Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

Зовнішнє незалежне оцінювання - 2022


Нормативно-правові документи

Наказ МОНУ від 12.05.2022 № 434 ''Про організацію та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту''

Наказ МОНУ від 12.05.2022 № 433 ''Про затвердження Порядку проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту''

Наказ МОНУ від 02.05.2022 № 400 ''Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України''

Наказ МОНУ від 27.04.2022 № 392 ''Про затвердження Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році''

Наказ МОНУ від 15.04.2022 № 345 ''Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021 року N 498''

Наказ УЦОЯО від 21.01.2022 № 9 ''Про затвердження Графіка проведення у 2022 році додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти''

Наказ МОН України від 22.11.2021 № 1260 ''Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25''

ПОСТАНОВА КМУ від 03.11.2021 №1133 «Про внесення змін до Порядку залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання»

Наказ МОН України від 02.11.2021 №1166 «Про організацію та проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»

Наказ УЦОЯО від 01.11.2021 №151 «Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року»

Наказ УЦОЯО від 01.11.2021 №149 «Про затвердження Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року»

Наказ УЦОЯО від 29.10.2021 №147 «Про затвердження Схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року»

Наказ УЦОЯО від 20.10.2021 №141 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2022 році»

Наказ МОН України від 13.10.2021 №1098 «Про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році»

Наказ МОН України від 05.05.2021 №498 «Деякі питання проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»

Наказ МОН України від 14.05.2021 №528 «Деякі питання проведення у 2021/2022 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту»

Національний мультипредметний тест 2022

    У зв'язку з бойовими діями на території України у 2022 році замість зовнішнього незалежного оцінювання випускники закладів загальної середньої освіти складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ). Усім випускникам, хто має намір складати НМТ цього року, необхідно підтвердити своє бажання взяти участь в національному мультипредметному тестуванні.

    Станом на 07 червня 2022 року спеціальну форму, розміщену на інформаційній сторінці у вкладці «Підтвердження участі в НМТ», заповнили 92 % учнів 11-х класів закладів загальної середньої освіти Індустріального району. Крім підтвердження участі у тестуванні, учні здійснили вибір населеного пункту, зручного для проходження основної сесії НМТ.
    Остаточно визначитися з вибором міста/країни, а за потреби і змінити населений пункт на той, де буде зручніше проходити тестування, учасники зможуть на другому етапі, який триватиме з 21 червня до 07 липня 2022 року.
    Тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ з 12 липня 2022 року для учасника з’явиться можливість завантажити запрошення-перепустку, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.
    Бажаємо успіхів нашим випускникам у підготовці до НМТ!

Завершується етап підтвердження участі у ЗНО

    07 червня завершується перший етап підтвердження участі в основній сесії національного мультипредметного тесту.
   Результати тестування будуть необхідні вступникам на бюджетну форму навчання та тим абітурієнтам, які вступатимуть на висококон’юнктурні спеціальності за контрактом.
   Під час першого етапу підтвердження участі у тестуванні його учаснику необхідно здійснити вибір населеного пункту, зручного для проходження основної сесії НМТ.
   У ході другого етапу, з 21 червня до 7 липня, учасники остаточно визначатимуться з вибором міста/країни і за потреби зможуть змінити населений пункт на той із запропонованих, де буде зручніше пройти тестування.
   Основна сесія тестування буде проведена у період з 18 липня до 4 серпня 2022 року.
   Для підтвердження участі у тестуванні необхідно заповнити спеціальну форму, розміщену на інформаційній сторінці учасника у вкладці «Підтвердження участі в НМТ».

За якими програмами укладається тест НМТ

    Завдання національного мультипредметного тесту (НМТ) укладаються за програмами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови, математики та історії України, що затверджені у 2018 та 2019 роках.
   Завдання національного мультипредметного тесту з української мови та історії України, укладаються за програмами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки № 696 від 26 червня 2018 року.
   Завдання національного мультипредметного тесту з математики укладаються за програмою, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки № 1513 від 04 грудня 2019 року.

Мультитест для випускників шкіл триватиме 120 хвилин

    Український центр оцінювання якості освіти проаналізував перебіг демонстраційного тесту в онлайн-середовищі та відведений час на завдання.
    Комісія підтвердила, що певна частка учасників не встигає виконувати останні завдання тесту, тому Міністерство освіти і науки України збільшило для випускників шкіл тривалість національного мультипредметного тесту до 120 хвилин.
   Більше інформації на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Календар проведення НМТ

    Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ).
   Завантажити графік НМТ у форматі PDF.
   Більше інформації на сайті Українського центру оцінювання якості освіти

НМТ: ДЕ БУДЕ СТВОРЕНО ТИМЧАСОВІ ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ЦЕНТРИ В УКРАЇНІ

    Інформація Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти щодо попереднього планування розташування пунктів проведення Національного мультипредметного тесту.

