Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

Заходи ЗЗСО району, присвячені ювілею видатної Лесі Українки

    «Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає...». Саме ці слова максимально відкривають людину, жінку, поетесу Лесю Українку (Ларису Петрівну Косач-Квітку),150 років з дня народження якої відзначається 25 лютого 2021 року.
   У лютому 2021року в ЗЗСО району було проведено цикл заходів, присвячених геніальній українській письменниці: виховні години «Леся Українка – поетична квітка України», засідання «круглих столів» та вікторини «Чи знаємо ми Лесю Українку», відкрилися літературні вітальні «Вічна у віках», авторська виставка малюнків учениці 11-А класу ХЗОШ №70 Гарбуз Світлани за творами Л.Українки «Немає загадки таланту, є вічна загадка любові», конкурси відеороликів та відеознайомство з піснями на слова Лесі Українки «Крізь біль розлук у радість стріч».
   Діти брали участь у поетичних конкурсах виразного читання на краще виконання віршів: «Хотіла б я піснею стати…», у літературних онлайн-годинах спільно з ХДНБ ім. Короленко, відвідували виставу «Лісова пісня» у ТЮЗі. У всіх бібліотеках закладів освіти відкрились тематичні виставки «Довго щирими цими словами до людей промовлятиму я», присвячені ювілею видатної людини.
   Поезія Лесі Українки – потужна складова духовної скарбниці українського народу та світової літератури. Діапазон її творчої спадщини надзвичайно широкий, адже в ній роздуми про сенс життя і призначення людини, мрію про світле майбутнє, боротьби протии байдужості, місію митця і мистецтва. Такий внутрішній вогонь ніде не купиш, не візьмеш, лише власне бажання, власний дух дає відчуття свободи, любові та сприйняття бути таким, як воно є! З усіма барвами веселки. А не лише сприйняття світу, як чорне та біле. І Леся Українка, її біографія тому приклад, зокрема для всіх нас.

Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)