Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

НОВИНИ

25.06.2018 Випускні вечори
   23.06.2018 у закладах загальної середньої освіти були проведені випускні вечори, де було урочисто вручено атестати про повну загальну середню освіту 593 випускникам. 17 учнів було нагороджено золотими та срібними медалями за високі досягнення у навчанні.
22.06.2018 Вступники мають самостійно розраховувати бал атестата
   Випускникам шкіл, які цього року вступатимуть до вишів, необхідно самостійно розраховувати середній бал атестата. Відповідне роз'яснення надано Міністерством освіти і науки. Бал розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація).
Предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», у загальну кількість не враховуються.
Разом з тим, якщо у додатку до атестата все ж зазначений середній бал, то його обов’язково необхідно перевірити, чи за правильною методикою він розрахований. Якщо за неправильною, то вступнику необхідно самостійно розрахувати бал за правильною методикою і вказувати його під час подання заяв.
(за матеріалами сайту http://osvita.ua)
15.06.2018 Встановили порогові бали “склав/не склав” з математики, біології, української та іноземних мов
   Експертна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти встановила порогові бали “склав/не склав” з математики, біології, української мови і літератури, а також іноземних мов.
Так, порогові бали з:
математики – 10;
української мови і літератури – 23;
іноземних мов (німецька, іспанська, французька та англійська) – 19;
біології – 22.
08.06.2018 Підсумкове заняття з підвищення кваліфікації учителів початкових класів
   07.06.2018 в районі пройшло підсумкове заняття з підвищення кваліфікації учителів початкових класів, які навчатимуть учнів перших класів Нової української школи у 2018/2019 навчальному році, та заступників директорів закладів загальної середньої освіти з навчально-виховної роботи в початкових класах за темою: «Особливості організації освітнього процесу у 1-му класі в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової освіти». Упродовж березня - червня для роботи в Новій українській школі тренерами –педагогами району було підготовлено 61 педагог.
ФОТОЗВІТ
07.06.2018 Повторний вибір підручників для 5 та 10 класів
   З 5 по 7 червня 2018 року, на виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 22 травня 2018 року (протокол № 5/5-19) «Про підсумки конкурсного відбору проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти» та наказів Міністерства освіти і науки України від 31.05. 2018 № 553 «Про видання підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти за кошти державного бюджету у 2018 році» та від 01.06.2018 № 567 «Про здійснення повторного вибору підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти», відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 05.06.2018 № 1/9-376 «Про замовлення закладами освіти підручників для 5 та 10 класів», педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти визначають потребу в підручниках для 5 та 10 класів та заповнюють спеціальну форму з використанням модуля прозорого замовлення підручників на базі інформаційно-телекомунікаційної системи «Державна інформаційна система освіти».
01.06.2018 «Діти Харкова - за мир»
   01.06.2018 за ініціативи Харківського міського голови Геннадія Кернеса у День захисту дітей на площі Свободи втретє проведено акцію «Діти Харкова - за мир», в якій взяли участь понад 3,5 тис. дітей міста Харкова, серед яких й учні і вихованці закладів освіти Індустріального району. Мета заходу – популяризація ідей миру, добра, єдності і справедливості. Вперше на великій сцені разом з професійним симфонічним оркестром «Prime Orchestra» 350 учасників хорів закладів загальної середньої освіти виконали світові музичні хіти, присвячені миру. Музичні твори супроводжувалися хореографічними постановками, в яких брали участь дитячі творчі колективи та близько 600 учнів закладів загальної середньої освіти. Після виступу всі учасники акції отримали солодкі подарунки – морозиво.
01.06.2018 Pайонна акція «На крилах мрії та надії»
   31.05.2018 на майданчику біля КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» В рамках реалізації Міжнародного проекту “Talking kites around the world” була проведена районна акція «На крилах мрії та надії».
Проект ''Talking kites around the world'', присвячений педагогічній діяльності польського доктора і письменника Януша Корчака, був ініційовані художником Аді Екутіелі як діалог молоді через мову мистецтва в усьому світі.
Учні закладів освіти запускали повітряних зміїв, на крилах яких заздалегідь розмістили надписи іноземною мовою із правами дітей з декларації відомого педагога-гуманіста Януша Корчака. Повітряні змії у проекті є символами діалогу, братерства і розуміння .
Умовою успішної роботи над проектом стало онлайн співробітництво з метою встановлення відносин з різними освітніми системами, школами, педагогами в мережі IEARN.
01.06.2018 Святковий районний захід «Сміятись мають діти і в мирнім світі жити», присвячений Дню захисту дітей
   31.05.2018 для мешканців Індустріального району на майданчику біля КЗ «ПДЮТ «ІСТОК», відбувся святковий районний захід «Сміятись мають діти і в мирнім світі жити», присвячений Дню захисту дітей. Захід пройшов під патронатом Харківського міського голови Г.А. Кернеса, за ініціативи Адміністрації Індустріального району та її голови Вельможної О.І., за підтримки депутатів Харківської міської ради.
ДОКЛАДНІШЕ
01.06.2018 Гра-квест «Світ безпечної енергетики»
   30.05.2018 на базі ХСШ №75 співробітниками АК «Харківобленерго» та Управління патрульної поліції в Харківській області проведено гру-квест «Світ безпечної енергетики».
У грі-квесті було залучено близько 80 учнів різного віку, які відвідують дитячий табір відпочинку з денним перебуванням «Сонечно». Діти досліджували територію квесту, де спеціалісти змоделювали для них ситуації, пов'язані з небезпекою ураження електричним струмом у побуті, поблизу енергетичних об'єктів та проїжджої частини дороги.
За рішучість, правильне виконання завдань, пов'язаних з безпекою життєдіяльності, усі діти-учасники квесту отримали від АК «Харківобленерго» та Управління патрульної поліції в Харківській області подарунки.
30.05.2018 Відкриття дитячих таборів відпочинку з денним перебуванням
   29.05.2018 на базі 18 закладів загальної середньої освіти розпочали свою роботу дитячі табори відпочинку з денним перебуванням. Цього року вони гостинно розчинили двері для понад 3000 вихованців. На базі 11 таборів відпочинку відкрито мовні групи, у яких будуть покращувати навички спілкування іноземними мовами 669 вихованців.
Перший день в таборах пройшов цікаво, весело та змістовно. Учні знайомилися із планами роботи таборів, прослуховували інструктажі з техніки безпеки, придумували назви загонів, емблеми та девізи загонів, відпочивали та розважалися.
ДОКЛАДНІШЕ
25.05.2018 Свято Останнього дзвоника
   25.05.2018 у закладах освіти Індустріального району, як і у всій країні, відбулися святкові урочистості, присвячені закінченню навчального року.
2017/2018 навчальний рік закінчили 12808 учнів 1-11 класів району, з них 984 випускники 9-х класів та 593 – 11-х класів.
Розділити радість свята із учнями та педагогами ХСШ №№80 та 119 району приїхав Харківський міський голова Геннадій Адольфович Кернес.
ДОКЛАДНІШЕ
  
Дорогі учні!
Шановні вчителі та батьки!

Від щирого серця вітаю вас зі Святом останнього дзвоника, яке знаменує завершення навчального року!
Хвилюючі почуття переповнюють сьогодні наймолодших наших учнів: взято першу сходинку на шляху пізнання.
Випускники ж сприймають останній шкільний дзвоник, як початок дороги у нове, доросле та самостійне життя. В цей чудовий день я хочу від усього серця привітати вас із закінченням школи! Ви пройшли надзвичайно важливий етап, і сьогодні символічно прощаєтеся з безтурботним життям. Попереду у вас самостійний шлях, здобуття професії, побудова власної сім’ї.
Нехай світлою буде ваша дорога у самостійне життя, вистелена добрими справами, прогресивними ідеями та особистими перемогами! Хай поруч з вами завжди будуть вірні друзі, досвідчені колеги та мудрі наставники! Бажаю вам знайти свою життєву стежину, стати гідними громадянами нашої держави.
Сердечно дякую вчителям за вашу самовіддану працю, за турботу і знання, які ви віддаєте своїм вихованцям, за вічний неспокій, невпинний творчий пошук та педагогічну мудрість. Бажаю вам життєвих сил і натхнення. Щиро зичу, аби вогонь творчості та любові до власної професії ніколи не полишав ваших сердець, а всі майбутні задуми та справи повнились світлом, красою і добром!
Всім школярам бажаю гарного відпочинку та яскравих вражень, учителям – творчого завзяття, а випускникам – впевненості у власних силах та наполегливості у досягненні мети!
Зичу усім вам добра й благополуччя, міцного здоров’я, щастя і миру у вашому домі!

