Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

Методичний кейс працівника психологічної служби

МАТЕРІАЛИ ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ «СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ТА ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПРОТИДІЇ НАСИЛЛЮ В ОСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ

    До збірника «МАТЕРІАЛИ ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ «СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ТА ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПРОТИДІЇ НАСИЛЛЮ В ОСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ» включено матеріали науковців, педагогічних працівників, психологів, соціальних педагогів, представників правозахисних та державних органів з різних областей України.
    Розглянуто нові підходи, надано конструктивні пропозиції, методики, способи медіації та діалогу щодо розв’язання актуальних проблем освітнього середовища з питань насилля.
    Стане у нагоді практичним психологам закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, соціальним педагогам, класним керівникам тощо.
    Форум відбувся 11 лютого 2021 року.

Том 1
Алгоритм діяльності працівників психологічної служби

   Перший том методичного посібника «Алгоритм діяльності працівників психологічної служби» є основою для складання річного плану роботи практичного психолога закладу загальної середньої освіти та соціального педагога.
   У посібнику містяться матеріали для здійснення психологічного супроводу адаптації учнів 1-х, 5-х, 10-х класів: діагностичний, корекційний інструментарій та конкретні рекомендації для складання протоколів за результатами досліджень.
    Надано алгоритми:
- психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО,
- первинної профілактики насильства, булінгу тощо в учнівському середовищі,
- первинної профілактики алкоголізації підлітків,
- створення осередку громадянського суспільства у закладі освіти тощо.

Том 2
Алгоритм діяльності працівників психологічної служби

   У другому томі методичного посібника «Алгоритм діяльності працівників психологічної служби» надано матеріали для проведення психолого-педагогічної роботи щодо
- формування сприятливого психологічного клімату та конструктивних взаємин у дитячих колективах;
- психологічного супроводу обдарованих під час підготовки до інтелектуальних змагань;
- психологічного супроводу випускників до ЗНО;
- психологічного супроводу дітей внутрішньо переміщених осіб та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах;
- профілактики девіантної поведінки підлітків;
- профілактики правопорушень серед учнів.

Навчально-методичний посібник «Cоціально-педагогічна та психологічна допомога сім’ям з дітьми в період військового конфлікту»

   Навчально-методичний посібник СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ТА ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА СІМ’ЯМ З ДІТЬМИ В ПЕРІОД ВІЙСЬКОВОГО КОНФЛІКТУ (загальна редакція: Левченко К.Б., докт. юрид. наук, канд. філософ. наук, професор, Панок В.Г., докт. психол. наук, професор, Трубавіна І.М., докт. пед. наук, профессор) містить аналіз становища сімей з дітьми в Україні в умовах військового конфлікту; опис міжнародного та вітчизняного досвіду соціально-педагогічної та пси- хологічної роботи в такій ситуації; теоретичні та методичні матеріали з надання психологічної допомоги постраждалим унаслідок масових зіткнень і бойових дій, вимушеним переселенцям, особливо дітям; аналіз змісту, концепцій і стратегій соціально-педагогічної роботи в період конфлікту, стратегія роботи з булінгом у шкільному середовищі під час ескалації агресії в суспільстві, а також методичні рекомендації та розробки для соціальних педагогів працівників, психологів, інших фахівців, які працюють із сім’ями, що постраждали внаслідок конфлікту.

Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)