваше майбутнє. Бажаю вам успіхів у навчанні та здійсненні найзаповітніших мрій. Хай вашими успіхами пишаються батьки, що, безумовно, додаватиме їм здоров’я та життєвих сил.
Особливі вітання сьогодні для наших першокласників, які поповнюють ряди дружніх родин школярів. Нехай ваше життя в школі буде яскравим та змістовним, адже світ пізнання цікавий і по-справжньому нескінченний.
Вирішальним у виборі подальших життєвих планів цей рік стане для наших одинадцятикласників. Дорогі випускники! Бажаю наснаги, енергії, творчих ініціатив, впевненості у власних силах і ніколи не зупинятися на шляху до мети. Нехай ваше подальше життя буде щедро наповнене новими зустрічами, оригінальними ідеями, цікавими подіями.
Шановні колеги! Прийміть мої найщиріші вітання та слова безмежної вдячності за любов до дітей, мудрість та виваженість у стосунках з батьками, титанічну працю, безкорисливе служіння обраній справі, високе почуття професійного обов’язку, терпіння, небайдужість і бажання зробити освіту доступною для кожної дитини.

З глибокою повагою та найкращими побажаннями,
начальник Управління освіти
О.Л.Збицька

30.08.2016 Серпнева конференція педагогічних працівників району
   29.08.2016 у великій залі Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради відбулась серпнева конференція педагогічних працівників району, у якій взяли участь: голова Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможна О.І., заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г. , депутати Харківської міської ради, громадські діячі, які надають постійну допомогу навчальним закладам району, керівники та педагогічні працівники навчальних закладів.
Докладніше
30.08.2016 Внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах
   На сторінці нашого сайту ''2016/2017 навчальний рік. Нормативні документи'' розміщено наказ МОН України від 06.06.2016 №624 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах»
22.08.2016 Районний мітинг-реквієм у сквері імені Петра Кандаурова
   22.08.2016 біля військового поховання у сквері імені Петра Кандаурова відбувся районний мітинг-реквієм, присвячений 73-й річниці визволення Харкова від нацистських окупантів. На мітингу були присутні голова Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможна О. І., депутати Харківської міської ради, начальник Управління освіти Збицька О.Л., керівники навчальних закладів, представники підприємств міста, мешканці району, ветерани Другої світової війни, учні й вихованці навчальних закладів.
ФОТОЗВІТ
22.08.2016 Mітинг-реквієм та урочисте покладання квітів біля військових поховань на вулиці Луї Пастера
   22.08.2016 відбувся мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів біля військових поховань на вулиці Луї Пастера, присвячені 73-й річниці визволення міста Харкова від нацистських окупантів. Були присутні заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Жуков Д.В., депутати Харківської міської ради, начальник Управління освіти Збицька О.Л., працівники навчальних закладів, ветерани Другої Світової війни, представники громадськості, мешканці району, учні й вихованці навчальних закладів району.
ФОТОЗВІТ
22.08.2016 ХХХІ Міжнародний легкоатлетичний марафон «Визволення»
   21.08.2016 учні шкіл нашого району взяли участь у змаганнях ХХХІ Міжнародного легкоатлетичного марафону «Визволення», які були присвячені 73-річниці визволення міста Харкова від нацистських загарбників та 25-річниці Дня Незалежності України і Дню міста.
22.08.2016 Mітинг-реквієм, присвячений 73-річниці визволення м. Харкова від нацистських окупантів на території Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту»
   19.08.2016 на території Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту» проведено мітинг-реквієм, присвячений 73-річниці визволення м. Харкова від нацистських окупантів. На мітингу були присутні заступник начальника адміністрації ындустрыального району Харківської міської ради Веліканова О. Г., голова Харківського обласного комітету «Дробицький Яр» Леонідов Л.П., ветерани Другої Світової війни та мешканці району, представники навчальних закладів району та громадських організацій.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Голокосту та всіх загиблих у Другій світовій війні, урочисто поклали квіти до Стіни скорботи.