З повагою,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

23.05.2018 Pайонне свято «Освіта року»
   22.05.2018 в ПК «ВАТ ХАРП» відбулося традиційне районне свято «Освіта року», на якому відбулося вшанування кращих педагогів та учнів району – учасників і переможців районних, міських, обласних та Всеукраїнських конкурсів, олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких учнівських робіт Малої академії наук України.
Слова привітання лунали від голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної О.І. та помічника Народного депутата України Мисика В.Ю.
Переможці та лауреати конкурсів нагороджені Подяками та Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради та Почесними грамотами Народного депутата України Мисика В.Ю., отримали подарунки та грошові премії від Мисика В.Ю. Подарунком для всіх учасників та гостей свята стали виступи творчих колективів району.
У цей святковий день висловлюємо слова подяки всім педагогам за відданість професії, готовність вкласти душу у виховання кожної дитини, а учням - переможцям конкурсів, олімпіад і турнірів бажаємо подальших успіхів і перемог!
ФОТОЗВІТ
22.05.2018 У МОН підготували нову модель оцінювання для перших класів
   У Міністерстві освіти і науки розробили нову модель оцінювання в перших класах і надіслали її в школи, що пілотують новий Стандарт початкової освіти.
Ця модель ґрунтується на формувальному оцінюванні, що дозволяє оцінити насамперед процес навчання, а не результат (тобто кількість помилок), а також поступ кожного учня. Зокрема, за запропонованим зразком Свідоцтва досягнень учителі оцінюватимуть, як активно дитина працювала на уроці, чи була допитливою, чи добре співпрацювала з іншими тощо.
Документ уже надіслали для апробування в школи, які пілотують новий Стандарт початкової освіти. За результатами оцінювання в цих класах і зворотного зв’язку від учителів, Міністерство внесе корективи і надасть нову форму оцінювання всім першим класам для 2018/2019 навчального року.
(за матерілами сайтів https://mon.gov.ua, http://nus.org.ua)
22.05.2018 Фінальні змагання військово-спортивної гри «Патріот» серед учнів закладів загальної середньої освіти м. Харкова
   19 та 20 травня 2018 року на стадіоні «Зірка» Харківського Національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба та лісосмузі району Залютино Департаментом освіти Харківської міської ради спільно з Всеукраїнською федерацією військово-спортивних багатоборств пройшли фінальні змагання військово-спортивної гри «Патріот» серед учнів закладів загальної середньої освіти м. Харкова. У змаганнях брала участь збірна команда Індустріального району, до складу якої увійшли такі учні: Городов Микита (ХСШ №80), Журавель Єгор (ХЗОШ №40), Кіндрашина Максим (ХСШ №75), Лозинський Кирило (ХСШ №75), Матусевич Ярослав (ХСШ №75), Осинкін Нікіта (ХСШ №168), Скорик Владислав (ХСШ №155), Третьяков Єгор (ХЗОШ №168), Третяк Валерій (ХЗОШ №70), Третяк Владислав (ХЗОШ №70), Череващенко Денис (ХСШ №75). Команда була другою з вогневої та тактичної підготовок, четвертою з теоретичної підготовки та самооборони. Управління освіти висловлює подяку учителям предмета «Захист Вітчизни» Маляренку О.І. (ХЗОШ №70), Багацькому В.В. (ХСШ №75), Міцаю В.А. (ХСШ №80), Полуковському С.Є. (ХСШ №85), Скобочкіну О.О. (ХСШ №155) та офіцерам і курсантам ХНУПС ім. І. Кожедуба за підготовку команди до гри.
ФОТОЗВІТ
21.05.2018 МОН пояснило, як зараховуватимуть до спецшкіл, гімназій, ліцеїв та колегіумів
   Міністерство освіти і науки України підготувало лист-роз’яснення від 18.05.2018 №1/9-320 щодо зарахування учнів до 1-х, 5-х та 10-х класів до спеціалізованих шкіл (класів) з поглибленим вивченням окремих предметів, гімназій (гімназій-інтернатів), ліцеїв (ліцеїв-інтернатів), колегіумів (колегіум-інтернатів) державної та комунальної форми власності.
18.05.2018 Pайонний флешмоб «Веселкою сплелися кольори»
   17.05.2018 на майданчику біля КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся традиційний районний флешмоб «Веселкою сплелися кольори», присвячений Дню вишиванки, який відзначається у третій четвер травня. У ньому взяли участь школярі з усіх закладів загальної середньої освіти району та вихованці КЗ «ПДЮТ «ІСТОК», які були одягнені у вишиванки або одяг з елементами українського орнаменту, зображенням національної символіки.
На заході були присутні заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г., начальник Управління освіти Збицька О.Л., директори закладів загальної середньої освіти, учні, батьки, вчителі, мешканці району.
Захід спрямований на формування ціннісних орієнтацій школярів, залучення дітей та молоді до участі в культурно-масових заходах національно-патріотичного спрямування; виховання поваги до культурної спадщини українського народу шляхом впровадження сучасних форм організації позакласної роботи
ФОТОЗВІТ
18.05.2018 3-й районний конкурс вокального мистецтва «Євробачення 2018»
   14.05.2018 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» за ініціативою адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, Управління освіти відбувся щорічний 3-й районний конкурс вокального мистецтва «Євробачення 2018», присвячений Міжнародному Дню Європи. У заході взяли участь представники 18 закладів загальної середньої освіти. Виступ конкурсантів шляхом таємного голосування оцінювали глядачі свята. До складу лічильної комісії входили представники учнівського самоврядування.
За підсумками підрахунку голосів перемогу здобули:
І місце – учениця ХСШ №85 Миргородська Вероніка;
ІІ місце – учениця КЗ «ХСШ №15» Богодущенко Анна;
ІІІ місце - учениця ХСШ №119 Цехмейструк Валентина.
Переможці конкурсу були нагороджені почесними грамотами адміністрації Індустріального району та пам’ятними кубками, усі учасники заходу – подяками Управління освіти.
ФОТОЗВІТ
16.05.2018 В Україні запустили безкоштовну онлайн-платформу для підготовки до ЗНО
   Студія онлайн-освіти EdEra запустила в пробному режимі безкоштовну платформу для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
(за матеріалами сайту http://nus.org.ua/)
10.05.2018 Оприлюднено Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти
   08.05.2018 оприлюднено Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 №367, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.05.2018 за №564/32016 (Офіційний вісник України, 2018, №36).
Також Міністерство освіти і науки підготувало лист-роз’яснення щодо нового порядку зарахування дітей до школи. Відповідний документ опублікували на сайті МОН.
Документи, які регламентують це питання, розміщено на сторінці нашого сайту ''Зарахування учнів до школи''.
07.05.2018 Мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів біля військових поховань на вулиці Луї Пастера
   05.05.2018 відбувся районний мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів біля військових поховань на вулиці Луї Пастера, присвячені Дню пам’яті та примирення і 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На мітингу були присутні голова Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможна О.І., заступники голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О. Г., Третьяк В.В., начальник Управління освіти Збицька О. Л., Народний депутат України Мисик В.Ю., депутати Харківської міської та обласної рад, ветерани Другої світової війни, представники Спілки ветеранів АТО, підприємств, керівники, учні, вихованці та працівники закладів освіти, мешканці району. Під час мітингу було нагороджено переможців районних конкурсів літературно-музичних композицій «Нам заповідана мужність» та поробок довільної техніки «Полум’я маків не згасає».
ФОТОЗВІТ
07.05.2018 Мітинг-реквієм у сквері імені П. Кандаурова
   05.05.2018 у сквері імені П. Кандаурова пройшов мітинг-реквієм, присвячений відзначенню Дня пам’яті та примирення та 73-ї річниці перемоги у над нацизмом у Другій світовій війні. На мітингу були присутні заступники голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г., Третьяк В.В., ветерани Другої світової війни, начальник Управління освіти Збицька О.Л., депутати Харківської міської ради, представники підприємств, керівники, працівники, учні та вихованці закладів освіти, мешканці району.
ФОТОЗВІТ
07.05.2018 Міські змагання з міні-футболу «Шкільна футбольна ліга»
   03.05.2018 та 04.05.2018 на футбольних майданчиках ЦПО імені Горького відбулися міські змагання з міні-футболу «Шкільна футбольна ліга» серед учнів 5-6-х класів, в яких команда юнаків КЗ «ХСШ № 15» посіла І місце. Вітаємо юних спортсменів з перемогою!
04.05.2018 Cоціальна екскурсія «Була війна, була Перемога»
   04.05.2018 за ініціативи Харківського міського голови Г.А. Кернеса для дітей пільгових категорій Індустріального району проведена соціальна екскурсія «Була війна, була Перемога» до с. Солоницівка Дергачівського району.
Учасниками програми стали 40 учнів закладів загальної середньої освіти №№70, 80, 88, 113, 119 – діти, які знаходяться під опікою, діти з багатодітних, малозабезпечених та неповних сімей та сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, діти з інвалідністю, діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
Під час екскурсії діти відвідали музей Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С. Конєва». Захід був спрямований на розширення і систематизування знань учнів про події Другої Світової війни і безпосередньо історичні сторінки військової слави рідного краю.
04.05.2018 Mітинг-реквієм на території Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту на місці єврейського гетто періоду окупації Харкова 1941-1943 років»
   04.05.2018 на території Меморіального комплексу «Жертвам Голокосту на місці єврейського гетто періоду окупації Харкова 1941-1943 років» проведено мітинг-реквієм, присвячений 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
