Новини
Контакти
Заклади
дошкільної освіти
Заклади
загальної середньої освіти
Заклади
позашкільної освіти

''ШКОЛА МОЛОДОГО ВИХОВАТЕЛЯ''

Керівник – Дубодєлова І.О, методист методичного центру управління освіти адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради

МЕТА РОБОТИ:
1. Особистісне та професійне зростання педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів, розкриття потенційних можливостей кожного педагога.
2. Поглиблення педагогічних знань, формування професійної компетентності молодих вихователів.
3. Постійне удосконалення науково – теоретичної підготовки з розділів чинних програм та методик дошкільної освіти.
4. Вивчення та узагальнення кращого педагогічного досвіду, аналіз та визначення шляхів його творчого використання з врахуванням вимог сьогодення.
5. Організація перегляду різних форм роботи з дітьми в ДНЗ району з послідуючим аналізом.
6. Підготовка молодих вихователів до участі у методичних заходах.


Навчально-методичні заходи

Засідання для молодих вихователів дошкільних навчальних закладів району на тему: «Мовленнєвий компонент дошкільної освіти»
17 жовтня 2015 року на базі ДНЗ № 93 для молодих вихователів дошкільних навчальних закладів району відбулося засідання на тему: «Мовленнєвий компонент дошкільної освіти». У засіданні брали участь 21 педагог.
У ході роботи було переглянуто: комплексне заняття з мовленнєвого розвитку з дітьми молодшого дошкільного віку (5 рік життя) за темою: «Овочі », виховательВерещагіна Н.В.; інтегроване заняття за темою: ''Барви осені'' з дітьми старшої дошкільної групи, вихователь Цимбал О.Ю. Вихователі мали змогу здійснити самоаналіз та аналіз відвіданих занять.
Методист МЦ районного управління освіти Дубодєлова І.О. виступила з презентацією на тему «Мовленнєвий компонент дошкільної освіти». Під час презентації були висвітлені основні питання визначеної теми:
• Базовий компонент мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку;
• значення рідної мови в житті дитини;
• теоретичні засади навчання дітей рідної мови;
• змістова характеристика навчання дітей рідної мови;
• вимоги до організації і проведення мовленнєвих занять.
Вихователь – методист Демченко Т.В.. виступила з презентацією на тему: «Форми навчання дітей рідної мови».
Ознайомили слухачів із роздатковим та демонстраційним матеріалом та способами його використання у практичній роботі з вихованцями, оглянули виставку методичної літератури та розвиваючих ігор з мовленнєвого розвитку.


Засідання для молодих вихователів дошкільних навчальних закладів району на тему: «Сучасне заняття в дошкільному навчальному закладі»
19 вересня 2015 року на базі ДНЗ № 193 для молодих вихователів дошкільних навчальних закладів району відбулося перше засідання на тему: «Сучасне заняття в дошкільному навчальному закладі». У засіданні брали участь 21 педагог.
У ході роботи було переглянуто: предметне заняття з логіко-математичного розвитку з дітьми молодшого дошкільного віку (5 рік життя) за темою: «Вийшла качечка гуляти», вихователь Філоненко Н.Ф.; комбіноване заняття за темою: ''Осіння подорож'' з дітьми старшої дошкільної групи, вихователь Меденцева С.А. Вихователі мали змогу здійснити самоаналіз та аналіз відвіданих занять.
Методист МЦ районного управління освіти Дубодєлова І.О. виступила з презентацією на тему «Сучасне заняття: змістовні та структурні ознаки», під час якої ознайомила присутніх з теоретичними питаннями з даної проблеми. Також звернула увагу присутніх на те, що організація занять в сучасному дошкільному закладі залежить від уміння вихователя підготовити заняття, орієнтуватися у великому обсязі методичної літератури, вибирати з усіх представлених технологій найефективніші для реальних умов конкретного дошкільного навчального закладу, групи дітей. Під час презентації були обговорені пріоритетні напрями роботи ДНЗ у 2013/2014 навчальному році, розглянуті особливості організації життєдіяльності дітей дошкільного віку згідно з вимогами програм «Дитина» та «Впевнений старт», висвітлені основні аспекти створення розвиваючого середовища у дошкільному навчальному закладі.
Завідувач ДНЗ Шляпіна О.В. і вихователь - методист Жукова М.В. ознайомили слухачів із предметно-ігровим середовищем закладу, нестандартним ігровим обладнанням, роздатковим та демонстраційним матеріалом та способами його використання у практичній роботі з вихованцями, оглянули виставку розвиваючих ігор, виготовлених вихователями власноруч.Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради 2016 (C)