22.08.2016 Змінено вимоги до оцінювання учнів початкової школи
   У зв’язку зі змінами до навчальних програм початкової школи наказом МОН України від 19.08.2016 №1009 внесено зміни до орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти. Нововведення мають застосовуватись в школах вже з 1 вересня.
Докладніше на сторінці нашого сайту ''Oновлені навчальні програми для 1-4 класів''
19.08.2016 До уваги вчителів початкової школи
   З метою інформаційної підтримки керівників і педагогів на нашому сайті у розділі ''Початкова школа'' створено сторінку ''Oновлені навчальні програми для 1-4 класів'', де розміщено нормативні документи та методичні рекомендації.
19.08.2016 Методичні рекомендації про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах
   У листі Міністерства освіти і науки України від 17.08.2016 №1/9-437 надано методичні рекомендації про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах.
19.08.2016 Презентовано концепцію «Нової української школи»
   18.06.2016, під час педагогічної конференції «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік», міністр освіти і науки України Лілія Гриневич презентувала Концепцію «Нової української школи» – ідеологію реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році.
Представлений варіант концепції не є остаточним, кожен може долучитися до обговорення та надіслати свою думку щодо концепції за адресою novashkola@mon.gov.ua. У темі листа вказуйте “Обговорення Концепції”, у листі обов’язково зазначайте назву розділу, абзац і номер сторінки, яких стосуються ваші думки.
Докладніше...
19.08.2016 До уваги керівників загальноосвітніх навчальних закладів
   На сторінці нашого сайту ''2016/2017 навчальний рік. Нормативні документи'' розміщено лист МОН України від 14.08.2016 №1/9-434 “Про переліки навчальної літератури, що має відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, для використання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році”.
19.08.2016 До уваги керівників загальноосвітніх навчальних закладів
   На сторінці нашого сайту ''2016/2017 навчальний рік. Нормативні документи'' розміщено лист ІМЗО від 10.08.2016 № 2.1/10-1907 “Про заходи з підготовки та відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського”.
18.08.2016 ЗНО-2017 відбудеться з 23 травня по 15 липня
   Зовнішнє незалежне оцінювання 2017 року відбудеться з 23 травня до 15 липня 2017 року. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки № 889 від 27 липня 2016 року.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.
17.08.2016 До уваги керівників дошкільних навчальних закладів
   На сторінці нашого сайту ''2016/2017 навчальний рік. Нормативні документи'' розміщено лист МОН України від 12.08.2016 №1/9-432 “Про Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році”.
17.08.2016 Типовий перелік засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів
   Наказом Міністерства освіти і науки України від 22.06.2016 №704 затверджено Типовий перелік засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів.
16.08.2016 До уваги керівників загальноосвітніх навчальних закладів
   Наказом Міністерства освіти і науки України від 08.07.2016 № 813 ''Про затвердження форм звітності з питань діяльності денних загальноосвітніх навчальних закладів та інструкцій щодо їх заповнення'' внесено зміни до форм статистичної звітності загальноосвітнього навчального закладу ЗНЗ-1 та узагальненого звіту 76-РВК. Форми звітності з питань діяльності денних загальноосвітніх навчальних закладів та інструкції щодо їх заповнення будуть уведені в дію, починаючи зі звітів на початок 2016/2017 навчального року.
15.08.2016 Старшокласники вчитимуть оновлену історію
   17 липня 2016 року Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич підписала наказ № 826 «Про затвердження навчальних програм для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів». Процедуру оновлення також пройшла програма з історії України.
Минулого року Український інститут національної пам’яті ініціював внесення змін до шкільної програми з історії України.
Міністерство освіти і науки створило робочу групу з удосконалення та розвантаження програм. До її складу увійшли представники урядових, науково-дослідних і навчальних установ, зокрема Українського інституту національної пам’яті з проектом навчальної програми з історії України для 10-11 класів. Після тривалого обговорення та вдосконалення фахівцями робочої групи, проект було затверджено на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України та відповідним наказом Міністра.