На мітингу були присутні заступник начальника Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О. Г., начальник Управління освіти Збицька О.Л., голова Харківського обласного комітету «Дробицький Яр» Леонідов Л.П., ветерани та мешканці району, представники громадських організацій, учні ЗЗСО району. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Голокосту та всіх загиблих у Другій світовій війні, урочисто поклали квіти до Стіни скорботи.
04.05.2018 Стартувала реєстрація на додаткову сесію ЗНО
   Реєстрація на додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 3 до 21 травня. Про це повідомили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Право зареєструватись на додаткову сесію мають:
- учасники антитерористичної операції, особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, і тому не мали змоги зареєструватися в основний період;
- особи, засуджені до позбавлення волі або взяті під варту;
- особи, які у 2018 році мають складати державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації (для участі в додатковій сесії на тестування з навчальних предметів, результати ЗНО з яких будуть їм зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію).
04.05.2018 МОН винесло на обговорення законопроект “Про повну загальну середню освіту”
   Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення проект закону “Про повну загальну середню освіту”. Про це повідомили на сайті МОН. Зауваження та пропозиції можна надсилати до 1 червня 2018 року на електронну адресу: zakon@mon.gov.ua.
02.05.2018 МОН розробило рекомендації щодо наступності дошкільної та початкової освіти
   Міністерство освіти і науки України розробило інструктивно-методичні рекомендації щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти (лист МОН України від 19.04.2018 №1/9-249).
Зокрема, у документі застерігають від надмірної уваги до інтелектуального розвитку дітей. Також, щоб уникнути дублювання програм дошкільної та початкової освіти, рекомендують “посилити розвивальну і виховну складові освітнього процесу, надати пріоритет соціалізації, моральному вихованню, формуванню мотивів пізнавальної діяльності тощо”.
02.05.2018 Mіські змагання з футболу «Шкіряний м’яч»
   25.04.2018 - 27.04.2018 на базі ДЮСШ № 9 відбулися міські змагання з футболу «Шкіряний м’яч», в яких команда КЗ «ХСШ № 15» (учні 2005 року народження) посіла ІІ місце та команда ХСШ № 85 (учні 2004 року народження) посіла ІІ місце.
Вітаємо юних спортсменів з перемогою!
02.05.2018 Показовий семінар - практикум з проведення «Тижня безпеки дитини»
   27.04.2018 на базі КЗ «ДНЗ №457» відбувся показовий семінар - практикум з проведення «Тижня безпеки дитини», особливістю якого було проведення заходів з питань цивільного захисту з дітьми. На даному заході були присутні начальник Управління освіти Збицька О.Л., провідний інспектор відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайними ситуаціями ГУ ДСНС України в Харківській області Фомін А.А., провідні фахівці відділу психологічного забезпечення та соціально-гуманітарної роботи ГУ ДСНС України в Харківській області, головний спеціаліст Індустріального РВ ГУ ДСНС у Харківській області Рудень Є.В., головний спеціаліст сектору захисту міських районів відділу з питань цивільного захисту Мельников Ю.С., методист обласних та м.Харкова курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ Костюк Ю.Г., завідувачі закладів дошкільної освіти.
ДОКЛАДНІШЕ...
27.04.2018 Фінальний етап IV Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців
   З 24 по 27 квітня 2018 року у м. Чорноморську Одеської області відбувся фінальний етап IV Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців, у якому взяла участь команда учнів ХСШ № 80 у складі: учні 8 класу Дмитренко Даніїл, Літвінов Олександр, Нісен-Лащенко Микита та учениця 10 класу Павлівська Владислава. Керівник команди учитель історії ХСШ № 80 Ашортіа Євген Демурович. Команда стала переможцем турніру і нагороджена Дипломом ІІ ступеня! Микита Нісен-Лащенко нагороджений Дипломом у номінації «Креативний доповідач», Дмитренко Даніїл – Дипломом у номінації «Золоте зерно знань».
Вітаємо учнів-переможців турніру і керівника команди!
27.04.2018 Фінальний етап ХХ Всеукраїнського турніру юних істориків
   З 20 по 24 квітня 2018 року у місті Вінниці проходив фінальний етап ХХ Всеукраїнського турніру юних істориків, учасниками якого стали 2 учні ЗЗСО нашого району у складі збірних міста. Команди, до складу яких входили наші учні, стали переможцями турніру: команда учнів, до складу якої входила учениця 11 класу ХСШ № 119 Лєвіна Діана, нагороджена Дипломом ІІ ступеня, а команда з учнем 11 класу ХСШ № 80 Бундуром Денисом – Дипломом ІІІ ступеня.
Щиро вітаємо юних істориків та їх вчителів!
24.04.2018 Типові освітні програми для 2–11 класів закладів загальної середньої освіти
   Міністерство освіти і науки опублікувало типові освітні програми для 2–11 класів. Відповідні програми затвердили наказами від 20 квітня та опублікували на сайті МОН.
Загалом є чотири нові програми:
Типова освітня програма для 2–4 класів;
Типовa освітня програма для 5–9 класів;
Типова освітня програма для 10–11 класів (Стандарт 2004 року);
Типова освітня програма для 10–11 класів (Стандарт 2011 року).
23.04.2018 ХІХ міський турнір з основ інформатики серед учнів 5-7-х класів закладів загальної середньої освіти
   21.04.2018 на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова відбувся ХІХ міський турнір з основ інформатики серед учнів 5-7-х класів закладів загальної середньої освіти, у якому взяла участь збірна команда учнів шкіл району у складі:
- Браташ Максим, учень 7 класу ХЗОШ № 26 (учитель – Кузніченко А.О.),
- Кузнєцов Микита, учень 7 класу ХЗОШ № 40 (учитель – Калошна Г.С.),
- Нісен-Лащенко Поліна, учениця 5 класу ХСШ № 80 (учитель - Сасик Л.Г.),
- Єфімець Дмитро, учень 5 класу ХГ № 163 (учитель - Харківець В.В.),
- Ночовний Даніїл, учень 7 клас ХЗОШ № 168 (учитель - Дорохова Л.В.).
Команда учнів стала переможцем турніру і нагороджена Дипломом І ступеня та Дипломом у номінації «Команда кращих програмістів». Вітаємо наших переможців!!!
Управління освіти висловлює подяку вчителям інформатики учнів-учасників турніру та учителям Журавель Т.В. - ХСШ № 155, Бортніковій О.М. – ХСШ № 80, Щербаку О.В. – ХСШ № 119, Осетинському І.О. – ХЗОШ № 71 за підготовку учнів до турніру!
23.04.2018 Mіські змагання з футболу «Шкіряний м’яч»
   19.04.2018 та 20.04.2018 на базі ДЮСШ № 9 відбулися міські змагання з футболу «Шкіряний м’яч» серед учнів 2006 року народження, в яких команда КЗ «ХСШ № 15» посіла ІІІ місце. Вітаємо юних спортсменів з перемогою!
23.04.2018 Cемінар-тренінг для вчителів початкових класів
   19.04.2018 на базі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 157 Харківської міської ради Харківської області пройшов семінар-тренінг для вчителів початкових класів «Викладання предметів початкової школи у рамках реалізації Концепції Нової української школи». Учасники семінару практично ознайомилися з новими підходами до організації освітнього процесу в початкових класах та з сучасними формами та методами роботи, спрямованими на формування ключових компетентностей молодших школярів.
ФОТОЗВІТ
20.04.2018 Примірне положення про методичний кабінет закладу дошкільної освіти
   Наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 №372 затверджено Примірне положення про методичний кабінет закладу дошкільної освіти.
20.04.2018 Mедична довідка для зарахування в школу поширюється й на зарахування в дитсадок
   Відтепер для зарахування дитини до дитячого садочка або школи потрібно надавати медичну довідку форми № 086-1/о – «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язково медичного профілактичного огляду». Вона містить інформацію про результати медичного огляду та рекомендації щодо занять фізкультурою.
Відповідне роз’яснення у відповідь на лист МОН надає Міністерство охорони здоров’я. Запит виник у зв’язку зі скасуванням МОЗ форми первинної облікової документації «Медична картка дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)» (форма № 026/о).
Замість неї для зарахування до шкіл залишили довідку форми № 086-1/о, однак лишалося неврегульованим питання, яку довідку потрібно подавати для зарахування до дитсадків. За рішенням МОЗ, ця ж довідка, форми № 086-1/о, поширюватиметься і на дошкільні заклади.
Окремо у роз’ясненні йдеться про те, що під час зарахування дитини до дитсадка батьки також мають подавати довідку форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень».
(за матеріалами сайту https://mon.gov.ua/)
20.04.2018 Науково-практичний семінар для заступників директорів шкіл щодо організації роботи Нової української школи
   17.04.2018 на базі Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 155 Харківської міської ради Харківської області відбувся науково-практичний семінар для заступників директорів шкіл щодо організації роботи Нової української школи «Нова українська школа. Нові підходи до навчання та виховання». На семінарі виступив кандидат педагогічних наук, головний редактор журналу «Управління школою» педагогічного видавництва «Основа» (Україна, м.Харків) Григораш В.В. з доповіддю за темою «Реалізація концептуальних засад реформування середньої школи на сучасному етапі».
20.04.2018 ХVІ міська олімпіада випускників школи І ступеня «Путівка в науку»
   17.04.2018 команда учнів 4-х класів взяла участь у ХVІ міській олімпіаді випускників школи І ступеня «Путівка в науку», яка проходила на базі ХСШ № 17. За результатами олімпіади переможцями стали Полторацький Віталій, учень ХСШ № 80 (вчитель Росляк А.М.) – переможець в номінації «Найкмітливіший з кмітливих» та Артюхова Аліна, учениця КЗ «ХСШ № 15» (вчитель Ткаченко Н.О.) – переможець в номінації «Кращий знавець природи».
20.04.2018 Pайонний етап змагань з міні-футболу «Шкільна футбольна ліга» серед учнів 5-6-х класів
   З 10.04.2018 по 16.04.2018 відбувся районний етап змагань з міні-футболу «Шкільна футбольна ліга» серед учнів 5-6-х класів закладів загальної середньої освіти.
За підсумками змагань визначено переможців:
- серед юнаків:
І місце – команда КЗ «ХСШ № 15»;
ІІ місце – команда ХСШ № 119;
ІІІ місце – команда ХСШ № 155.
