Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

Підготовка робочих навчальних планів на 2014/2015 навчальний рік
(cторінка оновлюватиметься поступово)

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що після широкого громадського обговорення було ухвалено рішення про затвердження змін до Типових навчальних планів для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (наказ Міністерства № 409 від 03.04.2012 ''Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня'' зі змінами внесеними наказом МОН України від 29.05.2014 № 664). В освітньому відомстві наголосили, що були затверджені лише ті зміни, які були підтримані педагогами, учнями та батьківською громадою.
Зокрема, йдеться про відміну обов’язкового вивчення другої іноземної мови починаючи з 5-го класу в тих школах, де для цього поки що немає умов (відсутність вчителя тощо).
Водночас для навчальних закладів, де є відповідне кадрове та навчально-методичне забезпечення, а головне – бажання учнів та їхніх батьків, розроблено варіант Типових навчальних планів, який дозволяє вивчати дві іноземні мови. Години, які планувалися для вивчення другої іноземної мови, школа може спрямувати на посилення вивчення інших предметів та запровадження курсів.
Також розроблено варіант Типових навчальних планів, що передбачають вивчення мови національної меншини: болгарської, вірменської, гагаузької, івриту, корейської, кримськотатарської, молдовської, німецької, новогрецької, польської, російської, румунської, словацької, угорської (за необхідності – й інших мов). Також значно збільшено кількість годин на вивчення рідної мови у школах з навчанням мовами національних меншин.
У Міністерстві освіти і науки повідомили, що розроблено варіант Типових навчальних планів, яким передбачено вивчення етики чи курсів духовно-морального спрямування (християнської етики та ін.) у 5-6 класах.
''При цьому курси духовно-морального спрямування можуть впроваджуватися лише за умови письмової згоди батьків усіх учнів класу та за наявності підготовленого вчителя'', - зазначають у МОН.
Перерозподілено й години на вивчення алгебри і геометрії у 7-му класі: на вивчення алгебри – 2,5 години, геометрії – 1,5.
Розроблено варіанти Типових навчальних планів для вечірніх (змінних) шкіл.
Внесено зміни і до навчальних планів для старшої школи, а саме: на півгодини збільшено час на вивчення предмета ''Захист Вітчизни''.
(за матеріaлами офіційного сайту МОН України)
Нормативно-правова база
Лист Міністерства освіти і науки України вiд 11.06.2014 №1/9-303 ''Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2014/2015 навчального року''

Hаказ МОН України від 29.05.2014 № 664 ''Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 03.04.2012 р. №409''
(Типові навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеню)

Hаказ МОН України від 29.05.2014 № 657 ''Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 27.08.2010 № 834''
(Типові навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню)

Hаказ МОН України від 16 квітня 2014 року № 460 ''Про внесення змін у додатки 1-7 до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 10.06.2011 № 572''
(поділ 2-4 класів на групи при вивченні інформатики)Типові навчальні плани (перейти на сторінку офіційного сайту МОН України)АРХІВ: ПІДГОТОВКА РНП НА 2013/2014 навчальний рікОфіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)