(джерело: http://www.memory.gov.ua/)
12.08.2016 Підсумки огляду навчальних закладів району щодо готовності до 2016/2017 навчального року
   Згідно з наказом адміністрації Індустріального району Харківської міської ради від 17.06.2016 № 72/1 «Про огляд навчальних закладів району щодо готовності до 2016/2017 навчального року» з метою забезпечення своєчасної і якісної підготовки навчальних закладів до нового 2016/2017 навчального року 09.08.-10.08.2016 було проведено огляд навчальних закладів.
Наказом Управління освіти від 11.08.2016 №158 ''Про підсумки огляду підготовки навчальних закладів району до нового 2016/2017 навчального року'' визнано кращими щодо комплексної підготовки навчальних закладів району до нового 2016/2017 навчального року:
- серед загальноосвітніх навчальних закладів: ЗНЗ №№70, 80, 85, 104, 118, 119, 163, 168;
- серед дошкільних навчальних закладів: ДНЗ №№93, 150, 193, 268, 400, 407, 427, 439, 453;
- серед позашкільних навчальних закладів: КЗ «ПДЮТ «ІСТОК», КЗ «КДЮСШ №11».
ЗАПРОШУЄМО ВАС ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТОЗВІТ ОГЛЯДУ
11.08.2016 Затверджені Колегією МОН оновлені навчальні програми для 1-4 класів вже є у відкритому доступі
   Затверджені Колегією МОН 13 оновлених навчальних програм для 1-4 класів розміщені у відкритому доступі на сайті Міністерства освіти і науки України. Вчителі, батьки та усі бажаючі можуть ознайомитись з програмами за посиланням:
http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/pochatkova-shkola.html
На наступному тижні у відкритому доступі також з’являться затверджені зміни до орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів та методичні рекомендації до оновлених програм. Вони передбачають зміни підходів до оцінювання та педагогічну свободу вчителя.
(джерело: http://mon.gov.ua)
05.08.2016 Колегія МОН затвердила “розвантажені” навчальні програми для 1-4 класів
   Затверджено 13 оновлених та “розвантажених” навчальних програм для школярів 1-4 класів - відповідне рішення прийняла Колегія Міністерства освіти і науки України 4 серпня 2016 року.
Загалом внесли зміни до програм з української мови, літературного читання, математики, інформатики, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, трудового навчання, фізичної культури, іноземних мов для загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладів (англійська, німецька, французька та іспанська мови), природознавства, основ здоров’я та з предметів “Мистецтво” і “Я у світі”.
Найближчим часом до оновлених програм в МОН підготують нові вимоги до оцінювання досягнень учнів та нові методичні рекомендації. Ці зміни включатимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, вчителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей тощо.
(джерело: http://mon.gov.ua)
03.08.2016 Організація національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах
   Міністерством освіти і науки України надіслано інструктивно-методичні рекомендації ''Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах'' (лист від 25.07.2016 №1/9-396).
03.08.2016 ЗНО з іноземної мови проведуть за старою програмою
   Розроблення та укладання тестів зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов у 2017 році відбуватиметься відповідно до програми, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 01 жовтня 2014 року. Відповідні зміни внесені наказом МОН України від 27.07.2016 №888 ''Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77''.
В Українському центрі оцінювання якості освіти нагадують, що на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки було ухвалено рішення відтермінувати запровадження зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов з використанням дворівневих предметних тестів на 2018 рік.
Разом з тим, зміст тестових завдань ЗНО з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, російської мови у 2017 році відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання з відповідних навчальних предметів, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77.
(джерело: http://osvita.ua/)
03.08.2016 Методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році
   Інститутом модернізації змісту освіти МОНУ розроблені методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році.
(джерело: http://www.imzo.gov.ua)
02.08.2016 Методичні рекомендації щодо здорового способу життя та фізкультурно-спортивної роботи з дітьми та учнівською молоддю у навчальних закладах
   Інститутом модернізації змісту освіти МОНУ розроблені методичні рекомендації щодо здорового способу життя та фізкультурно-спортивної роботи з дітьми та учнівською молоддю у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році.
(джерело: http://www.imzo.gov.ua)
02.08.2016 У навчальних закладах проводитимуть виховну роботу: «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
   У школах буде впроваджено програму виховної роботи з питань протидії торгівлі дітьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», яка розрахована на учнів 7-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Для її впровадження розроблені відповідні посібники.