- серед дівчат:
І місце – команда КЗ «ХСШ № 15»;
ІІ місце – команда ХЗОШ № 113;
ІІІ місце – команда ХЗОШ № 157.
16.04.2018 На обговорення винесли порядок створення груп подовженого дня у школах
   Міністерство освіти і науки винесло на обговорення проект наказу про порядок створення груп подовженого дня у школах.
Основною ціллю державного регулювання є визначення механізму утворення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти та основних засад їх функціонування.
Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою до 13 травня 2018 року.
16.04.2018 Pайонні змагання з бадмінтону
   12.04.2018 на базі Школи вищої спортивної майстерності відбулися районні змагання з бадмінтону в рамках шкільної бадмінтонної ліги серед учнів закладів загальної середньої освіти району.
За підсумками змагань:
І місце - команда ХГ № 163;
ІІ місце - команда ХСШ № 85;
ІІІ місце - команда ХСШ № 155.
16.04.2018 Всеукраїнська профілактична акція «Будь помітним! Безпека понад усе!»
   10.04.2018 на базі ХЗОШ №40 спільно з Управлінням патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції проведено всеукраїнську профілактичну акцію «Будь помітним! Безпека понад усе!» з метою активізації профілактичної роботи з учасниками дорожнього руху у весняний період та запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму.
Під час акції шкільні офіцери поліції провели з учнями молодших класів заняття на тему «Безпечна поведінка на дорозі», усі діти отримали подарункові набори – інтерактивні книжки про безпеку та флікери світловідбиваючі елементи, завдяки яким діти будуть помітні на дорозі.
10.04.2018 Pайонний етап міського конкурсу-захисту учнівських проектів для учнів 3-6-х класів «Харків очима небайдужих дітей»
   З метою формування у школярів позитивного погляду на майбутнє Харкова, виховання активної громадянської позиції, залучення до практичного вирішення актуальних соціальних проблем міста, підтримки та розвитку дослідницької і проектної діяльності учнів відбувся районний етап міського конкурсу-захисту учнівських проектів для учнів 3-6-х класів «Харків очима небайдужих дітей». Відповідно до Умов проведення конкурсу та на підставі рішення журі конкурсу переможцями стали:
Номінація «Харків – місто щастя і добра» (3-4 класи):
• І місце: проекти «QR-країна – Україна» (ХЗОШ №70), «Зелені ліки рідного краю» (ХЗОШ №118), «Традиції вивчаємо – Харків прославляємо!» (ХЗОШ №157);
• ІІ місце – проекти «Харків – дітям» (ХСШ №75), «Здоров'я – основа усього на світі, здоровими бути бажають всі діти» (ХСШ №85);
• ІІІ місце – проект «Діти Харкова – уважні пішоходи» (ХЗОШ №104).
Номінація «Харків – моє» (5-6 класи):
• І місце – «Ми, України діти, право маємо і жити, і рости на цій землі» (ХСШ №85), «Від маленьких харків’ян оберіг захисникам» (ХСШ №85);
• ІІ місце – «Харків – спортивна столиця» (ХЗОШ №26), «Харків-pazzle» (ХЗОШ №40);
• ІІІ місце – «Weekend у Харкові» (ХЗОШ №71).
Переможці районного етапу конкурсу беруть участь у міському етапі конкурсу-захисту проектів «Харків очима небайдужих дітей». Бажаємо їм успіху!
10.04.2018 Kонкурс відеороликів «Ранкова зарядка разом з батьками»
   04.04.2018 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» за ініціативи Районної батьківської ради відбувся конкурс відеороликів «Ранкова зарядка разом з батьками», присвячений Всесвітньому дню здоров’я. Журі у складі представників батьківської громадськості закладів дошкільної та загальної середньої освіти та лідерів учнівського самоврядування району визначило переможців:
Заклади дошкільної освіти:
І місце – ЗДО № №280, 407;
ІІ місце – ЗДО №№150, 400;
ІІІ місце – ЗДО №378.
У номінаціях відзначено:
«Найпатріотичніша зарядка» – ЗДО №№322, 427;
«Найактивніша бабуся» – ЗДО №193;
«Масовість» – ЗДО №378;
«Найкреативніша зарядка папи та доньки» – ЗДО №407.
Заклади загальної середньої освіти:
І місце – ХСШ № 119, ХСШ №155, ХЗОШ №168;
ІІ місце – ХЗОШ №№26, 40;
ІІІ місце – ХЗОШ №№70, 113.
У номінаціях відзначено:
«Найсучасніша зарядка» - ХЗОШ №26;
«Найспортивніша бабуся» - ХЗОШ №113;
«Найкреативніша зарядка на вулиці» - ХСШ №155.
06.04.2018 Фінальна гра Чемпіонату шкільних команд КВК міста сезону 2017/2018 років
   Наприкінці березня 2018 року у кіноконцертному залі «Україна» відбулася фінальна гра Чемпіонату шкільних команд клубу веселих та кмітливих міста Харкова сезону 2016/2017 років. У фіналі змагались вісім команд КВК закладів освіти міста Харкова.
Чемпіонами шкільної ліги КВК сезону 2017/2018 років стала команда Харківської загальноосвітньої школи № 70. Друге місце посіла команда Харківської загальноосвітньої школи № 71.
Переможці та учасники гри нагороджені дипломами Департаменту освіти та Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, кубками Чемпіонату та подарунками від спонсорів.
06.04.2018 Показовий «День цивільного захисту», об’єктове та протипожежне тренування
   05.04.2018 на базі ХЗОШ №71 відбувся показовий «День цивільного захисту», об’єктове та протипожежне тренування.
Відповідно до розробленого плану «Дня цивільного захисту», об’єктового та протипожежного тренування були проведені, вікторини; відпрацювання дій учнів, постійного складу школи по увідним відповідно до варіантів можливої обстановки на території школи при виникненні надзвичайної ситуації: знаходження підозрілого об’єкта на території школи, виникнення пожежі та знаходження людини у приміщенні школи, заблокованої вогнем; гасіння умовної пожежі рятувальними службами та рятування людини, переміщення учнів 1-4 класів до КЗ «ХСШ №15», показ оснащення та можливостей рятувального автомобіля.
ДОКЛАДНІШЕ
06.04.2018 Pайонний етап Всеукраїнського зльоту юних інспекторів руху
   04.04.2018 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний етап Всеукраїнського зльоту загонів юних інспекторів руху (ЮІР-2018).
Програма зльоту складалася з трьох етапів: «Юний регулювальник»; «Агітаційно-пропагандистський виступ команди»; «Соціальна реклама з безпеки дорожнього руху».
Всі учасники показали високий рівень підготовки та знання правил дорожнього руху.
За підсумками балів, набраних на всіх етапах, переможцями визначено:
• І місце – команда «Шалені гальма» ХЗОШ №118;
• ІІ місце – команда «АТП: «Справжнє» (ХЗОШ №168);
• ІІІ місце – команда «Ферма баби Іри» (ХСШ №80).
ДОКЛАДНІШЕ
06.04.2018 Pайонний фестиваль-конкурс екологічних агітбригад «Прокинувся вранці – прибери свою планету»
   03.04.2018 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбувся традиційний районний фестиваль-конкурс екологічних агітбригад «Прокинувся вранці – прибери свою планету» серед учнів молодшої вікової категорії (учні 1-5-х класів).
У заході взяли участь команди усіх закладів загальної середньої освіти району у кількості 10-ти учнів від кожної команди.
За рішенням журі визначено переможців:
І місце – команда ХЗОШ №118;
ІІ місце – команда ХЗОШ №70;
ІІІ місце – команда ХСШ №119.
Членами журі також були відзначені команди, які посіли призові місця номінаціях.
Кращі номери будуть представлені на гала-концерті, присвяченому Дню довкілля.
ДОКЛАДНІШЕ
06.04.2018 Заняття Школи молодих психологів закладів дошкільної та загальної середньої освіти, соціальних педагогів-початківців
   03.04.2018 у Кабінеті практичної психології та соціальної роботи району відбулося чергове заняття Школи молодих психологів закладів дошкільної та загальної середньої освіти, соціальних педагогів-початківців: «Аспекти аналітико-прогностичної діяльності фахівців психологічної служби системи освіти». Практичні психологи та соціальні педагоги підвели підсумки своєї діяльності за термін роботи на посаді, поділилися першими здобутками та напрацюваннями в роботі з дітьми та педагогами.
06.04.2018 Кращий вчитель фізичного виховання 2017 року Індустріального району
   04.04.2018 в малій залі Харківської міської ради відбулося підведення підсумків спортивного сезону 2017 року та урочисте вшанування переможців і призерів міських конкурсів на кращу організацію спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи.
Вітаємо Лісову Анжелу Едуардівну, вчителя фізичної культури Комунального закладу «Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №15 з поглибленим вивченням окремих предметів Харківської міської ради Харківської області», яка визнана кращим вчителем фізичного виховання 2017 року Індустріального району м. Харкова.
06.04.2018 Pайонний етап міського конкурсу Дружин юних пожежних серед закладів загальної середньої освіти міста Харкова (ДЮП-2018)
   У березні на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний етап міського конкурсу Дружин юних пожежних серед закладів загальної середньої освіти міста Харкова (ДЮП-2018).
За підсумками балів, набраних на всіх етапах, переможцями визначено:
І місце – команда «Рятівник» ХСШ №75;
ІІ місце – команда «Лавина» ХЗОШ №118.
За перемогу у номінаціях грамотами відзначено команди:
• команди «101» ХЗОШ №26 та «88» ХЗОШ №88 у номінації «Краща соціальна реклама»;
• команда «Fire Fox» ХСШ №119 – у номінації «Знавці пожежної справи»;
• команда «Стріла» ХЗОШ №71 – у номінації «За оригінальність розкриття теми»;
• команда «Відзеркалення» ХСШ №80 – у номінації «Емоційність»;
• команда «Салат «Вогник» – у номінації «Цікавий сюжет».
За яскраву виконавську майстерність грамотами Управління освіти відзначені також Дромашко Анастасія (ХЗОШ №88) та Осинкін Нікіта (ХЗОШ №168).
ДОКЛАДНІШЕ
05.04.2018 Переможці IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів
   У березні 2018 року відбувся IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, у якому взяли участь два учні шкіл Індустріального району і стали переможцями:
- Максим Браташ, учень 7 класу ХЗОШ № 26 (учитель – Кузніченко А.О.) став переможцем у IV етапі олімпіаді з інформаційних технологій, яка проходила в м. Запоріжжя, і нагороджений Дипломом ІІІ ступеня;
- Янченко Дмитро, учень 9 клас ХСШ № 80 (учитель – Колосова Н.С.) – переможець IV етапу олімпіади з географії, яка пройшла у м. Тернопіль, нагороджений Дипломом ІІ ступеня.
Вітаємо наших переможців!!!