ЯК ПІДТВЕРДИТИ УЧАСТЬ У НМТ?

   З 20 травня по 07 червня 2022 року потенційні учасники Національного мультипредметного тесту мають підтвердити своє бажання пройти тестування.
   Детальна інструкція щодо підтвердження участі у НМТ розміщена на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Національний мультипредметний тест

   Замість традиційного ЗНО лише у 2022 році випускники складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі.
   Це випробування міститиме три блоки завдань:
- з української мови,
- з математики,
- з історії України.
   Презентація Українського центру оцінювання якості освіти щодо проведення національного мультипредметного тесту
   Демонстраційний варіант національного мультипредметного тесту
   Тестування відбуватиметься в комп’ютерному форматі, завдяки чому буде створено максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії.
   За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат.
   Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними до використовуваних у ЗНО. Український центр оцінювання якості освіти підготує демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Наразі зазначимо, що завдань з відкритою формою відповіді, наприклад написання власного висловлення, в НМТ не передбачено. Заплановано, що НМТ можна буде пройти і в країнах Східної Європи. Замість результатів НМТ можна буде використовувати результати ЗНО 2019?2021 років.

Пробне ЗНО-2022 5 січня починається реєстрація на пробне ЗНО

   5 січня розпочинається реєстрація на пробне ЗНО, яка відбуватиметься на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти та триватиме до 22 січня.
   Пробне тестування відбувається з метою ознайомлення учнів з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита.
   Також учасники пробного ЗНО зможуть отримати результат тестування, психологічно налаштуватись на проходження тестування та навчитись ефективно розподіляти час, зосереджуючись на виконанні завдань.
   Участь у пробному тестуванні є платною. Цього року вартість складання одного пробного тесту коливається від 213 до 309 грн в залежності від регіону проживання учасника.
   Кожен учасник тестування зможе взяти участь у двох сесіях пробного оцінювання, проведення яких відбудеться 19 та 26 березня.
   19 березня учасники тестування матимуть можливість скласти пробний тест з української мови або української мови і літератури.
   26 березня випускники зможуть пройти пробне тестування з одного предмета на вибір – історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької або французької).
   Для реєстрації кожному учаснику необхідно заповнити реєстраційну картку учасника пробного ЗНО на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти. Після цього регіональним центром буде надано логін і PIN-код для входу на інформаційну сторінку учасника пробного ЗНО.
   Також не пізніше 25 січня необхідно оплатити обрані тестування через систему онлайн-оплат на сайті регіонального центру або в банку. Реєстрація для проходження тестування відбудеться лише після успішної оплати.
   Не пізніше 10 березня на персональну сторінку учасники отримають запрошення-перепустку, де будуть зазначені адреси пунктів проведення кожного з вибраних вами тестувань.
   Після проходження пробного тестування з обраних предметів в пунктах тестувань учасники також зможуть ознайомитись з матеріалами інших тестувань, які міститимуться на особистій інформаційній сторінці учасника пробного ЗНО.
   Для визначення результатів упродовж трьох днів після кожного з тестувань учасники можуть перенести свої відповіді, надані під час виконання тесту в бланках відповідей, до спеціального сервісу.
   Після внесення відповідей до спеціального сервісу 25 березня на інформаційній сторінці учасника буде розміщено результат пробного ЗНО з української мови, української мови і літератури, а 1 квітня — з іншого навчального предмета.
   Результат пробного ЗНО допоможе вам краще зрозуміти, над чим варто попрацювати більш детально, але не може бути використаний для прогнозування результатів основної сесії ЗНО.

ЗНО-2022 Графік проведення тестів ЗНО у 2022 році

   Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до закладів вищої освіти у 2022 році.
    У 2022 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 23 травня з фізики, також у травні випускники шкіл складуть тести з хімії та української мови, української мови та літератури. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 по 17 червня 2022 року.

Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року

Назва предмету Дата проведення
Фізика 23 травня (понеділок)
Хімія 26 травня (четвер)
Українська мова 31 травня (вівторок)
Українська мова та література 31 травня (вівторок)
Математика 03 червня (п'ятниця)
Іспанська мова 06 червня (понеділок)
Німецька мова 06 червня (понеділок)
Французька мова 06 червня (понеділок)
Англійська мова 07 червня (вівторок)
Історія України 10 червня (п'ятниця)
Географія 14 червня (вівторок)
Біологія 17 червня (п'ятниця)
Оголошення результатів ЗНО

    Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з усіх предметів відбудеться не пізніше 30 червня 2022 року.
    Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.
    Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись, починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту.
    Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 23 червня до 15 липня 2022 року.
    Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 20 липня 2022 року.