Фінансова обізнаність та налаштованість на побудову успішної кар’єри і самореалізація є запобіжниками торгівлі людьми, саме тому до програми виховної роботи увійшли окремі курси «Професія. Карєра. Успіх», «Творимо майбутнє відповідально й ощадливо».
Окрім того, програма містить ігрові матеріали, що допоможуть вчителю змоделювати різні життєві ситуації та надати інформацію в цікавий для учнів спосіб.
(за матеріалами офіційного сайту МОН України)
01.08.2016 Завдання міського турніру юних біологів
   На сайті Департаменту освіти Харківської міської ради розміщено завдання міського турніру юних біологів.
27.07.2016 Перший урок в школах присвятять незалежності України
   Міністерство освіти і науки пропонує освітянам присвятити Перший урок у новому навчальному році відзначенню 25-ї річниці незалежності України. Про це йдеться у листі МОН «Про проведення 1 вересня 2016 року Першого уроку».
Для учнів 1-4 класів пропонується така тема Першого уроку: «Це наше і це твоє». Матеріали до уроку, а саме - мультфільми, розроблено анімаційним розважально- пізнавальним телеканалом для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку ПЛЮСПЛЮС.
Темою Першого уроку для учнів 5-11 класів у міністерстві пропонують визначити: «Від проголошення Незалежності до нової України».
Разом з тим, у Міністерстві освіти і науки наголосили, що вчитель може провести Перший урок і за власним сценарієм.
(за матеріалами сайту osvita.ua)
20.07.2016 Розвантаження програм початкової школи - зміни до художньо-естетичного циклу
   18 липня в МОН відбулася нарада щодо оновлення навчальних програм початкової школи. За участі заступника міністра освіти Павла Хобзея обговорювалися предмети художньо-естетичного циклу (музичне та образотворче мистецтво, фізична культура, трудове навчання).
Суттєві зміни програми з фізкультури: з обов`язкового змісту вилучені лижі та ковзани, передбачені програмою танцювальні кроки замінені на рухи ритмічної гімнастики та імпровізаційні вправи, буде рекомендована дихальна гімнастика, збагачено сучасними іграми розділ «Активний відпочинок», вилучено ігри, що не відповідають віку та можуть травмувати дітей.
У програмі з трудового навчання передбачено більшу свободу вчителя у виборі тем і матеріалів для роботи. Були прохання коментаторів забрати теми, які вимагали не тільки додаткових витрат батьків, а й матеріалів, які буває складно придбати (наприклад, плетіння виробів з дроту чи бісероплетіння).
В програмі з образотворчого мистецтва запропоновано спростити мову викладу, розширити можливості вчителя обирати теми, зробити уроки такими, щоб діти не вчили теорію жанрів і видів мистецтва, а отримували задоволення від творчості і розвивали внутрішню мотивацію.
(за матеріалами офіційного сайту МОН України)
15.07.2016 Колегія МОН схвалить оновлені програми для дітей
   12 липня завершився другий етап обговорення навчальних програм для учнів початкової школи. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти.
Цього разу на відкритій платформі ЕдЕра обговорювали розвантажені і оновлені програми, зміни в які було внесено за результатами відкритого обговорення чинних програм.
Детальні результати обговорення, порівняльні таблиці змін та таблиці врахування коментарів в рамках другого етапу будуть підготовлені та викладені у вільний доступ.
У Міністерстві освіти і науки також повідомили, що наприкінці липня- на початку серпня має відбутися засідання Колегії МОН, на якому схвалять розвантажені програми для початкової школи.
«Таким чином вже з першого вересня діти почнуть навчатися за оновленими програмами», - зазначили в МОН.
Після схвалення оновлених програм Колегією МОН, Міносвіти будуть також підготовлені нові орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів та методичні рекомендації до оновлених програм. А на відкритій платформі ЕдЕра будуть викладені додаткові навчальні матеріали, щоб полегшити вчителям викладання за оновленими програмами.