Максим Браташ

Янченко Дмитро
02.04.2018 Нарада за участю представників Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції
   28.03.2018 за участю представників Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції відбулася нарада із заступниками директорів з навчально-виховної роботи, які відповідають за проведення превентивно-просвітницької роботи щодо профілактики злочинності та правопорушень серед дітей та підлітків. На нараді розглядалися питання щодо впровадження у практику роботи підпорядкованих закладів освіти програми співпраці закладів освіти і поліції «Шкільний офіцер поліції».
02.04.2018 Орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань для проведення державної підсумкової атестації учнів ЗЗСО
   Міністерство освіти і науки України надіслало для практичного використання орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань для проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2017/2018 навчальному році, підготовлених спільно з Національною академією педагогічних наук України та Інститутом модернізації змісту освіти (лист МОН від 27.03.2018 №1/9-185).
30.03.2018 Опублікoвано типові освітні програми для 1–2 класів НУШ
   Міністерство освіти і науки опублікувало типові освітні програми для 1–2 класів Нової української школи. Відповідні документи розмістили на сайті МОН.
30.03.2018 Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи
   Міністерством освіти і науки України затверджені Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи, які мають взяти до уваги заклади загальної середньої освіти (наказ від 23.03.2018 №283).
Документ містить опис облаштування навчальних кабінетів та загальні вимоги до обладнання загального призначення, зокрема, шкільних меблів.
У відомстві наголошують, що особливістю Нової української школи є, поміж іншого, організація такого освітнього середовища, що сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини. З цією метою має змінюватись просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання.
26.03.2018 Mіський турнір юних журналістів
   25.03.2018 на базі ХГ № 12 відбувся міський турнір юних журналістів, у якому честь нашого району гідно відстоювала команда учнів Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 168 Харківської міської ради Харківської області у складі: учениці 11-го класу Климова Анастасія, Желякова Юлія, Тимощук Владислава, Штих Валерія і учениця 10 класу Іванова Катерина. Керівники команди – вчителі української мови літератури ХЗОШ № 168 Криворучко С.М. і Таран Г.А. Команда учнів нагороджена Дипломом ІІ ступеня. Іванова Катерина отримала Диплом ІІІ ступеня в особистій першості.
Вітаємо переможців!!!
26.03.2018 Iнтерактивно-рефлексійний семінар для вихователів-методистів та практичних психологів закладів дошкільної освіти району
   23.03.2018 на базі КЗ «ДНЗ №93» відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар для вихователів-методистів та практичних психологів закладів дошкільної освіти району «Взаємодія вихователя-методиста з практичним психологом в умовах впровадження інклюзії». Учасники семінару визначили шляхи командної взаємодії спеціалістів закладу дошкільної освіти у роботі з дітьми, які мають особливі освітні потреби; ознайомилися з практичними методиками інклюзивної освіти із досвіду роботи працівників КЗ «ДНЗ №93».
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ДНЗ № 93» за якісну підготовку та проведення заходу.
26.03.2018 Mіський турнір юних істориків
   25.03.2018 на базі ХЗОШ № 94 відбувся міський турнір юних істориків, у якому взяла участь збірна команда учнів закладів загальної середньої освіти району у складі:
- Бундур Денис, учень 11 класу ХСШ № 80 (учитель – Ашортіа Є.Д.),
- Левіна Діана, учениця 11 класу ХСШ № 119 (учитель – Корягіна О.А.),
- Черкашина Таїсія, учениця 11 класу ХСШ № 155 (учитель – Возний І.В.),
- Тюрін Георгій, учень 10 класу ХГ № 163 (учитель – Тарасова В.Г.),
- Прокопенко Владислава, учениця 10 клас ХЗОШ № 40 (учитель – Степаннікова В.І.).
Керівник команди – Ніколаєва Т.В., учитель історії ХСШ № 119. Команда отримала Диплом учасника турніру.
26.03.2018 Фінал Харківської шкільної регбійної ліги
  
24.03.2018 відбувся фінал Харківської шкільної регбійної ліги на базі Школи вищої спортивної майстерності. Переможцем турніру стала команда Харківської гімназії №163. Фіналісти ліги були нагороджені кубком, дипломи, сертифікатами на відвідування дельфінарію «Немо».
Вітаємо юних спортсменів з перемогою!
26.03.2018 Військово-спортивна гра «Захисник»
   23.03.2018 на базі ХСШ №75 під патронатом голови адміністрації Індустріального району Вельможної О.І. відбувся заключний етап військово-спортивної гри «Захисник». На заході були присутні заступник голови Адміністрації Індустріального району ХМР Веліканова О.Г., спеціаліст відділення комплектування Індустріального районного військового комісаріату Мельник Б.М., голова первинної спілки ветеранів освіти Індустріального району Башилова Л.Ф., помічники депутатів Харківської обласної та міської рад.
За підсумками гри кубками, грамотами та цінними подарунками від Адміністрації Індустріального району та депутатів Харківської обласної та міської рад, були нагороджені команди-переможці:
- за I місце - команда ХСШ №75;
- за II місце - команда ХСШ №155;
- за III місце - команда ХСШ №80.
ДОКЛАДНІШЕ
26.03.2018 Фінальні змагання з черліденгу «Шкільна ліга з черліденгу та груп підтримки»
   22.03.2018 на базі на базі Спортивного комплексу «Зірка» Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбулися фінальні змагання з черліденгу «Шкільна ліга з черліденгу та груп підтримки» серед учнів загальноосвітніх закладів м. Харкова, в яких ХСШ № 119 посіла ІІІ місце. Вітаємо команду з перемогою!
26.03.2018 Pайонна учнівська конференція
   22.03.2018 на базі ХЗОШ № 113 відбулася районна учнівська конференція за підсумками конкурсу дослідницьких робіт учнів 6-8-х класів закладів загальної середньої освіти. У конференції, яка працювала за предметними секціями «Біологія», «Фізика», «Хімія», «Комп’ютерні науки», «Математика», «Науки про Землю», «Екологія», взяли участь учні-учасники конкурсу та вчителі – наукові керівники дослідницьких проектів.
ДОКЛАДНІШЕ
26.03.2018 Семінар-практикум для вчителів фізичної культури району
   22.03.2018 на базі Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 85 Харківської міської ради Харківської області відбувся семінар-практикум для вчителів фізичної культури району за темою «Формування в учнів ціннісного ставлення до здоров’я на засадах компетентнісного підходу». Метою семінару було сприяння підвищенню професійної майстерності вчителів фізичної культури з питань компетентнісного підходу до формування в учнів ціннісного ставлення до здоров’я.
ДОКЛАДНІШЕ
22.03.2018 Mіський етап змагань з волейболу
  
17.03.2018 та 18.03.2018 на базі ХГ № 46 відбувся міський етап змагань з волейболу «Шкільна волейбольна ліга» серед юнаків, в яких команда ХСШ № 119 посіла І місце.
Вітаємо команду з перемогою!
22.03.2018 Pайонний турнір з основ інформатики
   21.03.2018 на базі ХЗОШ № 71 відбувся районний турнір з основ інформатики для учнів 5–7-х класів закладів загальної середньої освіти, у якому взяли участь юні інформатики від кожного ЗЗСО району.
Підсумки районного турніру з основ інформатики для учнів 5–7-х класів закладів загальної середньої освіти (завантажити)
20.03.2018 Заняття з підвищення кваліфікації педагогічних працівників
   17.03.2018 на базі ХЗОШ № 70 та ХСШ № 155 розпочалися заняття з підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Особливості організації освітнього процесу у 1-му класі в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти». Під час занять вчителі початкових класів та заступники директорів з навчально-виховної роботи ознайомилися з Концепцією Нової української школи, викликами, що стоять перед початковою школою; обговорили нові професійні ролі і завдання сучасного вчителя в контексті концепції Нової української школи; практично ознайомилися з методикою проведення ранкових зустрічей та особливостями встановлення правил.
ФОТОЗВІТ
19.03.2018 Ярмарок професій
   16.03.2018 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» разом з Харківським міським центром зайнятості у рамках Тижня профорієнтації було проведено районний Ярмарок професій. Мета заходу – допомогти учням у професійному самовизначенні, сформувати усвідомлений підхід до вибору професії.
У Ярмарку взяли участь 650 учнів 9-11 класів шкіл району. Упродовж роботи Ярмарку відбувалося живе спілкування школярів з представниками 29 закладів освіти, які намагалися якомога повніше презентувати не тільки напрями професійної підготовки, умови вступу та навчання, а й розповісти про культурно-масове життя студентів, їх подорожі, заняття у спортивних секціях. Також учні взяли участь у комп’ютерному тестуванні.
ФОТОЗВІТ
16.03.2018 День відкритих дверей
   15.03.2018 для учнів 9-х -11-х класів закладів загальної середньої освіти району проведено День відкритих дверей в Центрі професійно-технічної освіти №1 м. Харкова.
15.03.2018 «Містечко веселих майстрів»
   14.03.2018 для учнів 4-х класів закладів загальної середньої освіти на базі ПДЮТ «ІСТОК» було проведено тематично - розважальну програму «Містечко веселих майстрів».
15.03.2018 Pайонний конкурс «Розмаїття талантів»
   13.03.2018 на базі ПДЮТ «ІСТОК» відбувся традиційний районний конкурс з декоративно-прикладного мистецтва «Розмаїття талантів» за темою «Барвами грає рідна Земля».
У конкурсі взяли участь всі школи району у п’яти номінаціях: бісер, квілінг, аплікація, писанкарство, малюнок.
ДОКЛАДНІШЕ
15.03.2018 Pайонний турнір юних істориків
   13.03.2018 на базі ХСШ № 119 відбувся районний турнір юних істориків.
Протокол районного турніру юних істориків
15.03.2018 Pайонний турнір юних журналістів
   12.03.2018 на базі ХЗОШ № 104 відбувся районний турнір юних журналістів, у якому взяли участь понад 90 учнів всіх ЗЗСО району.
Протокол районного турніру юних журналістів
12.03.2018 Реєстрація на ЗНО завершується 19 березня
   19 березня завершується реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року. Для успішної реєстрації для участі у ЗНО, необхідно створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Усунути причини відмови в реєстрації або внести зміни до персональних даних майбутні учасники ЗНО зможуть до 2 квітня 2018 року.
Внести зміни до реєстраційних даних можна за допомогою спеціального сервісу, який доступний на сайті УЦОЯО.
  