ЗНО-2022 Підготовка до ЗНО: якими будуть тести в 2022 році

   Український центр оцінювання якості освіти затвердив характеристики сертифікаційних робіт ЗНО, що визначають особливості тестів з кожного предмета.
   Інформація про особливості тестів з різних предметів допоможе майбутнім учасникам тестування при підготовці до іспитів.
   Зокрема, характеристика кожного тесту визначає його структуру, кількість та типи завдань, час на виконання завдань, кількість балів, що можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту.
   Загалом структура тестів з більшості предметів залишилася незмінною.
   Водночас зміни стосуватимуться тесту ЗНО з математики. Зокрема, тест профільного рівня з математики відтепер міститиме 32 завдання замість 34. Також буде скорочений час на роботу над тестом з 210 до 180 хвилин.
   Окрім того, незначних змін зазнала структура тесту з хімії, який у 2022 році складатиметься з 50 завдань замість 52.
   Особливості тестів у 2022році

ЗНО-2022 ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

    Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
• українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
• математика (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));
• історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
• один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
   Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:
• для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
• для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.
   Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, 2022 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2022 років.

ЗНО-2022 НОВАЦІЇ, ГРАФІК, ПРЕДМЕТИ

   Наказом Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року №498 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:
• Українська мова
• Математика
• Історія України
• Географія
• Біологія
• Фізика
• Хімія
• Українська мова і література
• Математика (завдання рівня стандарт)
• Англійська мова
• Німецька мова
• Французька мова
• Іспанська мова
   Якщо учасник / учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб.
   Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.
   Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Пробне ЗНО-2022 Реєстрація на пробне ЗНО розпочнеться 5 січня

   Реєстрація для участі у пробному ЗНО розпочнеться 5 січня та триватиме впродовж двох тижнів – до 22 січня 2022 року.
   Кожен учасник тестування зможе взяти участь у двох сесіях пробного оцінювання, проведення яких відбудеться 19 та 26 березня.
   Під час першої сесії учасники тестування матимуть можливість скласти пробний тест з з української мови або української мови і літератури.
   У ході другої сесії випускники зможуть спробувати власні сили та пройти пробне тестування з одного предмета на вибір – історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької або французької).
   Участь у тестуванні є платною. Вартість проходження пробного ЗНО буде оголошена пізніше.
   Зареєструватися на тестування можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне ЗНО-2022 Оголошені дати проведення

   В Українському центрі оцінювання якості освіти оприлюднили дати проведення пробного ЗНО у 2022 році.
   19 березня 2022 року відбудеться пробне тестування з української мови та української мови і літератури.
   Тестування з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) відбудеться 26 березня 2022 року.
   У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.
   Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках.
   Так, 25 березня буде оприлюднено результати з української мови, української мови і літератури, а 1 квітня з усіх інших навчальних предметів.
   Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме з 5 до 22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
   Як відомо, участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні надає можливість майбутнім вступникам ознайомитись з процедурою проведення та відчути атмосферу «реального» тестування. Тестові завдання ПЗНО є аналогічними з тими, що використовуються під час зовнішнього оцінювання.
   Важливо! Результати пробного ЗНО не будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію та не будуть використані для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

ЗНО-2022 Безкоштовний подкаст до ЗНО з української літератури

   Освіта.ua разом з Артуром Пройдаковим, учителем української мови й літератури, який є переможцем Global Teacher Prize Ukraine у 2021 році, підготували серію подкастів з підготовки до ЗНО.
   У коротких випусках подкасту Артур Пройдаков розповідає про важливі аспекти творів, які включені до програми ЗНО з української літератури, а також акцентує увагу на особливостях тестових завдань з літератури.
   Експерт із підготовки до ЗНО ділиться лайфхаками, що допоможуть отримати додаткові бали під час складання тесту, і розповідає «секрети» тестових завдань з української літератури.
   Кожен подкаст присвячений окремому автору, твори якого передбачені програмою ЗНО, знайомить з особливостями та коротким змістом цих творів, а також розповідає про їхні стильові характеристики, які необхідно знати учаснику для успішного складання тесту.
   Подкасти допоможуть учасникам тестування 2022 року зручно та будь-де готуватися до ЗНО з української літератури.
   На сайті доступні тридцять вісім випусків подкасту, присвячені всім темам, передбаченим програмою

АРХІВ:
ЗНО - 2021
ЗНО - 2020
ЗНО - 2019
ЗНО - 2018
ЗНО - 2017
ЗНО - 2016
ЗНО - 2015
ЗНО - 2014
Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)