15.07.2016 Встановлення пам'ятної дошки на честь героя-прикордонника на фасаді ХЗОШ №88
   На фасаді Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №88 встановили меморіальну дошку на честь «легендарного полковника» (так його називали самі бійці) Ігоря Момота, який загинув під Должанським Луганської області у липні 2014 року, захищаючи територіальну цілісність України під час проведення антитерористичної операції на сході країни. Ігорю Момоту посмертно присвоєно звання генерал-майора.
08.07.2016 Завдання для районних етапів міського турніру юних математиків
   На сайті Департаменту освіти Харківської міської ради розміщено завдання для районних етапів міського турніру юних математиків.
06.07.2016 Приєднуйтесь до обговорення “розвантажених” програм для початкової школи
   На сайті Ed-Era.com вже можна подивитися та прокоментувати нові “розвантажені” програми для початкової школи. Обговорення триватиме з 4 по 10 липня. Зміни стались кардинальні: з математики виключили зазубрювання, українська мова позбулась застарілих слів, а в літературному читанні пропонують не оцінювати дітей за швидкістю прочитаних знаків.
Загалом зміни внесли в 14 програм для початкової школи. Усі оновлення - це пропозиції вчителів, експертів, викладачів та громадських активістів, що в рамках першого етапу роботи з розвантаження програм для початкової школи обговорювали необхідні зміни на інтерактивній онлайн платформі Ed-Era.com.
Оновлення, що торкнулось абсолютно усіх програм – відміна фіксованого обсягу годин на вивчення кожної теми в рамках предмету. Це дозволило б учителю самостійно визначати час, на вивчення необхідного матеріалу. Головний орієнтир - не вказівка програми, а індивідуальні особливості дітей в школі.
Так, в програмі з української мови оголосили війну застарілим словам. В оновленому варіанті замість телеграми, агронома та комбайнера до переліку “словникових слів” увійдуть поняття приязний, врівноваженість, оптимізм, творчість, креативний тощо. На думку психологів, саме робота з такими словами сприятиме розвитку емоційного інтелекту у дітей, що вкрай важливо в початковій школі.
Оновлена програма з математики – яскравий приклад зміщення акцентів зі знаннєвих результатів на діяльнісні. Замість того, щоб просто завчати математичні таблиці та визначення, головним завданням дитини в рамках оновленої програми стане вміння використовувати ці знання в реальних життєвих ситуаціях. Наприклад, учням 1 – 2-х класів не потрібно буде завчати напам’ять таблиці додавання, віднімання тощо.
Обговорення навчальної програми з літературного читання привернуло увагу до розвитку читацького інтересу в учнів. Найактивніше піднімалось питання визначення переліку творів, його осучаснення та проблема контролю техніки читання.
(за матеріалами сайту МОН України)
06.07.2016 Набули чинності зміни до Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів
   Міністерство освіти і науки України інформує, що з 29 червня 2016 року набули чинності зміни до Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2016 № 544, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07 червня 2016 р. за № 821/28951.
Зазначеними змінами до Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів надається право керівникам цих закладів у разі виробничої необхідності змінювати штати або вводити посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами для даного закладу, в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. Заміна посад працівників може здійснюватись в межах однієї категорії персоналу (педагогічного, господарсько-обслуговуючого).
Також, з метою приведення підзаконних актів у відповідність до Закону України «Про дошкільну освіту», розширено найменування посад керівників дошкільних навчальних закладів посадою «директор».
Для здобуття якісної дошкільної освіти відповідно до освітніх і соціальних потреб дітей з особливими освітніми потребами, введено нову педагогічну посаду «асистент вихователя» в інклюзивних групах.
01.07.2016 МОН України затвердило програми ЗНО-2017
   Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» затверджено програми зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької та російської мов. Наказ набуває чинності з 1 серпня 2016 року.
На підставі затверджених програм будуть укладатися тестові завдання для проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року. Відповідно до пункту 2 статті 45 Закону України «Про вищу освіту» перелік програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, затверджується та оприлюднюється не пізніше ніж за 1,5 року до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
(за матеріалами сайту Українського ЦОЯО)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)