Шановні жінки!
Вітаю Вас зі святом 8 Березня, яке символізує собою весну, любов і красу. Немає галузі у нашому житті, де б не працювали і не творили жінки, показуючи при цьому зразки професійної майстерності, сумлінності, творчості і самовідданості. Ваша енергія, відповідальність, активна життєва позиція несуть у світ злагоду, добро та любов. Щиро зичу Вам у цей весняний день вічної молодості, жіночого щастя і родинного благополуччя!
Нехай доля постійно буде до вас доброю, нехай усюди вас супроводжують радість і удача, підтримка і розуміння близьких людей!

З повагою,
Голова адміністрації Індустріального району
Харківської міської ради
Ольга Іванівна Вельможна

  
Шановні жінки!
Вітаю Вас з чудовим святом – 8 Березня!
Нехай лагідна посмішка весняного сонця дарує Вам міцного здоров’я, красу та чарівність, родинне тепло та затишок. Нехай Ваша доброта, ніжність, жіночність завжди сповнюють серця радістю і любов’ю, будуть запорукою миру та злагоди, здійснення кращих мрій і сподівань, а Ваша праця йде на користь справі, дає наснагу для здійснення всіх Ваших задумів.
Залишайтесь назавжди коханими, витонченими, чарівними у своїй непередбачуваності і водночас ніжними і стійкими до всіх негараздів!
Весняного Вам настрою і хай щастить у всьому!

З повагою,
Заступник Голови адміністрації Індустріального району
Харківської міської ради
з соціальних та гуманітарних питань
Олена Геннадіївна Веліканова

  
Шановні жінки, любі дівчата!
Вітаю Вас із найніжнішим весняним святом – 8 Березня!
Нехай прекрасні почуття зігрівають ваші серця, нехай ваша доля буде щедро наповнена теплом і любов’ю, а серце зігріте увагою рідних і близьких. Нехай кожен день буде світлим і по весняному сонячним, у рідній оселі завжди панують мир і злагода! Хай щедро віддячує вам доля за ніжність і турботу, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових успіхів і життєвих перемог! Будьте завжди усміхнені, сповнені надій і оптимізму!

З глибокою повагою та найкращими побажаннями,
начальник Управління освіти
Олена Леонідівна Збицька

05.03.2018 Громадське обговорення Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти
   Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект Наказу ''Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти''.
Пропозиції та зауваження можна надсилати до 25 березня 2018 року на електронну адресу v_bozhinskiy@mon.gov.ua
02.03.2018 Pайонні змагання з волейболу «Шкільна волейбольна ліга»
   27.02.2018 та 28.02.2018 на базі ХСШ № 155 відбулися фінальні районні змагання з волейболу «Шкільна волейбольна ліга».
За підсумками змагань визначено переможців:
- серед юнаків:
І місце – команда ХСШ № 119;
ІІ місце – команда ХСШ № 155;
ІІІ місце – команда ХЗОШ № 118. - серед дівчат:
І місце – команда ХСШ № 119;
ІІ місце – команда ХЗОШ № 26;
ІІІ місце – команда ХЗОШ № 118.
Вітаємо команди з перемогою!
02.03.2018 Заняття районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів
   28.02 2018 відбулося чергове заняття районної Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів. Методист МЦ Управління освіти Піманкіна О.В. ознайомила учасників заходу з новітньою технологією активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках «Storytelling». Дякуємо адміністрації ХЗОШ №104 за створення якісних умов для проведення заходу.
27.02.2018 Затвердження Державного стандарту початкової освіти
   Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №87 затверджено Державний стандарт початкової освіти, за яким навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018 року. Реалізація акта сприятиме забезпеченню потреб держави у навчанні та вихованні підростаючого покоління, модернізації навчально-виховного процесу в закладах початкової освіти, підвищенню якості освітніх послуг та створить умови для забезпечення особистісно-орієнтованого підходу до організації навчальної діяльності учнів, що відповідає світовим тенденціям розвитку освіти.
27.02.2018 Проект Положення про Національну освітню електронну платформу
   Міністерство освіти і науки виносить на громадське обговорення проект Положення про Національну освітню електронну платформу.
Документ створить нормативну базу для впровадження і роботи е-платформи, що дозволить забезпечити учасників освітнього процесу сучасними електронними освітніми ресурсами і сервісами. Зокрема, е-платформа стане ресурсом для безоплатного забезпечення електронними підручниками школярів та педпрацівників згідно з Законом «Про освіту».
(за матеріалами офіційного сайту https://mon.gov.ua/)
27.02.2018 Онлайн-курс для вчителів початкової школи
   На сайті EdEra вже доступні матеріали 3-го модулю «Інтегроване навчання» онлайн-курсу для вчителів початкової школи. Про це йдеться у листі-роз’ясненні Міністерства освіти і науки України від 26.02.2018 №1/9-114.
Зокрема, у цьому модулі вчителі зможуть отримати базові знання про інтеграцію предметів, ознайомитися з відповідними методиками та техніками. У 6 додатках до листа докладно роз’яснюються технічні деталі організації курсу.
27.02.2018 Районні змагання з черліденгу «Шкільна ліга з черліденгу та груп підтримки»
   24.02.2018 на базі Спортивного комплексу «Зірка» Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбулися районні змагання з черліденгу «Шкільна ліга з черліденгу та груп підтримки».
За підсумками змагань визначено переможців:
І місце – команда ХСШ № 119;
ІІ місце – команда КЗ «ХСШ № 15»;
ІІІ місце – команда ХЗОШ № 168.
26.02.2018 ІІІ міський науково-практичний конкурс для учнів 10-11-х класів закладів загальної середньої освіти «Основи безпеки життєдіяльності»
   24.02.2018 на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова учні ХЗОШ №157 взяли участь у ІІІ міському науково-практичному конкурсі для учнів 10-11-х класів закладів загальної середньої освіти «Основи безпеки життєдіяльності». Конкурс проводився у два тури. Перший тур – теоретичний, під час якого учні демонстрували свої знання щодо поведінки у надзвичайних ситуаціях мирного та воєнного часу, розуміння сучасних небезпек для людини. Другий тур – практичний, під час якого учні продемонстрували навички надання першої медичної допомоги постраждалим під час надзвичайних ситуацій. Також школярі мали можливість взяти участь у творчому конкурсі та у пізнавальній вікторині «Чи знаєш ти заходи безпеки?».
Управління освіти дякує адміністрації та вчителю образотворчого мистецтва ХЗОШ №157 Мартиненко Людмилі Петрівні за підготовку учнів до конкурсу.
22.02.2018 Kонкурс виразного читання української поезії «Барвисте слово української душі»
   21.02.2018 за ініціативи адміністрації Індустріального району Харківської міської ради за підтримки Управління освіти на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК», з метою виявлення творчого потенціалу учнів, підвищення інтересу школярів до вивчення української поезії, формування громадянської позиції сучасної молоді, виховання високої читацької та загальної культури й з нагоди Міжнародного дня рідної мови відбувся конкурс виразного читання української поезії «Барвисте слово української душі» для учнів 7-10 класів закладів загальної середньої освіти району.
За підсумками конкурсу призові місця посіли:
I місце – Тарасова Єлизавета, учениця ХСШ №75;
II місце – Мошинська Дар’я, учениця ХЗОШ №104;
II місце – Здебська Поліна, учениця ХЗОШ №113;
III місце – Захарова Діана – учениця ХЗОШ №118;
III місце – Ісаєнко Марія, учениця ХЗОШ №88;
III місце – Сінєнко Олександр, учень ХСШ №119;
III місце – Осинкін Нікіта, учень ХЗОШ №168.
21.02.2018 Заключний етап навчально-методичного семінару-тренінгу для працівників психологічної служби
   20.02.2018 відбувся заключний етап навчально-методичного семінару-тренінгу для працівників психологічної служби «Методика впровадження програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» з протидії торгівлі людьми». Соціальні педагоги та практичні психологи закладів загальної середньої освіти відпрацювали навички проведення інтерактивних вправ, усвідомили значущість та дієвість вищезазначеної програми виховної роботи. Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №113 за створення якісних умов для проведення заходу.
21.02.2018 Захід «Герої не вмирають»
   20.02.2018 на площі біля КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся захід «Герої не вмирають», присвячений Дню героїв Небесної сотні. На заході були присутні заступник голови адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г., начальник Управління освіти Збицька О.Л., вчителі та учні шкіл району. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих. Актив ДЮГО «Сузір’я» запустив у небо повітряні ліхтарики. Світло вогників, які злетіли над містом, було даниною тим, хто навічно пішов від нас...
19.02.2018 Районна міжпредметна олімпіада «У світі знань»
   17.02.2018 на базі ХЗОШ № 71 пройшла районна міжпредметна олімпіада «У світі знань». Цього року в ній взяли участь 215 учнів 3-4 класів - переможців шкільного етапу. Свої знання молодші школярі продемонстрували з української мови, математики, природознавства.
Вітаємо учнів-переможців та вчителів, які їх підготували!
Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ № 71 за створення умов для проведення олімпіади!
Завантажити результати
19.02.2018 Моніторинг якості початкової освіти
   Згідно з наказом МОН від 09.02.2018 №118 , перший цикл моніторингового дослідження, у ході якого буде проведена оцінка стану сформованості читацької та математичної компетентностей учнів, відбудеться у 2018 році, і триватиме з 18 квітня до 16 травня.
Мета моніторингового дослідження – оцінити стан сформованості читацької та математичної компетентностей і зафіксувати результати навчальних досягнень випускників початкової школи напередодні впровадження нового стандарту початкової освіти, а також системно відслідковувати в наступних циклах зміни, що відбуватимуться після запровадження нових підходів до навчання, аби оцінити перебіг освітньої реформи і, за потреби, скоригувати її.
Виконання завдань з читання передбачає роботу учнів з текстами різних типів, а саме художніми (фрагменти з творів художньої літератури, невеликі оповідання тощо), інформаційними (буклети, інформаційні листки тощо), а також пізнавальними (тексти про природу, культуру, науку й технології тощо). Учні отримають для роботи буклет з текстом й окремий зошит із завданнями до нього, у якому вони фіксуватимуть свої відповіді.
Завдання з математики спрямовані на перевірку знань і вмінь учнів з таких розділів: «Числа і вирази», «Геометричні фігури і геометричні величини», «Вимірювання», «Робота з даними». Кожен учасник моніторингового дослідження виконуватиме завдання в зошиті, який він отримає.
(за матеріалами сайту http://testportal.gov.ua)
16.02.2018 Нагородження переможців районних етапів змагань з баскетболу «Шкільна баскетбольна ліга», «Шкільна баскетбольна ліга 3х3»
   15.02.2018 на базі ХСШ № 75 відбулося нагородження переможців районних етапів змагань з баскетболу «Шкільна баскетбольна ліга», «Шкільна баскетбольна ліга 3х3». Юних спортсменів привітали хореографічний ансамбль «Мікс» та вихованці гуртка «Тхэквондо» ХСШ № 75. Команди-переможці були нагороджені Кубками, медалями, грамотами.
Докладніше
16.02.2018 Фінальні районні змагання з баскетболу «Шкільна баскетбольна ліга»
   15.02.2018 на базі ХСШ № 75 відбулися фінальні районні змагання з баскетболу «Шкільна баскетбольна ліга». За підсумками змагань визначено переможців:
- серед юнаків 7-8-х класів:
І місце – команда ХСШ № 119;
ІІ місце – команда ХСШ № 155;
ІІІ місце – команда ХЗОШ № 118.
- серед юнаків 9-11-х класів:
І місце – команда ХЗОШ № 118;
ІІ місце – команда ХЗОШ № 70;
ІІІ місце – команда ХГ № 163.
- серед дівчат:
І місце – команда ХЗОШ № 113;
ІІ місце – команда ХСШ № 119;
ІІІ місце – команда ХГ № 163.
Вітаємо команди з перемогою!
14.02.2018 Перший етап навчально-методичного семінару-тренінгу для працівників психологічної служби
   13.02.2018 проведено перший етап навчально-методичного семінару-тренінгу для працівників психологічної служби району «Методика впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». Учасники заходу ознайомилися з особливостями впровадження інноваційної програми з питань протидії торгівлі людьми для учнів 7-11 класів у закладі загальної середньої освіти.
Щиро дякуємо адміністрації ХЗОШ №113 за створення сприятливих умов для багаторівневої комунікації між усіма учасниками заходу.
13.02.2018 Проект положення про психологічну службу
   Міністерство освіти і науки винесло на громадські обговорення проект Положення про психологічну службу в системі освіти. Відповідний проект розмістили на сайті МОН.
Пропозиції та зауваження можна надсилати до 26 лютого на адреси fliarkovska@ukr.net та info@imzo.gov.ua.
Також, в рамках виконання плану впровадження реформи освіти МОН розробить нові вимоги ведення документації шкільних психологів.
14.02.2018 Профорієнтаційна акція «Ярмарок вишів»
   07.02.-08.02.2018 учні шкіл району взяли участь у профорієнтаційній акції «Ярмарок вишів», яка проходила в межах діючої програми «Обираємо професію крок за кроком» на базі Обласного комунального закладу «Харківська обласна бібліотека для юнацтва». Під час заходу учні ознайомилися з особливостями вступу до вищих навчальних закладів міста Харкова та пройшли електронне профдіагностичне експрес-тестування щодо вибору майбутньої професії.
08.02.2018 Навчальна програма підготовки тренерів НУШ
   Міністерство освіти і науки затвердило Орієнтовну навчальну програму підготовки тренерів для учителів Нової української школи. Про цей йдеться в наказі МОН України ві 05.02.2018 №97 “Про затвердження Орієнтовної навчальної програми підготовки тренерів для навчання педагогічних працівників, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 і 2019/2020 навчальних роках”, опублікованому на сайті Інституту модернізації змісту освіти.
Програма складається з 60 годин дистанційного курсу та 60 годин очного навчання, що включає підготовку тренерів у громадських та інших освітніх організаціях.
08.02.2018 Вибір і замовлення підручників для 5 класу
   На виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 21 грудня 2017 року (протокол № 9/2-19) “Про надання грифа “Рекомендовано Міністерством освіти і науки України” підручникам для 5 класу закладів загальної середньої освіти та видання їх за кошти державного бюджету у 2018 році”, міністерство підготувало інструктивно-методичні рекомендації щодо вибору та замовлення підручників для 5 класу, що містять календарний план та алгоритм вибору підручників закладами освіти (лист МОН України від 06.02.2018 №1/9-79 “Про вибір та замовлення підручників для 5 класу”).
05.02.2018 Рекомендації щодо реєстрації для участі в ЗНО-2018
   На сайті УЦОЯО у розділі «Учасникам/Процедура реєстрації» розміщено інформацію щодо реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні у 2018 році.
Оскільки процедура реєстрації для різних категорій осіб дещо відрізняється, інструкції щодо реєстрації поділено на дві групи, залежно від того, чи будуть учасники проходити державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Перед початком реєстрації радимо обов’язково ознайомитися з відповідною інструкцією. Це допоможе успішно зареєструватися для участі в тестуванні.
Нагадуємо, що у 2018 році реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня.
05.02.2018 Pоз’яснення про онлайн-курс для вчителів початкової школи
   Міністерство освіти і науки підготувало лист-роз’яснення від 01.02.2018 №1/9-73 ''Щодо деяких організаційних питань з підготовки педагогічних працівників на сайті студії онлайн-освіти ЕdЕга''.
Документ містить інструкцію з реєстрації, відповіді на часті запитання, рекомендації з роботи на сайті EdEra, на якому розміщено курс, та чимало інших корисних матеріалів.
Для того, щоб учителям було легше зорієнтуватись, як зареєструватись і користуватись курсом, до листа підготовлено 7 додатків.
(за матеріалами сайту http://nus.org.ua/)
05.02.2018 Організоване завершення 2017/2018 навчального року та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти
   У листі МОН України від 31.01.2018 № 1/9-66 ''Про організоване завершення 2017/2018 н. р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти'' визначено особливості проведення шкільних іспитів у початковій, базовій та старший школі у 2018 році.
ДПА здобувачів початкової освіти здійснюється з метою внутрішнього моніторингу якості освіти у формі підсумкових контрольних робіт з двох предметів: української мови (передбачає оцінювання результатів навчання з української мови та читання) і математики.
ДПА здобувачів базової середньої освіти здійснюється у письмовій формі з трьох предметів:
українська мова;
математика;
предмет за вибором педагогічної ради закладу освіти з одного зазначених навчальних предметів: українська література, зарубіжна література, іноземна мова (англійська/німецька/іспанська/французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), історія України, всесвітня історія, правознавство (практичний курс), географія, біологія, хімія, фізика, інформатика. У закладах освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин третім предметом для проведення ДПА можуть бути мова національної меншини або інтегрований курс «Література».
ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти здійснюється у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з 22 травня до 14 липня 2018 року (основна сесія: 22 травня - 13 червня; додаткова сесія: 02 - 14 липня).
01.02.2018 Cемінар-тренінг для вчителів української мови та літератури
   31.01.2018 на базі ХЗОШ№168 відбувся семінар-тренінг для вчителів української мови та літератури за темою «Специфіка якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури».
Метою семінару-тренінгу було розроблення методичних рекомендацій щодо якісної підготовки учнів до ЗНО з української мови та літератури. Учителі ХЗОШ №168 ознайомили колег з досвідом роботи щодо забезпечення якісної освіти та успішної підготовки учнів до ЗНО в рамках профільного навчання. Учасникам заходу були надані поради щодо написання власних висловлень. Під час роботи в групах були сформовані практичні навички перевірки завдань з відкритою формою.
Управління освіти дякує адміністрації ХЗОШ №168 та учасникам семінару за творчий підхід, змістовну, цілеспрямовану роботу, високий науково-методичний рівень організації та проведення семінару.
29.01.2018 Урочистий прийом голови Адміністрації Індустріального району Вельможної О.І. стипендіатів Харківського міського голови «Обдарованість» та Харківської міської ради «Кращий учень навчального закладу»
   26.01.2018 відбувся урочистий прийом голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Вельможної О.І. стипендіатів Харківського міського голови «Обдарованість» та Харківської міської ради «Кращий учень навчального закладу» 2017/2018 навчального року. Гостями урочистостей стали помічники депутатів Харківської обласної та Харківської міської рад, заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г. На святі учні отримали Сертифікати стипендіата та подарунки від депутатів Харківської обласної та Харківської міської рад.
Вітанням для всіх учасників урочистого прийому стали виступи вихованців КЗ «ПДЮТ «ІСТОК», які є стипендіатами Харківського міського голови «Обдарованість» та Харківської міської ради «Кращий учень навчального закладу» цього року.
ФОТОЗВІТ
29.01.2018 Заняття Школи молодого класного керівника
   25.01.2018 на базі ХЗОШ №168 відбулося заняття Школи молодого класного керівника на тему «Особливості організації національно-патріотичного виховання в системі роботи класних керівників».
Докладніше...
29.01.2018 Районний семінар-тренінг для вчителів математики
   26.01.2018 на базі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 157 Харківської міської ради Харківської області відбувся районний семінар-тренінг для вчителів математики «Особливості підготовки учнів до ЗНО. Проблеми та пошуки». На семінарі вчителі ознайомилися з досвідом роботи закладів освіти, учні яких показали найкращі результати з математики на ЗНО – 2017, та розробили методичні рекомендації щодо підвищення якості підготовки учнів до ЗНО.
25.01.2018 Додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році
   Уряд затвердив додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році (розпорядження КМУ від 17.01.2017 №17-р). Документом передбачено, що підвищення кваліфікації за новим Державним стандартом початкової освіти та сучасними освітніми методиками проходитимуть вчителі початкової школи, заступники директорів закладів загальної середньої освіти з навчально-виховної роботи у початкових класах, вчителі іноземних мов, які навчають учнів перших класів і вчителі закладів загальної середньої освіти (класів), в яких діти навчаються мовами національних меншин.
Також планується, що зазначене підвищення кваліфікації здійснюватимуть заклади післядипломної педагогічної освіти, які повинні залучати до реалізації освітньої програми відповідних тренерів, юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців.
25.01.2018 Oбговорення концепції програми з прав людини для шкіл та дитсадків
   Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення проект Концепції Загальнодержавної програми з освіти у сфері прав людини для шкіл та дитячих садків. Про це повідомили на сайті міністерства.
Мета програми – розробити та впровадити в Україні цілісну систему освіти з прав людини відповідно до Всесвітньої програми.
Зауваження і пропозиції необхідно надсилати до 23.02.2018 на електронні адреси: r_yevtushenko@mon.gov.ua, pyzhov@mon.gov.ua та sascha.trofimencko@gmail.com.
(за матеріалами сайту http://nus.org.ua)
25.01.2018 Дата старту онлайн-курсу для вчителів НУШ
   Обов’язковий дистанційний курс для вчителів Нової української школи, які візьмуть перші класи у 2018 році, розпочнеться 1 лютого. Про це повідомили на сайті студії онлайн-освіти EdEra.
“Навчальні матеріали публікуватимуться поступово з 1 лютого і будуть доступними цілодобово. Проходити курс (навчатися) можна у зручний для вас час та у зручному для вас місці з будь-якого пристрою (телефон, планшет, ноутбук, стаціонарний комп’ютер). Це означає, що немає необхідності розпочинати навчання одразу в день публікації матеріалів“, – пояснили в EdEra.
Також на початку навчання опублікують інформацію щодо порядку оцінювання завдань, зразки завдань та інструкція виконання. Про це вчителів повідомлять на електронну пошту, яку вони використали під час реєстрації на сайті студії онлайн-освіти.
(за матеріалами сайту http://nus.org.ua)
25.01.2018 Районний семінар-тренінг для практичних психологів
   23.01.2018 на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» було проведено районний семінар-тренінг для практичних психологів «Розвиток психологічної компетентності педагога сучасного закладу освіти». Учасники отримали досвід участі у тренінгу особистісного зростання, що сприяє урізноманітненню форм і методів роботи практичних психологів з педагогами в умовах трансформації змісту освіти у напрямі гуманізації.
Щиро дякуємо адміністрації КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» за якісні умови для проведення заходу.
22.01.2018 Особливості проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у 2017/2018 навчальному році
   Міністерством освіти і науки України надані роз'яснення щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у 2017/2018 навчальному році. Відповідний лист від 22.01.2018 №1/9-27 оприлюднено на сайті МОН України.
У відомстві зазначають, що державна підсумкова атестація з англійської, німецької, іспанської або французької мов буде проводитись як предмет за вибором.
Для проведення ДПА з іноземної мови у формі ЗНО у предметному тесті використовуються завдання двох рівнів складності: стандарту та профільного.
Учні, які бажають проходити ДПА з іноземної мови у формі ЗНО та вивчали цю іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні, мають у процесі реєстрації для участі в ЗНО зазначати рівень складності завдань «стандарту» (такі учні отримують оцінку за ДПА за результатами виконання частини завдань тесту, яка відповідає рівню стандарту або академічному).
Учні, які бажають проходити ДПА з іноземної мови у формі ЗНО та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні - мають зазначати рівень складності завдань «профільний» (такі учні отримують оцінку за ДПА за результатами виконання завдань усього тесту).
22.01.2018 Районний урочистий захід «Україна – це я, Україна – це ти», присвячений Дню Соборності України
   19.01.2018 за підтримки Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради та депутатів Харківської обласної та міської рад на базі КЗ «ПДЮТ «ІСТОК» відбувся районний урочистий захід «Україна – це я, Україна – це ти», присвячений Дню Соборності України.
На заході були присутні заступник голови Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Веліканова О.Г., начальник Управління освіти Збицька О.Л., директори та представники учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти.
Під час заходу відбулося урочисте нагородження переможців щорічного районного конкурсу колективних творчих учнівських робіт «Україна – це я, Україна – це ти!», присвяченого Дню Соборності України.
ДОКЛАДНІШЕ...
19.01.2018 Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання
   З 6 лютого 2018 року в Україні розпочинається реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання.
19 березня 2018 року – останній день реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде вносити до 2 квітня 2018 року.
Програма реєстрації буде розміщена на веб-сайті УЦОЯО testportal.gov.ua.
Зареєструватися на ЗНО-2018 може особа, яка вже має повну загальну середню освіту або здобуде її у поточному навчальному році.
ДОКЛАДНІШЕ...
19.01.2018 МОН представило концепцію розвитку громадянської освіти
   Міністерством освіти і науки оприлюднена та запропонована для громадського обговорення Концепція розвитку громадянської освіти в Україні.
Автори концепції наголошують, що метою громадянської освіти є формування і розвиток у громадян України громадянських компетентностей, спрямованих на утвердження і захист державності та демократії, здатності відстоювати свої права, відповідально ставитися до громадянських обов'язків, брати відповідальність за власне життя, життя своєї громади та суспільства.
Пропозиції можна надсилати до 5 лютого на електронні адреси Міністерства освіти і науки України: mongromosvita@gmail.com та gryva@mon.gov.ua.
19.01.2018 МОН затвердило перелік підручників для 5-х класів
   Міністерством освіти і науки України затверджений перелік шкільних підручників для 5 класу, яким наданий гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ МОН України від 10.01.2018 № 22).
До переліку включено 48 назв підручників для учнів 5-го класу з різних шкільних предметів, у тому числі підручників для закладів освіти, викладання у яких відбувається мовами національних меншин.
Визначені підручники будуть видані за кошти державного бюджету в 2018 році (наказ МОН України від 16.01.2018 № 41).
16.01.2018 VIII Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт закладу освіти
   У 2018 році в Україні відбудеться VIII Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт навчального закладу (лист МОН України № 1/9-708 від 22.12.2017).
Конкурс проводиться Інтернет Асоціацією України та Інститутом модернізації змісту освіти за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою сприяння впровадженню та поширенню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес, створенню умов формування закладами освіти відкритих і загальнодоступних ресурсів з інформацією про свою діяльність та оприлюднення такої інформації.
Реєстрація та подача заявок на участь триває до 09 лютого 2018 року.
Детальну інформацію про умови участі, анкету та зразки документів можна знайти за посиланням: http://qoo.by/3gy0.
16.01.2018 Змінено вимоги використання приміщень закладів освіти під час проведення ЗНО
   Відповідні зміни внесено до Порядку використання приміщень закладів освіти для проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 03.11.2017 № 1447).
12.01.2018 Громадське обговорення переліку деяких категорій осіб з особливими освітніми потребами
   Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку деяких категорій осіб з особливими освітніми потребами». Проект акта «Про затвердження Переліку деяких категорій осіб з особливими освітніми потребами» розроблено з метою приведення у відповідність до п. 20 статті 1 Закону України «Про освіту».
Проект розроблено для забезпечення права громадян, які потребують додаткової підтримки під час освітнього процесу, на здобуття повної загальної середньої освіти.
Пропозиції та зауваження до проекту акта просимо надсилати до 08 лютого 2018 року на електронну адресу: bolkun@mon.gov.ua.
(за матеріалами сайту https://mon.gov.ua)
11.01.2018 План всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2018 рік
   Міністерством освіти і науки України затверджено на 2018 рік План всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю за основними напрямами позашкільної освіти та План семінарів-практикумів для педагогічних працівників закладів позашкільної освіти.
Головною метою затверджених заходів є визначення рівня практичної підготовки вихованців позашкільних навчальних закладів, організації їх участі у всеукраїнських і міжнародних заходах, виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та учнівської молоді, а також підвищення фахового рівня та кваліфікації педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів.
09.01.2018 Обов’язковий ''Онлайн-курс для вчителів початкової школи'
   На сайті студії онлайн-освіти EdEra (за посиланням: https://ed-era.com/nus) стартувала реєстрація на обов’язковий «Онлайн-курс для вчителів початкової школи», які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року. Наразі, зареєструвавшись, можна ознайомитися зі структурою курсу, функціоналом платформи, а також вступними роликами лекторів, що читатимуть матеріал.
Навчання на курсі має початися одразу після затвердження КМУ нового Державного стандарту початкової освіти. Про порядок і дату старту навчання буде повідомлено додатково.
Онлайн-курс відкритий для всіх бажаючих. Тобто кожен вчитель, який хоче опанувати методики компетентнісного навчання, або, наприклад, батьки школярів, можуть пройти навчання. У разі успішного закінчення курсу вони отримають електронний сертифікат. Успішність оцінюватиметься за виконання теоретичних і практичних завдань, що отримуватиме слухач під час навчання. Наявність сертифікату обов’язкова для вчителів, що навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року. Він зараховуватиметься як підвищення кваліфікації.
(за матеріалами сайту https://mon.gov.ua)
05.01.2018 Пробне ЗНО - 2018
   Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 13.10.2017 № 150 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році» з 09 січня до 31 січня 2018 року триватиме реєстрація на пробне ЗНО-2018 на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)